S)e CeicbcheSouAcwt De consumenten-credieten behandeld Atoombommen en het recht van veto Kolenpositie gaat in goede richting De zon breekt eindelijk door te Parijs KERKNIEUWS VRIJDAG 28 JUNI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10819 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. De partijen-politiek OET NEDERLANDSCHE VOLK wil niet A een doodende gelijkschakeling. Dit is in de achter ons liggende jaren wel dui delijk gebleken! Het wil vrijheid om eer lijke en ernstige overtuiging te belijden en te beleven. Het wil vrijheid van pers, van onderwijs, van organisatie op alle terrein, ook speciaal op politiek terrein, dus vrijheid van partij-vorming. Maar excessen in het voor-oorlogsche partij-wezen wil ons volk niet terug. Het was deze al voor den oorlog beu en het eischt nu dat die excessen radicaal wor den uitgesneden. Er moet een andere geest tusschen de partijen onderling heerschen. Het was de laatste jaren vóór den oorlog al beter, dan het voorheen geweest is, maar in dit opzicht moet er toch nóg veel worden verfrischt en verjongd. Wij willen hier citeeren uit een artikel van ,,De Leidsche Courant" van Jan. 1939, waarin werd gewezen op wat genoemd werd oppositie en propaganda-politiek: „Ieder partij, iedere afgevaardigde be hoort alle voorstellen, die haar of hem ter beoordeeling worden voorgezet, te beoor- deelen op hun zakelijke waarde en daarbij mag niet van invloed zijn de vraag door wie(n) deze werden ingediend. De door ons gewraakte oppositie-politiek wordt sterk bevorderd door een soort van kleingeestigheid, welke men herhaaldelijk helaas- bij partijen kan constateeren en welke hierin bestaat, dat men als vol maakt beschouwt, wat zijn eigen partij doet, en, wat andere partijen doen, vooral als zij in beginsel ver van eigen partij afstaan, altijd als slecht veroordeelt. Een ander exces van de partijen-politiek is, dat men in een vertegenwoordigend politiek lichaam met de bedoeling, om zijn partij te propageeren en te verheer lijken zaken en belangen gaat bespre ken, die daar niet op hun plaats zijn. De derde fout in de partijen-politiek is het publiekelijk bespreken van zaken en belangen in een vertegenwoordigend lichaam, die, althans in eerste instantie, met meer resultaat in besloten kring, in een commissie vergadering b.v., zouden behandeld kunnen worden. Men laat zich, aldus optredend, ook weer leiden door een klein en kortzichtig bekeken partij-belang (om van persoonlijke eer of ambitie maar te zwijgen) Wij stippen hier slechts aan. Doch wij wijzen meenen we in deze enkele zinnen duidelk genoeg aan, wat wij be doelen en beoogen. De partij en-politiek kan en moet in zich goed zijn; kan en moet staan op een hoog peil; kan en moet worden gevoerd in wat, naar eerlijke en op bevoedheid tot oor- deelen gegronde, overtuiging is in het be lang van het volk, in het belang van het land. De partijen-politiek kan en moet stre ven naar een zekere, vruchtdragende werkdadige eenheid boven verdeeldheid!" Tot zoover het citaat. In „De Magistratuur" heeft toen dr. C. Beekenkamp toenmaals lid van de Leid sche gemeenteraad dit citaat overgeno men en de drie daarin genoemde fouten van de partijen-politiek nog eens onder streept. En hij besloot zijn beschouwing: „Mr. Beumer zeide op een dezer dagen gehouden conferentie: Wie aan politiek doet, moet een zeer fijnzinnig mensch zijn. Zoo is het. Ook uit de gemeentepolitiek were men grofheid en lompheid. Ter wille van het behoud van de parle mentaire democratie. Ter bevordering van de parlementaire aristocratie." De afgevaardigde van de Katholieke Volkspartij zullen altijd en overal er naar streven, om de politiek te doen staan op een hoog peil in het belang van de par lementaire democratie die zulk een groot goed is en waarvan het behoud an ders gevaar loopt! in het belang van de geheele gemeenschap. WEST-FRIESCHE BOEREN PROTESTEEREN BIJ DEN MINISTER VAN LANDBOUW. In een door tuinders uit de gemeente Grootebroek (tusschen Enkhuizen en Hoorn) gehouden vergadering is besloten het volgende telegram aan den minister van landbouw te verzenden: „De tuinders van „De Streek" betuigen Uwe Exc. hun dank voor de verbetering van de prijzen der vroege aardappelen, ves tigen er uwe excellenties aandacht op, dat deze prijzen nog niet den kostprijs benade ren en protesteeren ten sterkste tegen het niet-toekennen van deze prijzen. In het be lang van de voedselvoorziening van het Ne- derlandsche volk zal tot het rooien van aardappelen worden overgegaan in de stel lige verwachting, dat de den tuinders recht matig toekomende prijzen zullen worden vergoed". DE TWEEDE KAMER I"\E TWEEDE KAMER heeft gisteren het wetsontwerp inzake het verleenen van z.g. consumenten-credieten in behandeling genomen. Aangedrongen werd op een soe pele toepassing van de verplichting tot ter ugbetaling. Minister Lieftinck zeide, dat het de bedoeling is de voorwaarden pas na de sluiting van den aanvraagtermijn bekend te maken, tenein le misbruik te voorkomen. De heer Andriessen (K.V.P.) diende een amendement in, waarbij meer rekening wordt gehouden met de belangen van groote gezinnen. De heer Hoogcarspel (C.P.N.) vraagt of de hulp in den nood, welke het wets ontwerp schijnt te verstrekken, inderdaad hulp is. Hij had liever loonsverhoogingen gezien. De minister van Financiën de heer Lieftinck, merkt op, dat, wat het wetsontwerp beoogt, een uit de vele maat regelen is, welke genomen moeten wor den. De hoofdgedachte is geweest, dat de verschaffing van koopkracht niet mag uit gaan boven de hoeveelheid goederen, die in de betrokken periode ter beschikking kan worden gesteld. Omtrent de hoeveel heid goederen, die in de eerstvolgende an derhalf a twee jaar in het algemeen be schikbaar zullen komen, moet men zich niet te groote illusies maken. Spr. ont raadt zeer ernstig de bedragen in het wets ontwerp genoemd te verhoogen. Het voor nemen is, de regeling der afbetaling zoo uit te werken, dat de laagste inkomens en zij, die groote gezinnen hebben te verzor gen, een belangrijke tegemoetkoming bij de terugbetaling zullen verkrijgen. De voorwaarden zullen met opzet eerst be kend wordeni gemaakt na 31 Dec., den ter mijn, waarop de credietverleening is ge sloten, opdat er geen misbruik van ge maakt wordt. Uiterlijk 1 September zal met de credietverleening begonnen Runnen worden. De minister van Sociale Zaken, de heer D r e e s, merkl op, dat in de loo- nen alléén de oplossing niet kon liggen, omdat ook anderen dan loontrekkenden ge holpen moeten worden. De achterstand zou gemakkelijker op te lossen zijn als de loonen hooger waren; dit is een vraagstuk waar men allerwegen mede worstelt. In- tusschen zijn in het afgeloopen jaar de loonen reeds herzien. De regeering onder zoekt de mogelijkheid van verdere ver- Soepelheid bij de terugbetaling De heer Andriessen (K.V.P.) ver klaarde het gewenscht te achten, in be paalde gevallen een bedrag a fonds perdu te verstrekken. Er zijn gezinnen ten aan zien waarvan het noodig is, dat zij weten, dat het voorschot niet behoeft te worden terugbetaald. Voorts achtte hij verhooging van het bedrag per gezin noodzakelijk. Spr. stelde te dezen amendementen in uit zicht. Hij meende verder, dat de mogelijk heid geopend moet worden óók na 31 Dec. 1946 nog aanvragen in te dienen. De schijn van armenzorg dient vermeden te worden bij deze hulpverleening. Effectieve inscha keling der werknemersorganisaties is in verband daarmee gewenscht. De heer Hacke (P.v.d.V.) vroeg o.m, of niet bepaalde normen te stellen zijn, volgens welke credieten eventueel niet terug betaald zouden behoeven te worden. De heer Sc hm al (C.H.) uitte eenige bedenkingen tegen het ontwerp. Het ont werp komt laat. Het verstrekken van gel den a fonds perdu schijnt niet in de be doeling te liggen. Uit het ontwerp is echter anders te lezen. Het aantal gegadigden zal z.i. zeer groot zijn. Hij heeft berekend, dat er 500 millioen voor het consumenten- crediet zal noodig zijn. Spr. vreest, dat het niet zal meevallefri wat er weer in 's rijks schatkist zal terugvloeien. Naar zijn ver wachting 125 millioen. De heer S m e e n k (A.R.) verklaart met het ontwerp mee te gaan, omdat hij weet, dat de nood hoog is. Hij meent, dat vast gehouden moet worden aan de gedachte, dat, in het algemeen genomen, de crediet verleening ook credietverleening moet blijven en niet mag ontaarden in een be schikbaar stellen van vele en vele mil- lioenen a fonds perdu, al zal spr. zich niet verzetten tegen kwijtschelding in bepaal de gevallen 6e Eeuwfeest Amsterdam Telegram aan en antwoord van Z.H. den Pans Op Zondag 23 Juni in den namiddag werd een telegram verzonden aan Zijne Heiligheid Paus Pius XII van den volgen den inhoud: De Katholieken van Nederland in groote menigte tezamen te Amsterdam in het Sta dion ter luisterrijke viering van het zesde eeuwgetij ter eere van het H. Sacrament van Mirakel, vereenigd met Zijne Eminen tie den Kardinaal-Aartsbisschop en de overige Bisschoppen van Nederland en vele Hoogwaardige Abten, Prelaten, pries ters en religieuzen, bieden U hun oprech ten dank aan voor Uw zoo belangstellend en hooggewaardeerd schrijven en voor den Pauselijken Zegen, betuigen hun hulde en hun ongebroken trouw aan Uw Heiligheid en aan de H. Kerk en beloven U hun ge bed en werk voor de pacificatie der we reld. w.g. J. P. HUIBERS. Bisschop van Haarlem. Donderdag 27 Juni mocht Z.H. Excel lentie de Bisschop van Haarlem het vol gende antwoord van den H. Vader ont vangen: De H. Vader, dankbaar voor de betui gingen van aanhankelijkheid en gehoor zaamheid, die Gij Hem, mede in naam van Zijne Eminentie den Kardinaal-Aartsbis schop van Utrecht, van de Bisschoppen en priesters en een overgroote menigte van geloovigen, naar Amsterdam tezamen ge stroomd om het Eucharistisch Congres bij te wonen, hebt aangeboden, verleent nog maals van ganscher harte aan allen, die bij deze verheven plechtigheden aanwezig zijn, den Apostolischen Zegen en koestert den vurigen wensch, dat de harten der ge loovigen door de overvloedige uitgestorte genade van dit verheven Sacrament in nieuwe godsvrucht en deugd mogen ont gloeien. w.g. MONTINI, Substitutus, betering door iets te doen op het gebied van den kinderbijslag. De heer Andriessen (K.V.P.) licht vervolgens eenige amendementen toe. Het eèrste beoogt meer rekening te doen houden met de grootere behoeften van de groote gezinnen. Voorgesteld wordt het eerste lid van art. 1 aldus te doen luiden: „Onze minister van Financiën is bevoegd uit 's Rijks kas credieten te verstrekken voor den aankoop van onontbeerlijke duur zame gebruiksgoederen, hierna te noemen consumentencredieten, welke credieten voor op zichzelfstaande personen per per soon een bedrag van 100.en voor hen, die in gezinsverband leven, eenzelfde be drag voor ieder gezinslid, vermeerderd met 100.voor die gezinnen, waarvan het aantal leden vier of minder bedraagt, niet te boven mogen gaan. Voor gezinnen met meer dan vier leden zal dit bedrag voor elk gezinslid boven de vier met f 25 worden verhoogd. Het tweede amendement bedoelt de mo gelijkheid te openen, dat ook na 31 De cember 1946 nog aanvragen kunnen wor den ingediend. Na de toelichting des heeren Andriessen schorst de voorzitter de vergadering tot hedenmiddag 1 uur. MINISTER VAN OVERZEESCHE GEBIEDSDEELEN ONTVANGT WEST-INDISCHE DELEGATIE. Gistermorgen hebben de Curagao- sche en Surinaamsche commissies een eerste officiëel onderhoud gehad met den minister van Overzeesche Gebieds- deelen. De besprekingen werden ge voerd in een atmosfeer van onderling begrip; beide commissies hebben hun bedoelingen uiteengezet. De volgende bespreking zal plaats hebben op Zaterdag a.s. PRINS BERNHARD Prins Bernhard viert morgen zijn 35sten verjaardag. Met ware, oprechte sympathie viert ook heel het Nederlandsche volk deze verjaar dag. De Prins heeft tijdens den oorlog de reeds onder ons volk levende sympathie ver sterkt en verdiept door zijn doortastend en moedig optreden. En nu in deze tijd leeft hij ook weer intens mee met héél het Nederlandsche le ven, met al de nooden en verlangens van het Nederlandsche volk. Zijn belangstelling gaat op daadwerkelijke wijze uit naar alles wat zijn medeleven wenscht en noodig heeft. God zegene onzen Prins, onze Prinses en het Prinselijk gezin. DE COMMISSIE voor atoom-energie der Vereenigde Naties kwam Dinsdagavond wederom te New York in zitting bijeen, ter ibesprèking van de twee voorstellen, van de Vereenigde Staten en Rusland, voor inter nationale controle der atoom-energie. Het Amerikaansche plan stelt voor, de con trole op te dragen aan een genootschap tot Het Rijiksloodswe- zen vervult een groo te rol in den weder opbouw van ons land', al merkt de be. volking hier weinig van. Bij weer en on tij immers worden de schepen, welke kostbare materialen bevatten, door de loodsen in de havens gebracht. Een schip heeft door het hij- schen van de loods- vlag om een loods gevraagd. Per jol wordt de loods naar het vaartuig ge bracht. By rnes raakte er buiten adem van Tijdens de zitting van gistermiddag heb ben de ministers te Parijs op de volgende punt overeenstemming bereikt. De Do- dekanesos wordt aan Griekenland terugge geven; het Fransche standpunt inzake de Fransch-Italiaansche grenskwestie is ge accepteerd; men werd het eens over de be perking van de Bulgaarsche marine en eveneens over de regeling van de Roe- meensche buitenlandsche activa. Tot het bereiken van deze overeenstem ming heeft Molotof veel bijgedragen. Hij verklaarde zich nu bereid zoowel de Grieksche als de Fransche eischen te aan vaarden. Een en ander deed Byrnes zeg gen, dat hij een oogenblik noodig had om op adem te komen. De volgende vier punten van het Roe meensdie verdrag werden nog besproken, ten aanzieij waarvan evenwel geen over eenstemming werd bereikt, n.l. vrij scheep vaartverkeer op de Donau, teruggave van geallieerd bezit in Roemenië, een alge- meene economische clausule met betrek king tot vooroorlogsche multilaterale lucht- en scheepvaartconcessies. Ondanks het feit, dat de besprekingen over Triëst Woensdag waren vastgeloopen, heerschte in conferentiekringen gisteren een onverwacht optimisme. —X— Belgische regeering ver werpt 's konings voorstel De Belgische regeering gaat niet in op het voorstel van koning Leopold om diens documenten aan een commissie voor te leggen. „Indien de koning mededeelingen heeft te doen aldus minister Buissert is de regeering van oordeel, dat zij alleen be voegd is om die mededeelingen in ont vangst te nemen en om, na ze te hebben ontvangen, onder haar verantwoordelijk heid de noodzakelijke beslissingen te ne men". Topprestatie van de Limburgsche mijnen Er is in Nederland eenige ongerustheid gewekt door een bericht uit buitenland sche bron, volgens hetwelk de zendingen van buitenlandsche kolen in de komende maanden zouden verminderen. Nederland is in het Europeesche steen kool-comité vertegemvoordigd door den heer Looman, directeur van het Verkoon- kantoor der Staatsmijnen in Den Haag. Zijn plaatsvervanger, die geregeld de vergade ringen van het comité meemaakt, is ir. Paulen. Het Europeesch steenkool comité heeft een belangrijke taak. In de eerste plaats verdeelt het de in Europa beschikbare ko len. De E.C.O. (European Coal Commit tee) beraamt echter tevens plannen tot het opvoeren van de productie en verdeelt de hulpmiddelen, die bij de productie noodig zijn, zooals het mijnhout en de transport banden. Nederland kan op het oogenblik be schikken over drie leveranciers van steen kool- Deze zijn de Limburgsche mijnen, de Rhurmijnen in Duitschland en de Ameri- kaansche mijnen. Tot dusverre werd iede re maand gewikt en gewogen, hoeveel ko len van de beschikbare hoeveelheid aan ieder Europeesch land moest worden toe gewezen. Wat Nederland heeft gekregen en zal krijgen. Ohder de oude regeling heeft Neder land een behoorlijk aandeel ontvangen. Volgens de gegevens van de E.C.O. was aan Nederland van Juli 1945 tot April 1946 toebedeeld een hoeveelheid van 1.081.700 ton steenkool. Wij kregen echter 1.146-000 ton of 106 procent. België kreeg b.v. 95 pet. (1.628.000 ton van de toegezegde c.a. 7-710.000 ton). Dit zijn hoeveelheden, die uit het Ruhrgebied kwamen. Uit Amerika zou Nederland krijgen 1.162.500 ton, maar door de stakingen werden slechts 904000 ton geleverd. In totaal kreeg Nederland van de toegezegde kolen 91 procent en België 94 procent. België kreeg een grootere hoeveel, beid kolen, omdat het meer geïndustriali seerd is dan Nederland. Sedert April ontvangen enkele landen steenkool, die er "voordien geen kregen. Zij zijn echter vroegere afnemers van Duitsch land. en Zweden kan nu b.v. hout voor den wederopbouw leveren, dat het zou ver stoken, als het die kolen niet kreeg. Bij Ita lië staat de zaak eenigszins anders. Daar moesten RuihriiFien heengestuurd worden, omdat de door Amerika toegezegde leveran ties als gevolg van de stakingen achterwe ge bleven. Over de maand Juli zal Nederland uit het Ruhrgebied 160.000 ton steenkol ontvan gen, België slechts 100.000 ton. Volgens de nieuwe formule, die in de toekomst zal gel den, zal Nederland zeker niet slechter wor den bediend dan in het verleden. Niemand behoeft zich daar bezorgd over te maken. De productie in het Ruhrgebied. Ir. Paulen gaf nog enkele interessante productiecijfers voor het Ruhrgebied- In Februari produceerden de mijnen daar al weer 180.000 ton steenkol per dag. Als ge volg van de vermindering der levensmid delen rantsoenen daalde de productie tot 147.000 ton. Sedert de verbetering der rantsoenen tot 2800 calorieën per dag (de Nederlandsche ondergrondsche mijnwerker krijgt er 5200, maar dit rantsoen is wat de samenstelling betreft nog niet gelijk aan het vooroorlogsche) steeg de productie weer tot 177.500 ton in de afgeloopen week. In September hopen de Engelschen in het Ruhrgebied, die zich daarvoor alle moeite geven, de productie op te kunnen voeren tot 200.000 ton per dag. Ook deze vooruit zichten zijn zeer bevredigend. Men verge- te niet, dat in Duitschland in versterkte mate de factoren werken, die ook in an dere kolenproduceerende landen een rol spelen In Mei waren nog maar 62 pro cent van het aantal arbeiders van 1938 aan het werk en zij produceerden slechts 39' procent van de productie van 1938. Toen was de productie per ondergrondschen dienst 1970 kilo, in Mei slechts 1150 kilo. In Maart was deze 1110 kilo. Ook hier is dus een vooruitgang. De productie in Limburg. Aan dit interview dienen enkele woor den toegevoegd omtrent de productie van onze eigen Limburgsche mijnen, omdat de ze ten slotte het leeuwenaandeel zullen moeten leveren van de kolen, die Neder land' noodig heeft. In het begin van dit jaar meende dr. Groothoff, de beheerder der mijnen, nog, dat op 1 Januari a.s. de productie moest zijn opgevoerd tot 38.500 ton per 8-urigen werkdag. In de week van 1723 Juni j.l. was dit 29.132 ton. Het is dus de vraag, of het be'groote cijfer zal worden bereikt. Het Vrijdag j.l. behaalde dagrecord van 30.000 ton is belangrijk. In de productiecijfers is een voortdurende stij ging vast te stellen De totale indruk is, dat wij er nog niet zijn, maar dat het in de goede richting gaat. Het gestelde doel: het aantal arbeiders in den loop van dit jaar met 4000 uit te brei- dien, zal vermoedelijk worden bereikt. Ver wacht wordt, dat de wervingsactie in ge heel Nederland 1000 nieuwe mijnwerkers naar de mijnen zal brengen, terwijl er ontwikkeling der atooan-energie der Ver eenigde Naties, die het' recht zou bezitten overtreders der internationale overeenkomst te bestraffen. Het Russische plan maakt de controle ondergeschikt aan den Veiligheids raad en geeft den groo ten mogendheden een vetorecht ten aanzien van beslissingen over de atoom-energie. De Nederlandsche gedelegeerde, mr. van Kleffens, verklaarde, dat het Amerikaan- sohe en het Russische plan volstrekt niet strijdig zijn. Hij drong er bij de commis sie op aan, problemen als het vetorecht en de bestraffing van overtreders niet te be handelen vóór men het er over eens ge worden was, welk plan men in practijk wenscht te brengen. Naar mr. van Kleffens verklaarde, zal Nederland zelf geen plan indienen. Op voorstel van Evatt werd besloten een werkcommissie in te stellen, welke alle ter tafel gebrachte voorstellen zal bestudee- ren. De bijeenkomst werd daarna ver daagd'. Prof. Oppenheimer trekt zich terug. Professor Oppenheimer, een van de be langrijkste der Amerikaansche geleerden, die betrokken waren bij het maken van de atoombommen, heeft ontslag genomen uit de commissie van deskundigen, welke ba lans moeten opmaken van de uitkomsten der bij Bikini te houden proeven met atoombommen. In welingelichte kringen te Washington is men van meening, dat deze ontslagname te wijten is aan verschil van meening met het Amerikaansche departe ment van marine over de wijze waarop de proeven genomen zullen worden. Mgr. dr. G. C. van Noort, oud-deken van Amsterdam, is Woensdagnacht in het Ma- ria-paviljoen van het O.L. Vrouwe-gast- huis te Amsterdam opgenomen. De toe stand van den 85-jarigen oud-deken is ech ter weer zoo, dat hij binnen enkele dagen thuis wordt verwacht. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 2 en Woensdag 3 Juli géén audiëntie verleenen. vóór Januari 3000 gedetineerden werk in de mijnen zullen hebben gekregen.Voor hen en voor de niet-bonafide Duitschers zijn bijzondere regelingen ontworpen, waar door hun belooning en de regeling der so ciale voorzieningen een stuk minder gun- stig is, dan voor de andere arbeiders. Het was Vrijdag 21 Juni j.l. voor de Limburgsche mijnen een zeer bijzondere dag: er werd toen 30.248 ton steenkool ge dolven, hetgeen een topprestatie kan wor den genoemd sinds de bevrijding. In de afgeloopen week is er in totaal 166.055 ton steenkool gewonnen, hetgeen eveneens een topcijfer is. Hoe zün deze cijfers te verklaren Als we de prestatie per .man bezien steeds een belangrijke graadmeter be droeg deze in de laatste week 1575 kg. en in de week daarvoor 1530 kg. We moeten echter wel bedenken, dat er reeds hoogere cijfers bereikt zijn, in periodes daaraan voorafgaande. Men noteerde reeds 1603 kg. Dus kan de prestatie van den vorigen Vrij dag niet toegeschreven worden aan het feit, dat de intensiteit van den individu- eelen mijnwerker hooger is geworden. Voornamelijk is deze te verklaren door den toevloed van nieuw personeel, voor namelijk gedetineerden, aldus het A.N.P. «>ooo WEERSVERWACHTING °°°°S 5 Aanvankelijk wisselende bewolking o met een enkele regenbui. Later weer o o toenemende hoogre bewolking in het o Westen van het land. Matige, n,-<n de 2 g kust tijdelijke krachtige wind, krim- pend van West naar Zuid. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1