SteCeicbchc6ou/fca/nt Britten ontruimen Ned. Indië ten deele Amerika leent Engeland 3.750 mill. De C.V.P. te Brussel in congres bijeen OP KORTE GOLF Nederland verslaat Cambridge-Club MAANDAG 15 JULI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, f 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" katholiek dagblad voor leiden en omstreken 36e JAARGANG No. 10833 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WIL MER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Ujtgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. r\E GROOTE OOST, BORNEO, BANGKA EN BILLITON staan met ingang van Za terdagnacht 12 uur niet langer onder commando van de Seac. De Nederlandsche autoriteiten zijn weer verantwoordelijk voor de handhaving van rust en orde in deze gebieden, want de Britsche en Britsch-Indische troepen worden teruggetrokken uit die deelen van Nederlandsch-lndië, „waar zij hun militaire taak hebben vol voerd, derhalve het geheele grondgebied, met uitzondering van Java, Sumatra en den Riouw-archipel". De openbare overname van het bestuur over de Groote Oost, Borneo en Billiton door het Nederlandsche gezag werd hedenochtend om 10 uur door lt. gouverneur-ge neraal van Mopk te Makassar ten huize van den gouverneur, bekend gemaakt. maanden voort, zonder dat een oplossing is gevonden, en de vraag, die thans zoowel de Nederlanders als de Indonesiërs bezig houdt, is: „Wat zal er gebeuren, als de taak van de geallieerden is volbracht en de Britsche troepen worden teruggetrokken?" Langzamerhand ontwikkelt zich aan de 4 belangrijkste „fronten" van Java de Opheffing staat van beleg Dr. v. Mook kondigde daarbij als eerste maatregel aan de opheffing van den staat van beleg voor het geheele gebied, waar het burgerlijk bestuur weer wordt inge steld. Zoo noodig zal de staat van beleg m heel enkele gebieden voortduren, (Bali en enkele deelen van Borneo). Dit is slechts een gevolg van de nog steeds bestaande bedreiging met geweld in die staat zal slechts gehandhaafd blijven, zoolang zulk een bedreiging nog niet is uitgeschakeld of onschadelijk gemaakt door een krachtig verzet van het betrokken gebied. De conferentie te Malino zal een eerste stajp .naar een wijder perspectief beteeke- nen- Uit de groote lijn, van wat wij daar zullen bereiken, zal blijken, aldus dr. v. Mook, dat het koloniale tijdperk werke lijk tot het verleden behort 'en dat het nog steeds bestaande wantrouwen jegens de bedoeling van de Nederlanders om Indo nesië tehelpen bij de evolutie van een vrij gemeentebest, ongegrond is. Het heeft van het eerste begin af vast gestaan, dat ieder deel van Indonesië de gelegenheid zou krijgen om zijn meening te uiten over de plaats, die liet in het geheel zou willen innemen en over de voorwaar den, waarop het dit plaats zou willen be zetten. Het zou een ieder, die met dé fei ten bekend is, duidelijk moeten zijn, dat handhaving van de politieke samenhang van Indonesië voor dit land en zijn bewo ners van het grootste belang is, wil het zijn plaats als een krachtig en economisch sterke natie ku ennneninnienen en sterke natie kunnen innemen.' Het is begrijpelijk, dat de nationale drang naar vrijheid aanleiding geeft tot heftige gevoelens, in het bijzonder als deze door ongeëvenaarde onderdrukking zijn opge zweept. Maar bij de herstelwerkzaamhe den zal koele waardeering het gevoel bin nen zekere perken moeten houden, als men snelle en positieve resultaten wil berei ken. Groeiende spanning. Een speciale correspondent van Reuter seint: „Ofschoon de toestand op Java zeker niet méér gespannen kan worden genoemd aan de oppervlakte is 'deze tenminste eer der minder gespannen groeit onder die genen, die het nauwst in contact staan met de gebeurtenissen, de angst, dat in Indone sië geen oplossing door overeenstemming mogelijk is. De discussies tusschen de Nederlanders en de Indonesiërs sleepen zich nu al 8 Oil OII OU Oil Oil Oil Oil CDII OU O o resp. omgevingen van de 4 onder geallieer de controle staande steden, Batavia, Soe- rabaja, Semarang en Bandoeng een toe stand, die, in geval de onderhandelingen volkomen afgebroken worden, een moge lijkheid van vijandelijkheden op groote schaal in zich schijnt te houden. IO110110110110110110110110 11 CD Heilig Jaar in 1949 0 Ten einde op waardige wijze het gouden Priesterjubileum van Paus n Q Pius XII te kunnen herdenken, zal in - 1949 het Heilig Jaar niet in Decern- p n ber, doch in April van dat jaar y worden geopend. q q De geloovigen uit de geheele we- reld, die ter. gelegenheid van het q Q Heilig Jaar naar Rome zullen komen om den aflaat te verdienen, zijn in a n de gelegenheid om tegelijkertijd het O S gouden Priesterfeest van den Paus q mede te vieren. U OUOIIOUOUOUOIIOIIOIIOIIO De nieuwe Italiaansche regeering De officieele lijst der nieuwe Italiaansche ministers is thans bekend gemaakt. Daar uit blijkt, dat de christen-democraten 7 portefeuilles hebben, de socialisten 3, ter wijl de communisten4 portefeuilles be- heeren, n.L financiën, justitie, transport en na-oorlogsche bijstand. De Amerikaansche leening aan Enge land, groot 3.750.000.000 dollar, is Zater dagavond na een langdurig en heftig debat, waarbij vele amendementen op de voor waarden werden ingediend, in den Ameri. kaanschen Senaat om acht minuten over elf met 219 tegen 155 stemmen goedgekeurd. Het doel van de leening is het „verge makkelijken van aankoopen van goederen en diensten door Engeland in de Ver. Sta ten, hulp bij 'het oplossen van de na-oor logsche transito-tekorten iop de loopende betalingbalans, hulp bij het handhaven van voldoende reserves aan goud en dol lars en bij het voldoen van verplichtingen van multilateralen handel". In deskundige kringen wordt aangedron gen op de grootste zuinigheid met de ver kregen dollars, omdat zij door de wegens inflatie verminderde waarde van de lee ning heel wat verder „uitgestreken" moe ten worden als men eerst van plan was. Ook een leening aan Frankrijk. Te Washington is eveneens een overeen komst geteekend voor eeri leening van 650 Kampioenschap van Nederland NACHeerenveen NEC—Ajax LimiburgiaHaarlem 2—1 0 1-6 2—3 De Nederlandsche Spoorwegen gaan ge stadig dpor met den opbouw van haar be drijf Bovenstaande foto geeft het mo ment weer, waarop de eerste boog van de spoorbrug bij Zalt- bommel op haar pij lers wordt gelegd, een nieuwe fase in de werkzaamheden voor de verbinding Noord- Zuid. Te Brussel is gisteren het congres der C.V.P. (de Christelijke Volkspartij, waariïl de Belgische Katholieken zijn georgani seerd) bijeen gekomen. In zijn verslag over de organisatie beschuldigde de algemeene secretaris, de heer Lamalle, de nu afgetre den regeering er van, herhaaldelijk de con stitutie geschonden te hébben ;voorts her innerde hij aan de verknochtheid der C.V-P. aan de monarchie en aan den koning, het geen een ware ovatie uitlokte. y N.E.C. i. gew. gel. verl. v.t. pt. r 6 1 1 19—18 13 n 5 0 3 26—13 10 y 4 0 4 12—13 8 4 0 4 20—23 8 U 2 1 5 19—26 5 - 2 0 6 16—19 4 U OIIOIIOMOIIOIIOIIOIIOIIOIIO, BINNENLAND. Voor het eerst na 6 jaar heeft te Den Bosch wederom de plechtige Ommegang plaats gevonden. De auizenden deelnemers, met aan het hoofd Mgr. Mutsaerts tiokken 2 uur lang langs den ouden bidweg Tot algemeen adviseur van Sobriëtas is door het Hoogwaardig Episcopaac be noemd prof. C v. Dijck van St. Michiels gestel als opvolger van patèr F. Otten. Oud-minister v. Scbaik is weder ge treden in de directie van de A-K.U. te Arn hem. In opdracht van de Regeenng is Jan Engelman begonnen om een vertaling van den Duitschen tekest van Each's Mattheus- Passion. Het Concertgebouw-Orkest onder di rectie van Eduard van Beinum heeft Za terdag te Interlaken voor een ifLampvolle zaal een concert gegeven. Onder zeer groote belangstelling heeft een groep van 80 mijnwerkers uit Limburg in het Concertgebouw te Amsterdam een uitvoering gegeven. De Nederl. werkloosheidsraad is opge heven. Niet omdat, naar wij moeten ver wachten, werkloosheid als vóór den oorlog niet meer terugkeert, maar omdat in zijn plaats de Stichting van den Arbeid aange wezen is, om als adviescollege op te tre- den. Ook werknemers zouden zitting heb ben in het bestuur van het hoofdbedrijf schap voor tuinbouwproducten en het be drijfschap voor sierteeltproducten. Deze werkgevers zullen worden benoemd door de Stichting van den Arbeid. Hiermede is voldaan aan een alleszins gewettigd ver langen. Het hoofdbedrijfschap bestaat nu uit 8 leden, het bedrijfschap uit 10 leden, ongeacht de voorzitters. De eerste groep Nederlandsche kin deren, die door bemiddeling van de World Friendship Association 14 dagen in Enge land zal doorbrengen, is Zaterdag te Lon- aangekomen De laatste Parijsche verrassing De jongste verrassende uitlating over de Parijsche conferentie, welke inmiddels ge sloten is, is van den Amerikaanschen mi nister van buitenlandsche zaken, Byrnes, die Zaterdag verklaarde, dat de conferen tie over het algemeen een succes is ge- keest. Hoe men een conferentie, waarvan lederen dag gemeld werd: „Geen overeen stemming", een succes kan noemen, zal voor de wereld wel een raadsel blijven, tenzij er misschien iets Van blijkt op de a.s. vredesconferentie. Paul Struye, voorzitter der senaatsfrac tie, zeide, dat de C.V.P. niet aan de regee ring heeft deelgenomen, omdat zij: 1. van geen socialistischen eersten-mi nister wil weten, en 2. omdat zij weigert samen te werken met de communisten Van Cauwelaert, de voorzitter van de Kamer verklaarde, dat de partij weet, dat zij eens sterk genoeg zal zijn om alleen, in dien het moet, het land nalar een betere toekomst te leiden. De economische vernieuwing van het land, zoo verklaart van Cauwelaert, moet ingeluid worden; de C.V.P. zal er geen ge noegen in vinden wanorde te zaaien waar orde heerschen moet. K.L.M. kan starten Een startverbod, dat de Amerikaansche burgerlijke luchtvaartautoriteiten voor een aantal Lockhead-Coustellationvliegtuigen gedurende 30 dagen hebben uitgevaardigd, geldt alleen voor die vliegtuigen, welke zijn voorzien van motoren met carburators. De Constellationvliegtuigen, welke de K. L. M. in Augustus zal ontvangen, hebben andere motoren nl. voorzien van brand- stof-inspuitinrichtingen, waarbij de carbu rators zijn vervallen. Voor deze vliegtui- geh geldt derhalve het startverbod niet. I Vliegen naar Spanje. Radio Madrid heeft bericht dat te Ma drid een Spaancoh-Nederlandsdhe lucht- vaartovereenkomst is geteekend. Binnen kort zal een nieuwe luchtlijn tusschen Am sterdam en Madrid geopend worden. Het maken van buiten landsche reizen De Regeeringsvoorlichtingsdienst deelt mede: De deviezenontduikingen in verband met het maken van buitenlandsche reizen nemen een verontrustende omvang aan. De pres. van de Ned. Bank heeft hierop reeds de aandacht gevestigd. Met name het reizigersverkeer naar Zwit serland gaat met veel zwarte practljken ge paard. De Regeering heeft zich ernstig beraden of de deviezenpositie haar niet tot drastisch ingrijpen noodzaakt. Voorshands is nog afgezien van het ne men van scherpe maatregelen en zal ge streefd worden den weg eener verscherpte controle op het reizigersverkeer te volgen. Van het bovenstaande afwijkende berich ten in de buitenlandsche pers zijn onjuist. millioen dollar van Amerika voor het her stel van Frankrijk. Ongeveer 470 millioen dollar van dit crediet zal voor den aankoop van transportmateriaal, mijn- en landbouw- uitrusting en machine werktuigen worden gebruikt. Een honderd millioen zal den aankoop van grondstoffen mogelijk maken. 50 millioen dollar zal worden gebruikt voor vaste en vloeibare brandstoffen. „Verschrikkelijk" zegt Truman Zooals Zaterdag gemeld, heeft de Ame rikaansche Senaat een nieuwe wet op de prijsbeheerschirg aangenomen. Volgens deze regeling 'ervalt alle prijsbeheersching voor vee, gevogelte er vleesch-producten, melk, boter, kaas, tabak, sigaren en siga retten, petroleum en haar producten, alle granen, vee- en vogelvoer, katoenzaden, sojaboonen en haar afgeleide producten, aawronder plantaardige oliën. De wet herstelt de prijsbeheersching voor de overige artikelen tot het volgende jaar. Of dee nieuzwe regeling lang zal leven, staat nog te bezien, want president Truman heeft ze reeds .verschrikkelijk" genoemd en men verwacht, dat de president ten tweede malen zijn „veto" zal uitspreken. —X— Tweede atoombom-proef Vice-admiraai Blandy. die belast is met de leiding van de atoombomproeven, heeft medegedeeld, dat de waarnemers bij de onderwaterproef op 25 Juli aanstaande in het strandmeer van Bikini binnen een afstand van tien mijl zullen vertoeven. Dit Iweede experiment is bedoeld om de uit werking van de explosie op de scheeps wanden en van de veroorzaakte golving en radio-acitiviteit van het water op de daaraan blootgestelde deelen van de doel witten na te gaan. De slagschepen „Arkansas" en „Na- gato", het vliegdekschip „Saratoga", de zware kruiser „Pensacola" en de tor pedojager „Mayrant" zullen o.a. het dichtst bij de plaats van ontploffing liggen. De bom zal vanuit een boot te water gelaten worden en door middel van radio-impulsen tot ontploffing worden gebracht. LAWNTENNIS. Een caféhouder in Den Bosch, die zich voor den tuchtrechter voor de prijzen moest koanen verantwoorden, is veroordeeld tot een boete van f 50.000.De zaak wordt voor 3 maanden gesloten en gedurende 3 jaar mag hij zijn beroep niet uitoefenen. Wederom he-;?t te Apeldoorn een doo- ddelijk motor-ongeluk plaats gehad. Bij een botsing tussohen een motor en een mili taire vrachtauto werden de motorrijder en de duorijder, een jeugdig echtpaar, zwaar gewond; zij zij% beiden kort daarna over leden. Een rupseupiai? teistert het koolge- bied van Noord-Holland De granen blijven nog gespaard BUITENLAND. Tijdens een processie in San Angelo ter eere van de onlangs heilig verklaarde moeder Cabrini zou een wonder gebeurd zijn, doordat een blind geboren kind van 5 jaren het gezicht verkreeg. De Kerk neemt de gebruikelijke reserve in acht. Arthur Greiser, de voormalige gauw leider van het Wartheland heeft den Paus een boodshap gezonden met het verzoek hem „van de galg te redden". De premier van Egypte heeft ver klaard, dat de communisten in Egypte op dracht uit het buitenland gekregen hadden om de onderteekening van het Britsch- Egyptische verdrag (over de terugtrekking der Britsche troepen) door demonstraties en bomaanslagen te verhinderen Hét Italiaansche consortium van film producenten zal binnenkort publicatie doen van een code. ten dienste van het op moreel peil houden van filmwerken, en wel naar het voorbeeld van het „legion of decency" in de Vereenigde Staten. Te Triëst. in voor de Amerikaansche troepen de alarmtoestand afgekondigd. Twaalf voormalige bewakers van het concentratiekamp Stutthof zijn in tegen woordigheid van 16.000 menschen te Dan zig terechtgesteld. Te Berlijn zijn 27 leden van een misdadigersbende gearresteerd; het zijn jonge lieden van 14 tot 19 jaar, gespecia liseerd in het uitvoeren van inbraken. Bijna twee millioen schapen zijn in Zuid-West Queensland (Australië) tijdens de huidige droogte, welke de ernstigste sinds 50 jaar wordt genoemd, gestorven. Dertien van 49 passagiers zijn ge dood bij het neerstorten van een Chi- neesch vliegtuig nabij het vliegveld Tsin in de provinsie Sjantoeng. Zaterdag en Zondag werd te Noordwijk het touxnooi gehouden van de Int. Lawn- tennisclub van Nederland tegen een ploeg van de Cambridge-universiteitsclub. De Nederlandsche ploeg toonde een volledige superioriteit over de Engelschen. Reeds Zaterdagmiddag bleek de meerderheid der onzen, toen zij aan het slot van den mid dag een 60 overwinning hadden be haald. De toen gespeelde partijen hadden het volgende resultaat: Heerenenkelspel: A. C. Reidt si. J, M, Cope 6—2, 5—0; W. Marinkelle sl. L. T. Highett 6—1, 6—1; D Tescbmacher sl. P. R. Baelz 6—0, 6—2; W. Karsten sl. P. A. Donovan 61, 61. Heerendubbel: D. Teschmacher en A. C. Reidt sl. J. M. Cope en L. T. Highett 63, 61, 75; W. Marinkelle en W. Karsten sl. P. R. Baelz en P. A. Oonovan 62, 62, 6—0. De Zondagmiddajjpartijen begonnen reeds dadelijk weer met klinkende over winningen in het enkelspel. A. C. Reidt sioej* P. R. Baelz met 62, 61 en W. Ma- "rmkelles won zijn partij met 60, 62 van P. A. Donovan. Teschmacher had dt irna met Cope meer moeite. Aanvankelijk had de Engelschman zelfs de leiding, doch hij kon het toch niet verder brengen dan drie games. In de tweede set leek Teschmacher gemakkelijk te zullen winnen, maar Cope liep een 30 achterstand in tot 33. Toch werd het 63, 63. Karsten had met Hig- het minder moeite en noteerde 61, 60. In het dubbelspel kwamen eerst Marin kelle en Reidt op het veld tegen Èaelz en Donovan. De eerste set leverde een goede 64 voor de Hollanders, doch in de tweede set ging het niet zoo gemakkelijk. De partij ging vrijwel gelijk op. Na 52 werd het gelijk, het werd zelfs nog 66 en 77. doch de set ging voor de Engelschen met 97 verloren en in de derde set wonnen de Hollanders met 62. In de tweede partij tusschen MarinkelleKarsten en Cope Highett waren de gasten weer verre de minderen. Zij verloren met 61, 63, 61. WIMBLEDONTENNIS IN NOORDWIJK. Het is het bestuur van het Noordwijksche Casino gelukt voor a.s. Zaterdag en Zon dag 20 en 21 Juli weer een belangrijk tour- nooi in Noordwijk te organiseeren. Men is er nl. in geslaagd de Australiërs Pails, Brown en Harper te engageeren, die uit zullen komen tegen van Swol, Rinkel en Wilton. Deswege wordt dit tourncoi Wim- bledontennis genoemd. De Australiërs wa ren feitelijk voor een aantal partijen ir Parijs geëngageerd, doch zij hebben zich voor Noordwijk beschikbaar gesteld, zoo dat te Parijs slechts enkele exhibition-par- tijen tot gevolg kan hebben. komen de Australiërs naar Noordwijk en Maandag zullen zij doorreizen naar Zwe den. Het wordt geen volslagen Holland A_ustralië kamp. De spelers zullen nl. ge- mixed worden, hetgeen belangrijke par tijen tot gevolg kunnen hebben. ATHLETIEK ZUID-HOLLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Vijf kampioenschappen voor de Sleutel stad, het lijkt zoo op het oog geen onaar dig resultaat. De mogelijkheden in onze Leidsche athletenwereld echter in oogen- schouw genomen, zijn wij beslist ontevre den met dezen oogst. Waar bleven de Leidsche dames athleten? Geen enkele deelneemster zagen wij in Rotterdam. Zegge en schrijve één B-meisje van Brun- hilde! Wat het mannelijke deel betreft, hebben wij ook betere jaren gekend. Kon den Holland noch D.O.C.O.S. b.v. een 4 X 100 M. en 4 X 400 M. ploeg op de been brengen? Niettemin waren er lichtpunten en wij noemen in één1 adem de A-klasse prestaties van v. d. Steen (D.O.C.O.S.) op de 5000 M. in 16.9,8 waarmede hij een ruime over winning behaalde in een zéér sterk, van meetaf kop geloopen race, benevens de keu rige 800 M. van den Leidschen coming- man op dezen afstand v. d. Vos in 2.1.3 waardoor hij 2e werd. Gieske vestigde een nieuw Leidsch record op polshoog met 3.47 M., waarmede de D.O.C.O.S.-man tevens Zuid-Hollandsch kampioen werd,, Tuijnman (D.O.C.O.S.) won de 800 M. Ju nioren terwijl het B-meisje Meerburg (Brunhilde) kampioene werd op hoog springen. Dat de Holland-junior Venetiën 2e werd geklasseerd op de 300 M. is een foute beoordeeling van de jury, volgens demeeste aanwezigen werd hij duidelijk eerste. Van de Alphensche deelnemers vielen vooral de prestaties van den B-Junior Na- ber met een eerste prijs verspringen be nevens 2 X 2e op de 80 M. en kogel op. De voornaamste uitslagen zijn: Meisjes B: vèrspringen le Aartnoutse (Vict.) 4,46; 2e Meerburg (Br.) 4,44. Hoogspringen: le Meerburg (Br.) 1,28. Jongens B: 80 M.; le v. Kempen (D. O.S.) 9,8; 2e Nabcr (A.A.V. '36 Comb.) 9,9. Vèrspringen: le Naber (A.A.V. '36 Comb.) 5,92. Kogelstooten: le Knop (D.O.S.) 14,63, 2e Naber (A.V.V. '36 Comb.) 11,90. 4 X 80 M.: le Minerva (R'dam) 41,5. Hoogspringen: le Koster (Minerva) 1,50; 6e J. Vogels (W.I.K.) 1,25. Jongens A: Vèrspringen: le Stol (D. H.C.) 5,83; 2e v. HLrskamp (A.A.V. '36 Comb.) 5,77; 6e Kallenberg (D.O.C.O.S.) DE TWEEDE PETITIE VAN CURASAO. Zaterdagmiddag om vier uur is de com missie, aangeweezn door den Raad van Be stuur van Curasao. welke eenige dagen ge leden hier te lande is aangekomen, door H.M. de Koningin op het paleis Het Loo ontvangen. Na afloop sprak de comimissie haar groo te voldoening uit over de hartelijke ont vangst. Op een der gazons van het koninklijk park had de Koningin na aanbieding van de petitie met de commissie de thee ge bruikt. Daarbij had H.M- zich met ieder der leden geruimen tijd onderhouden, zoo dat men volop in de gelegenheid was ge weest, zijn gedachten te uiten. 5,39; 7e Veerman (A.A.V. '36 Comb.) 5,36. Speerwerpen: le Scheffer (D.O.S 41 95- 2e Kallenberg (D.O.C.O.S.) 39,55; 3e Stroosma (Holland) 35,95. Kogelstooten: le Scheffer (D.O.S.) 11,89- 10e Stroosma (Holland) 9,59; 11e Pleii (D.O.C.O.S.) 9,46. 100 M.: le Gerstel (D.O.S.) 11,7; 4e Ve netiën (Holland) 12. 4 X 300 M.: le D.O.S. (R'dam) 2.45,6. Hoogspringen: le v. Oosten (Trekvogels) 1,64. 800 M.: le Tuynman (D.O.C.O.S.) 2,8,6; 4e v. d. Linden (Holland) 2.13,9; 7e v Kep- pel (W.I.K.) 2.17,7. 300 M.: le Jansen (Gouda) 38,1; 2e Ve netiën (Holland) 38,1. Discus: le Versteeg (A.V. '40) 37,56; 6e Pleij (D.O.C.O.S.) 27,28; 7e Venetiën (Hol land) 26,29. 4 X 100 M.: le D.O.S. (R'dam) 47.5,2. Dames: Vèrspringen: le Kondijs (Vict.) 5,47. Discuswerpen: le Saarloos (Hollandia) 33.79. 200 M.: le Kondfts (Vict.) 25,8. 4 X 100 M.: le Celebes (Den Haag) 51,6. 100 M.: le Kondijs (Vict.) 12,1. Relais: le Victoria (R'dam) 57,2. ^Kogelstooten: le V. Schouwen (A.H.C.) Hoog: le De Jager (Hollandia) 1,40. Speerwerpen: le J. Koning (Crona) 33,55 Heer en: Kogelslingeren: le De Bruyn (V. en L.) 44,73. Hink-stap-sprong: le Mooy (A.A.V. '36 Comb.) 12,47. Hoogspringen: le Neermijs (Sporta) 1,72; 6e Bresser (D.O.C.O.S.) 1,57; 10e Berbee (D.O.C.O.S.) 1.47. 200 M.: le Klein (Siomo) 23. 1500 M.: le Knop (D.O.S.) 4.13; 5e Dijk graaf (W.I.K.) 4,26,2; 6e Broekman (A.A. V. '36 Comb.); 7e De Wit (A.A.V. '36 Comb.) 4.23, 4 X 100 M.: le Pro Patria (45,9). 800 M.: le Fennekes (Voorwaarts 2.0,5; 2e v. d. Vos (Z.L.C.) 2.1,3. 400 M.: le Mahieu (V. en L.) 50,9. 100 M.: le Klein (Siomo) 11,1; 6e Eike lenboom (A.A.V. '36 Comb.) 11,5. Polshoog: le Gieske (D.O.C.O.S.) 3,47 (nieuw Leidsch record). 5000 M.: le v. d. Steen (D-O.C.S.) 16.9.8 (nieuw clubrecord). Sperewerpen: le Vorenkamp (V.en L.) 50,34. 4 X 400 M.: le Siomo (Den Haag) 3.37,8. ooooo WEERSVERWACHTING OOOOO 2 tot Dinsdagavond. g Wisselende bewolking met wind uit g o Westelijke richtingen. Plaatselijk nog o o regenbuien, hier en déar met onweer. 8 o Zelfde temperatuur. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1