r Tjoet ïloqx^e&io-od GEBR. TEN HOÊVE Red. BaMcol*od: Mr. H. Geice. LeidenRed. Stad «a Sport i M. Zonder op. Leiden; Red. Omgcviog: L. Roozcn. Leiden; Red. Leiteren en Kunst: Fr. Schneiders. Leidenvemntw^ordel^k voor de advertenti4nC. de Heiden. T*kicn. VERDUISTEREN. Verduisterin-gstijden van 25—31 Juli van 21.45 tot 5.45 uur. MAANSTANDEN. Zat. 24.7: 0.56 op, 14.35 onder (L. K.) Zond. 25.7: 1.20 op, 15.45 onder Maand. 26.7: 1.44 op, 16.52 onder. Dinsd. 27.7: 2.16 op, 17.57 onder. Woensd. 23.7 2.50 op. 18.53 onder Dond. 29.7: 3.30 op, 19 42 onder. Vrijd. 30.7: 4.17 op, 20.29 onder. Klantenbinding voor groente en fruit OP 26. 27 en 23 Juli BON „GROENTE 32" BIJ HANDE LAREN INLEVEREN. Met ingang van 8 Augustus a.s. zal in de gemeenten, waar gedurende de laatste uitreiking van bonkaarten groentekaar- ten zijn uitgereikt, klantenbin ding voor groente en fruit wor den ingevoerd. Het betreft hier de gemeenten, welke behooren tot de distributiekringen: Am sterdam, Beverwijk, Bloemen- daal, Bussum, Haarlem, Heem stede, Hilversum. Landsmeer, Laren (N.-H.). Nieuwer Am- stel, Velsen, Weesp, Wormerveer, Zaandam, Capelle a. d. IJssel, Delft, Dordrecht, Gouda, 's-Gra- venhage. Katwijk, Leiden, Oegstgeest, Rijswijk (Z.-H.), Rotterdam, Schiedam. Vlaardin- gen, Voorburg, Wassenaar, iZwijndrecht, Maartensdijk, Amersfoort, de Bilt, Utrecht, Zeist en Zuilen. De klantenbinding brengt me de, dat men in de bedoelde ge meenten telkens voor een dis tributieperiode van vier weken een groentenhandelaar moet kiezen, van wien men gedurende die periode alle groente en fruit voor zich en zijn gezin dient te betrekken. Men kan voorloopig dus desgewenscht iedere vier weken van handelaar verande ren. Men moet telkens in de derde week van een distributieperio de een groentenhandelaar kie zen voor de daarop volgende pe riode. Hiertoe moet men op den Maandag. Dinsdag of Woensdag van die week een nader aan te v/ijzen bon der groentekaart bij den gekozen handelaar inleve ren, waarop hij namen en adres sen vermeldt van de gezins hoofden, die hun bonnen en die van hun gezin bij hem hebben in geleverd. Ieder gezin is n.l. ver- Elicht zich in zijn geheel bij één andelaar te laten inschrijven. Een gezin van b.v. zeven per sonen moet dus alle zeven bon nen der groentekaart bij den zelfden handelaar inleveren en mag -niet b.v. drie bonnen aan den eenen en vier bonnen aan een anderen handelaar afgeven. Onder gezin moeten ook wor den begrepen personeel, dat de warme maaltijden gebruikt, kost gangers, enz. Gezinskaarten voor groente en fruit. De groentehandelaar zal een Z,g. gezinskaart aan den klant afgeven waarop hij behoort te vermelden: 1. zijn eigen naam en adres (zoo mogelijk stempel), 2. naam en adres van den klant (gezinshoofd), 3. het aantal leden, waaruit het gezin bestaat (dit aantal moet dus overeenstemmen met het aantal bonnen, dat ingele verd wordt) en 4. een volgnummer. Dit laat ste moet overeenstemmen met het nummer van den klant op de klantenlijst en wordt be paald door de volgorde, waarin ROTTERDAM DEN HAAG TEL/?8427 TEt. 333298 de klanten hun bonnen bij den handelaar hebben ingeleverd. De handelaar moet zijn klan ten mededeelen, op welken dag of welke dagen zij bij hem groente zullen kunnen verkrij gen. Hij is volkomen vrij, dit te re gelen, zooals hem dit het meest gewen sent voorkomt, dus b.v. éénmaal per dag of twee- of driemaal per week. Voor het ge val niet alle klanten iederen dag bediend worden, zal de hande laar bepaalde dagen voor be paalde nummers moeten aanwij zen, hetgeen dient te geschieden door het ophangen van een des betreffende aankondiging in den winkel. Telkens wanneer de klant groente of fruit ontvangen heeft, moet de handelaar met inkt of aniline potlood den dag, waar op is afgelverd, op de ge zinskaart doorstrepen. Hierdoor wordt dus voorkomen, dat de klant op de voor hem vastge stelde dagen meermalen per dag groente of fruit komt koo- pen. De handelaar mag uitsluitend den dag doorstrepen, waarop de klant groente of fruit van hem ontvangen heeft. Koopt een klant diiij b.v. op Maandag groente of fruit voor Maandag, Dinsdag en Woensdag, dan mag de handelaar alleen den Maan dag doorstrepen en niet ook den Dinsdag en Woensdag. Verdeel ing der groente door den handelaar over zijn klanten. De groentenhandelaar moet zelf zorgen voor een billijke ver deeling van de door hém ont vangen groente en fruit over zijn klanten. Hij moet hierbij rekening houden met het aantal personen, waaruit een gezin be staat. Overigens is hij evenwel geheel vrij in de wijze, waarop hij de groente wil verdeelen. Het behoeft geen betoog, dat een handelaar, die niet voor een bil lijke verdeeling der hem toege wezen hoeveelheden zorg draagt, zichzelf schaadt, daar de gedu peerde klanten zich voor een vol gende periode bij een anderen handelaar zullen doen inschrij ven, hetgeen tot gevolg heeft, dat de handelaar, wien zij heb ben verlaten, een gedeelte van zijn toewijzing moet missen. De klanten moeten er evenwel re kening mede houden, dat het niet mogelijk is de op de veiling aangevoerde hoeveelheden groen ten fruit dagelijks nauwkeurig over de handelaren te verdeelen naar evenredigheid van de in hun bezit zijnde toewijzingen. Zoo zal het b.v. voor kunnen ko men, dat de van een bepaalde groente of fruitsoort ter veiling beschikbare hoeveelheden te ge ring zijn om dagelijks of weke lijks alle op de betrokken vei ling aangewezen handelaren daarvan te voorzien. Nieuwe vestiging. Bij nieuwe vestiging binnen het gebied, waarvoor de klan tenbinding geldt, moet uit den aard der zaak een zekere tijd worden overbrugd, gedurende welken het betrokken gezin nog niet op de normale wijze. d.i. dus op de tegen inlevering van de aangewezen bon van de groentekaart ontvangen klan tenkaart, groente en fruit kan betrekken. Met het oog hierop is de volgende regeling getroffen: Wanneer men zich gedurende de eerste of tweede week van een vierweeksche distributiepe riode in dit gebied vestigt, kan men bij den plaatselijken distri- butiedienst nog de groentekaart in ontvangst nemen, welke men in de derde week van die perio de bij een handelaar moet inle veren, teneinde gedurende de volgende periode groente en fruit te kunnen koopen. Boven dien ontvangt men een speciale bon, met het opschrift „een rant soen groente", welken men aan den handelaar moet afgeven. Tegen afgifte van dezen rant soenbon verstrekt de hande laar een gezinskaart, waarop de nieuwe klant gedurende het res tant van de loopende distribu tieperiode groente en fruit kan betrekken. Vestigt men zich in de derde of vierde week van een distri butieperiode in het z.g. groenten- gebied, dan zal de distributie- dienst alleen een specialen rantsoenbon uitreiken tegen af gifte waarvan de groentehande laar verplicht is, een gezinskaart te verstrekken en groente af te leveren gedurende het restant van de loopende distrifoutiepe- node, en gedurende de eerstvol gende distributieperiode. Gezinsvermeerdering. Bij gezinsvermeerdering door geboorte, aannemen van perso- neu ?f ,anderzins handele men geneel als boven aangegeven bij vestiging in het groentegebied, Verhuizing binnen het groentegebied. In dit geval dient men zijn ge zinskaart bij den distributie- dienst der nieuwe woonplaats in leveren. Deze distributiedienst zal dan een meergenoemden rantsoenbon uitreiken, welke men aan den gekozen hande laar moet afgeven. Deze zal ver volgens een nieuwe gezinskaart afgeven, waarop men geduren de net restant van de loopende aistrioutieperiode en gedurende ae volgende perioden groente en fruit kan betrekken. Zooals in den aanhef werd medegedeeld, zal de klanten binding voor het eerst plaats vinden voor de vierwekelijksche distributieperiode van 8 Augus tus tot en met 4 September a.s. Men moet in verband hiermede bon Groente 32" op Maandag 26, Dinsdag 27 of Woensdag 28 Juli a.s. inleveren bij den leve rancier, van wien men gedu rende de genoemde periode groente en fruit wenscht te be trekken. Ongebruikte houten meu belen slechts op vergunning AANSCHAFFING TOT HET STRIKT NOODZAKELIJKE TE BEPERKEN. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart maakt be kend, dat voortaan alle onge bruikte. al dan niet gestoffeerde, houten meubelen onder de dis tributie vallen en dientengevol ge slechts mogen worden ge kocht. verkocht en afgeleverd tegen geldige vergunningen. Een uitzondering hierop vormen de bureaumeubelen, waaronder te verstaan ziin bureaux, schrijfta fels. schriifmachinetafels. kar- thoteekkasten en -laden en re- eisterkasten. voor den aankoop waarvan dus geen vergunning noodig is. Degene, die ten genoegen van den distributiedienst kan aan- toonen. dat het aanschaffen van houten meubelen voor hem noodzakelijk is, waarbij in het bijzonder gedacht wordt aan ge vallen van aanstaand huwelijk; eerste inrichting en verlies an ders dan door oorlogsgeweld, kan bii den Dlaatseliiken distri butiedienst een aanvraagformu lier tot het verkrijgen van een vergunning bekomen. In het algemeen moeten de aan te schaffen houten meube len tot het strikt noodzakelijke worden beperkt: de geheele in richting mag niet meer omvatten dan slaapkamermeubelen (per gezinslid één bed), en een eet kamer. Slechts in bijzondere ge vallen kunnen bovendien nog andere meubelen worden ver strekt. Het aanvragen van vergunningen. De belanghebbende moet het ingevulde aanvraagformulier bij den distributiedienst van de ge meente indienen, waar hij in het bevolkingsregister is opgeneo- men. Aanvragen moeten als re gel od naam van het hoofd van het gezin worden ingediend, slechts in het geval van een a.s. huwelijk door de a.s. echtgenoo- te. terwijl de a.s. echtgenoot me de het aanvraagformulier on derteekent. Deze aanvragen worden ingediend bij den distri butiedienst. onder welke de ge meente van vestiging van het a.s. gezin ressorteert. Bij het in dienen dezer aanvragen moet steeds de verklaring van onder trouw. waarop de vermoedelijke datum van het huwelijk staat vermeld, worden overgelegd. Al leen personen, die na hun huwe lijk een zelfstandige huishou ding gaan voeren, komen voor een vergunning in aanmerking. Zoowel gezinnen als alleen staande personen, die een zelf standige huishouding gaan voe ren. kunnen een aanvrage voor een vergunning voor houten meubelen indienen. Hierbij die nen voldoende bewijzen (b.v. een huurcontract) te worden ge toond, dat een dergelijke huis houding door hen wordt opge zet. Ter vervanging van anders dan door oorlogsgeweld, b.v. door brand, verloren gegane hou ten meuebelen kan het gezins hoofd bii den distributiedienst der gemeente van inwoning een aanvrage om een vergunning in dienen. BIJBELLEZING De plaatsing van het weke- lijksche artikel moeten wij tot onzen spijt vandaag uitstellen. Bijbellezing voor de volgende week: Zondag Matt. 20:2023 Maandag Matt. 13:4452 Dinsdag Hand. 12: 117 Woensdag Hand. 12:2513:12 Donderdag Hand. 13:1323 Vrijdag Hand. 13:2431 Zaterdag Hand. 13:3237 LITURGIE ZONDAG 25 Juli. Feestdag v. d. H. Jacobus, Apostel. Zesde Zondag na Pinksteren. Mis: Mihi autem. Gloria. 2e gebed en laat ste Evangelie v. d. zesden Zon dag na Pinksteren; 3e gebed (al leen in stille H.H. Missen) v. d. H. Christophorus, Martelaar ;4e (3e) voor den vrede. Credo. Pre fatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. MAANDAG 26 Juli. Feestdag v. d. H. Anna, Moeder van de Allerheiligste Maagd. Mis: Gau- deamus. Gloria. 2e gebed voor den vrede. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Wit. STADSNIEUWS Maatregelen in kerk tijdens luchtalarm Uit naam van de Z.E. Heeren Pastoors en van het Hoofd der Luchtbescherming te dezer ste de wordt den Katholieken het volgende bekend gemaakt: Mocht 'onverhoopt tijdens de H. Diensten het signaal Lucht alarm worden gegeven, dan blijve iedereen iri de kerk en gedrage zich zoo rustig moge lijk. De H. Dienst wordt direct of anders zoo spoedig mogelijk on derbroken. Alleen zij, die een taak bij de luchtbescherming hebben te vervullen, kunnen de kerk ver laten, maar niet door de gewo ne uitgangen, doch door de pas torie. (Men vergete niet, dat het zich tijdens luchtalarm op straat bevinden strafbaar is; bo vendien is het veiliger binnens huis dan buiten). Tijdens het luchtalarm zijn eenige heeren voor de handha ving der orde en het verleenen van hulp aangewezen: zoo zul len daarvoor zorgen de heeren van het Collectanten-College, terwij1 -daarenboven ook de hee ren Ordecommissarissen aan stonds bij luchtalarm de uitgan gen der kerk zullen bewaken. Al deze personen zullen ken baar zijn aan een witten band. De gelovigen zijn verplicht, de door hen gegeven aanwijzingen te volgen. Órde baat allen: ieder, een werke dus daartoe mede. Personen, die een paniekstem ming kunnen veroorzaken, zul len naar de sacristie worden overgebracht. Al degënen, die zich op het zangkoor bevinden, moeten bij luchtalarm zich aanstonds naar beneden begeven. Ten slotte: ieder houde zich rustig, beware zijn kalmte (en het stilzwijgen) en denke eraan, vertrouwend op God, dat ons leven in Gods hand is. Ieder verwekke een acte van vol maakt berouw (de dienstdoende priester zal daarbij de leiding nemen) en zorge ervoor gereed te zijn, als God hem mocht roe pen uit dit leven. Nogmaals: men blijve dus ta de kerk rustig, en bidde. Deken A. HOMULLE. M.U.L-O.-examens. Bij fee in 't Schuttershof gehouden ln eert U. L. O.-examens zijn geslaagd Woen: voor diploma A: Ch. Palmig, K meisi Wassenaar. G. W. v. d. Water, L een P. H. Backer. L. M. Giezen. W ing ii A. v. d. Laken, allen Leiden11 fei Plug en N. Duyndam, Noord wèrk2 wijk: J. L. Schuld, W. P. H Maris Mosis, G. v. Dam, H. Comraag bnf M. Daelrpan, C. H. de Bok. Th, 'w,t: A. P. Molenaar, E. C. Cornells- o^hol sen. L. J. Herweyer. J. A. v vrikl Heyningen, J. Beute. G. C i.eer( Lengkeek, allen Den Haag; vooi ,j ul diploma B: C. J. Klingeman, T,we: Dam. W. J. A. Broere v. Groe- heeft nou,. Den Haag, A. Veldhuyzer; rep( v. Zanten en J. Bootsma, Hille- gom. ver Voor het examen Fransch maal M.O.a is te Utrecht geslaagd roet mej. M. E. A. Kern, alhier, 1 Ka] (huisacte). je H Geslaagd voor het diploma ongr costumière. A. Hoogduin, T. de s. Zc Jong, E. Rodewijk, A. v. d. Fluit, Oor J. Meiman. C .v. d. Meer, L jong Zwetsloot, F. Schoon, N. var .ugu: Meurs, G. Gerritsen. T. v. Dijk ecre' S. Verheyen, L. Zaayer, B. Kos- _Tf tercum, A. Baars, H. v. d. Berg Geslaagd voor het diploma lin gerie: E. Groenewegen, B. Hamersveld, S. Oostdam, C. Schie, A. v. Schie, G. WijsmanJ allen leerlingen der St. Cunerai school, behoorende bij „De Voor j zienigheid". Hoogewoerd 57. Dubbel jubileum bij de Fa. M.(' van Essen. Gisteren herdacht!» de bij onze stadgenooten welbe-f kende bontwerkerij der Fa. M,| Att: de s laneg E imbe: een f th gete. icanl van E:>se:n, het heugelijke feitjt en dat voor 25 jaar bij haar in dienstf traden, de heer N. de Water, chef-bontwerker alsmede mej, A. van Noort hoofdnaaister. Dittade! n Vc hee schoi Iet get n 2 seur jerd )e fi de jeteu een (film form i. de od loorl li iver oa 'lier ges< |klei ar Vai jchv neiv haal I eis en kta r dubbele jubilem wer<j in het! feestelijk versierde atelier derj firma herdacht. De ju-bilarissem werden door den patroon, den heer K. L. van Essen, op harte lijke wijze toegesproken, waar na namens het personeel ver schillende fraaie geschenken werden aangeboden. Zaalberg dekens. Het ver-! lies saldo per 31 December 1942^e van de Kon. Nederlandsche Fa briek van Wollen Dekens voor heen J. C. Zaalberg en Zoon, te Leiden, bedraagt, na afschrij ving van 28.487 op bedrijfsac tiva en 11.500 op de deelname in Zaaiberg's W-ollenstoffenfabr. 89.310. Over 1941 werd een winst van 23.046 geboekt, waaruit een dividend van 6 pet. werd uitge keerd. De moeilijkheden namen ge durende het boekjaar 1942 nog toe. Naast gebrek aan grondstof fen had de vennootschap te kam pen met gebrek aan brandstof fen. zoodat van een geregelde nroductie geen sprake kon zijn. In de laatste vier maanden var het afgeloopen boekjaar kwam de productie nagenoeg geheel tot stilstand. Daarbij komt, dat de stijging der lasten gehand- haafd bleef en in sommige ">•-:M;' vallen nog toenam. Het bedrijf van de dochtermaatschappij werd stilgelegd od last van den Rijks commissaris. bii schrijven van 28 Juli 1942. De vooruitzichter voor 1943 ziin ongunstig. Voor gesteld wordt, zooals gemeld geen dividend uit te keeren. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 3699. Wed. J. Spruijt, Leiden, Lage Rijndijk 65 Brood- en banketbakkerij. De zaak is met ingang van 1 Juli 1943 overgegaan aan A. Spruijt, welke de zaak zal drijven onder den handelsnaam „Spruijt's Bak kerij". welke sinds 1941 aldus gevoerd wordt. Par. O. L. Vr. Hem. en St. Jozef. Vandaag geen Euch. sectie. Vanavond zijn alle Congreganisten om 7 uur in het Lof, nu 10 leden van de M. C. door den Bis schop geroepen zijn om deel te nemen aan het groote werk der K. A. waarvoor haar de zending wordt verleend. We bidden sa men. dat haar werk voor de pa rochie vruchtbaar moge zijn. Rector Bernefeld zal de predi katie houden. De contact-leden nemen vooraan rechts plaats. Dinsdag M. C. afd. jonge dames. Voor deze afd. is dit de laatste oefening. Dan begint de vacan- tie. We ziin tot afscheid nog 'ns geheel voltallig aanwezig. Het Par. O. L.

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 2