Se£ekLehc(B(>tM3/nt Feestelijke sfeer rond het Binnenhof OP KORTE GOLF 6 RESOLUTIES Bomaanslag op Britten te |erusalem Kagchelland 4 x winnaar Olympiajollen Hef feesf dei* Vierdaagsche l RADIO WOENSDAG 24 JULI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00, waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10841 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. rVEN HAAG heeft weer zijn Prinsjesdag gehad. Er was nog wel geen gouden koets te zien, maar de zon en de jeugd-in-vacantie-stemming brachten een feestelijke sfeer. Op het Binnenhof kortte het muziekcorps van het wacht-detachement 's-Gra- venhage den tijd met pittige marschen. De Ridderzaal, waar H.M. de Troonrede heeft uitgesproken, baadde in het licht van zeven luchters. Mr. E. N. van Kleffens, minister zonder portefeille, kon wegens verblijf buitens lands niet aanwezig zijn; ir. J. A. Ringers, minister van openbare werken en weder opbouw, vertoeft met vacantie in Zwitser land en luitenant-kolonel A. H. J. L. Fie- vez, minister van oorlog en ad interim van marine is ongesteld. Z.Exc. is Zater dag tijdens een vergadering ziek gewor den; het is overspannen en moet rust hou den. Naar wij vernemen is zijn toestand niet ernstig. DE PERS I en de Troonrede Eenstemmig zijn de bladen in hun oor deel, dat het moeilijk is, in één artikel de zoo talrijke onderwerpen, die in de Troon rede worden genoemd, onder de loupe te nemen. De „Maasbode" zet boven een beschou wing: „Christelijke verdieping en sociale gerechtigheid'.' en is van oordeel, dat de Troonrede een „bewonderenswaardige op eenstapeling" geeft van aangekondigde wetsontwerpen. De „Tijd", die over de Re- geeringsverklaring van minister Beel, en kele weken geleden afgelegd, piet bijster enthousiast was, zegt nu te moeten erken nen, dat de Troonrede nu op bevredigende wijze preciseering geeft Van wat toen vaag werd aangekondigd. De „Volkskrant" noemt de Troonrede „een sterk stuk", sterk omdat het de problemen concreet aanpakt op de grondslag van christelijke begin selen. De „Nationale Rott. Crt." vindt in de Troonrede geen strakke lijn. Na de aan kondiging inzake de instelling van publiek rechtelijke bedrijfsorganisaties is het blad erg geschrokken. Had het dan een andere verwachting? Toch ziet het blad „veel prijzenswaardigs" in het Regeeringsstuk. Het „Handelsblad" is het meest getroffen door 'het fermere geluid over Indië: „Dit is een frisch en positief geluid." „Uit de Troonrede spreekt werklust", constateert de „Nieuwe Courant". „Trouw" verklaart, dat zeer veel van hetgeen de Regeering zich voorstelt te ver richten haar instemming heeft. „Het Parool" vindt den inhoud van de Troonrede „mager" enspreekt over een „Vérstrekkende concessie" aan de Ka tholieke Volkspartij. Voor vandaag laten wij het hierbij. BINNENLAND. Tot directeur-generaal van den arbeid -zal worden behoemd ir. Z. Th. Fetter, di recteur van sociale zaken bij Philips (De huidige functionaris dr. ir. A. H. W. Hacke is Tweede Kamerlid geworden). Tot lid van de Tweede Kamer is be noemd mej. M. Tjeenk Willink te 's Gra- venhage inplaats van den heer Goedhart te Amsterdam, die bedankt heeft. Bij militaire oefeningen te Utrecht zijn twee militairen zwaar en drie licht gewond. Het plakken van rijwielhanden blijft 40 cent kosten of 75 cent, als er meer las- schen moeten worden aangebracht. Bij een auto-ongeluk te Amsterdam zijn van de 6 inzittenden er 5 gewond; één doodelijk. De auto was tegen een tram ge botst. Tegen vijf fabrikanten in zoetmidde- len is proces-verbaal opgemaakt wegens te hooge prijsberekening. De oor logs- en bezettingsschade te Amsterdam bedraagt 55 millioen. BUITENLAND. De Oo«,ienrijksciie regeering zal aan de vredesconferentie een nota zenden, waarin voor de Oostenrijksche bevolking van Zuid-Tirol het recht verzocht wordt, zelf over haar toekomst te beslissen. Stalin heeft in tegenwoordigheid van Molotof Trygve Lie bij zich ontvangen. Ex-koning Peter van Joego-Slavië te ^te Zürich aangekomen. Reeds te twaalf uur waren velen in de historische zaal aanwezig. Te half één nam de nieuw benoemde president van de Eerste Kamer, prof. mr. Kranenburg, zijn zetel in. De griffier van de Eerste Kamer, prof. mr. A. L. de Block, gaf vervolgens voorlezing van het Koninklijk Besluit, waarbij prof. mr. Kranenburg is benoemd tot Voorzitter. Daarop benoemde de voor zitter de leden van de commissie van in- en uitgeleide. Te ruim één uur kondigde het geronk van motoren van het escorte, dat den stoet begeleidde, de komst van het Ko ninklijk gezelschap aan. De tonen van het Wilhelmus drongen tot de Ridderzaal door en kort daarna traden H.H, de Koningin, gekleed in een licht grijze robe met bon ten mantille, H.K.H. Prinses Juliana in zeegroen gewaar! met een breede bont en Z.K.H. Prins Bernhard in generalis-uni form binnen. Het uitspreken van de Troonrede vor derde ruim twintig minuten. Toen Hare Majesteit de voorlezing be ëindigd had, uitte de president, prof. mr. Kranenburg, den kreet „Leve de Konin gin". waarmede de aanwezigen met hoera's instemden. De Koningin verbleef nog ge- ruimen tijd in de ontvangkamer, alvorens den terugtocht naar het paleis Noordeinde te aanvaarden. Toen H.M. het bordes van de Ridderzaal betrad, nam zij met een handdruk af scheid van den gouverneur der Residentie. Het muziekkorps zette wederom het Wil helmus in, terwijl de Koningin in haar auto stapte. Om drie uur vergaderden de Eerste en Tweede Kamer. In de Tweede Kamer wer den de heeren IJsselmuiden en Deeren- berg beëedigd; verder werd de Voordracht voor het voorzitterschap opgemaakt. We derom koos de Kamer mr. J. H. R. van Schaik tot haar president met 78 stem men, den heer Joekes met 57 stemmen tot ondervoorzitteer en tot derden voorzitter den heer Smeenk. Aan de overzijde van het Binnenhof legde heel het Tooge College der Eerste Kamer den eeden of de beloften en verklaringen van zuivering op de grondwet af. De bespreking of de Eerste Kamer de Troonrede zal beantwoorden is tot heden verdaagd. INVASIEGELD ONDERWIJZERS. De onderwijzers, die binnenkort een sa- iarisvoorschot zouden krijgen (het z.g. in- vasiegeld), hebben hierop tot nog toe te vergeefs gewacht. Het blijkt nu, dat het ministerie van Onderwijs, destijds wel een regeling had getroffen voor het Middel baar en Hooger Onderwijs, maar dat het I.ager Onderwijs hier niet bij betrokken was. Een beslissing over deze kwestie is voor het L. O. evenwel spoedig te verwach ten, aldus de „Volkskrant". Conferentie van Malino met algemeene instemming De conferentie van Malino, welke Vrij dag zal eindigen, nam Dinsdagmorgen de volgende resoluties aan: IDe conferentie is er van overtuigd, dat een. korte periode van samenwerking binnen het Rijksverband noodzakelijk is om de Vereenigdie Staten van Indone sië de gelegenheid te geven op het ge bied van de constitutie, de economie, sociale zaken en de cultuur een orga nisatie en een apparatuur te scheppen, die noodig zijn om de Vereenigde Sta ten van Indonesië in staat te stellen in volle vrijheid een beslissing te nemen t.a.v. de voortzetting van de betrekkin gen tusschen Nederland en Indonesië. O Terwijl een gedeelte van de conferen- tie de duur van die overgansperiode op 5 jaar stelt en een ander deel het mo gelijk acht deze duur tot een maximum van 10 jaar te verlengen, zijn andere afgevaardigden van meening, dat de duur van de overgangsperiode door de Rijksconferentie moet worden vastge steld. O De conferentie brengt den wensch tot uitdrukking, dat de onderlinge betrek kingen tusschen Nederland en de Ver eenigde Staten van Indonesië op de Rijksconferentie in een statuut zal wor den neergelegd^ en dat dit statuut dan gedturende de overgangsperiode van kracht zal zijn, en er zal in moeten worden vastgelegd, dat Nederland en Indonesië elk een eigen Grondwet zul len hebben. A De conferentie geeft als haar meening te kennen, dat ook aan het einklo van de overgangsperiode een permanente en vrijwillige samenwerking tusschen Nederland en Indonesië wenschelijk is. C Een aantal afgevaardigden drukt als zijn vaste overtuiging uit, dat aan het einde van de periode van vooiberèi- ding, Indonesië als een volledig en ge lijkwaardig deelgenoot tezamen met Ne. derlamd1 in het kader van het Konink rijk zal blijven, terwijl een aantal an dere afgevaardigden de voortzetting van de samenwerking het best gewaar- zorgd zien 'dloor een bilateriaal Ver drag. Een aantal conferentie-leden wenscht met nadruk te stipuleeren, dat hun be reidheid om binnen het kader van de Vereenigide Staten van Indonesië te blij ven, wat him betreft, geheel afhangt van de handhaving van het rijksverband. Vanavond om 22.35 uur atoombom No. 5 Het juiste tijdstip, waarop de tweede atoombom bij het eiland Bikini tot ont ploffing zal worden gebracht, is van avond om 22,35 Ned. tijd. 93 slachtoffers Maandagmiddag is te Jerusalem een bomaanslag gepleegd op het Britsche mi litaire hoofdkwartier, dat was onderge bracht in het hotel „Koning David", De Britsche minister-president Attlee heeft gisteren in het Lagerhuis medege deeld, dat bij den aanslag 93 personen wer den gedood of vermist. „Van alle gewelddaden in Palestina vele en vreeselijke in de afgeloopen maan den is dit de ergste", aldus Attlee. De minister-president, zei verder, dat voor aoo- ver hem op dit oogenblik gegevens ter be schikking stonden, de aanslag werd ge pleegd door Joden. Hij wees er evenwel uitdrukkelijk op, dat de Britsche regeering zich niet door gewelddaden zou laten af leiden Van het zoeken naar een rechtvaar dige, uiteindelijke oplossing van de Pa- lestijnsche kwestie. De Joodsche cndergrondséhe organisatie van terroristen in Palestina heeft in een' „communiqué" gisteren erkend verant woordelijk te zijn voor den bomaanslag op het Britsche hoofdkwartier in Jerusalem. Naar wij vernemen kan de benoeming van twee vooraanstaande leden der Twee de Kamer als lid van de Nederlandsche delegatie, die Nederland op de Vredescon ferentie te Parijs zal vertegenwoordigen, spoedig tegemoet worden .gezien. GROENTEN-OVERSCHOT KRIJGT EEN BESTEMMING. 35.000 TON GAAT NAAR DUITSCHLAÏCD Sinds eenigen tijd worden partijen door gedraaide groenten aan de Engelsche auto riteiten in Duitschland geleverd, die dit voedsel ter beschikking stellen van de bur gerbevolking in Rijnland en Westfalen. Ook is een regeling getroffen voor de leve ring van groenten en fruit uit Nederland voor de bezettingstroepen in de Engelsche en Amerikaansche zones. Op deze wijze zullen we tot September ongeveer 35.000 ton groenten leveren, o.a. sla, spinazie, bloemkool, spitskool, witte boonen en peen. HOOGLEERAARSBENOEMING TE NIJMEGEN. Het bestuur der Sint Radboudstichting heeft dr. J. Peters C.ss.R. te Wittem be noemd tot hoogleeraar in de faculteit van letteren en wijsbegeerte bij de R.K. Uni versiteit te Nijmegen met leeropdracht kenleer en metaphysica met inbegrip van de natuurlijke Godsleer. Met ingang van het studiejaar 1946'47 is bij de faculteit van letteren en wijsbe geerte der R. K. Universiteit toegelaten als privaat-docent dr. J. Papin, te Nijmegen, om onderwijs te geven in Slavische talen en literatuur, in het bijzonder de Russische taal en literatuur. De verklaring, die werd toegezonden aan de vertegenwoordigers van de pers zegt verder: „De Britten zijn zelf de schulp van het tragische voorval. Zij sloegen de tele fonische waarschuwing, welke 27 minuten van te voren werd gegeven, in den wind". Het uiterst linksche Hebreeuwsche dag blad „Miflhmar" dringt er bij de Palestijn- sohe Joden op aan, een actie te onderne men tot uitroeiing van de terroristen- benden. Gisterenmiddag waren alle Arabische winkels gesloten en het Verkeer werd stop gezet als protest tegen den aanslag. De Joodsche gemeenteraad te Jerusalem heeft een rouwtijd van 17 uur heden tot middernacht afgekondigd. Van Acker heeft er genoeg van Ondanks herhaalde pogingen om v. Acker te bewegen tot het aanvaar den van de kabinetsformatie of anders tot het deelnemen aan een linksche re geering, blijft deze weigeren om zelfs maar zitting te nemen in het kabinet, dat Spaak bezig is te vormen. „Ik ver richt liever dwangarbeid dan nogmaals zonder een behoorlijke meerderheid te regeeren", heeft hij gezegd. Volgens verkiezingsuitslagen uit 58 Turk- sche provincies kan de Tuj-ksche republi- keinsche volkspartij reeds rekenen op 356 van de 465 zetels in de nieuwe nationale Vergadering. De regeerftigispartij blijft dus aan het bewind. Na gedurende zes uur bijeen te zy'n ge weest heeft de Fransche ministerraad hedenmorgen vroeg besloten, algemeene loonsverhooging aan de Fransche arbei ders toe te staan. Hoe groot deze verhoo ging zal zijn, is nog niet bekend. Bidault, de ministerpresident, verklaarde, dat de regeering zich thans nog met een aantal maatregelen bezig houdt, die in bijzonder heden moeten worden bestudeerd en door de betrokken ministers op eigen verant woordelijkheid zullen worden ingevoerd. STANDBEELD VOOR MIHAILOWITSJ? Radio New-York meldt, dat een menigte van vijfhonderd menschen aanwezig is ge weest bij een dienst ter nagedachtenis van generaal Drogomir Mihailoivitsj, den kor telings tereohtgestelden leider van de Joe goslavische „Tsjetniks", welke dienst ge houden werd in de Servisch-Orthodoxe ka thedraal te Manhattan. De deken van de? Kathedraal verklaarde, dat voor Mihai- lowitsj een standbeeld zal worden opge richt, met het inschrift; „Verraden door de geallieerden, vermoord door den commu nist Tito". DE KAAGWEEK IS TEN EINDE en zij mag bijzonder geslaagd genoemd worden. Vijf dagen wind, al dan niet met zon dat doet er per saldo niet zoo heel veel toe wat moeten de zeilers meer verlangen. Er is gekampt, er is gevochten volgens de regels van het spel en iedere zeiler heeft zich volop kunnen uitleven op de plassen. Bestuur en wedstrijdcomité verdienen ongetwijfeld weer den dank van talloos velen, die door hun werk vijf dagen zeilgenot hebben kunnen smaken. Kaagweek ten einde Het resultaat van de Regeniboogwed- strijd HollandFriesland vermeldden we gisteren reeds in een gedeelte onzer op lage. De Friesland-zeilers beten danig van zich af en slaagden erin hun geringen voorsprong in een klinkende overwinning om te zetten. Het eindresultaat was, dat de Friezen met 88.1 tegen 76.2 pnt. won nen. Daarmede legden zij voor de achtste maal beslag op den wisselbeker. Van de Hollanders was Bergsma een Hollandsche Fries! verreweg de beste. Hij veroverde 26.2 pnt., zijn vier clubge- nooten in totaal 50 pnt. In den persoonlijken wedstrijd der Regenbogen had de Fries K. Vrolijk een goede kans om het zilveren Regenboog- jacht defintief in zijn bezit te krijgen. Zijn grootste concurrent was hierbij zijn stadgenoot Hendriks. Inderdaad slaagde deze erin aan den kop aan te komen, maar Vrolijk werd bovendien wegens een aan varing uitgesloten. De meest opvallende prestaties zijn ge leverd in de Olympiajollenklasse, Daar werd Daan Kagchelland viermaal eerste onder zooveel concurrenten de vermel ding zeker waard, maar bovendien startte hij op den laatsten dag mét v. Helvert te vroeg en zij moesten dus opnieuw starten. Niettemin eindigden zij beiden als één en twee! 45 M2 klasse: 1 Benati II, 2 Föhn. Vrijbuiterklasse: 1 Claes Pardoes, 2 Sil ly Gire. Hoofdprijs: H. v. Essen 69 pnt., 2 H. Schippers 33 pnt. 12 M2 klasse A: 1 Aeolus, 2 Mah Jongg, 3. Piasjager, 4. Hanepoel, 5. Saenden. Hoofdprijs: M. Dudok v. Heel 106 pnt., 2 C. M. H. Nauta 76 pnt., 3 T. H. Scheffers 68 pnt. Idem B: 1 Woelwater, 2 Spitsmuis, 3 Thunderstorm, 4 Tramp, 5 Bounty. Vawenklasse: 1. Whippet, 2. Rirette, 3. Binky, 4 Roy, 5 Wardy. Hoofdprijs: P. v. Buren 99 pnt., 2 H. C. Kirkenier 98 pnt., 3 ir. H. F. Zuiderbaan 97 pnt. Drakenklasse: 1 Goede wind, 2 Tijl Uilen- KTLJMBGEN HEEFT DE TANDEN OP ELKAAR GEZET en heeft zich door de verwoestingen de Vierd^ische niet la ten ontrukken. Al is het woningprobleem ock in Nijmegen nog een groote puzzle, toch gingen als vanouds overal de deu ren weer open en werden de ruim 4000 deelnemers harte lijk en gul ontvangen en ondergebracht Het werden weer de oude, bekende dagen voor de stad aan ide Waal. Het is voor de Nijtmegerjaars eén van de meest sprekende teekenen, dat het leven en het reilen en zeilen in hun stad zich lang zaam maar met verbeten energie herstelt. En zoo begon op 23 Juli de eerste Vierdaagsche na de be vrijding. Reeds in den vroegen morgen marcheerden de deel nemers frisch en opgewekt de straten uit om het eerste par cours te „nemen". De eerste dag was het zwaarst want ook het parcours is niet veran derd en het zijn de oude na men Overasselt en Nederasselt, Mbok en Middelaar, de Pias molen en Groesbeek^ oude na men maar hoezeer is het beeld veranderd. De natuur is sterk en zij laat de rozen bloeien over de ruï nen en dfe klaprozen op de gra ven. Maar het parcours gaat doorheen streek waar de ver woesting nog altijd triomfeert en in brokstukken van huizen en kerken en ontwortelde en tot spinters geschoten boomen de gesdKiedenis van ruim een jaar geleden nog uitteekenen. In Groesbeek, dat zijn verbrok kelde huizen en verwoeste boerderijtjes met vlaggen en groen had versierd, werden de deelnemers met schallende mu ziek ontvangen Er werden boschibessen uitgedeeld, er wer den toespraken gehouden en daarna werd de stormloop in gezet op Berg en Dal. Stormloop. Een stormloop: want het bleek bij terugkomst in Nijme gen, dat sommige afdeelingen dit parcours hadden genomen met een snelheid van 8 K.M. per uur. een snelheid die niet precies volgens den geest en de bedoeling van de Vierdaagsche is. omdat dit meer gaat lij ken op snelwandelen dan op de gewone, door de Vierdaagsche bedoelde „wandel"-sport. Maar psychologisch is het toch wel te verklaren. De lei ding had van tevoren haar nieuwsgierigheid uitgesproken naar de condities van de deel nemers. hoe ze zouden zijn na de voorbije vijf jaar van ont bering en tot op het uiterste gespannen zenuwen. „Het zal mij benieuwen", zei een dokter, „hoe ze zich houden". Nu zal er toch wel niemand zich over verbazen, dat bij de deelnemers die in geen vijf iaar meer hadden deelgenomen, de herinnering eenigszins was vervaagd aan hun laatste pres tatie en dat zij daarom ook met eenige spanning, misschien zelfs met eenige angst zich af vroegen: „Zal iik het eindde ha len?" Onder dezen drang hébben zij er flink de stap en nog juister, een flinke spurt ingezet. Maar men verwacht na deze eerste ervaring dat de rest van het parcours in rustiger tempo zal worden afgelegd. Uitvallers. mee. en was de eerste dag nie' grooter dan 23. Bij thuiskomst der deelnemers kon men echter goed het verschil merken. Het meerenldeel was. wat men in gewoon Hollandsoh noemt: „bek-af" en men beweert. maar wie zijn herinnering is na vijf jaar nog safe?, dat dit bij vorige VieYdaagschen» lang niet zoo opvallend was. Wat er ook van zij, de Vier daagsche is weer een festijn en overal in Nijmegen waaien de vlaggen er hun vreugde over uit. Morgen weer een dag. weer een nieuwe tocht, en overmor gen weer. Zij zullen door de Be tuwe trekken en zij zullen Wychen weer aan doen. Zij zul len de wolken zien zeilen langs den hemel. De bruggen sprin gen weer over het water, ze zijn ouder geworden en som- miigen kost het moeite de over kant te bereiken, maar de veer krachtige stap van de duizen den deelnemers zullen ook over deze bruggen de Neder landsche taaiheid meedragen en er het stempel van hun on verzettelijkheid instampen. spiegel, 3 Joy, 4 Thalatta, 5 Aemilia. Hoofdprijs: L. P. Vollebregt 106 pnt., 2 C. W. Jonker 93 pnt. 16 M2 Eenheidsklasse A1: 1 Nix, 2 Hol lands Roem, 3 Squall, 4 Ideaal, 5 Liona. Idem A2: 1 Akidi, 2 Snip-Snap, 3 Aqua Birda, 4 Roerdomp III, 5 Chasevar II. Hoofdprijs: J. Roem Jr. 110 pnt., 2 G. H. v. Harten 102 pnt, 16 M2 Eenheidsklasse B: 1 Endeavour, 2 Duysz ter Ghast, 3 Aaltje, 4 Barones Spencer, 5 Second. 16 M2 Toerklasse: 1 Roerdomp II, 2 Wa tergeest, 3 de Tobbe. Pampusklasse met bijzeilen: 1 Braasse- mermeer. Hoofdprijs: W. M. v. Staveren 60 pnt. Idem zonder bijzeilen: 1. Alk, 2. Co- nnickskint, 3. Eider, 4. Hillegonder. Hoofd prijs: A. Volker 92 pnt. Regenboogklasse: 1 Jan van Gent, 2 Eelko, 3 Duke, 4 Hennie. Olympiajollenklasse A: 1 Glipper, 2 Vagebond, 3 Teb II, 4 Nar, 5 Zonneweelde. Hoofdprijs: Daan Kagchelland. Idem B: 1 Flossie, 2 Tib, 3 Al vert je, 4 Pechvogel. 12 Voetsjollenklasse A: 1 Tippeltje n, 2 Hella, 3 Popeye, 4 Mistral, 5 Whippet. Hoofdprijs: 1 J. B. Wielinga 119 pnt. Idem klasse B: 1 Mich, Adriaansz. de Ruyter, 2 Zeepaard, 3 Jorisz Jol, 4 Kare- kiet II, 5 NN. Idem C: 1 Wervelwind, 2 Schryverke. KERKNIEUWS BENOEMING BISDOM HAARLEM. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot econoom van het Groot Semi narie te Warmond den Zeereerw. Zeergel. Heer C, Groote, die leeraar was aan het Seminarie Hageveld te Heemstede. Tot le ger-aalmoezenier is benoemd de Zeereerw. Hooggel. Heer P. C. Groenendijk, die eco noom was aan het Groot Seminarie te Vfarmond. voor Donderdag. HILVERSUM I. 8.20 Pluk den dag; 9.15 Morgendienst; 10.H. Mis; 13.45 Voordracht en stafmu- ziek; 15.Concert; 16.35 Zangduetten; 23.Concert HILVERSUM n. 9.15 Morgenwijding; 10.35 Zang en pia no; 12.Viooloomposities; 15.20 Vroolijk programma; 19.Henriette Bosnians zingt; 20.15 Metropole orkest; 20.45 Hoorspel; 21.15 grammofoonplaten. ooooo WEERSVERWACHTING 2 tot Donderdagavond. Toenemende bewolking met plaat- g selijke onweefsbuien die afkoeling g g brengen. Meest matige wind tus- g 2 schen Z.-O. en Z.-W. óoooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1