„Willem Ruys" van stapel geloopen Het eeuwfeest van „De Tijd" Massagraf iii Limburg ontdekt RADIO CrloXïato: 2120 0p"ette; 23'15 LEIDSCH TRIBUNAAL SPORT OMGEVING De brug bezweken In den Kaleido$coop.„„ Vier villa's afgebrand MARKTBERICHTEN Vlissingen was gisteren in feeststem ming. Na ruim 7 jaar als No. 214 op de werf van de maatschappij „De Schelde" gelegen te hebben, is het 21.000 ton meten de motor-passagiersschip „Willem Ruys" te water gelaten. Dit schip is het eerste, dat In Nederland na den oorlog te water werd gelaten. In aanwezigheid van vele autoriteiten werd de doopplechtigheid ver richt door mevrouw Ruys-Nouten, die het schip den naam gaf van haar man, die als een der eerste leiders van het verzet in 1942 den dood vond voor het Duitsche vuurpeleton. Gedurende den geheelen oorlog heeft de nr. 214 op de werf gelegen en het heeft veel moeite gekost, het schip te behouden. Meermalen drongen de Duitschers er op aan, dat het te water gelaten zou worden, hetgeen tevens het overbrengen naar Duitschland zou beteekenen. Ten slotte flfet eeuwfeest van „De Tijd" is verleden week te Den Bosch, waar de krant gebo ren werd. begonnen en Zaterdag te Am sterdam besloten, 's Morgens was er een H. Mis in de Mozes en Aaronkerk, gecele breerd door den Deken v. d. Wiel van Haarlem bij verhindering door ziekte van deken v. d. Burg van Amsterdam. Voor deze gelegenheid had Hendrik Andriessen een achtstemmige Mis gecomponeerd. Na een lunch, waaraan het personeel aanzat, was er 's middags een receptie in het Am- stelehotel, waarop onder vele aanderen aanwezig waren mgr. P. J. Huibers, bis schop Van Haarlem, en dr. C. Bqeeken- kamp als vertegenwoordiger van de regee ring. De president-commissaris, de heer A. P. F. Duynstee dankte in den persoon van Mgr. Huibers het Episcopaat voor den steun, vooral tijdens den oorlog ondervon den, huldigde de afgetreden hoofdredac teur L. Schlichting en H. v. Lamsweerde alsmede de directie in het bijzonder voor v/at zij gedurende de bezetting voor de krant hadden gedaan. Z. H. Exc. Mgr. Huibers dankte namens het Episcopaat de staf en het personeel van „De Tijd" en noemde in het bijzonder den hoofdredacteur Schlichting (die op weg is naar Amerika om daar een regee- ringsfunctie te vervullen), die onder auspiciën van het Episcopaat tijdens den oorlog getracht heeft, de belangen van de katholieke pers zoo goed mogelijk te be hartigen, wat echter aldus de Bisschop niet algemeen is begrepen. Z. H. de Paus heeft hem, evenals den directeur, den heer Boerrigter, benoemd tot ridder. De heer A. Kroon, procuratiehouder en kassier, die veertig jaar aan „De Tijd" verbonden is, werd benoemd tot ridder in de orde van den H. Silvester; de heer J. W. van Harteren, chef van de machine zetterij, werd onderscheiden met het eere- kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". de voor man H. Humme met de gouden eereme daille „Bene merenti". Hierna heeft dr. C. Beekenkamp namens de Regeering waardeering uitgesproken voor de wijze, v/aarop „De Tijd" zijn cul- tureele taak heeft vervuld. Door kwaad en goed gerucht heeft het blad steeds langs den eigen gekozen weg zijn missie uitge oefend en een nationale taak volbracht door mede te werken aan de geestelijke vorming van het Nederlandsche volk. Spr. kon tot zijn spijt noch onderscheidingen uitreiken noch meer papier beloven. De heer L. J. Rogier heeft vervolgens een historisch overzicht gegeven van „De Tijd", waarna prof., mr. Aalberse heeft ge schetst den grooten invloed van „De Tijd" gedurende een eeuw. Spr. herinnerde aan het woord van Ernest Hello: men kan veel overdrijven, maar men kan niet overdrij ven den invloed van de pers. In de Stadsschouwburg heeft een feest avond voor en door het personeel den dag besloten. Bij de instructie tegen een gedetineer den Duitsoher, kwam aan het licht, dat deze man getuige is geweest vèn de execu tie van 7 Limburgers tijdens de Meista king van 1943. Op zijn aanwijzing werden opgravingen verricht op de Hamersche Heide en bij de derde poging vond men inderdaad de lijken van deze slachtoffers der Duitsche terreur. De lijken zijn nog niet geidentificeerd, doch men weet hier te doen te hebben met personen afkomstig Uit Midden- en Zuid-Limburg. DE NIEUWSUITZENDINGEN VAN RADIO-NEDERLAND. In verband met aangebrachte wijzigin gen volgt hieronder ^en volledige lijst van de nieuwsuitzendingen van Radio-Ne derland, zooals deze thans over de zen ders Hilversum I en/of Hilversum II te beluisteren zijn: Maandag tot en met Vrijdag: 7 uur Hil versum I en II. 8 uur I en II, 13 uur I en II 18 uur II, 19 uur I, 20 uur I en II, 22 uur I en 23 uur II. Zaterdag: De uitzending onveranderd. 13 uur Hilv. I valt uit. Verder als Maandag tot en met Vrijdag. Zondag: 8 uur Hilversum I en II, 9.30 tiur I, 13 uur I en II, 18 uur II, 19.30 uur I, 20 uur II, 22 uur II en 23 uur I. voor Woensdag. HILVERSUM I. 8.20 Morgenconcert; 9.15 Ziekenbezoek; 9.50 Gr. platen, 10.30 Morgendienst; 11.15 Cello-recital; 13.20 Orgelbespeling; 15.— Zang en piano; 15.30 Strijkkwartetten van VT°oZnar^ 16-45 Voor jongens en meisjes; -11.20 Omroepkamerorkest; HILVERSUM II. Morgenwyding; 10.35 Zang en Pi U!tz. voor continubedrijven; lf« VS0r,de vrouw: 15— Voor de jeugd; "R«lass«!r)ngsdag"; 20.15 Feestpro- f Concertgebouw te Amsterdam; verboden zij iederen arbeid aan het schip, terwijl de materialen in beslag werden genomen. Desondanks is het gelukt, alles te laten onderduiken, zoodat de nr. 214 thans in volle glorie te water kon worden gelaten. Als de „Willem Ruys" geheel is afgebouwd en aan de Rotterdamsche Lloyd is overgedragen, zal de Nederlandsche koopvaardijvloot wederom een modern zeekasteel rijker zijn, dat tot roem zal zijn voor de maatschappij, wier vlag het draagt en voor het Nederlandsche volk, welks vertegenwoordiger het in de buitenland- sche havens zal zijn. In de hedenmorgen gehouden zitting van het Leidsch Tribunaal werden de vol gende uitspraken gedaan: Mevr, W. K. Keereweer-Müller te Lei den, interneering voor den tijd van 2 jaar, eindigende 5 Juni 1947, verbeurdver klaring van den geheelen inboedel, ont zetting uit beide kiesrechten, het beklee- den of functies bij overheids- of semi- overheidsinstellingen. J. C. v. d. Slot te Noordwijkerhout, die op verzoek van zijn verdediger in de vorige zitting door het Tribunaal onmid dellijk in vrijheid was gesteld, ontzetting van het kiesrecht, en het bekleeden van ambten bij overheids- of semi-overheids instellingen, J. Paats te Leiden, interneering voor den tijd van 1 jaar en 6 mnd., eindigende 17 Nov. 1946, ontzetting uit beide kies rechten, ontzegging van het recht om ambten of functies te bekleeden bij over heids- of semi-overheidsinstellingen. J. F. v. Berkei te Leiden, den duur der interneering te beperken tot den tijd reeds in interneering doorgebracht, ont zetting uit beide kiesrechten en ontzeg ging van het recht om ambten te beklee den bij overheids- of semi-overheidsinstel- lingen^ M. Kamlade te Woubrugge, inter neering voor den tijd van 1 jaar en 2 mnd., alzoo eindigend 7 Juli 1946, ver beurdverklaring van zijn vermogen tot een bedrag van 2000,ontzetting uit beide kiesrechten en ontzegging van het recht om ambten te bekleeden bij overheids- of semi-overheidsinstellingen Hierna kwamen eenige nieuwe, zaken aan de orde. Aan C. den Uijl te Leiden, die niet verschenen was, was ten laste gelegd, dat hij verschillende opsporingsdiensten voor de Duitschers had verricht naar personen, die voor den Arbeidsinzet waren opgeroe pen en dezen dienst waren ontvlucht. Voorts had hij den Germaanschen groet gebracht en was hij belast geweest met de leiding van een arbeidskamp. Als getuige a décharge werd gehoord de 29-jarige mej. S. v. d. Zeeuw, die mede deelt niet gezien te hebben, dat beklaagde op Kerstmis 1944 in perceel Haagweg 5 bij een feestviering den Hitlergroet zou heb ben gebracht. Op de vraag van den president, mr, H. de Ruyter de Wildt, of zij daar dan ook was, antwoordde get. bevestigend. Voorts verklaarde zij, dat zij vrijwillig bij de Weermacht had gewerkt. Op de vraag van den president, of zij daarvan geen last had ondervonden, antwoordde get. ontkennend, waarop de president repliceerde door te zeggen, dat het dan tijd wordt, dat er werk van gemaakt wordt. De tweede getuige a décharge, H. Glas bergen, kreeg eenzelfde toezegging te hoo- ren, toen hij mededeelda dat hij eveneens vrijwillig bij de D.W. had gewerkt en het Kerstfeest had meegevierd. De president merkte daarbij op, dat dit feest plaats vond terwijl heel Nederland honger leed. Hierna stond terecht O. L. J. Sikkens, oud-burgemeester te Oegstgeest. De president deelde mede, dat de zaak tegen dezen beklaagde voor 14 dagen wordt uitgesteld op verzoek van zijn ver dediger mr. E. Bolsius, zulks in verband met de Eerste Kamerverkiezingen, welke heden in de zitting van Prov. Staten wordt gehouden. Er werd daarom geen voorle zing van de dagvaarding gedaan. De be handeling vindt nu plaats op Dinsdag 16 Juli, 's morgens te 11 uur. Th. S. Sanders, te K a t w ij k a.d. R ij n, gedetineerd in Duindorp, die hulp of steun aan den vijand had verleend door te wer ken op het vliegveld Valkenburg, daar ad ministratieve werkzaamheden .te hebben verricht en leden der D.W. te hebben be diend, terwijl hij ook inkoopen voor de cantine deed; hetzelfde had hij later ge daan op het vliegveld Twello. Voorts had hij een particulieren handel met de mili tairen in boter, kaas, manufacturen, schoe nen enz. Bij het verhoor van beklaagde wees de pres. erop, dat hij in 1940 uit armoede bij de D.W. was gaan werken, doch toen hij in 1944 mede naar Twello moest, had hij daarvoor zeker moeten bedanken, gezien ook het feit, dat hij zooveel geld had ver diend, dat hij niet meer uit armoede be hoefde te handelen. De zaak tegen C. Plug uitNoordwijk werd 14 dagen uitgesteld in verband met de verhindering van bek.'s raadsman, Tenslotte stond terecht mej. J. Vlekke uit Leiden, gedetineerd in de cellenba rakken te Scheveningen, die zich vrijwil lig bij het Roode Kruis had gemeld in Wee- nen.In Nederland probeerde zij weer bij het Duitsche Roode Kruis te komen mid dels dr. Renaud, met wien zij zeer ver- trouwelijken omgang had en gedurende eenige maanden samen woonde. Bekl. verklaart voor den oorlog ver pleegster bij het Ned. Roode Kruis te zijn geweest. Zij was opgeleid door dr. Renaud. Zij zou in het begin van den oorlog met zekeren Janssen naar Weenen gaan. Hij kwam echter niet aan het station en zij ging alleen, Als verdediger trad op mr. Tj. D. Scha per, die er o.m. op wees, dat bekl. nimmer aangesloten is geweest bij de N.S.B. Uitspraak in al deze zaken op Dinsdag 16 Juli. VOETBAL. Veteranencompetitie L.V.B. Uilslagen: AlphenScheidsrechters 1—2; Quick Boys R.C.L. 1—3; Katwijk—A.S.C. 3—3; L.F.C. Alphen 1—1; A.S.C.Quick Boys 41; LugdunumRijnsb. Boys 52; R.C.L, Scheidsrechters 11. Q BoysExcelsior 5—2. Onder zeer groote belangstelling is de laatste wedstrijd om het kampioenschap van Z.-Holland gespeeld en is Q.B. kampioen geworden. Dadelijk na het begin was Q.B. in den aan val en al spoedig zorgde midvoor v. d. Oever voor de eerste goal (10). De rust kwam met 31. Direct na de pauze was Exc. weer in de meerderheid en wist de linksbinnen het Q.B.-doel te doorboren (32). Het spel vervlakte hierna, aan weerszijden doelloos en slordig spel. Dan krijgt G.B. een kans, v. d. Oever weet den bal mooi aan te geven en Verdoes maakt 42. Geen minuut later schiet rechtsbui ten K. Parlevliet nogmaals in (52). Met deze stand werd het eindsignaal gegeven. Nadat verschillende officieele personen als de Burgemeester, de voorz, van de Oranjever. en verschillende voetbaloffi cials hun gelukwenschen hadden uitge sproken. veelal met bloemen vergezeld, stroomde het publiek het veld op en in triumph werden aanvoerder Barnhoorn en zijn mannen naar de kleedkamer gedra gen. 's Avonds volgde een rijtoer door het dorp en een feestelijk samenzijn in „Casa Cara", Verdere uitslagen zijn: J. Boys 3—Ter- heijde 2 31; Katwijk 3C.N.V. 13. Docos. De Docos-comb. heeft het Zon dag tegen de B.N.S. niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel (22), Het was een zeer prettige en sportieve wed strijd. De training van deze week is als volgt: Dinsdagavond voor alle senioren. Woens dagavond geen training. Vrijdag voor de junioren. ATHLETIEK. Stuivenberg won in Ellecom. Op de vroegere S.S. sintelbaan van Avegoor te Ellecom wist onze stadgenoot C. Stuiven berg een royale overwinning te behalen in de 1500 M. race, klasse A en B. Van meet af nam de Holland-looper de lei ding, op regelmatige wijze vergrootte hij zijn voorsprong en niet minder dan 14 sec. eerder dan no, twee ging hij in den goeden tijd van 4.2 als eerste door de finish. Nationale B-kampioenschappen Dames te Leiden. Brunhilde organiseert Zon dag 21 Juli bovengenoemde wedstrijden; het programma vermeldt o.a. de volgende nummers: 100 M., 200 M., 800 M. horden, werpspring- en stootnummers, estafette etc. Tevens wordt het programma aange vuld met eenige vrije dames- en meisjes nummers benevens een 3000 M. C, voor heeren. Als bijzonderheid kunnen wij nog mel den dat diverse Oslo-candidaten aan de wedstrijden zullen deelnemen en hoogst waarschijnlijk ook de nationale dames- ploeg! HOCKEY. SiseoDe Kievit 01. Het mixed-elf- tal van Siseo heeft het ongeslagen record van de damesploeg niet kunnen nadoen. In een in tropische temperatuur gespeelde wedstrijd sneefde het Leidsche elftal eer vol. Over de wedstrijd het volgende. Na de beginbully blijkt al dadelijk dat de Alphen- sche mixed-ploeg heel sterk is. Keer op keer trekt zij ten aanval maar voorloopig weet de achterhoede der thuisclub elke aanval te doen stranden. Nu komt ook Siseo er beter in doch verder dan eenige corners weten zij het niet te brengen. In- tusschen laat De Kievit zich niet onbetuigd. We noteeren eens een keurig schot van den mi-dvoor maar even meesterlijk redt de Siseo-doelman. Met Alphen in de aan val komt de rust. Na de rust heeft Siseo de laagstaande zon in de rug. Maar nu blijkt eerst juist de betere routine der gasten. Enthousiast speelt Siseo echter door en voorkomt dikwijls op onbegrijpelijke wijze een doelpunt. De Alphensche keeper komt er practisch niet meer aan te pas. Verbeten wordt de strijd gestreden voornamelijk voor 't Siseo-heiligdom. Als eens de mid voor -der Kievitten er tusschen uit breekt en naar buiten zwenkt weet hij met een phenomenaal hard en keurig schot het zeer verdiende doelpunt te scoren (0—1). Vlak hierop kondigt de fluit van den scheids rechter het einde aan van deze vurig doch prettig- gespeelde wedstrijd. ALPHEN AAN DEN RIJN De oude klapbrug, de eenige oeverver binding in de kom der gemeente Alphen aan den Rijn over den Rijn heeft het gis teren, onder last van een twintig tons wa gen, geladen met tegefls uit Eindhoven, begeven. De chauffeur van den wagen, -die aan de capaciteiten van de brug reeds twijfelde en bij voorbaat toestemming vroeg om er overheen te mogen rijden, bemerkte, toen de wagen het midden van deze Rijnverbin ding had bereikt, dat het niet goed zat en verdacht gekraak versterkten hem in het vermoeden, dat de brugklappen het niet zouden houden. Er viel hem toen even wel niets anders te doen, dat met volle toeren van den motor den wagen zoo snel mogelijk o-ver het gevaarlijke punt theen te trekken. Dit gelukte hem net nog op tijd, want toen de laatste wielen het hoog tepunt hadden verlaten, zakten de klap pen door het middenpunt heen, omlaag. Dientengevolge is het autoverkeer over de brug en het scheepvaartverkeer tot op zekere hoogte, eenigen tijd gestremd. Met alle macht is men reeds, onder toezicht van de Prov. Waterstaat drukdoende om 't euvel te verhelpen door de brug met be hulp van bokken e.d. op te takelen. Het groote verkeer wordt nu via de brug te Koudekerk en te Zvvammerdam geleid, voor zoover het gebruik zou moeten ma ken van de Alphensche brug. Het lichtere verkeer wordt over de brug en via de overzetveeren onderhouden. Deze brug, welke reeds meerdere sporen van ouderdom vertoont, was in de laatste oorlogsjaren menigmaal op zware proef gesteld en is ook eenmaal door een aanva ring uit haar vorm geslagen, doch kon, na geringe herstellingen, weer gebruikt wor den. Vóór den oorlog stond de brug reeds op de lijst om door een geheel nieuwe te worden vervangen en wel in de naaste toekomst. De oorlog heeft deze plannen evenwel niet bespoedigd integendeel de Alphenaren en het zeer drukke autoverkeer zullen 't nog wel langen tijd met een op nieuw „opgelapte." klapbrug moeten doen. Gemeenteraadsverkiezing. De candi- datenlijsten voor de gemeenteraadsverkie zing zijn als volgt genummerd: 1. De ge combineerde lijst van C. H. en A. R.; 2. Kath. Volkspartij; 3. Partij van den Ar beid; 4. Partij van de Vrijheid; 5. Onaf hankelijke Volkspartij, en 6. Staatk. Geref. Partij. Personalia. De heer C. Verheij te Woerden is benoemd tot technisch ambte naar bij den dienst van Gemeentewerken alhier. LEIDERDORP Vliegerwedstrijd. De door de Buurtver. „Festo Forta" georganiseerde Vlieger wedstrijd mocht zich in een groote belang stelling bij de jeugd Verheugen. De prijs winnaars waren: le prijs Koos Westrienen voor de beste vlieger; 2e prijs Tonni Par- mentier voor de verste vlieger; 3e prijs Dick Kruidenier voor de grootste vlieger; 4e prijs Nel Westrienen voor de kleinste vlieger; 5e prijs Hcnny Neuteboom voor de mooiste vlieger; 6c prijs Henk Vodegel voor de origineelste; 7e prijs Beb v. Weelde voor mooie vlieger; 8e prijs Jan de Bil voor idem. Troostprijs: Jilles Rooseboom; Dick Rijnsburger; Bardje Brouwer; Jas Winkel en Joh. Pret. ER ZIJN MENSCHEN die niet aan Gods-oor- deelen gelooven en nu is het natuurlijk waar, dat Onze Lieve Heer niet klaar staat om onmiddel lijk iemand voor zijn euvelen overmoed te straffen. Maar wanneer de daders zich er open lijk op gaan beroemen en zich daarmee als het wa re openlijk tegenover God stellen, dan kan het zelfs den barmhartigen God te machtig worden. De Katholieke T" "*s- partij in Italië heeft als embleem het schild en het kruis en toen men aan een van huis uit ka tholieken communisti- schen spotter vroeg of hij ook niet op het schild en het kruis zou stem men, antwoordde Bernar- done Nani: „Ik ga liever duizendmaal dood, dan mij daaraan te verkoo- pen". Bernardone ging stemmen en hij stemde voor sikkel en hamer, zooals hijzelf bluffend aan iedereen vertelde. Maar 's avonds kreeg Bernardone een beroerte en stierf. Hij deed het maar een keer en daar zal hij wel genoeg aan gehad hebben. KRUISBEELDEN wér den in Duitschland stuk geslagen. zooals ze daar opgericht stonden langs den openbaren we~. Dat waren de Nazi's die dit deden. En we dachten: da. zou bij ons nooit ge beuren. De nazi's kwa men en zij verwoestten kerken, ze sloegen beel den kapot. De nazi's gin gen en wij waren weer vrij. Maar op een goeden dag, nadat wij een jaar bevrijd waren, bleek het dat er ook Nederlanders de kunst verstaan beel den kapot te slaan en kruisen te onteeren. Want dit gebeurde in het begin van de maand Juni toen de bevrijding een vol jaar was voltooid in Nederland, in de provin cie Noord-Brabant, even over de Moerdijk. Men behoeft niet te vragen wie dat geweest zijn. Men ónderzoeke maar welke mentaliteit het meeste overeenkomt met die van het nationaal- socialisme. MJNISTER DREES is dus wederom minister van sociale zaken. Maar als hij werkelijk succes wil hebben, tenminste bij zijn ambtenaren, dan zal hij filmoperateur moeten worden, want een advo caat, die het ministerie van Sociale Zaken opbel de, gaf daarvan het vol gende verslag: „Mag ik het .hoofd van de afdeeling personeel?" „Die is er niet", zei de telefoonjuffrouw. „Mag ik dan zijn plaatsvervanger?" ..Die is er ook niet", zei de juffrouw. „Mag ik dan diéns plaatsvervanger heb ben?" „Die is er ook niet", zei de juffrouw. „Maar is er dan, behal ve u, iemand wél, juf frouw?" vroeg de advo caat in wanhoop. „Neen, mijnheer", zei de juffrouw: „de heeren zijn allemaal naar de film". De klok wees 's mor gens elf uur. Min. Drees, het ver haal is uit de „Nwe. Ne derlander" die de P. v. d. A. zeer goed gezind is! Wordt ftlmoperateur en U hebt succes. HET AMSTERDAMSCH congres ter gelegenheid van het zesde eeuwfeest van het H. Sacrament van Mirakel is, wat zijn grootsche slotplechtig- heid betreft, en de ver schillende vieringen, een groot succes geworden, zoowel door de goede verzorging, de artistieke vorm en de liturgische luister, die daaraan werd verleend. Maar het verdere pro gram, namelijk de lezin gen, tot zelfs de concer ten toe, verheugden zich maar in matige belang stelling. Er waren spre kers voor leege zalen en de tooneeluitvoering in den Schouwburg, stampvol was vond niet die resonnance in het pu bliek, die het stuk eigen lijk verdient. Het is heel erg goed en heel erg te prij-en dat wij onze ker kelijke feesten ook met een massale opkomst vie ren. Maar wij moeten on ze katholieke standing en cultureele opvoeding toch gaan opvoeren, want wij moeten als katholieken niet ook maar den schijn op ons laden, dat andere uitingen, die niet direct in kerkelijk verband thuis hoorenf onze belangstel ling missen. Want al heel spoedig zou men dan, en niet ten onrechte, daaruit de gevolgtrekking ma ken, dat wij toch eigen lijk maar een beetje ach terlijk en onontwikkeld soort menschen zijn. We worden er boos over als men ons zoo beschouwt, maar we mogen heusch wel zorgen er geen aan leiding toe te geven. LEIMUIDEN IJk. De ijk en herijk van maten en gewichten is niet op 10 doch op 12 Juli. NIEUWKOOP Zeilen. De uitslag van den gisteren gehouden zeilwedstrijd op de Noordeinder- plas is als volgt: NN 16 M2 kl. 1. Windhap- per J. Blonk; 2. Buizex-d, L. van Dam. Shar- pey-kl.: 1. Lejo, N. A. de Pater; 2. Jowie, C. J. v. Leeuwen. B.M. 12 M2 kl.: 1. Aafje, N. Tijstei-man. Handicap-lkl. 1. Typhoon, J. de Jong. Voetbal. Nieuwkoop I speelde gisteren alhier tegen Nieuwerkerk I en won met 4-1. TUJNSATERWOUDE GEMEENTERAAD. De Raad kwam in vergadering bijeen. De uitwerking van plannen v. oeverbevei liging zouden moeten kosten volgens N.V. Grinding te Zwolle 200.Dat iels aan de eilandjes van de Brasemernneer gedaan wordt is van groot belang van het natuur schoon. De xaad besloot voor de tx-aclatxc der schoolkinderen een bcfdirag van 50 cent per leerling uit te trekken. Voor tweehon derd kinderen zal dit dus een bedrag vor deren van 100.Tot leden van de com missie tot wering van schoolverzuim wor den benoemd de heeren W. Compeer, J. A. de Bruin en Mej. C. C|olle. Op voorstel van B. en W. wordt aan oen heer H. v. d. Lee met ingang van 1 Juli aa. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de O.L. school wegens diens benoeming tot ondei-wijzer aan de O.L. school te Zoetcx-meer. B. en W. hebben per 1 Juli benoemd tot tijdelijk on derwijzer aan de O. L. school den heer C. P. Belogne. De heer Comipeer verzoekt aan B. en W. om weer te zorgen voor een goe de numimering der huizen. De voorz. ant woordt hierop, dat d'it spoedig zal geschie den. Voor het onderhoud der wegen moet een geldleening worden aangegaan van 15.000.De heer Disseldox-p zegt dat deze lasten veel te zwaar zijn. De voorz. deelt mede dat onderhandelingen met Ged. Staten druk gaande zijn over dit onder houd. TER AAR „Luchtbescherming' ontbonden. De Ned. Ver. voor Luchtbescherming in onze gemeente is ontbonden. Er is besloten 'het batig saldo groot 155.55 le schenken als bijdrage voor het te stichten monument voor Ter Aarsche Oorlogsslachtoffers. VOORSCHOTEN Postzegel-tentoonstelling. De afdee ling Voorschoten van de Ned. Vereen, van Postzegelverzamelaaxs zal op Zatexdag 13 Juli a.s. een tentoonstelling organiseeren in de Ned. Herv. School alhier. Des mor gens van 1012 uur toegankelijk voor de jeugd. Elk kind krijgt gratis vijf vreemde postzegels. Des middags van 35 uur is de tentoonstelling toegankelijk voor ouderen. Interessant materiaal zal te ziext zijn o.a. vele nieuwe Indische postzegels. De ge- heele opbrengst is bestemd voor de ver- oeniging van kmdexuxitzending alhier, wel ke voor haar mooi werk veel geld noodig heeft. VOORHOUT Buurtvereen. „Boerhaave". Zaterdag, op de verjaardag van Prins Bernhard, heeft deze vereeniging een buurtfeest ge organiseerd. 's Morgens werden de ver schillende kinderspelen gehouden en wer den hun diverse tractatics aangeboden. De middag was voor de grooten bestemd. De behendigheid om een pop aan te klee- den in den kortst mogclijken tijd was een vermakelijk gezicht. Verschillende dames waren er zeer vlug mee; alleen voor het hardloopen zouden ze nog wel eens een goede training r.oodig hebben. Ook het rui ter te paard voor heeren trok veel belang stelling. Om 6 uur had er een poppenkast- vertooning plaats op het schoolplein van de Eerw. Zusters. Groot en klein heeft zich hiermede vermaakt, 's Avonds werd de alom vermaarde stoelendans gehouden waarna men overging tot een gezellig sa- mennzijn in de Willem Botsstraat. WASSENAAR Gistermiddag omstreeks 14 uur ontstond brand in de villa's Klein Hocfijzerlaan 1 en 3 te Wassenaar. Door tot nog toe onbe kende oorzaak begonnen de rieten daken van deze villa's te branden. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch zij vroeg ge zien den omvang van den brand assistentie van de Haagsche, daar eenige villa's in de directe omgevingg, die eveneens rieten da ken hebben, gevaar dreigden te loopen. Beide villa's brandden totaal uit. Een ge deelte van den inboedel kon worden gered. Te omsti*eeks 15 uur ontstond brand in een perceel aan de Oranjelaan no. 14. Het vuur sloeg over naar perceel nr- 16. Van beide villa's brandde de bovenverdieping uït. Hier kon de inboedel gered worden. De oorzatk van de bx-anden staat nog niet vast. De politie stelt een ondferzoek in. ZOETERWOUDE Kath. Bouwvakarbeiders. Het bestuur maakt aan de leden bekend dat de vacan- tiebonnen ingeleverd kunnen worden bij den penningmeester, Noord buurt 19 op Donderdag 4 Juli 's avonds 7.30 tot 9 uur. Ook niet-leden kunnen van deze gelegen heid gebruik maken. Alle bonnen die nog jn bezit zijn moeten worden ingeleverd. LEIDEN, 2 Juli. Groenten. Andijvie 5 10 per 100 kg., kroten f 712 per 100 bos bloemkool Ia f 1728, idem I f 1318, idem II 810 en idem III f 5 per 100 stuks, snijboonen f 115150, stokbooncn f 200240, tuinboonen 1317, doperw ten 6375 per 100 kg., komkommers I f 18—35, idem II 16—26. idem III 14—22 per 100 stuks, stek komkommers 920, spitskool 1215 per 100 kg., meloenen 8017 per 100 stuks, bospeen f 1428 pre 100 bos, peen. f 1724 per 100 kg,, pe terselie 9.10 per 100 bos, peulen 2864, postelein 822 rabarber f 57 per 100 kg., radijs 66.50, selderie f 4—5.20 per 100 bos, Sla I 2.80—6.50, idem II 1—1.80 per 100 krop, stoofsla f 10, spinazie 8—17, tomaten S 180190, aardbeien 150200, aalbessen 110128 per 100 kg., perziken 779 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3