Ste CcicLclve6oii/fca/nt Was Nederland niet in oorlog met Italië Nieuwe onderhandelingen in Indië Begin November nieuwe textielpunten OP KORTE GOLF SPORT WOENSDAG 21 AUG. 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10864 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave?" van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bi) contract belangrijke korting. Politiek verschil OOALS GEMELD, heeft de waarn. bur- ^gemeester van Amsterdam, wethouder Franke, die tot de Partij van den Arbeid behoort, de openluchtmeeting ter gelegen heid van het éénjarig bestaan van de Indo nesische republiek verboden. Het „Parool", dat de Partij van den Ar beid is toegedaan, acht dit verbod in strijd met de politiek van de Partij v d. Ar beid; het „Vrije Volk" daarentegen, dat ook tot de Partij van den Arbeid behoort, is het met dat verbod heelemaal eer-. Nu is het, duidelijk gezegd, een 'aas heid, om uit een of ander meeningsverschil in een partij te concludeeren, dat in die partij de, voor een gezonde partij noodza kelijke, beginsel-eenheid niet aanwezig is. Dat is een dwaasheid, ook al is dat mee ningsverschil van betrekkelijk ernstigen aard en zelfs al heeft het een principieelen inslag. Maar bij ons rijst toch de vraag, of het hier gesignaleerde meeningsverschil in de Partij v. d. Arbeid niet een symptoom is van principieele verschillen in de Partij v. d. Arbeid, die niet door den band van een partij-eenheid kunnen worden saamgebun- deld. Wij hebben den stelligen indruk, dat er in de Partij v. d. Arbeid principieele ver schillen zijn over de houding, die men moet aannemen tegenover de politiek van de communisten. Wij zullen afwachten, of de juistheid' van dezen indruk door niet te miskennen fei ten al dan niet zal worden bevestigd. Gemeenschappelijk •IN HET KATHOLIEK Cultureel Tijd- schrift van 1 Aug. j.l- schrijft Th. Stel tenpool S.V.D. over de verhouding tusschen gedoopte Protestantsche Christenen en Ka tholieken en hij merkt daarbij o.m. op: „Het is natuurlijk, dat wij met hen eén front vor men tegen het totaal ongeloovige commu nisme en tegen het practisch-heidensche humanisme, dat overal het Christendom bedreigt." Wij zijn het met de strekking van wat hier wordt gezegd volkomen eens. Neen wij gaan nu niet een pleidooi voeren voor de vooroorlogsche coalitie tus-' schen Ant-Rev., Chr.-Hist. en Katholieken. Deze coalitie laten wij hier buite'n be schouwing. Maar politieke coalitie of niet: vast staat, dat de geloovige Protestanten en de Katholieken elkaar op menig terrein van het openbare leven kunnen en moeten vinden, ook en vooral in dezen tijd, op de basis van een gemeenschappelijke overtui ging en een gemeenschappelijk streven. Wit dat niet inziet, is helaas blind voor wat ons bedreigt. Woningen uit de fabriek De regeering heeft, aldus „Trouw", een onderzoek laten instellen door deskundigen en deze zijn tot de conclusie gekomen, dat het Engelsche systeem, dat de fa. Wm. Airey and Son te Leeds heeft ontworpen, als grondslag voor den bouw van nieuwe woningen in Nederland met vrucht toege past zou kunnen worden. Het ministerie van Openbare Werken en Wederopbouw heeft dan ook besloten het volgend jaar een 1000-tal van deze Airey-woningen te laten bouwen. De betondakfabriek „Arkel" en de firma De Vries en Robbé te Gorinchem zullen deze huizen in licensie vervaardigen. Eerstgenoemde fabriek zal de beton-onder- deelen, waarmee de muren gemonteerd worden, kant en klaar afleveren. De Vries en Robbé zullen het ijzerwerk, dat voor deze woningen noodig is, leveren. De bouw van deze huizen zal voorloopig niet goed- kooper zijn dan.die van normale baksteen woningen. Men heeft echter veel minder geschoolde arbeiders noodig 'n tiende deel slechts. De duur van den bouw van een wo ning bedraagt ongeveer 1500 man-uren. De huizen bestaan uit twee kleine kamers en een keuken, beneden, en drie slaapkamers, badkamer en W.C. boven. Consumentencrediet begint in September Half September worden aan de post kantoren aanvraagformulieren verkrijgbaar gesteld, waarop door bepaalde groepen van personen een consumentencrediet kan wor den aangevraagd. Gedurende de rest van September en vermoedelijk ook nog in Oct. kunnen dan de ingevulde formulieren wor den ingediend, aldus „Het Vrije Volk". Het ligt in de bedoeling bij toewijzing van de aanvraagboekjes met 24 waardebon nen van elk 5.te verstrekken. Vier van deze bonnen worden niet geldig verklaard, waardoor men pogingen tot fraude hoopt te voorkomen. De boekjes waarin ook spaarkaarten en eenige formulieren bene vens een eigendomsbewijs zijn opgenomen, worden afgegeven tegen aanteekening op de distributiestamkaart. Niet alle bonnen zullen tegelijk besteed kunnen worden. Er zal nauwkeurig worden aangegeven welke goederen op de bonnen te koop zijn. Gedacht is aan boven- en onderkleeding, linnengoed, beddengoed, keukengerei en fietsbanden. DE VREDESCONFERENTIE TE PARIJS •yiJOENS DE OCHTENDZITTING van de politieke en territoriale commissie voor Italië kwam gisterochtend een Italiaansche memorandum ter sprake, volgens het welk aan Nederland het recht van deelneming aan deze commissie werd ontzegd, omdat Nederland niet in oorlog zou zijn geweest met Italië De Nederlandsche gedelegeerde ver klaarde echter, dat Nederland wel degelijk aan Italië den oorlog had verklaard en wel door middel van een nota, welke door den Zweedschen gezant te Rome aan de Ita- üaansche regeering was overhandigd. Ita lië had deze oorlogsverklaring echter niet aanvaard, omdat het zich op het standpunt stelde, dat Nederland „niet langer be stond". De commissie-vergadering noemde de Italiaansche bewering „geheel onge grond". Bovendien heeft de commissie het voorstel van Italië verworpen, om in de inleiding van het vredesverdrag te schrij ven, dat het fascistische regiem in Italië verantwoordelijk was voor het kiezen van de Duitsche zijde en niet het Italiaansche volk. Plenaire zitting afgelast- Een plenaire zitting van de conferentie, waar zes niet-leden hun inzichten over het ontwerp-vredesverdrag mei Italië zou den hebben doen hooren, werd gistermor gen op het laatste oogenblik afgelast. Men verwacht, dat Bevin, minister van Buiten- landsche Zaken van Groot-Brittannië, de plenaire zitting van vandaag zal leiden. EGYPTE WIL SOEDAN HEBBEN. Te Londen is geen bevestiging ontvangen van de berichten uit Cairo als zou Egypte de Britsche voorstellen ter herziening van het Anglo-Egyptische verdrag definitief hebben verworpen. Wel is men er daar van bewust, dat de onderhandelingen in een vrij critiek stadium zijn gekomen. Naar ge meld wordt verlangt Egypte inlijving van de Soedan en zou men in Cairo van plan zijn, zich tot de Vereenigde Naties te wen den. Twee meisjes door gas- verstikking overleden Maandagnacht heeft zich te Monster een geval van gasverstikking voorgedaan, waar bij 2 meisjes het leven hebben verloren, meldt aldus het „Binnenhof". Op de bovenverdieping van de woning van bakker van der Burg sliepen tien kin deren waaronder het negen-jarig dochter tje van de familie v. Leeuwen uit Noot dorp, dat daar logeerde. Om ongeveer 3 uur des nachts werden de ouders gewekt door het geschrei der kinderen. Toen zij zich op de hoogte gingen stellen van de oorzaak bemerkten zij tot hun groote ontsteltenis een sterke gaslucht. Twee meisjes, het 8-jarige dochtertje Truus en het logétje gaven nog zwakke teekenen van leven, doch het mocht niet meer gelukken de levensgeesten op te wek ken. NEDERLANDSCHE VLIEGERS GERED. Een Nederlandsch militair vliegtuig, dat op weg was van Valkenburg naar Hendon (Engeland), is voor de Engelsche kust ten gevolge van motorstoring in zee gestort. De inzittenden, de luitenants J. G. Egers de Beijl *en K. A. la Bree, werden door een Noorsche vrachtboot opgepikt. Later zijn zy door een loodsboot te Margate aan land gezet. KOSTBARE BIBLIOTHEEK TERUG. Dank zij het opsporingswerk van het Commissariaat-generaal voor de Neder landsche economische belangen in Duitsch- land en de stichting „Kunstbezit", is het ge lukt het grootste gedeelte van de biblio theek van het Internationaal. Instituut voor Sociale Geschiedenis, dat naar Duitschland was vervoerd, weer op te sporen. Ten Wes ten van Hannover zijn twee schepen gevon den met 900 kisten met boeken van het in stituut. Kortgeleden zijn in Klagenfurt in Zuidoost-Oostenrijk nog ongeveer 700 kis ten ontdekt. De eerste-zending wordt tegen het eind van deze week in Nederland ver wacht, en men hoopt, dat ook de zending uit Oostenrijk voor het eind van dit jaar gerepatrieerd zal zijn. Uit voorzorg was het kostbaarste gedeel te van de bibliotheek reeds in 1938 naar Oxford overgebracht, ,en ook deze collectie is kortgeleden weer teruggekeerd. RADIOREDE MINISTER VAN JUSTITIE. Zooals reeds gemeld, zal de minister van Justitie, Mr. J. H. van Maarseveen, morgen te 21 uur over de beide zenders Hilversum 1 en 2 een radiorede houden over het pro bleem van de vrijlating der politieke de linquenten. OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO Heden word,t ten Den Haag een confe rentie gehoudén, welke met het oog op den bestaanden nood-toestand van beteekenis kan blijken voor de kleedingsvoorziening van ons volk, schrijft het „Handelbslad" van gisteren. Daar beraadslagen n.l. vijftien vertegenwoordigers van de weefsel-, de confectie-industrie en den handel in tex tiel, tezamen de zoo juist ingestelde Al- gemeene Textiel Advies Commissie (A.T. HET VERMOGEN VAN MUSSOLINI Alleen in Milaan bezat Mussolini al een fortuin van 700 millioen lire waaronder twee groote moderne drukkerijen, in een waarvan thans verschillende dagbladen en een aantal buitenlandsche persbureaux zijn ondergebracht. Verder bezat de Duce een kost bare verzameling onderscheidingen, w.o. een hem door Victor Emmanuel geschonken halsketen, decoraties van het Vaticaan, Duitschland, Al banië, Uruguay en Spanje, een met diamanten en robijnen bezette twee-koppige adelaar, een gouden scheermes, vier Japansche platen met inscriptie van den keizer van Japan en een groote collectie edel- steenen OIICDHOIIC3IICDIIOIIOIIOIIOIIOI De Dardanellen-kwestie Twee weken geleden werd een Russi sche nota aan Turkije overhandigd, waar in herziening van het verdrag van Mon- treux (inzake de Dardanellen) werd ge- eischt. Deze nota is aanleiding geworden tot een serie belangrijke geheime conferenties te Washington, die culmineerden in een bespreking van verleden week tusschen president Truman en de hoogste autoritei ten van het departement van buitenland sche zaken en van leger en vloot. Men neemt aan, dat op deze bespreking werd besloten, een krachtig standpunt tegen over de Russische militaire expansie in de richting der Dardanellen in te nemen. Dit standpunt zou zijn neergelegd in een Amerikaansche nota aan Sovjet-Rusland, welke vanmiddag gepubliceerd zou worden. Daarin worden de volgende vier punten vastgelegd: 1. De Ver. Staten kunnen niet accoord gaan met het Russische voorstel voor een gecombineerde Sovjet-Turksche verdledi- ging der Dardanellen. 2. De Ver. Staten gaan niet accoord met het Russische voorstel tot oplossing van de kwestie der controle van de Dardanellen door middel van een overeenkomst tus schen de landen rond de Zwarte Zee on derling. 3. De Ver. Staten zijn van meening, dat de kwesties, die met de toekomstige con trole der Dardanellen verband houden, overeenkomstig de principes der Ver eenigde Naties geregeld dienen te worden, n.l. door een raad van internationaal over leg binnen het kader van het verdrag van Montreux. 4. De Ver. Staten zouden gaarne aan een internationale conferentie voor de her ziening van de controle der Dardanellen deelnemen. Ook Engeland en Frankrijk hebben hun standpunt inzake de Dardanellen-kwestie in een nota aan Turkije kenbaar gemaakt. In het kamp der ar beiders voor den we deropbouw in Arn hem maakt men ge bruik van een nieuw soort woning. Het zijn de zgn. nissen- hutten, welke door de geallieerde legers werden gebruikt en thans, versierd met een aardig trapge- veltje, als onderko men voor de arbéi- ders dienst doen. 2. SM Op een gistermiddag te Batavia gehouden persconferentie heeft dr. van Mook ver klaard, dat de onderhandelingen met de In donesische republikeinen wellicht in de nabije toekomst hervat zullen worden. Hij wees er met nadruk op, dat er geen enkele wijziging in de algemeene grondslagen van de Nederlandsche politiek was gekomen of zou komen. Deze politiek vindt nog steeds haar basis in de regeerings verklaring van 10 Februari en in hetgeen men op de conferentie van Malino heeft bereikt. Het is het vaste voornemen van de Ne derlandsche regeering, dit land zoo spoe dig mogelijk tot een zelfbesturende natie te maken. Doch is men van meening. dat dit het meest doeltreffend kan geschedien door te beginnen binnen het kader van het koninkrijk gepaard gaande met den nood zakelijken opbouw tot volledig zelfbestuur. Dr. v. Mook deelde voorts mede, dat de commissie-generaal in de eerste helft van September in Ned. Indië zal arriveeren. Uit gezaghebbende bron verneemt men, dat lord Killearn in de eerstkomende dagen te Batavia venvacht wordt. Bekentenis van Japanschen propagandist Eind 1945 is door Britsche troepen gear resteerd de voornaamste Japansche propa gandist op Java, Hitoshi Shimitzu. Bij zijn verhoor te Batavia heeft hij be kend, dat hij naar Java was gezonden met de bijzondere opdracht systematisch een Japansch propaganda-instrument op te bouwen, dat langzamerhand het volk een haat zou bijbrengen jegens alle blanke vol. ken, in het bijzonder jegens de Nederlan ders. Voorts had hij opdracht een onder- grondsche beweging te organiseeren, wel ke in staat zou zijn op eigen initiatief te han delen, zoodra de Japanneezen tot overga ve gedwongen werden. Daarom had hij de beruchte geheime militaire organisatie „De Zwarte Waaier" te Batavia opgericht. Het uitroepen van de#Indonesische republiek was geheel door de Japanneezen georgani seerd en geleid en de groep Indonesische pemoeda's, die op 17 Augustus 1945 Soe- karno „dwongen" op het terras van het huis van den Japanschen vice-admiraal de republiek uit te roepen, was ook door de Japanneezen hiertoe aangespoord. /"OORSPRONKELIJK lag het in de bedoeling begin September nieuwe textielpunten te verstrekken. Van bevoegde zijde deelde men ons mede, aldus „Trouw",, dat in verband1 met de geringe productie der textielfabrieken, welke te wijten, is aan het gebrek aan kolen, hiervan moet worden afgezien; eerst begin November kunnen weer nieuwe textielpunten worden verstrekt A.C.) vormend over een andere verdee ling van de beschikbare stoffen tusschen confectie-industrie en handel. Daarbij zal er van de zijde der confectie-industrie op worden aangedrongen, dat op korten ter mijn van de daarvoor in aanmerking ko mende stoffen een aanzienlijk grooter deel dan tot dusverre ter beschikking zal ko men van de confectie-industrie. opdat er zoo spoedig mogelijk meer textielproduc ten komen, die het volk kan betalen. BINNENLAND. De Koningin bezoekt Donderdag De venter en Zutfen. In de tweede helft van September zal Zij eenige dagen in Am sterdam vertoeven in het paleis op den Dam. De nieuwe zitting der Sta ten-Generaal zal op den derden Dinsdag in September zonder ceremonieel worden geopend. Mi nister Beel zal uit naam van H M. de Ko ningin een korte rede houden. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft gisteren aangenomen het voorstel van B. en W. om het bedrag van 1 millioen voor puinopruiming te verhoogen tot5 mil lioen, 4 honderd duizend- gulden. Verwacht wordt, dat het Rijk 90 pet. zal betalen. Het eerste viertal studiedagen na den oorlog van het Haarlemsche Dioc. Werk liedenverbond is geëindigd. 170 personen uit 40 afdeelingen zijn in de Bisschoppe lijke Nijverheidsschool te Voorhout ge weest. B. en W. van Haarlem willen een em pire-museum vestigen in het pand Nieq- we Gracht 7, vroeger ambtswoning van den Commissaris der Koningin. Het hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen is ingericht als doorgangshuis voor 100 vrijgelaten politieke delinquen ten. Dat is nu juist, wat men zoo lang mo gelijk moet nalaten: afzonderlijke huizen inrichten voor bedoelde personen. Zeven Nederlanders nemen deel aan opgravingen te Londen op plaatsen, die van archeologische waarde zijn. Het kerkkoor uit Meerssen zal in de universiteit te Leuven een concert geven van klassieke polyphonie. Hoe duur kost een pet? De z.g. Eton- petten (kinderpetten) worden alleen in de eenvoudige afwerking gemaakt en zijn la ger in prijs dan de gewone petten Uitge voerd in de meest voorkomende stoffen zal de gewone pet den gebruiker van 45 kosten. De duurste gewone pet kost 7.70. Wanneer men zelf stof en voering levert mag het maken niet meer dan f 3.50 kosten. Boeren, en uniformpetten komen hooger in prijs. Van 22 tot 30 Augustus kunnen voor het laatst docr belanghebbenden vaste brandstoffen worden aangevraagd voor de verwarming van ruimten, bestemd voor de uitoefening van een beroep, bedrijf of dienst. De Nederlandsche kortegolf zender P. C.J. geeft iedere dag in zijn programma overzicht een lijstje van zeevarenden, die zullen.worden opgeroepen om groeten van familieleden in ontvangst te nemen. De uitzendingen zijn Dinsdagmiddags en Vrij dagsmiddags tusschen twee en half drie. 's Avonds om acht uur en 's nachts om twee uur worden herhalingen gegeven Een auto-ongeluk te Willemsdorp heeft twee menschen het leven gekost cn drie zwaar gewond. Het waren inzittenden van een Roode Kruis-auto, allen inwoners van Dordrecht, welke auto in botsing was gekomen met een snel rijdende andere auto, die te ver naar links reed. De chauffeur van deze laatste auto kreeg verwondin gen aan het hoofd. BUITENLAND. Op het binnenplein van het Sint Jo- sephklooster te Bologna is een bom neer geworpen; er kwamen geen ongevallen voor. Na een onderzoek vond met 2 indrin gers in het gebouw, die jvisten te ontsnap pen. Te Saint Aubin de Ternay (ongeveer 130 km. ten Westen van Parijs) is een Lan caster! vliegtuig. dat een proefvlucht maak te van Lydda (Palestina) naar Londen, neergestort. De negen inzittenden vonden den dood. Na een groote explosie van ammunitie in de haven van Luebeck heeft het comité van havenarbeiders het militair bestuur verzocht, om voormalige actieve nazi's met het inladen van Duitsche ammunitie in schepen te belasten, daar vele havenarbei ders daarbij reeds het leven verloren heb ben. Te Londen wordt over enkele weken een groote motorboot te water gelaten, die in drie dagen den Oceaan kan oversteken. Acht leden van een ondergrondsche „Tsjetnik"-groep (een na de bevrijding op gerichte groep, welke tegen het regiem van Tito is gekent) zijn te Belgrado tot den kogel veroordeeld Apen worden zeldzamer! Indië, dat voor den oorlog 30.000 apen uitvoerde, wil er nu maar 10.000 missen. De Washington van Indonesia. De held Soekarno, die door de pemoe da's met de grijnzende Japanners achter zich gedwongen werd, de Indonesische re publiek uit te roepen, heeft tijdens een bij- oenkomst van de Indonesia-club te New- York den eere-naam gekregen van de „George Washington van Indonesia". De heiligverklaring van Paus Pius X Radio-Vaticana heeft gemeld, dat nu het voorbereidend onderzoek terzake het leven en de deugden van Paus Pius X (Giuseppe Sai^>) is voltooid, met de procedure van zijn heiligverklaring een aanvang kan wor den gemaakt. De heiligverklaring van de gelukzalige Britto en Realino is voor onbepaalden tijd uitgesteld. Zij had op 22 September plaats moeten vinden. Dit besluit is genomen om het den Portugeeschen pelgrims mogelijk te maken de plechtigheid bij te wonen. Deze pelgrims konden niet vóór den vast- gestelden datum de beschikking krijgen over transportmiddelen. Anderzijds zou de H. Vader aldus ook zijn verblijf op Castel Gandolfo kunnen verlengen. EEN ONTSLAG MET EEN ACHTERGROND. Vanwege het Britsche departement van oorlog is medegedeeld: „In verband met reorganisatie van het werk van de Unrra in Duitschland met betrekking tot de ver plaatste personen en met het oog op ver andering in de situatie heeft het departe ment van oorlog mededeeling ontvangen van Fiorella LaT" lueSL'tiouwers waren gister van de Unrra, Olympisch Stadion te Am- luitenant -gene ra ontheffen van zverste van <je twee ritten over werk betreffenct <jen stayerswedstrijd bracht Duitschland I^ng. De volgorde van starten generaal MorgaJrt tChocque, Michaux, Pronk, Tot zoover ecakker. Reeds dadelijk na de belangrijk berieden Pronk en Besson resp. de reorganisatie". Jerde plaats achter van der Het bericht loonden ging Pronk, die op een volgende gebeuiredstrijd mag terugzien, over pen winter heeft, om enkele ronden later weer persconferentie worden door Bakker, die in klaarde, dat er de vijfde plaats naar den kop gefinancierde x, die tot nog toe kalm had pa aan den gar.fi hierop een offensief in en! door Joodsche organisaties beschuldigd- van anti-semietisme, maar zijn mededeelingen zijn thans juist gebleken. Onlangs heeft een niet-genoemde functio naris verklaard, dat de Russen het Unrra- werk gebruikten als middel van spionnage in Westelijk geallieerd gebied. Deze niet ge. noemde functionaris was generaal Morgan. KERKNIEUWS Mgr. VAN NOORT. Dinsdagmorgen is mgr. dr. G. C. van Noort, oud-Deken van Amsterdam, op zijn verzoek van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Het Staunton Tournooi te Groningen Euwe en Botwinnik aan den kop De belangrijkste partij van gisteren was wel die tusschen den Rus Botwinnik en den Amerikaan Denker. Beiden schaak meesters gaven elkaar geen kamp en ieder voor zich was vast van plan als overwin naar uit deze ronde te komen. Na 47 zet ten, hebben ze de winst maar samen ge deeld en werd remise gegeven. Dr. Max Euwe en M. M. Botwinnik staan nu weer gelijk aan de kop met 5J4 punt uit 6 par tijen. De stand na de zesde ronde is thans als volgt: Euwe en Botwinnik ieder 5^ punt, Denker, Stoltz en Smislof ieder 4 y, punt, Tartakower en Flohr ieder 4 punten, Naj- dorf 3 punt, Kotov 3 punten, Szabo, Bernstein, Boleslafskiej, Kottnauer en Yanofsky ieder ly, punt, O'Këlly en Lun- din ieder 2 punten. Guimard en Christoffel ieder 1V, punt, Vidmar 1 punt, Steiner V* punt. Heden, Woensdagmiddag 14.00 uur wordt aangevangen met de 7e ronde, welke als volgt is samengesteld: DenkerVidmar, BoleslafskiejBotwinnik, O'KellySteiner BernsteinSmyslof, EuweLundin, Stoltz Szabo, FlohrNajdorf, Tartakower Guimard, KotovChristoffel, Yanofsky Kottnauer. WEERSVERWACHTING OOOOO tot Donderdagavond. o Matige Westelijke wind met vrij veel o g bewolking. Hier en daar nog een paar g regenbuien Iets minder koel. 8 ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1