S)e CdcbelveSoii/ta/nt De a.s. vredesconferentie te Parijs De verhouding Frankrijk en Vietnam Arrestaties in verband met Sjarhrirs ontvoering De St. Vincentiusver. bestaat 100 jaar ZATERDAG 6 JULI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00. -waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10826 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van ,N.V. .,De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. De intrede van het nieuwe Kabinet rvE REGEERINGSVEKKLARrNG door dr. Beel gisteren in de Tweede Kamer af- ge'egd, getuigt van een vastberaden, doel- fcewusten wii In de sobere zakelijkheid waarin dr. Beel zijn mededeel'ngen heeft gedaan, spreeict duidelijk de man, die weet wat hij wil er rechtuit zijn doel nastreeft om het te verwezenlijken. De plannen van de Regeering worden ons nu niet concreet voorgelegd. Men wacht daarmede terecht tot den dag van de Troonrede op 23 Juli a.s. Maar de groote lijnen worden duidelijk getrokken. De con crete plannen binnen het kader van deze lijnen zien wij nu met gespannen belang stelling tegemoet. Onomwonden verklaart minister Beel, dat de Regeering erkent, dat het Christen dom voor zeer groote groepen van ons volk de bron is, waaruit zij hun geeste lijke krachten putten, terwijl zoo ver volgt hij de zedelijke normen van het Christendom ook worden aanvaard door vele aanhangers van andere dan christelij ke overtuiging. Wij zouden zelfs verder kunnen gaan en meermalen hebben wij dit in ons blad betoogd verklaren, dat de zedelijke normen van het christendom, tot uitdrukking gebracht in de Staatkunde, door niemand kunnen worden afgewezen, omdat hij niet, christelijk is. Op de basis van deze erkenning van het christendom als bron van geestelijke waar den zal de Regeering haar bijzondere aan dacht schenken aan de geestelijke welvaart van ons volk. En hier worden genoemd: I versterking van het gezag, herStel der pu blieke moraliteit, practische waardeering van het gezin, vernieuwing van het onder wijs. Dat ieder onzer met nauwelijks te bedwingen geduld de concretiseering van deze mooie en groote plannen afwacht, is vanzelfsprekend Voldoening heeft onder ons allen ge wekt de herhaalde verklaring, dat de Re geering de rechtstreeksche overheidsbe.- moeiing met het bedrijfsleven „ingrijpend" wil inkrimpen, ook bij en door de instel ling van de bedrijfsorganen, voor welker instelling zij, zoover noodig, ook de door haar aangekondigde grondwetsherziening wil benutten. En wat zegt de Regeering over de zoo veel besproken en terecht door ons verwor. pen socialisatie? Wij willen deze passage uit de Regee- ringsverklaring hier letterlijk afdrukken. (Gisteren is deze passage verminkt bij het zetten) „Mede in verband met de centrale po sitie van de Nederlandsche Bank ten aanzien van het credietwezen zal hare so. cialisatie worden bevorderd. Nopens de socialisatie van andere daarvoor blijkens in te stellen onderzoek in aanmerking komende bedrijven zullen voorstellen worden voorbereid." Positief is het voornemen der Regeering, om de Nederlandsche Bank te socialiseeren. En verder wil zij een onderzoek instellen bij andere bedrijven of deze voor socialisa tie in aanmerking komen, om dan, als re sultaat van dat onderzoek, eventueel voor stellen voor te bereiden. Welke bedrijven de régeering hier voor den geest staan, zegt zij wijselijk niet; anders zou zij een ontijdig debat uitlokken. Ons standpunt ten aanzien van socialisatie is, kort gezegd, dit: socialisatie in het algemeen verwerpen wdj, juist om het gemeenschapsbelang. Sociali satie in bijzondere gevallen kan geoor loofd, gewenscht en geboden zijn n-1. in die gevallen, waar het algemeen belang het gewenscht of noodzakelijk maakt, dat de exploitatie van een bedrijf niet in han den van particulieren is. Zulk een bedrijf vormt dan een uitzondering op den alge meen en regel, dat bedrijven beter door par ticulieren, dan door den Staat kunnen wor den geëxploiteerd. Monopolistische bedrij ven b.v. zullen niet in handen van parti culieren kunnen zijn, tenzij met ernstig ge vaar voor de belangen van de gemeen schap. Een ernstige teleurstelling is het, dat de Regeeringsverklaring zwijgt over de kwes tie der politieke delinquenten, terwijl dit vraagstuk om een oplossing schreeuwt Over Indië zegt de Regeeringsverklaring weinig. De regeering vertrouwt op een vredelievende oplossing, welke zal dienen tot welzijn zoowel van net Indonesische als van het Nederlandsche volk. Naast be grip voor den drang naar zelfstandigheid stelt de regeering het feit van het bestaan van „aloude banden". Min. Beel begon zijn verklaring met hul de te brengen aan den voorzitter van het vorig kabinet „onder wiens bezielende lei ding menige schrede op den weg naar her stel en vernieuwing is gezet. Voor het eerst sinds 1925 treedt thans", aldus de mi nister, „een kabinet op, dat tot stand kwam in nauw overleg met de groepen in de Volksvertegenwoordiging, waarop het steunt. In zooverre dit kabinet de traditie der goede verbindingen met een gevestig de meerderheid in de Kamer uit den ouden tijd der parlementaire kabinetten weer op neemt. waarbij het nochtans vertrouwt, dat zijn beleid veelal breeder instemming zal verkrijgen, beschouwt dit kabinet zijn op treden als een herstel van een vorm, die in ons constitutioneele leven tot sterke re geeringen placht te leiden". De tijd der echte parlementaire kabi netten wekt bij óns goede, maar ook min der goede herinneringen op. Dat er nu weer zoo'n „echt" parlementair kabinet is uit den ouden tijd, is in onze waardeering goed nocht kwaad De praccijk zal uitwij zen of het een goed is. De practijk van w at kabinet en volksvertegenwoordiging in ue samenwerking tot stand zullen weten - brengen. Op de groote land bouwtentoonstelling, welke ter. gelegen heid van het hon derdjarig bestaan van de Zeeuwsche Landbouw Mij. te Goes werd gehouden, waren naast de mo dernste werktuigen ook de werktuigen, waarmede de Zeeuw sche boeren vroeger werkten, te zien. Vier opgewekte mannen zijn gisteren in het Luxembourg te Parijs bijeengekomen om een taak te vervullen, waarop zij bijna een jaar gewacht hebben het opstellen van de uitnoodigingen, waarbij 21 landen wordeh verzocht op 29 Juli vertegenwoor digers naar Parijs te zenden voor het sme den van een durenden vrede in Europa. Deze vier mannen zijn de afgevaardig den der ministers van buitenlandsche zaken der „groote vier". Hun taak was het gieten van ontwerp-vredesverdragen met Italië, Hongarije, Bulgarije. Roemenië en Finland in een zoodanigen vorm, dat hun principa len de uiteindelijke voorwaarden konden vaststellen. De volgende landen zullen uit- genoodigd worden: Australië, België,' Bra zilië, Canada, China, Tsjecho-Slowakije, Ethiopië, Frankrijk, Griekenland, Neder land, Britsch-Indië, Noorwegen, Nieuw- Zeeland, Polen, Rusland, Zuid-Afrika, de De Paus ontvaugt Enrico de Nicola Binnenkort zal de Paus den president van de voorloopige Italiaansche regeering, Enrico Nicola in audiëntie ontvangen. Ver moedelijk zal daarna de Paus deiv Presi dent een tegenbezoek brengen in het paleis Madama. Zooals men weet bracht de Paus dit tegenbezoek ook na de audiëntie, die hij den koning van Italië verleende, naar aan leiding van het sluiten van het verdrag van Lateranen. —X— Italianen ontruimen Tenda Briga De Italiaansche autoriteiten in Tenda Briga, dat door de „Big Four" aan Frank rijk is toegewezen, maken aanstalten, dit gebied te verlaten. De normale telefoon verbindingen met Italië waren verbroken, behalve voor officieele gesprekken. Itali aansche arbeiders ontmantelden hetsta tion en het postkantoor. Te Limone, Noor delijk van Tenda Briga, zouden volgens be richten alle beschikbare hotels en pensions door de autoriteiten worden gerequireerd teneinde eventueele vluchtelingen te kun nen herbergen. De weduwe van Mussolini zal op grond van'de politieke amnestie ter gele genheid van het instellen der republiek worden vrijgelaten. Oekraïne, Groot Brittannie, de V.S., Wit- Rusland en Joegoslavië. Intusschen verliep het verrichten van een formaliteit als het zenden van uitnoodigin gen niet zoo glad als men meenen zou. Molotof vond het hl. noodig, het weer eens niet eens te zijn met de anderen, thans over het versturen van de uitnoodigingen. Hij wilde deze niet eerder verzenden voor dat de regels voor de procedure van de con ferentie zouden zijn opgesteld. Voorts wilde Molotof China niet beschouwen als uitnoo- digend land maar als genoodigde. Hij kreeg zijn zin! Vandaag is te Fontainebleau bij Parijs een conferentie begonnen, waarbij Neder land zijdelings sterk geïnteresseerd is. Op die conferentie zal n.l. de verhouding tus- schen Frankrijk en Indo-China binnen het kader van de Frartsche Unie bepaald wor den. Zooals men weet, had men zich voor wat betreft de verhouding van Nederland tot Indonesië gespiegeld aan het voorbeeld van Frankrijk en Indo-China (ook wel de republiek Vietnam genaamd), zoodat het begrijpelijk is, dat men hier de uitwerking van die verhouding met meer dan gewone belangstelling gade slaat. Een van de problemen, welke behandeld zullen worden, betreft de souvereihe rech ten van de nieuwe Vietnamsche republiek Tweede atoomproef op 25 Juli a.s. Radio New York heeft gisteravond medegedeeld dat vice-admiraal Blandy, die belast is met de uitvoering der proeven met de atoombom, den datum voor de tweede proef in de lagune van Bikini op 25 Juli a.s. heeft gesteld. De bom zal ditmaal even beneden het zee-oppervlak tot ontploffing wor den gebracht. Een volledige repetitie van deze tweede proef zal op 19 Juli plaats vinden. De laatste dagen is in het binnenland :en aantal arrestaties verricht, verband houdende met de ontvoering van Sjahrir. Men verwacht, aat in de komende dagen nog meer personen zullen worden gear resteerd. Onder de arrestanten bevinden z:ch eenige hoogere officieren en een aan tal minder bekende politici. Van gezaghebende Indonesische zijde wordt bevestigd, dat Soekarno alle be voegdheden, welke hij bij de ontvoering van Sjahrir aan zich heeft getrokken, zal behouden en wel voor tot dusver nog on- bepaalden tijd. Gisteren heeft Soekarno te Djogjakarta met verschillende partijleiders geconfe reerd in verband met de benoeming van drie ministers op de vacante posten in Sjahrirs kabinet. Men verwacht, dat Soe karno zijn tijdeiijke volmachten zal ge bruiken om deze functionarissen zelf te benoemen. Een samenzwering van Tan Malakka. Nader wordt gemeld, dat radio Djogja karta hedennacht officieel de namen heeft gemeld van degenen, die door de republiek beschouwd worden als de ontwerpers van ae plannen tot Sjahrir's ontvoering t. w. Tan Malaka, Soebardjo. Soekrani, Moha mad Yamin en mr. Iwa Koesoemasoeman- tri. Deze bekende communisten en links extremisten hebben hun plannen door den commandant van de T. R. I.-divisie te Djogjakarta, Soedarsono (niet te verwar ren met minister Soedarsono) doen uit voeren. Soedarsono zou slechts een van de hoofdschuldigen zijn, die tot op heden gearresteerd is. Radio Djogjakarta voegde er aan toe, dat Tan Malakka en zijn mede-samen, zweerders ook het plan hebben gesmeed cm een nieuwe regeering te vormen. De ongeregeldheden in Jeruzalem. Gewa pende Britsche troe pen, ondersteund door tanks en pant serwagens patrouil leeren door de met prikkeldraad afge zette straten. Ass. Press P. Naar aanleiding van het feit, dat de St. Vincentius-vereeniging in Nederland op 24 en 25 Juli haar 100-jarig bestaan hoopt te herdenken, wordt onderstaand overzicht van de plechtigheden en feestelijkheden ge geven. In den ochtend van 24 Juli zal te 9.30 uur een plechtige Requiemis worden opge dragen in de St. Jacobuskerk aan de Park straat door den Hoogeerw. Heer Deken van 's-Gravenhage voor de overleden leden en begunstigers van de vereeniging. Des namiddags te half drie heeft er een studievergadering voor de leden plaats in de groote zaal van den Dierentuin. Hier bij zullen als sprekers optreden mr. F. Meylïnk, president van den Bij zonderen Raad te Nijmegen, en Rector dr. A. Olie rook, Algemeen Diocesaan Directeur van de Katholieke Actie in het Bisdom Haar lem. Des avonds te circa half acht heeft er een begroetingsavond voor de leden der vereeniging en hare genoodigden plaats in de zalen van het gebouw in den Dierentuin te 's-Gravenhage. Op 25 Juli des morgens te 10 uur zal Kard. de Jong een Pontificale Hoogmis opdragen in de kerk van O. L. Vrouw aan de Elandstraat. De Internuntius, Mgr. P. Giobbe, alsmede de Bisschoppen van Haar lem, 's-Hertogenbosch, Roermond, Mgr. Olav Smit zullen hierbij aanwezig zij-i be nevens vele andere kerkelijke Hoogwaar- digheidsbekleeders, die den kardinaal bij dezen H. Mis zullen assisteeren. Mgr. Hui- bers, Bisschop van Haarlem, zal tijdens de ze H. Mis een korte toespraak houden. De vaste gezangen van de H. Mis worden uit gevoerd door het gemengd koor „Cantate Domino" (170 medewerkers) o.l. van Jos. Vranken jr. De wisselende gezangen door de Eerwaarde Broeders, van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen te Maastricht. Uit gevoerd worden dc H. Mis in es van Wil lem Andriessen. Verder het Ecce Sacerdos van van Nuffel en het Haec Dies van Ja cobus Galens. Te 3 uur zal de plechtige feestvergade- ring plaats vinden in de groote zaal van het Kurhaus te Scheveningen. Na de ope ning met het Nederlandsche en Fransche volkslied, zal de president van den hoofd- raad mr. H. J. G. Morshuis een kort ope ningswoord spreken. De groote feestrede zal worden uitgesproken door Mgr. Dr. F. J. Feron, vicaris-generaal van het Bisdom Roermond. Tenslotte zal ook de president van den Algemeenen Raad te Parijs Prof. Dr. J. Zeiller de l'Academie des inscrip tions, een toespraak houden, terwijl ook verwacht mag worden dat Z. Em. Kard. de Jong eenige woorden tot de vergadering zal spreken. De vergadering zal worden op geluisterd door muziek. Uitgevoerd zullen worden o.a. de Vincentius-cantate (tekst Broeder Edgard en getoonzet door Jos. Vranken jr.) voor mannenkoor, sopraan solo en orkest. Als soliste zal optreden Jo Vincent. Het Rotterdamsch Philharmonisch orkest zal voor de begeleiding zorgen. Het geheel staat onder leiding van Jos Vran ken jr. Verder zal Jo Vincent nog ten ge- hoore brengen Salve Regina van R. Men gelberg. De vergadering zal worden beslo ten met het Te Deum van Jos Cuypers, uit gevoerd door dubbelkoor en orkest. —X— Mijngasontploffing in Staatsmijn Wilhelmina TOT NU TOE VIJF DOODEN Hedenochtend vroeg heeft zich in de staatsmijn „Wilhelmina" te Heerlen een mijngasontploffing voorgedaan. Volgens de laatste gegevens hebben hierbij één op zichter en vier arbeiders het leven verlo ren. Voorts zijn er tien zwaar en licht ge wonden geteld. Over het lot van één arbei der verkeert men nog in het onzekere. De ontploffing schijnt gebeurd te zijn, toen in de afvoergalerij1 van de 331 me-er verdieping een transportband verlegd moest worden. De minister van economische zaken, dr. G. W. M. Huysman, onder wien het mijn wezen ressorteert, heeft van zijn medele ven doen blijken en laat zich geregeld cp de hoogte houden van de laatste berichten over deze ramp. Het staatstoezicht op de mijnen stelt een diepgaand onderzoek in. DISTRIBUTIENIEUWS NIEUWE AARDAPPELBONNEN. Gedurende de week van 7 t/m 13 Juli is op de bonnen „385 aardappelen" 3 kilo gram en op de bonnen „885 aardappelen" één kilogram aardappelen verkrijgbaar. Van 7 t/m 21 Juli is op bon „B 81 reser ve" twee kilogram aardappelen verkrijg baar. De geldigheidsduur van de bonnen 253, 254 en 753 aardappelen is verlengd tot en met 13 Juli a.s. BRANDSTOFFEN VOOR KANTOREN ENZ. In het tijdvak van 6 Juli t/m 10 Augus tus a.s. dienen de bonnen der kaarten WA 606, gemerkt met „le periode", „2e periode", „3e periode", „4e periode", „5e periode" en ,.6e periode", elk rechtgeven- de op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen en de bonnen der kaarten WB 606, gemerkt met „le periode", „2e periode", „3e periode", „4e periode", „5e periode" en „6e periode", elk rechtgeven- de op het koopen van vijf eenheden vaste brandstoffen bij een brandstoffenleveran- cier te worden ingeleverd. Het afleveren van brandstoffen op deze bonnen zal plaats vinden, zoodra de han del hiertoe bevoorraad is. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de kaarten WA 606 en WB 606 zijn uitge reikt aan die kleinverbruikers der groepen b., c. en d. (kantoren, werkplaatsen enz.), wier rantsoen tenminste 12 eenheden be draagt. ZUIDVRUCHTENBONNEN. De geldigheidsduur van de voor 100 gram gedroogde zuidvruchten aangewe zen bonnen 348 en 844 algemeen is ver lengd tot en met 21 Juli a.s. NIEUWE RANTSOENBONNEN. Mei ingang van 7 Juli zullen rantsoen- bonnen en rantsoenkaartjes van nieuw model in omloop worden gebracht voor voedings- en genotmiddelen. De nieuwe rantsoenbonnen zijn ingevoerd in de kleu ren groen, blauw, rood, rood met blauw of rood met grjjs. De tekst is uitgevoerd in zwart. De thans in omloop zijnde rantsoenbon nen en bonnen der toeslagkaartjes blijven geldig tot en met 3 Augustus. De wissel bonnen blijven ook na laatstgenoemden datum geldig. en wel in 't bijzonder t.o.v. de buitenland sche politiek. Wat zal de positie zijn van den JYanschen hoogen commissaris in Viet nam (gezant of hoofd) en wie zal de diplo matieke vertegenwoordigers benoemen? Over deze en andere vragen zal langdurig gesproken worden, meent men. Van Fransche zijde heeft men de neiging zoo ver te gaan als mogelijk is om aan de gewettigde nationale aspiraties van Indo- China bevrediging te schenken. Na vier ja ren Japansche bezetting was de situatie ver van gemakkelijk voor Frankrijk, toen zijn troepen het bestuur over Indo-China van de Britsche bevrijdingstroepen over- Bij Bezoek van Koningin Wilhelmina aan Londen? Volgens een mededeeling van „Press Association" te Londen zal H.M. de Ko ningin aan het eind van deze maand een bezoek brengen aan Londen. Zij zal in het Buckingham Palace gast zijn van het En- gelsche koningspaar in den avond van 30 Juli en het paleis den volgenden dag ver laten. —X— ij Ged. Staten van N.-H. zijn vijf vacatures Wij hebben gisteren er op gewezen, dat de twee leden van de Kath. Volkspartij, die waren gekozen tot lid van Ged. Staten van N.-H. en hadden bedankt, omdat ten gevolge van samenwerking van P. v. d. Ar beid en Communisten de Protestantsche richting niet in het college van Gedeputeer den vertegenwoordigd is, „éen goed voor beeld" van ware democratie hadden gege ven. Dit voorbeeld heeft resultaat gehad! Nu hebben ook de drie leden van de Partij v. d. Arbeid bedankt. Er zullen nu in de ver gadering van 12 Juli weer 5 leden van Ged. Staten moeten worden benoemd. Het com munistisch lid heeft de benoeming aange nomen. -X- Hij had er hoofdpijn van... Maandagmiddag deed een grossier te Rot terdam aangifte van den diefstal van zijn bestelauto met een lading van 500 kg. sui ker. De chauffeur, een jonge kerel, had het spul afgehaald en was er mee verdwenen. De Rotterdamsche politie dacht onmiddel lijk aan „de grens" en waarschuwde direct de douaneposten langs de Belgische grens. Het duurde slechts tot 's avonds, toen er bericht kwam uit Nispen, een grensplaatsje op enkele kilometers van Roosendaal ge legen, waar de gesignaleerde auto onbe heerd was gevonden door een brigadier, die geruimen tijd tevoren een militair uit den wagen had zien stappen. De brigadier ging rustig den jeheelen nacht bij het vehikel posten, in de hoop de smokkelaars te snap pen met een ladinkje jenever of shag of textiel of een dier overige begeerlijke za ken uit Belgenland. Niemand verscheen echter, waaruit de brigadier afleidde, dat de heeren lont hadden geroken. De wagen werd te Roosendaal ondergebracht en er werd bericht doorgegeven naar Rotterdam. In de Maasstad verscheen de jonge chauffeur Dinsdagmiddag, ondersteund door zijn vrouw, op het bureau en vertelde daar dat hij, toen hij netjes met de suiker onderweg was naar zijn baas, werd aan gehouden door twee militairen die hem met revolver dwongen zijn vracht naar Breda te rijden. Daar had men hem uit den wagen gezet en was hij terug gelift naar Rotter dam. Hij had er nog hoofdpijn van. De recherche geloofde er niet veel van en liet den man een nachtje in de cel rus ten om te bekomen van de hoofdpijn. Het gevolg was dat hij zich den volgenden och tend herinnerde de suiker naar de Chinee- zenwijk te Katendrecht te hebben gebracht. Geen suiker, maar wel. Er werd een overval gedaan, waarbij bleek dat de chauffeur, zekere F. J. van der P. zijn vrachtje voor 2600 had afgeleverd. Daarna was hij naar de grens gegaan in een militair pakje om er goeden sier te maken. Dat kostte 600 gld. De overige 2000 bracht hij bij familie onder, waar ze gevonden werden in een vensterbank geschroefd. De val in de Chineezenwijk leverde een aantal arrestaties op.... maar geen suiker. Wel nam de recherche en passant 10.000 Engelsche cigaretten. een vrachtje textiel, een hoeveelheid ponden en dollars mee maar die waren van niemand. Inmiddels kwam vast te staan, dat een Rottcrdansch chauffeur de suiker voor 40 gulden naar een Chineesch restaurant in Den Haag had gebracht. Ook hier werden de noodigc gele luidjes gearresteerd. Maar de suiker kon niet worden achterhaald. X— VOOR KOUSEN NOG SLECHTS TEXTIELPUNTEN BENOODIGD. Met ingang van Maandag a.s. kunnen kousen en sakken door het publiek wor den Verkocht tegen afgifte van het voor geschreven aantal textielpunten, zonder bijvoeging van kousenbonnen. De bon A van de textiel/lederkaart VA 510 is hier mede vervallen. De puntenwaardeering is als volgt: nor male kousen, sokken, sportkousen 4 pun ten per paar; onderkousen, ongeminderde (standaard-) dameskousen, skisokjes, ba by- en kleuterkousjes en sokjes 2 punten per paar. ooooo WEERSVERWACHTING ooooo g tot Zondagavond. o Wind tusschen West en Noord, overdag 5 matig, licht tot half bewolkt, droog g o weer, vrij koel. Algemeene vooruit- g g zichten: het is te verwachten, dat en- o g kele dagen droog zomerweer op komst g zijn met vrij veel zonneschijn. Aanvan. 8 o kelijk nog koel, later echter weer stij- s 5 gende temperatuur, bij afnemende 5 g wind. 000000000000000000000000000000000000000

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1