Se&zidaehcSoii/tant OP KORTE GOLF Tóenemende spanning in Palestina dpeniucdtópei te Stampmiffi! Oostenrijk en het verdrag met Italië Het fruit komt weldra in de distributie MAANDAG 19 AUG. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, f 3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10862 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Critiek en opbouw ^"\NDER DEZEN TITEL schrijft het laat- ste nummer van de „Katholieke Radio Gids" over de ervaringen, die de K.R.O. na den oorlog heeft met de critici. Ook vóór den oorlog was er, aldus het blad, een veel zijdig contact met alle kringen, -maar de critiek uit die kringen welke van ver heugende belangstelling getuigde was toen volgens het blad anders dan nu.- Allereerst geeft de schrijver van be doeld artikel een veeg uit den pan aan de anonieme critici met een uitspraak van Schopenhauer: „Een bijzonder belache lijke aanmatiging van anonieme critici is, dat zij, als de koningen, met wij spreken, terwijl ze niet alleen in het enkelvoud, doch in den verkleinenden trap, ja, den vernede renden trap moesten spreken, bijvoorbeeld: mijn erbarmelijke geringheid, mijn laffe sluwheid,^mijn vermomde onbevoegdheid, mijn gering proletendom". Anonieme critici waren er echter vóór den oorlog evenzeer als nu misschien wel méér. De durf om openlijk te crititseeren is, ons inziens, door den oorlogstijd, vooral onder de jongeren, eerden versterkt dan verslapt. Maar het blad gaat dan verdere in op den aard van de critiek en schrijft, kort saam- gevat: „Alle groote beroeringen: oorlogen, re voluties enz. brengen een algemeene inzin king van het critisch vermogen te weeg. Het oordeel verdwijnt met het vermogen de dingen te zien zooals ze zijn. We missen te dikwijls het rustige, beza digde oordeel van vroeger, waaraan dezer zijds de hoogste waarde wordt gehecht". Zóó geeft het orgaan van de K.R.O. zijn ervaringen weer met de critici en wijst het op het verschil tusschen de critiek van vóór den oorlog en die van nu. In zijn algemeenheid wel wat overdreven, naar onze meening. Maar iedereen, die nadenkt en ook zélf onder dit opzicht eenige ondervinding heeft, zal moeten erkennen, dat inderdaad het critisch vermogen na den oorlog op vaak ontstellende wijze bij velen onder ons scheen ingezonken Zij critiseerden op alles en allen, zetten daarbij geestelijke waarden ten onderste boven, konden het goede niet meer erkennen doch alleen het slechte laken. Een critiek, die gemakkelijk is, en die zich óók gemakkelijk steeds ver der laat stuwen door de instemming van een oppervlakkig publiek, dat zulk een doorslaanden criticus vaak huldigend beap- plaudissg^rt! Die critiek heeft na den oor log véél kwaad onder ons gesticht! Doch, naar onze besliste overtuiging, zijn er zeer duidelijke symptomen, dat de gees telijke evenwichtigheid -noodzakelijk voor een juist oordeel, dus voor juiste cri tiek bij steeds meerderen, gelukkig, te rugkeert. Gebaseerd op geestelijke evenwichtig heid is critiek onder ons gewejischt en noodzakelijk voor een krachtig en frisch openbaar leven. Wij hebben vóóral in dezen tijd noodig: eenheid. Maar niet de eenheid van een kerkhof! Voor den opbouw van eên nieuw leven is critiek onmisbaar. Doch dan: in derdaad 'gezonde critiek, d.w.z. inderdaad opbouwende critiek. Misleiding T^E AMSTERDAM is in het Piccadilly- theater herdacht het éénjarig bestaan van de Indonesische republiek. Men had dit feit eerst willen bejubelen op het ter rein van de IJsclub, maar dat had de Overheid niet kunnen goedkeuren, aldus de voorzitter van de feestvierende bijeen komst, de heer Palar. Ons dunkt, dat het zóó toch al mooi genoeg was! Een der sprekers bij die jubileumviering was de heer Blokzijl, voorzitter van de E. V.C., zeer speciaal bekend door de ha venstakingen. Deze heer zeide daar, dat het Indonesische volk feitelijk strijdt tegen het fascisme! Hij zeide er niet bij: en dat met hulp en steun van Japan! En verder, dat de reactie en dat zijn volgens dezen spreker over het algemeen degenen, die niet communist of communistisch-gezind zijn „behoefte heeft aan wanorde, onrust en extremisten". Ja daar hebben wij t>e- hoefte aan, terwijl de communisten zoo hartstochtelijk verlangen naar orde, rust en gematigdheid. BINNENLAND. De Koningin heeft Zaterdag een be zoek gebracht aan de reizende tentoon stelling van de Koninklijke Marine te Apel. doorn. De eerste proefvlucht naar Zuid-Ame rika is door de PhTcf afgelegd. Zaterdag is het vliegtuig veilig teruggekeerd. Op het vliegveld Beek in Zuid-Lim burg is Zaterdag een nationaal vliegfeest gehouden: rondvluchten, zweefvluchten enz. De ministers Beel en Ringers waren te genwoordig. De trams te Amsterdam rijden sinds gisteren ook op Zondag. Tot dirigeerend officier der rijkspoli tie 2e klasse met standplaats 's-Gravenhage en tot commissaris der rijkspolitie le klas se is benoemd J. H. G. van den Berg, voor heen commissaris van politie te Sneek. In verband met poging een overal te plegen op een wapenopslagplaats te Hoek van Holland, zijn tot heden 14 personen gearresteerd, onder wie eenige kampwach ters. Nog meer arrestaties worden verwacht. Een groot aantal oud-gevangenen uit Buchenwalde zijn het slachtoffer geworden van de oplichterspraktijken van een Fran- schen mede-gevangene. Alleen al in Neder land heeft hij 8000 bij elkaar „geleend". De Rotterdamsche politie heeft een reiziger gearresteerd, die zich uitgaf voor „commandant van de prijsb'ehèersching" en een koopman voor 300 wilde chanteeren, voorgevende dat deze bezems tegen te hoo- gen prijs werden verkocht. De f 300 zouden als „zwijggeld" moeten dienen. B'j het baden in zee is mej. B. te Schiermonnikoog verdronken. DE NATIONALE JOODSCHE RAAD te Jerusalem had dezer dagen besloten over te gaan tot een politiek van niet-samen- werking met het Britsche bestuur in Pa lestina. Dit lijdelijk verzet had Zondag 18 dezer moeten ingaan, doch is niet ingegaan. De te Londen en Washington gevoerde on derhandelingen zouden den leiders van het Jewish Agency namelijk hebben doen blij ken, dat het uitvoeren van een dergelijken maatregel niet opportuun moest worden geacht en daarom is de tenuitvoerlegging opgeschort. Inmiddels wordt bij den dag sterker aan gedrongen op niet-samenwerking. De de portatie van illegale immigranten en het ter dood veroordeelen van achttien leden van de stergroep door het militaire hof te Haifa hebben de spanning zeer doen toe nemen. Volgens den correspondent van de „Daily Graphic" uit Palestina zou uit documenten, die thans in handen zijn van de Britten, blijken, dat de Joodsche ondergrondsche bewegingen vandaag in het geheele land een offensief zullen openen. Het leger schijnt dit ernstig op te vatten en neemt, aldus de correspondent, uitge breide maatregelen. In het ruim van de „Empire Heywood", een schip, dat voor deportatie van illegale Joodsche immigranten naar Cyprus wordt gebruikt, is een kleine ontploffing voorge komen, veroorzaakt door ontplofbare stof, welke was verborgen in twee electrische zaklantaarns. Men neemt aan, dat het de bedoeling geweest was een gat in den scheepswand te doen ontstaan. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en er werd geen schade aangericht. Het bondsbestruur van den Nederland- schen Zionistenbond verzoekt ons opname van de volgende verklaring: De Engelsche regeering heeft onlangs bekend gemaakt, dat Joden zonder immi- gratievergunnong, die thans bij tiendui zenden uit hun woonlanden in Europa vluchten voor de steeds ernstiger dreiging der progroms, niet meer in Palestina zul len worden binnengelaten. Naar aanlei ding der verklaring van de Britsche re geering dat deze illegale immigratie door „een kleine zionistische minderheid" zou zijn georganiseerd, ten einde de situatie in Palestina te forceer en. wenscht de Neder- landsche Zionistenbond voor het oogenblik het volgende te constateeren. 1. De Britsche regeering spreekt zichzel- ve tegen door te verklaren dat het hier gaat om „aanzienlijke aantallen Joden", die op weg zijn naar Palestina. Een ieder die slechts oppervlakkig kennis genomen heeft van de berichten omtrent den om vang van dit verschijnsel, zal eerder den ken aan de messiaansche terugkeer van het Joodsche volk dan aan het werk van „een kleine zionistische minderheid". 2. De oorzaak van deze immigratiestroom is tweeërlei: a. de onhoudbare toestand van de Joden in het na-oorlogsche Europa. Meer dan eeen jaar na de bevrijding zijn nog in Duitschland, Oostenrijk en Ita lië bijna 100.000 Joden als slachtoffers van het nazi-regiem opgesloten in vernederen de kampen. In vele landen worden zij uit gesloten van iedere deelname aan het eco nomische leven. In Polen, Hongarije en andere landen vallen in toenemende mate Joden als slachtoffers van progroms en zulks in veel grooter mate dan de publieke opinie kan vermoeden. In Augustus 1945 rapporteerde een speciale deskundige, aan gewezen door de Amerikaansche regee ring. dat de onmiddellijke immigratie van 100.000 Joden in Palestina geen uitstel kon lijden. In April van dit jaar adviseerde het officieele Engelsch-Amerikaansche „Inquiry comittee" met algemeene stem men volkomen hetzelfde. b. Het Palestina-mandaat de Rechts grond voor het Britsche bestuur in Pales tina verplicht in art. 6 Engeland nadruk kelijk „de Joodsche immigratie onder be hoorlijke voorwaarden te vergemakkelij ken". Tallooze malen heeft de Engelsche regeering, in nadrukkelijke overeenstem ming met de opvatting van de Volkenbond, plechtig verklaard, dat de omvang der Joodsche immigratie alleen en uitsluitend beperkt zou mogen worden door het eco nomische absorptievermogen van het land. Seder 1937 echter wordt deze immigratie openlijk om politieke redenen beperkt. 3. In naam van het internationaal recht en de menschelijkheid protesteert hij erte gen, dat Engeland Joden offert aan zijn imperialistische belangen en verklaart hij, dat het Joodsche volk zich in zijn geheel voor de fora der wereld zal blijven verzet ten tegen deze in hare gevolgen zoo nood lottige schending van het volkenrecht. Hitler had in 1940 Engeland willen bezetten Men zal zich herinneren, dat er in den nazomer van 1940 hier te lande de alge meene verwachting leefde, dat de Duit- schers ook naar Engeland zouden trachten over te steken. Zij zongen zóó hardnek kig van „Wir fahren gegen Engeland" en prutsten zóó ijverig met bootjes, dat er alle grond was voor deze verwachting. Er ge beurde evenwel niets en de vraag bleef on beantwoord, of zij het werkelijk van plan waren geweest, of dat zij maar»gedaan had den alsof. Te Washington is thans een document gepbliceerd, waaruit blijkt, dat Hitler in derdaad van plan is geweest om in den herfst van 1940 Engeland binnen te val len en wel tusschen Ramsgate en het eiland Wight. Het document is ter beschikking gesteld van den Amerikaanschen aanklager te Neu renberg, Jackson. „Het doel van de opera tie is het elimineeren van Engeland als oorlogsbasis tegen Duitschland, en indien dit noodzakelijk mocht zijn, dit geheel te bezetten." Aldus het document. De voor bereidingen voor de landing moesten mid den Augustus gereed zijn. Het was de be doeling de Engelsche luchtmacht moreel en potentieel uit te schakelen zoodat deze niet langer een aanvalsmacht beteekende. Het Kanaal zou aan beide uiteinden door middel van een intensieve mijnenblokkade afgesloten worden; de Britsche vloot moest in de Noordzee door de Duitschers en in de Middellandsche Zee door de Italianen worden vastgehouden. H ET OPENLUCHTSPEL TE STOMPWIJK is gisteravond een open-regen-spel geworden. Een gordijn van water sloot het „Groote Tooneel der Wereld" af, zoodat de voorstelling, welke de laatste zou zijn, geen doorgang kon hebben. Daar de belangstelling voor deze waarlijk grootsche vertooning zeer ruim is het spel werd reeds door bijna 4000 toeschouwers bijgewoond 'is besloten de verplaste voorstelling thans op Zondag a.s te geven, en wel 's middags te half drie en 's avonds te half acht uur. Het verheven spel van den Spaanschen groot meester Calderon te gaan zien in Stompwijk is een genieten van oog en oor en een verdieping van den geest. Te Zandvoort zijn de nationale motorwed strijden gehouden, J. H. Sieverink (rechts) op B-M.W. en J. Pols op Velocette in duel. DE VREDESCONFERENTIE TE PARIJS Britsch voorstel aanvaard DE PARIJSCHE VREDESCONFERENTIE hield zich Zaterdagmorgen bezig met de verzoeken van Oostenrijk (gesteund door Engeland) en van Perzië (gesteund door de Sovjet-Unie) om gehoord te worden over het ontwerp-verdrag met Italië. Engeland betoogde, dat Oostenrijk on middellijk belang had bij het verdrag met Italië, o.a. door Zuid-Tirol. Visjinsky was het daar echter niet mee eens. Volgens hem moest de nadruk vallen op het feit, dat Oostenrijk tot het einde toe een trouw bondgenoot van Duitschland is gebleven. De Oostenrijksch-Italiaansche grens was nu eenmaal door de „groote vier" afgeba kend en het zou onjuist zijn, om daarover opnieuw te gaan discussieeren. Amerika viel echter Engeland bij: waar om zou Oostenrijk niet het recht krijgen zich eens te laten hooren, nu de beslissing van de „groote vier" inzake Tirol in zijn nadeel was uitgevallen. Ook Frankrijk sprak in denzelfden geest. De gedelegeerden begonnen reeds te geeuwen en op andere wijze hun verveling te uiten, toen het Britsche voorstel eindelijk met 15 tegen 6 stemmen werd aanvaard. Tegen stemde het bekende Slavische blok. Het voorstel om Perzië te laten deelne men aan de beraadslagingen werd vervol gens met algemeene stemmen aanvaard. Dinsdag zullen Cuba, Egypte en Mexico gelegenheid krijgen hun standpunt uiteen te zetten. Één jaar Republiek Zaterdag was het een jaar geleden, dat Soekarno de republiek Indonesia uitriep. In Indonesische kringen wilde men deze onafhankelijkheidsdag" met feestelijkhe den vieren. Ook te Batavia, doch op ver zoek van het geallieerde hoofdkwartier heeft de republikeinsche burgemeester van Batavia de feestviering afgelast. Desondanks is een menigte van onge veer 500 Indonesiërs samengekomen in de omgeving van het huis van Sjahrir, waar c-eze op het erf van zijn verblijf een obelisk onthulde. Hij hield daarbij een re devoering, waarin hij uitriep: „De Indonesische republiek zal niet in eenstorten en niet door militaire actie worden vernietigd! „Onze moeilijkheden met de Nederlan ders schijnen zich te vermeerderen", zoo ging hij verder, „ik hoop, dat de Nederlan ders hun standpunt niet verslechterd heb ben. De recente verklaringen van Neder- landsche ambtenaren klinken niet erg hoop vol. Ik neem aan, dat de betrokken par tijen een vredelievende regeling wenschen en om dit te bereiken moeten wij sportief en beheerscht zijn en een bezonken oor deel behouden". Britsche en Britsch-Indische militaire politie-troepen patrouilleerden op intensie ve wijze in de omliggende straten, maar grepen niet in de plechtigheid in- MOHAMMEDANEN SLAAGS MET HINDOES TE CALCUTTA Te Calcutta is een groote menigte Mo hammedanen en Hindoes met elkaar slaags geraakt. De relletjes duurden van Vrijdag op Zaterdag voort en ook Zondagmorgen braken opnieuw ongeregeldheden uit Het aantal dooden wordt op circa 300 ge schat, volgens de „Oostersche Express" zelfs op 600. In den loop van Zondagmorgen zijn Hin doe- en Moslemleiders bijeen gekomen en hebben een vredesprocessie georganiseerd, die met de vlaggen van het Congres en de Moslemliga door rumoerige wijken trok. De deelnemers riepen de slagzin „Hindoes en Moslems moeten zich vereenigen". De stoet werd door de Britsche posten in de stad toegejuicht en de bevolking wuifde als tee- ken van instemming en vredeswil met witte vlaggen. VIETNAM—FR ANKRIJK. Een bron, die in nauwe betrekkingen staat met de delegatie van Vietnam te Pa rijs, verklaarde Zaterdag, dat men binnen kort hervatting van de conferentie te Fon- tainebleau verwacht en dat spoedig een accoord met Frankrijk bereikt zal worden. De uitwisseling van nota's in de laatste da gen met Frankrijk duiden op een spoedige oplossing van het meeningsverschil, dat de conferentie heeft doen afbreken. TRAMDIENSTEN IN BELGIë HERVAT. De Belgische trambedienden hebben op alle buurtspoornetten en stadsnetten den dienst hervat, behalve in de provincië He negouwen, waar het personeel zes dagen meer verlof eischt, en op het stadsnet te Antwerpen, waar het vergoeding eischt voor de dagen onvrijwillige werkeloos heid, die het in 1940 bij den Duitschen aan. val op het land onderging. GROOTERE OOGSTEN. VERWACHT. Door het Amerikaansche departement van landbouw is voor dit jaar een aanzienlijk grootere tarwe-oogst dan het vorige jaar voorspeld, en wel op grond van uit twaalf landen ontvangen voorloopige rapporten. Volgens die rapporten verwachten de vol gende landen tezamen een meer-opbrengst van dertig procent: Spanje, Portugal, Ita lië, Frankrijk, België, Nederland, Oosten rijk, Tsjecho-Slowakije, Hongarije, Grie kenland, Roemenië en Eire. EEN INTERNATIONALE OLIE ORGANISATIE? Charles Rayner, de hoofd-adviseur in zake olie-aangelegenheden bij het Ameri kaansche departement van buitenlandsche zaken, heeft er op aangedrongen, dat zoo spoedig mogelijk een internationale confe rentie zou worden belegd om te komen tot oprichting van een internationale olie-or ganisatie, ressorteerende onder de V.N. Om zijn kind te redden had een va der uit Twisk zich in zee begeven onder Scheveningen. Het kind werd gered. De vader moest naar het 'ziekenhuis worden gebracht waar hij is overleden. Wegens frauduleus slachten zijn tfe. Nijmegen zes slagerijen gesloten. Een vee dief uit Oss werd gearresteerd en meer ar restaties zullen volgen. De puinruiiAing in Den Haag kost ruim 5 millioen. BUITENLAND. Het stoomschip Pollux, aan boord waarvan een lading Duitsche bommen naar open zee gebracht moest worden, is tus schen Neustadt en Pelzerhagen voor de kust van Holstein in de lucht gevlogen, waarbij negen personen om het leven kwamen. In fort Geraresse Pradet (ongeveer 16 K.M. van Toulon gelegen) is Duitsche am munitie, die daar opgeslagen werd, tot ont ploffing gekomen. Daar nog duizenden ton explosieve stoffen in het fort liggen, welke nog niet geëxplodeerd zijn, is bevel gege ven de omliggende gebouwen te ontruimen. In Tel Aviv is een massa-bijqenkomst van 20.000 Joden gehouden als protest te gen het Britsche optreden tegen de ille gale immigratie. Er deden zich geen inci denten voor. Tijdens een bezoek van journalisten aan het kamp voor Joden, te Cyprus heb ben achttien der Joodsche vluchtelingen in dat kamp een oproer veroorzaakt. Geen persoonlijke ongevallen, De kolenproductie in N.-Frankrijk loopt, volgens de „Daily Express" achter uit doordat er per dag ongeveer 35 Duitsche krijgsgevangenen ontsnappen, die als mijn werkers dienst moeten doen. -r De Engelsche regeering heeft uit het Ruhrgebied een verzoek ontvangen om 50.000 mijnwerkers, die thans nog krijgs gevangen zyn, vrij te laten. Een plotselinge overstrooming in het gebied van Illinois (V.S.) heeft 2000 perso nen dakloos gemaakt. Er zijn eenige dooden en talrijke gewonden. De stad Belleville is .afgesloten van de buitenwereld. Binnenkort zullen voor appelen, peren en pruimen maximumprijzen worden bekend gemaakt en zal met de distributie van dit fruit een aanvang worden gemaakt. Naar aanleiding daarvan deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat de regeering zich op het standpunt heeft gesteld, dat iedere Nederlander in staat moét zijn tegen redelijke prijzen een bepaalde hoeveelheid fruit te koopen. Dit was gedurende de af- geloopen maanden, wegens de abnormale hooge prijzen, voor velen onmogelijk, waar door een belangrijk voedingsmiddel voor groote groepen van de bevolking onbereik baar was. De regeering wenschte, ondanks alle moeilijkheden aan een distributie van fruit verbonden en ondanks alle bezwaren van producenten en handelaren, aan dezen toestand een einde te maken. Het was te verwachten, dat door de on gelijkheid van vraag en aanbod o.a. door het uitschakelen van den voorheen belang rijken invoer van buitenlandsch fruit de fruitprijzen dit seizoen zeker zouden uit komen boven het niveau van vorige jaren. Om aan de algemeene en redelijke ver langens naar het terugkeeren tot normale maatschappelijke verhoudingen zooveel mogelijk tegemoet te komen, heeft de over heid in de verwachting, dat het prijsniveau op een redelijk peil zou komen te liggen, aanvankelijk afgewacht, hoe de vrije han del in fruit zich zou ontwikkelen. De prij zen van kersen, aardbeien en ander fruit bleven evenwel, ook na de z.g. primeurs, zóó hoog, dat de regeering zich genoodzaakt zag in te grijpen, om te voorkomen, dat ook de oogst aan appelen en peren ons bij uitstek Nederlandsche fruit in de ko mende maanden als een luxe alleen ten goede zou komen aan hen, die hooge pry- zen kunnen betalen. Op Walcheren groeit weer graan en on danks de vele moei lijkheden slaagt' men erin, met inzet van alle krachten, het koren op tijd binnen te krijgen. De oogst is in vollen gang. Zonder distributieregeling zouden alle handelaren het aangevoerde fruit terstond tegen den maximumprijs willen koopen. Reeds op de veilingen zou men dus de be schikbare hoeveelheden onder den handel moeten gaan verdeelen. Dit kan alleen als men den omzet van iederen handelaar kent. Nu is er, sinds het vrijlaten van den han del in groenten en fruit op 1 April van dit jaar, in deze branche geen klantenbinding meer, zoodat onder deze omstandigheden een billijke verdoeling over den handel reeds een distributieregeling voor de con sumenten insluit. De abnormale ontwikkeling van de fruit prijzen in de afgeloopen maanden, hoe be treurenswaardig op zich zelf, is zeker ook te wijten aan een gedeelte van het publiek, (wij hebben hierop reeds eerder gewezen Red.) dat tegen eiken gevraagden prijs fruit kocht, waardoor de handel werd verleid, tegen hooge prijzen in te koopen en er vaak nog een marge op te te leggen, die oneven redig hoog was ten opzichte van den prijs, welken de kweeker voor zijn product ont ving. De regeering ontveinst zich niet, dat aan de uitvoering van deze distributie vele moeilijkheden verbonden zijn en dat het gevaar voor den zwarten handel in fruit, gezien de ervaringen, zeker niet denkbeel dig is. Niettemin eischt het algemeen be lang, dat op dit terrein ingrijpende maat regelen worden genomen. Het ligt in de bedoeling, aldus de „Nieu we Courant" ,over 1946 aan de gepension- neerden een toeslag in den vorm van een extra-kwartaal pensioen ,met een maxi mum van 500, uit te keeren. ooo°° WEERSVERWACHTING 00000 2 o tot Dinsdagavond. g S Veel bewolking met tijdelijk eenige o o regen. Later opklarend. Matige wind o aanvankelijk Zuidelijk, later omgaand g naar het Westen of Noord-Westen. Vrü o koel. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1