3)e Ccid<ichcSou^cmt Snellere treinen naar Noord en Oost Ned. vliegtuigindustrie krijgt haar kans Bloembollencultuur naar Hillegom DINSDAG 25 JUNI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10816 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WIL MER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting .,De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Wij moeten terug HPLJDENS DE DUITSOHE BEZETTING hebben we zoo herhaaldelijk geklaagd over de rechteloosheid, waarin wij leef den. Dat vonden we het ergste, nóg erger dan veel stoffelijke nood. En terecht. Er is voor den mensch niets zoo pijnlijk en grie vend, als te moeten dulden, en zich te moeten bukken onder, onrecht; zich niet te gen onrecht, hem of anderen aangedaan, te kunnen keeren, zich er niet tegen te lamen verzetten. De mensch wil in de sa menleving recht zoeken en vinden voor zichzelf zoowel als voor anderen. Wij wil len een rechtsstaat Voor en boven alles, wat wij van den staat verlangen, staat: het recht En wü hadden daarom verwacht, dat het Nederlandsche volk, dat ieder onzer na de bevrijding op den rechtsstaat zou aanren nen en aanstormen als op een lang harts tochtelijk begeerd bezit. En nu en nu^ na ruim een jaar van bevrijding, klaagt de Officier van Justitie bij de rechtbank te Breda: Wij moeten te rug r.aar juiste rechterlijke verhoudingen, wij moeten m.a.w. terug naar den rechts staat! Naar het oordeel het volkomen juiste oordeel van dezen rechter is een jaar voor ons nog niet lang genoeg geweest, om terug te keeren naar den' rechtsstaat. Hoe komt dat, wat is de oorzaak van dit toch zeer bevreemdende en niet minder be droevende verschijnsel? Het antwoord is eenvoudig: Nederland is nog besmet met de Duit- sche bacil van: macht is recht. Menschen volkamen integer, volkomen ongerept wat betreft hun anti-nationaal-socialistische en anti-fascistische gevoelens, zijn óók niet onbesmet gebleven. Zij zijn er zich niet van ibewust, wat voor hun moreelen toestand ge lukkig is, maar helaas niet bevorderlijk voor hun genezing. Kan men niet meermalen die besmet ting constateeren bij personen, die, voor officieele instanties optredend, zich bij him optreden baseeren op him machtspositie, zonder zich zooals het behoort consciëntieus af te vragen, in hoeverre zij recht hebben om iets te bevelen of te ver bieden. Wij moeten terug. Wij moeten terug naar de oude Neder landsche zede, waarbij het vaststond voor ieder, dat het beter zou zijn twee misda digers ongestraft te laten rondloopen, dan één mensch onrechtvaardig te straffen. Wij moeten terug naar de oude Neder landsche zede, waarbij men zich bij alles afvroeg, of men recht had, iets te doen of te laten* en, als het antwoord bevestigend luidde, dan ook van geen enkele overheids instantie ook maar iets behoefde te vree zen. Wij moeten terug naar den echten, den volledigen, den zoo volmaakt mogelijken rechtsstaat. Met grooten luister en onder geweldige belangstelling werd in Laren weer de jaarlijksche St. Jans processie gehouden, waaraan ook Kard. de Jong heeft deel genomen. Een over zicht van den in- drukwekkenden stoet NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN BRENGEN ONS MET Een nieuwe dienstregeling der Neder landsche Spoorwegen, die op 1 Juli in gaat, zal enkele zeer belangrijke verbete ringen bevatten in de verbinding met het Noordent en Oosten des lands, die niet al leen een groote tijdsbesparing zullen be- teekenen, doch eveneens gelegenheid zul len geven de reismogelijkheid uit te breiden. Tot nog toe reden de treinen, die de verbinding onderhielden tusschen Holland (AmsterdamDen Haag en Rotterdam) en Twenthe en Groningen, met de snelheid Moordaanslag te Delft Dader doodelijk getroffen door eigen handgranaat Enkele weken gleden, aldus de „N. Leidsche Crt." werd op een nacht een hand granaat geworpen door de ruit van den onlangs uit een gevangenkamp ontslagen bakker van T., in de Molslaan, te Delft. Za terdagnacht j.l. om kwart over twaalf werd de ruit van de winkeldeur vernield door het ontploffen van een handgranaat. De politie, .die reeds spoedig ter plaatse was, vond den heer S., naast zijn fiets, met ernstige verwondingen aan de rechterzijde van zijn lichaam. In bewusteloozen toestand werd hij naar het Oude en Nieuwe Gast huis vervoerd, waar hij gisteren zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Men vermoedt, dat het de bedoeling van S. was, de granaat al rijdende, in den win kel van v. T., te slingeren. Het koordje van het projectiel is vermoedelijk aan de fiets blijven hangen, waardoor de granaat reeds vóór het werpen ontplofte. Regeering bestelt 100 vliegtuigen Op een gisteren te Amsterdam gehou den persconferentie hebben ae heeren J. E. van Tijen, bestuurder van de Fokkerfabrie ken en Frits Diepen, directeur van „Frits Diepen Vliegtuigen N.V." uitvoerig ge sproken over de vooruitzichten van de Ne derlandsche vliegtuigindustrie. De heer van Tijen vertelde, dal een be langrijke Amerikaansche vliegtuigen fa briek, de Beech Aircraft Corp. bereid is met de Fokkerfabriek op wellicht vergaande wijze sa,men te werken. Reeds gaan er Ne- derlandsihe vliegtuigtechnici naar Ameri ka om den achterstand in ervaring door de oorlogsjaren ontstaan, in te halen. Gelijktijdig met de beslissing van de Ne derlandsche regeering heeft deze, door een fiancieele bijdrage de bouw van 100 zaken- vliegtuigen, type Fokker F. 25 voor de „Frits Diepen Vliegtuigen N.V." mogelijk gemaakt. Van dit nieuwe eenniotorige toestel kan nog verteld worden, dat de drie passagiers naast elkaar hun geriefelijke zitplaats heb ben in een van de cabine afgesloten ruimte zcoals in een auto. Het vervoer van passagiers met lucht taxi's is een apart onderdeel van het pro gramma. Fokker is hiertoe bezig met het vervaardigen van 8 vierpersoons vliegtuigen welke nog in den loop van dezen zomer in gebruik zullen worden gesteld. Dat dit bij den huidigen verkeersnood in Nederland voor velen uitkomst zal zijn, behoeft geen betoog. OP KORTE GOLF BINNENLAND. De Maria-omgang in Den Bosch zal Zondag 14 Juli plaats hebben, zooals vóór den oorlóg. Megen viert feest deze week vaniwege het 300-jarig bestaan van Franciscaansch klooster en gymnasium. Bij de kerkelijke herdenking heeft pater Borromiaeus de Greeve, oud-stuident, de feeestpredicatie gehouden. De burgerij heeft klokken aan geboden en de gemeente een huis, gren zende aan het gymnasium. Mr. M. P. L. Steenberghe, die het hoofd was van de economische en soheep- vaartmissie in Washington, is benoemd tot groot-officier in de Orde van Oranje- Nassau. Tijdens de lustrumfeesten in Utrecht zal als bijzondere attractie de paardentram, na 40 jaar rust, weer gebruikt worden. De lichting 1945, voorzoover nog niet opgeroepen, zal met de dienstplichtigen van 1946 in October worden opgeroepen. Ook tusschentijdsche oproepingen kunnen geschieden. Vier schepen met repatrieerenden uit Indië worden verwacht. Ongeveer 3000 per sonen. De Fransche filmactrice Marie Dea ar_ OIIOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIOIIO Eeresaluut aan Engeland JJ Op het oogeriblik worden besprekin- 0 r gen gevoerd door Carel Briels en A. U den Doolaard met Nederlandsche en Q Engelsohe autoriteiten om als eere- 0 saluut aan Engeland een grootsche Q manifestatie te geven in het Wembley Q Stadion te Londen op 31 Augustus Q •z a-s. Hiervoor zullen vertegenwoordi- Q gingen in nationale kleederdracht en n - groepen uit de arbeidende bevolking y pi der elf provinciën medegenomen wor- Z y den naar Engeland om in samenwer- U 0" met de aldaar in opleiding zijnde Nederlandsche strijdkrachten een 0 - groet te brengen aan de Engelsche be- 11 volking. Q OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO riveerde gisteren met de K.L.M. op Schip hol. Aan het strand te Scheveningen heeft het tweede verdrinkingsgeval plaats gehad. Nu is een 22 jarige jongemlan uit Rotter dam verdronken. Controleurs hebben gisteren bij Loos duinen geschoten op een doorrennende vrachtauto. Zij troffen daarbij een lifter, zekeren D. uit Den Haag, die aan .zijn ver wondingen is bezweken. BUITENLAND. Ter gelegenheid van het Eucharistisch Congres dat a.s. Zondag te Sucre in Bolivia wordt gehouden, zal Z. H. de Paus een rede houden, welke per radio wordt uitgezon den. In de kathedraal van Verdun zal op 2 Juli a.s. de plechtige kroning geschieden van het beeld van O. L. Vrouw van Ver dun, door den apostolisch-nuntius, mgr. Roncalli. Vertegenwoordigers van de katholieke pers in Engeland, Frankrijk, Hongarije, Ita. lië, Nederland, Polen en Zwitserland zijn in Parijs bijeengeweest om van ge dachten te wisselen over de Katholieke pers en de Katholieke persbureaux. De voorzitter van de Unie der Ver. Naties, Trygve Lie, wordt binnenkort in Zwitserland verwacht, om te spreken over het gebruik van de Volkenbondsgebouwen te Genève. Amerikaansche en Britsche troepen worden in het gebied van Triëst en van Goriza samengetrokken. Joego-Slavië wijst hier op en noemt het een misplaatste po ging tot intimidatie. Joego-Slavië maakt n.l. aanspraak op deze steden. De kolenleverantie uit het Ruhrgebied is thans uitgebreid tot Italië, Finland, Zwe den, Zwitserland en Portugal. De toewij zingen aan Nederland en België zijn verminderd om de leverantie aan deze vijf landen mogelijk te maken. De Canadeesche regeering heeft 150 schepen overgenomen, die op de groote me ren moesten worden vastgelegd wegens de stakingen. De schepen zullen gebruikt wor den voor voedseltransport naar Europa. Mevrouw Carnegie, de weduwe van den uit Schotland afkomstigen staalkoning en philantroop, is te New York op 89-jari- gen leeftijd overleden. van goederentreinen, dus 60 km. per uur. Met ingang van 1 Juli wordt deze snelheid opgevoerd tot 80 km., dat is even snel als de beste electrische- en dieseltreinen in het veel benijde Westen. De tijdsbespa ring, welke hierdoor wordt verkregen, maakt het tevens mogelijk de avondtrei- nen uit Holland naar Groningen en Twenthe en de avondtreinen vandaar naar Holland een uur later te laten ver trekken. Vijfjarenplan der Spoorwegen. Een voorname factor in den opbouw en de moderniseering van ons spoorwegbe drijf nl. de electrificeering, gaat met den dag verder. Met groote voortvarendheid wordt er gewerkt, want het» ligt in de be doeling dat over uiterlijk vijf jaar. dus voorjaar 1951. alle lijnen in Nederland electrisch bediend worden. Wanneer de materiaalvoorziening niet tegenloopt zal 1 Mei 1947 het middennet geëlectrificeerd ztfn. X— KOOI-EENDEN IN ZUID-HOLLAND. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten, dat de kooiman in 1946 verplicht is de kooieenden opgesloten of gehokt te houden van 1 Juli af tot den dag waarop in dat jaar het vangen van waterwild door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan. 'Oll OII Oil Oil OII Oil Oil Oil Oil O Cijfer 1 geeft schoenenbon In de loop van de maand Juli zullen voor een sdhoenenbon in aanmerking komen, zij, wier stamkaartnummer eindigt op het cijfer 1, voorzoover zij sedert 1 Januari 1945 nog geen sohoe- nenbon hebben ontvangen. De plaat selijke distributiediensten zullen na 1 Juli a.s. bekend maken op welke dagen men onder overlegging van zijn stamkaart met bijbehoorend in legvel, de bon kan afhalen. OIIOIIOIIOIIC3IICDIIOIICDIIOIIO Om Franco's regiem Het voorstel van Polen verworpen De Veiligheidsraad der V.N. heeft in zijn bijeenkomst van gisteren het twee maan den geleden door dr. Lange, den Poolschen afgevaardigde, gedane voorstel, dat de Raad alle leden der V.N. zou verzoeken, de diplomatieke betrekkingen met de Spaan- sche regeering van Franco te verbreken, opnieuw in behandeling genomen. Het Poolsche voorstel werd met zeven tegen vier stemmen verworpen. De Sowjet-Unie, Polen, Frankrijk en Mexico stemden voor. Dr. Evatt, de Australische afgevaardigde, dreiging van den vrede vormt en dat de sub-commissie voor de Spaansche kwestie tot de slotsom was gekomen, dat het re giem van Franco slechts een potentieele be dreiging van den rede vormt en dat de Veiligheidsraad alleen kan besluiten diplo matieke betrekkingen te verbreken, indien een regeering een werkelijke bedreiging voor den vrede vormt. Na een langdurige discussie over een Poolsch voorstel, om de kwestie aan te hou den, stelde de voorzitter, Najera, voor, dat de gedelegeerden zouden trachten onderling^ tot overeenstemming te komen. Er werd een cammisie benoemid, die zich met deze aangelegenheid zal bezighouden. DE CONFERENTIE VAN PARIJS. De ministers van buitenlandsche zaken kwamen gisteren tweemaal bijeen, en on danks de beslissing van Zaterdag om de besprekingen te bespoedigen, werd het werk vertraagd. Men besprak slechts on derwerpen van minder belang, en ten aan zien van geen van hen is men tpt overeen stemming kunnen geraken. De ministers zul len heden weer bijeenkomen. De Alg Vereen voor Bloembollencultuur heeft besloten de zetel der vereeniging te verplaatsen naar Hillegom. Het was te voorzien, dat het voorstel daartoe bij de „Noord" heel wat voeten in aarde zou heb. ben. Tegenover het voorstel van het hoofd bestuur het beursgebouw etc. te verplaat sen naar Hillegom, was een motie geko men van de af& Haarlem c.s. tot uitstel, vooralsnog in overleg te treden met dé gemeente Haarlem. De voorzitter, dr. A. J. Verhage, advi seerde deze miotie te verwerpen; het ge brek aan voorbereiding bestreed hij met de opmerking, dat het om een principieele niet-uitgewerkte beslissing ging; boven dien is er van Haarlem nog geen enkel voorstel binnengekomen. Spr. deelde ver der mede, dat het aanbod van Hillegom •thans door de Kroon was goedgekeurd. Uit de vele, soms nogal heftige toespra ken, vermelden we op de eerste plaats het kopstuk van het verzet, Limmen, dat zoo'n beetje liet doorschemeren, dat als de beurs naar Hillegom werd verplaatst, de moge- lijkheld1 er zou zijn, dat de Noordelijke af- SPORT VOETBAL „Foreholte". Het 3e elftal speelde Zondag den laatsten competitie-wedstrijd van het seizoen uit tegen V.V.S.B. IV. De Voorhouters verloren met 71. Thuis werd de voetbalwedstrijd gespeeld ten bate van H.W.L. en N.K.J.B. tusschen Foreholte I en A.S.C. IV. De gasten kwa men echter op met 7 man (dus regl. n. opgekomen). Aangevuld met Foreholte- spelers, werd een vriendschappelijke match gespeeld. Voor de rust werd niet gedoel punt, met Foreholte sterk in de meerder heid. In de tweede helft gelukte het na ongeveer 15 min. den linksbuiten den in valler-doelman met een mooi schot te pas- seeren (10). Hoewel Foreholte sterk overwicht uitoefende op het A.S.C.-doel bleef de 10 stand tot het einde gehand haafd. Alph. BoysRoodenburg H 34. De thuisclub speelde met twee invallers in de achterhoede, hetgeen goed merkbaar was. Na eenig wederzijds verkennen schiet de rechtsbinnen der gasten bij een algemee- nen aanval in en via den staander ver dwijnt de bal in het doel (01). Even later lost de rechtsbuiten een schot op doel, de Alph.-keeper laat het leer vallen en de middenvoor der gasten verhoogt den voorsprong (02). Uit een tegenaanval weet de linksbinnen van A.B. den achter stand te verkleinen (12). Een doelpunt van den rechtsbuiten wordt terecht we gens buitenspel geannuleerd. De gelijkma ker wordt niettemin algemeen verwacht, doch in tegenstelling daarmede verhoog den de gasten den voorsprong (13). Door den linksbinnen wordt het 23. Na de rust wegen beide partijen goed tegen elkaar op en slechts uit een strafschop weet Roodenburg nogmaals te scoren (24). Hetzelfde is het geval bij de Boys, die door Winkel eveneens uit een straf schop doelpunten 4). Door dit resul taat is Roodenburg II kampioen van den L.V.B. geworden. deelingen in een voor hen meer centraal gelegen plaats gingen beurzen. Lisse zeide, dat Haarlem lapwerk blijft; Hillegom ont hulde, dat de goedkeuring van het aanbod der gemeente Hillegom door de Kroon tot op de laatste dagen werd opgehouden, om dat Haarlem, vergezeld van eenige heeren uit Limmen, getracht had de goedkeuring te stagneeren. Schoten-Velsen betreurde de ultimatieve vorm van het voorstel-Hille- gom. Het lid van het hoofdbestuur, de heer L- Bijvoet, uit Haarlem, gaf een overzicht van het contact met de gemeente Haar lem, dat op niets was uitgeloopen Voorts werden over en weer de ver- keers-bezwaren aangedikt of als niets ge rekend. Op een vraag, of ook de Bond' van Bloembollenhandelaren miee naar Hille gom zou gaan, werd geantwoord, dat hier- 3(6 Gezinszorg HET TEKORT AAN HULP in de gezin nen groeit imet den dagè Daardoor wordt niet alleen het gezin benadeeld dat zonder (hulp blijft, maar ook de geheele gemeen schap. Want het gezin zonder hulp verkommert, ihet gaat ondanks wanhopig verzet van de moeder toch langzaamaan naar beneden. Zooal niet op stoffelijk terrein, dan op maatschappelijk en cultureel gebied. Geen imiensch- en ook geen levende ge meenschap als het gezin, kan op den duur overbelast blijven, dat moet op een gege ven oogenblik doorbreken. De opvoeding komt in het gedrang om dat er niet de tijd meer is om op alles te letten en alle kinderen de zorg te geven die zij moeten hebben. Als de man thuiskomt van zijn arbeid en eens rustig met zijn vrouw de proble men van opvoeding ert onderhoud van zijn kinderen wil bespreken, valt er nog dit en nog dat te doen. Zijn vrouw wordt een sloof. Dit zijn maar enkele aspecten. Er is van alles geprobeerd. Men heeft een beroep gedaan op de meis jes om bij te springen en te gaan helpen. Maar het beroep bleef en blijft vergeefs ondanks de enthousiastelingen en hun be wering: „Ik heb er zóó 'n tien'n twin tig'n dertig, om te gaan helpen." Het beroep op de vrouwelijke natuur, op haar edelmoedigheid, op de toekomsti ge taak die het meisje zelf straks in haar gezin te vervullen zal krijgen, dat beroep bleef enkele uitzonderingen daargelaten onbeantwoord. Zoo blijft de nood in vele gezinnen voort duren èn blijven vele meisjes in een be trekking, een baan waar ze alles opdoen behalve datgene wat hen later geschikt moet maken tot moeder en échtgenoote. Als nu langs den weg der vrije medewer king geen oplossing is te vinden dan zal de gemeenschap, vertegenwoordigd in zijn Regeering, zelf de zaak ter hand moeten nemen en als het niet anders kan door arbeidsdienst voor meisjes. omtrent nog niets viel mede te deelen, doch dat er geen twijfel aan behoefde te bestaan. Vermakelijk was het, dat juist toen een debat over de buitengewoon geringe me dewerking van den burgemeester van Haar lem aan den gang was, een politie-agent door de zaal ging om mede te deelen, dat verschillende auto's voor de Kegelclub ver keerd stonden geparkeerd en dat, als deze niet onmiddellijk verwijderd werden, pro ces-verbaal zou worden opgemaakt. Na re- en dupliek werd het voorstel van het hoofdbestuur, de zetel der vereeniging te verplaatsen naar Hillegom, aangeno men met 177114 stemmen en 6 blanco. Vóór stemden: Lisse. Noord wijk, Oegst- geest, Bennebroek, Warmond, Voorscho ten, Westland, Wassenaar, Rijnsburg, Kat wijk, Heemskerk, Voorhout, Noordiwijker- hout, Haarlemmermeer, Enkhuizen, Berk hout, Oostwoud, Hem en Venhuizen, Lisser-# broek, Opperdoes, NW. Brabant, Texel,* Kcuwert, Zeeland, Wervershoef, Hillegom. Sassenheim, Heemstere, Roelofarendsveen en Andijk. Blanco stemden de Goorn en Friesland. De motie-Haarlem, welke tevoren in stemming was gekomen, werd verworpen met 170 tegen 112 stemmen en 4 blanco. In afwijking van hun houding bij het hoofdbestuursvoorstel, stemden vóór de motie Roelofarendsveen en Andijk. tegen: Egmond en de Goorn. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. HANDBAL. SiseoDe Kievit 21. Siseo heeft haar derden wedstrijd in successie tegen de Alphensche club de Kievit gewonnen, zij het minder overtuigend in cijfers dan de eerste maal. In 't veld echter was er prac- tisch genomen één aanvallend team en wel het Leidsche. Na pl.m. 10 minuten weet Trees van Lith met een ver doch o.i. houd baar schot haar club de leiding te verschaf fen (10). Dan volgen eenige tegenaanval len, maar daarna is het toch vooral weer Siseo, dat het spel in handen neemt. We noteeren eens een keihard schot van Wil ly Pley, dat juist achter gaat. Toch komt er juist aan den anderen kant een doel punt als de aalvlugge midvoor der Kievit ten weet door te breken en de stand op ge lijken voet brengt (11). Na de rust is het misschien nog meer dan in de eerste speelhelft Siseo dat speelt. Aanval op aanval volgt. Uit een strafbully weet Siseo met een „strafdoelpunt" de lei ding te hernemen (2—1). De stand onder gaat dan geen verandering meer. Siseo speelde nu 6 wedstrijden, waarvan 2 gewonnen met 30, 2 21, 2 gelijk (11). ATHLETIEK Het Chineesche persbureau „Central News" maakt melding van nieuwe aanval len der communisten in Noord-China. In de provincie Shantung zouden 15.000 com munisten trachten Nankou te omsingelen. De wapenstilstand in China, die Zater dag zou eindigen, is tot 30 Juni verlengd. Studentenkampioenschappen. In het Goffert-stadion te Nijimegen werden de in teruniversitaire athletiekkampioenschappen gehouden. Slechts op enkele nummers wer den door de Leidsche studenten goede suc cessen geboekt. Deze waren: Hoogspringen: 2 Stol 1.B0 M. Hinkstapsprong: 1. J. Verniet 12.90 M. Speerwerpen: 1. Bakkers 51.40 M. Discuswerpen: 2. Bakker 10.59 M. Bij het nummer 4 x ion M. estafette be zette Leiden de vijfde.plac. j. De totaalstand van de .verschillende universiteiten is: 1. Groningen 134 p., 2. Utrecht en Delft 115 p., Wageningen 9l p., 5. A'dam 63 p., 6. Nijmegen 29 p., 7. Leiden 24 p., 8. R'dam 23 p., 9. Tilburg 4 p. WANDELSPORT De Avond-Vierdaagsche een succes. De Avond-Vierdaagsche, welke verleden week te Leiden gehouden werd, is in alle opzichten een succes geworden. De toch ten werden door ruim 200 wandelaar(sters) volbracht, waaronder deelnemers uit Lei den, Wassenaar, den Haag, Noordwijk, Lei derdorp, Zoeterwoude, Hazerswoude, Nieuwveen enz. Bovendien volbrachten pl.m. 40 wande laars een dagtocht. Alle deelnemers ontvin gen het avond-vierdaagsche-kruis, terwijl de vereenigingen allen een fraaien groeps- prijs verwierven. Diegenen, die een dag tocht volbrachten, ontvingen een fraaie draaesDeld. WATERPOLO De ZijlL.Z.C. Hedenavond om 8 uur wordt voor <le K.N.Z.B.-competilie 2e klas se gespeeld in de Zweminrichting „De Zijl" de wedstrijd Dc Zijl IL.Z.C. I. Deze plaatselijke ontmoeting is belangrijk, om dat de winnares nog een behoorlijke kans behoudt op de eerste plaats, die momen teel wordt ingenomen door Brandenburg met slechts één verliespunt. L.Z.C. heeft thans twee en De Zijl drie verliespunten, zoodat de verliezer voor de bezetting van de eerste plaats praktisch niet meer in aanmerking komt. De Leidenaren beschik ken dit seizoen beiden over een behoor lijke ploeg, zoodat een aardige strijd kan worden verwacht, waarvan de uitslag niet te voorspellen valt. De wedstrijd zal staan onder leiding van den heer J. Beun der uit den Haag. Bovendien worden nog gespeeld: Do Zijl II—S.V.H. III (Hillegersberg)De Zijl I (dames)Zwip II (dames). HENGELSPORT De competitiewedstrijden. De eerste competitiewedstrijd voor Hengelsportver- eenigingen is goed geslaagd, al is de vischvangst allerbedroevendst geweest. Door 50 goede hengelaars zijn in 2 X VA •uur vissdhen 36 vischjes aan de schaal ge bracht met een totaal gewicht van 2072 gram. De uitslagen luiden: Hengelsport 4 stuks 161 gram; Advendo 3—135; V.I.O.S. 1—35; Onder Ons 5—320; de Bliek 1—60; de Voorn 0; de Brasem 0; de Ruischvoorn 2151; D.V.S. 0; D.V.V. 1—41. Advendo 5—245; V.IO/V-" 6—311; de Bliek 0; Heng! de Voorn 271; de Brast Ruischvoorn 6298; D.V.S. 0| De stand luidt thans: Óns 11 stuks, 611 gram, 4 pnt.; 2. erdo 8380 4; 3. Hengelsport 62d44; 4. de Ruisch voorn 84492; 5. de Brasem 1672; 6 de Bliek 1—60—2; 7. D.V.V. 3—135—0; 8. de Voorn 2—71—0; 9. V.I.O.S. 1—35—0; 10. D.V.S. 0—0—0. ter Ons 2—103; r-93. WEERSVERWACHTING g tot Woensdagavond. Matige, aan de kust tijdelijke krach- o g tige Zuid-Westen wind, plaatselijk g g eenige regen. Wisselende bewolking, g g weinig verandering in temperatuur. g ooooooooooooooocooonoooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1