Felle brand te Alphen aan den Rijn Medisch Missie Comité weer herrezen „Bloembollencultuur" naar Hillegom? Gistermiddag omstreeks twee uur is brand uitgebroken in de Asphalteerinrich- ting „Nooit Gedacht" van de firma Vos en Van Leeuwen. De brand, die snel een ernstig karakter aannam en de belendende perceelen bedreigde, is ontstaan in de af- deeling waar het teer door hitte vloeibaar wordt gemaakt in een ketel waarin het voor de omwikkeling van pijpen e.d. be- noodigde jute wordt gedrenkt. Dit ge schiedt door middel van een z.g. brand- bak. Hierin is tenslotte wat overkokende teer gevloeid, waardoor de vlammen om hoog vlogen en allerlei daar opgeslagen zeer brandbaar materiaal aantastten. Of schoon men dit tijdig heeft opgemerkt en men met vele brandbluschapparaten het vuur trachtte te localiseeren, verspreid den de vlammen zich met zulk een snel heid, gepaard gaande met een bijna on houdbare hitte, dat men dit pogen moest staken. De Alphensche brandweer was spoedig met twee motorspuiten ter plaat se. Met al het beschikbare slangen-mate riaal spoot men in bijna geen tijd een overvloed van water in den vuurhaard. OMGEVING ALKEMADE Burg. Stand. Geboren: Johanna Ma ria Klazina, d. v. Th. J. Heemskerk en M. J. Straathof: Catharina Cornelia Maria, d. v. W. J. v. d Breggen en M. A. de Bruijn; Henricus Wilhelmus Petrus Maria, z. v. J. J. Straathof en P. A. Klein; Johanna Ge- rarda Maria, d. v. P. van Seggeien en J. E. Olijerhoek; Pieter Anthonie, z. v. E. Ide- lenburg en A. C. de Rijk; Johannes Maria, z. v. P. van Kampen en C. C. van Segge ien. Ondertrouwd: B. Verberg 23 j. en P. J. Adema 23 j.. Gehuwd: L. Elstgeest 31 j. en C. M. van Klink 25 j.: H. Pater 28 j. en J. H. van Asselt 21 j.; P. Glasbergen 28 j. en I. Bras 21 j.; G. Th. Rodewijk 31 j. en G. J. van Klink 26 j.: L. J. Wagenaar 28 j. en C. E. van der Meer 26 j.; L. Clemens 34 j. en J. G. van der Hulst 23 j.; L. J Akerboom 29 j. en G. M. Warmerdam 22 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Het jubileum van Zuster Immaculata. A. s. Woensdag 5 Juni is er des middags \an 3 tot 4 uur gelegenheid tot felicitee- ren van Zuster Immaculata bij gelegen heid van haar 25-jarig jubileum als hoofd van de R. K. Bewaarschool. De receptie vindt plaats in de conversatiezaal van het St. Joseph-Gesticht, ingang zijdeur bij de Hedastraat. Jubileum. Op 24 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer S. Geertsma, Stationsstraat alhier, werd beëedigd tot deurwaarder bij de Arrondissements- Rechtbank te 's-Gravenhage en bij het Kantongerecht te Alphen ter standplaats Alphen aan den Rijn. De a.s. jubilaris heeft, dank zij zijn humaan en welwillend optreden, zoowel bij justitiabelen als ge- executeerden, in breeden kring een groote populariteit verworven. Burg. Stand. Geboren: Paulus Julius Clemens, z. v. W. J. Yark en L. de Lange; Alfred, z. v. H. Pop en N. J. Poortman (geb. te Zeist); Hendrik Johan Jacobus, z. -v. J. S. Deurloo en M. L. Overweel; Cla- zina Catharina, d. v. H. Schouten en C. P. van der Kwaak; Geertruida Alida, d. v. H. M. Mak en C. Langelaar; Theresia Francisca Maria, d. v. H. M. van den Dool en Th. E. Aengenent; Johana Cornelia Ida, d. v L Visser en J. C. I Heemrood; Adria- nus Johannes, z. v. A. J. van der Sluijs en A. J. van Rijswijk; Gijsbertha Martina Ma ria, d. v, C. H. Zonderop en P. A. Heijne- man; Jacoba, d. v. J. van Dijk en M. A. G. Krommenhoek. Ondertrouwd: Dirk Kraan, 35 j. en Ger- ritje Verhagen, 35 j.; Cornelis van Ofwe- gen, 29 j. te Hazerswoude en Jacoba Bui telaar. 2? j.; Hendrik Jaak Oosterwaal. 25 j. te Rotterdam en Alida van den Brink, 23 j. 'Gehuwd: Gijsbertus Antonius Houtman, 35 j. te Boskoop en Adriana van der Lin den, 26 j.; Cornelis Schouten, 39 j. en Lena Adriana Horsman, 38 j. LEIMUIDEN Maria-Congregatie. Zondag. Maandag en Dinsdag werd een triduum gehouden voor de beide afdeelingen, door een pater Carmeliet. Door de dames werden de oefe ningen goed bezocht. Door de jongeman nen jammer genoeg minder goed; de aan vangstijd was soms minder goed gesteld. Dinsdag na het sluitingslof met opdracht, had in de zaal Sneeboer een feestavond plaats voor en door de leden boven 16 jaar. In wedstrijdverband' werden vele num mers, waaronder heel goede ten tooneele gebracht, zooals een imitator, pantomines, een hoorspel, twee filmstrooken, de klucht „De Doodenrit", naamraadspel en een kin derkoor met debutantjes. Het was een mon- stopprogramma. Voor de verbindende tekst zorgde A. J. v. Velzen, die als confe rencier optrad, wat hem vlot afging. Voor het muzikale gedeelte zorgden B. v. d. Klaauw en A. v. Haasteren. LISSE Geitenfokvereeniging. De geitenfok- vereeniging te Lisse hield op het terrein van de H.BG. een geitenkeuring Op deze keuring werden aangevoerd 36 geiten en 10 lammeren. De keuring werd verricht door de heeren S. Bats en J. H. van Leeuwen. De uitslag der keuring was als volgt: Oudere geiten: le prijs P. Wijnhout; 2e prijs C. van Rijssel; 3e prijs C. van Haas ter; 4e prijs A. Jansen en 5e prijs H. Kooij- mans. 2-jarige geiten: le prijs J. den Butter; 2e prijs C. van Haaster en 3e prijs A. Geer- ling. 1-jarige geiten: le pry's C. van Haaster; 2e prijs A. Jansen; 3e prijs A. Jansen en 4e prijs H. Kooijman. Bont en gehoornd: le prijs. D. Stoop. Lammeren: le prijs H. Kooijman; 2e prijs F. van der Ploeg; 3e prijs D. Enthoven en 4e prijs P- van Stein. Personalia. De heer A. Visser te Vlaar- dingen is benoemd tot adj.-coiwmies ten kantore van den gemeente-ontvanger, al hier. NOORD WIJK Kath. IMiddenstandsverecn. De op komst op de vergadering wees uit, dat het vergaderseizoen achter de rug is. Dit neemt echter niet weg, dat deze slotbijeen komst een zeer belangrijke geweest is, door de behandeling van enkele zeer De hitte én geweldige rookwolken maak ten het werk voor de brandweer niet ge makkelijk. Desondanks was men, mede, dank zij een brandmuur, welke het overige gedeelte van het bedrijf van de kokerij- af deel in g scheidt, het vuur na een goed uur volkomen meester. De brand kon al- zoo tot dit gedeelte worden beperkt. De vlammen sloegen weldra door het dak van het perceel en bedreigden ernstig de be lendende perceelen, waaruit men reeds de goederen met behulp van vele omwonen den elders in veiligheid had gebracht. Verzekering dekt de schade. actueele onderwerpen. Door den heer S. W. Langelaan werd verslag uitgebracht van de Centr. Raadsvergadering. De inge stelde enquête door het H.B. over een eventueele Winkelsluitingswet werd als volgt beantwoord: de geheele week. des avonds te 6 uur sluiten, doch met de mo gelijkheid dat in seizoenplaatsen hiervan tijdelijk ontheffing kan worden verleend. Zondags en op algemeen erkende feest dagen alle winkels gesloten, een halve dag per week sluiten, zooals gebruikelijk, dus schen de middag van 12.301.30 uur ge sloten en een vacantie-indeeling in onder ling overleg. Vervolgens verkregen het woord de heeren Heulen en Heynen van de verzekerings-technische dienst over het vraagstuk „Zijn uw verzekeringspolissen in orde." Burg. Stand. Gebzoren: Gerarda, d. v. C H. Koster en Tetteroo; C. A. J. M. d. van W. P. v. d. Berg en Hogervorst; Engel Leendert, z. van J. Plug-Cramer; Frederikus Martinus Maria en Hendrikus Adrianus Ma ria, zonen van F. van Dam en Oostdam; Catharina Helena Maria, d. van A v. d. Nieuwendijk en Mens; Helena Erna Enge- lina, d. van F. Vervaet en Duyndam; Lex- nardus Adrianus Maria, z. van C. J. Dui venvoorde en van Schooten. Overleden: M. A. van Berkel, 66 j., echt- genoote van J. Nederstigt; A. van Zon, 73 j.; L. J. M. Meiland, 8 dagen. Ondertrouwd: C. W. Flipphi 40 j. en C. van den Burg, 28 j.; P. J. Rutten, 28 j. en P. M. van Denzen 22 j.; P. U. Huistra 33 i. en M. Musegaas 28 j.; C. J. van Haaster 24 j. en C. Geerlings 23 j.; A. C. J. v. d. Bosch 25 j. en F. M. Denzen 25 j. Gehuwd: J. J. van Haaster en A. C. Hul sebosch; J. A. Seijsener en A. J. de Winter; H. A. Looyestijn en E. v. d. Burg; J. H. Heemskerk en E. A. de Groot; F. P. van Aken en A. J. v. d. Berg; P. Zonneveld en H. P. Ruigrok; P. C. v. d Berg en Th. Heemskerk; G. J. Beijk en A. C. A. Ver min. NOORD WIJKERHOUT Propaganda-avond Verkenners. De Verkenners van St. Jozef hielden een flin- ken propaganda-avond voor een talrijk pu bliek. Een groepje Verkenners openden den avond met een welkom aan het^ publiek. Hopman Jordaen leidde den avond in, waar na een sohets op het tooneel volgde, geti teld: „Dolle Dinsdag". We beleefden weer eens den dollen Dinsdag, zooals deze zich op ons dorp heeft afgespeeld. Hierna volg de een gewone troepavond en vervolgens een verkennerskamp zooals men zich voor stelt in het jaar 2009. Na de pauze was er een kampvuur, waarbij Welpen dansten en een Maria-spel opvoerden. Tijdens het kampvuur dankte Aalmoezenier van 't Westeinde voor den steun van de parochia nen aan de verkenners. De avond gaf een goeden indi-uk van den geest en het stre ven van de verkennerij. VOORHOUT R.K.A.V. en „Foreholte". Op Hemel vaartsdag was de uitslag der competitie wedstrijd Kagia 2Foreholte 3 een zege voor de Kaagbewoners met 31. Zondag 2 Juni voetballen thuis om 12 uur Fore holte 3 tegen R.V.V. 2 uit Rijpwetering en om 2 uur de laatste comp. wedstrijd S.J.C. 2Foreholte 2. Rijwiel ontvreemd. Uit de bijkeuken van het echtpaar J. v. d. B., alhier, werd in den avond, terwijl de familie met be zoekers zat te praten, een fonkelnieuw rij wiel gestolen. Dit is in een kort tijdperk het derde rijwiel, dat op geraffineerde wijze is ontvreemd. Burg. Stand. Geboren: Cornelis M. Th. d. van J. Kortekaas en A. v. d- Berg; Al- bertus M. z. van J. J. Koomen en M. P. Onderwater; Anthonius z. van A. v. Dam en A. P v. d. Lans; Alida Th. A. d- van A. Th. M. Beelen en H. H. Schoone; Johan C. W. z. v. W. L. v. Egmond en C. M. de Groot Getrouwd: N. H. Geerlings 25 j. en A. La. keman 29 j. Overleden; H. M. Bel 9 j. Ondertrouwd: Th. v. Lent 29 j. en C. M. J. Nijssen 28 j.; C. J. Duivenvoorde 34 j. en M. P. v. Werkhoven 32 j.; Jan Marijt 29 j. en T. van Duijn 18 j.; J. den Haan 25 j. en P. H. v. d. Kraan 21 j. ZOETERWOUDE Jubileum. Ter viering van het 40-jarig onderwijzers-jubileum van den heer Schou ten wordt morgen een plechtige H. Mis op gedragen. Van 34 uur is er in het Gezel- lenhuis gelegenheid tot gelukwenschen. Om 10 uur Maandagmorgen huldiging, voor genoodigden, en het Patronaat. WAJANG POERWO de kunst van den dalang. Op Java is het wajang-spel wel zerr populair. Iedere Javaan, groot of klein, arm of rijk. kent de figuren die uitgebeeld worden. Van heinde en verre komt men om te genieten van de kunst van den dalang of wajang-vertooner. Er bestaan tal van soorten wajang, het oude scha duwspel op zeil geprojecteerd, maar ook het spel met levende acteurs. Doch alle wajang-spelen hehben een diepe strekking en geven het leven weer in al zijn rijke schakeeringen. Het volle, werkelijke leven ken nen wij nu ook weer in ons veder- land. Het leven met al zijn vreugden en zorgen. Zorgen ook voor do huisvrouw. Wat prettig, dar die zorgen zoo verlicht worden door De Gruyter. Niet alleen betere waar. maar weer rtct als vroeger tien pro cent korting. Ja. dat zijn dingen waar men waf aan heelt in het leven. Dal is de kunst van De Gruyter. Ingez. med. 7888 RIJPWETERING GOUD. ZILVER EN GROEN. Dezer dagen was er drievoudig feest in de familie Van K.ins, 7r was een gouden bruidspaar: Simon van Kins en Geertruida Woudenberg; er was een zilveren paar (de oudste dochter), namelijk J. Warmerdam en P. van Kins; er was een groen, kers- versch bruidspaar (de oudste kleinwoch- ter), namelijk L. Akerboom, en G. War merdam. SPORT VOETBAL. Programma K.N.V.B. voor a.s. Zondag. District I, le klasse: ADOAjax, RFC Xerxes, 't GooiEDO. 2e kl B.: Kennemei'SSpai-taan, Water graafsmeerVios, UVSHBC. District II, le klasse: Blauw WitNep- tunus, HaarlemSparta, Stormvogels DFC, DWSVUC. 3e klase A: HillinenRoodenburg- 4e klase A: ZLCHillegom, Bodegraven Docos, LDWSTeylingen (Zatr. 7 uur), LisseDOSR, RouwkoopAlphia. L.V.B.-programma voor Zondag 2 Juni: lste kl. B.: SJC 2Foreholte 2; 1ste kl. D.: Docos 2—UVS 5; LFC 4—AZL. 2de kl. A.; DOSR 2Alphen 4; Alph. Boys 2 Nic. Boys 2; Altior 2Alphen 5. 2de kl. B.: Warmunda 2Lisse 4; SJC 4War- munda 3; Kagia 2Teylingen 4. 2de kl. D: LCC 6WLV 2. 3de kl. A.: Alph. Boys 3 -Altior 4. 3de kl. B.: ASC 7—Docos 4. 3de kl. C,: Meerburg 2ASC 8. Jun. A. Afd. A; Altior BDOSR; Altior ANic, Boys; Afd. C.: Lugd.Docos A; Afd. D.: UVS B LFC B; Docos BLFC A. L.D.W.S.Teylingen. Op het terrein a. d. Zoete:rw, Singel speelt LDWS heden avond om 7 uur den competitiewedstrijd tegen Teylingen in de volgende opstelling: doel: v. d. Born; achter: J. Fhilipi. T. Fhi- lipo; midden: P. Rijsbergen, H. Flippo, G. Logeman; vóór: B. v. d. Weyden, N. de Tombe, J v. d. Weijden, C. Rijsbergen, J. Keijzer. SCHAKEN. INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI TE ZAANDAM. Van 3 Juni tot 14 Juni wordt te Zaan dam een internationaal schaaktournooi ge houden, waaraan in de belangrijkste inter nationale sectie de volgende schaakmees ters zullen deelnemen: Ekstrom, Stoltz, Christoffel, Znosko-Borovsky, Szabo, Kott- nauer, Listwood, Thomas, Opocensky, Muhring en Euwe. Naast deze hoofdgroep zijn nog twee re serve internationale secties gevormd, ter- S wijl tevens in het kader van dit tournooi de vooironde voor het kampioenschap van Nederland dames wordt gespeeld. Op Maandag 10 Juni (tweeden Pinkster dag) beginnen de zeskampen voor de hoofdklasse, eerste, tweede en derde klas se. In totaal zullen ca. 200 schakers aan het tournooi deelnemen. ATHLETIEK. INTERNATIONALE ATHLETIEK- ONTMOETING. Zondag 2 Juni, aanvang 2 uur, vindt op de sintelbaan van clubhuis Te Wexwe te Rijswijk de internationale athletiek-ont- moeting plaats tusschen „Vlug en Lenig" (Den Haag) en Beerschot (Antwerpen) V. en L., dat vele leden in de oorlog is kwijtgeraakt, krijgt versterking van eenige bevriende athleten van andere sportVer- eenigingen. De Belgen komen met een sterke ploeg w.o. verschillende prominen ten van de Belgische kampioenschappen. Het Nederlandsch Medisch Missie Comi té (Memisa), hetwelk in 1925 te Rotter dam werd opgericht en jaren lang gear beid heeft, om de missionarissen met raad en daad bij te staan, heeft sedert eenige maanden zijn wex'kzaamheden weer kun nen hervatten. De secretaris van het Comité, mr L. P. Peters zendt ons een communiqué, waar aan het volgende is ontleend: De samenstelling van het Comité is thans: Deken J. H. Niekel, voorzitter, dr. C. Fehmers, arts, onder-voorzitter, C. A A. Minderop, arts, penningmeester; dr. J. A- G. ten Berg, arts, J. B. Deelen, arts, J. A. H. Hermans, arts, E. H. Hermans Jr., arts, N. H. van Muyden. arts, dr. Th. H. Sohlich. ting, arts, p. fr. M. Weenink O.F.M., H. J. A. M. Willemsen, arts, mr. L. E. Pieters, secretaris, Nieuwe Binnenweg 132, Rotter dam, tel. 21669. Jaarlijks organiseerde de Memisa een medisch-hygiënische cursus voor missiona rissen. Het aantal deelnemers, afkomstig uit verschillende orden en congregaties, be. droeg gemiddeld 40 per jaar. De Memisa had verder een Keurings- raad ingesteld. Missionarissen, die ziek re- patrieeren, konden zich tot een Behande- wenden. Thans is de Keuringsraad weer ijverig in actie. Vele aanstaande missionarissen kon den reeds gekeurd worden. Eveneens heeft de Behandelingsraad aan meerdere zieke missionarissen hulp kunnen verschaffen. Binnen afzienbai-en tijd zal het Medisch Missiemaandblad weer verschijnen. De Me misa tracht zoo spoedig mogelijk een nieuwen cursus te organiseeren. Binnen kort verschijnt ook de tweede uitgave van het Medisch Hygiënisch Handboek voor Missionarissen. Voor dit mooie missiewei'k vraagt de Memisa een hernieuwtde belangstelling van geheel Katholiek Nederland. Het Comité vertrouwt, dat dit beroep om steun niet te vergeefsch zal zijn, daar de nood in de missiegebieden, speciaal in tropisch Neder land, ontstellend groot is. Helpt dus, hetzij door een jaarlijksche bijdrage, hetzij door een gift ineens. Het giro-nummer is 51360 ten name van het Ned. Missie-Comité Rotterdam. Het adres van den penningmeester is: C. A. A. Minderop, arts, Mathenesserlaan 459. Het adres voor aanvragen voor den behan delingsraad en dat voor benoodigde genees middelen, instrumenten, ziekenverplegings- artikelen enz. is: dr. C. Fehmers, Rozen burglaan 88, Rotterdam. IJET HOOFDBESTUUR van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur roept de leden op Maandag 24 Juni in buitengewone vergadering bijeen ter beslissing over het voor stel: om het hoofdbestuur te machtigen het noodige te verrichten om een nieuw ver- eenigingsgebouw te stichten te Hillegom, in verband daarmede te aanvaarden de aan bieding van de gemeente Hillegom en van een obligatie-leening, het gebouw te Haar lem te verkoopen en den zetel der vereeniging naar Hillegom over te brengen, zal moeten gaan met aanmerkelijke verbe teringen. Wat de financiering betreft, heeft eeri globale berekening, aan de hand van de met exploitatie van het Haarlemsch ge bouw verkregen uitkomsten, aangetoond, dat de jaarlijksche lasten uit de bestaande inkomsten kunnen worden bestreden, mede dank zij het feit, dat voor de aangeboden obligatieleening slechts een lage rente ver» langd wordt. Anders dan in 1927, toen de beslissing ten gunste van in Haarlem blijven viel, is er nu een uit verschillende deelen der streek blijkende gunstige meening omtrent dit plan Hillegom, dat door het royale gebaar van de gemeente Hillegom en de obliga tiehouders mogelijk wordt gemaakt. Nieuw gebouw op „Treslong"" Een paar maanden geleden heeft de ge meente Hillegom een perceel grond aan de Weeresteinstraat, genaamd Treslong, met een bedrag van 100.000,aan de ver eeniging aangeboden, met het doel, dat daai-op zal worden gebouwd een vereeni- igingsgebouw, geschikt voor het houden van beurs en bloemenkeuringen. De Hillegom-" sche Beurscommissie heeft zeer onlangs me degedeeld, dat een aantal personen en or ganisaties bereid is gezamenlijk een bedrag van ƒ350.000,aan de Vereeniging te lee- nen, tegen een rente van 2 pet en een mi nimum uitloting van 3 pet. 'sjaars, o.a. op voorwaarde, dat de vereeniging zelf een bedrag van niet minder dan 250.000. voor den bouw beschikbaar zal stellen. Aan deze voorwaarde kan naar de meening der commissie uit het hoofdbestuur worden voldaan, zoadat voor bouw- en inrichtings kosten zou kunnen worden beschikt over 100.000,— en 350.000.— en 250.000.— is 700.000.verminderd met 100.000. v/elke in 1927 voor bot Haarl. gebouw geschonken bedrag, wegens het niet lan ger te Haarlem gevestigd blijven, aan die gemeente zou moeten worden teruggege ven. Naar een voorloopige schatting van een deskundige, zal er een bedrag van 4 'A ton voor den bouw noodig zijn. Veiligheids halve neemt het hoofdbestuur aan, dat er een bedrag van 6 ton mee. gemoeid zal zijn om een beursgebouw, waarin keuringszaal, restaurant, vergaderzalen, kantoren en al les wat er verder in een verenigingsge bouw noodig is in dezen tijd te bouwen. Het aangeboden terrein biedt verder ruimte voor een ruimen proef- en monster- tuin, terwijl de wensch naar een demonstra tietuin v nieuiwe soorten door 't vak reeds jaren gekoesterd, in vervulling zou kun nen gaan door aankoop van aangrenzend terrein. Deze tuin zou dan moeten worden gefinancierd uit de fondben voor onper soonlijke reclame Het aanbod der obligatie-leening is slechts geldig tot 25 Juni 1946. Het Haarlemsche gebouw aan de Leid- schevaart voldeed maar matig; nu het bijna 7 jaar aan zijn bestemming onttrokken is geweest (terwijl nog geen uitzicht bestaat, dat het spoedig zal worden teruggegeven), zal het een grondige reparatie noodig heb ben, welke-, naar aller meening, gepaard RECHTSZAKEN BIJZONDERE RAAD VAN CASSATIE. De Bijzondere Raad van Cassatie deed uitspraak in de zaak Gerrit J. W( van Kem pen, uit Woerden, die in 1942 vrijwillig was toegetreden tot de Kriegsmarine en als zoo danig tegen de geallieerden had gevochten. Hij werd tot 10 jaar gevangenistsraf ver oordeeld inet aftrek van de preventieve hechtenis. Het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage had een vonnis van 15 jaar tegen verdachte uitgesproken. Verder behandelde de Raad de zaak tegen Johann Krug, uit Vries, die in Maart 1942 te Noordwijk aan een handlanger van den vijand had medegedeeld, dat er wa pens verborgen zouden zijn op de Van der Berghstichting, tengevolge waarvan Juch, directeur der Stichting, is gearresteerd en in een concentratiekamp is overleden. Het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage had requirant tot de doodstraf veroor deeld- De procureur-fiscaal concludeerde tot verwerping van het beroep. BIJZONDER GERECHTSHOF. Celia Maria v. d. Laar te Alphen a. d. R ijn betoonde zich een trouw vriendin van de vijanden in bezettingstijd, ze amuseerde zich met de moffen, en ten slotte was ze zelfs als helpster bij hét luchtwapen haar diensten gaan verleenen aan den vijand. De adv.-fiscaal vorderde tegen haar vier jaar gevangenisstraf. Het Hof heeft haar veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met ontzetting uit de kiesrechten voor het leven. HAAGSCHE RECHTBANK. L- P. te Leiden heeft terecht gestaan terzake rijwieldiefstal, ten nadeele van een arts. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Volgens F. O. te Voorschoten was het niet de bedoeling geweest het rijwiel, dat hij voor een woning had weggenomen, te houden, doch de Officier geloofde daar niet veel van, en vorderde acht maanden gevanigenistraf. De rechtbank heeft deze straf opgelegd. X— BINNENLAND INZEGENING NATIONAAL HOOFDKWARTIER KATHOLIEKE JEUGDBEWEGING. Zondag a.s. zal te 's-Gravenhage het Nationaal Hoofdkwartier van de Ka tholieke Jeugdbeweging worden inge zegend door den hoofdaalmoezenier, den Z.Eerw. Heer A. J. L. Verhoeven. Als hoofdcommissaris wordt dan tevens geïnstalleerd H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst. X— De verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging houden op 29 en 30 Juni a.s. hun eerste nationale koempoelan na den oorlog, op den Goudsberg te Lunteren. Verwacht wordt dat meer dan vijfduizend leiders en leidsters aan deze koempoelan zullen deelnemen. x— VERHOOGING VAN OPCENTEN OP DE GRONDBELASTING IN ZUID-HOLLAND Volgens een nieuwe verordening zullen ten behoeve van de provincie Zuid-Hol land jaarlijks op de hoofdsom der grondbe lasting, zoowel voor de gebouwde als voor de ongebouwde eigendommen, vijftig op centen worden geheven. De verordening gaat in op 1 Jan 1946. Het wettelijk toege stane maximum opcenten voor de provin cies bedraagt zestig. De gemeenten heffen 190 opcenten voor de gebouwde en 110 op centen voor de ongebouwde eigendommen. RADIO voor Zondag. HILVERSUM I, 301 M. 8.— Nieuws; 8.15 Gram.muziek; 8.3v Postduivenberichten; 9.— „Uitgebloeide kamerplanten"; 9.15 Orgelspel; 9.45 Gees telijk leven; 10.— Bach-cantate; 10.30 Tuin der poëzie; 10.50 Arnhemsche orkestver» eeniging; 11.15 Lezing; 11.30 Arnhemsche Orkestver.; 12.Lunchconcert The Ro mancers; 12-30 Wat vrouwen op het hart hebben; 12.40 Concert „Postale Mannen zang; 13.Nieuws; 13.50 Spoorwegen spreken; 14.Meditation uit „Thaïs"; 14.05 Boekbespreking; 14.30 Radio Philh. orkest; 16.30 Gram.muziek en sportflitsen; 17.— G.G. Cabaret; 17.30 Avonturen van Oome Keesje; 18.Nieuws en sportuit slagen; 18.15 Sport; 18.30 Progr. Ned. Strijdkrachten; 19.— Prot. Studio-dienst; 20.— Nieuws; 20.05 Promenade-concert; 20.40 Zweedsche zeemansliedjes; 21. Hersengymnastiek; 21.30 Metropole orkest; 22.15 Actualiteiten; 23.Nieuws; 22.30 Pianospel Pierre Palla; 23. Nieuws; 23.15 Radio-dansorkest; 23.45 Gram.muziek; 24.— Sluiting. HILVERSUM n, 415 M. 8.Nieuws; 8.15 Van man tot man; 8.30 Hoogmis uitgezonden uit het seminarie te Warmond; 9.30 Nieuws; 9.45 Gewijde mu- muziek; 11.45 Fransche orgelmuziek; 12.15 ziek; 10.Prot. Kerkdienst; 11.15 Gewijde In het Boeckhuys; 12.30 Lunchconcert; 13.Nieuws; 13.20 Lunchconcert; 13.40 Breda's R.K. Mannenkoor; 14.Concert; 14.15 Schubertprogramma; 14.25 „School voor Maatschappelijk werk"; 15.Apolo gie door Prof. Dr, J. Kors; 15.20 Hoorspel; 15.55 Vervolg Breda's R.K. Mannenkoor; 16.30 Ziekenlof; 17.Prot. Kerkdienst; 18.15 Gewijde muziek; 19.15 Kent gij uw bijbel? 19.30 Nieuws; 19.45 Mgr. Bekkers: „Om Gods' rijk in onze Indiën"; 20. Puzzler ubriek; 20.50 Operette: Czardas- prinses: 22.Nieuws; 22.15 Avondgebed; 22.30 Orkest Klaas van Beek; 22.45 Toe spraak; 23.15 Slotaccoord (gr.); 24-. ting, voor Maandag. HILVERSUM I. 301 M. 8.Nieuws; 8.15 Progr. overzicht; 8.20 Orgelspel; 8.50 Gram.muziek; 9.30 Werken voor strijkorkest, 10.V. P. R. O. morgen wijding; 10,20 Programma voor zieken; 10.45 Lichte piano-soli; 11.Voordracht: Kind van alle landen"; 11.15 Amsterdam- sche strijkkwartet; 11.45 Familieberichten uit Indië; 12,Vera-ensemble George Frank; 12.30 Kalender; 12.35 Dansmuziek; 13.Nieuws; 13.15 Eddy Walis speelt; 14. Pianorecital; 14.30 Voor de vi-ouw; 14.45 Gabaret voor de vrouwj 15.30 Voor de jeugd; 15.45 Kamermuziek; 16.30 De school is uit; 17.Accordeonoi'kest; 17.00 Roode Kruispraatje; 17.35 Fransche ohansons; 17.45 Rijk overzee; 18.Nieuws; 18.15 Cowiboy-liedjes; 18.30 Progr. Ned. Strijd krachten; 19.Harprecital Rosa Spier; 19.30 Maatschappelijke bedrijfsarbeid; 19.45 Landbouwrubriek; 20.Nieuws; 20.08 Gesprek van den dag; 20.20 Fransch operaprogramma; 21.10 Hoorspel; 21.50 Dansorkest; 22.20 Orgelspel; 22.45 Geeste- !jk leven; 23.Nieuws; 23.15 Symphonie- orkest Philadelphia (gr.); 24.Sluiting. HILVERSUM II, 415 M. 8.Nieuws; 8.15 Progr. overzicht; 8.20 Klanken uit Bohemen; 9.15 Ziekenbezoek; 9.50 Piano-kwintet; 10.20 Gram. platen; 10 30 Morgendienst; 11.Gram.platen; 11.15 Oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Zangrecital; 12.05 Postillons; 13.Nieuws; 13 20 Concert; 13.45 Fragmenten uit Rigo- letto; 14.Voor jonge moeders; 14.20 Blaassextet; 15.15 Concert voor fluit en harp; 15.40 N. C. R. V,-koor; 16.Bijbel lezing; 16.45 Piano-conctrt; 17.45 Kinder koor; 18.Celesta-ensemble; 18.45 Sport- praatje; 19.Nieuws; 19.20 Met band en plaat; 19.40 Onder de leeslamp; 20. Nieuws; 20.05 Gewijde muziek: 20.50 Ame- rikaansche reis ervaringen; 21.10 Orgelcon cert; 22.Nieuws; 23.15 Avondconcert; 23.50 Schriftlezing; 24.Sluiting. MARKTBERICHTEN LEIDEN. Groentenveiling. 1 Juli. Prei 514; Rabarber f 58; Aardappe len 120.Andijvie 2457; Sla 10 13; Aardbeien f 440—560; Snijboonen 310; Peulen 130165; Postelein f 49 71; Spinazie 835 per 100 kg.; Kom kommers 3765; Bloemkool f 13102; Sla 27.20 per 100 stuks. Pieterselie 10.10—10.90; Radijs 3.30—5.30; Blik- selderie 7.8012.50; Peen f 3369 per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN, 31 Mei Groen ten. Aardbeien ƒ0.80—1.35 per half pond; peulen 1,151.40, doperwten f 2.30, kas- snijboonen 3.303.60, princesseboonen 4.80, alles per kg.; sla f 1.004.90 per 100; bloemkool 0.160.55 per stuk; peen 0.330.38 en peterselie 5 cent beide per tos, prei 2 cent per kg. TER AAR. 28 Mei, Groenten. Sla f 1 4.20 per 100 stuks. Prei 3—26 cent per kg., peulen f OQ.901.25. snijboonen 4.10 4.20, postelein 0.420.62, rabarber 69 cent, andijvie f 0.030.96 alles per kg., peen 1643 cent per bos, bloemkool 0.01 1.01 per stuk, sjalotten 428 cent per kg., aardbeien 0.851.15 per doosje, spi nazie 814 cent, snijbiet 111 cent per kg. komkommers 47 cent per stuk radijs 2.10 3.10, selderij 6.00 per 100 bos.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2