Dr. Hirschfeld getuigt te Neurenberg Delegaties van Suriname en Curasao Onze nieuwe inkomstenbelasting Britsch ultimatum aan de Indonesiërs bij Soerabaja De Gasperi dringt aan op eenheid! ZATERDAG 15 JUNI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10808 Hoofdfed.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting .,De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. De bezetting kostte Nederland 8V2 milliard gulden rvR. H. HIRSCHFELD, tijdens de bezetting secretaris generaal van Handel en Nij verheid, trad gisteren als getuige op in het proces te Neurenberg bij de behande ling van de zaak tegen Seyss Inquart. Het kruisverhoor werd dit maal afgenomen door den Franschen aanklager Dubost. Op zijn verzoek 'gaf Hirschfeld een relaas van de Duitsche manipulaties met de zich in Arnhem bevindende Nederlandsche dia manten. Dit noemde hij een typisch voorbeeld van de wijze, waarop de Duitschers zich aan de Nederlandsche eigendommen vergrepen. De diamanten lagpn in safes te Arnhem en reeds vlak na de invasie poogden de Duitschers er zich meester van te maken. NEDERLANDSCHE DIAMANTEN NOG ZOEK Van Hirschfeld werd de sleutel der safe ojjgeëischt, doch dit werd geweigerd. Bij den strijd om Arnhem werd de safe opge blazen, waarin de helft der diamanten ge vonden werd. Deze zijn naar Berlijn ge bracht en in de Rijksbank bewaard. Hirsch feld had ze van Fischboeck teruggeëischt, doch de Duitschers wilden ze allen terug brengen, als zij ze zelf in het Oosten van het land onder him berusting mochten houden, hetgeen werd afgewezen. Intus- schen stelden zij vast, dat de andere helft nog in Arnhem was en opnieuw werden de sleutels opgeëischt en geweigerd. Fisch boeck had tenslotte toegestaan, dat deze helft in Holland bleef. De naar Berlijn ge brachte diamanten waren voor zoover Hirschfeld wist, thans nog niet terug. Hirschfeld was van meening, dat het feit, dat Nederland reeds vlak na de invasie een rijkscommissaris kreeg, een bewijs was, dat de bezetters ook politieke doeleinden na streefden. Hij bevestigde, dat vrouwen en kinderen van politiemannen, die weigerden de Duitsche opdrachten uit te voeren, ge gijzeld werden. De deportatie van arbeiders naar Duitschland was volgens getuige in feite reeds vanaf het eerste jaar der bezetting verplicht door den economischen dwang. Hij zeide, dat Seyss vanaf 6 Mei 1943 le vensmiddelenkaarten van weigerende ar beiders liet inhouden, welke maatregel evenwel door de Nederlandsche ambtena ren werd gesaboteerd. Hirschfeld zeide voorts, dat de rijkscom missaris persoonlijk opdracht gegeven heeft het gebouw van de Haagsche Cou rant op te blazen, nadat het personeel van dit blad geweigerd had de krant te druk ken met de propaganda van den persdienst van den rijkscommissaris tot het opgeven der spoorwegstaking, Hirschfeld gaf een overzicht van Seyss Inquarts bemoeiingen in het laatste sta dium van den oorlog otn Nederland te spa ren voor de uitvoering van het bevel Bor- mann tot het toepassen der tactiek van de verschroeide aarde. Seyss wilde de moge lijkheid overwegen het Westen buiten ver dere oorlogshandelingen te laten. Speer had gezegd, dat voor zoover het burgerlijke instellingen betraf, het bevel niet behoefde uitgevoerd te worden. Daar na had Seyss met Blaskowitz gesproken, die op het standpunt stond „Befehl ist Be- fehl", doch overigens toezegde mogelijkhe den tot verzachting te zoeken. Twee dagen later had Hirschfeld opnieuw met Seyss gesproken en een telegram aan Londen ge stuurd, waaruit onderhandelingen zijn voortgevloeid. Voor de grootste sui kerraffinaderij in Europa, te Dintel- oord in Noond-Bra- bant liggen thans 30 schepen, geladen met ruwe suiker, welke in zoo kort mogelij ken tijd bewerkt zal worden, zoodat het netelige suikerpro bleem in ons land eenigszins kan wor den opgelost. Hirschfeld bevestigde, dat Funk zich te gen de aanstelling van den „verrader Rost" verzet heeft, doch dat Goering het besluit genomen heeft, op voorstel van Seyss. „Over de door Rost van Tonningen in de jaarberichten der Ned. Bank gehouden be schouwingen over de verhouding mark tot pond sterling hebben wij slechts gelachten", zeide Hirschfeld, nadat hij nog eens uit drukkelijk had vastgesteld dat Seyss dezen verrader had binnen gehaald. De Nederlandsche economische ver liezen door Duitsche plundering en roof van industrieele uitrusting en schepen wordt geschat op vijf en twintig mil liard gulden. De bezetting kostte den Nederlanders acht en een half milliard gulden. vragen ZELFBESTUUR Zes afgevaardigdén van de Staten van Curagao en een even groot aantal van de volksvertegenwoordiging van Suriname zijn, zooals reeds gemeld, Vrijdagmiddag met een regeeringsvliegtuig uit Londen op Schiphol aangekomen. De beide delegaties hebben uitgebreide volmachten tot het voe ren van besprekmgen, welke er toe moeten leiden, dat NederLandsch-Amerikaansche gebiedsdeelen in ruime mate zelfbestuur Aan het wetsontwerp tot herziening van ons belastingstelsel ontleenen we een over- zidht van het t.z-t verschuldigde bedrag voor enkele inkomens. Wij willen onze lezers niet vermoeien met een uiteenzetting van de wijze van de nieuwe berekening. Hoofdzaak is, dat helt belastingvrije inkomen, dat in 1940 f 750. bedroeg voor gehuwden zonder kinderen, verhoogd is tot 1000 en dienovereenkom stig voor andere groepen eveneens een ver hooging van het belastingvrije inkomen plaats vond, waardoor mén bij eenzelfde inkomen beduidend minder belasting be taalt. De Minister heeft voorts medegedeeld, dat de Loonbelasting zoodanig zal worden gewijzigd, dat meer overeenstemiming met de Inkomstenbelasting verkregen wordt. Wat eventueel straks betaald zal moeten worden Zuiver Gehuwden Gehuwden inkomen Ongehuwden zonder kinderen. 1 kind 2 kinderen 3 kinderen 4 kind'. 1020— 27.90 (65) (30) 1620— 126.30 (132) 69— (85) 30.90 6.90 1920— 187.50 (197) 114.60 (132) 65.10 29.6'w 7.70 2820— 406— (475) 281.50 (317) 205— 131.20 78.20 38— 3720— 666— (818) 483— (543) 389.50 297— 207.50 120— 4560— 940— (1158) 696— (772) 587.50 480.50 375— 272— 5760— 1373— (1556) 1036— (1038) 907— 780— 654— 530— 6960— 1851 (2012) 1412— (1641) 1264 1119. 973— 831— 8160— 2367— 1820— 1654— 1490. 1327— 1165. 9360— 2916 2255— 2072— 1891. 1710— 1531 10560— 3495— 2716 2516— 2318. 2120— 1924. 12000— 4225— 3300— 3081— 2862. 2644— 2427— Bij de groepen ongehuwden en gehuwden zonder kinderen hebben wij tusschen haakjes geplaatst de thans krachtens de loonbelasting verschuldigde bedragen. Daar de grenzen der klassen varieeren, varieeren ook de verschillen. Wanneer loonbelas ting betaald is, komt deze in mindering op de te betalen inkomstenbelasting. zullen verkrijgen. De afvaardigingen zullen H. M. de Koningin hiertoe beide een ver zoekschrift aanbieden. Voor hun vertrek hebben zij een audiëntie ten paleize aan gevraagd. De Curai^aose delegatie bestaat uit de heeren: dr. M. F. da Costa Gomez (vo:rzit- tcr van de delegatie en van de katholieke fractie in de Staten); E. Jonkheer (onder voorzitter van de Staten en voorzitter van de democratische partij); dr. F. J. Q. Kwartsz, C. A. Eman (landraad van Aruba), en W. R. Plantz (afgevaardigde van St. Maarten). De heer L. D. Gerharts (verte genwoordiger van Bonaire) is Vrijdag uit Curasao vertrokken. Suriname wordt vertegenwoordigd door de heeren: F. H. R. Lim a Po (voorzitter), A. C. J. Alberga, J. E. Ho a Sjoe, H.^Miskin, S. Rambaran Mishre, A. L. R. Smit en A. M. van Eyck. (secretaris). De reis CurasaoNewYork en New York Londen werd gemaakt in een vliegtuig van de Pan American Airways. Op Schip hol werden de delegaties verwelkomd door dr. E. Snellen, gepensionneerd. hoofdambte naar, tijdelijk tewerkgesteld aan het mi nisterie van Overzeesche Gebiedsdeelen; den heer Jilwerda, die de delegaties na mens den minister verwelkomde, en den heer Van Dorop, namens de R.V.D. Ook de heer Laret, voorzitter van de vereeni- ging „Ons Suriname", was ter begroeting aanwezig. X— ZEELIEDENSTAKING IN AMERIKA GAAT NIET DOOR. Te Washington is officieel medegedeeld, dat de staking van de Amerikaansche zee lieden,^ welke heden zou beginnen, niet doorgaat. Einde suiker-misère in zicht? De directie der N.V. Centrale Suiker maatschappij verzoekt ons het volgende op te nemen: De staking aan de Wester suikerraffina derij is een sympathie-staking verband hou dende met de staking ii) de havens te Am sterdam en Rotterdam. Intusschen duurt deze staking nu on geveer drie weken en zij begint zoo lang zamerhand ernstige consequenties voor de suikervoorziening der bevolking te krijgen. Wel heeft de Min. van Landbouw, Vissche- rij en Voedselvoorziening thans de bedoe ling ruwe suiker te distribueeren en wel draait de fabriek te Dinteloord thans op volle kracht, doch op deze wijze kan op den duur niet op afdoende wijze in de be hoeften worden voorzien. Wij hebben daarom de bedoeling, bij voortduring van de staking, onze fa briek te Breda, die een capaciteit heeft welke nog boven die van Dinteloord ligt, in te schakelen en zullen binnen kort een desbetreffend voorstel aan den minister doen. Dan zal de .suikermisère spoedig tot het verleden behooren. —X— Politie beschiet smokkelauto Chauffeur uit Utrecht gedood Woensdagmorgen werd door de economi sche recherche op den Kanaaldijk te Hel mond een personenauto, welke in groote vaart uit de richting Weert naderde, gesom meerd te stoppen. Dc chauffeur reed ech ter door en de agent, die het stopsein had gegeven, zou indien hij niet op tijd terzijde was gesprongen, overreden zijn. Andere agenten, die verderop geposteerd stonden, openden echter pistoolvuur op den wagen, waardoor de chauffeur in het hoofd werd getroffen, waardoor de wagen via een boom in de bermsloot terecht kwam. De chauffeur A. M. uit Utrecht, was zwaar ge wond en moest naar het St. Antoniusgast- huis te Helmond worden overgebracht, waar hij in den loop* van den dag overleed. Zijn broer L. M. was licht gewond, hij had een schampschot in den hals. Een derde in zittende, zekere van der H., vluchtte uit den wagen, doch kon kort daarna worden gearresteerd. In de auto werd o.a. een partij van ongeveer 200 kg. koffie aangetroffen, alsmede elastiek en nog enkele andere arti kelen. Het gemeentebestuur in dezen tijd DE Gemeenteraadsverkiezingen, die over enkele weken zullen plaats heb ben, nu werkelijk zoo belangrijk? Het is een vraag, die nogal eens wordt gesteld en die wij hier kort willen beant woorden. Natuurlijk: de verkiezing voor de Tweede Kamer is belangrijker, dan die voor een of andere gemeente ergens in ons land., En de gemeenteraadsverkiezing in Amsterdam b.v. is van veel meer belang, dan die in een verscholen liggend dorpje. Maar men onderschatte de belangrijkheid van de gemeenteraadsverkiezingen niêü De gemeentebesturen hebben én door de verordeningen, die zij kunnen maken, én door de uitvoering en toepassing vén de Rijkswetten een grooten invloed op den gang van zaken in een gemeente. Om in een gemeente verlangens der ka tholieken, die rechtmatig zijn en waardoor niemand eenig recht wordt onthouden, te kunnen verwezenlijken, is een zoo krach tig mogelijke katholieke afvaardiging ge- wenscht. Ook in een gemeentebestuur moeten be slissingen worden genomen, waarbij het van invloed is, door welk beginsel men zich practisch laat leiden: onderwijskwes ties, volkshuisvesting, subsidies, handha ving van openbare orde, bescherming van goede zeden, benoemingen enz. En ook in de gemeentebesturen zal moe ten worden gevoerd een gezonde vooruit strevende democratische politiek Radicaal gewijzigd moet worden voor al in grootere gemeenten de verhouding tusschen gemeentebestuur en gemeente- personeel. Hier dringt zich als eisch van den tijd naar voren het vraagstuk van de medezeggingsschap. En is het niet van be lang, dat de katholieken bij de oplossing van dit vraagstuk een invloedrijk woord meespreken? Het mag niet langer zóó zijn, dat ge meentebestuur en burgerij naast elkaar staan; een gezonde democratie moet verder worden doorgevoerd dan in het feit alléén, dat de burgerij haar afgevaardigden in he(. gemeentebestuur kiest: er moet contact worden gelegd tusschen gemeentebestuur en de in de burgerij levende deskundige en toegewijde krachten, zóódat deze krach ten dienstbaar worden gemaakt aan het belang der gemeente. Vooral in dezen tijd van opbouw is dat hoogst gewenscht en noodzakelijk. En ook hier is het toch wel van beteeken is, dat een krachtige katho lieke afvaardiging er naar streeft, om dit doel te verwezenlijken. Wij stippen slechts aan. Op al deze pun ten komen wij nog wel terug, om ze nader uit te werken en te verduidelijken. Wij be oogen voor vandaag slechts, met klem te zeggen: dat óók de komende gemeente raadsverkiezingen belangrijk zijn. Wij hopen, dat in de gemeenteraden zal worden gekozen overal een zoo sterk mogelijke afvaardiging uit de Katholieke Volkspartij. En wij vertrouwen, dat deze óók overal effectief zal medewerken, om alle enghartige partij-politiek en bekrom pen partijdigheid op te ruimen. Deze ge zonde vernieuwing van het partij-wezen kan ook en zelfs vooral in de gemeente raden tot uitdrukking komen. Onderscheiding voor Kardinaal de Jong Woensdagmorgen werden aan Zijne Emi nentie Johannes Kardinaal de Jong, aarts bisschop van Utrecht, naar aanleiding van diens benoeming, door den vorst groot meester der souvereine en militaire orde van Malta te Rome het grootkruis en de tot die onderscheiding behoorende versierse len ten haren paleize in een bijzondere audiëntie aangeboden door het kapittel van de Nederlandsche afdeeljng dier orde. —X— AMERIKAANSCHE LEGER- OFFICIEREN BIJ DEN PAUS Tijdens de ontvangst van een aantal Amerikaansche legerofficieren, waaronder zich ook vrouwelijke hulpkrachten bevon den, hield Patis Pius XII een toespraak waarbij hij o.m. zeide, dat de V. S. niet slechts groot waren door hun materieele en geestelijke krachten, doch evenzeer dooi de edelmoedigheid van hun volken. D® H. Vader wees er tevens op, dat deze krach ten, die door Gods voorbeschikking aan Amerika ten deel zijn gevallen, een groo te verantwoordelijkheid voor de leiding met zich brachten. De wereld aldus de Paus wacht met vertrouwen dat men haar uit de ontelbare moeilijkheden van het oogenblik zal verlossen, opdat zij ein delijk in een sfeer van vrijheid voor allen zal kunnen leven. Dit vertrouwen mag niet worden bedrogen, maar zij die van goeden wil zijn kunnen die vrijheid slechts ver krijgen, wanneer zij zich scharen or.- het vaandel van Christus. Gij kunt aan Ameri ka zeggen, zoo besloot de Paus, dat Wij dit land dankbaar zijn voor hetgeen het ge daan heeft om *.et leed van de menschheid te verzachten. Engelsche Radar-specialisten gaven op het vliegveld Valkenburg een demonstratie imet eenige zend- en ontvangstapparaten. Onze foto toont een Radar-installatie, ge koppeld aan een zoeklicht. Zoodra het ob ject door de Radar-stralen gelocaliseerd is, worden de zoeklichten in werking gesteld. LUGUBERE VONDST IN NIEUWENHAGEN Te Nieuwenhagen is, aldus de „Volks krant", een dubbele moord ontdekt. Mili tairen, die Donderdagmorgen passeerden in de buurt van de woninggroep te Voor, von den daar enkele kleedingstukken en zagen bloedsporen op den grond. Zij volgden dit spoor en troffen in een diepe kuil twee lij ken aan. Van één stak het hoofd, van het andere, lijk de beide voeten boven de aarde uit. De politie van Nieuwenhagen heeft sinds de lugubere ontdekking tot Vrijdagavoond 12 uur vergeefs getracht de indentiteit van de slachtoffers vast te stellen. Op de lijken werd geen aanwijzing gevonden en tot Vrijdaganacht twaalf uur had zich nie mand bij de politie gemeld, die een familie lid of kennis vermiste. Bij de sectie, welke in het St. Jozefziekenhuis in Heerlen plaats had, is alleen komen vast te staan, dat één slachtoffer omstreeks 18, het andere om streeks 20 jaar oud is. —X— BONNENZWENDEL IN EINDHOVEN. Ambtenaren van de Prijscontrole in Eind hoven hebben een groote knoeierij met dis tributierantsoenen ontdekt, waarbij de plaatselijke directie van het distributiekan toor was betrokken. De directeur en ad junct-directeur werden gearresteerd. De Italiaansche eerste minister, de Gas- peri, heeft gisteren in een radiorede voor het Italiaansche volk p.m. gezegd: „Alle voorzorgsmaatregelen waren genomen voor een ordelijk verloop van de verkiezingen. Iedereen mocht stemmen en de verkiezin gen waren vrij. Hoe gij ook gestemd moge hebben, slaat uw handen aan den ploeg en arbeidt. Mijn geweten is zuiver. Ik ben geen ad vocaat, maar mijn gezond verstand zegt mij, dat de regeering zich niet schuldig gemaakt heeft aan het betwisten of in twijfel trek ken van de bevindingen van het hoogge- Nederland en Amerika De Amsterdamsche wethouder, Mr. W. F. Schokking, die de eerste vliegtocht over de Noord-Atlantische route van de K.L.M. naar New-York heeft meegemaakt, gaf op een persconferentie een overzicht van deze reis. Allerwege in de Ver. Staten constateerde de heer Schokking een groote goodwill voor ons land en zijn havensteden. Het bombardement van Rotterdam heeft daar zeer veel indruk gemaakt. Dat is belangrijk, omdat van zooveel zijden een aanval wordt gedaan op de 7% van de Amerikaansche productie, die (zoo was het althans voor den oorlog) voor export beschikbaar zijn. „Het is van groote beteeken is" aldus de heer Schokking „daar banden aan te knoopen en deze te onderhouden". Bij verscheidene gelegenheden o.m. op Memorial-day voor de radio had de Am sterdamsche vertegenwoordiger gelegen heid de dank van ons land over te bren gen voor het vele relief werk, dat in de Ver. Staten voor ons volk is gedaan. Men bleek in de U.S. volkomen op de hoogte met datgene wat de H.A.R.K. hier heeft gepresteerd en men heeft uit deugdelijke rapporten de zekerheid gekregen, dat de gezonden goederen voor veruit het grootste deel juist terecht gekomen zijn. rechtshof. Niettemin hebben wij even ge aarzeld en getracht, een middenweg te vin den, al ware het maar om wanordelijkhe den voor enkele dagen te voorkomen. Waarom hebben 'skonings raadslieden hem aangeraden een dergelijke proclamatie uit te vaardigen? Wij moeten evenwel de tra gediën van dezen man uit menschelijk oog punt beschouwen. Deze laatste daad van de monarchie lijkt op een bedreiging met een nationale ramp. Ik zou graag alle partijen op het hart drukken, dat er slechts één schepper is van onze toekomst, het Italiaan sche volk"! Laat ons één zijn. Britsche vliegtuigen hebben rondom het gebied van Soerabaja pamfletten met het volgende ultimatum uitge worpen: „Indonesische strijdkrachten worden thans in de nabijheid van Soerabaja geconcentreerd. Dit is in strijd met de door uw leider gegeven -verzekering, dat alles zou worden gedaan om een gewapend conflict tusschen geallieer den en Indonesiërs tijdens den voort gang van de onderhandelingen te ver mijden. Indien niet alle troepenbewe gingen fn verdere maatregelen in het gebied, begrensd door de lijn Pangkon- Lamongan-Modjokerto, de rivier de Po rong en de kust, onmiddellijk wor den gestaakt zullen de concentraties binneni 24 uur en zonder verdere waarschuwing uit de lucht worden aangevallen." TERREUR OP WEST-BALI. Volgens het te Batavia verschijnend blad „Het Dagblad" voeren 30 Japanneezen de leiding van benden, die het Westelijk ge deelte van Bali terroriseeren. De bevolking van vele dorpen is de bergen ingevlucht. Een groot aantal huizen is uitgebrand. De rijstvelden worden verwaarloosd. Dienten gevolge is de voedselsituatie in West-Bali zeer ongunstig. RIJST VOOR MADRAS UIT INDONESIë. De gevolmachtigde voor de voedselvoor ziening te Madras, A. F. W. Dixon, heeft verklaard, dat de regeering van Britsch- DE GRIEKSCHE KONINGSKWESTIE. Tsaldaris, de Grieksche eerste-fhinister, heeft in de Grieksche Kamer een ontwerp decreet ingediend, „ter afkondiging van een volksstemming betreffende den terugkeer van Zijne Majesteit koning George naar Griekenland". In het ontwerp wordt de eerste September aanstaande als datum voor de volksstemming aangegeven. Indië aan de regeering va nMadras heeft medegedeeld, dat binnenkort de invoer van een aanzienlijke hoeveelheid ongepelde rijst van Indonesië naar Madras kan worden te gemoet gezien. Men verwacht de eerste hoeveelheid van ongeveer 30.000 ton in den loop van de maand Juli. Meyer Schwenke gearresteerd A. Meyer Schwenke. tot 1944 directeur van de „Vereemgde Persbureaux", is ge arresteerd. Door publicatie van zijn antecedenten in de pers, werd Meyer Schwenke, die zich •/rij bewoog, den grond blijkbaar te heet onder de voeten; hij dook onder. De heer H. P. Huysman, chef van de recherche te 's Graverihage, slaagde er na ijverig speu ren in, Meyer Schwenke op te sporen. Meyer Schwenke had inmiddels een dok tersattest weten te krijgen, omdat hij ze nuwziek zou zijn, waardoor hij weer bo ven water kon komen. Na de arrestatie Van dr. Goedewaagen in Duitschland dook Meyer Schwenke weer onder. De opspo ring werd hervat. Er kwam vast te staan, dat Meyer Schwenke zich in de buurt van Gorssel, tusschen Zutphen en Deventer bevond. Vrijdagavond ging de heer Huysman met' eenige politiemannen tot arrestatie over. Daar men zoo weinig mogelijk op zien wilde wekken, werd niet van de boeien gebruik gemaakt. De arrestant zette het echter op een loopen en eerst nadat de po litiemannen hun revolvers getrokken had den en hem gesommeerd hadden halt te houden, stak Meyer Schwenke de armen in de hoogte en gaf zich gewonnen. Geboeid werd de arrestant overgebracht naar Den Haag, waar hij thans is ingeslo ten. Hij zal aan een psychiatrisch onder zoek worden pnderworpen. 00000000 Weersverwachting oooooooo. g tot Zondagavond; 8 Zwakke of matige wind tusschen Zuid g o en West. In het Zuiden en Westen des o lands zwaar bewolkt of geheel bedekt 6 met hier en daar ecnigen lichten re- 5 gen of motregen. j OOOOOOOOOOOOOOuU -JOOOOOO

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1