P1ECK heelt nog een mooie Vrouwelijke Kantoorkraciit Taxatie Paarden Marktberichten DANK net Metsfe KINDERWAGENS KACHELS 6258 GASFORNUIZEN LANGËZAAL DIENSTBODE NEDERLANDSCH-DUITSCHEl KULTÜURGEMEENSCHAP! ening van een tak van >rheid. jzigingsverordening is g van heden gedurende iden voor een ieder op irie dezer gemeente ter jergelegd en treedt op ler a.s. in werking. t jubileum. Gisteren !5 jaar geleden, dat de N. Bruggeman, brug- ste klasse op de spoor- over het Galge.water dienst trad bij de Ned. en. lagmiddag werd hij in iu van Weg en Werken rdam ontboden, alwaar 'dingenieur van der n namens de directie gelukwenschte en hem uikelijke geschenk on- ert aanbood, benevens geteekende oorkonde, lorgen vervoegde zich W. van Duijn, hoofd- dige bij de Ned. Spoor- hier, ten huize van den Haagweg 8, en wensch- artelijk geluk, ook na- geheele personeel. De ke, ploegbaas 1ste klas- jhem namens het perso- eens een geschenk on- ert aan met de namen terwijl de echtgenoo- en jubilaris een bloe- ontving. ilaris dankte voor de achte hulde. mdag 8 November as. e heer H. M. Boekwijt, t 111 A, den dag te her dat hij voor 25 jaar in ad bij de firma C. C. piano- en orgelhandel, itede. r het examen van apo- isistent zijn hier ter ste- igd mej. R. R. van Hou- Voorburg, mej. L. Mor- Haag, mej. J. van Baa- )tterdam en W. Balke- itterdam. Jen voorwerpen. IJze- >oot. kerkboekje missaal - en feestdagen, brillen. Idistributiebonnen. étui, irbonnen ten name van t. vuloennen. portemon- kmes. pakje koffiesurro- ige sloobroek met bre- uwsch broche (zilver), armbandhorloge. 2 da- en. handschoenen, stof- m. inh.. verlengstuk v. 2 rozenkransen, sjaal, met kinderkleeren. pa- sleutels, R. K. kerk- eladde ring. instrument ceintuurs, zwart kin entje. bankbilieten. een ie. bloedkoralen ketting, bord auto. luik van een josie gummiwaren, ion- aterias. pasfoto, vuilnis- aen boodschappentasch. wiel. 2 peurschuities. itokpaardie, onderstel v. bruin schoolétui,. bont- paar zwarte lage ion- )enen. stuk jute. eenige courant ..de Tijd". scha- andje. zwarte kinder- Lpino mutsen; cano, ko- let boortjes, stierkalf plm. oud. grijs kinder jas je, dertaschie m. inh.. tasch- veedrijversplaat, dou- tband. polshorloge, goud lé met dito bandje. Ge in de stadstram: dames- es. bruine sigarenkoker, alsketting. handschoenen, damesportemonnaie met zilveren armbandhorlo- :t. groen steentie in goud !roen kindprhandtaschie, indervaliesje. roode blik- houten paardje, lips- te bekomen en inlich- le verkriigen op Woens- Zaterdagmiddag tus- 4 uur aan het politie- aan de Steenstraat. boren: Louise Christi- ia, d. van K. M. J. Tim en J. P. Boks: Johan- obus, z. van J. Seelbach ipiering; Petrus Cornelis, J. F. Westen en M. C. J. Anthonius Jacobus Jo- z. van J. J. A. van Schie J. van der Drift. Over- N. van Dam, huisvr. van der Meii 71 j.; J. J. eld man 58 j.; C. W. :erk dochter 3 j.; W. P. yen wed. van H. M. 91 j.; C. Broekhof wedn. LAATSTE BERICHTEN Vergeefsche aanvallen op de Krim DUITS CH WEERMACHTSBERICHT. Het Duitsche weermachtsbe- richt van Vrijdagmiddag luidt: „Aan weerszijden van Kertsj duren de felle gevechten om de vijandelijke landingshoofden voort. De marine bracht daar tot zinken een vijandelijke kanon neerboot alsmede twee landings vaartuigen en beschadigde een motortorpedoboot en verscheide ne landingsvaartuigen ernstig. Bij vergeefsche vijandelijke aan vallen op de Noordelijke toegan gen van het schiereiland de Krim werden gisteren weer eenige Sovjet-pantserwagens stukge schoten. Bij een succesvoilen te genaanval heeft zich een Roe- meensche pantsercompagnie door bijzondere dapperheid sterk on derscheiden. Aan den benedenloop van den Dnjepr ondernamen de Sovjets vergeefsche aanvallen op onze bruegehoofden. Vrij zwakke strijdkrachten, die de rivier over staken, werden vernietigd. In de groote bocht van den Dnjepr mislukten ten Zuiden en Zuidwesten van Dnjepropetrowsk sterke vijandelijke doorbraak- aanvallen, dank zij het taaie ver zet van onze troepen. Eigen te genaanvallen drongen den tijde lijk doorgebroken vijand weer terug. Daarbij werden in een sector van 40 aanvallende Sov jet-pantserwagens 23 stukgescho ten. Bij en ten Noorden van Kief zetten de Sovjets hun door tanks ondersteunde aanvallen voort en maakten eenige penetraties. Zware gevechten zijn daar aan den gang. Ook in het onoverzich telijke terrein ten Zuidwesten van Welikije Loeki duurden de hevige gevechten voort, waarbij 32 Sovjet-pantserwagens vernie tigd werden. Aanvalspogingen van vijande lijke vliegers op een Duitsch ra- vitailleeringskonvooi aan het front van de IJszee werden door formaties jachtvliegtuigen en jachtkruisers verijdeld. In lucht gevechten en door luchtdoelge schut van het leger werden 16 Sovjet-vliegtuigen neergescho ten, zonder dat eigen verliezen werden geleden. Aan het Zuid-Italiaansche front zijn hevige gevechten begonnen met verscheidene vijandelijke di visies, die aanweerskanten van de Volturno tot den aanval zijn overgegaan. In den Oostelijken sector leed de vijand bij nieuwe vergeefsche aanvallen gevoelige verliezen. Ten Zuiden van Isto- nio zijn de gevechten aan den gang. Op de voorafgaande dagen werden in dezen sector meer dan Ret a.s. St. Nicolaas-feest. Plet zal moeilijk zijn, onder de huidige omstandigheden het St. Nicolaas-feest op de traditioneels wijze te vieren. Moeilijk en voor een groot deel onmogelijk. Toch zullen velen nog wel een prettigen huiselijken feestavond en verrassingen voor de kinde ren op den daarop volgenden morgen kunnen bereiden. Vele anderen echter niet.... want dat alles kost geld. Evenals verleden jaar organi seert de „Nationale Jeugdstorm" dit jaar een inzameling van speel goed, dat op St. Nicolaas zal wor den uitgereikt aan kinderen van onbemiddelde ouders. t Heerlijk avondje is geko- komen. Ja, ook voor die kin deren, wier ouders niet in staat zijn de goede Sint te laten rij den, wanneer u medewerkt aan de speelgoed-inzameling van den Jeugdstorm. Even een briefkaart je en het wordt bij u gehaald, oud of nieuw, het hindert niet. Adressen zijn o.m.: Leiden: Hooglandsche Ecrkeracht 24; Aiohen a. <L Rijn: Hooge Rijn dijk A 209, Hazerswoude; Woer den: Leeuwerikstraat 26. 30 vijandelijke pantserwagens stukgeschoten. Onze kustverdediging verhin derde vijandelijke landingspogin gen in het gebied van Istonio en Pescara en bracht daarbij een vijandelijke motortorpedoboot tot zinken. Vrij zwakke formaties Britsche bommenwerpers vlogen in den afgeloopen nacht het Deen- sche kustgebied alsmede West- Duitschland binnen en veroor zaakten door het uitwerpen van bommen eenige schade aan ge bouwen. Negen bombardements vliegtuigen werden neergescho ten. Duitsche gevechtsvliegtuigen vielen in den nacht van 4 op 5 November doelen in het stads gebied van Londen aan''. DELFT, 4 Nov. Vee. Aanvoer: 263 runderen, 6 graskalveren. 30 nuchtere kalveren, 221 biggen, 46 schapen of lammeren Big gen f 2048 per stuk. LEEUWARDEN, 5 Nov. Vee. Aanvoer: 57 stieren, 435 vette koeien, 756 melk- en kalfk. 850 900, 153 pinken, 515 graskalve ren 225525, 135 mvcht. kalv. 190 vette schapen, 218 weide- schapen, 174 lammeren, 149 vette varkens. Totale aanvoer 2486 stuks. Overzicht: Melk- en kalf- koeien aanvoer ruim. handel vlug. prijzen flink prijshoudend. Graskalveren aanvoer ruim, han del redelijk, prijzen prijshoudend Voor het overige geen noteering. De Veehouderij Centrale nam 650 runderen, 250 schapen, 150 graskalveren en alle aangevoer de varkens en nuchtere kalveren. Officieele Landbouwmededeelingen voor de provincie Zuid-Holland. Omruiling van onbruikbaar vezeltouw. De mogelijkheid bestaat, om niet aan de eischen voldoend vezeltouw om te rui len voor beter; hiertoe dient het touw vóór 25 November 1943 aan den handelaar, bij wien het touw is gekocht, tegen ont vangstbewijs te worden ingele verd. Te zijnen tijd ontvangt men dan van den handelaar be richt, wanneer het betere touw kan worden afgehaald. Kwaiiteitseischen aardappelen. De kwaliteitseischen voor aan de V.B.N.A. te leveren aardap pelen hebben enkele wijzigingen ondergaan, welke wij hieronder laten volgen en in de aandacht der telers aanbevelen: 1. Grond. Het maximaal toegestane per centage grond bedraagt 2 pet. Indien onmogelijk met 2 pet. of minder geleverd kan worden, zal worden getarreerd en den grond boven de 2 pet. als tarra worden afgetrokken. Partijen met meer dan 10 pet. grond worden niet verladen, terwijl de taxatie geschiedt, zooals vroeger in den handel gebruikelijk was. 2. Uitwendige gebreken. Een partij of gedeelte mag bij afle vering maximaal 2 pet. zichtba re gebreken bevatten. Deze ge- breien zïin: a. groen, indien meer dan 2 man. diep onder de schil; b. droogrot; c. natrot, dit mag echter practiseh niet voor komen, daar het steeds mogelijk is. dit door sorteeren t everwij- deren; d. ziek, tw. phytophthera, fusarium, aaltjesziek. Dit laatste alleen, als de aantasting goed kenbaar is. Indien dit niet het geval is, wordt het als inwendig gebrek beschouwd en is 10 pet. toelaatbaar; e pokken en schurft, tenzij niet van ernstigen aard; f. popperigheid, alleen indien de misvormigfaeid zoodanig is. dat van z.g. „kwarren" gesproken kan worden .3. Inwendige ge breken. Er mogen in een par tij niet meer dan 10 pet. verbor gen gebreken voorkomen. Deze gebreken zijn: a. Kringerigheid (vuur)b. pseudenecrose; c. kwa- liteitsblauw, echter alleen in dien bij het schillen meer dan 54 gedeelte afvalt, stootblauw wordt dus niet als gebrek aan gemerkt; d. glas (glazigheid); e. ritnaalden, allen indien bij het schillen meer dan V, afvalt; f. hol, indien niet uitgesorteerd voor zwarthol maximaal 5 pet. en barsthol maximaal 10 pet. Al gemeen geldt, dat nimmer een partij meer dan 20 pet. afval mag bevatten. Indien dit hooger is en het niet door sorteeren te verbeteren is. zal afkeuring moe ten plaatsvinden. Particuliere paardenhouders opgepast. Particuliere paar denhouders. die verzuimd heb ben een hooitoewiizing aan te vragen, kunnen dit alsnog doen vóór 13 November a.s. Bij het1 cy&eAe. 3Jief j stbuxL «IUU| aanvragen dient steeds opgege ven te worden, van welken han delaar men het nooi wensehi te betrekken. Na 13 November worden geen aanvragen meer in behandeling genomen. Jongvee. Veehouders, die gewend waren gedurende de stalperiode hun pinken e.a. uit te besteden bij landbouwers, die over een groóte voorraad ruw- voeder, zooals fcietenkoppea, voerbiten, stroo enz. beschikten, worden in de gelegenheid ge steld, ook gedurende de stalpe- ricce 1943—1944 nun jongvee bij anderen op te staLen. Veehou ders, die steeds -uw.'ceder aan kochten, maar dit 'hans tenge volge van transportmoeilijkhe den niet op eigen bedrijf kunnen krijgen, zullen waarschijnlijk in ae gelegenheid gesteld willen worden, in plaats van het voe der naar de dieren, de dieren naar het voeder ie brengen. Een dergelijke ..opstalvergunniag' kan bij den P. B. H. worden aan- gevtaagd. Beide partijen, dus zoowel de eigenaar der dieren, als degene, die de runderen op- stalt dienen een en ander schrif telijk aan te vragen bij hun P. B. H. Na goedkeuring vanwege het Bureau van den Voedselco n- missaris zullen de benoodigde aankoopvergunningen verstrekt worden aan dengene, die de run deren opstalt. Vanzelfsprekend zal de eigenaar der runderen het aantal stuks jongvee, dat bij der den wordt opgestald, op eigen be drijf minder mogen houden, het geen op de toewijzingskaart zal worden aangeteekend. Bedoelde opstal vergunningen zullen alleen verstrekt worden voor runderen, die nog nimmer hebben gekalfd. Wilt U mijnheer eens echt verrassen keus in dassen wij winkelier» op weer Hedealijn verkrtygbeer fc Schrijf «.«.b. een bovensteend adree« aan de H. Gemma voor een verkregen gunst na meerdere Novenen. 6241 GEVRAAGD een voor dag of voor dag en nacht in klein gezin. Hoog loop. Aanmelden: Mevrouw HAAKSMA, Schouww. 44. Wassenaar. Zij die aankoopvergtm- ningen hebben voor paar den of veplens «h zich tot rni.i wenden boden mijn adrés: 6162 P. M. VRIJ Voorhurgscheweg 28 LEIDSCHENDAM.TEL. 141 INKOOP - INRUILEN Hoogewoerd 1 28 B. Adverteert in dit blad Heer bezigheden b. h. hebbende zoekt Zit-Sla apkamer met pension. Brieven on der no. 737 bur. v. d. bl. gevraagd voör <iag of dag en nacht, goede kost en goed loon, Steeirstraat 59. Leiden. 6260 Handels- en Fabriekskantoar vraagt met voldoende ervaring om eenvoudige admini stratieve werkzaamheden zelfstandig te kunnen verrichten. Schriftelijke sollicitatiën met vermelding van schoolopleiding enz. worden gaarne ingewacht on der no. 6266 bureau van dit blad. Werkgemeenschap LEIDEN Op Zondag 7 November a i.t zal Ing. ALEX BüTTNER uit Karlsruhe voor léflon en belang- j stellenden een lezing met lichtbeelden houden over j bet onderwerp: „40 Jahre Deutscher Flugzeugbau" (Von Lil ien thai zu Jie&ftcrselnaht) in ,,ln den Vergulden Turk" dos ufondf oin half acht* Toegangsprijs voor leden ffO.ÖOf voor niet-leden f 1. Prof. Dr. JAN BE VRTE^ 6223 Dr. A. BOETTCHER

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 3