S)e£eicbclve(3ouAcmt s Zal Seyss-Inquart worden uitgeleverd 'sWerelds grootste sluis weer open OP KORTE GOLF Geldzuivering met één jaar verlengd RADIO VRIJDAG 19 JULI 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen S 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post S 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10837 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave ^van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Doortastendheid noodig NA EEN BEZOEK aan verschillende kampen voor politieke delinquenten, geeft een redacteur van de „Tijd" zijn in drukken en schrijft o.m.: „De afzondering van hen, die in den be zettingstijd lid waren der N. S. B. en voor het overige geen grove misdaden pleegden, kan niet eeuwig duren, zeker niet duren tot de afhandeling van geval na geval door de rechterlijke colleges, welke daarvoor in het leven werden geroepen. Dat dreigt lan ger te gaan duren, dan een eeuwigheid. Vertwijfeling en haat kunnen slechts de gevolgen zijn en, indien de uitbarstingen van wanhoop dan al kunnen worden voor komen, de wanhoop zelf zal steeds meer en sterker gaan leven onder de gedetineer den," „Zoo kweekt men nihilisten", zei ons een aalmoezenier. Een ander zei: „Nu is drie kwart der gedetineerden rijp om vrijgela ten te worden, laat men oppassen niet te wachten, tot het rottingsproces begon nen is." En: men wacht. Terwijl er geen enkgi !blad in Nederland is, of het heeft critiek, gelukkig ook scherpe en felle critiek, op den langen duur van het afwikkelingspro ces zoowel van zaken-zuiveringen als van gearresteerde politieke delinquenten, wacht men. Men wacht, „tot het rottingsproces is begonnen". De nieuwe regeering heeft een toezeg ging gedaan, om een groot aantal van de politieke delinquenten binnen enkele maan den vrij te laten. We willen vertrouwen, dat aan deze toezegging zal worden gevolg gegeven; maar dan zijn we er nog niet. Driekwart is rijp om vrijgelaten te worden, aldus bovenbedoelde aalmoezenier,^ En, als het zóó blijft doorgaan, zijn we vóór 1947 nog lang niet aan die drie kwart gekomen! In de „Tijd" wordt ook geconstateerd, dat in een bewaringskamp te Ov.erveen meisjes zijn geïnterneerd van 22 en 23 jaar, die dus bij het uitbreken van den oorlog 16 en 17 jaar waren, en dat deze tengevol ge van het langzaam werken van de P. A. R en den officier-fiscaal te Haarlem nog„ maar steeds wachten op een beslissing, wat er met hen zai gebeuren. In dat kamp is dezer dagen groote onrust geweest, toen de vrouwen vernamen, dat ze nu weer naar een ander kamp moesten worden overge bracht! Ons land heeft noodig een regeering, <3ie ook wat de hier bedoelde wantoe standen betreft met klaar rechtsbesef, helder psychologisch inzicht en krachtige doortastendheid optreedt. Wij hopen en wij willen ook vertrouwen, dat de huidige regeering van deze eigen schappen blijk zal geVen. OI! CDII Oil OIIC3IIOII on OU Oil O 0 0 NEDERLAND NA 1 JAAR BEVRIJDING 8 pCt DIKKER i 5 Het zijn geen officieele getallen Q n van het Centraal Bureau voor Sta- Q tistiek, die aantoonen, dat het Neder- y 0~ landsche publiek in gewicht bijna 8 n procent is toegenomen, maar be- p* trouwbaar' lijken ze wel. Van het U circus Mikkenie-Strassburger, te Am- y r sterdam, wisten de „placeurs" nau- r U welijks een jaar geleden tijdens de U pj voorstellingen in Rotterdam op de 0 ongenummerde houten banken 3400 U toeschouwers in elkaar te passen. De 0 "tent is nog precies dezelfde, de pla- Q s ceurs zijn nog dezelfde, maar het s Q Nederlandsche publiek is in omvang Q toegenomen. Op het oogenblik sla- n gen de placeurs er slechts met moeite n in 3150 menschen op de ^banken te l! Q plaatsen. q "OlICDIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO De groote sluis, de- Noordersluis te Umuiden, is weer in dienst gesteld. Het eerste schip, dat ge schut werd, was het m.s. „Oranje", dat na zes jaar voor de ge allieerden als hospi taalschip te hebben dienst gedaan, voor het eerste zijn thuis haven weer kon be reiken. De „Orailje" vaart de sluis bin nen. 1171J LATEN AAN DE AMERIKANEN GAARNE HUN TROTS, dat hun gebouwen, hun oorlogsschepen, hün toestellen of wat dan ook „the biggest of the world", de grootste van de wereld zijn. Maar wij hebben ze ook en dat zijn onze waterwer ken. Eén ervan i^ de groote Noordersluis van IJmuiden, die inderdaad de grootste van de wereld is. Na „dollen Dinsdag" in September 1944, toen ze hun kop kwijt waren, hebben de Duitschers getracht deze groote sluis grondig te vernielen en men moet erkennen, dat zij het ver gebracht hadden in die richting. Maar de bekwaam heid en de taaie vasthoudendheid van de mannen van Rijkswaterstaat hebben het gewonnen van de Duitsche vernielzucht en thans is de groote sluis weer open. De „Oranje" opent de poort naar Amsterdam Gisteren is als eerste de „Oranje", met repatrieerenden uit Indië thuiskomend, de schutkolk ingevaren na een afwezigheid van zeven lange jaren. Een triomphale in tocht! Van IJmuidens puinen woei de vlag, schor maar hartelijk loei/den de stoom fluiten van de booten hun welkomstgroet en met groote letters stond „Welkom" ge schreven aan den ingang van de sluis. Alles sprak eigenlijk van blijdschap, wanif toen het imposante schip statig tusschen de pieren naar binnen voer, ontplooide heel het lachende Hollandsche landschap zich op z'n best. De blonde duinen, vervloeiend in wazige nevel-verten, met hooge wolken luchten er boven, waartusschen de zon z'n milde glansen spelen liet;'het zacht deinen de, tusschen de pieren weldra tot rust ko mende licht-spiegelende water dat was 'n Holland, dat zijn terugkeerende kinde ren blij ontving in een herstellend land. Blij, dat het de toegangsdeuren tot het Noordzeekanaal en tot Amsterdam, z'n hoofdstad, weer kon openen; blij, dat het zijn scheepvaart, zijn trots en zijn glorie, weer kon zien opbloeien. Beseffen wij het wel: Nederlands toe komst ligt nog altijd op het water en met het openstellen van deze sluis is wederom één der kluisters van onze scheepvaart, van onze -welvaart dus en van onze toe komst, weggevallen. De weg is weer vrij voor de trotsche zeekasteelen, die van alle werelddeelen naar de haven van Amster dam komen met hun rijken last van goe deren. Dat is de betèekenis van den dag van gisteren, en op het m.s. ,W. F.- van der Wijck", dat tegelijk met de „Oranje" de sluis binnen voer, is daarop ook de nadruk gelegd. Hier waren aan boord: de directeur- generaal van den Rijkswaterstaat, ir. W. J. H. Harmsen, de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, baron de Vos van Steen- wijk, de waarn. burgemeester van Am sterdam en vele andere autoriteiten en ge- noodigden. Er werden woorden van dank en waardeering gesproken; aan den hoofd ingenieur ir. Josephus Jitta, die de leiding haidi van de herstelwerkzaamheden, werd de onderscheiding van Officier in de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt; kortom hier BINNENLAND. De Troonrede zal a.s. Dinsdag worden uitgesproken over de zenders Hilversum I en Hilversum II. Als hoofd van den plantenziektekundi- gen dienst te Wageningen (vacature-van Poeteren) zal worden benoemd dr. C. J. Briejer, te Hillegom, geb. in 1901 te Leiden. In Borne heerscht groote ontevreden heid over het ontslag van den burgemees ter den heer V. d. Toren op advies van een zuiveringscommissie. Ruim elfhonderd ge zinshoofden hebben zich tot autoriteiten gewend. Tot politiecommissaris te Haarlem is benoemd de .politie-commissaris te Hoorn W. J. Gorter. Voor het bouwbedrijf is een nieuwe gemeenteklasse-indeeling gemaakt, die in de St. Crt. van gisteren is opgenomen. De rijwielbanden-productie beweegt zich in stijgenden lijn. Waarschijnlijk zijn de fietsbanden aan het eind van het jaar vrjj. Als ze dan maar niet schaarscher worden. In de meubelprijzen, onlangs gepubli ceerd, is, naar men nader meldt, niet inbe grepen de prijs voor het stoffeeren. Voor huisbrandolie voor het stoken van centrale verwarming moeten aanvraag formulieren worden ingeleverd^ bij den plaatselijken distributiedienst. Aanvragen voor huisslachtingen moe ten voor 28 Juli zijn ingediend bij den plaatselijken bureauhouder, Over de teelt van champignons in Ne derland zal Maandag over den zender Hil versum I de heer Bels spreken. Wegens fraude op het distributiekan toor te Breda zijn drie ambtenaren gear resteerd. Er is o.m. Voor 1600 kilo suiker en voor 430 kilo boter aan bonnen verdwe nen. De spoorwegrecherche boekt succes sen. Nadat te Amsterdam en te Hilversum een complot' dieven was ontdekt is te Lei den een complot van zelfs 13 man ingere kend. BUITENLAND. De vier bezettende mogendheden heb ben besloten 30 a 35 kleine' fabrieken van de I.G. Farbenindustrie in de vier zones van Duïtschland pulbliek te laten verkoo- pen. Een keindochter van Richard Wagner, Winnifred Wagner, moet binnenkort voor een burgerlijke rechtbank te Bayreut ver schijnen. Een Chineesche communistische ge neraal verklaarde, dat op het oogenblik in China een burgeroorlog op groote schaal woedt. Hongkong is geteisterd door een he vige typhoon, die verschillende schepen op drift deed slaan. Ter gelegenheid van den tienden ver jaardag van het uitbreken van den Spaan-* schen burgeroorlog heeft het congres van de Britsche vakvereenigingen in een ma nifest aangedrongen op een verbreking der betrekkingen met Franco. Het Congres van de Poolsche arbei derspartij is door de Poolsche regeering verboden. Wasser in Polen niet een „de mocratisch" bewind? In België is de verkoop van bananen niet meer gerantsoeneerd. De waarde van de Deensche hulp aan diverse Europeesche landen beloopt een bedrag van 150 millioen kronen. Ne derland ontving een waarde van 17 mil lioen kronen. OlICDIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO 0 ELECTRISCHE KLOKKEN ONBETROUWBAAR n De electrische klokken loopen nu eens y voor dan weer achter. De oorzaak is, Q O- dat Zuid-Holland van 6 tot 24 uur stroomlbetrekt uit Duitschland, die een n T lagere frequentie heeft dan de Rotter- y U damsche stroom, die 's nachts gebruikt pj wordt Men vertrouwe dus niet op zijn y 0 electrische klok. DII Oil OII Oil Oil OII Oil Oil Oil OH was de officieele plechtigheid geconcen- teerd. Maar naar buiten was de „Oranje" met zijn wuivende en gelukkig lachende uit het verre Oosten terugkeerende fandgenoo- ten het middelpunt van aller aandacht. Eén en al demonstratie was dit kolossale schip; een demonstratie van Nederlands vredelievende heerschappij op de zeeën; een demonstratie van onze verbondenheid met het rijk van overzee; maar tevens eeh demonstratie van de enorme afmetingen der Umuidensche sluis en daarmee ook van den omvang van het herstelwerk, dat in zoo korten tijd werd verricht met zulke gebrekkige middelen. Hier is uitstekend werk gedaan. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo< 2 GUILLOTINE VOOR ZWARTEN HANDEL 8 De nieuwe Fransche minister voor 8 de voedselvoorziening, Yves Farge, 2 neemt geduchte maatregelen. Op zijn g voorstel heeft het Fransche kabinet de g g guillotine ingevoerd voor zwart-han- 8 g delaren. Nu raken de heeren heele- 8 o maal hun kop kwijt! ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo? 23 Juli Prinsjesdag De plechtigheid, welke men Prinsjesdag pleegt te noemen, zal dit jaar op 23 Juli a.s. plaats hebben, op welken dag H.M. de Koningin voornemens is de nieuwe zitting van de Staten-Generaal te openen. De Ko ningin zal zich daartoe per auto naar de ridderzaal begeven, waarbij zij door een beperkt gevolg en een klein militair es corte zal worden begeleid. Daar het technisch niet mogelijk is ge bleken het ceremonieel van voor den oor log reeds te doen herleven, zal men dus dit jaar nog het kleurrijke schouwspel van den gouden koets moeten missen. Hopelijk zal de toestand zich echter het volgend jaar in zooverre hebben gewij zigd, dat er weer sprake zal kunnen zijn van een Prinsjesdag in vooroorlogschen vorm. De kabinetscrisis in België Nadat de heer Schrijver de opdracht tot kabinetsformatie had afgewezen, heeft dt Belgische prins-regent v. Acker de op dracht gegeven, doch deze weigerde, waar na de opdracht werd gegeven aan senator Struye. Deze verklaarde gisteren, dat de hou ding van het bureau der socialistische par tij, die het programma der CVP niet kan aanvaarden, het vooralsnog onmogelijk maakt met de BSP samen te werken. Zaterdagmorgen zal de algemeene raad bijeenkomen en de heer Struye zeide te hopen, dat dan alsnog de samenwerking tot stand zou kunnen komen. Dientenge volge is er vóór Zaterdagavond niets defi nitiefs te verwachten. —X— Daladier zet de Russen in 't zonnetje Edluard Daladier heeft onder de vijandige blikken van de Fransche communistische afgevaardigden, die trachtten zijn verkie zing in de Constituante ongeldig te laten verklaren, felle critiek geleverd op de Sowjet-Unie. Hij deed een boekje open van de Fransch-Russisehe onderhandelingen, wel ke aan het uitbreken van den oorlog voor afgingen. De Fransche regeering,, zoo zeide Daladier, die toen minister-president was, heeft alle mogelijke concessies aan Rusland gedaan. Zij had zelfs toegestemd in den Russischen eisch, het roode leger bij een mogelijke Duitsche agressie Polen te laten binnenrukken. De waarheid was echter, dat de Russen gelijktijdig in het geheim ook met de Duitschers onderhan delden. Daladier haalde communistische kranten en redevoeringen aan om te laten zien, hoe de politiek veranderde, eerst door de von Ribbentrop-Molotof overeenkomst en, la ter, nadat Rusland in den oorlog werd be trokken. Hij verwierp „de tegenwoordige poging der communisten om het monopolie van de verzetsbeweging aan zich te trekken", en zeide, dat hij persoonlijk de volledige verantwoordelijkheid voor de beslissing van zijn regeering in 1939 om de commu nisten buiten de wet te stellen en hun lei ders gevangen te zetten, aanvaardde. De Fransche constitueerende vergade ring heeft vanmoi-gen Daladiers verkiezing geldig verklaard. Tweede kamer heeft ernstige bezwaren Vóór de sluiting van de loopende zit tingsperiode wenscht de voorzitter blijk baar nog zooveel mogelijk af te doen. Op de agenda stonden 9 wetsontwerpen voor de openbare vergadering; daarna moesten nog 21 wetsontwerpen in de afdeelingen worden onderzoekt. Goedgekeurd werden o.m. het w.o.w. zuivering van de Neder landsche ridderorden en het w.o.w. be- oogende de uitbreiding van het aantal le den van de colleges van curatoren aan de Rijksuniversiteiten, de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam en de Technische Hoogeschool van 5 tot 7 Vervolgens heeft de Kamer gedebat teerd over de geldzuivering, met het resul taat, dat minister Lieftinck de gevraagde verlenging van de machtiging voor de geldzuivering heeft gekregen. Vooral de heeren Kortenhorst (K.V.P.) en De Wilde (A.R.> hadden veel bezwaren, maar gaven zich ten slotte gewonnen: de minister is ge. durende één jaar weer oppermachtig op het terrein van de geldzuivering. Maar: wat bereikt de minister eigenlijk met zijn geldzuivering, vroegen beide hee ren. De regeering smijt met geld en over heidsinstanties trekken tijdelijk personeel met bespottelijk hooge salarissen. En: wan neer komt dan eindelijk het geblokkeerde geld eens vrij. Minister Lieftinck zeide, dat er binnen kort voor de Kamer een gelegenheid komt, om uitvoerig over de geldsaneering te de- batteeren. De regeering zal inderdaad kraahtig optreden tegen de geldsmijterij bij het aanstellen van ambtenaren. Het zal geen jaar meer duren voordat de geblok keerde saldi en reeds aanwezige groot boekinschrijvingen omgezet kunnen wor den in verhandelbare staatsschuldbrieven. Het wetsontwerp als bovenbedoeld werd z.h.s. aangenomen. H. M. DE KONINGIN REIKT VERZETS KRUIS UIT. H. M. de Koningin heeft gistermiddag een onverwacht bezoek gebracht aan het blindeninstituut te Bussum. Dit bezoek gold den 20-jarigen C. Tieman, van wien reeds eenigen tijd geleden werd gemeld, <lat hem het verzetskruis was toegekend voor de rol', die deze Amsterdamsche jon gen in het verzet heeft vervuld. H. M. werd in de bestuurskamer van het insti tuut ontvangen door den directeur, dr. A. H. J. Belzer, waarna de Koningin het verzetskruis op Tiemans borst spelde en zich op vertrouwelijke wijze met hem on derhield. H.M. sprak ook nog eenigen tijd met den .vader van Tieman en met twee blinde vrienden van hem. Na een half uur verliet de Koningin het instittut. NEDERLANDSCHE EVACUE'S UIT AUSTRALIË De Australische minister van marine, Norman Makin, heeft, sprekend over het vertrek van het Australische schip „Ma- noora" uit Brisbane, medegedeeld, dat allé Nederlandsche staatsburgers met uitzon dering van hen, die in Australië permanent zijn gevestigd met inbegrip van alle burgers en alle Nederlandsche militaire uit rusting, uit Australië worden geëvacueerd. Over het aantal der betrokkenen en den omvang der militaire uitrusting zijn geen officieele cijfers beschikbaar. Makin deelde verder mede, dat de „Ma- noora" een gering aantal Nederlandsche troepen naar Biak- vervoert. Het voren staande zou, met den tweeden maatregel, welke spoedig zal worden gerlomen, neer komen op het vertrek van nagenoeg al het Nederlandsch overheidspersoneel, dat in den oorlog naar Australië is gekomen. Deze tweede maatregel zou betrekking hebben op een aantal Nederlandsche brou wen, kinderen en overheidsfunctionaris sen, alsmede op de Nederlandsche voorra den. EEN ZWAK INDONESIë WORDT EEN SPEELBAL. Tijdens de besprekingen te Malino is er een waar woord gesproken door den ver tegenwoordiger van Bali, het vroegere Volksraadlid Soekawati. Deze zeide: „Indien wij thans reeds de volledige on afhankelijkheid zouden verkrijgen, zoodat er, anders gezegd, een zwak Indonesië bui ten het Rijksverband zou bestaan, dan zou Indonesië in werkelijkheid een speelbal worden van de groote mogendheden, die op zoo'n moment allang geloerd hebben". Soekawati gaf de voorkeur aan een groote mate van autonomie, doch binnen het Rijksverband op basis van gelijk deel genootschap, totdat Indonesië sterk ge noeg zou zijn om op eigen been en te staan, In afwachting van een oplossing voor Java en Sumatra wenschte Soekawati, dat de huidige conferentie zou blijven functio neeren als een „tijdelijke volksvertegen- woordiging", die later zou worden aange- I vuld. Mogelijk in theorie, niet in de practijk De mogelijkheid bostaat, dat de Neder landsche regeering, indien zij eventueel het Neurenbergsche oordeel over Seys- Inquart te mild acht, zijn uitlevering zal vragen, om hem hier door een eigen na tionale rechtbank opnieuw te berechten. Zuiver theoretisch gesproken zou ook de mogelijkheid kunnen worden geconstru eerd dat het gerecht een beschuldigde slechts schuldig acht aan misdaden in een bepaald land en hem op grond hiervan verwijst naar een nationaal gerecht. De verdediger van Seyss-Inquart, dr. Gustav Steinbauer, heeft in verband hier mede een nota gericht aan de Fransche en Amerikaansche aanklagers, waarin hij ju ridisch stelling neemt ten aanzien van deze kwestie. Onder verwijzing naar het besluit van den geallieerden bestuursraad voor Duitschland, dat vaststelt, dat de commis sie der vier aanklagers eventueel toestem ming zal moeten geven tot uitlevering, meent hij de conclusie te moeten trekken, dat de. mogelijkheid van uitlevering van de thans hier berechte personen voor be rechting door een nationale rechtbank als uitgesloten kan worden beschouwd. Hij baseert zich daarbij in de eerste plaats op den rechtsregel „non bis in idem". Een uitlevering op een nieuwe tenlastelegging zou z.i. evenmin in aanmerking komen daar in het hangende proces alle speciale aanklachten kunnen worden behandeld. Dr. Steinbauer meent, dat de commissie der aanklagers eventueele uitleverings verzoeken bezwaarlijk zal kunnen inwilli gen. Doch dit is slechts de opvatting van een der verdedigers. De uitleveringsmogclijk- heid bestaat in theorie zeer zeker. Rechter Jackson heeft dat in zijn aanklacht nog eens uitdrukkelijk onderstreept. Wij hebben overigens aldus de spe ciale verslaggever van bet A.N.P. den indruk, dat de hierboven besproken kwes tie wel een theoretische zal blijven. Wan neer hier onder menschen. die het proces van het begin af gevolgd hebben, de kan sen der beschuldigden op het ontgaan van de „capital sentence" worden besproken, dan worden meestal de papieren van de dictatoren over bezet of geannexeerd land zeer laag geschat. En waar de zwaarste straf wordt uitgesproken, wordt de vraag tot uitlevering toch wel overbodig, zoo meent men. X— GEEN AMERIKAANSCHE LEENING AAN SOVJET-RUSLAND? President Truman heeft verklaard, dat hij niet van plan was om aan het congres machtiging te verzoeken tot het verstrek ken van een Amerikaansche leening aan Sovjet-Rusland. Deze verklaring van Truman schijnt er op te wijzen, aidus meldt Reuter, dat de Amerikaansche-Sovjet-Russische onderhan delingen ter zake van een leening van een milliard dollar aan de Sovjet-Unie zijn stop gezet. —X— WERELDCONGRES BLOEMISTEN. Op 20 Juli begint te Kopenhagen het wereldcongres van bloemenwinkeliers. Doel van dit congres ia te komen tot een fusie van de Amerikaansche „Florist Tele graph Delivery Association" en de Europee sche „Fleuron" tot "een wereldorganisatie voor de uitwisseling van bestellingen voor bloemwerken. Met de afgevaardigden van Nederland, de heeren C. Thim te Amster dam en D. Admiraal te 's-Gravenhage zul len morgen nog vijf Nederlandsche bloe- menbinders per K, L. M. vertrekken. De bloemenbinders zullen namens de bloem- kweekers te Aalsmeer. Rijnsburg en het Westland een bloemenhulde aanbieden, sa mengesteld uit Nederlandsche bloemen. Deze bloemen zullen als versiering van de congreszaal dienen. X— DE MENSCHELIJKE FACTOR ONTBRAK. Bij gelegenheid van het verleenen van het eereburgerschap van Londen aan maarschalk Montgomery hreft deze in een toespraak de drie groote kwaliteiten van den Duitschen soldaat erkend. Technisch, zoo zeide Montgomery, was de Duitsche soldaat uiterst goed opgeleid; hij was een expert in het gebruik maken van de terreingesteldheid en zijn discipli ne was een ijzeren. Maar, aldus de maar schalk, één ding ontbrak den Duitschen soldaat, en de oorlog had hem geleerd, dat het in het leven hierop aankomt, nl. de „menschelijke factor". voor Zaterdag. HILVERSUM I. 8.20 Pluk den dag; 10.15 Gr. platen; 10.45 Voordracht en ziekenbezoek; 12.30 Lunch concert.; 14.45 Chopin's pianowerken; 15.15 Volksconcert; 16.Kinderland; 17.45 Sport praatje en weekoverzicht; 20.08 Lichtbaken H. de Greeve pr.; 20.30 Gr. platen; 20.40 Pa Pinkelman; 21.Potpourri. HILVERSUM II. 9.Gram.platen; 10.Morgenwijding; 11.Uitz. voor continubedrijven; 13.15 Voordracht; 14.30 Concert; 16.15 Lezing; 17.Om en nabij de 20; 19.Vrouwen koor; 20.05 Revue; 22.15 Hoorspel; 22.45 Orgelbespeling. Op het Bureau van de Leidsche Courant liggen lijsten ter inzage van geïnterneerden op Java, geëvacueerd naar geallieerd gebied. tot Zaterdagavond. x 8 Hier en daar nog een enkele ver- g o spreide bui. Matige Z.-W. wind. Weinig g o verandering in. temperatuur. 8 ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1