COLD WAVE STADSNIEUWS RADIO MARKTBERICHTEN KAPSALON HUGENS Jo Neuteboom GESLOTEN ZIJN. Agent-Incasseerder EETSALON HOOVER-STOFZUICER I.E.M.C.O. Nieuwe Rijn 31-32 .Tel. 24244 MEISJES TED BOLT op het onbekende eiland BOEKHOUDER ELGKERLYG OPEN ZEILJACHTJE VERKOOPING MEJ. TR. ELSHOF. t Na een zeer langdurig lijden is, 76 jaar oud, overleden mej. Tr. Elsfoof. Mej. Els- hof is toen nog weinig vrouwen dachten aan maatschappelijk werk de stuw kracht geweest van vele organisaties in onze stad- En wij mogen zonder éénige overdrijving getuigen, dat zij, door haar on. vermoeide toewijding, haar beminnelijke bescheidenheid en eenvoud, haar écht vrou welijk optreden in alles, een voorbeeld ge weest is van 'n sociaal werkster. Zij is ge weest mede-oprichtster en derde presi dente van de Zita-vereeniging, mede-op richtster en tweede presidente van de afd. Leiden R.K. Vrouwenbond, mede-opricht ster en steeds presidente van de Hulp in de Huishouding en de Baby, lid van de St. Elisabethver., bestuurslid van het Eucha ristisch Ziekentriduum. Volkomen belangloos heeft deze nobele vrouw met een fijne christelijke bescha ving de belangen van talloozen behartigd en gediend. plaatselijke unie voor het grafisch bedrijf. Uit de besturen der te Leiden gevestigde organisaties in het Grafisch Bedrijf, t w. Algemeene Nederlandsche Grafische Bond, Ned. Christelijke Grafische Bond en Ned. Katholieke Grafische Bond is gevormd de plaatselijke unie voor het Grafisch bedrijf. Het'bestuur is als volgt samengesteld: G. C. J. Radius, voorzitter, P. Masurel, secre taris-penningmeester. Gerard Brandtstraat 6, N. Langezaal Jr., H. A. Chaudron W. H. J. O verdijk en C. J. Stokkermans. v bissci1. hulpactie. Het bureau Bisschoppelijke Hulpactie is Maandag 15 en Dinsdag 16 Juli voor het publiek gesloten. cursus voor maatsch. werk. Deze in Januari van dit jaar begonnen cursus werd Maandagavond besloten met de uitreiking der diploma's. Met de cur sisten waren aanwezig Dr. C. R. Zijerveld, mej. Mr. M. Zeelenberg en Dr. W. Dijssel- bjoem namens de docenten en wethouder Menken namens de commissie. Als voorzitter der comm. heette weth. Menken allen welkom en memoreerde het Verloop van den cursus; van de ruim 40 deelnemers bleven er tenslotte circa 30 ais vasthoudende kern doorstudeeren en thans kan aan 15 personen een bewijs worden uitgereikt. De test is inderdaad geen ge makkelijke geweest en menige zucht is ge slaakt, maar spr. zeide ervan overtuigd te zijn, dat bij alle cursisten is levendig ge worden belangstelling in sociale vraagstuk ken en zin om deze mede te helpen oplos sen. Bij velen leeft b.v. het verlangen breed en diep inzicht te krijgen in de maatschappelijke verhoudingen; daartoe is noodig een cursus die niet te veel „van alles wat" gaat geven, maar kernachtig ééii of twee kwesties tot in de onderdeelen weet duidelijk te maken. Op dit thema werd hierna door de aanwezigen openhar tig en prettig van gedachten gewisseld met Dr. W. Dijsselbloem; dit kon zeker ge constateerd worden, dat, als er een cursus komt in theoretische en practische sociolo gie, er genoeg belangstelling zal zijn in en buiten de Sleutelstad. Gevraagd werd als dan de lessen 's avonds te houden en niet meer in den middag. Aan Dr. Zijerveld verzocht de voorzitter om de diploma's uit te reiken. Voor dit „fait accompli" zwichtte hij gaarne en in een geestig speechje bracht hij dank aan de commis sie voor het goed begonnen werk, aan Ned. Volksherstel voor de verleende gastvrijheid en aan de cursisten voor de volharding, Spr. hoopte dat hun ijver, al of niet be loond met een diploma, op den duur zou leiden tot een permahenten cursus. Op Vele terreinen is goede voorlichting hard noo dig endccenten zijn bereid! Weth. Menken sprak een woord van dank aan alle medewerkenden en besloot met een „tot weerziens" bij de aanvang der nieuwe cursussen, die in het najaar, naar hij hoop te, zouden kunnen beginnen. Fa. CUVELIER EN HEENK. Gistermiddag heeft de opening plaats gehad van de slagerij-grossierderij der fa. Cuvelier en Heenk, Vrouwensteeg 5. 'Van jaren her was hier een slagerij gevestigd, doch door een algeheele restauratie, die het pand van onder tot boven onderging en waarbij alleen de voorgevel in ouden staat bleef, voorzoover het niet den win kel betrof, is als het ware een geheel nieu we zaak te voorschijn gekomen, die een sieraad is voor de Vrouwensteeg. Onder architectuur tot stand gekomen, waarbij de fa. Korswagcn als bouwer optrad met medewerking van den heer Coutier als schilder en de fa. E. Vocking, die de electr. installatie verzorgde, werd de zaak naar alle eischen der higiënq modern ingericht en biedt zij licht en lucht waar vroeger slechts donkerte ,was. Achter den winkel is een kantoor ingericht. Verder bevat de zaak een flinke moderne koelkast en een ruime werkplaats voor de worstmakerij, kokerij, rookerij en electrisohe koeling. Alles wordt bereid volgens de door den heer Heenk behaalde diploma's vakbe kwaamheid en nandelskennis van. de Ned. Slagersschool te Utrecht. De heer Cuvelier legt zich voornamelijk toe op de grossierde rij en is reeds vanaf zijn 16e jaar in het vak. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit en de zaak trok reeds onmiddellijk na de opening veler belangstelling, terwijl een schat van bloemen de zaak een feestelijk aanzien gaf. Eindexamen H.B.S. Aan de Gemeen te H.B.S. 5-j. c. zijn voor eindexamen afd A geslaagd: H. G. B.auer, J. J. Berendsen,. H. van den Berg, H. J. Bethe, A, F, A. T. van Iterson, A. Koopmans, J. H. (Hans) Mulder, Alie Piket H. M. Ruitenbeek, J. W. Slieker, W. Veigel en A. P. van Wijk allen Leiden; L. B. M. Driessen en F. F. Ravelli, Oegstgeest; H. A. van Dijck en R. ter Schiphorst, Wassenaar; Hans van der Mark, Noordwijk B.; L. Simons, Voorburg, en Lenie Stufkene, Leidschendam. Afgewe zen 1 candidaat. Ned. Bond van winkeliers in huishoude lijke en luxe art: houtwaren, speelgoed, sportartikelen enz. Gisteren is voor Lei den en omstreken een afdeeling van dezen bond opgericht Het doel, dat men wil be reiken is, is zes of meer vakgroepen, waar van deze winkeliers lid moeten zijn door een groote vrije organisatie te vervangen, de "moeilijkheden van de prijsbepaling in dit Vak tot een oplossing te brengen en de samenwerking onderling te bevorderen. Met de principieele groepen wordt reeds overleg gepleegd tot samenwerking. Als voorloppig bestuur zijn de volgende hee- ren benoemd: C. J. Bakker, Voorschoten, C. J. de Jong, Leiden. P. Oudshoorn, Kat wijk, N. Oudshoorn, Leiden, J. Witte, Lei den, tel. 25799 en 25791. UNIVERSITEIT. Geslaagd: voor het propaedeutisch exa men Godgeleerdheid; mej. J. M. Luyfr te 's-Gravenhage, de heer G. van Dijk te Leiden: het doctoraal examen Rechtsge leerdheid: de heerei: Th. F. Gebhard te s-Gravenhage, H. J. F. Oetgens van Wave- ren Pancjas Clifford te Groenlo, F. P. B. Bauer te Leiderdorp, mej. A. M. M. Hoef- smit te Rotterdam, mej. M. E. Luyten te A-msterdam; het candidaats examen Let teren en Wijsbegeerte J.)mej. M. G. S. Knuttel te Leiden; het doctoraal examen Letteren en Wijsbegeerte (oude talen): mej. J. Jansen te Rotterdam; het doctoraal examen Letteren en Wijsbegeerte (Wijs begeerte): de heer C. Goekoop te Aerden- hout; doctoraal examen Wis- en' Natuur kunde (Natuurkunde) de heer H. J. R. Perdijk te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en Natuurkunde op proefschrift, getiteld „Iso thermen van Helium bij temperaturen be neden 20.50 K" de heer W. K. Walstra, ge boren te Kampen, wonende te Rotterdam tot doctor in de Wis-,en Natuurkunde op proefschrift, getiteld „Grindonderzoelc in Zuid-Limburg" de heer L. M. J. U, van Straaten, gebqren te Rotterdam, wonende te Voorburg; fot doctor in de geneeskunde op proefschrift, getiteld „Abces-Tonsii- iectomie" de heer G. J. Swart, geboren te Westzaan, wonende te Gouda. DISTRIBUTIENIEUWS. Morgen is de letter R aan de beurt voor het afhalen van schoenenbonnen. Voor het aanvragen van werkkleeding zijn morgen de letters I en J aan de beurt. HET ZESTIGJARIG BESTAAN DER L. Z. C. Het diamanten bestaansfeest der Leid- sohe Zwemclub zal op Zaterdag 27 en Zon dag 28 Juli op bescheiden wijze herdacht v/orden. Des Zaterdagsmiddags van 35 uur zal in de Stadsgehoorzaal receptie wor den gehouden, des Zondags om 1 uur wordt in „Dq Zijl" een polotournooi ge houden, waarna de dag besloten wordt met een diner in den foyer der Stadsgehoor zaal. Nationale Reclassecringsdag. De ge houden collecte op Zaterdag 6 Juli jl. ten behoeve van de ReclasseeringsinstelLingen t voor alle gezindten Iheeft opgebracht 1794.71. Gistermiddag heeft de politiebrand- weer een brandje gebluscht in een schuur tje achter de Annakliniek waar acht balen stroo vermoedelijk ten gevolge van broei in brand waren geraakt. Het stroo ging ge deeltelijk verloren, he"t schuurtje lipp schade op. Gistermiddag heeft op Rhijnhof de teraardebestelling plaats gdhad van het stoffelijk overschot van den heer H. Her tel, in leven ambtenaar bij de griffie van het kantongerecht hier ter stede, die Zon dag jl. plotseling is overleden. Onder de aanwezigen merkten wè o.m, op mr. F. Ligtenberg. kantonrechter, mr. H. V. Oort, grof fier, mr. Wouter de Koning en J. H. H. ten Doesschate, beiden wn. griffier, mr. M. Vos wn. kantonrecter en verschillende ad vocaten bénevens het personeel van de griffie. Aan de groeve werd het woord ge voerd door den heer H. Hertel, een broer van den overledene, mr. Ligtenberg, mr. v. Oort en J. Mulder, namens het perso neel van de griffie. De broer van den over ledene dankte voor de bewezen eer. Leden Eerste Kamer voor Zuid-Holland De verkiezingsdienst van het A. N. P. deelt mede: Volgens de uitslagen van de stemming in de Prov. Stateir van Zuid- Holland (groep IV) voor de verkiezingen van de Eerste Kamer, zijn in deze groep in totaal uitgebracht 82 lijststemmen (voltal lig) met een stemwaarde van 82 x 264 stem men is totaal 21648 stemmen waarvan op: 1. Anti-Rev. Partij 12 lijststemmen uit- orengende 3168 stemmen; 2. Ghr. Hist. Par tij 7 lijststemmen uitbrengende 1848 stem men; 3. Partij v. d. Arbeid (lijst v. d. Kieft) 13 lijststemmen uitbrengende 3432 stemmen; 4. Partij v. d. Vrijheid 7 lijst stemmen uitbrengende 1848 stemmen; 5. St. Geref. Partij 3 lijststemmen uitbrengen de 792 stemmen; 6, Kath. Volkspartij IE? lijststemmen uitbrengende 4752 stemmen; 7. Partij v. d. Arbeid (lijst In 't Veld) 12 lijststemmen uitbrengende 3168 stemmen; 8, Comm. partij Ned. 10 lijststemmep uit brengende 2640 stemmen. De kiesdeeler van deze groep 'bedraagt 1866, zoodat gekozen zijn: 1. A.R. 1 zetel en 1 restzetel is 2 zetels; 2. C. H. U. 1 zetel; 3. Partij v. d, Arbeid 2 zetels; 4. Partij v. d. Vrijheid 1 zetel; 5. St. Geref, Prrtij 0 ze tels; 6. Kath. Volkspartij 2 zetels plus 1 is 3 zetels; 7, Partij v. d. Arbeid 1 zetel plus 1 is 2 zetels; 8. C. P. N. 1 zetel. De A.R, partij heeft in de Provinviale Staten van 2uid-Holland 14 zetels. Bij de stemming voor de Eerste Kamer is geble ken, dat op de A.R. partij slechts 12 stem men zijn uitgebracht. De Kath. Volkspartij heeft 16 zetels in de staten De conclusie ligt voor de hand, dat twee A. R. leden heb- oen gestemd op do lijst van de K. V. P. Het gevolg is, dat de C. P. N. geen restzetel kreeg toegewezen. De gekozenen in de Eerste Kamer door de provincie Zuid-Holland zyn: A.-R.: prof. mr. A. Anema, Haarlem; J. Schipper, Utrecht. C.H.U.: dr. J. de Zwaan, Leiden. P. v. Arbeid: J. v. d. Kieft, Bus- sum; J. L. Hoogland, St. Anna Parochie; J. in 't Veld. Zaandam; N. A. Donkersloot, Amsterdam. Partij v. d. Vrijheid: prof. mr. A, N. Molenaar, Wassenaat, Kath. Volks partij: J. A. J. Barge, Leiden; H. F. M. v. Voorst tot Voorst, 's Gravenihage; H. A. M. T. Kolfschoten, 's-Gravenhagq; C.P. Nederland: A. J. Koeje-mans, Amsterdam. Burgerlijke stand. Géboren: Sara Maria d. van W. Wijnno- bel en E. van der Steen; Ronald Paul z. van P. de Vries en K. U. Liebenwalde; Adriana Wilhelmina d. van I Pardon en A, W. van Rooijen; Ferdinand1 z. van W. Wa- gemans en M- C. Wendt; Jannigje d. van H. M. Buutveld en J. Duijzer; Martine Hen- drika d. van L. Flaman en G. Pot; Petro- nella Josina d. van J. M. Ouwerkerk en P. E. Seller; Wilhelmus Petrus z. van C. Sloots en W. C. van Goozen; Benjamin z. van W. Ossevoort en M. van der Vóord; Johannes Theodorus z. van A. Blanken en M. C. Tukker; Pie ter Jan Helmert, z. van P. J. H. Verkade en J. de Koning. Ondertrouwd: A. M. J. van Lith jm. 25 j. en E. Bus jdl 21 j.; A. H- Witte jm. 29 j. en M. L. de Ruiter jd. 25 j.; H. Ba velaar jm. 25 j. en N. Zwaan jd. 21 j.; W. H Bo- drij jm. 23 j. en F. P. Nieuwemburg jd. 22 j.; C. Jansens wedn. 65 j. en A. van der Putten jd. 41 j.; A. van der Leek jm. 26 J. en M. Mulder jd. 24 j.; W. van der Velden jm. 31 j. en C- Noest jd. 24 j.; N. Wild schut gesch. 37 j. en S. W. Straver gesch. 35 j.: H Fasseur jtm. 26 j. en J. J. Bosman jd. 23 j.; W. P. Holswildèr jm. 25 j. en M. G. Stipdonk jd. 26 j.; A. Klein jm. 25 j. en P. S. Craima jd. 29 j.; D A. E. de Loos jm. 29 j. en E. P. Dietz jd 31 j.; J. M- Krool jm. 24 j. en M. W. J. Schallks jd. 23 j.; P. E. M, van Schaik jm 27 j. en M. H. Delahaije jd. 21 j.; P. Selier jm. 24 j. en W. Boer jd. 24 j.; J. J. Piket jm. 25 j. en N. de Krie- ger jd. 21 j.; A. J. den Hollanc^er jim. 26 j. en W. J. Prevoo jd. 26 j.; L. van Haarlem jm. 20 j. en J. F. de Tome jd. 21 j.; M. Theunissen jm. 24 j. en J. G Stikvodrt jd. 24 j. Getrouwd: J. Beekman, jm. en K. Zwei stra jd.; W. Bleijenberg jm. en J. Smit jd.; D. de Boer jm. en E. Kriek jd.; S. P. Bur gerhout jm. en A. Stafleu jd.; J. C. Hane- graaff jm. en G. de Ru, jd.; P. Holswildèr jm. en M. Monteba jd.; A. M. Jong im. en A. P. van der Nat jd.; J. Kanbier jm. en j. Koolhaas jd.; J. Keijzer jm. en R. J. Klomp jd.; C. Kulk wedn. en J. Vellekoop gesch.; A. Niehot gesch. en M. Springer gesch.; G. Piket jm. en J. G. Rasink jd.; A. van der Pluym jm. en J. de Geus jd.; C. van Stra len jm. en J. Wassink jd.; W. Teske jm. en J. J. C. Sjardijn jd.. C. Zwanenburg jm. en A. M. van Biezen jd.; C. F. Basters jm. en C. W. de Jong jd.; P. H. L. Eggermont jm. en M. E. van der Ben't jd. Overleden: T. Vrisekoop z. 29 j.$J. De- vilee wedn. 72 j. voor Zaterdag. HILVERSUM I. 8,20 Pluk den dag; 10.15 Fransche gra-m.- platen; 11.— Zonnebloem; 12.05 Cello-re cital; 12,30 Lunchconcert; 14,Voor de kinderen; 16.30 Schoonheid v. h. Grego. riaansch; 20.08 Lichtbaken H. de Greeve; 20.30 Operette „Bloemen van Hawai"; 21.40 Pa Pinkelman. HILVERSUM II. 9.Gram. platen; 10,-— Morgenwijding; 10.38 Uitz. voor continubedrijven; 12.— Fransch-Italiaansche klanken; 13.40 Con cert; 16.30 Verzoekplaten; 20.05 Vara vau deville orkest; 20.40 Mannenkoor; 22.— Scots Guards orkest. leiden, 12 Juli. Vee, Aanvoer: 14 fok stieren, 15 slaohtstieren. 84 kalf- en melk koeien, 91 vareicoeien e.a., 150 vette koeien, 34 pinken,'5 vette kalveren, 113 nuchtere slachtkalveren, 250 vette schapen, 253 wei- deschapen. 762 lammeren, 215 mestvar- kens, 908 biggen, 44 paarden, 10 veulens, 59 bokken en geiten. Prijzen; kalf- en melk koeien 400700, varekoeien a.a. 250 400, pinken 180230, graskalveren f 90 140, vette schapen 70100, weideschapen 4070. lammeren 1832, mestvarkens 4045, biggen 1525, paarden 300 1300, veulens f 150200, bokken en gei ten 2070. Handel: varekoeien tamelijk, overigen matig. Kaas. Aanvoer 79 partijen Goudsche kaas prijs le «oort f 1.351.40, idem 2e soort 1.251.34 en 9 partijen Leidsche kaas prijs f 1.301.35 per kg. Handel stug, t Hiermede vervullen wij den droeven plicht U kennis te ge ven, dat na een langdu rig, doch geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, in den ouderdom van 54 j. is overleden onze linnig geliefde Echtgenoot, zorgzame Vader en Be- huwdvader de Heer arnoldus cornelis blonk Mevr. C. M. C. Blonk de Groot J. M. W. Hollen- Blonk A. H M. Hollen Jan, Wim, Hans Leidschendam. ll-7-'46. Sluisplein 1. 9009 Rozenkransbidden: Vrij dag- en Zaterdagavond 8 uur. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Maandag 15 Juli a.s. in de parochie kerk van de H.H. Petrus en Paulus te Leidschen dam. De stille H.H. Mis. sen te 7.30 en 8.15 uur. De gezongen H Mis van Requicrh te 9 uur. waar na do begrafenis van uit de Kerk in het familie- Algem. kennisgeving Heden overleed zacht en kalm. geheel overgege ven aan zijn Heer, on ze lieve onvergetelijke Vader. Behuwd- en Grootvader 9010 weduwnaar van ADRIANA JOHANNA VAN DHN BROM. in den ouderdom van 80 jaren. 9010 Namens de kinderen en kleinkinderen, B. J. Mulders Meershoek J. J. L. Mulders Leiden. 11 Juli'1946. Hugo de Vriesstraat 21. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 15 Juli a.s. te 10 uur op de algemeene begraafplaats Rkijnihof. Dank aan de H. Maria den H. Clemens M. Hofbauer, den H. An toni us en den H. Gerardus Majella voor een verkregen gunet na het bidden der drie Weesge groeten. 9Ö18 t Heden overleed in het St. Elisabeth- Ziekenhuis, na een lang durig doch zeer gedul dig gedragen lijden, ge heel overgegeven aan den H. Wil van God, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden onze goede lie ve Schoonzuster en Tan te Mej. THERESIA LOUISE ELSHOF den kruis Pro et Pontifice. Lid van de St. Elisabeth Ver_eeni- ging. Presidente van de Hulp in de Huishouding en de Baby. Bestuurslid van het Ziekentriduum Leiden. Lid van de Der de Orde van den H. Franciscus. 9022 Namens de familie, G. W. A M. Elshof. Leiden, 12 Juli 1946. Haarlemmerstr. 139a. De H.H. Uitvaartdien sten zullen plaats heb ben a.s. Dinsdag 16 Juli in de parochiekerk van den H. Petrus te half acht, half negen, en half tien, waarvan de Plech tig gcz. Requiem te half tien. waarna de be grafenis vanuit de Kerk te elf uur op de R. K. begraafplaats Zijlpoort. Rozenkransbidden: Za terdag- en Zondagavond te acht uur in de rouw kapel van het St, Elisa- beth-Ziekenhuis. Maan dagavond te kwart over acht in de Kerk. Te koop aangeboden een BRANDKAST merk „The Safe-Cabinet" afm. 67 x 80 x 97 cm. Te bevragen bij den Directeur der Gemeentebedrijven, Molenstraat 15 te Sassen- heim. 9014 5 Wegens vacantia 6 van 22 tot en met 27 Juli gesloten Kempenaerstraat 29 Tel. 23937 ADVERTEEREN DOET VERKOOPENI Nu ook de Nederlandsche Chemische Industrie COLD WAVE producten brengt kunnen wij de 'prijs voor de VERLAGEN TOT f.25.— Inlichtingen gratis en vrijblijvend DAMES KAPSALON Br eestraat 26 - Tel. 23015 Onze Magazijnen zullen van ZATERDAG 13 JULI - 1 UUR tot MAANDAG 22 JULI - 2 UUR wegens vacantie Modemagazijn MAISON ZURLOH. 9001 BRAADKUIKENS Klpp.npoul.t P- pond II. 4.— II. 5.50, II. 6.50. II. 7.50 KulkansII. 2.50. II. 3.50, II. 5.50 Wilde eenden II. 5.50, 11.6.50 Prime legkippen11.7.50 DE BRUYN ZN. HOOGEWOERD 72, TEL. 25031 Verzekering Mjj vraagt net R.K. welbespraakt persoon als Aanstaande Zaterdag 13 Juli wordt ons heropend op Haarlemmerstr. 297 Heerlijke Croauetten. belegde broodjes, diverse salades* enz. enz. 8999 Zoo juist uit Engeland ontvangen: Model 1946 - Levertijd: plm. 2 maanden Prijs f. 295.compleet met onderdeelen HOÓVER - KLOPT - VEEGT EN ZUIGT Vraagt vrijblijvend demonstratie 9006 R.K. Huishoudster gevraagd uit gewonen stand. pl.m. 45 jaar. bij we duwnaar alleen, zelfstandig boomkweeker. Br. onder no 9017 bur. v. d. blad. SCHRIJFBUREAU ■bruin eiken schrijfbureau te koop aangeboden. Steen bakkerslaan 22, Leiderdorp. dagen 800$ gevraagd voor 4 per week. Strljklnrichtlng „De Ozon", Hoogewoerd 173. Adverteert in dit blad 11. Steeds verder glijdt hij. Heel in de verte wordt de duisternis doorbroken door een licht punt, dat. als hfj naderbij komt, steeds grooter wordt. Eerst wordt het zo groot als een rijks daalder, dan als een etensbord en ten slotte blijkt het een grote opening te zijn. Met nog al tijd de zelfde tomeloze vaart zeilt hij in een grote boog door deze opening en belandt.... voor een troon, waarop de oude Wandy, die daar straks toch nog boven was, geduldig zit te wachten. De Wandy zegt enige woorden die Ted niet kan verstaan. Maar er^ vriendelijk klinkt het in ieder geval niet GEVRAAGD een loeftjjd 2540 j. Practijkdiploma niet vereischt. Aanmelden1 Raamsteeg 31. 9U07 R.K. JONGEMAN b. z. a. die in zuivelbedrijf werkzaam is,1 liefst in een zaak waar overname moge lijk is. Kan ook chauffee- ren. Br. onder no. 314 bur. van dit blad. GEVRAAGD 315 NET MEISJE voor de huishouding van 8.30 uur tot 16.30 uur. Me vrouw Steenbergen, Pieters kerkhof 22 OPENLUCHTSPEL door de ghesellen van de Spelewei. Regie: ANTON SWEERS Zaterdag a.s. 8.15 uur in den tuin der R. K. Kerk te Katwijk aan den Rijn. 9002 Na afloop trams Leiden en Noordwijk. Alle bezoekers enthousiast over kunstzinnig spel en sprookjesachtige omgeving. (HOLLANDIA) eiken 14 M2., tuigen w.v, 1 nieuw zeilklaar te koop aangeb. Te bevr. De Sitter- laan 141. 9000 Pension gezocht door R. K. gepensioneerde blinde ambtenaar bij een alleen staande dame of we duwe van 3 tot 19 Aug. Br. Gevraagd: een stel trans portbanden, eventueel te ruilen voor NIEUW CORSET Br. onder no. 9013 bur. v. dit blad. Accountants Voor inlichtiugen omtrent adapirant-lidmaatschap en lidmaatschap wende zich schriftelijk tot de 9005 VEREN. VOOR ACCOUNTANTS, Rapenburg 88 LEIDEN Voor terstond gevraagd 'n BAKKERSLEERLING of knecht. Bakkerij W. J. d. Zijden, v. Zuilen van WONINGRUIL Prachtig woonhuis te Hil- legersberg (Rotterdam) met beneden 2 groote ka mers, keuken en hal; 1ste étage 3 kamers en badka mer 2de étage 3 kamers, kelaer en. centrale verwar ming, in ruil aangeboden voor eventueel kleiner woonhuis in Oegstgeest. Brieven aan: Alida van Spangensingel 13, Hille- gersberg Tel. 40873. VRIJWILLIGE (wegens overcompleet) te Hazerswoude-Rijndijk op het terrein van perceel A 296 nabij de Koudekerk- sche brug op Dinsdag 16 Juli a.s. v.m. 10 uur, ten overstaan van Deurwaarder S; GEERTSMA. te Alphen a d. Rijn om contant geld: van een gedeeltelijke FA- BRIEKSINVENTARIS w.o. 8 tanks (8 kub. Meter in houd), 3 tanks met zeer zwaar roerwerk, kleine tanks, circa 300 teervaten, 3 zuig- en perspompen (py- ramlde 21/, duims aanslui tingen 2000 M. pijp met koperen kranen (stoom- en waterkranen), Servo Ba lans-bascule (500 kg.) jze- ifne- partij re. bruikt hout, planken, bjn- men. alsmede een i ten enz. 8997 Te hLgziohtigen 2 uur vóór den verkoop.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2