Knecht, wereldkampioen op den weg RADIO OP KORTE GOLF") Knijnenburg wint de races te 't Zandt o £ea ócfiaaMtemaeyet met fantasie OM PRECIES ELF UUR gistermorgen werd het startsignaal gegeven voor het we reldkampioenschap op den weg voor professionals, over een afstand van 270 kilo meter. De Nederlandsche renners Schutte, Middelkamp, Voore en Schellingerhoudt hadden er allen veel zin in, vooral de zwijgende Middelkamp, die, volkomen gecon centreerd op den grooten strijd, geen van de vele belangstellenden een antwoord gaf op de vele vragen, welke hem gesteld werden. weer bij, maar toen stapte hij weer af, want hij had vergeten het ventiel goed aan te draaien. Weer verloor hij tweehonderd meter, maar opnieuw kwam de sterke Bos schenaar bij. Twee ronden lang bleef Schulte in de tweede groep aan de wielen hangen. En daarna ving hij aan met zijn poging om van groep twee naar groep een over te wippen. Geheel alleen heeft hij deze poging verricht. In precies twee ronden kwam hij met een achterstand van drie minuten van groep twee naar groep een. Het spreekt vanzelf, dat deze prestatie zeer veel van zijn krachten heeft gevergd. Nu had hij geen reserve genoeg en moest hij zelfs in de voorlaatste ronden lossen, toen de beide Belgen en ook Knecht er zoo hard aan trokken, dat de kopgroep volledig uit elkaar werd gerukt. Dat Schulte niettemin nog de vijfde plaats heeft weten te bezetten, pleit voor den vorm en het kunnen van onzen land genoot. Toen hij als vijfde door de finish kwam werd hij buitengewoon hartelijk door de duizenden Zwitsers toegejuicht. Men had volle bewondering gehad voor dit rijden. De officjpele uitslag luidt: 1. Knecht, Zwits., wereldkampioen, tijd 7 uur, 24 min. 28 sec. over 270 km. Gemiddelde uursnel heid 36,104 km. 2. Kint, België, 7.24.38; 3. van Steenberghen, België, 7.25.7; 4. Ricci, It. 7.26.14; 5. Schulte, Nederland 7.27.10; 6. Kirchen Lux; J. Bintener, Lux.; 8. Leoni, It.; 9. Lapebie, Fr.; 10. Clemens, Lux. Schulte op de 5e plaats Wat is er gebeurd op den laatsten kilo meter? vroeg iedereen zich af, toen de dui zenden toeschouwers den Zwitser Knecht alleen op de eindstreep zagen afstormen, inplaats van het drietal Kint, van Steen berghen en Knecht, waarbij het voor ieder een vaststond, dat een der Belgen (beide zijn uitnemende sprinters, in tegenstelling met Knecht) zou winnen. Eigenaardige ge ruchten drongen tot de perstribune door, zelfs, dat Kint op het laatste gedeelte door het publiek gehinderd zou zijn. Hoe het ook zij, vast stond, dat Kint en van Steen berghen in de laatste twee ronden veel van hun reserve-kracht hadden moeten inboe ten om uit de kopgroep te kunnen ontsnap pen en ook om te trachten Knecht kwijt te raken. Maar de Belgen raakten den Zwitser niet kwijt, integendeel, in de laatste ronde gaf Knecht het tempo volkomen aan, en hij trok er zoo hard aan, dat eerst van Steen berghen en later Kint heeft moeten lossen. Nederland mag tevreden zijn met de ver richtingen van de vier vertegenwoordigers. Alle vier hebben pech gehad, drie van hen hebben den strijd moeten staken. En de vierde, Schulte, slaagde erin na een harden rit, een zeer eervolle vijfde plaats te be zetten. Veel heeft Schulte van zijn kracht moeten vergen. Het begon al in de zesde ronde, toen hij nog met enkele andere deel nemers van groep twee naar groep één kon overgaan. In de tiende ronde kreeg hij een lekke band. Toen hij zijn reserveband had omgelegd, had de tweede groep hem reeds ingehaald en zelfs voorbij gestreefd. Op honderd meter achter de tweede groep be gon hij de achtervolging. Weldra was hij Botwinnik boekt zijn eerste nederlaag Max Euwe weer gelijk met hem. De resultaten van de afgebroken par- iljen, Zaterdag gespeeld, luiden: Kottnauer wint van Najdorf; BotwinnikFlohr re mise; O'Kelly wint van Bernstein; Kotov verliest van Steiner; VidmarNajdorf re mise. De resultaten van de 14e ronde zijn al dus: Szabo wint van Guiirard, Lundin wint van Chf-istoffel. Symslof wint van Kottnauer, Steiner verliest van Yanofsky, Botwinnik verliest van Kotov, Denker Tartakower remise. BoreslafskiejFlohr remise, O'Kelly verliest van Stoltz, Bern stein verliest van Euwe. De stand na de 14e ronde luidt: Euwe en Botwinnik ieder 11Y, p.; Szabo en Smislof ieder 9'A p.; Denker, Stoltz, Naj dorf en Flohr ieder 8 p.; Tartakower 7ki p.; Bores!afskj Lundin en Kottnauer ieder 7 p.: Kotov 6V4 p.; Yanofsky 5H P-l Gu'mard 5 p.; Eernstein en Steiner ieder 4!4 p.; O'Kelly 3% p.; Christoffel en Vid mar ieder 4 punten. Gisteren was net rustdag. Vandaag wordt de 15e ronde gespeeld. Prof. Vidmar, Euwe's vijftiende tegenstander. Een lastige man, als tegenstander van Euwe wel te verstaan. Tweemaal heeft de professor van Euwe gewonnen, maar in 1^36 te Noottingham nam Euwe revanche, terwijl de prof. en de doctor elkaar voor de vierde maal te Boedapest in 1940 heb ben ontmoet. En toen werd het remise. Als deze gemoedelijke man op zijn praatstoel zit en anecdotes vertelt uit zijn langdurige rchaakloopbaan, dan kost het u een avond en een nacht. Moar het is prettig naar hem te luisteren, want men kan altijd iets van dezen man opèteken. Nationaal tournooi en dames tweekamp. In het nationaal tournooi heeft Kramer met 4 pnt. de '.eiding na 6 ronden. In de damestweekamp is de stand gelijk, aange zien mevr. Roodzant in de 3e ronde won met zwart van mevr. Heemskerk. Het schaaktournooi van het L.S.G. De commissie, belast met de organisatie van het nationaal schaaktournooi ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van het Leidsch Schaakgenootschap, heeft tal van zorgen. Een der grootste is ook wel het onderbrengen van de verschillende deelnemers aan het tournooi. Vanwege de geringe hotelaoeomodatie doet de commis sie daarom een beroep op de Leidsche burgerij om den spelers van 26 October tot 2 November logies zonder pension te verschaffen. Opgaven daarvoor kunnen geschieden bij den heer C. Kuilman Witte Singel 93 Leiden. HILVERSUM I (301 M.). 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Ochtendgebed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws; 8.20 „Pluk de dag*'; 9.00 Vrouwenspiegel; 9.05 „Pluk de dag" (ver volg); 9.45 „Een uur bij de familie Back"; 10.45 „Voor het altaar der schoonheid"; 11.00 Concert voor klarinet en orkest; 11.30 „Als de ziele luistert"; 12.00 Angelus; 13.00 Nieuws; 15.30 Muziek van verre wereld- deelen; 16.00 „De Zonnebloem"; 13.15 Sportpraatje; 18.30 Programma voor Ne derlandsche Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.45 Departementen spreken; 20.08 „Het biddend leger Nederland"; 20.50 Spionnage- luisterspel door Toon Rammelt; 22.00 Nieuws; 22.15 Katholiek nieuws; 22.45 „Ouders het gaat om uw kind"; 23.15 Ver slag van het Staunton schaaktournooi te Groningen. HILVERSUM II (415 M.). 8.45 Kamermuziek van Haydn en Schu bert; 10.35 Viool-recital; 12.00 Het Lyra trio; 12.40 Het orkest van de Music Hall; 13.15 „The Skymasters"; 15.30 Octet in F. gr. t. op. 166 van Schubert; 18.00 Nieuws; 18.15 „Les Gars de Paris"; 19.30 Viool en piano; 20.10 Het Vaudeville orkest; 22.00 „Contact" (gramofoonplaat voor den luiste raar); 22.15 Buitenlandsch overzicht; 22.30 Vervolg „Contact"; 23.15 Aansluiting met Palais de Danse te Scheveningen, waar het orkest van Piet van Dijk speelt. Vierde roofoverval op de weg? Twee dagen geleden vertrok 's morgens kwart over zes een taxi-chauffeur uit Wor- merveer naar Twente, waar zijn passagier, een Amsterdamsch zakenman, eenige za ken af moest handelen. Om kwart over tien die avond arriveerde de taxi in Amsterdam, waar de passagier tot voor zijn woning in de Valeriusstraat werd gereden. Sindsdien ontbreekt van den chauffeur en de wagen elk spoor. De recherche stelt een krachtig onder zoek in. Het is mogelijk, dat ook deze taxi chauffeur het slachtoffer van een roof overval is geworden. W. VOGT IN VRIJHEID. De directeur van de A.V.R.O., W. Vogt, die op zijn kantoor te Hilversum werd ge arresteerd, is vrijgelaten op last van den advocaat-fiscaal te Amsterdam, mr. W. P. Bakhoven. Zooals wij reeds meldden was de heer Vogt gearresteerd wegens zijn hou ding tijdens de bezetting als directeur van de A.V.R.O. BUITENLAND. Naar aanleiding van het in functie tre den op Maandag van de nieuwe regeering voor Br.-Inaië zijn te Bombay ongeregeld heden uitgebroken. Er zijn 37 dooden en 200 gewonden. De uitzonderingstoestand Is afgekondigd. Het Spaansche kabinet heeft in een uitvoerige nota zijn houding betreffende de uitwijzing van Degrelle, den voormaligen leiders der Belgische Rexisten, verdedigd. Het zegt, dat het krachtens het Belgisch- Spaansche verdrag niet verplicht was hem uit te leveren, daar het verdrag niet voor ziet in het uitleveren van politieke uitge weken personen. De Oostenrijksche regeering heeft een uitlevering van generaal Sepp Dietrich ge vraagd, daar hij Weenen verwoest en Oos tenrijkers doodgeschoten heeft. Het overbrengen van Duitschers uit Hongarije naar de Amerikaansche zóne van Duitschland is Zondag begonnen. In een grot nabij Neurenberg is een groote voorraad uniformen, automatische wapenen en munitie, afkomstig van een nog niet geïdentificieerde S S. divisie, door Amerikaansche politie ontdekt. Te Stuttgart zijn 15 Duitschers gear resteerd door den Amerikaanschen gehei men dienst, omdat zij deel uitmaakten van een Sovjet-spionnage-groep. In aardappel- en graanvelden bij het vroegere Stalag 304, bij Zeitham (Saksen) zyn massagraven met de lijken van pl.m. 200.000 Russische krijgsgevangenen en dwangarbeiders ontdekt. De kampcomman dant is gearresteerd. Op het Joodsche kerkhof te Praag is een massa-graf ontdekt; vermoedelijk lig gen hier de lijken van 1600 gevangenen uit het concentratie-kamp Theresienstadt. Bij Verviers in België is een projec tiel, dat veel gelijkenis vertoont met de vliegende bommen over Zweden, neergeko men en ontploft. De zes leiders der „Witte Garde", die te Moskou ter dood waren veroordeeld, zijn Zaterdag terecht gesteld. Slijkhuis verbetert Ned. record 1500 M. Tijdens de athletiekwedetrijden in Stockholm won Wim Slijkhuis het nummer 1500 meter en vestigde ook op dezen afstand weer eens 'n nieuw record. Hij noteerde 3 miny. 50.4 sec., waarmede hij den tijd, welke hij op 30 Mei te Amsterdam noteer de (3 min. 53.6 sec) dus met 3.2 sec. omlaagbracht. Aubry, wereldkampioen bij de amateurs Zaterdag werd te Zürich de wegwed strijd om het wereldkampioenschap voor amateurs over 189 km. gereden, waarbij de volledige ploeg van Nederlanders met Kleefstra, Verhoeven, van Beek en Voor- ting, van België, Tsjecho-Slowakije, Zwe den, Italië, Engeland, Eritsch-Indië, Oosten rijk, Denemarken, Zwitserland, Frankrijk en Luxemburg aan den start verschenen, en verder enkele individueele renners uit Ierland, Uruguay, China, alsmede de Neder- landsch Amerikaan Piet van Kempen, zoon van den vroegeren zesdaagschenrenner Piet van Kempen. Ook dit is een interessante strijd gewor den. De beslissing moest in den sprint val- 'len. De Franschman Aubry won met ruim een lengte voorsprong van iden Zwitser Stettler met een totaal tijd van 5 uur, 12 min. 41 sec. over 189 kilometer, een gemid delde uursnelheid van ruim 36.266 km. 1. Aubry, Frankr., wereldkampioen; 2. Stettler, Zwits., 3. van den Kerkhove, Bel gië; 4. Emiborg, Den.; 5. Hutmacher, Zwits.; 6. Drei, Ital.; 7. Johansson, Zweden, allen zelfden tijd als Aubry8. Plattner, Zwits.; 9. Maggini, Ital.; 10. Baldassari, Frankrijk. Allen dezelfden tijd' als Platt ner. Alle andere renners werden ex aequo geklasseerd, de beide Nederlanders Kleef stra en Verhoeven inbegrepen, die de 17e en 19e plaats innamen. Als 33e en laatste kwam binnen de in Rotterdam woonachtige Chinees Wing, in 5 uur, 37 min. 28 sec. Swift-combinatie. Gistermorgen werd aan de Zijl een Peletonrit gereden over, 10 ronden. Uitslag: 1. F. v. d. Berg in 1 urr min. 9.8 sec.; 2. P. Riethoven. 3 J. ven, 4. R. Zoons 5. J. Verschoor, 6 M. Se- gaar. Woensdagavond te 6.45 uur zal een ploegcours verreden worden. iNDER BUITENGEWOON GUNSTIGE weersomstandigheden werden op Konin ginnedag in_'t Zandt (Prov. Groningen) voor de eerste maal de z.g. Z.Z. (Zand* Zeerijp) races gehouden, voor welke races, zoowel van de zijde van de renners, als van het publiek, groote belangstelling bestond.. Het 5718 m. lange circuit was in uitste kende conditie. In de 500 c.c. senioren-klasse was Piet Knijnenburg van Wassenaar met B.M.W. onbetwistbaar de sterkste. Hoewel hij een enkele maal wegens pech moest inhouden, bleef hij aan den kop en wist met een voorsprong van ruim 3 mi nuten op Draayer uit Amsterdam zich als eerste te plaatsen. Ondanks kopspijkers op den weg In de eerste ronde van deze klase moest Moeke (Heemstede) wegens lekke band opgeven. In zijn band en ook in die van en kele anderen werden nieuwe kopspijkertjes aangetroffen, ondanks het feit, dat de baan nauwkeurig geveegd was. Vrijdagavond was, zoo deelde men ons mede, dit artikel in ruime mate in het dorp 't Zandt ge strooid geworden. De heer Nortier, die op ce hem eigen duidelijke wijze het publiek voortdurend van den stand op de hoogte hield, sprak zijn groote ontstemming uit over deze wijze van tegenwerken. Naar ATHLETIEK. Wedstrijden in Wassenaar. Op Ko ninginnedag organjseerde D. I. K. te Was senaar voor de tweede maal op het land goed „Duinreli" atletiekwedstrijden, waarvoor, evenals Vorig jaar, wederom enorme belangstelling bestond. Duizenden toeschouwers omzoomden het wedstrijd- veld en daar^het programma vlot werd af gewerkt was*de;-e sportmiddag een uitste kende propaganda voor de athletiek. Diver se goede prestaties werden geleverd; zoo won Nota zooals hij wilde de 100 M., ter wijl de Hollandman v. d. Houwen geen moeite had mei z'n tegenstanders op de 400 m. Goed speerwerpen door den Rotter dammer v. Wijk (le met bijna 50 m.) be nevens een in uitstekende stijl behaalde overwinning van den Z. L. C.-junior van Rooijen op de 800 m. wisten de toeschou wers te boeien: De nederlaag van De Vos 'Z. L. C.) tegen den sterken Hagenaar Meijborg kwam niet onverwachts, was ech ter niet noodig geweest. Reeds vele malen zagen wij den Leidenaar op de 800 M. starten en steels komt hij daarbij te laat naar voren. De krachtsinspanning voor het laatste stuk is dan te groot waardoor, zooals ook nu het geval was, de overwin ning hem net ontgaat. Op de Annsterdamr sche Boschbaan werd Zondag een interna tionaal wielercrite- rium gehouden ach ter handelsmotoren over een afstand van 75 km. De winnaar, Henk Meester, met zijn gangmaker Edel in een der bochten. mSTRIBUTIENIEUWS GEEN RUIMERE TABAKSDISTRIBUTIE. De directeur van het Rijksbureau voor tabaksproducten de heer A. Polak heeft Zaterdag een radiopraatje gehouden, waarvan de conclusie is, dat wevoor- loopig niet op een ruimere distributie be hoeven te rekenen noch van tabak noch van sigaren noch van sigaretten. Petroleum voor kooken. I Houders van petroleumkaarten voor l kookdoeleinden. en verlichting kunnen ge durende September 1946 op de bonnen 49 t/m 52 der kaart UA 510, de bonnen 49 en 51 der kaarten U 510, den bon 73 der kaar ten UC 510 en den bon 128 der kaarten UD 510 vier liter petroleum betrekken. Houders van de kaarten UD 510 moeten het lichaam dezer kaart, waarop de woorden „petroleum voir verlichting UD 510" voor komen zorgvuldig bewaren. Gedeeltelijk korstlooze- en smeer kaas op den bon. Het rantsoen kaas voor de periode van 15 t/m 28 September zal voor een gedeelte worden verstrekt in korstlooze- en smeer kaas. Dit geldt voor alle leeftijden. COLORADO-KEVERS THANS OOK IN ENGELAND. De Colorado-kever heeft zich thans ook in Engeland genesteld. Reeds meer dan 60 vindplaatsen zijn gemeld, waaronder twee vrij groote larvenkolonies. Deze infectie kan nu niet langer aan invoer van buiten- landsche land- en tuinbouwproducten wor den toegeschreven, zoodat een wapen om onzen groentenexport te hinderen uit han den is geslagen. Een nog geen 21-jarige Duitsche jongeling, Willy Herold, een schoorsteenve- gersleerling, werd in Sep tember 1943 na zijn dienst tijd in den arbeidsdienst vol bracht te hebben, opgeroe pen voor den militairen dienst. Op het laatst van den oorlog was hij in Ne derland en toen de Duit schers van daar terugtrok ken geraakte hij zijn troep kwijt en trok op eigen houtje verder. In de buurt van Bentheim vond hij een ver laten auto vol met bagage van een Hauptmann van de Luftwaffe. Het uniform, het welk hij bij deze bagage vond, trok hy aan, waarna hij zijn weg vervolgde als Hauptmann. Onderweg ver zamelde hij nog anderen, die eveneens hun troep waren kwijt geraakt, en vormde de „Einheit-Herold". Hij vor derde een auto, vond een stuk 2 cm. afweergeschut en kwam tenslotte in Papen burg, waar hij goede sier maakte. Daar kreeg onze Hauptmann een uitnoodiging om het strafkamp Aschen- dorfer Moor II, een van de kampen van de Emsland- groep te bezichtigen Toen hij daar hoorde, dat er vele vluchtelingen waren, nam hij de teugels in handen en arrangeerde o.a. op 12 April 1945 een massa-executie, waarbij gebruik gemaakt werd van het 2 cm. afweer geschut. Door hem waren een honderdtal van de we derom gepakte vluchtelin gen zonder vorm van proces ter dood veroordeeld. Boven dien had hij in het nabij Pa penburg gelegen plaatsje Leer op 25 April van het vo rige jaar 5 Nederlanders op eigen houtje en zonder vorm van proces ter dood veroor deeld. Deze Nederlanders J. Kok, P. Fielstra, J. Mager- mans, C. Magermans, J. Ver biest, die behoorden tot de Nederlandsche binnenland- sche strijdkrachten té Gro ningen, waren vlak na de bevrijding van deze stad er op uit gestuurd om Neder landsche arbeiders uit Duitschland te halen. Daar bij waren zij door een Duit sche stoottroep gepakt en door de S.S. in de gevange nis te Leer geworpen, ver dacht van spionnage. Herold haalde deze Nederlanders uit de gevangenis, vroeg hoe zij heetten en waar zij woon den en veroordeelde allen ter dood. Zij moesten hun eigen graf graven, waarna zij neergeschoten werden. Deze „fantasievolle „Haupt mann", dien iedereen zóó maar geloofdeen dien men nooit óm zijn papieren ge vraagd had, werd thans door het byz. gerechtshof te Ol denburg ter dood veroor deeld."-"'' VOETBAL. L. F. C.VILssingen 14. De gisteren door L. F. C, gespeelde wedstrijd tegen Vlissingen werd door de gasten met 41 gewonnen. Zilveren bal. In de finale van het tournooi om den zilveren Bal hebben zich geplaatst Heracles en C. V. V. De finale wordt a.s. Zondag op Spangen gespeeld. Tournooi te Heemstede. U. V. S. nam gisteren deel aan het door R. C. H. te Heemstede georganiseerde tournooi om den Zilveren Molen Van Groenendaal. De resultaten waren:: StormvogelsU. V. S. 51; WageningenR. C. H. 41; Verlie zersronde U. V. S.—R. C. H. 1—1 (R. C. H. wint door strafschoppen); Finale Storm vogelsWageningen 4—2. Docos. Zondag is een goede dag ge veest. Beide senioren wedstrijden werden gewonnen, imaar de junioren Verloren. Docos a-jun. verloor met 2van G. D. S. a jun. en Docos b met 4—0 van G. D. S. b. Docos II won in een pittigen wedstrijd met 21 van P. V. C. B. II. Docos I speelde ook een pittigen wedstrijd tegen P. V. C. B. I. Bij de rust stond Docos met 21 voor. Na rust maakte P. V. C. B. al spoedig ge lijk. Docos hernam direct hierna weer de leiding, terwijl P. V. C. B. weer gelijk maakte, waarna Docos nog tweemaal wist te doelpunten. Docos heeft dan ook ver diend dezen wedstrijd gewonnen. A. V. V. In de demi-finale om de zilveren Burcht heeft A. V. V. gisteren een zeer mooie partij voetbal gespeeld. Tegen Wilhelmus was de uitslag met de rust en het einde 11. A. V. V. was daarna niet fortuinlijk want bij het nemen van doel- schoppen was hot geluk aan Wilhelmus. Leidsche Voetbalbond. De algemeene vergadering van den L. V. B. zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 28 Sept., des middags te 3 uur in de „Harmonie" te Leiden. De competitie zal vermoedelijk op Zaterdag 21 en Zondag 22 Sept. aanvangen. De Engelsche League. Zaterdag zijn ije Engelsche League-wedstrijden begon nen. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaMiddlebrough 01; ChelseaBolton Wanderers 43; SvertonBrentford 02; Addersfield TowBlackpool 13: Manch. United Agrimsby Town 21; PorthmouthBlack burn Rovers 31; Preston North End Leeds Un. 32; Sheffield Un.Liverpool 01; Stoke CityCharlton Athletic 22; SunderlandDerby County 3—2; Wolver hampton WanderersArsenaal 61. Tweede divisie: BarnsleyNottingham Fores 32; BurnleyCoventry City 11; BuryFulham 72; ChesterfieldBrad ford 11; Leicester CityManch. City 03; Luton TowSheffield Wednesday 41; MillwallNewcastle United 12; NewportSouthampton afgek.; Plymouth ArgyleWest Ham Un. 31; Swansea TownWest Bromwich Albion 23; Tot. -.enham HotspurBirmingham 12. EngelandNederland te Leeds. De Britsche voetbalbond heeft thans defini- t:ef Leeds als plaats voor de officieele lan- öenontmoeting EngelandNederland op 27 November a.s. aangewezen. wij vernemen heeft de politie de zaak in Onderzoek. De winnaars bij de senioren waren: 125 c.c.: 1. D. Renooy, Amersfoort (Eysink) 14 r-, totaal 62.29 min, gem. 76.81 km. per uur. Derde was hier Pollee uit Hillegom (Eysink) resp. 13 62.14 71.72. 250 c.c.: 1. G. Poel, Nijmegen, (DKW) met resp. 17 63 23 2 91.90. 350 c.c.: 1. L. H. v. Rijswijk, Den Haag, (Velocette) met resp. 18 60.8 102.41. 500 c.c.: 1. P. Knijnenburg, Wassenaar (BMW) met resp. 19 63 14.6 105.02. Snelste ronde van den dag: P. Knijnen burg in 3 min. 11.2 sec. is 107.77 km. p. uur. POSTDUIVEN T. B. C. Concours. Het T. B. C. con cours van 1 September op Quievrain Bel gië, kan. hoewel de laatste paar vluchten zeer slecht waren en er nog al tamelijk verliezen waren met het slechte iliegweder, toch als geslaagd genoemd worden. Voor dit concours waren inge schreven 1420 duiven, welke om 6.50 uur gelost werden. De eerste 25 liefh. zullen zoo spoedig mogelijk vermeld worden. Er werd ingezonden door de navolgende ge meenten: Leiden, Noordwijk, Lisse, Hille gom, Sassenheim, Uithoorn, Alphen a. d. Rijn. Den Haag, Wassenaar, Voorburg, Combinatie Westland, Maassluis, Gouda, Delft, Pijnacker, Vlaardingen, Boskoop, Bodegraven en Waddingsveen. Het con cours zal worden uitgerekend door den heer J. Pieke uit Haarlem. De prijzen zul len uitgereikt worden op een nader te be palen datum. BRIDGE. NATIONALE DRIVE „NEDERLAND HELPT INDIë." Zooals bekend wordt Woensdag 11 Sep tember in alle zalen der Stadsgehoorzaal order auspiciën van het plaatselijk comité een nationale bridgedrive, gehouden ten bate van „Nederland helpt Indië". In diverse omliggende gemeenten, waar voor hetzelfde doel dergelijke drives wer den georganiseerd, was de deelneming al gemeen en de opbrengst zeer bevredigend- Vertrouwd mag worden, dat Leiden er een eer in zal stellen ook in dit opzicht het verheven middelpunt te vormen. Er wordt gespeeld in vier klassen: sterke, goede en middelmatige bridgers en begin nelingen. De inschrijving is de geheele volgende week opengesteld tijdens de kantooruren aj-n het gebouw der Leidsche Duinwater- Maatschappij, Stationsweg 12. SPORT IN HET KORT De Ned. zeilers Blickman, Vollebregt en Tims nemen deel aan de zeilweek te Burnham-on-Crouch in Engeland. Zater dag, den eersten dag, wisten zij in de Dra- kenklasse de drie eerste plaatsen te bezet ten over de 10^. mijl-race. De uitslag was: 1. „Tijl Uilenspiegel" (J. R. Blickman) 4 uur 59 min. 30 sec,, 2. „Goede Wind" (L. P. Vollebregt) 4 uur 59.32,3, „Sterna" (J. C. Tims) 5 uur 0.32. In totaal namen ne gen jachten in deze klasse aan den wed strijd deel. Het publiek was opgetogen r>ver het uitstekende sturen onder de moei lijke omstandigheden van Nederlanders, die letterlijk en figuurlijk hun tegenstan ders den loef afstaken. Het vaarwel van Wooderson aan de sthletiek is jammer genoeg in een fiasco o geëindigd. De kleine kampioen van Euro- 0 pa had een verwonding aan de Achilles pees en moest zich op de twee mijl met een tijd v^n 9 min. 8 se$. tevredenstellen. Het Britsche record op dezen afstand staat nog steeds op naam van Gundar Haegg met 9 min. 3/5 sec. Ruim 5000 toeschouwers wa ren in Hotspur Park samengekomen om afscheid te nemen van Wooderson, die voor dit afscheid speciaal als vertegen woordiger van zijn club, de Blackheath Harriers was uitgekomen. Curagao heeft Zaterdag haar eersten wedstrijd in Nederland gewonnen. Met 52 werd van het Tuburgsch elftal gewonnen. De Ned. iawntennisploeg heeft op den eersten dag van den wedstrijd tegen België, welke wedstrijd uit 34 partijen •bestaat, 10 van de 16 gespeelde partijen gewonnen en leidt dus met 106. Het suc- ce.v kwam voornamelijk uit de heeren en kelspelen, waarvan Nederland er 7 won, België een in haar voordeel wist te beslis sen- Na een zeer spannenden strijd op den tweeden dag. waarbij de beslissing pas in de derde set van de laatste partij viel, heeft Nederland een reeks van nederlagen welke het tegen de tennisploég van België leed, verbroken en in een gemengden wed strijd voor het eerst de overwinning be haald. Het succes kwam ditmaal niet van de heeren-enkelspelen. Werden Zaterdag 7 van de 8 heeren-enkelspelen gewonnen, ..'."u waren dat er slechts 3 van de 8. Uit de 16 enkelspelen kwamen in totaal 10 over winningen voor Nederland. In het dames enkelspel was deze verhouding minder gunstig. Nederland boekte hierin slechts drie winstpunten, België 5. Meer succes -ag er in de heeren dubbelspelen, waar van Nederland er drie won, België een. Ook de atletiekwedstrijden te Trond- hem brachten den Ned. deelnemers en deelneemsters verschillende successen, waarvan wij noemen de 200 m. heeren, gewongen door Lammers in 22.2 sec. tweede werd Blok in 22.3 sec. De 400 m. hoeren werd gewonnen door Blok in 49.7 sec. en het speerwerpen door Lutkeveld met een worp van 54.95 m. Fanny Blan- kersKoen won de 100 m. dames in 12.1 rcc., gevolgd dooi Gerda Koudijs in 12.3 sec. Op de 80 m. hordsen eindigden Fanny en Gerda gelijk, beiden een tijd noteerend van 11.4 sec. Hei hoogspringen werd even eens een overwinning voor Fanny Blan- kersKoen met een sprong van 1.55 m. op de traditioneele wijze gevolgd door Gerda Koudijs met een sprong van 1.45 m. De Russin Nina Dumbadse, Europeesoh kampioene discuswerpen kwam in Sarps- borg (Noorwesgen) met een worp van 50.50 m. met ruim 2 meter boven het met 48.31 m. op naam van Gisela Mauermeyer staande wereldrecord.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2