RECHTSZAKEN STADSNIEUWS Gemengde Berichten SPORT rplicht-verzekerden oeten weten. ^ingevolge de Ziektewet t-verzekerd en dus inge- S iet Ziekenfondsenbesluit ingsplichtig is, moet, om te kunnen maken op idige verzorging, zich een algemeen zieken sbben aangemeld. =|t aanmeldingsformulier, r het algemeen zieken- rstrekt, komt een werk- rklaring voor, welke de :r op verzoek van zijn ier behoort in te vullen ierteekenen. ndirect-verzekerde ge- krijgen eerst recht op IJndige verzorging, nadat t algemeen ziekenfonds rechtstreeks-verzekerde eirueld. icht-verzekerden (zoo- itstreeks- als indiirect- gfden) moeten zich stipt olgende regelen houden, eeft de coupons. welKe zijn werkgever bij el- etaling moet ontvangen, aan den bondsbode af. En huisarts, specialist, enz. raadpleegt, maakt elijk als verplicht-ver- kenbaar door het too- lidmaatschapskaart of lip van een specialist lodig te hebben, vraagt huisarts om een ver een ziekenhuis moet 'olpgencmen, vraagt daar- 3 machtiging aan zijn al- jj ziekenfonds. Wordt een V gegeven, dan ge- opneming voor reke- het fonds in de laagste |]an het ziekenhuis en hoogste twee-en-veer- Wie in een hoogere onscht te worden opge- g, «taalt zelf het verschil j legpriis en in de kosten ndeling bij. in spoedgevallen mag 'jafgeweken van den re- men voor opneming in inhuis eerst machtiging algemeen ziekenfonds 'B gen. Maar indien later 101 men ten onrechte een ir een spoedgeval heeft 1 irgaan, draait men voor 1 op! 01 erloskundige hulp noo- nSi|t, wendt zich tot een uw of zoo deze ter iet beschikbaar is i kan hierover inlich- iven! tot zijn huis- bor verloskundige hulp eifof een specialist meent hebben of opneming in een ziekenhuis, ich toch eerst tot een uw. Deze beoordeelt, of een arts noodig is, en, an kan de arts zoo noo- uifijzen naar een specia- Iviseeren tot opneming ikenhuis. lor ten hoogste dertig ijn woonplaats heeft 1 \n in zijn tijdelijke ver- s geneeskundige ver- ehoeft, vraagt den huis- ialist of tandarts om ftelijke verklaring, dat jiiit medisch oogpunt lijk was en niet kon Uitgesteld. HÉ* algemeen ids betaalt de rekening edt de kwitantie, mits aring er bij wordt over- in woonplaats gaat ver rekening moet houden mogelijkheid, dat hij dertig dagen in zijn tij— erblijf plaats zal yertoe- oo tdt zich eerst tot zijn i ziekenfonds, laatste alinea's gelden ook voor vacantiegam ïeëvacueerden. udheelkundige hulp be- j formeert eerst, of hij o 'at voor moet bij beta- "o ja, hoeveel. :n bril, een breukband, len, orthopaedisch schoei ledematen of iets der- lii|noodig heeft, vraagt machtiging aan zijn ziekenfonds, dat hem Jls vertelt, wat hi.i zal pibetalen. twijfelgevallen wendt «eerst tot zijn algemeen efids. «bovenvermelde regels f jaagt zichzelf op kos- iil [pm: knip dit uit en be- ECONOMISCHE RECHTER. - Overtreding in goeden trouw. Zelfs de controleurs die het proces-verbaal hadden opge maakt moesten erkennen, dat C. P. en A. A. Alkemade te Noor den te goeder trouw moesten zijn in de exploitatie van hun machines om aardappelen 4e ver malen tot aardappelmeel. Ook werd tarwe gemalen doch alleen met bepaalde vergunningen. Van den weg af hadden de contro leurs zoo kunnen constateeren, dat in de fabriek werd gemalen. Waar dus geen opzet voor over treden aanwezig was, vorderde de Officier een week hechtenis om appèl mogelijk te houden, en voorts verbeurdverklaring der betreffende machines. Dat vpnd mr. Herfst wel bezwaar' lijk, omdat de machines eigen lijk voor het gewone bedrijf zijn. De rechter legde alleen voor de twee overtredingen, tweemaal 10 boete op, terwijl de verdach te A, M. Alkemade van rechts vervolging werd ontslagen op grond van niet juiste omschrij ving in de dagvaarding. Van C. A. Ivf. Schutter te Noor den werd de machine waarmee hij maalde verbeurd verklaard en een boete van 10.subs. 5 dagen hechtenis opgelegd, omdat hij zonder vergunning had ge malen. De bonnen. Het verkoopen van distributiebonnen bracht mej. A. Blijleven te Zoet er- me e r bij den rechter, die na den eisch van ƒ40 subs. 20 dagen hechtenis tot 20 boeb subs 10 dagen roordeelde. Een voedingsmiddelenkaart en vier boterbonnen kocht J. Aart- sen uit.dezelfde gemeente, die 25.boete subs. 12 dagen hech tenis er voor kreeg na 50 subs. 25 dagen eisch. De distributiebescheiden, die H. L. Smit te Noord wij k kocht, waren van diefstal af komstig met welk feit hij echter onbekend was. Veertien dagen gevangenisstraf luidde de eisch, 50 boete subs 25 dagen hechte nis het vonnis. Een verrassing. Het was voor C. Dijs te Leiden een verrassing, dat hij een stam kaart in zijn bezit had, die niet van hem was, want de kaart was tusschen andere papieren. De officier vroeg drie weken ge vangenisstraf, de rechter nam de onschuldigheid aan en legde 25 boete subs. 12 dagen hech tenis op. Het was eigenlijk wei wat teveel gevergd, dat W. C. Pronk te Leidschendam, die 20 kg. visch vervoerde, moest weten dat dit verboden was, want de rechter moest er zelf eerst de wetten op na zoeken of verdachte strafbaar was. Dat was hij. En na den eisch van 30 subs. 15 dagen werd het vonnis 5 subs. 2 dagen hechtenis. HAAGSCHE RECHTBANK. Het verkeerde pad. Nog slechts 23 jaar is T. de V. te Leiden, en toch bracht hij reeds vele jaren in de gevange nis door. Op 30 Maart werd hij uit Ommen vrijgelaten na een straf van een jaar te hebben ondergaan, op 3 April nam hij in het distributiekantoor te Lei den de overjas van den ambte naar B. weg, terwijl de familie, die hem onderdak had gegeven, van drie bonkaarten werd be vrijd. De officier wist ook niet wat hij met verdachte moest gaan beginnen, want zoo kan men ziin heele leven wel straf bliiven geven. Daarom stelde hii voor een psychiatersrapport in te winnen, waarmee de ver dediger accoord ging. KANTONGERECHT TE LEI DEN. Het stond in de krant! J. v. d. P., arbeider te Noordwijkenhout, moest terecht staan, omdat hij op 10 April jl. op verboden paden in het bosch van Graaf van Lijnden te Lisse geloopen had, en bo vendien aldaar nog eieren van wilde eenden had gezocht. Ver dachte begreep er niets van, daar toch in de courant gestaan had,' dat het zoeken van eieren niet verboden was. Toen de kan tonrechter en het O. M. dit niet geloofden, haalde verd. het dag blad de „Tijd" te voorschijn, om den kantonrechter en het O.M. dit te laten lezen. Het O M. merkte op, dat verd. niet goed gelezen had, dat slechts het zoe-s ken van eieren van schadelijk gevogelte niet verboden was, Eindexamen Gem. H. B. S. Aan de Gem. H. B. S. met 5-j. c. zijn geslaagd voor het eind examen afd. B. 4e groep: A Snel; W. F. Snieder, Oegstgeest; C. H. van der Upwich, F. Hooge- veen; A. van Vianen; Helga Voss, Noordwijk aan Zee; R. Vunderink, Wassenaar; J. J. van Went. Afgewezen 1. Waar geen plaatsnaam vermeld, is dit Lei den. Examens Middenstands Diplo ma ..Algemeene Handelskennis". De examens, afgenomen door den Centrale voor Christ. Han delsonderwijs. werden voortge zet. Geëxamineerd werden 75 candidaten. Geslaagd ziin: mevr. Th. J. C. EradusLangeveld, de heer C. G. Smit te Noord- wiik. mej. A. Smittenaar, de heeren H. Snel te Bodegraven, P. Snik. G. Soede te Nieuwveen, A. van Soest te Aarlanderveen, H, Spierenburg te Alphen a. d. Rijn, dames A. Spies. J. G. Spies te Leiderdorp, G. Steehouwer te Alphen a. d. Rijn, mej. C. van der Steen, de heeren L. J. van der Steen B. van Steensel te Lisse. H. C. Stelma te Sassen- heim. L. Sterk te Boskoop, H. Stol. mei. C. M. Stolwijk te Warmond, de heeren J. G. Straathof te Riinwetering. Z. Straver te Alphen a. d. Rijn, mei. B. de Swart, de heeren G. M. P. M. Taverne. F W. Tege- laar. W. van Termey te Zwam- merdam. J. Teske, J. E. Teske te Voorschoten. H. J. van Teylin- gen. mej. N. M. Theunissen te Leiderdorp, de heeren A. Tig- chelaar te Lisse T Timmers te Riinsburg. mej. F. P. M. Tonhs de heer G. van der Vaart te Zevenhoven, mevr. A. E. van der VaartVan Stralen, de heer C. van Valderen. mej. E. M. van der Valk te Voorscho ten. de heer A. Varkevisser te Noordwiik. mevr. T. C. v. Veen- Onnelaar te Boskoop, de heeren N. J. Veenman te Hillegom, J. Vegt te Noordwiik, J. Veldhuy- sen. J. G. van Velzen te Oegst geest, P. J. J. van Velzen te Riinwetering. B. Verbeek. J. H. R. Verboom te Bodegraven, J. Verdoes te Katwiik aan Zee, J. Verdoes te Katwiik a. d. Rijn. C. Verduyn. L. J. Verduyn te Aarlanderveen. A. A. Verhoog te Katwiik a. d. Riin. G. Ver hoogt te Leiderdorp, P. H Ver kade te Boskoop. N. J. Verkley, W. Verloot) te Noordwiik a. Zee, mei. M. Vermeer te Lisse, de heeren H. Versteegen te Zoeter- woude. C. P. Versteeat te Kat wiik a. d. Riin. A. Verstraaten mei J. M. Verwev. de heer A. H. Visser, mei. Gs A. Visser te Abbenes. de heeren H. J. Vis ser. Th. J. de Vlieger te Nieuw- VenneD. mei. A. v. Vliet te Ter Aar. Afgewezen 12. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Leiden. Voor het onderwijzers-exa men L. O. slaagde te Amsterdam onze stadgenoote mej. M. J. v. Kempen. Van de trap gevallen. Gis termorgen, te omstreeks 10 uur, is een 3-jarig jongetje in de ouderlijke woning aan het Utrechtsche Jaagpad van de trap gevallen. Het kind, dat ver moedelijk een lichte hersen schudding bekomen had, is door den E. H. D. naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. Door vrachtauto aangereden. Gistermiddag, te omstreeks 2 uur is op de Hooge Rijndijkbrug een 53-jarige man, wonende ip bovendien had verdachte geen recht, om dit in het bosch van Graaf van Lijnden te doen, Het O.M. eischte wegens overtre ding van art. 461 van het Wet boek van Strafrecht f 2 boete of 1 d. h. en overtreding van de jachtwet 6 boete of 3 d. h. De kantonrechter wees direct von nis, en veroordeelde verdachte voor het eerste feit tot 2 boete of 1 d. h. en voor het tweede feit tot 5 boete of 2 d. h. Grossier kocht tegen te hoogen prijs. De groentengrossier S. F. van Ruiten, Wittesingel 6 te Roelofarendsveen kocht eeniaen tiid geleden groenten buiten de veiling om tegen hoo gere priizen. dan geoorloofd was. Met een boete van 525.heeft de Haagsche Inspecteur voor de Priisbeheërsehing van R. ge straft. de Leeuwkenstraat, toen hij te veel naar links uitweek, aange reden door een passeerende vrachtauto. De man kreeg een ernstige wond aan den rug, als- roede schaafwonden aan neus en kin. Hij werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. Rijwieldieven aangehouden. Door de politie zijn een 5-tal personen aangehouden, die zich aan verschillende gevallen van rijwieldiefstal hebben schuldig gemaakt. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 9418. A. en J. Windhorst, Expeditiebedrijf, Woübrugge, No. 92. Bijv. uitge- oef. bedrijf: tevens veevervoer. W ij z ig i n g e n 46. Aarde werkfabriek „De Does", Gebrs. Ginjaar, Leiderdorp, v. d. Does- strrat 34. Het vervaardigen van grof aardewerk. De bepalingen ten aanzien der rechten van der den zijn gewijzigd. Wijz. Han delsnaam: Kleiwarenfabriek Ge broeders Ginjaar. Wijz. uitgeoef. bedr.: Handel in- en de fabrica ge van alle soorten kleiwaren en van alle artikelen, die daarmede in verband staan. Geboren: Dirkje, d. v. A. W van Bohemen en C, van As; Antonie, z. v. B. Nieuwenhuizen en E. Ladan; Agatha Elisa Anto- ria Maria. d. v. G. C. Bleijs en J. J. Knijnenburg; Antonia, d. v. A. Bol en M. v. Spijkeren. Ondertrouwd: C. Schaap jm 21 j. en G. de Graaf id. 20 jaar. Overleden: H. Luijcx vr. 37 j.; C. Hillebrand hvr. v. A. C Deckers 62 j.; N. Remond vr. 59 j.; J. H. A. Vooren m. 67 j.; J. J. Meiier, hvr. v. D. den Hol lander 72 j.; F. A. G. Kortman, m. 76 j.; M. Seelbach, wedn. 57 j. Kind verdronken. Het 5-ja- rig zoontje van den landbouwer S. te Oudewater geraakte te wa ter en verdronk. De moeder, die dacht dat de kleine in den tuin speelde, kwam op een ge geven moment naar buiten en zag in de sloot bij het huis de klompjes van het kind drijven. Omwonenden, die op haar hulp geroep kwamen toeloopen. haal den het kind op. Politie deed een goeden vangst Den eersten Pinksterdag werd op klaarlichten dag ingebroken in een woning van een diamant handelaar aan den Noorder Am- stellaan te Amsterdam. Er wer den een partijtje diamanten ter waarde van 8500 en vele an dere waardevolle goederen ge stolen. In totaal haalden de in brekers voor verscheiden dui zenden guldens weg De recher che van het bureau Pieter Aertszstraat is er thans in ge slaagd drie ongeveer 25-jarige mannen aan te houden, die be kend hebben, deze inbraak te hebben gepleegd. Zij verklaar den echter, dat zij dit hadden gedaan op voorstel van den be stolene zelf. waarbij een vroe gere compagnon als tusschen- persoon had gefungeerd. De dia manthandelaar en de compag non. die eveneens zijn aange houden. ontkenden dit ten stel ligste. De gestolen goederen, met uitzondering van de dia manten, zijn reeds in beslag ge nomen. Uit het verdere onder zoek is gebleken, dat de drie dieven zich eveneens hebben schuldig gemaakt aan een in braak on 29 Mei in een huis aan de Stadionkade. waarbij zij voor 20.000 aan bontjassen. Perzi sche kleeden en tafelzilver sta len. Veedieven. St. Michielsges tel wordt onveilig gemaakt door veedieven. In eenige weken tijd hebben zii kans gezien 9 runde ren uit de weide te stelen. Meestal werden de dieren daar tevens geslacht. Hoewel de po litie een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld is men er tot op heden niet in geslaagd de da ders te arresteeren. WATERPOLO. De Zijl I—H. G. A. I 22. Onder leiding van scheidsrechter Moolenaar heeft gisteravond onder zeer groote belangstelling bovenge noemde wedstrijd plaats gehad. Een minuut na het begin maakt A H. V. Egmond de eerste goal (10). Nog voor de rust weet H. G. A. gelijk te maken (11). Na de rust wordt het door van Egmond 21, doch wederom weet H. G. A. de gelijkmaker te scoren 22. De Zijl Jun.Zian Jun. 09,_ Wedstrijden L. Z. C. Moï> genavond spelen L. Z. C. I en II in de zweminrichting de Zijl tegen Z. I. A. N., het eerste te gen een combinatie van Z. I. A. N. I en II, het tweede tegen Z. I. A. N. ni. LITURGIE DONDERDAG, 24 Juni. Feest dag v. h. Allerheiligste Sacra ment des Altaars. H. Sacraments dag. Mis: Cibavit. Gloria. Se quens: Lauda Sion. Credo. Pre fatie van Kerstmis. Kleur: Wit. V ersnaperingen. Zoute knapp'ertjes. 1 lepel kunsteiwit en 5 lepels water of zooveel water als op de verpakking van het preparaat aangegeven is, 40 gr. vlugkoken- de havermout, 1 afgestreken le pel custardpoeder, 1 theelepel zout. Het kunsteiwit in het wa ter weeken en na een kwartier zeer stijf slaan. Het^pustardpoe- der en het zout door de haver mout poeren en daarna luchtig door het stijfgeslagen eiwit lepe len. Een bakblik invetten met een boterpapiertje. Met een thee lepeltje hoopjes van het deeg op het bakblik leggen met 4 cm tus- schenruimte. Het bakblik in een vrij warmen oven plaatsen. De eerste 10 min. den oven op on- derwarmte instellen en daarna op bovenwarmte zetten, bij een electrischen oven na 10 min. bo ven- en onderwarmte het bak blik boven in den oven plaat sen. De koekjes licht bruin bak ken. Aardappelkoek met Rabarber. 500 gr. gekookte aardappelen, 250 gr. rabarber (1 dikke steel), 75 gr. havermout of gortmout, 2 flinke lepels suiker. De aardap pelen fijn wrijven. D-c rabarber wasschen en zeer fijn snipperen of op een groven rasp verdee- len. Alle benoodigdheden bij el kaar doen en men de hand tot een soepelen bal kneden. Een klontje boter of vet in de koeke- pan laten smelten, de aardappel massa er in doen en tot een plat ten koek drukken. Den koek 20 min. met een deksel schuin op de pan op een matig warm vuur laten bakken, daarna omdraaien en zonder deksel gaar en bruin bakken. hitten oeïaiffiinen

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 3