A.S.C. bevecht 3-1 zege tegen L.F.C. Beslissing A.S.C.-L.F.C. noodzakelijk Nederland wint den Biljart driekamp IA den Kaleidoscoop Wanneer wij in de afgcloopen week de meening der Leidsche voetballers hadden gevraagd naar den uitslag van den grooten strijd tusschen Leidsch Rood-Zwart en Leidsch Geel-Zwart, dan zou het meerendeel ongetwijfeld op L.F.C. gestemd heb ben voor een gunstig resultaat. En inderdaad waren de kansen voor L.F.C. beter, want de Kanaries behoefden maar gelijk te spelen, behoefden dus slechts te ein digen zooals zij beginnen zouden en A.S.C. moest doelpunten maken om haar kans op het kampioenschap te behouden. En met die gedachte ging de Rood-Zwarte ploeg het veld in en die gedachte ook deed de voorhoede van den beginne af extra van leer trekken. Dat bracht A.S.C. uiteindelijk in het eerste kwartier van den wedstrijd reeds de overwinning. Want de 20 voorsprong is voldoende gebleken om den strijd voor de A.S.C.-ers tot een goed einde te brengen, al heeft heel de A.S.C.-aanhang in de tweede helft van den strijd gebeefd als een riet, dat het toch neg verkeerd zou afloopen. zwaarder werd de belegering der rood zwarte veste. Verschillende corners waren het gevolg, een kogelregen kwam op het doel neer en bij een fanatieken aanval ging dc bal doel in. doel uit, tot tenslotte de opgedrongen Pijnakker succes had (21). Er was toen 10 min. gespeeld en toen de druk op het A.S.C.-doel aanhield scheen het lot van de roodzwarten he- slecht. Doch dc verdediging met Kok en Freyser aan het hoofd hield hardnekkig vol en L.F.C. had tevens het geluk'niet aan haar zijde, want verschillende kansen gingen door slecht schieten verloren. De A.S.C.-voorhoede was vrijwel uitgescha keld, maar tien minuten voor het eiiide leidde de Tróye een aanval in. die uitein delijk tot succes leidde. De A.S.C.-er had in de gaten, dat zijn medespelers buiten spel waren gezet, zoodat hij den bal zoo ver mogelijk opvoerde en ten slotte op doel schoot, waar Duffels het leer vallend stopte, maar v. Duyn was eveneens tooge- loopen, bemachtigde den bal. draaide han dig om den keeper heen en plaatste den bal in het verlate" doel (311. Een orkaan van applaus uit de A.S.C.-gelederen steeg op en L.F.C. was geslagen. Bii een-volgen de A.S.C.-aanval werd Woltering gebles seerd en vervangen door Aniba. die links buiten ging spelen, waardoor Mooten op de rechtsbuitenplaats kwam. Gedoelpunt werd er evenwel niet meer en met 31 kwam -het einde. Opwindende,doch minder fraaie wedstrijd Het was overigens geen fraaie wedstrijd. Dat was ook niet te verwachten. De zenu wen aan -beide kanten waren daarvoor dc spelers te zeer de baas. In de eerste helft ging het nog vrij goed.-Toen golfden de aanvallen zeer snel op en neer en waren er vele mooie momenten te noteeren. In do tweede helft echter, toen L.F.C. zooda nig de overhand had, dat Rood-Zwart fi naal in de verdediging werd teruggedron gen en 21 spelers de A.S.C.-helft bevolk ten, was er weinig ^fraais té zien. Die meerderheid van L.F.C. leverde tenslotte een doelpunt op en toen de druk daarna nog aanhield, dacht iedereen, dat het met A.S.C. gedaan was. Een oogenblik fortuin van de Troyc met een handig uitbuiten van een moeilijke situatie, gevolgd door een fraai doorzetten van Joop v. Duyn le verde toen het derde doelpunt voor A.S.C. op en daarmede was de strijd in het voor dcel van Rood-Zwart beslist en eindigden beide ploegen met een gelijk aantal pun- ten op de ranglijst, zoodat een beslissings wedstrijd noodzakelijk is. Deze zal zeer vermoedelijk niet op het U.V.S.-terrein doch in Den- Haag plaats vinden. Voor een record* aantal toeschpuwers er waren niet minder dan 7650 betalende bezoekers stelden beide ploegen zich al.' volgt op: A.S.C.: Doel: Freyser; achter: L. v. d. Valk en D. v. Bergen Henegouwen: mid den J. de la Bi.jo. Kok en P. v. Nierop; voor: Moolen, de Troyc, v. Duyn, Vreeken en Woltering. L.F.C.: Doel: Duffels; achter: Pet en Neuteboom Jr.; midden: Neuteboom Sr., Pijnakker en Kukler; voor: v. d\ Blom, Keercwecr, Sinteur, v. Dam en Herreur. Het spel is nauwelijks begonnen of A.S.C. is in een gevaarlijken aanval. Moo ten leidde dozen en zette voor, waarbij Neuteboom Jr. het leer maar half raakte, zoodat de. bal bij Woltering kwam, die naar binnen was geloopen, waarna hij een pasp gaf naar v. Duyn, die op de rand van het strafschopgebied oen keihard schot loste dat niemand eigenlijk had verwacht en vrijwel onhoudbaar voor Duffels ver dween dc bal in het doel (10). Het spel was toen 3 min. aan den gang. Daarna volgde er aan weprskanten een periode van zeer matig spel met tal van mistrappen en slecht plaatsen. A.S.C. bleef evenwel liet beste van het spel behouden, doordat het verband tusschen de linies beter was, terwijl de middenlinie van L.F.C. absoluut -te kort schopt. De thuisclub bleef dan ook gevaarlijker en toen Mooten tien minuten na h'ct eerste doelpunt fraai voorzette kopte Woltering prachtig in (20). Snel golfde het spel daarna op en neer, maar de L.F.C.-voorhoede vond met Kok als stopperspil een sterkere defensie tegen over zich, zoodat er geen doorkomen aan was. v. Duyn schoot eens van dichtbij over de lat en toen scheen de kans voor L.F.C. gekomen. Freyser was naast het doel ge vallen en toen de bal door Sinteur was in geschoten.liep een der A.S.C.-ers den bal achterna en achteruit koppend voor kwam hij een zeker doelpunt. Na de hervatting was A.S.C. weer het eerst in den aanval en uit een voorzet van Mooten schoot Woltering over. Een L.F.C.- aanval ging door hoog over schieten ver loren. De druk op het A.S.C.-doel werd hierna zwaarder. Er kwamen corners en veel outballen. Weer had L.F.C. een pracht kans toen dc bal buiten bereik van Frey ser was ingeschoten, doch v. Nierop trap te het leer uit het doel. Dat zette de L.F.C. tot nog meer activiteit aan en steeds Om het kampioenschap van Nederland In het N.V. Huis te Utrecht is gisteren de eerste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland gespeeld tuaschen Utrecht I en het Leidsch Schaakgenootschap I. Bei de tientallen telden invallers. Door het ge luk een weinig begunstigd, gelukte het den Utrechtenaren een kleine overwinning, te behalen, zooals uit onderstaand overzicht blijkt. Spanjaard (U.)v. d. Berg (L.S.G.) 01; v. VlotenTummers 10; VisserDroeste 10; BresterLeembruggen 01; Wessels Bosscha 10; den HartogRotteveel 01OpsommerDemmendal 10; Reur. slagv. d. Nat 10; de BrieZitman 0I; de JongIdema Yi\z. Totaal: 5M4H- Over het verloop der partijen nog het volgende: le bord: v. d. Berg wist in de Slavische verdediging van het Damegambiet spoedig voordeel te verkrijgen. Hij brak Zwarte koningstelling open en behaalde later de winst door een dreigend Dameverlies met torenschaak. 2c bord: Aangenomen Slavisch gambiet. Wit vervolgde met Pc4 en g4 en kwam zeer goed te staan. Wel kon Tummers nog een pion winnen, doch zijn stelling werd wel dra zoo slecht, dat hij de partij opgaf. 3c bord: Verdediging van Philidor, waarbij zwart slechter kwam te staan. In tijdnood verloor de Leidsche speler zijn goeden stand en bovendien een pion. Het torencindspel was voor hem verloren, 4e b n r d: Een 4 paardenspel met Pd4. Na afruil van 2 pionnen en 2 officieren kreeg wit grooterc bewegingsvrijheid en Leembrugge moest een pion geven om zich te bevrijden. Daarna echter won hij de kwaliteit, later nog een officier, waarna zijn tegenstander opgaf. 5e bord: Sieiliaansch. Bosscha stond aanvankelijk gedrukt, doch later was de stand gelijk. Zonder compensatie gaf hij echter een pion cadeau en verloor later de partij. 6e bord: Engelsch. Rotteveel nam spoe dig het initiatief. In een ingewikkelden stand werd afruil van officieren afgedwon gen en de Leidenaar kreeg een gewonnen stand. DE STUDENTEN EN DE VARSITY. Senaat spreekt haar afkeuring uit over studcntenbaldadigheid. Het dagelijksch bestuur der algemeene senaten vergadering van de erkende cor pora, onder wiens auspiciën de Varsity werd gehouden deelt het volgende mede: .,De algemeene senaten-vergadering wenscht hierbij zonder eenig voorbehoud haar afkeuring uit te spreken over het gedrag van die leden van het Leidsche studenten corps en het Delftsche studen ten corps, die door hun onverantwoor delijk optreden schade hebben toege bracht aan den extra-trein, die hen van Den Haag naar Utrecht vervoerde. Zij acht deze, in onbezonnen uitgelatenheid, toegebrachte vernielingen in dezen tijd van moeizamen wederopbouw ontoelaat baar, en weet, dat deze meening door de door haar vertegenwoordigde corpora wordt gedeeld. De leiding van de beide bovengenoemde corpora heeft terstond een ondei'zoek ingesteld en zal niet aar zelen, waar noodig, strenge maatregelen tegen de schuldigen te nemen. Hillegom verslaat Lisse De groote dag voor voetballend Leiden heeft gisteren een teleurstelling gebracht voor den LFC-aanhang. De wedstrijd ASC LFC werd nl. met 31 door de rood zwarten gewonnen, zoodat beide clubs met gelijk punten-aantal eindigen en een beslis singswedstrijd noodzakelijks is. In, deze klasse won Hillinen voorts met 5—1 van SJC. De strijd in de 2e klasse B. van Afd. I is gisteren beslist in het voordeel van T.O.G. Deze Amsterdamsche club versloeg de Ken- nemers met 31 en met dezelfde cijfers kreeg Zeeburgia in dezen beslissende phase van den strijd klop van De Spartaan, zoo dat zij uitgeschakeld werd van den titel. U.V.S, verloor ook van V.I.O.S. en H.B.C. won met 43 van R.C.H. De uitslagen: De SpartaanZeeburgia 31; De Ken- nemersTOG 13 (TOG Kampioen); RCH HBC 3—4; VIOS—UVS 3—2. FRANKRIJK—ENGELAND Z—l. De interlandwedstrijd FrankrijkEnge land, gisteren te Parijs gespeeld, eindigde met een 21 overwinning voor Frankrijk. Ruststand was 00. Overwinning van de Leeuw gaf den doorslag Het heeft gespannen op den laatsten dag van het biljarttournooi NederlandBel giëFrankrijk- Slechts op het nippertje, door een overwining in 71/2 van de Leeuw op den Franschman Albert heeft Nederland een zwaar bevochten overwinning behaald, want zoowel Sengers en Sweering in het driebanden als van Pol in het 45/2 verlo ren respectievelijk van den Franschman Lagach en de Belgen Vingerhoedt en Van Belle. Nederland behaalde 30 punten, Bel gië 28, Frankrijk 14 De behaalde resultaten in de verschil lende afdeelingen zijn: 45/2 pnt. car. brt. h.s. gem. Van Belle (B.) 8 1600 51 171 31,37 Van Vliet (N.) 6 1584 51 15 31.05 v. d. Pol (N.) 4 1384 55 193 25 16 Fauconnier (B.) 4 1303 71 111 18.35 Chassereau (Fr.) 2 1056 60 72 17.60 Kfeigna (Fr.) 0 747 56 154 13.30 71/2 De Leeuw (N.) 8 1200 73 124 16.43 vd. Woestijne (B.) 6 1123 95 148 11.82 Kobus (N.) 4 1169 94 57 12.43 Albert (Fr.) 4 1061 10Ü 72 10.40 Baudart (B.) 2 917 87 40 10.54 Marcia (Fr.) 0 472 97 29 4.86 Driebanden Lagache (Fr.) 6 189 243 8 0.777 Vingertioedt (B.) 6 197 276 10 0.713 Sengers (N.). 6 187 284 7 0.658 Sweering (N.) 2 157 270 6 0.581 v.d. Woestijne (B.) 2 144 269 7 0.530 Lacroix (Fr 2 131 286 7 0.458 IN LIMBURG STOND EEN HUIS. Dat huis ging in puin. Toen kwam de vrede en men maakte plannen voor de op bouw. Daar kwam een gene reus iemand en hij bood zijn huis aan. dat gespaard was gebleven, al waren dan de deuren eruit en de ramen ge vlogen. Met de stukken van het eene huis werd het andere opgelapt. Er was geen nieuw materiaal noodig, maar er wa ren arbeiders die het aanpak ten. En met de stukken van een ruïne kregen 80 menschen een dak boven hun hoofd. Zoo dacht U. Maar daar kwam een mijnheer uit Den Haag van het bureau No. zooveel, afdeeling X, sectie Z, departement Y en deze mijn heer vroeg naar een bouwver gunning. Er was geen bouwvergun ning. Die had men niet noo dig, had men gemeend. Er werd nergens nieuw materiaal gekocht ot gevraagd. Men ge bruikte immers de brokken en timmerde met de stukken. Maar de njijnheer uit Den Haag eischte de bouwvergun ning te zien. En toen die er niet was, moest het werk worden stopgezet. En als Den Haag zoo door gaat, kan men na jaren zin gen: „In Limburg staat nóg geen huis". WIE IN EEN GLAZEN HUIS WOONT, moet niet met stee- nen gooien. Dat spreekwoord heeft voor het zuiden afge daan. Daar krijgen ze nog al tijd geen glas, maar glaspa pier. In dat zuiden woont een van de grootste glas-impor teurs, maar 75% van wat hij invoert moet hij doorzenden naar het westen, dan krijgt het oosten ook nog wat. En dan zijn ze in Den Haag nog verbaasd, dat er in Eindhoven plakkaten waren aangebracht: „Bevrijd ons van het westen". VELE CONTACTEN worden na den oorlog weer vernieuwd. Daar is een hiaat van jaren geweest dat moet worden overbrugd. De situatie moet onder oogen worden gezien, over heel de linie moet wor den hernieuwd. Dat gaat in het stoffelijke, dat gaat in het geestelijke. Religieuze congre gaties en órden moeten weer hun generale kapittels hou den, waarop vredelievende generaals en moederlijke al gemeene oversten worden ge kozen. Zoo vlogen dezer dagen uit Canada en uit de Ver. Sta ten 6 abten en priors van dc Trappistenkloosters in die lan den per vliegtuig naar Frank rijk om in het beroemde klooster van Citeaux het Gene raal Kapittel bij te wonen. PRINSES JULIANA heeft in haar radio-toespraak tot de jongeren gezegd, dat zij dc toekomst in handen hebben, dat zij de schakel vormen met de ontelbare geslachten die na ons komen. Wat zij doen is beslissend voor den tijd die voor ons ligt, van hen wordt verwacht, dat zij nü aanpak ken. Dicht bij huis ligt voor velen een belangrijke taak. Onwillekeurig zal de Prinses wel het eerst gedacht hebben aan de taak van het meisje, die niet alleen dicht bij huis ligt, maar die zelfs in het huis op haar wacht. Misschien dat het woord van een Prinses meer uithaalt dan de klachten van tallooze moeders, die met de zorgen voor hun gezin geen raad meer weten. Want er zijn nog altijd talrijke meisjes, be reid om allerlei werk te doen; ze zijn trouwe congregatie-be zoeksters en ze zitten op stem- bureaux om te kijken of er niet één zijn stemplicht vergat, om hem gauw bij zijn jasje, en haar nog even gauw bij haar rok te pakken. Maar vraag ze niet voor hulp in de huishou ding, want dan geeft het mee- 1 rendeel „niet thuis". DE SCHEPEN VOOR DEN DOOD liggen met zijn vieren zeventigen in de haven van Pearl Harbour te wachten tot ze naar de plaats der terecht stelling worden gevoerd om daar te worden omgebracht door een atoombom. De oude, aftandsche kruiser „Newada" zal in een lijkkleed worden ge stoken van oranje kleur, opdat men zóó de ondergang van het schil) des te beter zal kunnen observeeren, DE ATOOMBOM is een goedkoop middeltje. Hij is tien tot honderdmaal billijker dan welke andere explosieve stof ook. Maar toch is hij duur in het gebruik, want in Hiroshima werd een kwart millioen men schen gedood of zwaar ge wond. Van de 33 brandweer kazernes werden er 27 ver woest. Er waren 298 doktoren, maar er bleven er slechts 30 over om de slachtoffers te hel pen. Van alle hospitalen bleef er maar één overeind. De 19 andere waren in één seconde verdwenen. SPREEKWOORDEN, raad sels en typische gezegden open baren de humoristischen geest van den mensch. De Portugees zegt: „God geeft gezondheid, maar de dokter krijgt de centen.' Als ge een Franschman vraagt: „Wat is een politicus?" antwoordt hij U: „Dat is een man die de helft van zijn leven besteedt aan het maken van wetten en de andere helft van zijn leven gebruikt om zijn vrienden te helpen die wetten te overtreden." Wat is een socialist?" Dat is iemand, die maar één zorg kent n.l. hoe hij het inkomen dat hij heeft, weer aan -de staat kan teruggeven-!!! Vraag aan een voetganger wat „eenrichtingverkeer" is. En in Parijs, Londen, Amster dam en zelfs in Leiden zal hij U antwoorden: „Dat zijn diè straten waarin een voetganger tenminste weet in welke rich ting hij moet loopen om niet overreden te worden." Men vroeg aan een humo rist, die avond na avond op trad, wat of 'het geheim van zijn succes was. En hij ant woordde: „Ik heb een uitste kend geheugen voor de mop pen die ik vertel. Maar de an deren vergeten ze gauw." Men heeft Churchill hier en daar bij zijn bezoek aan Ne derland onder de confetti be dolven. Weet U wat confetti is? Dat zijn papiersnippers ge maakt ter eere van de be roemdheden van vandaag uit de hoofdartikelen ter eere van de beroemdheden-van gisteren. Aan een gevangene van de Sing-Sing in New-York, vroeg men: „Wat is het leven?" en hij gaf filosofisch ten ant woord: „Dat is iets dat met een cel begint en dat, als het eerlijk toegaat, voor de mees ten ook in een cel eindigt.' S. In de vierde klasse A is de groote kamp tusschen Lisse en Hillegom in een overtui gende zege der Hillegommers geëindigd. Met 51 ging Lisse ten onder en zij heeft dus twee verliespunten meer dan-haar con- rente. Er kan in de laatste 45 wed strijden echter nog heel wat gebeuren. DOSR versloeg VVLV met 53, Teylin- gen won in Bodegraven op het nippertje, LDWS verrastte Alphia en Rouwkoop bleef ZLC de baas. De uitslagen waren: AlphiaLDWS 02; LisseHillegom - —5; BodegravenTeijlingen 01; VVLV -DOSR 3—5; RouwkoopZLC 42. De volgorde in deze klasse is nu: 1. Hil legom 1526: 2. Lisse 1626; 3. Teijlingen 1621: 4. Bodegraven 1418; 5. Alphia 17 —18; 6. Rouwkoop 18—16; 7. LDWS 16—15; 8. DOSR 11—14; 9. Docos 17—12; 10 ZLC 18—6; 11. WLV 18—4. EEN PSEUDO-PRINSES VAN BOURBON Het beheer, der Fransche domeinen heeft het meubilair verkocht van het kasteel Saint Denis Caput. Deze goe deren waren door den staat in beslag genomen en hebben toebehoord aan de pseudo-prinses van Bourbon. Deze „prinses", geboren te Cotillon, had een proces aangegaan om zich als dochter erkend te zien van den prins Bourbon-Naundorff, die beweerde een afstammeling te zijn van koning Lode- wijk XVII, den zoon van Lodewijk XVI. Zij heeft dit proces verloren en het bleek, t-at zij den prins had omge kocht om te verklaren, dat hij haar va der was. Beschuldigd van verstandhou ding met den vijand, werd zij kort voor de bevrijding gefusilleerd. Op het vliegveld Schiphol wachtten gis terenmorgen de K.L.M.-officials, vertegen woordigers van het gemeentebestuur en enkele journalisten tevergeefs op de aankomst van het eerste Amerikaansche vliegtuig van de luchtlijn New-York—Ber lijn. Met een vertraging van ongeveer 8 uur kwam het toestel 's avonds op Schip hol aan. Vandaag wordt de reis naar Ber lijn voortgezet. Morgen, op denzelfden dag, waarop de K.L.M. haar transatlantische lijn Amster damNew-York opent, keert het toestel na een tusschenlanding op Schiphol weer naar New-York terug. BRIEFPOST EN DEVIEZEN. In verband met de deviezenbepalingen zullen met ingang van 20 Mei a.s. alle, voor het buitenland bestemde brieven (ook aangeteekende), die meer wegen dari twin tig gram, geopend aan een postinrichting met uitzondering van postagentschappen in.de steden, moeten worden aangeboden. Sluiting van deze stukken moet in tegen woordigheid van den loket-ambtenaar plaats vinden. ^VOOR DE VROU GRIESMEEL. Nu er weer overal tarwegries te koop is, maken veel huisvrouwen hiermee regel matig een nagerecht. Wie ter variatie eens iets anders wil bereiden dan griesmeelpud ding kan onderstaande recepten volgen, Griesmeel met vanillevla. Van Vz liter melk, 40 gr. griesmeel en 25 gr. suiker een pudding koken en deze zeer koud laten worden. De pudding ih dobbel steentjes snijden en deze blokjes mengen door Yi liter vanillevla gemaakt van Yz li ter melk, 20 gr. maizena, 20 gr. suiker, va nille naar smaak, die men ook goed koud heeft laten worden. Gebakken griesmeelpunten. Van Vz liter karnemelk, 100 gr. gries meel, 60 gr. suiker en een snufje zout een puddingmassa koken en deze op een platte schaal koud laten worden. De stijve pud ding in punten snijden, deze door bloem wentelen en bakken in boter, vet of mar garine. De punten warm of koud opdienen. In plaats van suiker kan men ook rozijnen, met de puddingsaus meekoken. Schuimige griesmeelvla met rabarber. 1 kg. rabarber, Yi liter water, 40 gr. griesmeel, pl.m. 100 gr. suiker. De rabarber schoonmaken, wasschen, in stukken snij den, opzetten met het water en tot moes koken. Vervolgens het griesmeel er al roe rende instrooien en gaar koken. De vla op smaak maken met de suiker. Tijdens het afkoelen de vla met de garde schuimig kloppen. 7e bord: Engelsch. Door Demmendal te passief gespeeld, waardoor zwart op den damesvleugel kon oprukken. Later waren de stellingen weer ongeveer gelijk, doch nu deed Demmendal een verkeerden afruil, kwam in het nadeel en verloor. 8e bord: Aangenomen Damegambiet. Wit offerde een pion, doch dit offer deugde niet, want v. d. Nat kreeg nu den veel beteren stand. Jammer, dat hij in tijdnood stukverlies overzag en daardoor nog de partij verloor. 9e bord: Sieiliaansch. Zitman zette di rect een aanval op, behaalde weldra mate riaalvoordeel en won spoedig. 10e bord: Engelsch. Langen tijd ging de Een spelmoment uit den in het Olympisch Stadion te Amsterdam gespeelden voet balwedstrijd Blauw WitD. H. C., waarin de hoofdstedelijke club de overwinning behaalde. partij gelijk op, doch in het eindspel, dat remise gegeven werd, kon de Leidsche spe ler door één zet winnen. Hieronder volgt één der best gespeelde partijen: le bord: wit: v. d. Berg (L.S.G.), zwart: Spanjaard (U.): 1. d4 d5; 2. c4 e6; 3. Pc3 c6; 4. e3 Pd 7; 5. Pf3 a6; 6. eé de4: 7. Pe4: Pgf6, 8. Rd3 Re7, 9. 0—0 0—0, 10. De2 Dc7, 11. Rg5 Td8, 12. Tadl Pf8. 13. Pf6f:gf6: 14. Rh6 b6, 15. a3 Rb7, 16. Tfel Td7, 17. Rc2 c5, 18. Ra4 Rc6, 19. Rc6: De6: 20. d5 ed5, 21. ed5: Da4, 22. Dd3 Tad8, 23. Df5 Pg6, 24. Td3 Dc2. 25. h4 Rf8, 26. Ff8: Pf8: 27. Pe5 Db 2: 28. Tg3f Pg6, 29. Pd7: en zwart geeft op. Belangrijke wielerwed strijden te Alphen De 6e ronde van Alphen, te houden op 30 Mei (Hemelvaartdag) belooft de meest interessante wedstrijd te worden van de laatste jaren en wel door het mederijden van bijna alle bekende renners uit Neder land met als bijzonderheid de deelname van Engeland en België. Voor de Profs en Onafhankclijken star ten om.: Gerrit Schulte, Cees Pellenaars, C. Boeijen, Andre de Korver, Jan Lam brichs, Piet van Nek, Fr. v. d. Broek, Arie Vooren, de Hagenaars Schoutema, Bijl, Daenen, Duquesnooy, Wildschut en ande ren. In totaal 45 renners. Voor Engeland Wally Summers (Kam pioen van Engeland) en Will Lovington (Kampioen van Schotland). Voor België Gerard Tillens en Frans Leenen. Deze wed strijd vangt aan om 3.30 uur. Voor dien starten nog de Amateurs om 2 uur over de 60 k.m. en hier noemen wij: H. Smits v. d. Vliet, Gebrs- Kettenis, Biankenouw, P. de Rayer, Fleurie, de Booy enz., ongeveer een 60-tal renners. Tot slot om 1 uur de Nieuwelingen over 30 k.m. TREK DAT RUITJE NOG EENS AAN! „Trek dat ruitje nog eens aan, „Dat je tóen had aan gedaan „Toen Ik jou voor 't,eerst zag staan „Achter bij de tennisbaan. „Toen we samen zijn gegaan „Door die lange lindelaan „Trek dat ruitje nog eens aan!" Zóó liet jaren geleden Clinge Doo- renbos in een van zijn bekende liedjes, een jongeman spreken met het meisje, dat in- tusschen zijn vrouw, was ge worden. Ze waren al enkele jaren getrouwd en hadden twee kinderen. Maar de romantiek rond om het eerste oogenblik van hun kennismaking wa ren ze niet vergeten. En de man, die zoo dikwijls de onvergefelijke fout be gaat het nieuwe jurkje van zijn vrouw niet op te merken (zoolang hy de re kening niet. onder oogen heeft, gehad), die man her innerde zichs nog het --r japonnetje dat „zij" tóen droeg Er zijn jurken, die je voor geen geld ter wereld weg zou willen ^Ir' geven, die je de h blijft dragen, tot- i-|* dat je er met j.iJ goed fatsoen niet y]j) meer mee voor den dag kunt ko men en die je dan y rj tóch nog in de i 5 Üf kast laat hangen omdat je er niet van scheiden kunt. Jurken met herinneringen. Dikwijls is zoo'n jurk eénruitje. R/uiten overleven ellk modeseizoen. Ze blijven het doen, zoowel in den zomer als in den winter. Ze verschijnen /elk-jaar opnieuw in wol, taftzijde of in een dood eenvoudig goedkoop katoentje. Ze bieden oneindig veel mogelijkheden en eindigen hun respectabelen staat van dienst dikwijls alsrokje. Bijgaande afbeelding geeft u een ruitje. De combinatie is zwart-wit, terwijl het vestje en de man chetten hardgeel zijn. Vanzelfsprekend kan men evengoed an dere combinaties ne men. Over het alge meen is men geneigd de ruiten schuin te nemen. Het gevolg is dikwijls dat de rok, vooral als deze kort en niet erg wijd is, nogal gauw „zakkerig" eruit gaat zien. Overigens gar- neeren ruiten zich zelf, zooals bijgaande afbeelding voldoen de aantoont. De tweede afbeel ding geeft een ca- saque. Aardig is hier de vondst van de omgesla gen rokzoom, die kwa- sie met groote gro ve rijgsteken is vast gezet. De rügsteken zijn de eenige versiering, die herhaald wordt op de casacque.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2