ifflJRGIE IDSNIEUWS OMGEVING LAATSTE BERICHTEN Personeel gevraagd Person, aangeboden Aanbod Diversen 17 Jan. Tweede priekoningen. Mis: Glora. 2e gebed v. Jjs, Abt; 3e voor den Prefatie v. d. Al- drieëenheid. Kleur: o G. Feest van St. Pe- Rome. Mis: Statuit, [ebed v. d. H. Fau- 3e v. d. H. Prisca, jartelaar; 4e voor den '(jo Prefatie v. d. (leur: Wit. it SPORT i, Programma N. Zondag zijn de vol- rijden vastgesteld: le klasse: Hermes :s; De Volewijckers IS—DWS; Sparta le klasse: Haarlem iw-Wit't Gooi; Em- DHCVUC; Feijen- 2e klasse A: UVS— xVDL; Elinckwijk T—Gouda; HVV— isse A: HillinenAl- egidoBlauw-Zwart; ASC; Roodenburg W esterkwartier isse A: TONA—VO- lingenDOCOS; Al om; ZLC—LDWS. HDV—VVVLV; RK itas; ArchipelKra- Rou wkoopVDS •De Jagers. 4e klasse Gouderak; Oudewa- icht; Waddinxveen die SV; Moordrecht ïen; StolwijkBode- Ze klasse A: Laak- HBS 2; VUC 3—DH 'eningen 2ONA 2; UVS 2; ADO 3—HV klasse A: Lugdunum ASC 2Wassenaar '(.aakkwartier 3HVV 2—HBS 3; LFC 2— Geen korfbal op Naar wij van den 'balbond vernemer., or Zondag a.s. vast- ompetitiewedstrij den IEK. 3de Indoorwed- ,V. Docos. Gister- in de gymnasaek- school Potgieters- erde indoor wedstrijd Ditmaal stor.d op het Vèrspringen zon en trampling Hoog- Het aantal deeine- sveer bijzonder groot. de gezellige stem- we steeds weer op wedstrijden van Do ffen. De leiding be- anden van de heeren en Averdieck, die Viot afwerken zorg )e voornaamste uit en: Vèrspringen z. a.: ans 2.55, 2. Gieske d. Berg 2,46, 4. Post Brasser 2.37, 6. W. 32. Trampling Hoog- H. Bresser, A. Gies- 2.20 M., 2. Stumpel, Averdieck, Pley, al- v. d. Berg, Smidt, M., 4. Post, Fr. Bres- Wiel, W. Goddijn, al- In het totale wed- ment zijn de voor- aatsen thans: 1. M. v. 10 pnt. 2. H. Bresser W. J. stumpel 94 pnt. ins 88 pnt. 5. Post 84 ers 82 pnt. 7. H. Aver il. 8. A. Gieske 73 pnt. zevoort 69 pnt. 10. J. it. De heer A. Toonen, lurslid der N.A.U. en .de Athletiek wereld" 'olgenden in door wed- eken. IIOSCOPEN. „Het licht in de duis- 'elke deze week in it vertoond, bevat het ontroerende verhaal ouw, die zich den man, ''heeft en daarmee ten slotte zijn liefde wint. Er zijn fijne psychologische vondsten in deze Italiaansche film, waarvan alles, spel, regie en sfeer zser aantrekkelijk is. Fosco Giachetti en Alida Vaili spelen de hoofd rollen. In Trianon gaat de film „Auto bandieten", een vermakelijk ver haal van een Berlijnschen kran- tenlooper, die in een bende auto bandieten verzeild raakt en door de vondst van een lijst van gesto len auto's ernstige verdenking op zich laadt. Maar alle kameraden- krantenloopers van Berlijn ko men er aan te pas en onderne men op hun fietsen een massale speurtocht door Berlijn. Ver dienstelijk zijn in deze film cok de tafereelen uit het Berlijnsche volksleven, zooals de vrijages in een kiosk en de bijeenkomsten der krantenloopers. Een geslaag de film. Lido heeft de film „Als de plicht roept", die de lotgevallen vertelt van een aantal Dult- schers, die begin September 1939 uit verschillende landen van Europa naar hun vaderland trachtten terug te keeren, ten einde hun dienstplicht te vervul len. Het gaat vooral over een Duitsch journalist in Parijs, nog een anderen Duitscher in Frank rijk en de leden van een Ti- roolsch orkest uit Londen. De firn geeft een groot aantal op namen uit de eerste weken van den oorlog. In Rex gaat een film van het zelfde genre, en die reeds eer der hier werd vertoond. Het is de film „Cadetten" van Prof. rarl Ritter over de geschiede nis van 100 zeer jonge Duitsche cadetten, die door de kozakken gevankelijk naar Rusland wor den gevoerd, daar een moeilijken tijd doormaken en ten slotte triomfantelijk naar Berlijn terug- keeren. In Casino houdt de detective film „Een schot viel" de aan dacht geboeid tot het laatste mo ment. Het schot valt midden on der een operette en doodt de ver tolkster van de hoofdrol. En wanneer na een spannende jacht de schuldige ontdekt is, valt er weer een schot en brengt een plotseling einde. Fr. Schneiders. MUZIEK. Lourens Bogtman. Van de prestatie van Lourens Bogtman valt niets dan goeds te zeggen. Deze zanger bezit een bourdon-achtig getimbrecrd ba- rytongeluid, ontwikkelt een krachtigen toon en prachtig mez- za-voce; en hij heeft uitnemen de voordrachtskwaliteiten, die ingesteld op eenvoud, innerlijk heid en intelligentie zeer zeker ook om het dramatisch accent te apprecieeren zijn. Schubert s cyclus „Die Winterreise", is een interessant programma. En al zou er een enkele bemerking te maken ziin, in het groote geheel maakt dit weinig uit. 't Geheel stond sterk, was zonder eenige gezwollenheid groot. Schubert's methode om de gedichten met luide stem te declameeren deed een innig verband ontstaan tus- schen woord en toon. Zoo be greep het ook deze zanger. In „Die Winterreire" (Wilhelm Müller) ligt in verband met het gedicht een geest van ernst, liederen rijk aan stemmingen, gedragen door een illustreerende begeleiding. De dichterlijke muzikale aanvoelhaarheid, waarmee Bogt man de liederen al zingend ana- Ivsee^dc met velerlei accentua tie was een eenvoudige maar stem mingwekkende kunstuiting. Hans Schouwman secundeerde hem met de grootste toewijding, knap en intelligent spelend, maar wat stroef en misschien zakelijk. Kon hij wat meer impu'sief we zen, rijker van verbeelding en kon hij dat meer verrukt musi- ceeren, dan zou de spanning door een grootere wisselwerking nog aanmerkelijk toenemen. Slechts een zeer matig bezette zaal, maar een explosie van hulde. J Kortmann. P'ano-avond Marinus Flipse. De bekende pianist Marinus Flipse zal op Woensdag 20 dezer in de Stadsgehoorzaal een piano avond geven. De kunstenaar zal werken van Beethoven (o a. Mondschein-Sonate), Chopin en Debussy ten gehcore brengen. Aanwinsten „Lakenhal". Door de zeer te waardeeren schenking van onzen oud-stad genoot dr. A. C. Hartevelt te Velp werd het Stedelijk Mu seum onlangs verrijkt met eenige schilderijen, waaronder een fraai boschgezicht van Mare. Gorter. Voorts gaf een verzamelaar hier ter stede een bloemstuk van Co- ba Ritsema in bruikleen, terwijl bovendien door bijzondere om standigheden een aantal schilde rijen van eenige andere verzame laars- eveneens konden worden tentoongesteld. Hieronder verdienen vooral een magistraal portret door Jan Veth en eenige werken van Flo- ris Verster bijzondere aandacht. Par. O.L.Vr. Hem. en St. Joseph. Zondag 3 uur M.C. afd. meisjes w.o. uit deel ing v. 44 herin neringsplaatjes aan de leden, die het af- geloopen jaar onaf gebroken de oefeningen hebben bezocht. Maandag kwart na 8 zangrepetitie .Dinsdag 7 uur gem. H. Comm. voor de Jeugdsectie. Donderdag feest v. d. H. Ag nes, 2de patrones van onze M.C. We gaan dien dag allen te Com munie, denken aan haar voor beeld en vragen haar voorspraak. De collecte was in beide afd. bo ven de schatting. Keurig! W. J. A. Mulder, Dir. Sint Odo-koorknapen. Zon dag: half zever Lof. Maandag: 4.45 aspiranten, 5.15 Cresc. Gr. I, 5.45 Schola (Sopr. II en Al ten). Dinsdag: 5 uur Cresc. Gr. II, 5.45 geheele Schola. Woensdag: half zeven Lof. 1 Donderdag: zooals Dinsdag. Vrijdag: 4.15 aspiran.en, 5.15 Crecc. Gr. I Zaterdag: half zeven Lof. I-Iallea boys! SchcH- Isden.... niemand mag ontbre ken op de repetitie zonder ken nisgeving aan mij! Kijkt goed de agenda na. Deze week en de vol gende weken komen verschil'en- de nieuwe Schola-leden over. En- ke'e „oudjes" nemen dezer da gen afscheid! Hallea! Houdt je taai! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. Paap. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der j apotheken te Leiden wordt van I Zaterdag 16 Jan. 20 uur tot Za terdag 23 Jan. 8 uur waargeno- I men door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060 en de Doe- za-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeert door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8. tel. 26274 Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waargenomen door de dokters: v. Alphen, Meijboom, Kors, Re- naud er. Simonsc. De Zondag-dienst der huisart sen te Oegstgeest wordt waarge nomen door dr. Varekamp, tel. 21916. Geboren: Jannigje Maria, d. v. H. Vlasveld en A. C. Rave- j sloot; Maria Martina, d. v. H. L. Dsvilee en A. M. v. Velzen; Ja cobus, z. v. A. Ouwerkerk en P. Distelve'-t; Antonie Christiaan, z. v. C. Duivenvoorden en A. G. Philippi; Maria Elise, d. v. F. Müller en K. v. d. Vegte; Johan nes Antonius, z. v. J. Janson en T. Vlaar. Ondertrouwd: L. J. H, Poptis jm. 25 j. en A. M. de Heer jd 27 j. Overleden: C. Wijling m. 73 j.; M. Voorwin den vr. 68 j.! T. Schroder wedn. 79 jaar. EN BEREIDING over de indeeling der maaltijden, het bestrijden v.n bederf en tal van andere belangrijke onderwerpen die op dit se;zoen betrekking heb ben, heeft de VOEDINGSRAAD een serie adviezen samengesteld die van groot nut zijn voor de huisvrouw U ontvangt deze 21 vouwbladen met de brochure „Zuinig stoken" en een handig mapje om ze te be waren na storting van 30 ct. op postgirorekening No. 363081. Voor bewoners van het platteland zijn bovendien nog een aantal speciale vouwbladen uitgegeven: „Brood om mee te nemen", „Groente en fruit in den Winter", „Schapen- en geitenmelk",„Tuin kruiden", „Mais", „Peulvruch ten", „Aardappelen" en „Granen". Wenscht U deze 8 vouwbladen eveneens te ontvangen, dan ge lieve U te storten op post- girorek No. 363081 of dit bedrag in postzegels tezenden aan den Voedingsraad, Dr. Kuyper- straat 8, 's-Gravenhage. OEGSTGEEST. Wielrijder bij aanrijding gedood. Don derdagavond omstreeks zes uur reed de 57-'arige wielrijder J. Sanderse uit St. Laurens, die bij zijn schoonzoon in Leiden logeer de, op den Rijnsburgerweg te Oegstgeest. Door het passeeren van twee auto's geraakte hij van den weg en kwam met een uit de richting Leiden komende elec- trische tram in aanraking, waar door hij een zoodanigen duw kreeg, dat hij weer op den weg kwam en werd overreden door een auto, komende uit de tegen overgestelde richting. Zijn ver wondingen waren van dien aard, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Het lijk is naar het lij kenhuisje te Oegstgeest overge bracht. VOORSCHOTEN. Zondag 31 Januari a.s. herdenkt het echtpaar J. v. d. Meer en M. v. d. Mee/Van Bohemen, Pape- laan 58 alhier den dag, waarop zij voor 50 jaren gehuwd zijn. In het Rectoraat v. „Maria Middelares van alle genaden" a. d. Rijndijk alhier is benoemd een R. K. Armbestuur, waarvan als leden zijn benoemd de heeren: W. Meyer, voorzitter,' L. van Noort, or.der-voorz., G. Schrama secretaris, H. Compeer, penning meester. Het secretariaat is ge vestigd Rijndijk 60. BODEGRAVEN. Dat ook rijwielen in de vroege morgen uren niet veilig zijn, ondervond een inwoner uit de Meije, wiens rijwiel Donderdagmorgen, toen het nog donker was, nabij het station werd ontvreemd. Na tuurlijk stond de fiets niet op slot en buiten het station aan de straatzijde. Dame voor ruim 20 mille besto len. Toen mej. van der H., wonende aan het Koningsplein te 's-Gravenhage, gisterochtend om streeks acht uur van de vroeg mis terugkwam, bleek tijdens het uurtje harer afwezigheid de voordeur met een breekijzer te zijn geforceerd. De alleenwonn- de, ïeeds vrij bejaarde, vrouw moest verder i.ot haar schrik con- stateeren, dat haar brandkastje, waarin voor 12.500 aan gelds waarden en voor ongeveer 8000 aan waardepapieren, gouden sie raden enz. was geborgen, geheel verdwenen was. Bovendien was een hoeveelheid levensmiddelen, zeep e.d. gestolen. TELEFOONT|ES 2 Flinke Delvers gevr. voor aangen, delfwerk op het Vinkveld te Noordwijk Adres C. W. ALKEMADE, Voorstr. 56, Noordwijk. 2 Leerling rijwielherstel ler gevr. v. d. WIEL, Ko- ningstr. 2, Leiden. 238 2 Zei st. 11. Dienstbode gevr., die helder kan wer ken en koken in gezin van 3 pers. Flink loon. Goede behandeling. Br. co. 189 bur. v. d. blad. 2 Flirke Jongen gevr. zich aan te melden Nieu we Rijn 9, Leiden. 234 2 Net R. K. Meisje ge vraagd v. d. of d. en n., il gezin m. 3 kinderen, zelfst. kunn. werken. Zon dags vrij. Heerenstr. 136. 2 Flirke Jongen ëevr. door H. VERDEGAAL Zonen N.V., Sassenheim. 2' Mevr. KOK—v. BLA DEREN, Huis ter Lee, Dorpsstraat B 50, War mond, .vraagt een zelfst. Meisje v. d, d. of d. en n., v g. g. v. 243 2 Flinke Werkster gevr. voor Donderdag en Zater dag. Adres Heerensteeg 17 2 R- K> Dienstmeisje ge vraagd voor d. en n. in Leiden, tiocg loon Huise lijk verkeer. Br, no. 244 bur. v. d. blad. 2 Jongedame, 22 j., met kantoorérvaring z. z. g. geplaatst als steno typiste of kantoorbediende (Diplo ma s MULO A, Steno en Typen). Br. no. 4433 bur, v d. blad. 2 Flinke Bijverdienste- Wenscht u dezen winter een flinke bijverdienste, vraag dan onmiddellijk 'n agentschap aan voor ver koop van Tuin-, Bloem en Landbouwzaden tegen hooge provisie. Firma J. VINK, Zaadhandel te War mond, Tel. 115. 4356 Chow-chows. Prachti ge jonge Chows met orgi- neelen stamboom, iets moois voor de liefhebber R. KAREL, Steenstr. 21, Tel. 20629. 239 2 Waarom? Laat U uw schilderstukkenl als waar deloos op den zolder lig gen. Wij knappen ze voor U op en U behoeft er geen nieuwe voor te heb ben. Spec, adres; A. J. HAVERKORT Zoon, schilders, Dorpsstr. 272. te Warmond. 4438 2 ALEX v. d. LEK, De kapper voor moeilijk haar ui* R'dam, thans Apothe- kersdijk 2, Leiden! Spec. Feerensalon. Eens gepro beerd, altijd cliënt. Ook s Zaterdags knippen wij uw haar met zorg! Alex van der Lek. 205 2 1 pr. prima lage hee renschoenen te koop, z. g. a n„ m. 44 en 1 pr. been kappen. B. v. d. KRIEKEN Pieterskerh. 4 2 x bellen, (2 Drachtige geiten te koop. Lammen begin Maart, Vliet 13, Zoeter- woude. 251 S" Uw naaimachine moet langer mee. Laat ze ons I eens goed nazien en schoonmaken. Bijtijds ver holpen kleine storingen voork. kostb. reparaties. Pfaff-Naaimachinehuis, Leiden, Alléén Steenstr. 19 TeL 23795. 183 2 Oud-Rechercheur van politie behandelt rechts zaken, verstrekt adviezen, schrijft requesten, ver zoekschriften en contrac ten, verricht vertrouwe lijke onderzoeken VAN I.UNSEN, Meidoornstr. 27, Leiden. 202 2 Handels-, dag- en avond school: Typen, Steno p. c. f 8, Ned. Handelscorr. 3 p mnd., mond. en schrift, ook Handelskennis, Boek houden, Duitsch, e. a. Spreekuur 2-3 u. Ac. v. Wetensch., Rapenburg 57, Leiden. 4448 2 Leert zelf uw kleeding knippen en naaien! Pa- troonteekenen naar maat, volgens eer.v. methode bij ervaren gedipl. Leerares, club- en privélessen. Be spreken Dinsd., Woensd. en Donderd M. L. EPS- KAMP, Plantsoen 11. 3979

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 3