DREEF MEUBELEN STADSNIEUWS OMGEVING SPORT MARKTBERICHTEN Kleutergymnastiek UW VULPEN STUK? I Dressoirs DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Hedenmorgen heeft het hoofdstembureau dezer gemeente een openbare zitting ge- i houden ter nummering van de candidalen- lijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkie zing op 26 Juli. Het resultaat daarvan is als volgt: 1. Partij v. d. Arbeid. 2. Kath. Volkspartij. 3. Partij v. d. Vrijheid. 4. Protestantsche Lijst. 5. Comm. Partij. 6. Staatk. Ger. Partij. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. In den Foyer werd gisterenavond tot be sluit van den cur;us aan de Muziekschool, een einduitvoering gegeven. Het was een geanimeerde avond, waarbij men heeft kunnen bemerken, dat onder deskundige leiding met vrucht is gewerkt. De oogst was dit jaar gunstig. Het dameskoor onder leiding van Willem Mizée zong „de Pales- trina". Men kent zijn beproefde werkwijze. Vooral in Schubert's Standchen met me vrouw Barnard als altsoliste en mevrouw van der Heijden aan den vleugel brilleerde het koor. Dr. Steinz speelde de „cello sonate f gr. t." van de Fesch, die hij onder leiding van den heer Preugt gestudeerd had, stijlvol en muzikaal. De beide leerlin gen van den violist Blok speelden Mozart- Sonate a gr. t. door den heer van Veen en het le deel uit het concert g gr. t. door den heer van Meurs en beide violisten speelden met smaak en fantasie. Drie élèves van mevrouw Luger lieten zich hooren. De heer Koot in 't bezit van een welluidende frissche tenorstem zong een „Aria uit de Paulus", de heer van Egmond, een mooie donkere bas-bariton slaagde bijzonder in de „Romance uit Tannhauser". Mevrouw Brusse zong de bekoorlijke „Berceuse" van Diepenbrock, om de hooge ligging een moeilijk lied voor een donkere altstem, 't GeluidJjwam straalrecht in de ruimte en de aictie'was muzikaal. Mevrouw Dee, die bij mejuffrouw Boerlage studeert heeft een sonore altstem, en men juichte haar weder gave van -Brahms' „die Meinacht" gul toe. Jaap Stotijn leidt het orkest dat zich eerst wijdde aan de begeleiding van het le deel van Beethoven's 3e pianoconcert, dat de heer Kapel student bij R. Boer rustig en met distinctie speelde. De heer Franco Mend es heeft succes met zijn discipel de heer van Zoen, die met groote vaardigheid „Twee études" van de hand van zijn lee- raar speelde met „Jardins sous la pluie" van Debussy eindigde. De heeren van Bom mel en Kurpershoek gaven draagkrachtige begeleidingen en samenspel. Tot besluit vermeldde het programma ,drie orkeststuk ken uit Sigurd Jorsalfar" van Grieg. Het moet heerlijk zijn onder leiding van den bij uitstek begaafden paedagoog Stotijn te spe len. De einduitvoering is een succes ge weest, en in ruime mate is er toegejuicht en gejubeld. J. Kortmann. UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op proefschrift, getiteld „De mala-1 ria-epir'c- iie te Middelburg in de jardh 1940 tot en met 1945, benevens een onder zoek van parasietendragers" de heer H. Doeleman, geboren te Rotterdam, wonende te Goes. Geslaagd candidaatsexamen Indisch recht de heeren: M. M. M. van Oosten te Rotter dam, J. A. H. van Delft te Leidschendam, J. H. G. v. d. Graaf te 's-Gravenhage, Mej. R. Prosé te 's-Gravenhage, de heeren: H. J. J. Schrage te Sittard, D. Jongejan te Boskoop, Tli. E. Visser te Zevenhoven; doc toraal examen Indisch recht: de heer: E. R. Gerritsen Plaggert te 's-Gravenhage; candidaatsexamen Indologie: de heer J. A. P. Grevers te Delft; candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren: H. Th. Sick- ler te Amsterdam, W. C. H. Arendsen de Wolf te 's-Gravenhage, mej. J. Mullemeis- ter te 's-Gravenhage; doctoraal examen ge neeskunde 2e gedeelte, de heeren: J. M. Versteeg te Leiden, J. J. Waasdorp te Rijp- wetering, P. W. Doop te Batavia, K. Brou wer te Batavia, P. J. L. de Wit te Leiden; artsexamen le gedeelte, de heeren: P. L. Braat te 's-Gravenhage, F. Habekotté te 's-Gravenhage; artsexamen 2e gedeelte, de heeren: P. H. Kramer te Rotterdam, A. M. Fontein te Rotterdam, H. J. A. Star mans te Utrecht. Gistermiddag heeft prof. dr. T. H. Milo, benoemd tot hoogleeraar aan de universi teit alhier om onderwijs te geven in de ge schiedenis van de Overzeesche Gebieds- deelen en van het Zeewezen, zijn ambt aanvaard met het houden van een inaugu rale rede. Tot titel daarvan had hij geko zen: „De invloed van de zeemacht op de geschiedenis der Vereenigde Oost-Indische Compagnie". Onder de vele belangstellen den bevonden zich ook verschillende ma rine-autoriteiten. Gymnasium. Voor het eindexamen gymnasium groep IIIB zijn geslaagd: W. L. Bey, C. van Duyn, Noordwijk, M. Th. Hermans, C. Horch, T. C. Kiers. D. E. Knibbe, J. M. Th. Perqum, J. van Soest, Voorburg. Middenstandsexamens. Geslaagd voor het Middenstandsdiploma: N. Heemskerk, E. A. G. Loomans, M. A. Looijenstein, D, v. d. Luijt, H. A. v. Maasdam, T. Mantel, P. Marcelis, J. v. d. Marei, E. S. Melis, - J. P. Mertens, A. v. d. Mey, N. v. d. Mey, F. v. Mastricht. C. G. Meyer, D. Meyer, G. Meyer, W. P. C. Meyer, J. P. M. van Mil, A. Minnee, A. Moerkerken, G. B. Mol, G. H. Molenaar, T. G. Monteba, f». C. Moo- ten, J. Muis, J. de Mooy, J. D. de Mooy, W. G. Mulder, C. W. Mulder, C. P. Muyen, H. C. de Niet, Z. Naber, T. P. C. Nagel, H. Niepoth, D. v. d. Niet, G. v. d. Niet, D v. Nieuwkoop, J. Nievaart, N. Noort, C. v. Noort.A. G. Ober, L. M. F. Onderwater, C. G. Onvlee, R. G. Oppelaar^J. F. N. van Os, A. G J. Oskam. A. G. van Osnabrugge, H. J. Otto, G. A. Otto, J. P. Ouwerkerk, M. Pagrach, G. v. d. Niet, G. v. d. Plaat, C. Parlevliet, G. Parlevliet-Boot, G, B. Pelt. C. J. C. Peters, G. S. Peters, H. Pie- terse, J. A. Pieterse. H. van Duinen, D. Plug, M. Polman, J. H. Pronk, A. v. d, Putte, J. Planje, P. Qualm, M. Redeker, J. van Rhijn, D. J. Rietveld, J. Rietveld, J. Riphagen-Plaizier, C. H. Rol, J. J. de Roode, C. van Rooden, J. de Rooy, D. J. van Rossum, P. J. J. de Ru, A. G. J. Ruig- rok, M. v. RyHouben, C. G. Rijke, A. van Rijn, C. E. van Rijn, L. C. van Rijn, P. J. van Rijn, S. G. F. Rijnsburger-Oudshoorn, F. van Rijnswou, H. B. D. Ryssemus. A. S. Schalkers, C. J. Scheenaard, G. J. Scheen aard, C. Schellingerhout, C. C. M. Schenk Deutekom, A. Schering, A. van Schie, C. T. van Schie, P. J. Schipper, A. Schippers, D. B. Schonenberg. W. Schoneveld, J. Schouten, J. C. Schrama, J. G. J. Schrama, D. C. Schreuder, J. Schrier, J. F. Schrier, S. P. Serdijn, J. Seysener, J. M. v. Sis- seren, C. P. Sjardijn, A. Sleeuwenhoek, J. J. Sluis, N. A. H. Sluis, J. Smit, A. Smittenaar, C. J. Souverijn, J. Splinter, A. C. J. M. Staats, N. A. J. vs Staveren, C. J. M. v. d. Steen. W. D. Stein, W. v. d. Ster, J7 J. M. v. Steyn, J. Stikkelorum, A. J. Stolwijk, S. W. M. v. Straalen, W. H. M. v. Straalen, W. Streef, R. J. Stutvoet, J. C. Suidgeest, J. A. Suidgeest, A. v. d. Tang, J. J. Taskin, G. H. Teernstra, N. Telgen, F. B. M. Teuben, J. v. Tienhoven, C. M. v. d. Togt. C. E. v. Tol, C. J. Tuuren- hout, C. v. d. Tuyn, J. Melendreef, W. A. Valentijn, H. J. Vaneveld, J. Varkevisser, A. J. v. Veen, C. v. Veen, G. L. v. Veen, P. v. Vaen, A. P. v. Velzen,, A. Verbeek, V. J. Vergunst, J. Verhoeven, J. Verhoogt, E. A. T. Vermond, B. v. Vliet, G. Vlaar- dingerhoek, J. T. Vitters. G. Visser, H. Visbeen, F. W. Visbach, C. J. Vink. C. P. J. Vliet. D. A. v. Vliet, F. v. Vliet, A. J. v. d. Vlist, A. v. d. Voet, J. H. Vogelzang, C. J. Vonk, J. G. Vonk. W? Vonk, C. A. Voor- douw. A. Voorwinden, J. de Vos, J. Vree burg, A. Vreeken, H. de Vries, A. C. de Vroomen, C. J. Vuyk, P. Wachter, W. A. M. Wam el ink, J. C. v. Wanrooy, J. West- steijn, G. Fiecherink, B. v. d. Wiel, G. B. v. d. Wiel, J. v. d. Wiel. D. M. v. d. Willik, A. de Wit, G. Wolters, N. A. v. d Worp, H P. Wurzer. S. L. J. C. Wijnhoven, J. Wijntjes, A. Zaalberg, A. v. d. Zalm, J. M. v. d. Zalm. A. v. Zanten, R. v. d. Zee, D. C. de Zeeuw. P. H. v. Zeil, G. Zekveld, G. Zevenhuizen, J. A. Zuidhoek, F. H. v. d. Zwart, C. J. Zwetsloot, J. Zwier, F. G. v. Zwieten, W. v. Zwieten. De dames A. Geerlof, A. Ravensber- gen, T. Heemskerk, H. Botermans, R. Heemskerk en J. de Mooy slaagden voor het te 's-Gravenhage gehouden examen costumière. Deze zijn allen leerlingen-van de modevakschool mej. A. N. G,*v. d. Kaay te Oegstgeest. 3de Lustrum „Hoogewoerd Vereeniging" - De herdenking van het 3de lustrum .an de „Hoogewoerd Vereeniging", is heden ingegaan. De oorspronkelijke op richtingsdatum van de toen genoemde ver. „Hoogewoerd Voorujt" 'welke het gedeelte Korevaarstraat tot Kraaierstraat in feite omvatte, is gewefest 12 Juni 1931. Het was een zuivere winkeliersvereni ging. Men ijverde destijds veor een betere bestrating, en ook met medewerking van de afd. Leiden van den K.N.M.B., is dit toen tot stand gekomen. Met een winkel week. en ook een optocht is die verbete ring toen piechtig gevierd- Het lustrum feest van de Academie in 1935 gaf den stoot tot het hervormen van deze Hooge- woerd-Vooruit-ver., in een algeheele Buurtvereniging Hoogewoerd, waarbij toen o.a de lsjf; secr., de heer H. M Ver hulst, in functie is gekomen. Behalve het doen aanbrengen van feestversieringen werden ook andere zaken ter behartiging -genomen, als een verbeterde^ straatver lichting, het houden van matinée's voor de kinderen, etc. Na de bevrijding werd een grootsch feest gegeven. Nadien werd een reorganisatieplan uitgewerkt, en kwam tot stand de „Hoogewoerd Vereeniging", welke een speciale onderafd. Kinderfees ten bezit, met een afzonderlijk comité, met als voorzitter de heer D. v. Smaalen. De heer F. G. Mastenbroek ging verhui zen naar eeri andere straat en de heer J. Th. Balkestein werd zijn opvolger. Dinsdagavond. 22 Juni a.s., is de offi- cieele herdenkingsavond in de Stadsge hoorzaal, met een goed opgezet program ma. Hoe kunnen de Leidenaren hun vacantie besteden. In de vorige maand is tot stand gekomen het Centraal Werkcomité „Vacantie 1946". Dit comité stelt zich ten doel, om met het oog op de nog geringe reis- en verblijfgelegenheden en het toege nomen aantal van hen, die dit jaar over va cantie zullen beschikken, in de behoefte aan een goede recreatie te doen voorzien. Het richt zich daartoe in de eerste plaats op de groote bevolkingscentra en de geteis terde gebieden des lands en streeft er naar dat plaatselijk of regionaal programma's worden samengesteld, voorbereid en gepro pageerd, die althans gedurende de meest drukke weken velen ontspanning, ver strooiing en verheffing kunnen bieden. Door dit C.entraal Comité is de medewerking voor zijn streven gevraagd van de gemeen tebesturen.! Op instignatie van den "Wet houder Van Onderwijs, den heer J. C. van Schaik, is besloten te Leiden een plaatse lijk werkcomité „Vacantie 1946" op te rich ten, waarin behalve de Wethouders van Sociale Zaken en Onderwijs, vertegenwoor digers van Ned. Volksherstel, A.N.W.B., V. V.V., Ned. Reisvereen., sportvereenigingen, buurtvereenigingen en werkgevers- en werknemersorganisaties zitting hebben. Dit comité zal voor Leiden een vacantiepro- gramma voor 1946 samenstellen, nadat de verschillende recreatie-mogelijkheden door een uit het werkcomité gevormde subcom missie zijn onderzocht. Gedacht is aan het geven van turndem ons tra ties op de stads pleinen en een sportdemonstratie in de Leidsche Hout, met medewerking van de sportvereenigingen, aan museumbezoek, volkszangbijeenkomsten met medewerking van de zangveréenigingen, aan concerten te geven dobr de plaatselijke muziekver- eenigingen, aan wandeltochten met inscha keling van de buurtvereenigingen, aan boottochten, zwemwedstrijden, e.d. Voor dit doel is door Ned. Volksherstel een niet onbelangrijk bedrag beschikbaar gesteld. Inzake het noodlottig ongeval, waarbij Fred. H. B. aan den Maredijk door een auto is overreden, vernemen wij nader, dat het kind was meegegaan met een buurjongen, en zich plotseling had losgerukt. VISSCHERU. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat visch akten en bewijzen voor het visschen met één hengel voor )et seizoen 19461947, met ingang van heden verkrijgbaar zijn ten Stadhuize, afd. Algemeene Zaken. Persoonsbewijs, trouwboekje of distri butiestamkaart medebrengen. DISTRIBUTIENIEUWS. A.s. Maandag is de letter L. aan de beurt voor het afjialen van nieuwe bonkaarten, BURGERLIJKE STAND. Geboren: Monica I e'.te Théodore, d. van J. Munting en J. Bosjh; Geertrui, d. va Bronsgeest en C. J. van Wageningen; Daph ne Bastianette, d. van C. J. de Korver en J. de Bruine Groeneveldt; Herlenz, d. van P. J. Vijlbrief en J. E. Holv.erda; Theodora Willemina, d. van G. Werkhoven en T. H, Schuurman, Johanna, d. var. J. Molenaar en W. Geuke; Ronald Louis Marie, z. van F. J. M. Verouden en W. S. E. Wiers; Adria- nus Pieter, z. van A. C. Jansen en E. de Jong; Rijk, z. van R. Stoof en M. Bakker; Christina Maria, d. van C. Dolislager en J. Plu. Overleden: H. M. van der Zee man 57 j.; J. Verhoeven huisvr-» van W. van der Lin den 55 j.; F. H. Bunnig z. 2 j. ONZE KACHEL EN WIJ... het gaat om calorieën Evenals bij een kachel, moei ook ons lichaam regelmatig van brand stoffen worden voorzien. De kachel geven wij hout of kolen en deze bevatten een hoeveelheid warmtc- eenheden, die calorieën genoemd worden. Ook ons lichaam kan het niet zonder verbrandingswarmte stellen en daarvoor dient het voed sel, dat de noodige warmte-eenheden of calorieën bevat. Dus. hoe beter de brandstof en bet voedsel, hoe Gelukkig hebben we nu wee» voldoende voedsel om ons lichaam van de noodige calorieën te voor zien, dus om gezond en krachtig te blijven. Zoo levert een pond havermout ons X940, een pond suiker 2050 en een pond peul vruchten 1650 calorieën. Maar, zooals wij voor de kachel graag de beste brandstof over heb ben, zoo moeten we er ook voor zorgen ons lichaam van do beste brandstof, dus het beste voedsel te voorzien. De Nederlandsche huis vrouw weet dat en zij houdt haar gezin gezond en sterk door de hooge voedingswaarde van De Gruyter's betere waar. Betere waar, gezonde voeding en weer net als vroege* tien procent korting. KATWIJK Gemeenteraad. Dinsdag 25 Juni n.m. half drie is er openbare raadsvergadering. De doorgedraaide peen. In verband met het feit, dat Woensdag ruim 20.000 bos sen peen aan de veiling doordraaiden en er dus voor de tuinders een precaire toe stand dreigt te ontstaan, had het bestuur der veiling tegen Donderdagavond een spoedvergadering belegd. Deze twintig dui zend bossen peen voldeden niet aan de eischen om deze te exporteeren, zoodat maatregelen dienden te worden genomen cm een herhaling te voorkomen. Het be stuur kwam daarom met een voorstel om per dag niet meer per aanvoerder te doen veilen dan 400 a 500 bos. De raming is dat dit kwantum voor het binnenland kan worden gebruikt. Komt er dus te veel dan zal het risico voor den tuinder zijn. Verwacht wordt, dat het binnen enkele dagen beter zal worden. In kisten, gekort, 20 kg. per kist is de aanvoer vrij en zal deze, mits de kwali teit aan de eischen voldoet, geëxporteerd kunnen worden tegen den minimumprijs. In verband met de voorraad, doorge- draaiden peen wordt geadviseerd deze week niet meer aan te voeren. De aan te voeren bossen moeten 500 gram wegen, vooral niet zwaarder, anders zal de desbe treffende tuinder beboet worden. Uitein delijk wordt besloten 800 bos per tuinder te laten aanvoeren. lederen dag, na a.s. Maandag, zal het aan te voeren kwantum vastgesteld worden. Vervolgens werd nog gewezen op een juiste registratie. Deze was b.v. in den afgeloopen winter in juist, waar. van de tuinders de schadelijke gevolgen hebben moeten ondervinden. Besloten werd nog te protesteeren tegen den aanleg van den nieuwen verkeersweg in de Mient, waardoor veel tuinland aan zijn bestem ming zal worden onttrokken. Naar huis terug. Bij den rector van het Missiecollege St. Wiliibrord is bericht binnengekomen, dat de klok van. de Kapel is teruggevonden en weer naar „huis" te rug komt. Zwarte Piet. Nadat L. V., die, zooals we reeds meldden, wegens zwarte handel in arrest zat, ontslagen was, werd V. weer direct op verzoek van ambtenaren van den CC.D. gevangen genomen en in arrest ge steld, o.m. wegens het onbevoegd voorhan den hebben van 60 stuks pluimvee, 3 koeien en 20 varkens. Vervolgens wordt hem ten laste gelegd pl.m. 3500 liter melk buiten de C.M.C. om verkocht, en verwerkt te heb ben tot boter, welke boter clandestien moet zijn verkocht. De vee- en pluimveestapel was voor een groot gedeelte bij anderen on dergebracht. Personelia. Mej. P. v. d. Marei behaal de het diploma Lingerienaaien op het te 's-Gravenhage gehouden examen. Zij was leerlinge van de modevakschool van Mej. A. M. G. v. d. Kaay te Oegstgeest. LEIDSCHENDAM Automatiseering telefoon. Met ingang van 25 Juni, des middags 1 uur, zal de telefoon-centrale voor Leidschendam en Stompwijk geautomatiseerd worden. Het ken-nummer wordt K. 1761, Voor alle abonné's zijn de lokale nummers gewij zigd. LISSE Bloembollencultuur Liser -broek. De afd. Lisserbroek van Bloembollencultuur vergaderde onder voorz. van M. Mesman. De verplaatsing van de zetel van het Hoofdbestuur en het Beursgebouw van Haarlem naar Hillegom werd goedgekeurd. Het snijbloemen-contract voor narcissen werd besproken. Men wilde dat in tegen stelling met het besluit van de Vereeniging „de Narcis" niet in handen stellen van het Bedrijfschap. Aanga-.''de de inlevering van Mendeltulpen werd sterk geageerd tegen de onrechtvaardige handelwijze van het Bedrijfsschap. NIEUWKOOP Personalia. Te Leiden slaagden voor het Middenstandsdiploma de heeren: H. Bos, J. v. d. Haak Hzn,. P. van Houten, T. Kranenburg Dzn„ J. L. Kwakkenbos en H. v. d. Loo. NOORD WIJKERHOUT Gemeenteraadsverkiezing. In deze gemeente zijn bij het Hoofdstembureau voor de gemeenteraadsverkiezingen de i volgende candidatenlijsten ingediend. R.K. Volkspartij, afdeeling Dorp: 1. J. van der Voet, 2. N. H. Hogervorst, 3. J. P. v. d. Ploeg, 4. C. v. d. Klauw, 5. H. Th. Jansen, 6. P. A. Duivenvoorden, 7. G. J. v. d. Rotten, 8. N. v. 'd. Klauw, 9. J. R. Zonneveld, 10. C. Geerlings, 11. H. A. Oostdam, 12 J. J. Duivenvoorde, 13. Th J. Langeveld, 14 A. H. van Ruiten. 15. C. S. van Noort, 16. V. C. F. Vink. R.K. Volkspartij, afdeeling Zilk: 1. P. J. Warmerdam, 2. F. W. v. d. Ploeg, 3. C. J. Ruigrok, 4. W. C. Prins, 5. L. de Winter, 6. L. J. Nederstigt, 7. J. J. Pijpers, 8. H. Th. Markman. Gecombineerde lijst C.H. en A.R.: 1. C. Wassenaar, 2. P. v. d. Sleet, 3. H. Wesse- ling, 4. B Nieuwstraten, 5. W. Zandber gen, 6 J. van Marsbergen. 7. L. C. Bouw meester, 8. J. Plug, 9. P. Reijneveld. Obstakels in zee. Een meisje uit Lis- se is bij het zwemmen in zee terechtgeko men op een ijzeren paal,, welke indertijd door de Duitschers in zee is gezet. Zij be kwam een flinke wonde in haar kuit. Du. de Witt Hamer heeft haar verbonden en zij is met een taxi naar huis gebracht. Men zij dus met het zwemmen in zee voorzich tig, aangezien nog Vele obstakels af en toe uit het zand te voorschijn komen. RIJNSBURG Personalia. Mej. G. van Vliet alhier en mej. A. Slootweg te Valkenburg slaag den te 's-Gravenhage voor het costumière- examen, beiden leerlingen van de mode vakschool mej. v. d. Kaay te Oegstgeest. STOMPWIJK Geslaagd. De heeren L. M. Dobbe en Th. Rekelhoff geslaagd voor het diploma vakbekwaamheid voor het automobiel, en garagebedrijf. VOORSCHOTEN „Onderling Hulpbetoon". Vergoeding autovervoer bij opname in ziekenhuis. In de vergadering van de vereeniging „Onder ling Hulpbetoon" kwam het bestuur met het voorstel het autovervoer bij opname in het ziekenhuis geheel voor rekening te ne men van de vereeniging, maar daarente gen alleen het juiste uitgegeven bedrag v de gemaakte verpleeggelden, tot een maximum van 3.50 per dag, uit te beta ler.. Na een geanimeerde discussie werd het voorstel van het bestuur met alg. st. aangenomen, nadat aan het voorstel auto vervoer toegevoegd was, dat eventueel wachtgeld niet vergoed zou worden. Het verpleeggeld werd wederom vastgesteld op 3.50 per dag. Uit. het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Bolle, bleek, dat het aantal gezinnen-leden 541 en het aan tal gewone leden 540 bedroeg op 31 Decem ber 1945. WARMOND Voetbal. Hedenavond half acht spe len de Warmunda-veteranen tegen die van Teijlingen. Zondagmiddag 4 uur heeft een groote propaganda-wedstrijd plaats tusschen de Haagsche 3c klasser K.N.V.B. V.C.S. en het eerste elftal van R.K.V.V.A. uit Am sterdam. WASSENAAR 25-jarig Jubileum „Blauw-Zwart". Op Zaterdag 29 Juni bestaat de R.K. Sport- vereeniging „Blauw-Zwart" 25 jaren. De viering van dit feest is vastgesteld op Zondag 30 Juni a.s. en zal worden inge luid des morgens om 8.45 uur met een plechtige Hoogmis in de St. Willibrordus- kerk. Des middags is er in hetzelfde ge bouw een receptie van 2.30 uur tot 4 uur. Om 8 uur des avonds wordt er een feest avond gehouden voor leden en genoodig- den. In verband met dit jubileum wordt op Zondag 23 "Juni een wedstrijd gespeeld door het le elftal en het A Junioren elf tal tegen de ploegen Zwaluw V.F.C. uit Vught en op Zondag 30 Juni speelt het le en 2e elftal tegen het le en 2e elftal van H.B.C uit Heemstede. Dinsdagavond 25 Juni spelen de veteranen elftallen van Blauw-Zwart en Wassenaar tegen elkaar. Voor aanvangstijden enz. zie men de feest programma's. Alle wedstrijden worden ge speeld op het Hockey-terrein van de Kie vieten aan den Katwijkscheweg. Is Uw Radio defect? s B«l. 24244 DE RADIOTECHNI3CHE DIERST I.E.M.C.0. N.V., Nieuws Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig Ingez. med. Breunese heeft tijdens den oorlog het commando gevoerd over Opbouwdienst en daarna dog eenige tijd over den Arbeids dienst. HANDBAL St. PetrusDekenale. Gisteravond wtrd ten aanschouwe van weinige sup porters een handbalwedstrijd gespeeld tus schen de K. A. J Sint Petrus en de K. A. J. Dekenale Parochie IlT Dc K. A. J. St. Pe trus heeft welverdiend met 21 gewonnen en het was alleen aan den keeper van de Dekenale te danken, dat het puntenversohil met grooter was. Reeds bij het begin van den wedstrijd v/as het overwicht van de Petrusploeg voor een ieder duidelijk en bij hef ingaan van de rust was de stand dan ook 20 in het voordeel van de Petrus- K. A, J. Deze stand werd tot eenige oogen- blikken voor het einde gehandhaafd, toen ui een eenigszinr verwarde situatie het eenige doelpunt van de Dekenale gescoord werd. GYMNASTIEK. Docos. Met ingang van Dinsdag a.s. zijn de lesuren als volgt; de jongste afdee ling van 6—7 uur, de grooterc jongens van 78 utir, de heeren van 89.30 uur, allen in het gymnastieklokaal aan de school Heerensingel. Met het oog op de viering van het tienjarig bestaan op 15 September, en de groote propaganda gymnastiekuit- voering gecombineerd met alle Leidsche R. K. damesvereenigingen in de Stadsge hoorzaal in November worden alle heeren en jongens verzocht de lessen trouw te bezoeken. Nieuwe leden kunnen zich aan de les of aan het adres Vliet 32 opgeven. ZWEMMEN. Jan de Vries bestuurslid van de Fina. Naar wij vernemen is op een dezer dagen te Londen gehouden bijeenkomst van de Federation International de Natation Ama teur de voorzitter van den Kon. Ned. Zwembond. de heer Jan de Vries uit Am sterdam, gekozen tot bestuurslid van de" F.I.N.A., een belangrijke benoeming, aan gezien Nederland thans in de hoogste in ternationale zwemorganisatie vertegen woordigd is. De heer de Vries is tevens secretaris van de Europeesche Zwemliga en secretaris van de internationale water polo commissie. SCHAKEN. VERBOD AAN MILITAIREN DEELNEMING „VIERDAAGSCHE". Eenige maanden geleden heeft de minis ter van oorlog zich gewend tot den Ned. bind voor lichamelijke opvoeding met de mededeeling, dat hij bezwaar maakt tegen deelneming van leden der Kon. Ned. Landmacht aan de vierdaagsche afstands- marschen, welke van 23 tot en met 26 Juli zullen worden gehouden, zoolang ge noemde bond den heer Breunese zou handhaven als leider dier marschen. Als gevolg van het feit, dat de bond den heer Breunese hapdhaafde, is thans een legerorder verschenen, waarin be paald wordt dat het aan ieder lid der Kon. Ned. Landmacht verboden is. aan deze marschen deel te nemen. Voor com mandanten is het verboden ook maar eenigen steun, in welken vorm ook, te ver lenen. De „Vierdaagsche" gaat toch door onder leiding van den heer Breunese. (De heer Promotie-degradatie. De Leiderdorp- sche Schaakvereeniging speelde tegen Oegstgeest een promotie-degradatie wed strijd. De voorloopige uitslag is 3y,3>4. De afgebroken partijen staan ten gunste van Leiderdorp, waardoor de uitslag ver moedelijk 5 y,4y, zal zijn. Leiderdorp Oegstgeest Smitvan der Linden 10 v. d. Leekv. d. Berg 01 Van KlaverenWe ij er mans xx De GeusBrussei. 10 SchoppeBroekstra HH NagtegaalGroeneveld 01 Witkamp—v. d. Velden. 01 Splinterv. Helden xx v. d. VegtWarburg xx EngelenburgKruizinga 10 LEIDEN, 22 Juni. Groentenveiling. Spitskool f 811.Rabarber f 5—9. Peen f 1828.Andijvie f 612.Sla 1012.Aardbeien f 122168.Snij- boonen f 185200.Tuinboonen f 15 26.Stamboonen f 255290.Doperw ten f 4770.Peuler. f 5084. postelein f517.Aalbessen f 150.Spinazie f8— 28.Komkommers f 1034.Bloemkool 0—44.—, Sla f 1—7.60, Perziken f 7—58.—, Kroten f 1013.Peterselie f4.908.50, Radijs f3.70—4.30, Selderij f 3.70—8.70, Peen f 13—18.— LEEUWARDEN, 22 Juni. Vee. Aanvoer: 29 enterstieren, 27 twen terstieren. 375 vette koeien, 536 melk- en kalfkoeien 275710, 50 pinken f 65150, 532 nuch tere kalveren, 470 vette en weideschapen 25—80, 347 lammeren 14—24, 97 var kens, 757 biggen 1540, 179 bokken en geiten en 195 paarden 2251395. Kaas. Noteering V.V.ZM. dd. 21 Juni: Gouda volvet van 128129, Edam 40 pl. f 114, broodkaas 40 pl. 114 per 100 kg. Met ingang van 1 Septem ber a.s. vangt een CURSUS aan in 8529 Ouders, die hun kinderen vroegtijdig gymnastiek wil len later, bijbrengen, heb ben daartoe thans de gele genheid. Mej. R. Nieuwenhoven Gediplom. leerares kleutergymnastiek Jan vossen steeg 29, Telefoon 22679. Handelsopl. Jercurius" Opl. Practijkexamens Boek houden, Talen, Steno. Midd, ex. '47 4.— per maand, kleine clubs 8527 LES OP IEDER UUR VAN DEN DAG! Rapenburg 88 Leiden. Gevraagd een net R.K. MEISJE voor d. en n. Slagerij P. P. Clemens, Aremberge- laan 119, Voorburg tel. 771976. 178 VACANTIE Bezoekt Café „de Kwaak" Goede Consumptie Billijke p r ij z e n. Tandem en Roeibooten te huur Rijwielstalling aan wezig. 1 persoons kano te koop.' H^arlemmertrek- vaart 7, Oegstgeest. 176 De moed maar niet verlo ren. Breng hem bij ons, en bij schrijft als nooit te voren! 154 DE VULPENSPECIALIST Haarlemmerstraat No. 64. Telefoon 24185. Aparte modellen Elke prijsklasse BURGSTEEG KANTOORBEDIENDE Voor direct gevraagd, ac curate kantoorbediende, wegens het in militairen dienst treden v. d. tegen woordige bij Jan P. Meijer, Smederij. L. Raamsteeg 79, Leiden. 8554 Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige 'n nette R. K. DIENSTBODE voor dag of d, en n„ goed loon bij Joh. C. de Jong. Schenkelweg 47, Zoeter- woude. 8549 INBOKDBLS PLUIJM. Hoogewoerd 41 Leiden, telef. 21266. blijft steeds kooper van heele en gedeelten van inboedels en ongeregelde goederen. 8530 Trappen f 1.85 per trede Strijktafels 13.— Droogrekken 11.50 Broodplanken 0.90 Vorkenbakken 0.75 HATVUM.UK. Gevraagd een eenv. R.K. HUISHOUDSTER bij heer met één zoon. Br. onder no. 175 bur. v. d. bl. TAS met GEREEDSCHAP verloren omgeving Teylin- geriaan Voorhout. Eige naar zeer gedupeerd. Te gen flinke belooning terug te bezorgen; Schrijfmachi- nehandel De Haan God- dijn. Vrouwensteeg 14 Lei- den. 179

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3