S)e CcicbchcSouYcmt Italië gehoord over grenskwestie Botsing tusschen v. Kleffens-Gromyko N.V.V. bevoordeelde eigen organisatie Felle beschuldiging van de Prawda Spanning tusschen loonen en prijzen Leidsche volkstuinders exposeeren DONDERDAG 29 AUG. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36c JAARGANG No. 10871 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. By contract belangryke korting. DE VREDESCONFERENTIE TE PARIJS f)E POLITIExvE EN TERRITORIALE COMMISSIE voor Italië heeft gisteren ge- luisterd naar een verklaring van den Italiaanschen vertegenwoordiger Saragat over de Franrch-Italiaansche grens. Saragat zeide, dat de huidige Fransch-Italiaan- sche grens die de lijn van de Alpen volgt, een natuurlijke grens voor Italië is. Hij deelde vervolgens mede, dat Italië, verlangend met Frankrijk tot overeenstemming te geraken, bereid is aan de Fransche aanspraken toe te geven in het gebied van de Kleine St. Bernard-pas, de nauwe vallei van Bardonecchia, van den Mont Chaber- ton en de valleien van Opper Tinea en Vesubie. „Laten we ophouden met kletsen" Overigens verzette hjj zich tegen de Fransche aanspraken, daar deze naar zijn meening ongerechtvaardigd en onnatuur lijk waren. De Australische afgevaardigde Hodgson stelde voor, een subcommissie te benoe men, welke de kwestie van het afstaan der hoogvlakte van den Mont Cenis zou bestudeeren, daar de Italianen zelfs niet het recht zouden hebben het waterreser voir aldaar te inspecteeren, dat, bij door breken van den dam, een groot styk Ita- liaansch grondgebied onder water zou zet ten. De vergadering ging daarop uiteen zonder het voorstel te bespreken. De ministers van Buitenlandsche Zaken van Engeland, Amerika, Frankrijk en de Sovjet-Unie, heb ben op voorstel van Bevin besloten, om hedenmiddag lijeen te komen, ten einde te voorkomen, dat de Pa- rijsche conferentie verzinkt in een moeras van moeilijkheden en ten einde I aar werk te bespoedigen. het verbeuzelen. Is het soms een deel van het 5-jarenplan om hier het woord te voe ren tot we allen gestorven zijn? Hij wend de zich tot den voorzitter met het verzoek er heter op te letten, dat de sprekers ter zake blijven. Laten we erkennen dat er hier veel te veel gekletst wordt en laten we daarmee ophoüden. Tenslotte werd de geheele inleiding tot het vredesverdrag met Bulgarije zonder stemming aangenomen en de vergadering werd verdaagd. „Symbolische" schadevergoeding van 10 millioen. In de economische commissie voor Ita lië is een Australisch voorstel verworpen om een commissie voor de Italiaansche herstelbetalingen in te stellen. Visjinsky (Rusland) had het „absoluut onaanvaard baar", „onrechtvaardig", „onuitvoerbaar", „stereotiep en abstract" genoemd. Hij noemde den Sovjet-eisch tot betaling van 10 millioen dollar slechts „symbolisch", daar de schade door Italië in de Sovjet- Unie aangericht 20 maal grooter was. Australië, de „gangmaker". In de politieke en territoriale commis sie voor Bulgarije is Australië wederom de oorzaak van een verhitting der gemoe deren geweest. De leider der Joegoslavi sche delegatie, Kardelj, beschuldigde Australië ervan „een agent van het Brit- sche imperium" te zijn. Australië, een klein en ver verwijderd land, tracht de rol van missionaris onder de wilden van Europa te' spelen. De vice-voorzitter van de commissie, Jordan (N. Zeeland) antwoordde Kardelj op geestige wijze. De Joegoslavische af gevaardigde, aldus Jordan, is den tijd aan DE WEDEROPBOUW EN HET NIEUWE HUIS. Op vragen van den heer Andriessen be treffende het nemen van maatregelen ter bevordering van een vlot verloop van de wederopbouw hiér te lande, in welke vra gen werd gewezen op een bericht, waarin vermeld was, dat hij, die op dit moment een huis wil bouwen, daarvoor eerst bij 33 instanties de noodige vergunningen moet halen, heeft de minister van Openbare Wer ken en Wederopbouw o.m. geantwoord: Het genoemde aantal instanties is verre van juist. De bedoelde instanties zijn: het gemeen telijk bouw- en woningtoezicht en het be trokken bureau van den wederopbouw, ter wijl voorts de keuze van den architect goed keuring behoeft van de daarvoor aangewe zen instantie. Het zou van ambtelijke zelfoverschatting getuigen, wanneer van de zijde van den minister de positie van het departement van Openbare Werken en Wederopbouw een waarborg voor een vlotte gang van den wederopbouw zou worden genoemd. Een vlotte gang is afhankelijk van talrijke fac toren, b.v.: 1. dat beschikt wordt over de voor den bouw noodige materialen en vak lieden; 2. dat beschikt wordt over de voor het opnemen van de schade en het herstel noodige taxateurs c.q. technische opzich ters; 3. dat de getroffenen beschikken over de noodige geldmiddelen. De minister verklaart niet, dat het de partement een vlotte gang van zaken wèl kan waarborgen, als aan de gènoemde fac toren wèl is voldaan. msmmmnmm DE BONNEN. In aansluiting op de bonnenlijst, giste ren gepubliceerd, vestigen wij nog de aan dacht op de volgende bijzonderheden: De bonnen voord aardappelen zullen af zonderlijk worden aangewezen. De bonnen voor melk zijn geldig t.m. Zaterdag 7. September. Voor de week van 8 t.m. 14 September zullen nog bonnen worden aangewezen voor: aardappelen, melk, koffie, zuidvruch ten, bloem, tabak en versnaperingen. Suiker en jam zal men in den vervolge naar keuze kunnen koopen. Desgewenscht kan men op een bon voor suiker, jam enz. gedeeltelijk suiker gedeeltelijk jam koo pen. Bovendien kan men indien men niet de totale hoevelheid in eenmaal wil koo pen bij inlevering van een bon voor 750 gr. b.v- 500 gram boterhamstrooisel koopen en een bon voor 250 gram suiker terugverlan gen. Op deze wijze kan men ook op een bon voor 375 gram margarine of 300 gram vet 250 gram margarine of 200 gram vet koo pen en een bon voor 125 gram margrine of 100 gram vet terugverlangen. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Donderdag worden gebruikt, met uitzon dering van die voor vleesch en melk. RANTSOENBONNEN VOOR FRUIT. Het C.D.K. deelt mede, dat de rant soenbonnen met opdruk „een rantsoen ar tikel B.A recht geven op een rantsoen 1 kg.) fruit, te betrekken bij de z.g. ziekenwinkels. SCHEERZEEP OP TEXTIELBON. Op den bon „Textiel A.M." der textiel- kaart V.A. 605 voor mannen worden 2 rantsoenen scheerzeep beschikbaar gesteld. Men moet dezen bon bij een detaillist in scheerzeep inleveren. De detaillisten zul len de scheerzeep afleveren, wanneer zij bevorraad zijn. Een ontsoen scheerzeep bedraagt 50 gram scheerzeep of 100 gr. scheercrême of 400 gram snelscheercrême. Prof. Schermerhorn naar Indië Mr. Steenberghe doet niet mee Mr. Steenberghe heeft, zooals wij dezer dagen in uitzicht stelden, thans voor een benoeming in de commissie-generaal be dankt. Hij zou, volgens het „Hbl.", zeer binnenkort naar Amerika terugkeeren. Deze niet-aanvaarding van de hem gebo den functie geeft ons vrijheid te berichten, dat prof. Schermerhorn de opdracht wèl aanvaard heeft; en nu mr. Steenberghe heeft bedankt, treedt de heer van Poll in zijn plaats automatisch naar voren, die zich waarschijnlijk wel een benoeming zal laten welgevallen. Als derde is de heer F. de Boer, directeur van de Mij. Nederland, aan bod, aldus de „Nieuwe Courant". OMC3IIOIICDIICJIIOIIOIIOIIOIIO 0 NEURENBERG 0 UITSPRAAK 20 SEPTEMBER? 0 Reuters bijzondere correspondent 0 te Neurenberg seint, dat volgens een zegsman, die gedurende het Q proces merkwaardig goed ingelicht bleek te zijn, het internationale oor- Q logstribunaal voornemens is zijn oordeel, uitspraak en vonnissen te- gen de individueele gevangenen U omstreeks 20 September bekend te r maken. Volgens dezen zegsman zal U de uitspraak twee dagen in beslag nemen en een nieuwe internatio- 0 nale wet voor de toekomst scheppen. Den eersten dag zal het Tribunaal 0 uitspraak doen over de voornaam- ste punten van de zaak in het al- Q gemeen; op den Tweeden dag zal het tegen de gevangenen persoon- Q lijk uitgesproken oordeel worden 0 bekend gemaakt. q CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD DE VEILIGHEIDSRAAD TE NEW YORK BIJEEN j™\E VEILIGHEIDSRAAD, die gisteren te New York bijeenkwam, heeft een beslis sing over het hooren der Oekrainsche beschuldigingen tegen Griekenland' en En geland, tijdelyk uitgesteld. Het uitstel volgde op een botsing tusschen de Britsche en Nederlandsche gedelegeerden^eenerzijds en den Russischen vertegenwoordiger ander zijds, over de geldigheid der beschuldigingen. De Raad hield zich daarna bezig met de toelating van acht adspirantleden. Behandeling aanklacht Griekenland uitgesteld Mr. E. N. van Kleffens verzocht den raad de Oekrainsche aanklacht tegen Grieken land te verwerpen, daar deze zou bestaan uit ,,een reeks ongefundeerde beschuldi gingen", Sir Alexander Cadogan, de Brit sche afgevaardigde, steunde het verzoek van mr. Van Kleffens en zeide: Er moe ten tastbare bewijzen geleverd worden". Gromyko, de Sovjet-afgevaardigde, viel de argumentatie van Van Kleffens aan en ER HEERSCHT EENIGE ONGERUSTHEID in de Katholieke Vakbeweging, in verband met de volgende kwestie. De Amerikaansche vakbeweging heeft tijdens den oorlog goederen verzameld en ter beschikking gesteld aan alle georganiseerde arbeiders in de getroffen Europeesche landen, o.a. Nederland. Goederen ten eigen bate aangewend Voor wat dit laatste land betreft is via den heer Oldenbroek, die zich tijdens den oorlog in Londen bevond, een commissie gevormd van drie personen, uitsluitend be staand uit vertegenwoordigers van het N. V.V. Brieven uit Amerika, die na de be vrijding gericht waren aan de R.K. Vak beweging in Nederland, en over deze uit- deeling van goederen gingen, hebben haar nooit bereikt, zoodat de R.K. Vakbeweging van niets wist. Van Amerikaansche zijde was aan het N.V.V. verzocht contact op te nemen met de R.K. en Christ. Vakbonden, maar dit is niet gebeurd* De verzamelde goederen kwa men uitsluitend bij het N.V.V. terecht, die ze onder haar leden verdeelde. Toen een der verbondsbestuurders van het R.K. Werkliedenverbond door Amerika QNDER HET OPSCHRIFT „Nederlandsche autoriteiten verijdelen repatrieering van Sovjetburgers" schrijft Viktorow in de „Prawda" het volgende fraais: „Na het verslaan Van Hitler-Duitschland zorgde de Sovjetregeering in korten tijd voor de repatrieering van 35.681 Nederlandsche onderdanen. In vergelijking hiermede wer den slechts 248 Sovjetburgers uit Nederland gerepatrieerd. Een vergelijking van deze twee cijfers spreekt duidelijke taal"Men is geneigd te antwoorden: „Inderdaad, dat is duidelijk. Er waren veel meer Nederlanders in de Russische zóne van Duitsch- land dan Russen in Nederland". Maar neen, dat is niet de conclusie van den ,.Prawda"-schrijver. reisde, werd hem nadrukkelijk verzekerd, dat alle vakcentrales in de goederenzen dingen hadden moeten deelen. Hij kreeg toen afschriften van de brieven die het R.K. Werkliedenverbond nooit be reikt hebben. De zaak is bij de betrokken Londensche commissie, bij het N.V.V. en bij de Amerikaansche vakbeweging aan hangig gemaakt, aldus lezen we in „De Tyd". betoogde, dat deze ..een verdraaiing van de waarheid" was. Hij beweerde, dat de raad den vertegenwoordiger van de Oekraine meest hooren en hij verklaarde, dat Van Kleffens vroeger bereid was om klachten van minder belang in behandeling te doen nemen. Een weigering om de Oekraine te hooren, zou, volgens Gromyko, het gezag van den Veiligheidsraad ondermijnen. Nadat besloten was de behandeling der aanklacht voorloopig uit te stellen zulk een uitstel was ook door Griekenland ge vraagd), werd de toelating van negen nieuwe leden besproken- Siam had bericht, dat het zijn verzoek om toelating opschortte tot het geschil met Frankrijk geregeld zou zijn. Amerika stelde daarop voor, om over de acht andere landen (Albanië, Portugal, Zweden, Transjordanië, Ierland, Mongolië, IJsland en Afghanistan) tegelijk te beslis sen. Dit voorstel werd door Gromyko ver worpen. Deze gaf er de voorkeur aan, iede re aanvraag afzonderlijk te behandelen. ZATERDAG. 31 AUGUSTUS, VERJAAR DAG VAN H. M. DE KONINGIN, ZAL DE LEIDSCHE COURANT NIET VERSCHIJ NEN. Op de bureaux van „De Leidsche Courant" ligt ter inzage lijst G. 10 van geïnterneerden op Java, die ge- evacueerd zijn naar geallieerd gebied. Wij zouden hier Sowjet- Russen vasthouden „Zij toont aan, aldus schrijft hij, dat de Sovjetregeering, getrouw aan haar humane politiek en getrouw aan haar verplichtingen, resoluut maatregelen nam om de repatrieering van Nederlandsche onderdanen, die door oorlogsomstandig heden op grondgebied van de Sovjet-Unie terecht waren gekomen, te verzekeren. Zij toont eveneens aan, dat de Nederlandsche regeering klaarblijkelijk de repatrieering van Sovjetburgers verijdelt. Wij doen geen beroep op de menschelijke gevoelens van de Nederlandsche autoriteiten; zij zijn daar klaarblijkelijk van gespeend. Wij vragen echter van de Nederlandsche autoriteiten en als consequentie daarvan van de Ne derlandsche regeering, inachtneming van verplichtingen, welke krachtens beslissin gen van de commissie Voor verplaatste per sonen der Vereenigde Naties haar zijn opgelegd." Wat doen die ondeugende Nederland sche autoriteiten dan, om te verhinderen, dat Russen, die snakken naar him gelief den heilstaat, him geluk bereiken? „Zij voeren onder Sovjetburgers open lijk anti-Sovjetpropaganda, terroriseeren en intimideeren Sovjetburgers en hinderen het werk van repatrieerings-officieren der Sovjet-Unie op alle mogelijke manieren. Men heeft kunnen vaststellen, dat de sec- te der Mennonieten (Doopsgezinden), die het hoofdbureau te Amsterdam heeft, on der aanmoediging van Nederlandsche auto riteiten anti-Sovjet-propaganda onder Sovjetburgers maakt." Het blad zegt ver der, dat de secte zich bezig houdt met zen den van Sovjetburgers naar Mennisten- kolonies in de Ver. Staten, Canada, Bra- zPië en Uruguay en dat de Mennisten ook buiten Nederland anti-Sovjet-propagianda voeren. De „Prawda" vervolgt: „Nederlandsche autoriteiten schenden op ruwe wijze hun verplichtingen door weigering van inlich tingen over het verblijf van Sovjet-burgers aar. repatrieerings-officieren van de Sov jet-Unie. Zij vervallen zelfs in het ge bruik van oneerlijke streken om de verblijf plaatsen van Sovjetburgers verborgen te houden". De achtergrond van dit geschrijf wordt echter duidelijk als men leest, dat „de Ne derlandsche autoriteiten trachten hun anti- Sovjet repatrieeringspraktijken te camou- fleeren door te verklaren, dat zij uitslui tend op het standpunt van vrijwillige re patrieering staan". De kwestie is dus waarschijnlijk zóó, dat de Nederlandsche autoriteiten weige ren om hun medewerking te verleenen aan officieren van den repatrieeringsdienst der Sovjet-Unie, die jacht maken op „onderge doken" Russen. Waarom zouden wij trachten Russen in ens overbevolkte landje te houden, die graag weg willen? Het Ned. departement van buitenlandsche zaken heeft dan ook desgievraagd medegedeeld, dat noch op het departement noch zelfs op de Russi sche ambassade iets bekend was van Rus sen, die hier te lande tegen hun wil zouden worden vastgehouden. Op de St. Eriks-Mes- se te Stockholm is ook ons land verte genwoordigd m. ver schillende inzendin gen, waarbij vanzelf sprekend de lucht- vaartafdeeling niet ontbreekt. v. L. P. Stichting van den Arbeid adviseert Min. Drees De Stichting van den Arbeid heeft een nota gepubliceerd, welke zy gericht heeft aan den minister van Sociale Zaken in ver band met de huidige spanning tusschen loo nen en prijzen. In dit advies doet de Stich ting, naast een verhooging van den kin derbijslag, de volgende 10 richtlijnen aan de hand, ten einde deze spanning te doen verminderen: 1. Het toepassen,van incidenteele loon- correcties in gevallen die daartoe aanlei ding geven. 2. Verruiming van de mogelijkheden om iets extra te verdienen bij het werken in tarief. 3. Het openen van mogelijkheden voor het uitbetalen van collectieve prestatiepre mies in gevallen, welke zich hiervoor lee- nen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN IN DE RUSSISCHE ZÓNE. De eerste gemeenteraadsverkiezingen in de Russische zóne van Duitschland zullen binnenkort plaats hebben cn el op 1 Sep tember voor Saksen, op 8 September voor Thuringen en op 15 September voor Bran denburg en Mecklenburg. Alleen oorlogs misdadigers en actieve nazi's hebben geen stemrecht. Er nemen drie partijen aan de verkiezingen deel, n.l. de Socialistische Een heidspartij, de Christelijk Democratische Unie en de Liberaal-Democratische Partij. de £e(mw OP DE TENTOONSTELLING, dit de Leidsche Bond v. Volkstuindersvereenigingen op 6, 7. 8 en 9 Sep tember organiseert, zullen te zien z-iin bloemen, vruch. ten. groenten enkool rupsen. Het zal een groote tentoonstelling worden, die niet alleen de Groote Stads- zaal, maar ook de foyer en de Kleine Zaal beslaat. Van 14 vereenigingen, die bij den Bond zijn aangeslo ten, zullen er 12 op die da gen acte de présance geven. Deze vereenigingen komen uit met collectieve inzen dingen, waarvan bloemen de hoofdtoon, en van die bloemen wederom dahlia's de hoofdtoon zullen vormen. Het zal een schoonen aan blik bieden: die keur van groenten en fruit uit eigen grond, in een veelkleurige omlijsting van dahlia's. Het was een flink idee van den Bond om deze tentoon stelling op te zetten, want ieder begrijpt, dat de vol-ks- tuinderij, die in de oorlogs jaren zooveel belangstel ling trok, thans voor velen haar aantrekkingskracht ver loren heeft en alleen de ware liefhebbers van het tuinieren in de vereenigin gen achterblijven. Het le dental van den Bond daalde van 2500 gedurende de hon- gerperiode tot een vredes- sterkte van 1200, wat altijd nog een respectabel getal is. Met dit gezuiverde ledental wil de Bond thans de ten toonstelling organiseeren. om op de eerste plaats een be wijs te geven, dat de lief de voor het warmoezieren bij velen levend is geble ven, vervolgens als propa ganda voor vaste volkstuin complexen, aangezien vele vereenigingen een soort no maden-leven leiden en ten slotte ter viering van het 5-jarig bestaan, dat echter reeds lang achter den rug is. Wat de vaste volkstuin complexen betreft, in Maart 1941 heeft de gemeenteraad 'reeds een terrein aangewe zen als volkstuinpark, gele gen tusschen Zijl. Slaagh- sloot en Zwarte Pad. In dit oark zouden 750 volkstuin ders uit het Oostelijk ge deelte van de stad onder dak kunnen vinden, terwijl bovendien gedacht is een speelweide, een piasvijver, ren school-tuin en misschien een sportterrein voor de korfbalclub „Vicus Orien- tis". Het is de bedoeling, dat ook in de andere windrich tingen van de stad derge lijke complexen komen maar zoo ver is het nog lang niet. De verschillende volks- tuinvereenigingen zouden daarbij tot een nog veel nauwere samenwerking kun nen komen, en deze samen werking wordt natuurlijk ten zeerste bevorderd door een tentoonstelling, als nu op 't programma staat. Op deze tentoonstelling zullen ook mededingen de dahlia-clubs „Joh. Mater" en „Ons Genoegen", de Leid sche Tuiniers- en Bloemis- tenvereeniging D.E.V. komt uit met plotplanten. het Volkshuis heeft een aparte inzending, terwijl er ook stands zullen zyn van den Plantenziektenkundigen Dienst, van het Bodem-on derzoek en een merkwaar dige collectie van den heer v. d. Broek: vrienden cn vijanden v. d. planten: rup sen en vlinders, torren, lui zen. wantsen en andere griezeligheden, die echter al len ontzield aanwezig zul len zyn. Voorts een show van papieren volkstuinhitis- les, die ieder uit een bouw plaat zelf kan fantaseeren. De tentoonstelling, r reds zoo geurig en kleurig, zal nog aanmerkelijk in char me winnen door muzikale opluistering, waartoe „Mu sica", het Mannenkoor ..Ons Genoegen'' en het muziek korps van de Vereen. Toi'w- fabrieken hun medewerking zullen verleenen. Savoye-kool met mannen- zang en dahlia's met fanfare de „Lebovo" belooft wer kelijk iets bijzonder beziens waardigs te worden. Voldoende garantie, dat de extra-in komsten als gevolg van hoogere arbeids prestatie niet door een niet-technisch ver antwoorde tariefsherziening ongedaan ge maakt worden. 5. Het instellen van plaatselijke centrale commissies met inschakeling van organisa ties van belanghebbenden voor de uitoefe ning van de prijscontrole. Het instellen van een raad van over- waarin het georganiseerde bedrijfs leven zal zyn. ingeschakeld bij het Directo raat-Generaal voor de Prijzen in verband met de prijsvorming. 7. Toepassing van het Utility-systeem in gevallen, welke zich daartoe lccnen. (Dit is een systeem van voorzichtige standarisa- tje, dat vooral in Engeland goede resulta ten afwerpt). 8. Een belastingpolitiek gericht op de koopmogelijkheid van de groote massa. 9. Verbetering van de kinderbijslagrege ling, hetzij door: a. invoering van een tij- delijken duurtetoeslag voor het eerste en tweede kind van ƒ2.40 per week per kind; b. de invoering van een tijdelijke duurte toeslag voor het tweede kind van 3.60 per week onder gelijktijdige verhooging van den kinderbijslag van 2.40 tot ƒ3.60 per kind. Voor de administartieve vereenvou diging zou voor het verstrekken van de duurtetoeslagen van het administratieve ap paraat van de kinderbijslagregeling gebruik gemaakt kunnen worden. 10. Terugbrenging van de leeftijdsgrens bij de wettelijke kinderbijslagregeling van 18 tot 15 jaar met. handhaving van de mo gelijkheid kinderbijslag toe te kennen aan kinderen tot op den 2CT-jarigen leeftijd, wan neer deze dagonderwijs volgen. 11. Verhooging van het kraamgeld bij eerste geboorte van ƒ55 op 75. N.V.V. tegen verhooging van den kinderbijslag De hoofdbestuurders van de bij het NW aangesloten organisaties hebben Dinsdag de voorstellen van de Stichting van den Arbeid ten aanzien van de verhouding tus. schen loonen en prijzen besproken. De voorgestelde verhooging van den kinder bijslag vond felle bestrijding, evenals de voorgestelde loonregeling om onredelijk hooge loonen terug te brengen. Men ver wachtte meer heil van een deugdelijk wer kende prijsbeheersching. ooooo WEERSVERWACHTING o VRIJDAGAVOND. Wisselend bewolkt. Matige, in het Westen van het land g tijdelijk nog krachtige Z.W.-wind. o Wisselend bewolkt met plaatselijk en- kele regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. i ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1