Tournooi R.K. Rijnlandsche Turnkring MARKTBERICHTEN STADSNIEUWS OMGEVING Jonge hennen „ELCKERLYC" „De Klucht van Advocaat Pleter Pathalijn" Nationale Paaschloterij 1946 WINKELJUFFROUW TED BOLT op het onbekende eiland jongste Kantoorbediende Vertegenwoordiger JONGENACTIEF Telefonisch Groen-Wit eerste bij de dames, Victorie bij de meisjes 6 Mei j.l., slechts twee maanden geleden dus, kwam de R.K. Rijnlandsche Turnkring tot stand en nu reeds vond het eerste on derlinge treffen plaats. Dat getuigt van durf, van geest, van goeden wil om te laten rien wal de dames en meisjes onzer Katho lieke Turnclubs kunnen presteeren. Zij, die weten wat er aan de organisatie van een- dergelijk tournooi vastzit, wat een voorbe reiding een en ander vereischt, kunnen be seffen wat in het bijzonder door de secreta resse, mej. Toos Lindenhoff is gepresteerd. Zij heeft bergen werks verzet. Ndg niet alle vereenigingen. welke hier voor in aanmerking komen, waren present. We misten b.v. die uit Oegstgeest en Lei derdorp. Present waren: Groenwit, Victorie en Sportief uit Leiden, Wilskracht uit Al phen, Esto uit Bodegraven en de club uit Leimuiden. De deelname van deze vereenigingen liet niets te klagen. Immers, niet minder dan 70 groepen namen deel aan de wedstrijden van den vierkamp en het was voor de wed strijdleiders (Jaap v. Oerle in de R.K. H.B.S., B. van Haaren in de school Pieters kerkhof) een stevige opgave om te zorgen, dat alles een vlot verloop had. Sportief zijn de wedstrijden zeker ge slaagd te noemen. De verrichtingen zullen nog beter kunnen worden, maar van wel ken wedstrijd kan zulks niet gezegd wor den? De uitslagen bewijzen overigens, dat er vinnig gekampt is en voor de niet-priis- winnaars slechts dit: mogen zij er een aan sporing in vinden tot nog beter oefenen om 'n volgenden keer zich beter te doen gelden. Voor de vereeniging in Leimuiden was de deelname een zeer moeilijke opgave, wijl zij door gebrekkige outillage, als het ont breken van een stel ringen, danig gehandi capt was. Daarom een bijzonder woord van hulde voor deze vereeniging, dat zij des on danks den ongelijken kamp heeft aange durfd. Eén voordeel is daardoor zeker be haald: want 'n volgenden keer staan de deelneemsters toch niet meer geheel vreemd in den strijd. Wedstrijdroutine is een noodzakelijke voorwaarde voor gun stige resultaten. Bovendien het feit, dat „Leimuiden" niet aan den vierkamp als zoodanig kon deelnemen was aanleiding voor de wedstrijdleiding om het behaalde puntenaantal over de drie nummers bijeen te tellen. Dit kwam boven dat der andere vereenigingen uit, zoodat „Leimuiden" een eereprijs is toegekend. Er was voorts ook verheugende belang stelling. Dat de geest, adviseurs der diver se vereenigingen een kijkje kwamen ne men, is zooiets als vanzelfsprekend. Maar daar waren ook deken Nieuwenhuizen uit Alphen, pastoor Beukers uit Leiden en Weth. Steph. Menken, die blijk gaven van medeleven. De totaal-resultaten voor de diverse ver eenigingen zijn als volgt: Groen Wit 3 eer ste prijzen w.o. die voor de dames le en 2e graad en 1 derde; Victorie 3 eerste, 2 der de, en 1 vijfde; Sportief 2 tweede, 3 derde cn 1 vierde; Wilskracht 1 eerste, vijf twee de prijzen. Na afloop van de wedstrijden reikte de ken Nieuwenhuizen de prijzen uit, waarbij hij erop wees, dat deze wedstrijden ertoe bijdragen de jeugdvorming goeden steun te geven. Hij hoopte, dat een treffen als» hier meermalen herhaald moge worden, hij dankte voor den geest, de toewijding, de liefde bij dit tournooi ten toongespreid en bracht dank aan degenen, die de wedstrij den verzorgden. Hierna werden door Zr. v. Schaik de re sultaten bekend gemaakt. Deze zijn als volgt: Dames, le graad (2 groepen): 1. Groen Wit 202X p., 2. Wilskracht 179 p.; idem 2e graad (9 groepen): 1. Groen Wit 178)2 p., 2. Wilskracht 173 p., 3. 'Sportief. Dames 1620 jaar le gtaad (6 gr.): 1. Victorie 233 p., 2. Sportief 22514 p., 3. Vic torie 225 p.; id. 2e graad (9 gr.): 1. Victorie 222li p., 2. Wilskracht 211 3. Sportief 208 54 p. Meisjes 1315 j. (15 groepen): 1. Victorie 215 p., 2. Wilskracht 213H p., 3. Victorie 205 p. Meisjes 1012 j. (17 groepen): 1. Groen Wit 255 pnt., 2. Wilskracht 242 p., 3. Spor tief 236 p., 4. Sportief 232 p., 5. Victorie 231 p. Meisjes 89 j. (12 groepen): 1. Wils kracht 223 X p., 2. Sportief 214H p., 3. Groen-Wit 212)4 p. ATHLETIEK. Docos te Amsterdam. Zondag jl. orga niseerde KDO te Amsterdam wedstrijden in het kader van de Juniorencompetitie. Zoowel Docos I als Docos II hebben hun wedstrijden in overwinningen weten om te zetten. Docos I won, ondanks het gemis van C. Tuynman, tegen het sterke DEM I met 51 tegen 41 punten en Docos II tegen IEV II met 52 tegen 36 punten en behaalde te vens het hoogste aantal punten van dezen dag. Bezien we de individueele resultaten, dan zien we vele Docos-overwinningen. Bij de Junioren A was A. Kallenberg ongetwij feld de meest succesvolle deelnemer. Hij werd eerste op de 100 M. in 11.8 sec., 2e op hoogspringen met 1.40 M., le op Vérsprin- gen met 5.25 M., le op speerwerpen met 32.10 M., tbrwijl hij op de 300 M. 2e werd. W. Verplancke zorgde voor een dubbele overwinning op de 100 M. door 2e te wor den met 12.2 sec. Op discuswerpen behaalde A. Pley een goed resultaat door eerste te worden met 33.43 M. Ook het kogelstooten wist hij te winnen met 9.27 M. Op speer werpen bezette hij de 2e plaats met 30.94 M. J. Witkamp won de 300 M. in 43.2 sec. en met kogelstooten werd hij 2e met 8.27 M. De 4 x 100 M. estafette werd eveneens een Docos-overwinning. In 51.3 ging de ploeg als eerste over de eindstreep. Ook de B- junioren bereikten goede resultaten. Op de 100 M., en Vérspringen werden de eerste twee plaatsen bezet. Op de 100 M. werd D. v. d. Voort le in 13.1 sec. en J. Kluivers 2e in 14.2 sec. Ook de 300 M. was voor D. v. d. Voort met H. Tros als tweede. Als 3e nummer won D. v. d. Voort het vérsprin gen met 4.30 M. F. Verplancke werd hier 2e met 3.95 M. H. Tros bereikte op hoog springen 1.35 M. en bezette de 2e plaats. Enkele seniornummers, die ingelast wer den, leverden ook Docos-overwinningen op. A. Gieske werd eerste op kogelstooten en discuswerpen met resp. 9.50 en 32.73 M. L. v. Heteren iiep een verdienstelijke 1500 M. en werd 2e met 4.38.4 min. H. Mentink, die geheel uit vorm was, werd 4e in 4.53.2 min. De foto's van de clubkampioenschappen zijn thans binnengekomen. Ze kunnen a.s. Woensdag op de training besteld worden, onder gelijktijdige betaling van 0.75 per foto. SCHAKEN. Haarlem wint van Leiden met 45542354 J.l. Zaterdagmiddag is te Haarlem de aangekondigde massakamp gehouden. De Haarlemmers waren bijna over de geheele linie sterker en wonnen dan ook gedeci deerd met 45542354. Slechts 69 spelers wa ren van Leidschen kant opgekomen, terwijl van Haarlem- zich zooveel spelers hadden opgegeven, dat een 200-tal teleurgesteld moesten worden. Öe voorzitter v. d. N.- Holl. Schaakbond, de Lankamp, die de gas ten een welkomstwoord toesprak, drukte dan ook hierover zijn spijt uit, de heer Herfkens, voorzitter v. d. L.S.B. vond dit ook jammer, doch achtte den gekozen tijd minder gunstig en hoopte, dat een volgen den keer b.v. in September gespeeld zou worden. Het overzicht van het le tiental luidt: 1. MarwitzTummers 5454; 2. KroonePosthuma 5454; 3. Spinhoven Blok 10; 4. BlokkerBosscha 10; 5. v. d. Veldev. Gelder 10; 6. v. d. Hoff Scheepmaker 01; 7. HaalebosCok 5454 8. Bouwmeesterv. d. Nat 10; 9. Geuze Smit 10; 10. BonteburgVerhoef 01. Totaal 6)4—3)4. De uitslagen overige groepen waren de volgende. Het 2e tiental speelde gelijk 55; het 3e verloor met 6)4354, het 4e met 754254 het 6e met 7y32)4 en het 7e zelfs met 81. Alleen het 5e tiental wist met 5544)4 te winnen. Al met al toch een prettige wedstrijd, met een royale speelge- legenheid, in de Gem. H.B.S., door het Ge meentebestuur welwillend beschikbaar ge steld. KORFBAL Koperen feest „Vicus Oriëntis". Ter gelegenheid van het 12)4jarig bestaan, hield de Leidsche Korfbalvereeniging „Vicus Oriëntis Zaterdagmidag in de „Harmonie" een. drukbezochte receptie, waar onom wonden kon vastgesteld worden, dat V.O. de depressie van voor enkele maanden zoo goed als te boven is. Vele sprekers van zustervereenigingen toonden de goede ver standhouding op korfbalgebied en deden de vele gelukwenschen met bloemen ver gezeld gaan. Bijzondere aandacht werd voorts gevraagd voor de jeugd en het speel tuinwezen, twee onderdeelen die feitelijk voor een korfbalvereeniging onmisbaar zijn en ook V-O. groot maakten, 's Avonds vond in den Foyer van de Stadsgehoorzaal een intieme- feestviering plaats, en daar heeft V.O. bewezen, naast korfballen, ge zellig feest te kunnen vieren. DUIVENSPORT. Leidsche Concours-commissie. Ge houden wedvlucht vanaf Quiévrain (Bel gië), afstand hemelsbreedte gemiddeld 203 K.M. In concours 55 duiven, welke om 7.30 uur met Oostenwind in vrijheid werden ge steld en als volgt op de verschillende hok ken werden geconstateerd: Joh. den Hol lander R.D. 1 en 7; C. Vlaardingerbroek V.C. 2 en 9; J. Sierat R.D. 3; Jac. v. d. Burg V.C. 4 en 6; H. Sterk LPC 5; A. v. d. Voort V.C. *8 en 11 C. Geel LPC 10. De le duif werd geconstateerd om 11 uur 11 m. 43 sec. en bereikte een snelheid van 912,96 M. per minuut. De laatste prijswinner om 11.33.34 en vloog 835.36 M p. min. Zondag a.s. wordt met de oude duiven de laatste vlucht gemaakt uit Noyon (Frankrijk), afstand 307 K.M.. dit is het eindpunt voor de oude duiven dit jaar. Te vens vliegen Zondag in concours dj jonge duiven Roozendaal in de punten en "is de laatste africhtingsvlucht. A.s. Dinsdag in- korven voor Zwijndrecht. TER AAR, 6 Juli. Groenten. Peulen 1 8.20, tuinboonen f 1.30, snijboonen 8.30 13.40, idem stek 2.906.40, sapdoppers 3.106.10, witte capc. 6.90, spercieboo- nen 22.8023.30 per 10 kg.; augurken grof 39 cent, idem knorrels 12 cent andijvie 5 cent, breekpeen 17 cent, spitskool 7 cent, postelein 14 cent per kg.; sla 1.005.10 per 100 stuks; peen 1318 cent per bos; bloemkool 932 cent en komkommers 14 35 cent per stuk; aardbeien 2638 cent per doosje; idem f 3.204.90 per slof; idem 0.531.05 per pond. Leekenapostolaat O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph. 10 Juli zal het 15 jaar gele den zijn, dat het leekenapostolaat in de parochie van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jo seph werd opgericht, met als doel o.a. het werken voor de afgedwaalden in de paro chie en Missaalverkoop. Eind 1935 werd aangevangen met huisbezoek bij in de pa rochie gevestigden. Sindsdien werden cir ca 3350 adressen bezocht; het aantal ver kochten missaaltjes loopt tot in de 125.000, ondanks de onderbreking door den oor log, welke ook de verspreiding van lectuur als „De Bazuin" en „Goed Volk" en der gelijke onmogelijk maakte. Mede door na- oorlogsche omstandigheden heeft de her denking gisteren alleen kerkelijk plaats ge had door het opdragen van een H. Mis voor de levenden en overleden leden en om zegen over hun arbeid van God te ver krijgen. Arrestatie met hindernissen. Zaterdag middag omstreeks 12.45 uur wilde een vier tal politiamenschen uit Den Haag den 35-ja- rigen J. M. op den Lage Rijndijk arrestee ren De man verzette zich daarbij echter en wond zich in zijn zenuwachtigheid hoe lan ger hoe meer op. Het publiek bemoeide er zich ten slotte ook mee en een der agen ten zag zich genoodzaakt twee schoten uit zijn revolver in de lucht te lossen. De man werd ten slotte toch medegenomen, doch later weer.op vrije voeten gesteld. Intusschen gaf het geval aanleiding tot de wildste geruchten over een ontvoering en meer fantastische verhalen- Het zou in ieder geval beter zijn geweest, als de Haagsdhe politie zich eerst van de medewerking der Leidsche had verzekerd". Heropening speeltuin „Noorderkwartier". In de lange, rij van vernielde speeltui nen nam die van „Noorderkwartier", gele gen achter den Maresingel, een belangrijke plaats in. Wat de Duitsche bezetting had overleefd, wejrd nagenoeg geheel gesloopt in den hongerwinter '44'45 En helt werd zoo grondig gedaan, dat het tot heden moest duren alvorens -het herstel kwam. En dit alleen nog midddls een speciaal daar voor in het leven geroepen Commissie van Wederopbouw. Thans echter is de speel tuin glorierijk herrezen, stevig opgebouwd op betonnen fundamenten voor de diverse speeltuigen en door ijzeren hekwerk om geven. Het geheel ziet er keurig verzorgd' uit ert de jeugd is hier jaren weer goed ge borgen. De heropening werd Zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van vele genoodigden op officieele wijze plaats. Daarbij werd het woord gevoerd door den heer P. Flippo, voorzitter van de Commissie voor den We deropbouw, den heer A. Verlind, voorz. van den speeltuin, den heer C. F. Lardee, voorz. van den Leidschen Bond van Speel- tuinvereenigingen. den heer Bot, hoofdbe stuurder van de NUSO, en den wethouder van onderwijs, den heer J. C. v. Schaik, die de officieele opening verrichtte en het lint, dat den tuin afsloot, doorknipte. ZOMERSTEMMINGEN. Déclamatie door Jan Grefe. Jan Grefe heeft een fraaie reeks gedich ten gezegd. Hij deed dit in zijn bibliotheek, waar het uitstekend klonk. De kennisma king was interessant. De mooi baritonale spreekstem dwingt tot luisteren en de fijn gevoelige voordracht en het natuurlijk ge baar eveneens. Hij gaf een serie mooie ge dichten te beluisteren. Eerbiedig klonk Cats' .JVTorgengesang". Ook het serieuze gedicht van Jan Luiben wist hij te vertol ken. „Wiltzangk". van Vondel, was in één wooid voortreffelijk; vederlicht van aan voeling. Van Staring had hij „Oogstlied" gekozen. De dichterlijke taal van Aart van der Leeuw vloeide hem vol stemming van lippen en hart. Hij bracht contour, vaart en gloed in al deze zangen, met nagenoeg alle dezelfde ondergrond Godsvereering en -verheerlijking. Veel enthousiasme legde hij in de van liefde brandende woor den van Guido Gezelle met als hoogte punt „Zegepraal". Prachtig waren „Lebes- lied" van Hamerling en de stemmingswe- dergave in ,,Von einer Genziane". Van Conrad Meyer vermelden wij speciaal de te roemen wedergave van „Gesang- des Meeres'', welke ontroerde Hebben wij een bemerking, dan is het deze, dat zijn halve stem nog niet absoluut draagkrachtig is. Bijzonder trok het gedicht aan „Maria duroh's Kornfeld ging" van Anneliese Gre feWalok. Met „Tischgebet" en „Wei nacht" van Rudolf Steiner eindigde de ta lentvolle declamator dit uur van gedistin geerde voordrachtskunst, waarvan door een klein gezelschap intens werd genoten. J. Kortmann. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op 20 JuM 1946 des voormiddags te 11.15 uur, in één der vertrekken van 't Stadhuis zal worden overgegaan tot de uitloting van 234 obliga- tiën ad 1.000.en 8 obligatiën ad f 500. in de 3)4% geldleening der gemeente Lei den van 1937 II, groot 6.500,000. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester, J. BOOL, Secretaris. LEIDEN, 5 Juli 1946. STOMP WipC Personalia. Geslaagd voor het Midden standsdiploma Algemeene Handelskennis de volgende personen: Jeanne van Bemime. len, Arnold van der Meer, Henk van San ten, Jan Waaijer Gzn., Nel van Bohemen, Lida en Annie van Es, Jaap Janson Pan., Cor JansOn Gzn. en P. van Rijn Czn. NIEUWVEEN Burgerl. Stand. Geboren: Francina Alida d. van Marinus Schalkwijk en Jo hanna Wilhelmina Rijneker; Cornelus z. v. Jan van Dijk en Maartje A v- d. Vaart Overleden: Cornelia de Rijk wed. van Blanksma 70 j. Getrouwd: N. J. Speet 31 j. en A. S. Aker boom 24 j. OEGSTGEEST Begrafenis J. v. d. Voet Zaterdagmid dag had op de begraafplaats van het „Groene Kerkje" de bijzetting plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. v. d. Voet, oud-gemeente-opzichter, die ten zijnen huize op 79-jarigen leeftijd overleed. De belangstelling was zeer groot In het kerkgebouw voerde het eerst een zoon van den overledene het woord- naar aanleiding van de tekstwoorden: „Geen aardsch huis, maar eeuwig in de hemelen". Vervolgens sprak ds. van Arkel, namens de Ned. Herv. Gemeente. Namens het gemeentebestuur sprak de 'burgemeester, mor. dr. J. Luiting Mater, die er op wees, dat de overledene bijna £0 jaar de gemeente heeft gediend1 op I een wijze, die tot groote dankbaarheid J stemt. Ds. de Haas herdacht wijlen v. d. I Voet als diaken, kerkvoogd en als mensch. IHij is gestorven naar den ouden mensch, maar leeft in den nieuwen mensch in Chris, tus, aldus besloot de predikant. H. P. VAN DER DONK en COR BOTS hebben de eer u kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op Donder dag 1 Augustus a.s. te 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Leonardus, Haag-weg, Leiden. Leiden. 4 Juli 1946. Crocusstraat 33, Wassenaar Rijn en Schiekade 21, Leiden. 259 Gelegenheid tot gelukwen schen na de H. Mis in de pastorie. Toekomstig adres: Crocus straat 33, Wassenaar. Al gem. kennisgeving. t Heden overleed tot onze diepe droef heid in het St. Elisab. Ziekenhuis te Leiden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, na een ge duldig gedragen lijden onze onvergetelijke en zorgzame Vader. Be huwd vader en Groot- vader MARTIN US VAN DER PLOEG Wed. van JOHANNA GOEDHART in den ouderdom van ruim 77 j. Zoeterwoude: J. W. v d. Ploeg H. J. v. d. Ploeg— v. Leeuwen en kinderen W. J. Bakker— v. d. Ploeg M. Bakker en kinderen Hazerswoude: N. J. v d. Ploeg W. v. d. Ploeg M. v. d. Ploeg— Zuidewijk en kinderen Houten: J. P. v. d. Ploeg M. v. d Ploeg Holstein en-kinderen. Hazerswoude. 8 Juli '46. Groenendijk A 114 De Gezongen H. Mis v. Requiem zal worden op gedragen op Donderdag 11 Juli a.s. in de Paro chiekerk van den II. Bernardus te Groenen dijk om 9.30 uur, waar na de begrafenis op het R. K. Kerkhof. 8892 Rozenkrans bidden des avonds om 8 uur te Hazerswoude. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming ons be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van on. zen lieven Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, be huwdzoon. Zwager en Oom JOHANNES KLEIN betuigen wij onzen harte- lijken dank, in het bizonder aan onze Vrienden en Ken nissen. 8878 Mede namens verdere Familie, C. J. Klein—de Graaf. Leiden, 8 Juli 1946. Morschweg 55B. VAKSCHOOL VOOR KLEERMAKERS 's-Gravenhage Opleiding tot eerste klas Kleermaker INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN voor de dagschool, kan tot 10 Aug. dagelijks plaats hebben aan de school: Kazernestraat 38, Den Haag, Telefoon 114944, ▼an 8.30—12 n. en van 14-17 u. (beh. Zat.mldd.) H. M. SPRONG, Directeur. ATTENTIE!! van 2 tot 4 maanden oud. Witte leghorns en andere soorten legkippen, volop aan de leg. Wij verkoopen alleen de 1ste kwaliteit bij PIET v. d. BURG Poelier en Hoenderbedrijf Vlashoven Telef. 393 NOORDWIJKERHOUT Uit dankbaarheid ter eere van Maria, St. Joseph en H. Antenius voor vencregen .'■:nst. W G. v. L M. i. v 1 Aug. keurige ZIT-SLAAPKAMER (gest.) in centrum der stad (rustige omgeving) voor heer met pension. Br. onder no. 8873 bur. v. d. blad. TE KOOP 0F TERUILEN groot vloerkleed en plu che divankleed, witte sa tijnen bruidsjapon, rose avondjapon en witte linnen japon allés maat 44. witte satijnen schoenen en kou sen, maat 38 zwarte dames schoenen met hooge hak, m 37, bl meisjesmantel v. 11-12 jr. Te bevr. bij Jac. OPVOERING van het OPENLUCHTSPEL (Spel van Middeleenwsche moraliteit) en na de pause: te geven door de GHESELLEN VAN DE SPELEWEL onder leiding van Anton Sweers op Dinsdag 9, Donderdag 11, Zaterdag 13 Juli 's avonds om 8.15 uur in den tuin der R.K. Kerk te KATWIJK AAN DEN RIJN Toegangskaarten f.2.—, f. 1 50 en f.1.— (alle rechten inbe grepen) verkrijgbaar 'b avonds vanaf 7.45 bij den ingang bjj de wederverkoopere (zie hiervoor de aanplakbiljetten) Na afloop tram riohting Leiden eiuNoordwjjk zonder over stappen 8877 Floor. Noord wij ker weg 12, Katwijk a. d. Rijn. 8879 Twee besch. R, K. Jonged. zoeken tegen Sept. Zit- (en Slaap)kamer met stookgelegenheid. 278 Ter overname of rullen een prachtige zware zijden trouwjapon met sleepje, maat 4446. prijs f 125. Er. onder no. 8875 aan agent L. Crt. Pijl, Lange- raar. TUINBANKEN Tuinharken, spaden, gie ters asfalt, bascules, ge wichten, melkemmers, var kenstroggen, spantouwen, leidsel, leerwerk, stook- fornuizen enz.; opnieuw galvaniseeren. Vanouds adres A. J. Hart wijk. Nieu we Beestenmarkt 7- (veemarkt). telef 26627 en 24013. 8384 goedgek. bij Min. besL van 14 Febr. 1946 2de afd. A No. 1740 en 15 April 1946 2de afd. A. No. 1104. DERDE TREKKING gehouden op 3 Juli Met deze trekking lootten mee de lotnummers welke door het Secretariaat werden ontvangen na 8 April 16 uur en vóór 12 April 12 uur. 8887 De HOOFDPRIJZEN vielen op: 1. Serie 2 B No. 59170: Een zeiljacht; 2. Serie 2 M No. 5917: Een „Anglia'' 4 cyl. Ford-auto; 3. Serie 5 L No. 10368: Een baby-vleu gelpiano; 4. Serie 5 K No. 36354: Een Wilhelmina ta felbiljart; 5. Serie 1 G No. 23129: Kippenhok met 10 kippen en een haan; 6. Serie 5 A No. 72470: Een Velo- wasch-machine; 7. Serie 3 J No. 20671: een E. M. Jaars- ma-haard; 8. Serie 1 E No- 11922: Een Philips radio toestel; 9. Serie 5 L No. 70426: Drie biggen of een postzegelcollectie naar keuze; 10. Serie 5 B No. 31557: Een Philips Radio-toestel; 11. Serie 4 E No, 3465: Groote kano; 12. Serie 2 K No. 16668: 8-daagscl»e vacantiereis; 13. Serie 5 M No. 19972: Set tafelkristal; 14. Serie 5 C No. 53542: Koffergramofoon met 6 platen; 15. Serie 2 J No. 3238: Een Philips Radio-toestel; 16. Serie 5 H No. 48892: Een Philips Radio-toestel; 17. Serie 1 C No. 32079: Een Philips Radio-toestel; 18. Serie 2 A No. 4152: Een electr. stofzuiger. Alle 1218 prijzen worden ten spoedigste franco aan de winnaars toegezonden. Het is een MISVERSTAND, dat de geldigheid van sommige lotkaarten zou zijn vervallen. Alle in 1946 uitgegeven lotkaarten, in welke kleur of serie ook blijven geldig voor deelname aan de laatste trekking en kunnen dus nog ingezonden worden. Lotkaarten nog gratis en franco te Verkrijgen bij Postbus 2 te Heemstede. GEVRAAGD een flinke "W. G. BRANDT, Levensmiddelenbedrjjf, Hoogewoerd 77, Leiden Meisje gevraagd leeftijd pl.m. 16 j. voor 4 lagen per week. Strijkin- _icfiting De Ozon, Hooge woerd 173. 8881 WIE RUILT een paar lage kinderschoe nen <m. 23 voor 1 paar dito m. 26. A. v. Diemen, Narcis laan 3 Wassenaar. 8876 ER BIEDT ZICH AAN een Jongen van 15 jaar, die in een of ander vak wil op geleid worden. Br. onder no. 8886 bur. v. d. blad. IJSCOWAGEN te koop of te huur gevr. Aanb. aan Th. J. Salman, Kerkstraat 32a, Noordwi.jk (binnen). 8885 7. „Een mens"! riep zij uit, „eindelijk een mens! Een werkelijk mens!" En het had weinig gescheeld of ze was in tranen uitgebarsten van vreugde. Nu viel ze Ted alleen maar om de hals. Onze onfortuinlijke vacantievaarder wist niet hoe hij het had. „Wie ben jij?" vroeg hij een beetje beduusd, onder haar stevige omhelzing naar adem snakkend, (,Rita", antwoordde ze, „och ik ben hier al zo lang. Een hele tijd gele den is ons schip vergaan. Ik ben hier aange spoeld maar het is hier verschrikkelijk. Wandy's noemen zich de mensen die hier wonen en waarvan die ouwe snoeshaan er één is. Ze zijri allemaal oud. Nooit gaat er één dood. Nooit wordt er één geboren." Zo praatte Rita nog een hele tijd verder. Onderwijl zaft de vreemde snoeshaan er met een kwaad gezicht bij. Ken nelijk u Firma H. M. Biesiot vraagt voor spoedige in diensttreding een (MNL. OF VRL.) Aanmelding Haarlemmerstraat 164 Levensverzekering Maatschappij vraagt voor een volledig agentschap te Leiden vast salaris en provisie met premievrij pensioen Leeftijd tot 35 jaar. Voor energiek persoon levens positie. Brieven onder no. 8893 aan het bureau van dit blad zakenman kan goed rendee- rende zaak overnemen. Be schikt over vgel energie, vakkennis en zakelijk in zicht, doch helaas niet over het benoodigde geld. Wie kan hem helpen aan llf.OOO.of gedeelte daar van, tegen goede rente? Brieven onder no. 284 bur. van dit blad. Te koop aangeboden een VEEVOEDERFORNUIS inhoud 80 litert Koekfa- briek „De Blauwe Arend" Oude Vest 179, Leiden. Voor direct gevraagd een R.K. Winkeljuffrouw Aanmelden tusschen 3 en 6 uui nam., Haarlemmer straat 237. 283 Biedt zich aan een nette JONGE WERKSTER v. g. g. v. Din. en V. bezet, 5.per dag. Br. onder no. 281 bur. v. d. blad. Alleenstaand meisje, 25 jr., werkende stand, zoekt net KOSTHUIS of slaapkamertje. Br. onder no. 280 bur. v. d. blad. Dagmeisje gevraagd Aanmelding bii mevr. D. v. d. Burg v. Zuylen van Neijeveltstraat (Halte den Deyl), Wassenaar. 8882 Kennismaking R. K. wedn. 44 jaar met klein gezin, zoekt kennis- making met wed. of jonge- dochter. Brieven onder let ter K. agent van dit blad Jac. Zevenhoven Ringsloot B 90, Ter Aar. 8883 Adverteert in dit blad opgegeven advertenties worden uitsluitend voor risico van dan opdrachtgever geplaatst

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2