Dr. HIEUWZWAAG KIPPEN EN EENDEN Winkeljuffrouw FLINKE NAAISTERS AANK. NAAISTERS LEERLING-NAAISTERS A C«A Dansen leert U bij E. C. Waarom? Hier is het antwoord! Evert Castelein TED BOLT op het onbekende eiland HOND VERMIST Plan van uitbreiding LEIDERDORP Woningruimte-verdeeling. In onze ge meente is ingesteld een commissie van ad vies inzake toewijzing en vordering van woonruimte, bestaande uit mevr. Th. Ree- ser-Ykema, en de heeren W. F. Gijzel, ,H. Kuilenberg, L. C. Snel en G. v. d. Zwan. LEIDSCHENDAM Geboren: Elisabeth Johanna, d. v. C. J. C. Roozenburg en H. C. Stijnman; Jan, z. v. D. ten Hoopen en J. M. Hoogendam; Joseph Laurentius Johannes, z. v. J. J. Disseldorp en M. A. Flesch; Johannes Hen drik, z. v. J, Burgers en A. Grootveldt. Ondertrouwd: W. de Geus en A. J. Veld hoen resp. 23 en 23 j.; Th. A. J. van den Berg en C. H. van Oosten respj. 25 en 25 j. Getrouwd:; J. Ph. Hogervorst en M. Le lieveld resp. 28 en 26 j,; L. M. Willemse en .T. C. S. de Vreede resp. 26 en 22 jaar. LISSE Geboren: Willem Johan George, z. v. K. v. d:,Wolf en J. N. Dekkers; Cornelis Hermanus Jozef, z. v. A. Duineveld en M. J. Straathof; Petrus' Theodorus, z. v. L. L. Bisschops en A. M. Berbee; Josephine Christina Maria, dochter van A. A. Koot en E. M. A. Lensen; Geertruida d. v. J. J. Tulen en W. van Groen; Huibertus Corne- jis Pieter Teunis, z. v. J. Korsuize en H. C. Van der Luit; Elisabeth Petronella Ma ria, d. v. J. C. van der Poel en E. Berbee', Alberdina Petronella Geertje, d, v. P. Faas en W. C. Does; Jacobus Bernardus, z. v. H. L. Verheijen en G. Th. Verheijen; Ja cob. z. v. H. W. Möhlmann en C. de Vree- de; Anthonius Johannes Maria, z. v. G. E. Bergman en C. M. van der Vlugt; Francis- cus Jacobus Cornelis Clemens, z. v. C. J. S. Meeuwisse en M. C. Rijnbeek; Evelijn, d. v. G. van de V/erken en J. Schrier; Jo hannes Wilhelmus Maria, z. v. J. C. Faas en A. J. Rutten; Johannes Petrus Maria, 7. v. A. A. van der Geest en J. C. van Ber- kel; Anuie, d. v. A. de Groot en C. Vuijk. Ondertrouwd: P. J. Kortekaas 22 j. en A. Hoogkamer 29 j.; P. TT. Van der Ploeg 30 j. en C. C. van Stijn 33 j.; J. van der Wiel 36 j. en W. van der Voort 28 j.; P. Vos 28 j. en A. Spaargaren 25 jaar. Getrouwd: J. Th. Bultink en J. M. Zon neveld; J. H. Haver en C. M. van Leeu wen; J. C. Hageman en J. W. van der Zij den; C. F. Homan en M. J. van der Voort; J. H. de Wilde en A. M. Vermeulen. Overleden: M. C. C. v. Wijk, 75 j. wed. van J. B. Teunissen; C. v. d. Meer 83 jaar wed. van G. van Tongeren; A. M. Hoogka mer 93 j. wed. van P. de Wit. NIEUWKOOP GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente kwam Vrijdag morgen in vergadering bijeen. Het was de laatste zitting van de tijdelijke gemeente raad. Medegedeeld werd dat 20 vaten teer waren toegewezen voor ons wegennet. Ook heeft de gemeente een toewijzing ontvan gen van tien woningen voor 1946 en 1947. Deze laatste mededeeling werd met voldoe ning door de raad ontvangen. Hierna volgde een discussie over het kampeerverbod in onze gemeente. Aange zien een landelijke regeling op komst schijnt te zyn, meende de voorzitter de* be handeling van deze kwestie maar op te schorten. B. en W. zullen deze materie al vast eens bestudeeren. Een der raadsleden sloeg alarm, want de Noordensche tuinderij wordt geteisterd door een eendenplaag. B. en W. wisten di rect geen raad, maar men zal stappen doen bij den voedselcommissaris; wellicht weet die wel raad. Er wordt gevraagd om strengeren toepas sing van de zedelijkheidsverordening. Het zandhok kwam nog eens ter tafel. Het zandhok is er, maar.... de gemeente heeft het zelf uitgevoerd. Dat is niet naar de zin van een der raadsleden. De voor zitter zeide, dat er een prijsopgave was ge daan, maar dat de kosten 50 pet. boven de begrooting kwamen, zoodat hierop niet werd ingegaan. Tenslotte sprak de voorzit ter eenige woorden van dank en afscheid tot de niet-terugkeerende raadsleden. Hier na sluiting. Geboren: Maria d. van H. Markman en K. v. d. Voorn; Alida d. van C. de Koning en D. v. d. Horst; Alida Elizabeth d. van C. J. Nieuwenhuizen en G. C. v. Oostwaard. Hendrik Pieter, z. van H. Francken en G. Langelaar. Ondertrouwd: Antonius Teunisse 35 j. en Cornelia Maria Hoogeveen 36 j. NIEUWVEEN Oranjevereeniging. Naar ons medege deeld is, staat hex programma voor de a.s. feestelijkheden op 5 en 6 September a.s. nagenoeg vast. Aan de feestelijkheden op 5 September a.s. zal vooral de jeugd mee werken. Een groote optocht van alle Nieuwveensche schoolkinderen en van alle jeugdvereenigiugen zal het feest openen. Bij het Raadhuis zal een aubade worden gebracht, alwaar de schoolkinderen zullen worden getracteerd. Er zullen nieuwe spe len en wedstrijden voor de schoolkinderen georganiseerd worden. Verschillende jeugd verenigingen zullen optreden en Volks dansen zullen worden uitgevoerd. Mooie prijzen zullen beschikbaar worden gesteld. De feestelijkheden op 6 September zullen een algemeen karakter dragen en verschil lende nieuwe attrachties staan op het pro gramma, als ringrijden op motorrijwielen en harddraverijen. Voorts ringrijden met paard en rijtuig, tobbetje steken, mogelijk een openluchtbioscoop en misschien een groot vuurwerk. En dan nog een glanspunt waarover nog nadere bijzonderheden zul len volgen. Jammer, dat er op Koninginne dag zelf niets te doen zal zijn. Het is ons echter bekend, dat er in de toekomst naar gestreefd zal worden om de feesten te or- ganiseeren op 30 en 31 Augustus of 31 Augustus en 1 September, hetgeen juister en zinvoller is. Vacantiereis. De R.K. Arbeidersbewe ging a fdNieuwveenmaakte 15 Aug. een vacantiereis naar Valkenburg in Limburg. Hieraan namen 40' personen deel. De deelnemers waren zeer enthousiast en vol daan over hetgeen- zij genoten hebben. Getrouwd: L. van Wijnen 28 jaar en T. A. Visser 26 jaar. Overleden: M. E. Voortman, echtgenoote van J. Burgmeijer 45 jaar. NOORD WIJKERHOUT Consultatiebureau zuigelingen. Het consultatiebureau voor zuigelingen is Woensdag 21 Aug. a.s gesloten. Wit Gele Kruis. Tot wijk-kraamver- pleegster van het Wit Gele Kruis is aan gesteld mej. Broeders, uit Delft. Muziekfestival. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de muziekver- eeniging „St. Jeanne d'Arc" wordt 1 Sept. a.s. een festival gehouden. Zaterdag 31 Augustus wordt dit festival reeds inge leid met een muzikale rondwandeling door het dorp. 's Zondags is de Hoogmis tot in tentie van de jubileerende vereeniging. Daarna receptie en 's middags het festival. Voor het rechthuis zullen de deelnemende vereenigingen afwisselend concerten ge ven en in den loop van den middag zullen door de verschillende corpsen rondwande lingen worden gemaakt, 's Avonds is er weer concert door een groote vereeniging uit Leiden. OEGSTGEEST Collecte. De collecte op 15 Augustus ten bate van Herw. Levenskracht heeft opgebracht de som van 613. RIJN SATER W OUDE Gemeenteraad. De nieuwe Gemeente raad komt Woensdag 21 Aug. des nam. 8 uur in openbare vergadering bijeen. ROELOFARENDSVEEN OPENING NIEUW D.O.S.R.-TERRE1N. Om half twee Zondagmiddag trokken de DOSR-ploegen met hun gasten, de voetbal lers van Lisse, achter de fanfare van het dorp vanaf het clublokaal naar het nieuwe voetbalveld bij de Stationsstraat. Duizende supporters en belangstellenden uit den om trek waren reeds op het terrein, dat met de vele vlaggen, waaronder de oude kam- pioensvlaggen, er feestelijk uitzag. Onder hen bevonden zich de burgemeester en de gemeentesecretaris, notaris Lohman, bestu ren van omliggende voetbalverenigingen, de heer Jong uit Alphen, rayonsportadvi- seur, de heer H. Hoogervorst, bestuurslid van den R.K. Bond. De geestelijk adviseur, kap. A. H. Schrama, verrichtte de inzegening van het terrein, waarna de voorzitter, de heer C. Boeker, aan den Edelachtbaren Burgemees ter J. W. Peek verzocht het terrein te wil len openen. Hierbij sprak de burgemeester zijn voldoening uit over het resultaat van de krachtinspanning van bestuur, leden en inwoners van R.A.veen, waardoor nu een ideaal gelegen sportterrein als eigendom is tot stand gekomen, welk terrein zoo schit terend in de kom der gemeente ligt met vele mogelijkheden tot uitbreiding. Spr. herinnerde aan de moeilijkheden der oor logsjaren, toen de sportmogelijkheid ver dween met de terugslag: de verwildering der jeugd. De taak van de sport zal het zijn een blijvende bron aan te leggen, waaruit de jeugd volgens de katholieke opvattin gen vorming en ontspanning zal putten. Spr. hoopte, dat de sportlui op dit terrein, waar zij het volgend jaar het gezicht zullen hebben op het H. Hart-monument, volgens de eeuwige beginselen het spel en de ont spanning zullen genieten, waarop zij recht hebben tot hun geestelijk en lichamelijk welzijn. Hierna verklaarde de burgemeester het terrein geopend. Een dochtertje van hem knipte daarop het lint door, dat de toe gang tot het speelveld versperde. Direct daarna marcheerde de muzikanten en de spélers het veld op en maakten een eere ronde. Op het middenveld sprak de voorzit ter, die ook reeds tevoren vele welkomst woorden had gesproken, nu de uitgenoo- digde spelers van Lisse toe met enkele hartelijke woorden, die door de garijn werden beantwoord met een even hartelij ke speech en een bouquet bloemen. De heer H. Hoogervorst sprak namens den R.K. Bond woorden van gelukwensch om het behaalde resultaat van DOSR. Hierna volg den de wedstrijden. DOSR ILisse I 52. In de eerste speel tijd nam Lisse met 02 de leiding. Er za ten gaten in de DOSR-verdediging. Deze waren na half-time blijkbaar gedicht, ter wijl de voorhoede geestdriftiger aanpakte. Het resultaat was een vijftal goede doel punten in regelmatige opeenvolging over den geheelen speeltijd. De uitgeloofde be ker bleef zoo in de eigen kast. De wedstrijd DOSR IILisse II werd in een voortduren de regenbui gespeeld en eindigde in een 31 overwinning voor de spelers van Lis se, die daardoor een fraaie krans bemach tigden. De juniorenwedstrijd werd afgelast. SASSENHEIM Collecte. De collecte voor „Herwon nen Levenskracht" heeft alhier f 476.72 opgebracht. Diefstallen. Een zestal schapen, dat bij ,,Het Koningshuis" graasde, is spoorloos verdwenen. Ze zullen wel clandestien ge slacht zijn. Een rijwiel, dat voor „De Uiver" stond, bleek, toen den eigenaar zich huis waarts wilde begeven, verdwenen. Den volgenden dag werd het, ontdaan van de banden, in een sloot teruggevonden. B ijden heer K. zijn niet minder dan 3 rijwielen ontvreemd. Tegenover deze diefstallen staat dat het de politie gelukt is zekere v. d. V. uit deze gefneente aan te houden, die beken de een rijwiel ontvreemd te hebben. Geboren: Lijsje, d. v. J. Toom en P. Knik; Elizabeth Diederica Philippina, d. v. J. v. d. Heide en J. M. de Kwaastenie; Eoudewijn z. v. D. A. van Leeuwen en H. N Guijt; Petrus Wilhelmus Hyacinthuis, z. v. L. J. Meeuwissen en M. P. Noordermeer; Teresia Maria, d. v. G. Lascaris en H. C. v. d. Vooren; Irmgard Margaretha, d. van P. K. v. d. Kamp en I. M. Schulz; Geertrui- da Elisabeth, d. v. H. J. Zoet en G. W. Ber bee. Ondertrouwd: A. J. van Lent jm 26 j. on C. M. D. van Reisen 24- j.; A. van Boort .26 j. en C. W. Vonk jd 25j. Getrouv/d: C. J. Kingmans 31 j. en M. van Leeuwen 27 j. VOORHOUT Clandestiene slachters gesnapt. In den nacht van 14 op 15 Aug. werden door de Rijkspolitie alhier 2 personen aange houden, die vleesch vervoerden, dat van een clandestien geslacht varken afkomstig bleek te zijn. Beide personen, H. v. L. en C. v. d. Z. uit Sassenheim, zijn in het ar restantenlokaal opgesloten. VOORSCHOTEN Begrafenis C. G. J. Lohmann. Op de begraafplaats het Groene kerkje te Oegst- geest vond onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van wijlen den heer C. G. J. Lohmann, in leven archi tect, hoofd van den Gem. Woningdienst en oud-hoofd van den luchtbeschèrmingsdienst alhier. De kist die met vele bloemstukken bedekt was, werd door gemeente-ambtena ren en leden van de woningdistributie commissie grafwaarts gedragen. Aan het graf heeft de burgemeester, de heer C. v. d. Hoeven, zoowel de persoon als het werk van den overledene herdacht. Geboren: Janny Sophia Elisabeth, d. v T. W. van Rooyen en A. Bos; Marius. z. v. H. J. van Klaveren en M. W. J. v. Vliet; Harm, z. v. H. Mom an en A. Berkhpizen; Wim, z. v. W. Bos en R. L. Bouwens; Ro- bertus Gerardus Josephus, z. v. J. Th. Knij- nenburg en A. A. Koster; Johannes Maria Cornelis, z. V. P. Th. van Leeuwen en G. C. Opdam; Jacobus Cornelis Theodorus, z. v P. Th. van Leeuwen en G. C. Opdam. Ondertrouwd: A. Hoogstraten 21 j. en H. Snippe 24 j.; C. Bakker 29 j. en C. C. H. de Jong 26 j.; G. Van der Schinkel 28 j. en P. Zuiderduin 23 j. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De tijdelijke raad de zer gemeente zal in openbare vergadering bijeenkomen op Woensdag 21 Augustus 1946, om 20 uur. ZOETERWOUDE Voetbal. Onderlinge wedstrijden: He den Maandagavond ZuidbuurtWeipoort. Woensdagavond: NoordbuurtWatertje. Vrij dagavondSchenkel wegVrouwen- weg. Aanvang der wedstrijden 7 uur. De spelers worden verzocht op tijd aanwezig te zijn, i-, verband met hot korten der da gen. STADSNIEUWS „VRIENDENKRING" EN „VERBUM DEI". Een sympathiek initiatief en een navol genswaardig voorbeeld vopr andere katho lieke organisaties! „De Vriendenkring" voluit: de „Vriendenkring ter eere van het Allerheiligste Sacrament des Altaars" heeft gistermiddag een daad gesteld van echt meeleven met het bij uitstek cultu- reele werk van „Verbum Dei" in onze stad. In huize „Verbum Dei", Nieuwsteeg 31, waren gistermiddag tezamen de leden van hoofdbestuur en pa"rochieele besturen van den „Vriendenkring" met de cathechisten en het stichtingsbestuur van „Verbum Dei". Met enkele korte, kernachtige woorden, ge tuigend van oprechte en levendige belang stelling voor het werk-van Verbum Dei", bood de voorzitter van den „Vrienden kring", de heer J. Pollmann, aan de cate chisten een Kruisbeéid aan voor de kapel. Het kruisbeeld is een, aesthetisch en reli gieus volkomen veantwoord, kunstwerk van den beeldhouwer Rudy Rooyakkers, te Voorburg, wien wij daarvoor gaarne onze groole waardeering betuigen- Na de aanbieding werd het kruisbeeld in de kapel gewijd door den geest. adv. van den „Vriendenkring" kapelaan W. J A. Mulder, die vervolgens een Lof celebreerde, waaronder hij een predicatie hield over de machtige beteekenis van het kruis in het leven van den katholiek. Toen de plechtigheid in de kleine, devote kapel geëindigd was, verzamelden allen zich weer in een der vertrekken van het huis, waar èn door den voorzitter van de Stichting „Verbum Dei" èn door mej. Schilte aan den „Vriendenkring" harte lijk dank werd gebracht voor het schoone geschenk. Mej. Schilte zette vervolgens in een met gespannen aandacht gevolgde cau serie uiteen, hoe de catechisten van „Ver bum Dei" haar zegenrijk werk verrichten en welke de verblijdende resultaten van dit werk zijn. De vice-voorzitter van den „Vrienden kring" de heer J. Stolwijk, dankte voor deze interessante uiteenzetting en sprak den wensch en de verwachting uit die wij hier willen verder verspreiden dat alle leden van den „Vriendenkring" en alle katholieken aan „Verbum Dei" blijvend hun daadwerkelijke sympathie zullen schenken! CHRYSANTENTENTOONSTELLING. Het Bestuur van de Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde, heeft be sloten, van 29 October tot en met 3 No vember, in alle zalen van de Stadsgehoor zaal, een Chrysanten-tentoonstelling te houden. Duizenden Letidenaars zullen zich nog de schitterende Dahlia-tentoon stelling herinneren, die verleden jaar, na de bevrijding werd gehouden. Ook déze Chrysanten-tentoonstelling belooft iets moois te worden, zoodat het raadzaam is, thkns reeds de datums te noteeren, opdat u straks deze tentoonstelling van „De Goudsbloem uit het Oosten" zult kunnen bezoeken. Niet alleen kwekers, ook lief hebbers kunnen hier hun gekweekte pro ducten inzenden. Het secretariaat is geves tigd: Vreewijkstraat 31. AFHALEN BONKAARTEN Dinsdag 20 Augustus: de letters P en Q en R tot en met Ri. MARKTBERICHTEN UTRECHT, 19 Aug. Paarden, Op de Utrechtsche paardenmarkt werden heden aangevoerd: 1020 paarden. De prijzen zijn heden: Luxe paarden 900 tot 1500, werk paarden 450 tot 850, oude paarden 200 tot 500, hitten 200 tot 1000, paarden bo ven de drie jaar 700 tot 1300, paarden beneden de drie jaar 600 tot 1000, stam- boekpaarden boven noteering. De handel was matig. TER AAR, 17 Aug. Veiling. Snijboonen 1.104.35, id. afw. 0.85, Spekboonen 1.00— 2.55, Stokprinsess. -4.05—5.30, Witte pronk- boonen 0.951.10, id. afw. 0.100.45, Stam- prinsess 2.254.75 per 10 k.g. Andijvie 3.50 5.00, Breekpeen 8.50, - Kroten 3.50—4.00 per 100 k.g. Peen 0.15-0.17 per bos. Selde rij 0.503.00, peterselie 0.50 per 100 bos. Sla 1.006.90 per 100 stuks. Bloemkool 0.12 0.55, Komkommers 0.050.17, Meloenen 0.330.91 'per stuk. Tomaten 0.060.35, Roode kool 0.130.14, Uieen 0.040.14, Pos telein 0.020.12. Spinazie 0.100.11 p. k.g. Augurken fijn I 27.00—27.70, id. fijn Bast. 15.20—16.60, id. Basterd 7.50—10.70, id. grof 5.00—9.30, id. K.K. 1.10—1.40, id. stippel 2.504!50, id. C.D. 4.80, id. fijn stipp. 4.70 per 25 k.g. De Heer en Mevrouw VAN OMMEN— 957 HOOGEVEEN geven met blijdschap ken nis van de geboorte va.n him Zoon NICO die bij het H. Doopsel de namen ontving van: NICOLAAS JOHANNES MARIA. Oegstgeest. 17 Aug. 1946. Endegeesterstraatweg 14. Op 1 Sept. a.s. hopen 2 onze geachte Oom en Tante 9847 ANTOON VAN GILS l en MARIA VAN WETTEN - den dag te herdenken, 1 idat zij voor 25 jaar in J den echt werden ver- bonden. Op dien datum zal te hunner intentie een H. f Mis uit dankbaarheid i worden opgedragen in de Parochiekerk van J den H. Matthias te i Wqrmond om 10 uur. Dat God hen nog lang i moge sparen is de j wensch van hun dank- i bare Petekinderen. Receptie te Warmond J f 1 iSept. van 35 uur f Warm u ndastra at 31. 1906 1946 i 2 Den 29en Augustus ho- 2 1 pen onze geliefde Ouders 9844 2 PIETER M. DE WIT 2 en j BERTHA J. DE WIT— LARDé 2 den dag te herdenken, i dat zij voor 40 jaar in 1 het huwelijk zijn getre- 2 2 den. Dat God hen nog t lang moge sparen is de f 2 wensch van hun dank- j T bare kinderen en klein- 6 kinderen. 2 De Gëz. H. Mis uit i dankbaarheid zal opge- 2 dragen worden 29 Aug. 2 te half tien in de Pa- i rochiekerk H, Willibror- 2 2 dus te Oegstgeest. 2 Gelegenheid tot feli- citeeren: Zondag 25 2 2 Augustus van 35 uur. t 1 Oegstgeest, 16 Aug. '46. 2 Wijttenbachweg 29. 9843 ARTS HEEFT DE PRAKTIJK HERVAT Th. J. van der Heijden Hooge Rijndijk 105105a, Leiden, telef. 23405, heeft de rechtspraktijk hervat. Besprekingen bij voorkeur Vrijdagsmorgens of na te lefonische afspraak. 9855 W. Legh. br. '45 9.p. st. R. I. Reds, Patrijs en Excheq. Leejh. f 12.p. st.. a. en t. de leg. Eenden 4 mnd. f 9.5 mnd. 10.p. st. Eenden br. '45 7.p. st. Alles v. hooge afst. en kerngez. Voor levende overk. wordt ingest. Hoender- en Een denpark „DE MOLEN", Mulderslaan, Veenendaal. VERLOREN Zilver kettinkje met kruis je, vanaf Zuideinde naar zwembad. Terug bezorgen H. Bartels. Zuideinde 58, Roelofarendsveen. 9857 Te koop aangeboden 1 paar rood-bruine wan delschoenen maat 38, 1 groene vilthoed. i bruine herfsthoed, 1 zwarte wol len mantel maat 46, event, ook te ruilen voor een zo mer- of winterjapon, in prima staat, maat 46 of 48. Te bevr. Wilhelminapark 13 (2 x bellen), tusschen 12 en 2 uur, Oegstgeest. Gevr. een beschaafd MEISJE om 's middags kinderen bezig te houden. Mevr. Groenewegen, Roodenbur- gerstraat 57. 9859 Gevraagd voor direct: Voor al!e categorieën: Uitstekende sociale voorwaarden, Hink loon en prettige werkkring. Persoonlijke aanmelding dagelijks van 912 en 25 uur. 9892 LEIDEN BOTERMARKT 5-7 Adverteert in dit blad Omdat dansschool E. C. zich uilsluitend richt tot de Kath. jongelui. Kath. milieu is dus verzekerd. De staf van dansschool E. C. bestaat uit 5 dans- leraren, die van het dansonderwijs een speciale studie hebben gemaakt en een zeer eenvoudige lesmethode hebben gevonden U snel en goed te leren dansen. Dansschool E. C. leert U dansen in de juiste stijl. Een lesprogramma vrij van excessen. Indien U leert dansep bij E. C. hebt U de aandacht van iederen leraar persoonlijk. Dansen leren bij E. C. verzekert U naast een leer zame bovenal een gezellige winter met prettige lui en in eigen milieu. 9853 Aarrel dus niet langer en laat U inschrijven bij De danssehool welke zich uitsluitend rioht tot de Katholieken. Langebrug 6A - Tel. 26954 Leiden Op elke plaats kunt U de lessen t E. C. volgen Zie morgen 36. Zoo samen pratend wandelden ze ongemerkt een eindje weg. Plotseling hoorde Rita een ge luid, dat veel weg had van een autohoorn. „Toeoeoet!" ging het. „Wat beieeker.t dat?" vroeg Ted. „Dat is het sein, dat ze met speer werpen gaan beginnen en dat de deelnemers zich moeten gaan Verzamelen", antwoordde Rita „Prachtig!" zei Ted. „Ik doe mee!" Rita keek verschrikt. „Je hebc geen schyn van kans," zei ze. „De speren zijn ontzaggelijk zwaar. Je kan ze nauwelijks tillen". „Wedden, dat ik het wel kan", antwoordde Ted. En hij fluisterde Rita wat in het oor. Ze begon te lachen. „Je bent een genie, Ted", zei ze. Fox-terrier. teef, geheel wit met bruine oortjes, één zwarte vlek op linker zijde, luisterende naar de naam Roy en met een roodbruin lederen 'halsbandje. Vermist op Zondag 18 Augustus j.l. op de Ringvaart tusschen de Kaag en Oude Wetering. Voör den vin der, of degene, die aanwijzingen tot opsporing geeft, 50.belooning. Mevr. van Leeuwen, Jac. Cats- straat 120, Voorburg. Tel. 770032. 958 Een net meisje gevraagd voor den dag, tegen" 1 of 15 September, bij Mevr. de Koning, Wil lem de Zwijgerlaan 33 te Er biedt zich aan een net R.K. meisje voor d. en n. als hulp in de huis houding. liefst omgeving Stompwijk. R. Wildenburg le Poellaan 24, Lisse. Slagersbediende Zoo spoedig mogelijk ge vraagd een net 9848 R. Kath. meisje leeft. 15 j. of ouder, voor den dag of dag en nacht. C. G. Juffermans, Haar lemmervaart 20, Oegst geest. Te koop gevraagd een in goeden staat zijnde kinderwagen, ook gene gen te ruilen voor een paar nieuwe heerenschoe nen, met bijbetaling. Brie ven onder no. 9849 aan den agent van dit blad te Noordw ij ker hout. Te koop aangeb. studiepiano 400.kof fergram. 35 en 1 p. meis- jessch. m. 35 z.g.a.n. Brie ven onder no. 954 Bureau van dit blad. Wil diegene die 14 Augustus op de Steenstraat of omgeving een gouden ketting gevon den heeft deze tegen be- VERLOREN 12 Aug. op kermis te Lei- den donkerblauw kort jas- ie met eenig geld. Tegen bel. terug bezorgen F. Zoe temelk, Ripselaan 2, Rijp- De Burgemeester van Alkemade maakt bekend, dat het ontwerp van het plan van uitbreiding der gemeente Alkemade, rege lende de bestemming in onderdeelen voor de gron den gelegen nabij de be bouwde kommen Oude- Wetering en Rijpwetering, alsmede de herziene plan nen van uitbreiding, rege lende de bestemming in onderdeelen voor de gron den gelegen nabij de be bouwde kommen Roelof arendsveen. Nieuwe Wete ring, Oud-Ade en Kaag in uitvoerige kaarten uitge werkt, met bebouwings voorschriften ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing liggen van 20 Augustus t.m. 1/ Sep tember 1946. Gedurende dezen ter mijn van vier weken kun nen belanghebbenden bij den Gemeenteraad hun be zwaren tegen deze ontwer pen en de bebouwings voorschriften inbrengen. Alkemade, 19 Aug. 1946. De Burgemeester voornoemd, 9858 Mr. J. W. PEEK WASSENAAR Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door J. BROUWER ACHTERWEG 44

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4