OLIEDEN GEVRAAGD. TELEFOONTJES Aannemersbedrijf D. BLOKKER en Go. „EEN 09RL0GS- HEILIGE" genijjm), Spaansche pe et jpel paprika, naar echtjsap of azijn en iets hoter smelten, het ,rjjjjn en onder voort- J bruin laten bran- lec#e kruiden en den j iegen, scheutje voor kr;. ïassa steeds omroe- CTg laten koken. Het f v. okjes snijden en ïici' vermengen. De ra- ,enj k afmaken met pe- j :oensap of azijn en ra^jts suiker en nog kaj en stoven. Het lau- jjjg i de Spaansche pe- wjj :ren en de ragout agii ee(25 gr. bloem, 30 gr. uccr, 100 gr. suiker, 1 tbriof water, 10 gr I. Bkout, geraspte ci- zij oem, custardpoeder, d« poeder samen ze- egc lk, de citroenschil kif toevoegen en de elf( tot zij gelijkmatig wenblik of ronde trom- met boter insme- ir een vet boterpa- liken) het deeg er ten en de trommel j trommel mag niet va Dor 2/3 gevuld zijn). je met water aan de r <3 in, het trommeltje en' en het deeg 3/4 a 1 Qel zacht vuurtje laten Se issen, dat het wa- ee' it trommeltje kookt. :01) de trommel laten 0a j laten worden en d snij ."en. Een helft aairmidden snijden en '9° la tusschen de twee ;Iel ijken. De andere 'eniunten snijden. Deze '6* i zijde met custard- stjien. De punten in be n de eerste helft 001 geheel aan den mi net roode jam be- ïei ot veinAAD OOK DE JE GARNALEN NIET :ai ichtingsbureau van f] sraad schrijft: deel van de garnalen woordig gekookt en len handel gebracht, /volg, dat dit velen ze te koopen. Mis ten onrechte, want loit garnalen gepeld weet hoe dat gebeu- in er uren mee zoek het resultaat, dat de ichalen achter blijft, pellen van garnalen niet. Wanneer men lal de kneep te pak- 1 kg. binnen de drie beid. moet men te werk duim en wijsvinger ;erhand een garnaal iinde vasthouden. De n duim losjes op het van de garnaal hou- de rechterhand het te van de schaal er- Hiervoor het puntje zóó, dat men slechts en niet het vleesch Vervolgens met de de garnaal vast pak- de linkerhand losjes deel van de schaal i. echter wel voor, dat en slap zijn wanneer pt. De schaal gaat er af, zij laat soms wat als de garnalen even rater gedompeld wor- en dienen zoo versch bruik te worden. zijn een eiwitrijk t wil zeggen, dat zij ffen bevatten, die voor de groei en in- ig van het lichaam. !e daarom niet, ook al epeld. Een boterham, ft garnalen, is voed- maaltijd van aardap- foenten met garnalen goeed maaltijd. garnalen. 100 gr. *'ater, 200 gr. gepelde "at uien of prei, 3/4 Benut uw gasrantsoen ten volle I Probeert U eens te koken op boven staande wijze. Er gaat dan geen warmte verloren en de kans. dat de gasvoorziening wordt afgesneden is aanmerkelijk geringer geworden Schipper-Pas m LITURGIE DONDERDAG 24 Dec. Vigilie dag voor het Hoogfeest van Kerstmis. Mis; Hodie. Geen Glo ria. Na het Graduale wordt het Alleluja met vers niet gebeden. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Paars. kg. tomaten of tomatenpuree of sap, (wat boter), zout. De gort wasschen, een nacht in het water weeken. De geweekte gort met het water en zout 1/2 uur koken in een kleine pan. De pan snel in de hooikist overbrengen en er plm. 4 uur in laten staan. De in stukken gesneden tomaten, to matenpuree of eenige lepers to matensap en fijngesneden uieen of prei in pl.m. 15 min. gaar ko ken (of in wat boter smoren). Het mengsel en de gewasschen garnalen door de gort roeren, het gerecht nog even door en door warm laten worden en met zout op smaak afmaken. In plaats van gort kan men ook gortmout ge- bruikne. Garnalenkoekjes. 200 gr. garnalen, een paar gekookte aardappelen, water, zout, peper en nootmuskaat of surrogaten daarvan, fijngehakte peterselie en wat boter. De aardappelen fijnmaken. De garnalen fijn snij den en vermengen met de aard appelen en de kruiden. Van het mengsel kleine balletjes of koek jes vormen en deze met een klein klontje boter in de koekepan bruin braden. Officieele Mededeelingen Verhuizing georganis. L. C. O. De Próv. Voedselcom- missaris voor Zuid-Holland wijst er de bij de Landbouw-Crisis- Organisatie voor Zuid-Holland georganiseerden op, dat zij ver plicht zijn in het geval, dat zij moeten verhuizen, het nieuwe adres aan den Plaatselijken Bu reauhouder waaronder zij res sorteeren, op te geven. Wanneer men uit het oor spronkelijke district verhuist, dient zoowel de ,,oude" als de „nieuwe" Plaatselijke Bureau houder daarvan van de zijde van betrokkene kennisgeving te krij gen. Men boude zich aan het bo venstaande, ter voorkoming van moeilijkheden. Verbod aflevering ongekeurde Waalsche boonen aan handela ren. De Provinciale Inkoop centrale van Akkerbouwpro ducten in Zuid-Holland maakt den telers van Waalsche boonen er op attent, dat aflevering van niet te velde goedgekeurde Waalsche boonen aan handela ren in het komende seizoen niet is toegestaan. Dientengevolge moeten alle ongekeurde Waalsche boonen aan het Provinciaal Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouw producten worden ingeleverd. Bespoediging der aflevering van stroo door telers. De Pro vinciale Inkoopcentrade van Ak kerbouwproducten voor Zuid- Holland maakt bekend, dat er tot dusver te weinig A stroo be schikbaar is gekomen om in de komende maanden in de behoef ten der veehouders te kunnen voorzien. Daarom zullen telers van graangewassen, die deze ge wassen nog slechts gedeeltelijk hebben afgedorst, uit de eerste dorsching slechts 50 pet. van de hun uit eigen oogst toegewezen hoeveelheid stroo mogen behou den en het overige stroo, waar over zij momenteel beschikken, op eerste aanvraag aan den be trokken landhandelaar dienen af te leveren. Bij weigering hiertoe zal gedwongen inlevering wor den gevorderd, waarbij geen en kele teler zich op zijn oorspron kelijk verkregen toewijzing zal kunnen beroepen. Bovendoen zal eventueel tot tuchtrechtelijke vervolging kunnen worden over gegaan. Om misverstand te ver mijden zij hierbij nog medege deeld, dat de oorspronkelijk ver leende toewijzingen voor gebruik uit eigen oogst gehandhaafd zul len blijven in zooverre, dat de telers uit tweede of latere dor- schingen voor het resteerende deel van hun toewijzing stroo voor eigen gebruik zullen kun nen reserveeren. Verplicht repelen van vlas oogst 1942 door de telers. De aan dacht van belanghebbenden wordt gevestigd op het feit, dat de telers van vlas verplicht zijn hun geheele voorraad vlas vóór 1 Maart 1943 af te repelen. Voor zoover men niet in staat is aan deze verplichting tot re pelen te voldoen, zal het vlas on- gerepeld vóór 1 Maart 1943 ver kocht moeten worden. Na 1 Maart 1943 mag op de telersbedrijven als voorraad dus slechts gerepeld vlas aanwezig zijn. Een uitzondering op dit laatste®-vormt een voorraad on- gerepeld vlas, die vóór 1 Maart 1943 als zoodanig is verkocht, maar nog niet is afgeleverd. Een verkoopbriefje moet dan voor dit vlas zijn opgemaakt en inge zonden. Op de naleving van boven vermelde verplichting tot repe len zal nauwgezette controle worden uitgefoend. De telers die nen er voorts rekening mede te houden, dat zij alvorens te gaan repelen, verplicht zijn hiervan minstens 3 dagen vóór den aan vang kennis te geven aan den Plaatselijken Eureauhouder. Men vergete dit laatste niet. Ontheffing Margarineclausule. Het voornemen bestaat bin nenkort de z.g. margarineclausu le, welke in artikel 4 van Boter- merkenbeschikking 1927 (Alge- m-eene voorschriften) en de Bo- termerkenbeschikking 1928 (Al gemeen® voorschriften) vervat is. tijdelijk te verzachten, zulks in verband met 'het verkrijgbaar stellen van margarine op den per 18 December 1942 aangewezen boterbon, alsmede op bon „446 Algemeen". De margarineclausule houdt in, dat aangeslotenen bij onder rijks- toezicht staande botercorjtrole- stations rechtstreeks noch zijde lings betrokken mogen zijn bij de bereiding van of den handel iin margarine, in den zin der boter- wet, of andere, hetzij op zich zelf, hetzij in vereenigin-g met andere stoffen voor consumptie geschik te vetten of olie, die kunnen strekken tot vervaisehing van boter. Voorts houdt de margari neclausule in, dat de aangeslo tenen deze vetten en oliën niet mogen vervoeren, doen vervoe ren, in- of uitvoeren, noch die voorhanden mogen hebben in de bij hen in gebruik of medege bruik zijnde fabrieken, bereid- plaatsen, magazijn-en, pakhuizen, verkoopplaatsen, depots en ande re bergplaatsen of op hun ter reinen. Thans zal tijdelijk van boven bedoelde clausule in zoo-verre ontheffing worden verleend, dat 'het den aangeslotenen zal zijn toegestaan margarine in klein- verpakking te koopen, verkoo- pen, vervoeren, doen vervoeren en, elders d-an in bij hen in ge bruik of medegebruik zijnde fa brieken en bereidplaats-en, voor handen te hebben. Deze regeling geldt niet voor de standaardisatiebedrijven, wel ke reeds in het bezit zijn van een hen voor een bepaalden termijn door den directeur-generaal van den landbouw verleende onthef fing van de margarineclausule. Voor deze bedrijven blijft de be doelde ontheffing gelden. In afwachting van de totstand koming van de geschetste rege ling tot verzachting van de mar garineclausule, zullen tegen de aangeslotenen, die zich thans reeds overeenkomstig deze rege ling gedragen, geen maatregelen worden genomen. Personeel gevraagd Z Slagersjongen gevr. bij BERGERS? Mare 12. 4428 3? Jongen gevr. op Jacht werf voor alle bezigheden, leeftijd 1418 j. Aanm. H. KORTMANN, Zoutkeetl. 1 b. h. Groene Kerkje te Oegstgeest. 4424 3? Net Dagmeisje gevr., volle kost, Zondags vrij, niet ben, de 17 j., kl. gezin z. k. Aanm. na 5 uur. Me vrouw TENEY, H. Rijn dijk 37, Leiden. 4420 3? Net Meisje g'evr. voor d of d. en n., in gezin m. kinderen, goede kost en goede behandeling, DEN HEETEN, Veursche straat weg 234, L'dam. 4422 Z H.H. Kappers. Kappers huis „De Engel", Heerenw. 448a, Lisse, vr. tegen 1 Jan. of eerder een aank. bedien de of leerling. 3817 Z Net R. K. Meisje gevr. v d. of d. en n., goed loon en goede kost. VERBERG, Levendaal 119. 3907 Z Meubelmakersleerling of halfwas gevr. Aanm. ROODENBURG, Hooge Morschweg 114. 4366 Person, aangeboden Juffr. 30 j. zoekt plaat sing als huishoudster, liefst omg. Leiden. Br. no. 3913 bur. y. d. blad. Aanbod Z Z. g. a. n. gr. eiken Sjoelbak te koop aangeb. tegen elk aann. bod ,met bijbeh. schijven. Br. agent L Crt. no. 3912 Boekhorst- laan 6, Voorhout. Z Vloerkleeden te koop, gr. en kl. maten, matten, gang en traploopers, da mes en heerenkleeding, Meubels, haarden, kook kachels, 1 en 2 pers. ledi kanten, spiralen, wringers, waschmachine, partij schaatsen, theeservies enz. Hooigracht 55. 4423 3T Moderne kinderwagen en een opvouwb. m. nik kelen spatb., bekl. pitrie- ten wieg, kinderledik., kin derbox. Nog eenige hee- rencostuums maten 46, 48 en 50, Hoogew, 161. 4350 Z ALEX V. d. LEK, Uw kapper uit R'dam v, moei lijk haar uw adres. Eens geprob., altijd cliëntl 2de Kerstd. v. 8-12 u. geopend. Alleen v.'scheren! Apoth. dijk 2, h. Prinsessek. 4405 Z Perman. geheel compl. 4. Geen brandende haren geen warmte op het hoofd. (Spee. oliebeh.) Kapsalon Gé NEDERLOF, O. Rijn 2a h. Donkerst, tel. 24208. S.v.p. vroegt. bespr. 4397 Z Cassette te hoop: le pels en vorken, 40-deelig, nieuw, en pluche mantel met bont. Te bevr. Tol lensstraat 16, Haagweg. 4425 Z Ter overname aangeb. imitatie Bontmantel (n.) m. 44. Bevr. na 6 uur Witte Rozenstraat 58a. 4418 Z Kachels, Fornuizen. Als nieuw: Haardkachels, rol- bushaard, salamanders. Ook enderd., vakk. herstellen. Omr., bascules, gew., bad, mangels, wringers, bak oven enz. Vanouds A. J, HARTWIJK, Goederenb., N. Beestenm. 79, tel. 24013—26627. 4374 Z Ledik., bedden. Keurig pers. eiken ledikant 40 1 pers. 30, nachtkastjes, stoelen, tafels vanaf 25, keukentafels vanaf 4. Zie étalages, Hooigr. 59. 4402 Z Dressoirs, Salonstel. Nog eenige keurige dressoirs, theemeubel, keurig gest. ameublem. z. g. a. n. vanaf 75, pr. salonstel oudé bekl. 265, 6 pr. stoelen 30. Hooigracht 59. 4402 Z 6 deelig Eetservies. Keurig wit eetservies, en ged. v. Eetservies, Fr. por- zeleinen borden platte, 1 p. st., losse dekschalen, gr. pl. borden, wijnglazen, theepottten, waschstellen. Hooigr. 59, tel. 23264. 4402 Vraag Z Scheurplicht. Wie wil tegen overeen te komen verg. 1 H.A. overne men om te scheuren. Br. vragen J. C. v. SAND, G oenedijx A 103. Hazers- wcude. 3911 lelden: üijnsSs&srgerweg 191. Z Radio. Wij vragen alle bek. merktoestellen niet ouder dan '36. Wij alleen bet. de hoogste waarden. Stuur kaartje Da Costa- str. 69, Leiden tel. 23055. 4415 Z Wie helpt een jongën van 1314 jaar aan een winterjas, nieuw of oud, over te nemen. W. WAAS DORP, Zuidhoek B 413, R'veen. 3914 Te huur aangeboden Z Mooie Zit- en Slaap kamer te huur, H. Rijn dijk bij tramhalte voor dame alleen. Br. no. 4410 bur. v, d. blad. Diversen Z Huwelijk. Burgerdoch ter R. K., 40 j., zoekt ken nismaking m. dito heer. Discretie verzekerd. Br. m. opg. v. werkkr. en toto no. 4429 bur. v. d. blad. z Verloren 19 Dec. gaan de van Alphen hooge zijde via Koudekerk naar Lei derdorp een portemonnaie m. ongev. 68. Tegen bel. terug te bez. TH. J. VER- KLEY, Achthovenw. 27 Leiderdorp. Z Verloren op Zaterdag middag door loopknecht portefeuille met inhoud. Tegen bel. terug te bez. Franchimontlaan 37, tel. no. 25869. 4421 Z Verloren een dameshor loge gaande van Weipoort 14 naar R.K. kerk Zondag. Tegen bel. terug te bez. W. AMMERLAAN, Weipoort t4. Zoeterwoude. 3917 Z TH. J. V. d. HEIJDEN, H Rijndijk 105-105a, Lei den. Behandeling van za ken voor Pacht- en Grond kamers, de Centr. Grond kamer, Tuchtrechter, In specteur Prijsbeheersching enz. 3900 door VICTOR GIRAUD Prijst 0.90,tr. p. post f I. Verkrijgbaar bij N.V. De Leidsche Courant Papengracht 32 - Leiden

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 7