SteCeidAchcGou/ta/nt OP KORTE GOLF Byrnes verliest duel van Visjinski De immigratie van (oden stopgezet D SPORT DINSDAG 13 AUG. 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, f 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10358 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. V De oproep van de Bisschoppen r\E KATHOLIEKEN hebben in den bezet- tingstijd de leiding van het Episcopaat aanvaard met groote volgzaamheid. Maar laten wij het eerlijk erkennen den meesten onzer kostte dat geen offer, want zij konden in die leiding erkennen een krachtdadige en gezaghebbende bevestiging van wat reeds leefde in hun persoonlijke overtuiging en in hun persoonlijk streven. En zij waren er dankbaar voor; zij werden er door gesteund en gesterkt in den strijd, die door hen moest worden gevoerd tegen de dwaling van het nationaal-socialisme en tegen de tyrannie der machthebbers. Met een even groote dankbaarheid moe ten wij nu ontvangen het vermaan, ons ge geven in het Herderlijk Schrijven van j-1. Zondag. Wij kunnen door dit Bisschoppe lijk vermaan worden gesterkt en gesteund in den strijdtegen onszelf, tegen den geest .,van verbittering en wrok, van ver ruwing en nazificeering, die het verstand heeft beneveld en het gemoed heeft ver hard", welke geest, aldus de Bisschoppen, in breede lagen van ons volk is gevaren. Wij moeten dankbaar zijn voor dat Her derlijk Schrijven, omdat wij dankbaar moe ien zijn, als onder ons volk opklinkt luid en duidelijk, openlijk en onbevreesd, zóó dat ieder het hooren kan en hooren moet: de stem van het Evangelie, de stem van Christus! Moge die stem ook door allen, door zeer velen worden verstaan en begrepen, opdat zij er naar zullen handelen De Katholieken dragen de verantwoor delijkheid de eerst-geroepenen te zijn, om een. goed voorbeeld te geven, om zich te gedragen overeenkomstig de op de Chris telijke leer gegronde wijze vermaningen hunner Bisschoppen. Onzinnig HET IS in de geschiedenis der vakbewe ging waarschijnlijk nog nooit voorgeko men, dat er geklaagd werd over te hooge loonen van werknemers. En dat is verleden week gebeurd op een vergadering van bank bedienden te Rotterdam! Maar: het bejrof hier de allerjongsten onder de bedienden. Een spreker van „Mercurius" sprak op die vergadering over de „onzinnig hooge sa larissen, die a%n jongens en meisjes, die pas van school komen, worden uitbe taald1". Deze opmerking is volkomen juist. Het is onzinnig inderdaad. En het is sociaal funest. Sociaal funest om meerdere redenen. Ouders komen in de verleiding om voor hun jongen of meisje niet te zoeken arbeid, die perspectieven opent voor de toekomst, maar hun kind te laten profiteeren van de aanbieding van de hier bedoelde onzinnig hooge salarissen, er niet allereerst op let tend, wat het latere belang van hun kind vraagt. Jongens en meisjes hebben geen lust om te gaan werken voor een gewone, voor hun leeftijd redelijke belooning, als een broertje of een zusje, dat óók niets kent, zoo'n hoog salaris krijgt uitgekeerd. Tusschen de salarissen van jongens en meisjes en die van volwassen, bekwame vakmenschen ontstaat een wanverhou ding, welke ergerlijk is en eveneens niet stimuleerend voor de arbeidslust. Bij dit alles is het het meest ergerlijke, dat overheids-instellingen en semi-over- heidsinstellingen voorgaan in de uitkee- ring van bedoelde „onzinnig hooge sala rissen"! BINNENLAND. Een diamanten huwelijksfeest is Zon dag gevierd door den heer en mevr. Ste vens te Voorburg. Aan het ministerie van Sociale Zaken is afscheid genomen van het hoofd van de afdeeling Arbeid II, den heer A. Masten broek, die voorzitter van den Raad van Arbeid te Rotterdam is geworden. Er zal 18.000 ton gecondenseerde, melk worden uitgevoerd, d.i. 1/8 van den voor- oorlogschen export. Hiervan gaat 6000 ton naar Ned. Oost Indië. In de mijn Juliana te Eigelshoven is Zondagnacht brand uitgebroken. Door een deel van de mijn onderwater te zetten is de brand Zondagmiddag bedwongen. Per soonlijke ongeluken hadden niet plaats. Een internationaal verbond van ex- gedeporteerden is te Eindhoven opgericht. Vice-president is de Nederlander B. van der Voort, penningmeester is de heer Oli vier uit Leiden. Door de ontploffing van een projectiel is te Hemmen de 40-jarige W. G. gedood. Een motorrijder reed tegen een auto bij Apeldoorn. De duo-rijdster was op slag gedood. Een Britsch zeeman is Zondag tijdens zwemmen in de Maas verdronken. Bij ontvluchtingspogingen van een Duitscher te Schijndel werd geschoten, waarbij een passeerende burger werd ge troffen en gedood. BUITENLAND. Hevige strijd woedt thans in de Chi- neesche provincies Honan, Hopeh en Shan- toeng, waar communistische troepen dor pen en steden aanvallen. Frankrijk oudste vrouw, mevr. Forter, is te Croix bij Rijssel op 105-jarigen leef tijd overleden. Een vliegtuig met 25 Jonge vrouwe lijke Fransohe gidsen is in de bergen bij Dublin te pletter gevlogen Ongeveer 20 meisjes zouden verwondingen opgeloopen hebben. Nadere bijzonderheden ontbreken. Het Belgische dorpje Remersdaal is het tooneel geweest van een afschuwelij ke misdaad -De hoeve van een landbou wer stond in brand en men haalde er de lijken van den pachter, diens vrouw en twee kinderen uit. Het bleek dat bij alle vier de keel was doorgesneden. Tengevolge van een arbeidsconflict zal de gasvoorziening in de Belgische pro vincies Brabant, Henegouwen, Antwerpen, DE VREDESCONFERENTIE TE PARIJS r\E PARIJSCHE VREDESCONFENRENTJE heeft gisterenmiddag een scherpe scher- U mutseling te zien gegeven tusschen den voorzitter Byrnes (Amerika) en Vis jinski (Rusland) waarbij de voorzitter het onderspit heeft moeten delven. Het ging over de vraag, of er een algemeene discussie moest zijn over de rede, die de Italiaan sche premier de Gasperi den vorigen dag had gehouden ten gunste van een milderen vrede voor Italië. ting van de oplossing van het vraagstuk Triest en Juliseh Venetië. Toen Byrnes verbolgens een beroep deed op de Sovjet-afgevaardigde, zijn mee- r.'mg te geven omtrent de noodzakelijkheid van een algemeen debat, zeide Visjinski. de voorzitter (Byrnesi de Sovjet-Unie Joego-Slavië verzet zich tegen opschorting De voorzitter Byrnes wilde geen alge meen debat toestaan en alleen Joego-Slavië aan het woord laten. Hij werd daarbij ge steund door den Engelschman Alexander, die opmerkte, dat als ieder volledig zijn standpunt zou uiteenzetten na het hooren van eiken ex-vijandelijken staat de con ferentie nog in haar beginstadium zou zijn, wanneer de algemeene vergadering der V. N. (op 23 September) zou worden ge opend. De Joegoslavische gedelegeerde Kardelj, waarschuwde tegen zekere tendenties, welke beoogen een vrede met Italië te slui ten, die dat land niet zou verhinderen om eens te meer het startblok van een nieuwe sgressie en druk op de Balkanlanden te worden. Joego-Slavië is niet bezield door wraak lust of imperialistische aspiraties. Niet het geheele Italiaansche vólk heeft Mussolini gesteund. Het zou evenwel belachelijk zijn te beweren, dat het Mussolini alleen was, die den oorlog wilde, zooals signor de Gasperi poogde aan te toon en. Het Italiaan sche volk moet degenen straffen, die zulk een ramp over het land gebracht hebben. De Gasperi's rede beoogde slechts de ver dediging van imperialistische posities, die naar hij hoopt voor Italië zullen behouden blijven. In zijn rede is geen spoor van be langstelling voor de werkelijke belangen van het Italiaansche volk en goede betrek kingen met naburige landen te bekennen. Iedereen vreet, dat het gevaar van agres sie niet in Joego-Slavië, maar in Italië schuilt. De Joego-Slavische delegatie ver zet zich zeer beslist tegen iedere opschor- Adres tegen Instelling van Commissie-Generaal Schermerhorn, Logemann en Van Mook ongeschikt? Dr. W. K. H. Feuilletau dc Bruyn, M. L. F. Bajetto en ir. R. A. D. Corfc v. d. Linden hebben een adres aan den Ministerraad ge richt, waarin zij uiteenzetten, dat de in te stellen Commissie-Generaal de belanglen van de Rijkseenheid niet kan dienen wan neer Prof. Schermerhorn daarin wordt be noemd en de Lt.-G.G. aan die commissie wordt toegevoegd, hetgeen bij een groot deel van ons volk ernstige bezorgdheid heeft gewekt. Als redenen daarvan wijzen zij op de regeermgsverklaririg van 10 Febr. '46, waaruit kan worden afgeleid, dat de ministers Schermerhorn en Logemann welke laatste voorzitter der Rijksconferen tie zou worden hebben gehandeld onder pressie van de Engelsche regeering en de intern, publieke opinie, hoewel betwijfeld moet worden of het Kabinet-Sohermerhorn niet een andere houding had kunnen aan nemen, hetgeen nader wordt toegelicht. Adressanten wijzen voorts op de onvol doende voorlichting van binnen- en buiten land en meenen, dat op grond daarvan de ministehs Schermerhorn en Logemann ern stige beleidsfouten hebben gemaakt, waar door zij niet in aanmerking mogen komen voor een ambt, waarin leiding wordt gege ven t. a. v. de te volgen politiek in Indië. Adressanten ontwikkelen voorts gronden, waarop h.i. de ongeschiktheid Van den Lt.- G.G. voor zijn functie bewezen moet wor den geacht. beleed igd had. JJw weigering", zoo zeide hij, ,.de Sovjet delegatie het recht te ver- leenen, haar standpunt naar voren te brengen, maakt inbreuk op alle regelen der conferentie tn wjj beschouwen haar als een beleediging. Wij staan er op, dat deze beleediging tegenover de Sovjet-Unie niet gehandhaafd zai worden en dat er een vol ledig debat gehouden zal worden. Al dit gedoe spruit voort uit den wensch, enkele delegaties hun recht van spreken te ont houden. Het is niet noodig, dat over het houden van een discussie gestemd wordt. Door de rede van de Gasperi zijn vraagstuk ken aan de orde gebracht, die niet op de juiste manier opgelost kunnen worden, tenzij ook de keerzijde van de vraagstukken ten volle belicht is". Byrnes antwoordde hier niet op, maar drong er nogmaals op aan, dat men zou stemmen over het alge meen debat over de Italiaansche kwestie. Na een rumoerig heen en weer gepraat, verklaarde Byrnes, dat hij een algemeen debat over het Italiaansche probleem toe- ftónd. De zitting werd daarop tot heden ochtend 10 uur verdaagd. „Osservatorc Romano" pleit voor recht vaardigen vrede met Italië. Het officieele dagblad van het Vaticaan, de „Osservatorc Romano", pleit in een hoofdartikel voor een rechtvaardigen vrede met Italië. „De vrede met Italië", aldus he» blad, „is do eerste stap in de richting r.aar een vreedzamen opbouw van Europa en de wereld." Wordt algemeene vergadering V.N. uitgesteld? In kringen van de.V. N. te New-York heeft men gisteiavond de mogelijkheid en zelfs waarschijnlijkheid besproken van een opschorting van de openingsvergade ring van de algemeene vergadering op 23 September tot een datum in November. De berichten uit Parijs, dat Byrnes sterk ge kant is tegen een verdaging van de vre desconferentie, hebben de mogelijkheid van een uitstel der algemeene Vergadering van de V. N. vergroot. FRANKRIJK GEEFT NIET TOE AAN VIETMAN. De Fransche regeering heeft gisteren be sloten te blijven staan op haar weigering om de hervatting van de conferentie met de afgevaardigden van Vietman te doen af. hangen van de afbreking van de bespre kingen te Dalat in Indo-China, welke thans met de andere Indo-Chineesche deelen plaats hebben. Oost- en West-Vlaanderen met 50 pet. ver minderd worden. Weensche meisjes vertrekken thans om als hulp in de huishouding dienst te doen in Engelsche gezinnen van in Oosten rijk gelegerde militairen. Te San Marco bij Toggia in Italië zijn bij een botsing tusschen karabiniers en 500 •boeren verscheidene personen gedood en gewond. De voormalige Gouwleider van Dan zig. Albert} Forster, is door de Britsche autoriteiten, die hem in Mei 1945 arresteer den, aan Polen uitgeleverd. Te Ziegenhain in de Amerikaansche zóne van Duitschland is een kapitein ge arresteerd, in wien men den moordenaar van Karl Liebknceht (1919) meent gevon den te hebben. Liebknecht was de Duit- sche socialistische leider, die na den eer sten wereldoorlog bij den Spartakisten-op- stand werd gedood. Uit sympathie voor de stakende em- ployé's, die de perstelegrammen behande len, weigeren vanaf heden alle telegraaf- en telefoonmaatschappijen te New York het internationale persverkeer door te geven. H.M. de Koningin bracht een bezoek aan Tegelen, waar Zij een voorstelling van de Passiespelen bijwoonde. In de pauze be tuigden de medespelenden hun hulde aan de vorstin. Van het feit, dat de koninklijke trein te Tegelen op een zijspoor stond, maakten pa ter Jacq. Schreurs M.S.C. en zijn uitgever de heer C. Winants uit Heerlen, Maandag middag gebruik, om aan H.M. de Konin gin een dichtbundel aan te bieden. De bundel bevatte de volgende opdracht: „In diepen eerbied en trouwe aanhanke lijkheid draagt de schrijver van „Eiland der Eenzamen" deze bundel gedichten op aan uwe Majestei, Koningin en moeder van het uit bloed en tranen herboren va derland". Deze „Gedichten van een ge vangene" zijn ontstaan in de gevangenis sen van Maastricht, Haren (N--B.) en Sche- veningen, oorspronkelijk als „spijker schrift" op de steenen der gevangenismu ren en later door den dichter herschreven. Van dezen bundel is een speciale editie van vijf genummerde exemplaren uitgege ven, van welke No. 1 aan H.M. de Konin gin is aangeboden; No 2 is aangeboden aan Kardinaal de Jong, No. 3 aan mgr. dr. W. Lemmens, No. 4 aan den burgemeester van Heerlen, den.heer M. van Grunsven en No. 5 is eigendom van den dichter. DE PRINS OP INSPECTIE. Z. K. H. Prins Bernhard zal een inspec tietocht maken langs de onaerdeelen van het leger. In het tijdvak van 227 Augus tus zal hij Utrecht, Weesp, Assen. Steen- wijk, Harderwijk, Arnhem, Nijmegen, Ede, Apeldoorn, Maastricht, Eibergen en Amers foort bezoeken. In 1947 Volkstelling Om technische redenen, is het niet mogelijk, reeds aan het einde van dit jaar een volks-, beroeps-, woning- en gezinstelling te houden, zooals aanvan kelijk in de bedoeling lag. Het voor nemen bestaat, deze telling in den loop van 1947 te doen plaats hebben. ,E BRITSCHE REGGEERINGG heeft gisteravond een verklaring uitgegeven, waar in wordt gezegd, dat de regeering aan de Palestijnsche autoriteiten instructies heeft gegeven om het opnemen van illegale immigranten in Palestina stop te zetten Het voortzetten hiervan op het huidigen oogenbhk zal waarschijnlijk een tegengestelde uitwerking hebben op een algemeene regeling in Palstina. Concentratiekampen op Cyprus De immigranten zullen naar Cyprus of elders worden vervoerd en daar in kafn- pen worden ondergebracht, totdat er een beslissing over hun toekomst kan worden genomen. De regeering wenscht bij het aan kondigen van deze beslissing duidelijk te maken, dat, terwijl zij deze poging van een minderheid van Zionisten om het lijden van een ongelukkig volk uit te buiten ten ein de een toestand te scheppen, die nadeelig is voor een rechtvaardige regeling, niet kan tolereeren, zij zich ten zeerste bewust is van het lijden van de Joodsche gemeen schap en verlangend is hieraan zoo spoedig mogelijk een einde te maken. De uittocht van Israël. Intusschen zijn verschillende schepen met illegale Joodsche immigranten aan boord in de nabijheid van Haifa aangekomen. Men wacht thans af, wat de Engelschen met hen zullen doen. De Britsche regeering heeft er bij de Grieksche regeering op aangedrongen om de controle op illegale Joodsche emigratie uit Griekenland te versterken. Volgens een bericht uit Praag is de Poolsch-Tsjechische grens thans gesloten om den stroom van illegale Joodsche emi granten te stuiten. Dagelijks overschreden pl.m. 3000 Joden de grens. De spoorbrug over de IJssel bij Zutphen iS officieel geopend. De eerste, feestelijk ver sierde trein trekt on der groote belang stelling over de brug SPANNING IN PERZIë. Zooals aangekondigd zijn twee troepen transportschepen met troepen uit Britsch- Indië te Basra aan de Perzische Golf aan gekomen. Deze zijn bestemd om de Britsche belan gen in Perzië veilig te stellen, welke be langen kunnen worden aangeduid met den naam „Anglo-Perzische Petroleummaat- schappy". De Britsche oliebelangen wor den bedreigd door Rusland, dat zijn in vloedsfeer in het Noorden van Perzië voort durend naar het Zuiden uitbreidt. Het doet dat op de bekende manier. Ook nu heerscht er weer spanning in Teheran tengevolge van de hernieuwde activiteit der linksche Toeddeh-partij. LIJK VAN MUSSOLINI TERUG GEVONDEN. Pater Alberto, Franciscaner monnik uit een klooster te Padua, ongeveer 40 km ten Zuiden van Milaan gelegen, heeft gister avond een koffer met het lijk van Mus solini aan den chef van de politie te Mi laan overhandigd. Het lijk bevond zich in twee rubberzakken. Een doode. Maandagmorgen heeft op het spoorweg emplacement Killegersberg (Ceintuur baan te Rotterdam) een ernstig ongeluk plaats gehad, v/aarbij een doode te betreu ren viel. Tegen half tien werd een goede rentrein achteruit gerangeerd. Reeds had de begeleidende rangeerder aan den ma chinist het sein tot stoppen gegeven, maar tot nu toe onopgehelderde oorzaak reed de trein door. De laatste wagon botste dien tengevolge met zoo geweldige kracht tegen het stootblok, dat de tweede en de derde v/agon in elkaar schoven. In den derden wagon een personenrijtuig bevond zich de 29-jarige spoorwegarbeider G. Jonker uit de Wester Beekstraat te Rotterdam. De man zat bekneld en bleek zoo ernstig ge wond te zijn, dat hij korten tijd. later overleed. Het hoofdbestuur van de katholieke or ganisatie voor Handels- en Kantoorbedien den richt tot alle werkgevers het dringend verzoek, zoo mogelijk hun zaken op Don derdag, 15 Augustus feestdag van O. L. Vr. ten Hemelopneming, gesloten te houden Aan de niet-katholieke werkgevers wordt verzocht te willen bevorderen, dat aan het katholieke personeel dien dag vrijaf wordt geegven of ten minste voor dit personeel den arbeid eerst des middags te doen aan vangen, teneinde het gelegenheid te geven gedurende de morgenuren zijn kerkelijke plichten te vervullen. DE DAG DER K. A. J. NADERT! Men schrijft ons: In elke afdeeling wor den de laatste voorbereidingen getroffen, om zoo goed mogelijk voor den dag te ko men, De raambiljetten zijn verschenen, welke u mededeelen waar de toegangskaar ten voor het Stadion zijn te bestellen. Bij het bestellen moet u gel ijl! de rangkosten welke 1.50—1.00—0.60 bedragen vol doen. U ontvangt dan na enkele dagen uw kaarten thuis. Zoo zal u er getuigen van kunnen zijn, dc manifestatie der K. A. J., het afkondigen van het arbeidsstatuut me de te maken. De dag der toekomst, de dag vcor U. Een dag, om uw vacantie mee af te sluiten, want dit maakt u nooit meer mee. Trek met ons op, getuig met ons, want onze idealen zijn ook de uwe. Laat dit festijn u niet onopgemerkt voorbijgaan. Steun ons door uw aanwezigheid 25 Augustus den dag der K. A. J. SECRETARIS AGTEROF HERSTELD. De zeereerw. heer H. W. Agterof, secre taris van het Bisdom Haarlem heeft, na on langs een operatie te hebben ondergaan, de Mariastichting tc Haarlem verlaten. Het zal echter nog wel een maand duren, voor hij zijn werkzaamheden zal kunnen her vatten. Sinaasappelen voor de jongste kinderen In de eerste helft van September zal een aanvang worden gemaakt met de verstrek king van 500 gram sinaasappelen aan kin deren geboren in 1942 of later. Morgen zullen wij een voorinleveringsbon bekend maken. Daar de bevoorrading van den han del afhankelijk is van den aanvoer van oVerzee. zullen de sinaasappelen niet overal terstond verkrijgbaar zijn. GELDIGHEID WASCHPOEDERBON. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede. dat de toewijzingen 939 voor wasch- poeder tot nader order geldig blijven. DISTRIBUTIEPROBLEMEN. Hedenavond te 7.15 uur zal over Hilver sum I een vraaggesprek met den heer E. C. van Noord wijk, waarnemend directeur van het Centraal Distributiekantoor, worden uitgezonden. In dit vraaggesprek zullen verschillende distributieproblemen worden besproken. HET INTERNATIONALE STAUNTON- TOURNOOI TE GRONINGEN. Prins valt uit. De loting. Wat door niemand verwacht werd is toch gebeurd: de 21 spelers, die een uitnoodi- ging hadden ontvangen voor deelname aan het internationaal schaaktournooi, hetwelk van 13 Augustus tot 7 September door de schaakclub Staunton ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan wordt gehouden, hebben niet alleen de invitatie aanvaard, maar zijn ook naar Groningen gekomen, wel een bewijs, hoe groot de belangstelling voor dezen wedstrijd is en welke waarde door de spelers zelf aan dit tournooi wordt gehecht. Maar nu begonnen de moeilijkheden pas. Met het oog op den landen wedstrijd' Sov jet-RuslandVereenigde Staten, welke ont. moeting op 9 September te Moskou be- bint, moet het tournooi te Groningen op 7 September zijn afgeloopen. In verband hier mede moet het wedstrijdpogramma zoo worden samengesteld, dat slechts 19 ron den worden gehouden, met andere woor den, er kunnen slechts 20 spelers aan het tournooi deelnemen. Maar wie van de uit- genoodigde spelers zou moeten uitvallen? Euwe bood zijn plaats aan, Botwinnik ook, immers de Russen waren toch al met 5 spelers gekomen- Maar het wedstrijdcomité kon moeilijk met de?e overigens prijzens waardige voorstellen accoord 'gaan. Men kwam tot de conclusie, dat het* buitenge woon moeilijk was een buitenlander te vragen voor het tournooi te bedanken en dus bleef slechts een keuze over: de tweè- de Nederlandsche speler Lodewijk Prins werd uitgenoodigd zijn deelneming op te geven. Gelukkig kwam de Russische leider, de heer Versov met een prachtig voorstel. Hij bood Prins aan, ter tegemoetkoming, een plaats in het eerstvolgend internationaal meestertournooi, dat in Rusland binnen niet al te langen tijd zal worden gehouden. Een aanbod', dat door Prins werd aanvaard De loting had het volgende resultaat: 1. Smislof (Rusland), 2. Steiner (V.S.), 3. Botwinnik (Rusland), Denker (V.S.), 5. Boleslafskie (Rusland), 6 O'Kelly (België), 7. Bernstein (Frankrijk), 8. Euwe, 9- Stoltz (Zweden), 10. Flohr (Rusland), 11. Tartakower (Frankrijk), 12. Kotov (Rus land), 13. Yanosfky (Canada), 14 Kott- nauer (Tsjeco-Slowakije), 15. Christoffel (Zwitserland), 16. Guimard' (Argentinië), 17. Najdorf (Argentinië), 13. Szabo (Hon garije), 19. Lundin (Zweden), 20. Vidimar (Joego-Slavië). f°°° WEERSVERWACHTING ooooo tot Woensdagavond. S Geleidelijk afnemende wind tus- J schen W. en Z.-W. Plaatselijk echter j 2 nog enkele buien, voornamelijk gedu- 2 rende den nacht en vroegen ochtend 1 g langs de Noordzeekust en langs het 8 IJsselmeer. Iets minder koel, OOOOOOOOOOOr >oooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1