S)e CdcbchcSoivtcmt Sfeer: Zure beleefdheid en ergernis! OP KORTE GOLF Het probleem der opgejaagde joden Bezoek H.M. de Koningin aan Twenthe ZATERDAG 10 AIKj. irto Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 10.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. ,0856 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. DE VREDESCONFERENTIE TE PARIJS DE ATMOSFEER van de plenaire zitting der Vredesconferentie werd gisteren ge kenmerkt door een zure beleefdheid, afgewisseld door zichtbare ergernis bij vele afgevaardigden. De oorzaak daarvan was de obstructie-politiek van de Rus sen. Zij zagen echter hun voorstel om herziening van de gemaakte „fout" inzake de meerderheidskwestie (n... de aanvaarding van het Engelsche compromis-voor stel) verworpen met 15 tegen 6 stemmen. Troor stemden: De Sovjet-Unie, Wit-Rus- land en de Oekraine met de satellieten Polen, Tsjecho-Slowakije en Joego-Slavië. Vervolgens werd het reglement van or de, zooals dat door de commissie was aan bevolen, in ,'r geheel aangenomen met 15 tegen 4 stemmen en 2 onthoudingen. In de middagzitting begonnen de Russen weer met hun irriteerende obstructie. De Sovjet-afgevaardigde Visjinski vroeg n.l onmiddellijk na het openen van de bij eenkomst debat over de wijze, waarop de diverse vra ^stukken op de agenda zou den worden geplaatst Hij beklaagde zich er over, dat de agenda pas op het laatste moment had gecirculeerd en dat er geen Russische tekst was. Visjinski zeide niet met een agenda accoord te kunnen gaan, als hij niet wist waar, wanneer en door wien deze was opgemaakt. Bidault antwoordde, dat de agenda on der zijn toezicht was opgemaakt door den secretaris-generaal. Hij -sprak op geërger- den toon en liet zijn misnoegen óver de sleepende discussies duidelijk blijken. Ten einde de discussie te beëindigen verklaar de Bidault zich bereid op voorstel van de Sovjet-delegatie punt vier van de agenda diverse bepalingen met betrekking tot de regels van procedure") te vervangen door „organisatie van het secretariaat". Alexander, leider der Britsche delega tie, zeide, dat het ontoelaatbaar was, zoo veel tijd te verspillen. Visjinski vond het beter nu een half uur aan deze kwestie te besteden dan later veel tijd te verliezen. Tenslotte werd de conferentie het eens over een nieuw voorstel van Visjinski, dat een punt, 5 („het opstellen der agenda"), aan de agenda van heden zou worden toe gevoegd. Een typeerend staaltje van de wijze, waarop de Sovjet-Unie zich van zijn „on afhankelijke" nabuurstaten weet te bedie nen, was het volgende. Op een gegeven oogenblik scheurde Vi sjinski een blaadje van zijn blocnote, waarop hij tevoren haastig iets had gekrab beld. Hij gaf het aan een van de Joego slavische afgevaardigden, die vlak achter hem zat. Deze afgevaardigde stond onmid dellijk op en stelde voor, dat de agenda zou worden opgemaakt in overleg met alle vijf voorzitters. Hierop weerklonk de stem van een onbekend gebleven Engel- schen afgevaardigde, die riep: „Laten we opschieten". Wat Ariëns ons leert ZONDAG wordt te Maarssen de jaar- lijksche „Ariënsdag" gehouden den Zondag na den 7de Augustus, den sterf dag (1928) van dezen heiligen priester en grooten waarlijk: grooten socialen werker Op dezen dag moeten wij allen ook aJ zijn wij niet in Maarssen aanwezig ons bezinnen. M. B. schreef dezer dagen in de „Tijd" naar aanleiding van den komenden Ariënsdag: „Dit moet onze bezinning zijn: dat te genover He lichamelijke en geestelijke nooden van onzen tijd, vooral onder de' volksmassa's, één zich volledig gevende persoonlijkheid, door Christus' liefde tot „dwaasheid" toe gedreven, méér bereiken zal dan vele geleerden en politici. Want hun verstand en beleid blijven tenslotte onvruchtbaar, als niet de adem eener zui vere, sterke liefde ze bezielt". Ariëns is in dezen geweldig-grooten én gewelcüg-dreigenden tijd een voorbeeld voor alle sociale werkers, die moeten zijn bezield met de kracht en de altijd fris- sche jeugd van de christelijke liefde. Ariëns was een sociaal werker in de zielzorg van zijn parochies en in de sociale actie van héél Nederland, zooals er weini gen zijn geweest. Een sociaal werker, „wiens eenige ontspanning een voortduren de afwisseling van werk" was (G. Brom). Een sociaal werker, die waarlijk leefde naar het woord van Alban Stolz, dat „het is een groot onrecht, voor rijken meer res pect te hebben dan voor armen". Een so ciaal werker, die niet werd neergeslagen door tegenwerking en door verdachtma kingen. Uit het hart gegrepen -was dezen mensch, met een angstvallig geweten en een bijzonder fijn gevoel, de wijsheid, neergeschreven in een zijner nagelaten preeken: „Het is veel gemakkelijker ja renlang hard te werken, dan heimelijk verdriet te hebben en te zeggen: Heer, Uw wil geschiede". Ariëns was een voortdurend bidder. Veel tijd wijdde hij aan overweging en gebed. „Wanneer iemand u" zoo preek te hij „namens God zou zeggen, vraagt wat gij wilt en gij zult het hebben, dan zoudt ge moeilijker iets beters kunnen vragen dan de genade om goed te bid den" Ariëns was een waarlijk nederig mensch. „Niets is mooi en goed zonder nederig heid", heeft hij eens gezegd, en hij heeft er naar gehandeld. Ariëns was een consequent gehoorzaam man. Aan zijn Bisschop betuigde hij „kin derlijke gehoorzaamheid en onwankelbare trouw"'. En, toen de Aartsbisschop van Utrecht Mgr. v. d. Wetering hem bij de mededeéling van zijn oenoeming tot Ge heim Kamerheer van Z. H. den Paus aldus toesprak: „En wanneer uw inzichten wel eens anders waren dan de onze, heeft u zich altijd aan de leiding van het Episco paat onderworpen" riep deze groote mensch spontaan en blij uit: „Dat is waar, dat is waar, Goddank!" (G. Brom). Zóó sjfcaat Mgr. dr Ariëns vóór ons als een voorbeeld. Hij heeft katholieke actie gevoerd, met opoffering van alles wat hij bezat, in den geest van de Christelijke Liefde, die al léén de menschherd van dezen tijd kan redden uit de haar dreigende ondergang! Wij roepen om een nieuwe gemeen schap echt en waar en jong en frisch. Een nieuwe gemeenschap! En wij zijn vaak zoo onuitsprekelijk klein in cri- tiek op anderen en in ingenomenheid met onszelf. Een nieuwe gemeenschap! Wij zullen die vinden, als wij vóór ons zien en harts tochtelijk verlangen naar de heerlijkheid, die Ariëns voor den geest stond, toen hij dat hij het werken, hoe afmattend ook, dat hij het weflren, hoe afonattend ook, niet beu werd, zoolang hij „dankbaar kon genieten van dat gevoel van eendracht, waar men als broeders samen is, één in geloof, één in hoop,' één in liefde, één in streven naar een heerlijk ideaal". V 100—34 De TWEEDE KAMÉR heeft Woensdag het wetsontwerp inzake Vermogens- aanwasbelasting aangenomen. Zonder hoof delijke stemming. Er is echter dien middag nog heel wat gepraat en er is gestemd over amendemen ten, die alle verworpen zijn; één op het kantje af. Wij hopen onzen lezers spoedig een over zicht te geven van de wet na de tijdens de behandeling door den minister aangebrach te wijzigingen. Een verslag van de behan deling zelf zal velen niet het door hen ge- wenschten heldere inzicht geven in deze ma terie, die nog ai ingewikkeld is. Dat de materie, waarover het wetsont werp gaat, erg ingewikkeld is, vonden blijkbaar ook de vele Kamerleden, die maar weg zijn gebleven! Vier en dertig van de honderd Kamerle den waren afwezig, Zekert daar zijn er onder die 34, die niet aanwezig konden zijn om een ernstige reden. Maar: alle 34? Dat gelooven wij niet. Bij de behandeling van een wetsontwerp, dat zoo diep in veler belangen ingrijpt, en bij de stemmingen over zeer belangrijke amendementen op dat wetsontwerp, h^d er meer belangstelling moeten zijn. De Volksvertegenwoordiging heeft door haar 34 absenties Woensdag een slecht figuur gemaakt. Hieraan zullen velen zich terecht ergeren! IOIIC3IIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC2 Om een. PumdkuA.' Kussen kunnen wel e» ne gevolgen hebben, maar dat een hand kus een groote beroering zou te weeg brengen in een eerbiedwaardig college als de Argentijnsche Constitueerende Vergaderingzou men toch niet ver wachten. Daar was nl. de bekende generaal Eisenhower op bezoek en een der al gevaardigden, die den gast uit naam van allen zou begroeten, ging in zijn enthousiasme zoover, dat hij een kus drukte op de hand van den generaal. De warmbloedige Argentijnen, overi gens niet afkeerig van een kus, namen dit gebaar echter niet. Dat getuigde vol gens hen van een ontoelaatbare onder worpenheid. Tenslotte werd het inci dent gesust door een motie, waarin de kus werd goedgekeurd, als uiting van eerbied voor de principes, waarvoor ge neraal Eisenhower de overwinning heeft bevochten en niet als uiting van onderworpenheid tegenover een andere natie. OIIOMOIIOI1CJIICDIIOIIOIIOIIO' DE DENAZIFICATIE VAN DUITSCHLAND. Maarschalk sir Sholto Douglas, comman dant van de Britsche strijdkrachten in Duitschland, heeft medegedeeld, dat hij aan de autoriteiten, belast met de denazi ficatie instructies heeft gegeven, die neer komen op amnestie voor voormalige nazi's beneden 27 jaar, met dien verstande, dat door deze categorie begane misdaden zul len worden bestraft. Hartelijke ontvangst Toen de trein, waarin zich de Koningin en haar gevolg bevonden, het station te Hengelo binnenreed, stonden buiten dui zenden verzameld om H. M. een enthou siaste ontvangst te bereigen Op het per ron, waar een. auto voor H. M. gereed stond, werd zij ontvangen door den com missaris der Koningin voor de provincie Overijssel, ir. J. B. P. M. Ridder de van der Scheren en door den burgemeester van Hengelo, mr. J. A. H. J. van der Dus- sen. Langzaam reed de auto door de stad. Hier en daar werd even halt gehouden. Bij een nieuw gebouwde school werd Hare Majesteit door kinderen van gevallen il legale werkers bloemen aangeboden. De Koningin onderhield rich met verschil lende personen. De ontvangst te Enschede was niet min der hartelijk De Koningin maakte de tocht naar de textielstad per trein en reeds lang tevoren stonden in de omgeving van het station honderden personen opgesteld. Op het perron werd de vorstin begroet door den burgemeester van Enschede, den heer mr. van Veen, die naast H M. plaats nam in de auto. Na een tocht door de ge bombardeerde stadsgedeelten arriveerde de stoet voor het stadhuis, waar H. M. verschillende besprekingen zou voeren. Nadat H. M zich nog even op het balcon van het stadhuis had laten zien, vond er Ter gelegienheid van de vacantieweek hielden de Haagsche politieruiters een ruiterfeest op het Alexanderveld. Een der aardigste num mers was het „stoel- rijden". waarbij tien ruiters op verschil lende momenten een van negen opgestel de stoelen moeten zien te bemachtigen en daarop plaats ne men, Thuring P. BINNENLAND. Pater J. de Bont, Redemptorist, is op 65-jarigen leeftijd te Roosendaal overle den. Mr. M. P. L. Steenberghe zal weldra uit New York hier te lande arriveeren in verband met het voornemen der regeering hem tot een der commissarissen-generaal in Indië te benoemen. De centrale raad voor het consumen- tencrediet is benoemd. Voorzitter is mr. F. J. H. Bachg. Tot burgemeester van Blaricum is benoemd de heer S. Middelhoff, burge meester van Hoogcarspel. Een zoon van Churchill is gisteren in ons land gearriveerd, om voor een syn dicaat van Engelsche dagbladen artikelen over Nederland te schrijven. De productie van de mijnen in Lim burg is nog steeds stijgend. Een verheu gend verschijnsel. 130.000 M3 gezaagd dennenhout zal uit Duitschland in ons land worden inge voerd. Een welkome aanvulling van den import uit Zweden. Door het afgaan van een in de dui nen gevonden revolver is een 10-jarige jongen in Den Haag doodelijk getroffen. BUITENLAND. Prins Kar) Anton Rehan is op be schuldiging van verraad te Salzburg ge arresteerd. Hij is een telg van de Oosten. rijksche tak der Rohans en was voor 1938 actief lid van een illegale nazi-organisatie, die de Duitsche -annexatie van Oostenrijk door middel van geweld wilde bereiken. Zweden heeft verzocht lid te mogen worden van de Vereenigde Naties. De Russen hebben plotseling beslo ten, de_ levering van voedsel uit de Russi sche zóne naar de Britsche, Amerikaan- rche en Fransche sectoren van Berlijn stop te zetten. Een nieuwe „middelmatige sterke" aardschok heeft wederom in de Caraibi- sche Zee plaats gevonden. In de gevangenis van Aicala de Hena- res, ten N.W. van Madrid, is een oproer uitgebroken onder de politieke gevange nen. Zij wilden geen gevangeniskleeding dragen en hadden daarom in geen twee dagen eten gehad. Gearresteerd is in Duitschland de Nederlandsche S.S.'er, die bij Ter Apel heeft doodgeschoten een Amerikaanschen piloot, die uit een toestel was gesprongen en zich wilde overgeven. De bedrijver van deze schandelijke daad is naar Nederland getransporteerd. BELANGRIJKE UITVINDING DOOR INDONESISCH GELEERDE. Een Indonesisch geleerde heeft een methode uitgevonden om van rami (een soort sisal) een groven draad te maken, ge schikt voor het weven vén kleedingsstof, zoo deelt Antara mede. Door een scheikundige behandeling is het mogelijk gebleken om dezen groven draad tot de voor het weven vereischte dikte te reduceeren. De verkregen draad lijkt op een gewonen katoendraad, doch is 8 maal zoo sterk. Men verwacht, dat volgende week een uitgebreide klopjacht zal worden gemaakt op alle Joden, die op illegale wijze trach ten Palestina binnen te komen. Op de Mid- dellandsche Zee worden Britsche schepen geconcentieerd, teneinde de vaarwegen op Palestina te controleeren. Het concentratie kamp op Cyprus wordt met man en macht in gereedheid gebracht voor het onderbren gen der opgevangen Joden. Volgens berichten uit Duitschland en Centraal Europa worden de Joden, die ille gaal in Palestina willen immigreeren, dwars door Europa geholpen door middel van op groote schaal werkende geheime organisaties, welke naar men gelooft, met een niets ontziende doelmatigheid en stren ge discipline te werk gaan. Haar ongeschre- van wetten, die zelfs het maximum bepalen, dat als bagage mag worden meegenomen, zijn voor alle Joden, die zich aan hdkr toe vertrouwen in de hoop het H. Land te be- Vragen inzake vrijlating politieke delinquenten Door den heer Sassen (Kath. Volks partij) zijn aan den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de minister zich voor stelt, de invrijheidstelling te bevorderen van die politieke delinquenten, die niet vallen onder een der door het directoraat- generaal voor bijzondere rechtspleging ge rubriceerde 21 categorieën van als „zwaar" aan te merken gevallen, uitsluitend door middel van voorwaardelijke buitenvervol- gingstelling en dus zonder inmenging van de bijzondere gerechtshoven en/of tribu nalen? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid mede te deelen, waarom hij aan dezen admini- stratieven weg de voorkeur geeft boven een regeling, gelijkend op die in het ge- meene strafrecht bestaande, krachtens welke de rechter ontslag uit de (voorloo- pige) hechtenis kan bevelen, waarna als-, nog de aldus in vrijheid gestelde voor waardelijk buiten vervolging kan worden gesteld? 3. Is de minister bereid mede te deelen, welke overwegingen hebben geleid tot het uitvaardigen der richtlijnen voor buiten- vervolgingstelling van hen, die wel onder die 21 categorieën van als „zwaar" aan te merken politieke delinquenten vallen, krachtens welke o.m zelfs zij, die dienst hebben gedaan oh de vijandelijke gewa pende formaties, onder bepaalde omstan digheden buiten vervolging kunnen wor den gesteld? 4. Is de minister niet van meening, dat zeker de in vraag 3 bedoelde politieke de linquenten niet (voorwaardelijk) buiten vervolging behooren te worden gesteld, dan nadat een bijzonder gerechtshof'of een tribunaal zij het in raadkamer heeft geoordeeld, dat de detentie kar. worden opgeheven, en dat er zeker ten aanzien van deze categorieën geen plaats behoort te zijn voor zelfstandige actie van procu reurs-, advocaten-, of officieren-fiscaal, zonder zulk een voorafgaand rechterlijk oordeel? VOOR HET EERST na de oevrijding heeft H. M. de Koningin gisteren een bezoek gebracht aan Twenthe. Het doel van haar reis waren de industriesteden Hen gelo en Enschede, waar H. M. zich op de hoogte stelde van de aangerichte schade en zij tevens p de hoogte werd gesteld van de plannen voer den herbouw der verwoeste stadsgedeelten. Tegelijkertijd voerde zij een langdurig gesprek met ver tegenwoordigers der voormalige illegaliteit en afgevaardigden van landbouw, handel en industrie. in de mozaiekzaal van het stadhuis een intieme bijeenkomst plaats, waar vele il legale werkers uit Twenthe alsmede ver tegenwoordigers van industrie en het cul- tureele leven in dit gewest zich hadden verzameld. Tijdens deze bijeenkomst, die ongeveer 1 y uur duurde, werden een zestal illigale koeriersters door den bur gemeester van Hengc'-i aan H. M. voor gesteld. De burgemeester van Enschede stelde de vertegenwoordigers der industrie aan de Koningin voor, de burgemeester van Almelo de vertegenwoordigers van het geestelijke leven en de burgemeester van Oldenzaal, de vertegenwoordigers van den landbouwenden stand. De Koningin sprak met elk der ruim 50 aanwezigen en stelde zeer veel belang in hetgeen door hen werd verteld. Te ruim 5 uur was dese bijeenkomst ten einde. Doodenherdenking te Vught Ter hoogte van Lunet in de onmiddellij ke nabijheid van het interneeringskamp Vught heeft de organisatie Trouw gisteren haar dooden herdacht, die twee jaar gele den ten getale van 23 strijders uit het ver zet door de Duitsche fusillade om het leven kwamen. Nadat eenige honderden in hotel „De IJzeren Man" zich vereenigd hadden, werd de weg naar de plaats der terecht stelling in diepe stilte afgelegd. Mevrouw dr. G. van de Molen, voorzit ster van de stichting Trouwfonds, sprak de herdenkingsrede. Het leven dezer helden, aldus spr. heeft veel beteekend, dan dat van duizenden Nederlanders, die met het ver zet niets te maken wilden hebben. Hun hoofdmotief was de liefde voor het vader land, voor de verbannen koningin, voor de vrijheid en voor de waarheid, de liefde tot Christus, gedachtig het devies: le Christ avant tout. Spreekster deed een klemmend beroep op de aanwezigen, het contact te be waren en elkander geestelijk en religieus te steunen. Oud-burgemeester van de Mor tel uit Tilburg, wiens zoon tot de gevalle nen behoort, sprak als vader een kort woord, waarna ds. van der Hooff uit Schie dam de herdenkingsplechtigheid met gebed besloot. \Vapeiis gezocht voor „Weer corps" De arrestaties bij Hoek v. Holland Het feit, dat de politie te Rotterdam op dracht heeft gekregen over de arrestaties te Hoek van Holland het stilzwijgen te be waren, heeft het natuurlijke gevolg gehad, dat tal van geruchten de ronde doen. In middels is al komen vast te staan, dat de gearresteerden deel uitmaken van een or ganisatie, die ten doel heeft een soort weercorps te vormen. Dit corps zou zich richten te^en de activiteit van zoogenaam de neo-fascisten en tevens bepaalde groe pen oud-illegalen willen beschermen, die bevreesd zijn, dat het op groote schaal vrij laten van politieke gedetineerden voor hen gevaren kan opleveren. Van de vijf gearresteerden hebben er drie behoord tot de gezagstroepen, welke met de bewaking van het kamp Vianda te Hoek van Holland belast zijn. Zij wisten daar door van het bestaan van de opslagplaats van wapenen af en bejloten zich daarvan meester te maken. Het ging om een hoe veelheid van ongeveer 1000 K.G. munitie, ruim 100 geweren en een 20-tal stenguns. Twee der gearresteerde ex-militairen zou den lid zijn van de communistische partij aldus bericht de „Tyd". reiken, bindend. De Nationale Joodsche Raad, die te Jeruzalem in plenaire zitting is bijeengekomen, heeft een verklaring ge publiceerd, waaruit blijkt, dat de Joden in Palestina zich tot het uiterste zullen ver zetten tegen 'de pogingen de immigratie van hun rasgenooten te verhinderen. Poolsche Joden naar Weenen. Generaal Macnamey, de opperbevelheb ber der Amerikaansche bezettingsstrijd krachten in Duitschland, heeft te Frank fort medegedeeld, dat hij toestemming heeft gegeven voor het toelaten van 5.000 Joden uit Polen in den Amerikaanschen sector van Weenen. Machnarney heeft hierin toe gestemd, daar hij van den Amerikaanschen bevelhebber in Oostenrijk had vernomen, dat diens gebied reeds 27.000 Joden had op genomen en nog meer verwacht worden. DE KANSEN VOOR DE KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ IN BELGIë. Volgens de laatste cijfers van het bevol kingsaantal in België zou de C.V.P. (Ka tholieke Volkspartijwaarschijnlijk de ab solute meerderheid in het parlement kun nen verkrijgen. Uit de gegevens blijkt een stijgend ge boortecijfer in Vlaanderen en een dalend in Wallonië, met het gevolg, dat er in Vlaanderen een groot aantal zetels zal ont staan. Indien men het aantal stemmen der vrouwen en de ongeveer 200.000 personen, die wegens politieke redenen in Februari j.l. hun stem niet uit konden brengen, in aanmerking neemt en bedenkt, dat Vlaan deren in meerderheid Katholiek is, zou in het volgende parlement in vier jaar de C. V.P. een absolute meerderheid hebben. Bisschop van Brixen over Zuid-Tirol De bisschop van Brixen, mgr. Johannes Geisler, heeft den Britschen minister van buitenlandsche zaken Bevin een brief doen toekomen, waarin hij met nadruk verzoekt de beslissing van de groote vier, waarbij Zuid-Tirol aan Italië wordt toegewezen, te herzien. De bisschop wijst er op, dat het gebied volkenkundig en economisch bij Oostenrijk behoort. In 1919 was slechts drie percent van de bevolking Italiaansch. Na dien tijd heeft Italië dit percentage kunstmatig doen toenemen, door duizenden Italiaansche ar beiders in nieuw gestichte door den staat gesubsidieerde industrieën te werk te stel len. De bedoeling hiervan was een Ita liaansche meerderheid te kweeken. Deze menschen, aldus de bisschop, ver oorzaken thans groote werkloosheid onder mijn eigen volk en zijn eigenlijk altijd vreemdelingen gebleven. Gisteren is bij de opruiming van een munitiedepot tusschen Makassar en Malino een bom ontploft, waarbij dertig personen, onder wie 3 militairen, werden gedood en 27 ernstig gewond. Van bevoegde zijde verneemt „Trouw", dat de mogelijkheid tot afschaffing van de rijvergunningen wordt overwogen. Over den juister datum, waarop dit zal geschieden, valt nog niets te zeggen. Dit beteekent niet, dat men ook tot af schaffing van de aankoopvergunning zal overgaan. Zoovei is men nog lang niet. SUIKER OP DE JAMBON. Naar het „Binnenhof" verneemt, zal binnenkort een regeling gepubliceerd wor den, volgens welke de consument in de gelegenheid zal worden gesteld op de jam bon suiker te betrekken. Welke hoeveel heid suiker op de jambon zal worden ver strekt is momenteel nog niet bekend. Op het bureau van „De Leidsche Cou rant" ligt de passagierslijst ter inzage van het m.s. Ruys, dat 6 Juli uit Batavia (en 15 Juli uit Bangkok) is vertrok ken en verm. 16 Aug. a.s. in Amster dam zal arriveeren. In verband met het zeer groote aantal militaire^, dat met de „Ruys" medekomt, is het den commandant van het militaire ontvangstcentrum „Austerlitz" niet moge lijk zijn toestemming te verleenen het ont vangsteen t»um te Austerlitz te betreden, om de teruggekeerde militairen te begroe ten. Het verrichten van de noodige formali teiten, het kleeden, uitbetalen enz. der ge- repatrieerden zou er te zeer door worden belemmerd. ooooo WEERSVERWACHTING OOOOO tot Zondagavond. o o Kans op regen. In het Westen bre- o o kende bewolking, wind tusschen Zuid o en West, aan de kust tijdelijk krachtig 0 of stormachtig. Koel. 000000000000000000000000001

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1