3)e ftzicbcheSouAci/nt Parlementair-kabinet K.V.P. met P.v.d.A.? Sjahrir's tegenvoorstellen overhandigd Een koninklijke oproep tot ons volk Blijf bij ons, Heer, want het wordt donker Weer meervleesch WOENSDAG 19 JUNI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10811 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave vafi N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cènt p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Samenwerking in de onderneming \700R DEN BEDRIJFSVREDE, voor de volwaardige positie van de arbeiders in het productie- en verdeelingsproces der stoffelijke goederen, voor een zoo goed mogelijke productie ten bate der gehééle gemeenschap, is, naar onze besliste over tuiging, niets meer gewenscht en meer noodig dan: samenwerking in de onderne ming. Meer nog dan samenwerking tussohen werkgevers en werknemers in het lande lijk bedrijf is de samenwerking in de af zonderlijke onderneming een dringende eisch van den tijd. De strijd der klassen moet niet meer be staan aldus Jhr Mr. Gevers Deynoot, ad viseur van het college van rijksbemidde laars in een rede, die hij heeft gehouden op een congres van den Nederl. Kafch. Me taalbewerkersbon d, en welke rede als titel droeg: „Samenwerking in de ondlerne- iminig." Wil men met succes trachten den klas senstrijd het bestaan onmogelijk te ma ken, dan moeten wij streven naar een ware, eerlijke samenwerking in de onderneming. Samenwerking in de onderneming staat in het program van de Katholieke Volks partij. Maar er is niets tegen en er is alles voor, dat men in een onderneming niet wacht op een wettelijke regeling, om de bedoel de intensieve en effectieve samen werking in te voeren. Als er heerscht een goede geest, dan is dat heel goed mogelijk. En. als er geen goede geest heerscht, dan is 'het nóg nood- noodzakelij ker. Wie den tijd begrijpt zoekt naar samen werking van alle goed-willenden. In die samenwerking ligt de macht, om den in vloed van de kwaad-willenden tegenstand te bieden! Het Rijn- en Rhurgehied Voorstel tot definiteve afscheiding Het Fransche comité voor den linker Rijnoever en het Belgisch Rijncomité heb ben tezamen het vraagstuk van het lot en het toekomstig bestuur van het Ruhrge- bied en 'het Rijnland onderzocht en zich ac- coord verklaard over de volgende beslui ten: 1. Het Rijnland, het kolenbekken van 't Ruhrgdbied en de gebieden tusschen de Nederlandische grens en de Eems moeten volledig en definitief van Duitsch- land gescheiden worden. 2. De Rijn en verder de Zuid-Oostelijke en Oostelijke grens van *t Ruhrbekken, de Eems en ten slotte de zee, moet voortaan de voornaamste verdedigingslinie zijn van Frankrijk, Engeland, België en Neder land. De bezetting, de organisatie en de spoe dige versterking van deze verdedigingslinie door Ge Fransche, Engelsche, Belgische en Nederlandsche legers moeten voor altijd door permanente militaire aocoor- den verzekerd worden. 3. Het Saargebied moet bij Frankrijk worden aangéhedht in gemeen overleg met het Groot-Hertogdom Luxemburg. X— AANDRANG OP TRUMAN OM STALIN TE BEZOEKEN. In het rapport van de leden der cowir missie voor buitenlandsche aangelegenhe den van het Amerikaansche Huis van Af gevaardigden over hun reis van twee maan den door Europa wordt er op aangedron gen, dat president Truman en generalissi mus Stalin binnenkort bijeen zullen ko men Het doel van zulk een bijeenkomst zou moeten zijn, middelen te vinden om de Sovjet-Unie en de Vereenigde Staten nauw tot elkander te brengen en de Sovjet-Rus sische leiders te bewegen tot effectieve stappen ter uitvoering van de politiek, waarmede zij zich eens hebben* verklaard als mede-onderteekenaars van de voorzie ningen en beginselen van het Atlantisch Handvest. Ter gelegenheid van de Arnst. feesten ter herdenking van het Eucharistisch won der te Amsterdam, ontving Kardinaal Jo hannes, Aartsbisschop van Utrecht, een schrijven van Z.H. den Paus, waarin déze uitdrukking geeft aan zijn bijzondere in genomenheid met de Nederlandsche Eucha ristische viering en aan de Nederlandsche geloovigen den Pauselijken zegen wordt geschonken. Eucharistisch congres te Amsterdam Vandaag begon het „Amsterdamsch Eucharistisch Congres", ter gelegenheid van het zesde eeuwfeest van het Sacrament van Mirakel van Amsterdam. Om drie uur werd de tentoonstelling „Zes eeuwen Katholiek Amsterdam" in het Waaggebouw feestelijk geopend en van avond om acht uur heeft in het Concert gebouw de officieele begoeting plaats met redevoeringen van Mgr. J. P. Huibers, Bis schop van Haarlem, Mgr G. P. M. van der Burg, deken van Amsterdam,' pastoor W. Nolet en prof. dr. W. Asselbergs (Anton v. Duinkerken). Muzikale medewerking ver- leenen het Collegium Musicum Amstqloda- mense en het koor „Katholiek Amster dam" met als solisten Hendrik Andries- sen en J. Weegenhuise. Donderdag (Sacramentsdag) wordt het congres uitsluitend kerkelijk voortgezet met Pontificale Missen in verschillende kerken. Des middags wordt plechtig Lof met pro cessie gehouden in het Bagijnhof, met pre dicate van pastoor W. M. Nolet en des avonds plechtig Lof met predicate van prof. J. Mulders. Ook in andere Amsterdamsche kerken zullen prelaten Pontificale Loven celebree, ren. Communisten ontevreden Met een onderbreking van een half uur heeft gisteren in Bellevue te Amsterdam de partijraad en het hoofdbestuur van de Partij van den Arbeid onder voorzitter schap van den heer K, Vorrink een ge heime vergadering gehouden van 10 uur des morgens tot na vijven des middags. Aan een A.N.P.-verslaggever werd na afloop het volgende communiqué ver strekt: ,.De partijraad van de Partij van den Arbeid heeft heden kennis genomen van het resultaat der besprekingen, die namens de Tweede Kamerfractie met den heer Beel zijn gevoerd over de vorming van een parlementair kabinet, steunende op de Partij van den Arbeid en de Katholieke Volkspartij. De partijraad oordeelde, dat, wat de grondslagen van een program be treft, de voorwaarden voor een vooruit strevend bewind aanwezig zijn. Wanneer PARIJSCHE CONFERENTIE Naar vrede voor Italië» Na gisteren gedurende twee en een half uur besprekingen te hebben gevoerd over de critieke kwestie van de Italiaansche herstelbetalingen, zijn de vier ministers te Parijs er niet in geslaagd tot overeenstem ming te komen, hoewel er ten aanzien van de verschillende standpunten meer soepel heid viel waar te nemen dan voorheen. Bevin verklaarde, dat Engeland bereid was alle eischen tot herstelbetaling van Italië op te geven, mits de andere landen hetzelfde deden. Tegen dit voorstel waren Molotof en Bidault. Men besloot daarop het vraagstuk der Italiaansche herstelbetalin gen later, verder te behandeln. Vandaag (Woensdag) zouden de overige punten van de agenda worden behandeld, n.l. de te ruggave van geallieerde bezittingen in Ita lië en maatregelen ten aanzien van Ita- liaansch bezit in gebieden, die aan andere naties afgestaan zullen worden. Wij zijn er nog lang niet, want na de dis cussie van de economische artikelen van het vredesverdrag met Italië zullen de vol gende onderwerpen aan de orde komen: de Fransch-Italiaansche grens; de geallieerde verdragscommissie; het terugtrekken van geallieerde troepen uit Italië; de Dodecane- sos; de grenzen van Italië met Joego-Sla- vië en Oostenrijk en ten slotte de beper king van de Italiaansche vloot. Het Italiaansche hof van cassatie heeft een proclamatie uitgegeven, waarin offi cieel geconstateerd wordt, dat het Italiaan sche volk de republiek als staatsvorm heeft X— BENESJ HERKOZEN. Dr. Edaiard Benesj is heden met alge- meene stemmen tot president van Tsjecho- Slowakije herkozen. de samenstelling van het kabinet hiervoor de noodige waarborgen biedt en "wanneer dit program en dit kabinet ook van de zijde der K.V.P. in progressieve geest wordt gesteund, zoo meende de partijraad, zal een constructieve welvaartspolitiek in Nederland mogelijk zijn. De partijraad verzocht de fractie hierop niet alleen thans, maar ook tijdens het optreden van het te vormen kabinet, het oog gericht te houden." Welke ministers niet terugkeeren. Naar „Trouw" verneemt zullen de mi nisters Schermerhorn, Logemann en Van Royen in het hieuwe ministerie niet terug keeren. Wij meenen zeker te weten, dat deze drie ministers niet de eenige zyn, wier ministerieele loopbaan zal eindigen! Dr. Beel zou naast het premierschap ook de portefeuille van Binnenlandsche Zaken aan zich houden. Minister Schermerhorn. In enkele bladen wordt nu reeds gemeld, dat het komende kabinet als een zijner eerste daden prof. Schermerhorn zal be noemen tot burgemeester van Amsterdam. Men weet al gauw, wat een ministerie, dat er nog niet is, zal doen. Communisten Kijn ontstemd. In de kringen der communisten bestaat groote ontstemming over het feit, dat zy geheel buiten de kabinetsformatie zijn ge houden. Vanavond houden zij te Amster dam een protestdemonstratie. De canonisatie van Moeder Frances Xa- vier Cabrini, Amen- ka's eerste Heilige. Z-H. de Paus, geze ten op zijn troon in de consistoriezaal, pr^pideert de bijeen komst der hooge pre laten. EINDE AMSTERDAMSCHE SUIKERSTAKING Wanneer de stakende arbeiders bij de Wester Suikerraffinaderij te Amsterdam deze week het werk niet hervatten, zou het bedrijf tot October .worden stilgelegd en de grondstoffen ter beschikking komen van de Zuidelijke suikerfabrikanten. Dinsdagmorgen heeft een groot deel der stakers zich weer gemeld. Anderen wach ten op de beslissing der E.V.C.-vergade- ring, welke vanmiddag wordt gehouden. Volgens de „Times" zijn gasteren de In donesische tegenvoorstellen door bemidde ling van de Britsche politieke vertegen woordigers aan dr v. Mook overhandigd. De tegenvoorstellen zouden in den vorm van een ontwerp -overeenkomst vervat en verzoenend van toon zijn. Wanneer zij in studie zijn genomen, verwacht men, dat er tussohen dr. van Mook en Sjahrir verdere besprekingen plaats zullen hebben ter ver duidelijking van bepaalde puntc. Dan zul len de tegenvoorstellen naar Den Haag wor. den overgeseind, waar het nieuwe Neder landsche kabinet, wanneer het is gevormd, er een besluit over zal nemen. Onrust op Midden-Celebes geëindigd. De voorlichtingsdienst van het K-N.LL. bericht, dat alle leiders van den opstand in het gebied tussdhen het Towoetimeer en de Golf van Bone zich met hun wapenen aan de militaire autoriteiten hebben overgege ven. Hierdoor is een einde gekomen aan den meest omvangrijken opstand op Mid den-Celebes. Fonds noodgebieden en „Anjerdag" Tijdens een op het Paleis Soestdijk ge houden persconferentie hebben Prinses Juliana en Prins Bernhard mededeelingen gedaan over hulpacties ten bate van de ge teisterde gebieden en de cultureele .op bouw van ons volk. Opnieuw deed Prinses Juliana, zooals Z'j reeds voor de radio gedaan heeft, een dringend beroep op het Nederlandsche volk om onze landgenooten in de noodge bieden toch niet te vergeten. Het Neder landsche volk wordt nogmaals opgeroepen tot daadwerkelijke hulpverleenimg 'om de meioschen in de zwaar getroffen gebieden tijdig op te heffen uit de depressie waarin zij dreigen te geraken nu zij nog steeds voortleven in kippenhokken, bunkers en beestenstallen. Van 16 tot 30 Juni zal overal in het land een collecte worden gehouden, geor ganiseerd door Volksherstel. Hierna vertelde Prins Bernhard dat het destijds in Londen gestichte „Prins Bern- hard-fonds" thans dienstbaar gemaakt zal worden aan de Versterking der geestelijke weerbaarheid van ons volk. Z. K. H. Prins Bernhard is regent van het fonds. Prof. Mr. R. P. Cleveringa heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap te aanvaarden. De collecte voor de noodgebieden zal op 29 Juni onderbroken worden, want dien dag, de verjaardag van den Prins, zal een „.Anjerdag" zijn. Kweekers en bloemhandelaren stelden het goede voorbeeld. De rijksdaalder die men op 29 Juni voor een witte anjer be taalt, komt onverminderd in het „P< Bernhard-fonds". Men kan zich ook tooi met een anjer-embleem, dat de talooze colectanten zullen spelden op de kleeding van elkeen die een zelfgekozen bijdrage in de bus deponeert. Prinses Joiliana en Prins Bernhard heb ben hun koninklijk appèl op Nederland's offervaardigheid gedaan. Zonder twijfel zal het Nederlandsche volk geven, gul geven. DE SPAANSCHE KWESTIE. De aanbevelingen van de sub-commissie inzake de Spaansche kwestie, hierop neer komende, dat men aan de Vereenigde Na ties zou voorstellen, de diplomatieke be trekkingen met Franco te verbreken, zijn gisteren door den Veiligheidsnaar niet aan vaard, daar Rusland zijn stem er togen had uitgesproken. De besprekingen zijn. verdaagd- Volgens het Fransche persbureau A.F.P. zyn de berichten uit Bekasi en Tangerang nog steeds alarmeerend. Een groote Chineesche gemeente wordt er geterroriseerd door Indonesiërs, die door het minste incident gebracht kunnen wor den tot het bedrijven van 'nieuwe masa- moorden. De evacuatie van Chineezen met hun ge zinnen heeft voortgang; duizenden van hen zijn ondergebracht in kampen onder be scherming van de geallieerden en geregelde Indonesische- legerafdeelingen Anderzijds verkeeren de 7.000 Chinee zen, die in het Nederlandsche leger dienen, in een staat van uiterste nervositeit en branden van verlangen hun dooden te wre ken. Ervaring met lichting '45 Gisteravond heeft lt. kol. A. H. Fievez voor de radio gesproken over zijn erva ringen met de nieuwe lichting 1945, die sedert kort onder de wapenen is geroepen. Bij de medische keuring bleek 2% te lijden aan tuberculoze. Een nieuwe dienst in het leger vormt de psychologische dienst. Hierbij worden de intelligentie en karaktereigenschappen van iederen jongeman aan een onderzoek onderworpen om eiken man op de voor hem meest geschikte plaats in het leger te brengen 150 "Gevallen weigerden' uit antimilitaristische overwegingen dienst te nemen; van de 64.000 jongemannen bleken 77% geschikt en 21% ongeschikt, 2% tij delijk geschikt. De invloed van den oorlog kwam tot uiting in de psychische gesteldheid van de gekeurden. Bij velen uitte zich een zekere onrust en vaak ook een algemeene desillu sie. Voorts viel nog een zeker scepticisme te qonstateeren. De instelling tegenover het leger was echter onvergelijkelijk veel beter dan in 1940. Een kleine groep maakte ernstige be zwaren tegen uitzending naar Indië, doch het overgroote deel stond hier afwijzend tegenover. Merkwaardig noemde spr. het, dat bij een intelligentie-onderzoek, waarbij de re sultaten beoordeeld werden naar Engel sche normen, er naar verhouding meer Nederlandsche jongens in de hoogere in telligentieklassen vallen, dan Engelsche. De geest onder de jonge recruten is goed en er bestaat weinig neiging tot lijntrek ken en lanterfanten. Algemeen toont men begrip voor de noodzakelijkheid zich voor 100% te geven. NA ALLE feesten ge vierd te hebben, na alles te hebben herdacht wat Jezus deed en leed, na zijn lijden te hebben be treurd en om Zijn Ver rijzenis te hebben ge juicht, na de nederdaling van den Heiligen Geest te hebben herleefd en aan de Goddelijke Drie eenheid hulde en aan bidding te hebben bewe zen, komt thans Sacra mentsdag. De Kerk heeft ons in den loop vaij het jaar het geheele leven van Jezus vertoond aan de hand van het evangelie en tel- gens sloeg haar hand een bladzijde verder. Nu heel dat leven zich in beel den en woorden aan onze gedachten en ver eering is voorbijgegaan, plaatst de Kerk het Hei lig Sacrament des Al taars onmiddellijk mid den in het middelpunt van ons leven om ons als het ware toch maar goed ervan te doordrin gen dat wij God, dat wij Christus onzen Verlosser en Vriend onmiddellijk by ons hebben. Onwillekeurig komt ons de geschiedenis van de Emmaüsgangers voorden geest: „Blijf bij ons, Heer, want het wordt donker." Wij zijn immers realistisch genoeg om in te zien dat ook na de bevrijding het licht nog niet over ons is opge gaan. Daarom is het deze bede die stil en onuitge sproken ons toch onop houdelijk uit het hart welt. Jezus blijft bij ons, heel dicht bij. En tast baar, onder een gedaante van brood. Broodnoodig. Hy weet het, beter misschien dan wy het in optimistische oogenblik- ken bedenken, dat wij Hem, naar een Holland- sche uitdrukking, brood noodig hebben. Alles wat Jezus heeft gezegd en geleerd, is van diepen zin en beteekenis en niet voor niets zeiden degenen, die Hem hoor den: „Zoo heeft nog nooit iemand gesproken." Onder broodsgedaante is Hij tegenwoordig, dui zend andere middelen had Hij kunnen uitden ken, want Hij is almach tig en oneindig wijs. Sacramentsdag Maar Hy deed het uitge rekend onder de gedaan te van brood. Brood. Wat gaat er achter dit woordje schuil. Brood. Men voert er oorlog om. Menschen Vermoor den er elkander om. Het is de samenvatting van levensgeluk en levens nood. Het is de uitdruk king van de dagelij ksche honger en nooden van den mensch. Samenleving is on denkbaar zonder brood. En wij hebben de gruwe lijke toestand van volk en gezin nog duidelijk voor oogen toen ruim een jaar geleden de Bijbel- sche schildering in onze straten waarheid werd: kinderen vragen om brood en er is niemand die het hun geeft. Onder de gedaante van dit brood, onder de ge stalte van het allernood zakelijkste voedsel, on der de gedaante van deze spijs, die dagelijks op elke tafel komt, heeft Jezus zich willen verber gen. Zijn bedoeling. Niets anders dan dit: dat wij Hem even hard en evenzeer noodig heb ben ais dat armen en rij ken, heiligen en misda digers, koningen en on derdanen, patroon en ar beider het brood noodig hebben dat aan al die verscheidenheid van men schen de levenskracht schenkt. Voor allen gelijk, voor allen even noodig. Zoo is Christus ook noodig in ieder menschen- leven. Daarom willen wij Sa cramentsdag bii zonder vieren met het nouden van een processie, een processie die naar buiten trekt, langs de velden en langs de wegen waar wij het graan zien wuiven en waar de oogst te bloeien staat, die ons het manna op het altaar brengt. Nog leven wij niet in een vrij land, waar wij zelfs in katholieke stre ken Christus door de straten mogen dragen. Maar die tijd gaat ko men en wij zullen als ka tholieken niet langer dul den dat ons wordt ont zegd wat aan iedere ver- ëeniging, die maar een op tocht wil houden, wordt toegestaan. Maar hoe dan ook: niet in een processie, niet in een grandioze uiterlijke manifestatie, maar in een stille geloofsbelijdenis, die zich uit in het ont vangen der H. Commu nie, kunnen wij onze dankbaarheid uitzeggen aan Hemi van wien de H. Schrift getuigt: „Hij geeft aan alle cre atuur voedsel ter geschik ter tijd". Met ingang van 23 Juni zal het vleesch- rantsoen voor de leeftijdsgroepen boven vier jaar worden verhoogd van 150 tot 200 gram per persoon per week. Tevens zal op 20 Juni voor Venbruikers boven vier jaar een extra bon voor 100 gram vleesch worden bekend gemaakt, welke van 23 Juni af veertien dagen geldig blijft. Zooals reeds eerder is aangekondigd tracht de regeering de beperkingen, die het levensmiddelenpakket o.a. door de ver laging van het broodrantsoen heeft onder gaan. aan te vullen met andere producten. Het ligt in het voornemen om. indien mo gelijk, regelmatig boven dit nieuwe rant soen een extra bon voor vleesch aan te wijzen, op dat het vleesclurantsoen, behal ve voor de kindersen van 0 tot en met 4 jaar, in dat geval gemiddeld 250 gram per week zal bedragen. Vetpositie nog precair! Door moeilijkheden bij den aanvoer van grondstoffen voor de bereiding van con- sumptievet zal de voorgenomen verstrek king van 100 gram vet, voor personen ouder dan vier jaar, tijdlens de periode van 24 Juni tot 7 Juli eerst in de tweede week van deze periode kjunnën geschieden. Zoo zal het rantsoen voedingsvetten dezen keer, zij het met veel moeite, nog op het be staande peil gehandhaafd kunnen worden. Onze positie van voedingsvetten is, zooals bekend, reeds maandenlang uiterst kwets baar en geheel afhankelijk van den aan voer van grondstoffen uit het buitenland, die evenwel zeer onregelmatig verloopt, mede door de havenstaking. Het is niet mogelyk het voorziening met voedingsvetten te ontlasten door tijdelijk het aandeel van margarine in het rantsoen te verhoogen. Ook onze boter kan, in verband mol dc vórming van een wintervoorraad, niet verder worden aangesproken Teneinde het rantsoen voedingsvetten óp het bestaande peil te handhaven, is het wegens de krappe margarinepositie in het jongste verleden al meermalen noodzake lijk gebleken boter inplaats 'van marga rine te verstrekken, ten gevolge waarvan nog geen boter kon worden opgeslagen. Om te voorkomen, dat de voorraden boter ge heel onvoldoende zullen zijn voor de be hoeften in den komenden winter, acht de regeering voortzetting van deze handelwij ze niet langer verantwoord. Consumentencrediet In hun memorie van antwoord betref fende het wetsontwerp op tijdelijke ver leening van consumentencredieten ter ver gemakkelijking van het aankoopen van onontbeerlijke duurzame gebruiksgoede ren, merken de indienende ministers op, dat de credietverleening moet worden ge koppeld aan een spaar- en afbetalingsre geling. De gelegenheid tot aanvragen voor een crediet zal slechts uiterlijk tot 31 Decem ber 1946 openstaan. De voorziening beoogt in de eerste plaats aan dengene, die tijdelijk niet over de middelen beschikt, om zich de duurzame gebruiksgoederen, waaraan hij dringend behoefte heeft, aan te schaffen, maar die wel door besparing in de naaste toekomst de hiertoe benoodigde gelden kan opbren gen, door middel van een crediet tegemoet te komen. Naar aanleiding van de opvatting van enkele léden dat de credietverleening eerst aan haar doel zou kunnen beantwoorden, als de prijzen der goederen tot een rede lijk peil zijn terug gebracht, wordt opge merkt, dat een belangrijke verlaging dezer prijzen met behoud van de kwali teit gedurenden den eerstkomenden tijd niet kan worden verwacht. Loonsverhoo- ging wordt met het oog op inflatiegevaar afgewezen. Het centraal uitvoerend bureaü zal 50 tot 60 personen en een uitgave van rond /5.000.000 vragen. —X— REGEERINGSEISCH AAN E.V.C. De regeering heeft van de E.V.C. ge- eischt, haar voorstellen, gedaan aan de Ne derlandsche Reedersvereeniging, in te trekken. Doet ze dit niet, dan weigert de regeering verder haar gezag te doen gel den, om bij beëindiging der taking ran cune-maatregelen van de zijde der werk gevers tegen te gaan. —X— Tot burgemeester van Voorburg is benoemd Dr. J. W. Noteboom. oooooooo Weersverwachting nooooooo» o tot Donderdagavond. Matige, aan de kust tijdelijk nog krachtige wind tusschen Zuid-West en i o Nqord-West. Wisselende bewolking g met vooral aanvankelijk buien Nog g 9 koud 9

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1