S)e£cicbcfieSoii^cmt OP KORTE GOLF Atoombom No. 5 onder water ontploft Gromyko verwerpt de atoomcontröle Het is misdadig nu in staking te gaan Ontstellend woningtekort in Leiden DONDERDAG 25 JULI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 108*42 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bi) contract belangrijke korting. Menkenne zijn plicht! MORGEN, doet iedere kiezer zijn plicht! Niemand onzer verzuime zijn wette- ijken en moreelen plicht. Zijn wettelijken plicht: de wet verplicht hem, te gaan stemmen. Zijn moreelen plicht: zijn geweten legt :bem op, goed te stemmen. Wij raden aar., om zoo vroeg mogelijk zijn stemplicht te vervullen.. Men weet r.iet, of men op den verderen dag verhin derd zal worden; gedaan is gedaan! Men neme zijn oproepingskaart mede en op het stembureau ontvangt men in ruil daarvan een stembiljet. Op dat stembiljet zoeke men op de lijst van de Kath. Volkspartij. Welke die lijst is? Dat is voor iedere gemeente verschillend. In LEIDEN is het; LIJST 2. In de lijst van de Kath. Volkspartij mag men niet meer dan één hokje voor één der namen rood maken met het aanwezige roode potlood. Wie meer of minder doet maakt zijn stem ongeldig. Men lette daar wel op. Wie dus b.v. in LEIDEN rood maakt het hokje vóór den naam MENKEN (en niets anders doet) stemt geldig en goed. Kiezers aan u de taak, om te zorgen, dat morgen overal in den lande de Katho lieke Volkspartij een schitterend succes heeft aan de stembus! Dat zal u voldoening schenken. En het zal het land tot zegen strekken, als ook in de gemeenteraden de K^th. Volkspartij kan medewerken aan de uit voering van het regeeringsprogram van het kabinet-Beel, Propageert, ieder in eigen omgeving, mor gen geldig en goed te stemmen te stem men op de lijet van de Katholieke Volks partij! Waarborg voor christelijke democratie F* DE GEMEENTERADEN moeten men- schen worden gekozen, die een waar borg scheppen voor doorvoering van die maatregelen, welke zijn een eisch van de zen tijd, een waarborg voor een christelijk- vooruitstrevend bestuur. Wij behoeven niet te zeggen, dat dit niet zijn de communisten, die den strijd voeren zoowel tegen een christelijk als tegen een vooruitstrevend bestuur. Dat de commu nisten vijanden zijn van een christelijk be stuur is, helaas een feit, dat niemand kan tegenspreken. Dat zij tot de reactionairen behooren, zal iedereen toegeven, die een terugkeer naarCde nu gelukkig Van ons af geschudde dictatuur ziet als de zwartste reactie. En terugkeer naar een dictatuur ook in ons vaderland willen de communis ten inderdaad. De „dictatuur van het pro letariaat" (en wat verstaan zij onder proletariaat!) propageerden zij vóór den oorlog als hun ideaal: nu noemen zij het zelfdedemocratie! Wij wilden deze opmerking even maken, hoewel wij er van overtuigd zijn, dat niet één onzer lezers communistisch zal stem men. Maar: óók om een dam op te werpen te gen het anti-christelijk op anti-democra tisch communisme moet hij stemmen op de lijst van de Katholieke Volkspartij en zorgen dat ook anderen dat doen. In LEIDEN propageere hij nog vandaag en morgenochtend: Stemt op lijst 2! BINNENLAND. De Eerste Kamer heeft gisteren beslo ten, om, zooals gebruikelijk, op de Troon rede met een Adres van Antiwoord te rea- geeren. Bij militaire oefeningen te Bussum is de 25-jarige onderofficier Froeneveld uit Amsterdam door een handgranaat doode- lij'k getroffen. Een massale invrijheidstelling van po litieke delinquenten voor 1 October acht de Stichting Toezicht Politieke Delinquen ten niet mogelijk, tenzij er in zeer snel tempo in verband hiermede sociale maat regelen worden getroffen. Natuurlijk: het eerste mag niet worden tegengehouden en 't tweede, spoedige sociale maatregelen, is eveneens noodzakelijk. Op scheepswerven te Schiedam en Rotterdam is een sitdownstaking uitgebro ken naar aanleiding van een conflict in zake vacantitoeslag. Nederland protesteert, samen met Bel gië, en gesteund door Frankijk bij de Ame- rikaansche regeering tegen het begunsti gen van Duitsche havens. Tot provinciaal van de paters van den H. Geest is benoemd de hoogeerw. pater H. Strick. „De Paradijsvloek", het bekende bij- belsche spel van Alpb. Laudy zal te Hees- wijk in de open lucht worden opgevoerd. Tegen twee bouwers voor de Duitsche Weermacht te Maastricht, die hangars en loodsen hadden gebouwd, was 3 jaar ge- eischt. De veroordeeling luidde 15 maanden met aftrek van preventief. De advocaat fiscaal bij het gerechtshof heeft cassatie aangeteekend. In den afgeloopen nacht heeft boven Eindhoven een hevig noodweer gewoed. Hagelsteenen vernielden tallooze ruiten, terwijl de schade aan fruitboomen zeer aanzienlijk is. Op verschillende plaatsen is het telefoonnet gestoord. Gisteravond is brand uitgebroken in de carbidfabriek te Amsterdam. Alhoewel de brand' zich ernstig liet aanzien, bleek de schade later gering te zijn. BUITENLAND. Op de sterrewacht van Greenwich is een groote zonnevlek waargenomen, die volgens berekening een oppervlakte heeft van 5 miliard vierkante mijl. Het aantal slachtoffers van den bom aanslag in het hotel „Koning David" te Je ruzalem bedraagt thans 52, dat der gewon den 42 en dat der vermisten eveneens 42. Tengevolge van een bomaanslag werd het „Koning David"-ho- tel te Jeruzalem, de zetel van het Brit- sche hoofdkwartier .in Palestina, zwaar besohadigd.Een groot aantal menschen kwam hierbij om het leven. Het verwoes te gedeelte van het hotel. GISTERAVOND, precies op den vastgestelden tijd (nl. 22.35J uur Ned. tijd) is de atoombom onder water in de baai van Bikini tot ontploffing gebracht. Onmiddel lijk na de ontploffing was over de Amerikaansche radio een ontzettend lawaai te hooren, dat enkele'seconden aanhield. Volgens ooggetuigen steeg een kolom water van vijf kilometer hoogte ten hemel. Ontzaglijke stoom, en stofwolken benamen het ge zicht op de 85 proefschepen in de baai van Bikini. De waterkolom, welke door de ontploffing werd veroorzaakt, was kegelvormig: breed beneden en toeloopend naar de top. bomproef. Blandy's vaartuig bevond zich bij het opmaken van dit rapport op onge veer 3 km. afstand van de Lagune. Ford ham University te New York meldde, dat de ontploffing geen uitslag op de seismo- grafen heeft veroorzaakt. Men wacht thans af, tot de radio-acti viteit zoodanig zal zijn verminderd, dat men zich zonder gevaar op het strandmeer kan begeven. Omtrent de voorbereiding van de proef wordt nog gemeld, dat de 34- jarige geleerde Holloway en vice-admiraal Parsons gisteren den geheelen avond heb ben gewerkt om de bom ontplofbaar te maken. Slechts Holloway kan den bom tot ontploffing brengen want hij had de sleu tel bij zich van den zender, die aan boord van een schip op ongeveer 25 km. afstand de radio-golven, zou uitzenden welke al leen door den atoombom werden begrepen. on on on o ii on on on o M oil o 9 Schoenenbon 8 5 0 *En den loop van de maand Augus- 0 tus 1946 komen voor een schoenenbon 0 in aanmerking zij, wier stamkaartnum- 0 oner eindigt, op het cijfer 8. voor zoo- 0 ver zij sedert 1 Januari 1945 nog geen 0 bon voor gewone of beroepsschoenen r Q hebben ontvangen. 0 OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO AANVULLING BONNENLIJST. 21 Juli tot en met 3 Aug.). Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: BONKAARTEN KB 608. Reserve B 87 1 ei BONKAARTEN LA, LB, LC 608. A 71 melk 2 liter melk B 71, C 71 melk 3 'A liter melk 394 aardappelen 3 k g. aardappelen BONKAARTEN LD, LE 608. D 71, E 71 melk 6 liter melk 894 aardappelen 1 k.g. aardappelen TAB AKS KAARTEN. T 402 rants, tabaksartikelen „Twijfel niet aan het effect" zegt Blandy Dat klopt niet met wat latere berichten melden, nl. dat de opspuitende waterkolom slechts anderhalve kilometer hoog was en aan de basis meer dan een halve kilometer breed, doch aan oen top belangrijk breeder was. Het effect van de ontploffing bleef beperkt tot de onmiddellijke omgeving. Door de uitgebreide voorzorgsmaatregelen zijn geen menschenlevens te betreuren. Radiografisch bestuurde verkennings schepen deden direct verkenningstochten tusschen de schepen die als doelwit dien den en brachten monsters water mee terug. De bom bracht het slagschip „Arkan sas" van 26.1000 ton en een transportschip tot zinken en beschadigde het vliegtuig moederschip „Saratoga" en het slagschip „New York". Eovendien werden een vrachtboot voor het vervoer van tanks en een sloep tot zinken gebracht. De „Naga- to" werd licht beschadigd. „Er is geen re den om aan het effect van de bom te twij felen", merkte vice-admiraal Blandy op. Hij deelde verder mede. dat op de kust van een eiland nabij Bikini een vloedgolf van twee a drie meter hoog was waargenomen, niet op Bikini zeil. Schepen zullen niet zoo spoedig het strandmeer van Bikini kun nen binnenvaren als na de eerste atoom- Hoe warm het was en hoe ver Het onverwachts warme weer maakte het parcours de tweede dag van de Vier- daagsche wel tot een zeer zware tocht. In de morgenuren waren heel wat achter blijvers, zoodat men in den loop van den dag rekende op veel uitvallers. Het bleek echter dat de jeugd voldoende getraind was om de proeve van den dag in een gloeienden zon te doorstaan. Het aantal uitvallers bleek des middags slechts 36 te bedragen. Men is overtuigd dat het aantal deel nemers veel grooter geweest zou zijn wan neer de sokken en schoenenpositie wat florissanter was geweest. De huisvesting bij de burgerij blijkt heel goed te voldoen en men is zeer tevreden over de joviale ontvangst allerwege. Zij die morgen wenschen deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen, kun nen, mits dit medisch verantwoord is, vanavond nog eens extra 10 KM. loopen om het parcours toch vol te maken. Er is echter weinig animo, en het feestelijk eind van de Vierdaagsche heeft veel meer aftrek dan de stembus. Een goede 4000 Nederlanders zullen daar dus morgen ver stek laten gaan. DE NEDERLANDSCHE DELEGATIE TER VREDESCONFERENTIE. De leden der Tweede Kamer, die deel zullen uitmaken van de Nederlandsche de legatie voor de vredesconferentie te Parijs, zijn: de heeren mr. dr- L. G. N. Korten- horst en E. Kupers TRYGVE LIE NAAR NEDERLAND. Trygve Lie. de secretaris-generaal van de United Nations, zal Vrijdagmiddag 26 dezer om 14.45 met het K. L. M.-lijntoestel uit Kopenhagen op Schiphol aankomen. Zon dagmiddag om 12.25 reist de heer Trygve Lie, eveneens per K. L. M. naar Parijs door. PLAN BARUCH AFGEWEZEN Op de bijeenkomst van de atoomcomimis- sie heeft Gromyko gistermorgen ver klaard, dat de Sowjet-Unie het Amerikaan sche plan voor de controle op de atoom energie, zooals dat is neergelegd in het Amerikaansche memorandum, in zijn ge heel verwerpt. In bedoeld memorandum werd voorge steld een autonoom lichaam in het leven te roepen voor de controle op de ontwik keling van de atoom-energie, waarbij het recht van veto aan beperkende bepalin gen zou zijn gebonden. Volgens Reuter baseerde Gromyko zijn besluit op de volgende gronden: Hij voerde aan, dat het plan-Baruch 1. de eensgezindheid van de permanen te leden van den Veiligheidsread in gevaar zou brengen; 2. afbreuk zou doen aan de verantwoor delijkheid van den Veiligheidsraad als centraal uitvoerend orgaan van de Ver eenig de Naties; KUIPER SPREEKT IN LEIDEN In het gebouw „Prediker" v/erd gister avond voor de afd. Leiden van de Kath. Arbeidersbeweging de derde ontwikkelings. aavond gehouden, welke werd bijgewoond dor den wethouder van Soc. Zaken, den heer Steph. Menken. Na een kort openingswoord van den heer P. Beenker verkreeg de heer Kuiper het woord, die sprak over „Staken". Spr. begon met een definitie v"an dit woord te geven in het kader van den toestand in het verleden en memoreerde hoe wij als katholieken daar tegenover stonden. De klassenstrijd wordt door ons niet aanvaard, doch uit de Encyclieken putten wij onze richtlijnen. Werd van het stakingsrecht in het verleden gebruik gemaakt, dan ge schiedde dit slechts als redelijk overleg had gefaald en zooals „Rerum Novarum" het voorschrijft. Staking is principieel dus niet ongeoorloofd, maar zij moet met uiterste voorzichtigheid worden toegepast. De staking, bezien in de na-oorlogsche verhoudingen, moet als a-sociaal worden afgekeurd. De sociaal-economische toestand van ons vaderland is dusdanig, dat van een groote verarming moet gesproken worden. Daarom is het thans misdadig tot staking over tegaan. De stakingen, door het E. V. C. geproclameerd, zijn daarom slechts op een nog grooter e verarming uit- geloopen. Spr. wees in verband met een en ander op de verrichtingen ten deze van de drie groote Vakcentrales en behandelde voorts het Arbeidsbesluit en de bepalingen, daar in vastgelegd. Daarna besprak hij de steeds stijgende spanning tusschen loonen en prijzen en wees erop, hoe het Kath. Werkliedenver bond ten deze alles doet om aan de gerecht vaardigde verlangens tegemoet te komen. Meer dan in het verleden nog zal gezorgd moeten worden voor prijsbeheersching, maar men zal ook tot prijsverlaging moe ten komen. Na over een en ander uitvoerig uitge weid te hebben waarschuwde spr. tegen de E. V. C., welke vakcentrale spr. beschouw de als een instrument in handen der com munisten. De grondslag van het communis me loopt parallel met het nationaal socia lisme, berust ou materialisme en is lijn recht gericht tegen het christendom. Spr. besloot met erop te wijzen, dat Ne derland rust noodig heeft en niet gestoord moet worden door ongemotiveerde stakin gen. Door enkele aanwezigen werd na deze uiteenzetting gebruik gemaakt van de ge legenheid tot het stellen van vragen, waar na besloten werd met het zingen van: „Aan U, o Koning der eeuwen!" EEUWFEEST ST. VINCENTIUSVER. In een Pauselyk schrijven, naar aanlei ding van het eeuwfeest der St. Vincentius- vereeniging gericht aan den hoofdraad, lezen, we: De godsdienst bereikt zijn hoogsten vorm, waar hij aan de armen zijn gaven schenkt, en door liefdevolle hulp de lede maten van Christus, die in droefheid zijn, tot steun is. In de Kerk is de waardig heid der armen zoo hoog, dat vooral aan hen het Rijk GFods toebehoort en dat zij de bemiddelaars zijn van geestelijke ge schenken en hulpverleening. Wie tegen over de armen onbarmhartig is en niet vrijgevig, vraagt deze dingen aan God tevergeefs. Zij dus geven meer dan zij ontvangen, en zij maken de weigestel - den, die hen met htm hulp bijstaan, er rijker door. Laat daarom dagelijks de ijver van u en van uw medebroeders in kracht toe nemen. Zet uw plannen door, gij, die aan de veelzijdige activiteit leiding geeft en zorgt er voor, dat uw legergroepen in aantal en kracht toenemen. Deken W. Pompe heeft gistermorgen in de St. Jacobuskerk te 's-Gravenhage, ter gelegenheid van het eeuwfeest der St. Vincentiusvereeniging voor de overleden ieden en begunstigers een plechtige re quiemmis met assistentie opgedragen. Tal rijke binnen- en buitenlandsche gasten waren hierbij tegenwoordig. 3. de bepaling van het Handvest, waar bij de naties worden beschermd tegen in terventie in aangelegenheden van binnen- landsche jurisdictie, zou ondermijnen. EERSTE VERDEELING SCHADE- VERGOEDINGS-GOEDEREN. Het intergeallieerd bureau voor schade vergoedingen te Brussel is in zijn vierde bijeenkomst overgegaan tot de eerste ver deeling van beschikbare industrieele uit rusting, afkomstig van Duitsche fabrieken. Twaalf laniden komen hiervoor in aan merking. De zes andere landen hebben geen aanvragen gedaan om goederen, die op de eerste lijst voorkomen. De lijst be vat verschillende werktuigfabrieken, twee electrische centrales, een staalfabriek en een boorfabriek. Frankrijk en Nederland ontvangen de uitrustig van een boorfabriek te Glinde op basis van een vergelijk, tusschen de twee landen gesloten. Frankrijk ontvangt vervolgens de werktuigenfabriek Schiess te Oberkassei en de ondergrondsche elec trische centrale van Mannheim- België ont vangt werktuigfabrieken van Boehner en Koehle te Esslingen. De Belgische Konings kwestie. Het secretariaat van den Belgischen ko ning deelt mede, dat de vorst een commis sie gevormd heeft, met het doel de publieke ópiuie voor te lichten over zijn houding sedert 1936. De steun van de Kerk HEIT CHRISTELIJK nationaal vakver bond hield gisteren zijn eerste al®»- meene vergadering na de bevrijding'. Bij de opening heeft de voorzitter van dit verbond zijn diepe teleurstelling uitge sproken over het rapport van de Synode der Ned. Herv. Kerk Zooals wij indertijd reeds schreven sprak dit rapport over dc confessioneele vakbonden als over iets dat men tolereren kon en waarvan men zelfs wel kon zeggen, dat er ook wat goeds mee was bereikt. Maar de tendenz was toch wel, dat er zou komen één nationaal vakver bond, zoodat dus het bestaande N.V.V. als het ideaal werd aangegeven. De verhouding van de Kerk tot de katho lieke vakbeweging is bekend; eigen, sterke en machtige organisatie op katholieken grondslag, maar met de grootst mogelijke bereidwilligheid tot samenwerking met an deren. Maar zeer terecht wordt aangedrongen op eigen confessioneel verband, niet zooals men wel eens spottend beweert omdat on ze arbeiders anders om zeep gaan, maar omdat zij in dit milieu alle gelegenheid kunnen vinden om zich tot apostolische verkondigers te vormen van een christe lijke sociale maatschappij. Wij kunnen ons do teleurstelling van de leiders van het C.N.V. over de uitspraak der Herv Synode volkomen begrijpen en wij zouden tegen onze katholieke arbeiders wil len zeggen: Weest je kerkelijke leiders dankbaar, dat zij een beter en juister in zicht hebben getoond1. Woningruimte LIET PROBLEEM geschapen door het te- ^*kort aan woningen, 'brandt met den dag feller in de gedachten van hen, die er mee te kampen hebben. Daar zijn de men schen die hun huis en 'have en goed heb ben verloren, maar daar zijn ook de tal loos vele jonge menschen, die nu eindelijk wel eens tot een trouwdag willen komen en een eigen home willen stichten. De bouw van woninen gaat in een tem po, dat 'bij den nood der huisvesting hin kend achterblijft. Er moet dus naar een andere oplossing gezocht worden die het tekort aan nieuwbouw tenminste tijdelijk kan vervangen. Er schijnt een wet te bestaan of een ko ninklijk besluit, waarbij woningrurnrte kan worden gevorderd, en deze vordering is dan gelegd in de handen van het gemeen tebestuur, n.l. de burgemeester. Practisch blijkt dc uitvoering -zeer moei lijk. Er zal daarom een duidelijke en niet te miskennen maatregel moeten komen, waardoor in huizen, waar overgroote ruim te is voor de bewoners, anderen kunnen worden ondergebracht, terwijl het onmoge lijk moet worden gemaakt om langs den weg van chicaneeren-procedeeren tientallen kamers leeg te houden, of op minderwaar diger wijze zijn teveel aan woningruimte voor anderen af te sluiten. Ieder van wie redelijk gevraagd kan worden dat hij een gedeelte van zijn huis afstaat, moet de gelegenheid hebben bin nen een bepaalden tenmijn zelf nog zijn medebewoners te kunnen uitkiezen. Maar is deze termijn verstreken, dan hebben zij eenvoudig af te wachten wie ze in huis krijgen, terwijl een scherpe controle de mogelijke smoesjes en bedriegerijen onmo gelijk moeten maken. Eén zaak gaat boven het particuliere be lang: het welzijn van ons volk. Dit welzijn omvat o.m.: het stichten van een nieuw gezin en het onderdak geven aan ouders en hun kinderen. GROOTE ADVIESCOMMISSIE DER ILLEGALITEIT ONTBONDEN. Gisteren is de G.A.C. der Illegaliteit in plechtige slotzitting te Amsterdam ont bonden. Z.K.H. Prins Bernhard, min.-pres. Dr. L. Beel en prof. ir. W. Schermerhorn waren o.m. aanwezig toen de voorzitter der G.A.C. dr. J. J. Brutel de la Rivière zyn rede uitsprak. Na hulde te hebben gebracht aan de na gedachtenis van groote verzetsmannen zooals Prof. Oranje, Pater Bleys en Mr. Nieuwenhuis, gaf de voorzitter een ver slag over de werkzaamheden der commis sie. Hierna voerde dr. L. Beel het woord, waarna Prof. Schermerhorn nog enkele „losse opmerkingen" maakte. Dat er in Leiden een acute woningnood heerscht, daarvan zijn wij allen doordron gen. Wethouder Jongeleen, die ons eenige mededeelmgen deed omtrent de plannen der gemeente ter voorziening in dezen nood, schatte het tekort op ongeveer 2600 a 2700 woningen. Dat is voor 'n stad als Leiden een niet gering te kort. Konden we maar bouwen, dan zou er met man en macht gewerkt worden om deze lacune zoo spoedig mogelijk aan te vullen. Maar het materiaal is schaarsch en ook Leidens gemeentebestuur is in z'n activiteit ten deze beperkt door wat hoo- gere instanties aan materiaal toewijzen. Voor 1946 was aan Leiden oorspronkelijk een toewijzing verstrekt voor 44 wonin gen, wat het gemeentebestuur heeft weten op te voeren tot 85. Een druppel op een gloeiende plaat! Het eenige wat het -gemeentebestuur in deze omstandigheden kan doen, is met z'n plannen gereed staan, om ze te kunnen uitvoeren, zoodra zich de mogelijkheid voordoet. In het verleden was de situatie zóó, dat door diverse naast en onafhankelijk van elkaar werkende bouwvereenigingen ieder telkens een klein complex werd aanbe steed. Thans heeft men mede gedron gen door den nood der tijden alle krachten geconcentreerd en is een federa tie van woningbouwvereeniging tot stand gekomen, waardoor het mogelijk is ge worden om in grooter verband te gaan werken, en grootere complexen van wo ningen te entameeren. Zoo is er ergens in Leiden een ge- heele wijk ontworpen, waar plaats zal zijn voor 600 a 700 arbeiderswoningen. Zulk een groot plan heeft het voordeel, dat er veel goedkooper gebouwd kan worden dan by partieele plannen en dat door het uit schakelen van concurrentie-overwegingen meer rekening kan worden gehouden met de hygiënische en andere eischen van den modernen nieuwbouw. Bij de huidige omstandigheden ziet het er niet naar uit, dat dit plan direct in z'n geheelen omvang kan worden uitgevoerd, maar het kan bij gedeelten worden ver wezenlijkt naar gelang materiaal wordt toegewezen. In elk geval is er reeds een groote voor uitgang te constateeren door de concen tratie van alle krachten en door het rich ten van deze gebundelde energie op een grooter complex dan anders mogelijk zou zijn geweest. Daarmede heeft Leiden zich paraat gemaakt, om het woningbouw- vraagstuk aan te grijpen, zoodra en in zoo ver het daartoe de gelegenheid krygt. ooooo WEERSVERWACHTING tot Vrijdagavond. 5 In den nacht plaatselijk mistbanken, 5 8 morgen tijdelijk zonnig met sterke sty- 8 ging van temperatuur en later op den o dag weer kans op onweer. Verander- lyke wind. 000000000000000000000000000000000000008

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1