Sportuitwisseling Leiden-Oxford STADSNIEUWS Galvaniseeren Nette Winkeljuffrouw Accountantskant. A. Martijn CONSUMPTIETENT BOERDERIJ Schoencrêmg Abonneert U SuKó iun Gouda" Begin Augustus athletiek- en zwemwedstrijden Er is den laatsten tijd reeds heel veel geschreven over de sportuitwisseling tus- schen Engeland en Nederland, door onze courant meer speciaal over die tusschen Leiden en Oxford. De geruchten, als zou den de Engelschen niet hier heen komen en. ónze sportlui niet naar Engeland gaan, kunnen wij hans wel beslist tegenspre ken. De onderhandelingen althans tus schen Leiden en ,Oxford worderen en ver- keeren in een vergevorderd stadium. In een persconferentie met den wethou der van onderwijs, die ook de sportbelan- gente Leiden behartigt, den heer J. van Schaik, werden ons daaromtrent meer dere gegevens verstrekt. Oyer de vele onderhandelingen, welke gevoerd zijnom daartoe te geraken, wil len we het hier niet hebben doch ons kort heidshalve bepalen tot de thans mogelijke resultaten. Deze zijn, dat een ploeg van 80 perso nen uit Oxford, niet alleen studenten, doch ock burgers, op 31 Juli1 Aug. naar Leiden zal komen, voornamelijk voor het houden can athletiek- en zwemwedstrijden. Een volledig athletiekteam en een zwem- team zal dan den strijd tegen de Leidc- naars opnemen. Op athletiekgebied zullen we hardloopnummers te zien krijgen op 100, 200. 400. 800. 1500 en 5000 M.. bene vens verschillende andere gangbare num mers voor de heeren, terwijl de loopnum mers voor de dames wellicht alleen uit 100 en 200 M. zullen bestaan. De zwemnummers zullen bestaan uit 100, 200 M. en estafettenummers, 'bene vens waterpolowedstrijden. De atletiekwedstrijden zullen gehouden worden in de Leidsche Hout, de zwem wedstrijden in de Zijl. De organisators hopen echter, dat dit sportief contact niet het eenige zal zijn bij deze uitwisseling, doch dat het moge uit groeien tot een cultureel contact op on derscheiden gebied tot in verre toekomst. We hopen in de komende weken daarop nog nader terug te komen. Voorloopig zij hiervan alleen gezegd, dat de te houden wedstrijden waarschijnlijk slechts twee VOETBAL UITSLAGEN K.N.V.B. De resultaten van gisteren luiden: Kampioenscompetitie: Heeren veenLim- burgia 53, HaarlemAjax 20, Ajax— Haarlem 8—0. N.A.C.—N.E.C. 0—2, N.E.C. N.A.C. 1—3, LimburgiaHeeren veen 4—1. Disfrict II Prom. 2e klasse: Excelsior Unitas 40. Prom. 3e klasse: L.F.C.Scheveningen 1—3 Prom. 4e klasse: HillegQmV.V.S.B. 32 District III: Prom. 2e klasse: Rigtersbleek Vitesse 21. LabosP.E.C. 04. District IV: Prom. 2e klasse: GoesHel- mondia 1—1, R.B.C.—T.S.C. 1—1. District V: Prom. 2e klasse: Friesland Emmeren 02. De stand is als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. N.A.C. 4 3 0 1 6— 3 6 Haarlem 4 2 11 813 5 Ajax 4 2 0 2 11— 5 4 Heerenveen 4 2 0 2 910 4 N.E.C. 4 1 1 2 8—9 3 Limburgia 4 1 0 3 79 2 L.F.C*Scheveningen 13. L.F.C. met invallers voor Herreur en Kukler, heeft ook in deze ontmoeting niet veel ge luk gehad. Het bleef een zeer matige ver tooning. Voor de rust ging alles goed, werd wel te veel afgefloten, maar kon L.F.C. goede aanvallen opbouwen. L.F.C. wist zelfs de leiding te nemen. Toen Keereweer goed doorgaf, zette van Dam dagen in beslag zullen nemen. De overige vier dagen van het Eng. bezoek zullen ge wijd zijn aan excursies en ontspanning om Leiden en omgeving nader bekend te ma ken fc>ij onze gasten. Een en ander kost natuurlijk' geld en eenige opoffering van de zijde van de bur gerij, speciaal van de sportlui, die tegen de Engelschen zullen uitkomen, omdat voor hen de kans bestaat later de gasten der Engelschen te worden. De reiskosten van de bezoekers neemt de gemeente Lei den voor haar rekening, het verblijf moet daarom voor rekening komen van de sportvereenigingen c.q. ingezetenen, die zich voor het werk interesseeren. Van eind Juli tot half Aug. zullen 150 scholieren vanwege de World Friendship worden uitgezonden, die worden onderge bracht in Eng. gezinnen. Daartegenover moeten 150 Eng scholieren zoo mogelijk later hier in dezelfde gezinnen worden opgenomen. In het najaar zullen meerdere uitwis selingen plaats hebben met Engeland. Zoo is het reeds vrij zeker, dat op 8 Sept. een voetbalwedstrijd gespeeld zal worden van een Erigelsche 2e klas League-team tegen het Leidsch elftal. zuiver voor en kopte Senteur goed in' fl—0). De gasten breken gevaarlijk door. Duffels is uit doel maar Neuteboom redt. Kort voor rust gelukt het den gasten door v. d Harst gelijk te maken (11). Direct daarna moet v. d. Harst vervangen wor den en zien wij van Meeteren juist naast schieten. Dan komt een voortdurend Sche- veningen-overwicht en met een gelukkig schot maakt de rechtsbinnen 12. Twee minuten voor het einde, nogmaals een Sch. doorbraak en de stand is 13. waar mede ook het einde komt. L.F.C. is thans definitief uitgeschakeld voor promotie. ATHLETIEK. Docos. Het is Docos bij de athletiek wedstrijden, georganiseerd door ,,I.E.V." te Velsen, gelukt voor een jaar in het bezit te komen van den IJsvrieswisselbeker, als zijnde de best geklassificeerde club op de gezamenlijke nummers. Docos wist 46 punt ten te behalen, tegen D.E.M. (Beverwijk) 27 punten en Holland (Haarlem) 19 pun ten. Op de 100 M. heeren B. leverden Th; Lud- lage en P. Schouten een vinnig duel, dat voor eerstgenoemde een overwinning op leverde met den fraaien tijd van 11.3 sec. C- Tuynman, de jeugdige, maar zeer goe de Docos miiddenafstandlooper, bleek op de 800 M. Jun. A voor z'n tegenstanders te sterk; ;zoo ook K. v. d. Wiel op de 800 M. heeren C. Tijden van deze twee athleten, resp 2 min. 12.8 sec. en 2 m. 16,1 sec. De 400 m. C. brachten een goede 2e en 3e plaats voor Th. Ludlage en C. van Gent. A. Gieske, de Docos-technicus nam kogel- stooten en discuswerpen voor z'n rekening, terwijl hoogspringen heeren B. geheel voor Docos was. Schouten, Kalenberg en Ber- bee werden hier le, 2e en 3e. De junior Ton Kallenberg zorgde voor een verras sing door op het speerwerpen een 2e plaats te bezetten met een worp van 35.60 m. L. v. Heteren werd op de 300 m. C. tweede en J. v. d. Wiel op de 3000 m B. le. Tot besluit van den zeer geslaagden en goed georganiseerden wedstrijd wist Do cos alle estafettenumimers in de wacht te sleepen. KORFBAL. SPORT IN HET KORT Hedenavond om 7.15 uur p-ecies zal het eerste elftal van de K.J.B. der Leonardus- parochie op het Docos-terrein een handbal wedstrijd spelen tegen het eerste elftal van het Rectoraat a. d Haagsche Schouw. De intern, cross country, Zaterdag op Duinrell te Wassenaar gehouden, werd ge wonnen door Piet Knijnenburg, .favoriet in de zijspanklasse en 500 c.c.-klasse. De Wasensaarder bleek op zijn „eigen" baan in uitstekende conditie. Zijn plaatsgenoot J. Vosse won den nieuwelingen wedstrijd 500 c.c.-klasse. F. Visbach uit Hillegom won de senioren 125 cc.-klasse. Bij de lustrumwedstrijden van Laga wonnen de Delftsche studenten het hoofd nummer Oude Acht van hun stadgenooten de Delftsche Sport. Njord werd tweede" in de Twee zonder st. en in de Jonge Skif. De damesstudenten van „de Vliet" won de nummers Dames Acht en Stijlroeien Oude Skif. Vitesse en van Fluks zoo kernachtig door den heer K. Heijboer „de Leidsche School" genoemd heeft bewondering gewekt en eerbied afgedwongen, is daarna nimmer meer geëvenaard. VitesSe ver dween, Fluks leeft nog, maar moet het de laatste jaren heel bescheiden doen in la gere regionen. Maar de woorden van weth. v. Schaik, van voorzitter Wilson van den K. N. K. B., van een Heijboer kenner van het korfbalspel en vriend van Fluks als bijna geen tweede in den lande woorden voorts van zoovele Leidsche en .Zuid-Hollandsche vereenigingsvertegen- woordigers hebben de jongere generatie van Fluks ongetwijfeld terecht bewezen, dat de Leidsche roodwitten weer hoogerop moeten. Dat zal moeilijk zijn, maar het kan en waar een wil is. daar is een weg. Vóór het veertigjarig jubileum moet daar in verandering komen. Terecht is erop ge wezen; daarvoor is training noodig, maar hiervoor is ook een eigen terrein noodig en Leiden moe daarvoor zorgen binnen den kortst mogelijkentijd. Voorzitter F. Schilthuyzen heeft het an derhalf uur warm gehad op de receptie, maar met evenveel enthousiasme als de vele sprekers en spreeksters hem en zijn vereeniging gelukwenschteri, heeft hij hen geantwoord met een enthousiasme, dat de splinters eraf vlogen! En 's avonds, bij de grandioze revue-op voering in den Foyer der Stadsgehoorzaal heeft de jongere generatie bewezen wel tot iets in staat te zijn. Gisteren werden de seriewedstrijden van het jubileerende Fluks gehouden. De totaal resultaten daarvan zijn: le Afd.: le pr Koog Zaandijk, 2e Samos. 2e Afd.: le pr. ALO (definitief winnaar v. d. wisselbeker), 2e prijs Fluks. 3e Afd.: le pr. Haarlem, 2e K. Z. IV. Veteranen: 1 pr. Fluks A. WATERPOLO. In de Zweminrichting De, Zijl werd ge speeld de wedstrijd L. W. V. 2De Zijl 4. De Zijl won met 20. Hierna vond een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen L. W. V. 1 en een Zijl-comb. De Zijl won met 71. Zevende lustrum Fluks. Op grandiose wijze, heeft de Leidsche Korfbalcluo „Fluks" Zaterdag en Zondag haar 35-jjarig bestaan herdacht. In normale tijden zou den we er kolommen aan gewijd hebben. We moeten nu volstaan met een korte ver melding. De receptie bewees hoeFluks sportief nog op haar ouden roem teert. De 27 eerste klasse-jaren kunnen niet zonder meer worden uitgewischt. Maar bovenal, bet Leidsche spel, het speltype van weleer DIRECTRICE R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES NEEMT AFSCHEID. Zaterdag heeft de R.K. Vakschool voor Meisjes afscheid genomen van mej. M. A. Lutz, die in de afgeloopen 10 jaren de functie .van directrice der school heeft ver vuld. Vooral in de jaren der bezetting was het een zware taak, die op de schou ders van de directrice rustte, daar door de elkaar opvolgende inbeslagnemingen het onderwijs moest worden gegeven in allerlei localen. die ver uit elkander lagen en nauwelijks voor onderwijs geschikt ge noemd konden worden. Het uiterste werd van haar krachten gevergd, om den corps geest, den team-geest onder de leerkrachten te bewaren en het onderwijs op peil te hou den. Hoezeer mej. Lutz in deze haast bovenmenschelijke taak is geslaagd, be wees de hartelijke waardeerende sfeer, waarin het afscheid van de directrice werd gevierd. Het was werkelijk een „viering", een hulde aan de persoon en het werk van de directrice en een gelukwensch, daar de reden van dit afscheid de belofte van een gelukkiger bestemming inhoudt. Nadat 's morgens in de Hartebrugskerk een gezongen H. Mis tot intentie van de scheidende directrice was opgedragen door rector C. C. Standenmeer, godsdienst leeraar aan de R.K. Vakschool, kwamen om half 12 bestuur en genoodigden, de leerkrachten en oud-leerlingen met mej. Lutz bijeen in een der localen van de school. Daar werd de directrice bij ontstentenis van den zeereerw. voorzitter toegesproken door den heer F. A. M. Griindemann, die als oudste lid van het bestuur en als eenig fungeerend bestuurslid, dat mej. Lutz als directrice had zien komen, het woord voerde namens het bestuur. Hij herinnerde eraan, dat mej. Lutz een school aantrof, die door haar voorgangster tot grooten bloei was gebrfacht en hoe mej. Lutz erin geslaagd is. ondanks de grootste moeilijk heden, den toestand meester te blijven. Namens het geheele bestuur dankte spr. haar voor het ontzaglijk vele goede, dat zij als katholieke .directrice aan ontelbaren in die tien jaren heeft meegegeven en niet minder voor de groote steun, die zij voor het bestuur geweest is. Vervolgens sprak mej. M. A. Busé, ad junct-directrice der school, namens de leerkrachten; zij bood het gezamenlijk ge schenk van bestuur, leerkrachten, leerlin gen en oud leerlingen aan. n.ï. een fraaie smeerijzeren kroon. Rector Standenmeyer schaarde zich aan de zijde der docenten en roemde de steun, van mej. Lutz ondervonden, terwijl mej. C. A. Peters getuigde van de waardeering der administratie. Namens de oud-leerlingen dankte mej. R. v. d. Zanden de directrice voor al wat zij geweest is voor haar leerlingen en ook dé opleidings-leerlingen zelf spraken hun dank uit bij monde van mej. R. v. d. Broek. Heel aardig was het geschénk van een tweetal kleinere leerlingen, die met een groote doos kwamen aansjouwen „boorde vol dankbaarheid". Er bleek een verzame ling teeken-proeven in te zitten, als aan denken gebundeld in een album door de teekenleeraares mej. Filippo, die haar kunstvaardigheid eveneens getoond had in een door haar geteekend portret van mej. Lutz, dat in de school een passende plaats zal vinden. Tenslotte beantwoordde mej. Lutz de sprekers en spreeksters. Met voldoening en dankbaarheid ziet zij terug op de jaren van haar directoraat en dankt allen harte lijk voor den steun en de medewerking, haar betoond. Zij deed een beroep op alle leerkrachten om haar opvolgster, mej. Schreurs. in de toekomst te helpen en te steunen, om den naam van de R.K. Vak school te blijven handhaven. In den middag kwam een groote schare ter receptie om afscheid te nemen. 0.m,« vermelden wij de inspectrice van het Nij verheidsonderwijs, mej. Mich els; de di rectrice der neutrale Vakschool^ mej. Hoy- tink; de directrice der R.K. Huishoud school te Haarlem, mej. Veeger; den direc teur der Ambachtsschool, den heer Kuyn- tjes; den heer v. d. Hoogt, dir. van Mathe sis mevr. N. C. van OerleNipper, de voorgangster van mej. Lutz, voorts vele oud-leerlingen en ouders van leerlingen. Des avonds öïh 7 uur werd de dag be sloten met een „gezelligen avond", waar aan docenten en andere leerlingen deel namen. De hartelijkheid, waarmede de persoon van de scheidende directrice werd om ringd, bleek dien avond nog meer uit de guitige humor dan uit den ernst van den officeelen morgen. K. A. voor volwassenen St. Leonardus. Alle leden van de K. A. worden verzocht tot het deelnemen aan het bidden van den rozenkrans bij het overleden medelid M. van Barneveld cp Dinsdagavond halfl 8 uur in de kerk. Donderdag a.s. Tioopt de heer G. de Leendien dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar bij de C.V. v.h. Gebroeders Pel in dienst trad. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer S. Menker, is verhinderd. Woensdag spreekuur te houden. MEISJE DOOD GEREDEN OP KOEPOORTSBRUG. Hedenmiddag omstreeks 12 uur Iheeft op de smalle Koepcortsbrug. een droevig ongeluk plaats gehad. Twee auto's wilden elkaar passeeren en één ervan, een zware vrachtwagen, reed daarbij' over het trot toir bij den oprit. Een 5 a 6-jarig meisje kwam onder de wielen en werd op slag gedood. De toestand v/ordt daar op de spitsuren levensgevaarlijk Eindexamen M. S. G. Geslaagden voor het eindexamen Electrotechniek: G. F. Douma, Th. A. Gi'oenewegen J. M. Joze-* mans, P. Mioch, W. Prins, H. L. Vos, P. von Weeren en A. W. Zevenhuizen, allen Leiden; H. R. van Iterson en M. P. Schip pers, Oegstgeest; J. M. v. Beek, Wassenaar; S. P. Bruyn Haarlem; P. Leemans, Zoe- terwoude; B. J. Wassink, Deventer. 1 can- didaat herexamen. Afgewezen 4. Eindexamen 5ae klasse A.: E. J. Bakker, D. H. Bey, L. D. B. v. d. Burg, H. F. Delfos, D. J. Fasseur, J. Geen jaar, M. A. J Gordijn, C Griffioen, C. W. Haneveld, E. A. Th. 't Hart, C. J. Jonk, J. de Nie, T. Ouwehand. F v. d. Pluym, H. M. Silvester, C. Spaan derman, M. Wassenaar, J. P. P. Webbers, A, Wouterloot, P. A. Yperlaan en H. P. J. Zwetsloot, allen Leiden; A. J. v. d. Burg, Aiphen a.d. Rijn, A. A. Flick, Den Haag; A v. d. Knijff, Alphen a. d. Rijn; J. de Ko ning. Bodegraven; A. E., Massaar, Leid- schendam; C. v. d. Meyden, Zeist; H. Pij nenburg, Alkmaar; J. Rijkenberg, Wormer- veer; Th. J. Rijnierse. Amsterdam; R. L. v. Vliet, Alphen a.d. Rijn; F. A, M. v. d. Vossen, Den Haag; P. de Vries, Woubrugge Afgewezen 3. Teruggetrokken 1. Eindexamen 5e klasse Bouwkunde: P. C. M. v. d. Geer, H. Greive, C. G. Harte- velt, S. Kanbier, C. P. Schouten, J. G. van Steyn, H. A. Stuifzand en C. Bik, Leiden; II. M. Smits, Stompwijk; J. de Visser, Lisse. Afgewezen 1. DISTRIBUTIEDIENST. Morgen zijn de letters U en V t/m Vliet- stra aan de beurt voor het afhalen van 'nieuwe bonkaarten. Meerdere berichten uit stad en omgeving moeten wegens plaatsgebrek tot morgen blijven liggen. ARN. MEIJER IN CASSATIE. Arnold Meyer heeft besloten in cassatie t.e gaan van de uitspraak van het Bossche Bijzonder Gerechtshof, waarbij hij werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar en ontzetting uit de beide kies rechten voor den tijd van tien jaar. RADIO HILVERSUM I. 8.30 Radio ziekenbezoek; 9.45 Herhaling Pater Borromeus de Greeve reclassee- ringsdag; 10.45 Voordracht; 11.30 Als de ziele luistert; 12.05 Piano-recital; 12.30 Lunchconcert; 14.30 Gram.muziek; 15. Voor de vrouw; 16.De Zonnebloem; 16.45 Kamermuziek; 17.30 Gr. platen; 19.30 Voor de jongeren; 20.08 Zangspel; 21. Koempoelan; 21.15 Programma van de zee; 22.30 Gram.platen HILVERSUM II. 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arbeidsvitami nen; 10.36 Orgelconcert; 11.15 Voordracht; 12.40 „De Papavers"; 14.— Naaicursus; 14.20 Kamermuziek 16.30 Kindertijd; 16.45 Operettemuziek; 19.30- Concert; 20.15 Bon te Dinsdagavondtrein. t Heden overleed tot onze diepe droef heid zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden. onze onvergete lijke Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder. Mej. CORNELIA KOBLENSWEIJ Wed. van JOH. v. d. POEL in den ouderdom van bijna 80 jaren. 8738 Oud-Ade: Jac v. d. Poel L. C. v. d. Poel— v. d. Geest en kinderen Oislerwiik; Eerw. Overste Zr. M. Leonardine (H. M. v. d. Poel) Oud-Ade; J. H. v. d. Poel C. M. v. d. Poel— v. d. Geest en kinderen G. P. v. Schie v. d. Poel N. v. Schie en kinderen D. J. v. d. Poel A. C. v. d. Poel v. d. Geest en kinderen A. P. v. d. Poel A. C. C. v. d. Poel— v. d Geest en kinderen S. W. v. d. Geest— v. d. Poel Jac. N, v. d. Geest en kinderen Leidschendam: C. A. v. d. Geest v. d. Poel A S v. d. Geest en kinderen Oud-Ade; N. P. Heemskerk C. L. Heemskerk v. d. Poel en kinderen Leiden. 30 Juni 1946. De H. Uitvaartdienst zal plaats heben op Woens dag 3 Juli a.s. te 9 uur in de parochiekerk van den H. Bavo te OudAde, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof al daar in het familiegraf Rozenkrans bidden des avonds te 8 uur in de Rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden. Algem. kennisgeving T Heden overleed tot onze diepe droef heid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden. na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, mijn lieve onvergetelijke Man en der kinderen zorgzame Vader Be huwdzoon. Broeder. Be- huwdbroeder en Oom MARINUS VAN BARNEVELD Echtgenoot v. ALIDA M. C. v. d. BERG. in den ouderdom van 41 j.r. Wei A.M.C. v. Barneveld van den Berg Herm^nus Ciprianus Louise Leiden, 29 Juni 1946. Morschweg 127. 8734 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Woensdag 3 Juli a.s. in de Parochie kerk y. d. H. Leonardus (Haagweg) te 7.30 en 9 uur, waarvan de gez. H. Mis van Requiem te 9 uur. waarna de be grafenis om 10.15 uur op het R. K. Kerkhof. Rozenkrans bidden: Maandagavond om 8 u. aan het sterfhuis en Dinsdagavond om 7.30 uur in de kerk. Openlijk dank aan de H. Maagd Maria en den H. An. tonius voor verhoord gebed door het bidden der drie Weesgegroeten. 228 R.K. Besch. Jonge Vrouw alg. ontw. wil middaguren productief maken. Br. on der no. 235 bur. v. d. blad. Wasch teilen ketels, em mers enz.; roestig of klein defect worden weer als nieuw. Ook inruilen. Rui me voorraad Land- en Tujnbouwart. Jarenlange bekendheid. A. J. Hart- wijk. N. Beestenmarkt 7-9, (veemarkt). Telef 26627 24013. (8740) gevraagd, v.g.g.v. Hoog loon. 8733 L. M. 1. „De Sierkan", de Sitterlaan 87, Lelden EXPORT BOSBESSEN l H.H. Apothekers, Zieken huizen. Inrichtingen. Dis tilleerderijen enz. BESTEL thans uw Boschbessen bij mij vóór er export komt. Concurreerende prijzen en iederen dag versche. Af zending ook voor canta- rellen, J. PAUW Arnhemscheweg 148II. APELDOORN. 8737 H.H. BAKKERS! Wordt gevraagd een bak kersknecht, eenigszins met het vak bekend bij C. A. Campfens, brood- en ban ketbakker. Dorpsstraat. Nieuwveen. 8739 BELASTINGZAKEN 8743 ADVIEZEN CONTROLE Vaststelling Winsten en Vermogens BELASTINGCONSULENT Kamerliugh Onneslaaa 30 Leiden Telefoon 26751 ACCORDEON Te koop aangeboden een z. g. a. n. accordeon, 148 bassen. Adres Hooge Rijn dijk 155„ Leiden. 229 WINTERJAS aangeb. v. oorl. stof, kleine maat zwart Uiterste prijs 50.Te bevragen H. Stouten, Zijlstraat 9, Lei den. 231 AANGEBODEN een 10 a 12 tons vlet. zeer geschikt voor opbouw woon schip. Wil ook ruilen voor electrisch lasdhapparaat. Adres P. Zeegers, Oude Vest 207, Leiden. 8736 Wegens omstandigheden te koop rendeerende Er wordt voor direct ge vraagd een flinke CHAUFFEUR Zonder goede getuigen on- noodig zich aan te melden. Firma Jiooijmans. Wilhel- minastraat 36. Noordwijk. met standplaats. Goede om zet. Inlichtingen te beko men J. Borst, agent Hazers- woude-Rijndijk. 8735 TE HUUR AANGEBODEN een mooie kamer, goeden stand, a. d. buitenrand van de stad. aan allèenstaande R.K. Dame. Br onder no. 8742 biir. v. d. blad. TE KOOP: 237 Dames-Badpak flinke maat. met bad- schoentjes en zwemring. Hugo de Grootstr. 9. TE KOOP een beste eiken Schouw 1 Yi ton in goeden staat zijnde Carry (zonder ban den) eveneens i. g. s. z. 12. deelig konijnenhok en 2 stuks a 4-deelig. Te bevra gen bij J. v. d. Werf. Adrzn. D 235 Haze.rswoude Dorp. R. K. Echtpaar uit Leiden zou gaarne hun vacantie door willen brengen op een boerderij, vanaf 25 Juli tot 6 Aug. Br. met prijsopgave onder no. 230 bur. v. d. blad MOTORRIJWIEL te koop Indian-Ponny '34. 500 c.c., 2 cyl., prima ban den. Geheel gereviseerd. Prijs 790 gulden. Rij verg. aanw. Event, met nieuwe leeren jas. Rijnsburgerweg 47. Tel. 23199 na 7 uur. 227 NET MEISJE gevraagd voor hulp in de huish. voor 3 middagen p. week. Adres: Rijnsburger weg 86. 233 Adverteert In dit bla<i ONBEKENDE EILAND Kunstschilder zoekt bij hem passen werk, liefst in Leiden. Br onder no. 234 bur. v. d. bl. Te koop gevr. z. g a. n. DAMESFIETS zonder banden. Br. aan Langelaan. agent Leidsche Courant, Sassenheira, 232 VERLOREN :enige sleutels ongeveer 7 of 8 Juni. Zeer gedupeerd. Tegen belooning terug te bezorgen. Kapteijnstr. 49. Te koop gevraagd een KINDERSTOEL A. L. B. Noort, Kanaalstr. 7, Rijnsburg. 236. Weer de ouderweische 1. Het was een prachtige zomerse morgen. „Echt een dag om het ervan te nemen," dacht Ted Bolt, die juist zijn eerste vacantiedag had. Hij kroop uit zijn bed, schoot in zijn kleren en wipte naar buiten. Zo snel hij kon verliet hjj de stad. Want hij had een vast plan in zijn hoofd. Daar had hij al wat hij zocht. Op een bordje aan een boom las hij „botenverhuur." Daar moest hij zijn. Varen was zijn lust en zijn leven. De eigenaar van de boot was een oude schipper met een puntbaard en een pijp. „Ik heb nog net een fijn motorbootje," zei hij, „echt iets voor U". Dat vond Ted ook. „Accoord van Put ten". zei hij en hij stapte aan boord. 0P HET PAROCHIEBLAD per jaar. f4.50 p. kwartaal f 1.20 per maand ffl.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden, Telefoon 20935

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2