wordt d.d. 1 iet in een venn. ia C. J. Krom- imiddelenbedrijf. |j. Zuiderduin, F. W. Zuiderduin, Mij. tot Expl. eren „Ons Huis',' aurgerstraat 10. van Duijsen, Lei- is overgeplaatst Huygensstr. 8. Kluit fa. J. P. Breestraat 114, kokerij, theesa- d.d. 1 Oct. 1942 vennootschap o. Kluit. (B. P.). [luit en J. Kluit, 'reede en Runder- k, Douzastraat 19 ijf. N. Venn.: J. imp. Rijswijk. 7. Leo van Grie- Joembollenbedriif, 347a. De N.V. ittingen en bel an- rerpMchtingen op iet Overdrachtr- rergedragen aan n, die zal hande- i: Leo van Grie- lembollenbedrijf. oModehuis Lido Leiden, Gangetje nia Treuhandge- H„ Den Haag. •Beckers, Leiden, jat 8. Maatkleer- jp va.n geneesmid- dsche Koffiebran- andel voorheen Fa. Leiden, Haarlem- 166. Expl. van en den fende en onr. g'oe- I", in liquidatie, irdenbroekweg 4a. boeken: A. van irdam. Bloembollenbedrijf Voorhout. Locrter- reffJ. P. c. Sen- t. Bewaarder der loot, Sassenheim. ifijksche Bouwstof- Katwijk a. d. Rijn, neg 26. Vereff.: el, Oegstgeest. chelpkalkbran derij wijk aan Zee, Mr. C. den Duik Jr., Zee. Leonardus Anto- van J. Turk en A. Cornelia, d. van n Berg en C. A. lieland. Onder- ran Egmond jm. 28 dderikhoff jd. 27 j. J. van Rijn man m den Broek wed. 87 j. M. C. van V 41 j. pertrokken: H. van msterdam, Jul. v. huis C. Albers, weg 228 C. R. 1 lurg, L. v. Oosten- G. Battist, 's-Gra- d. Boschstr. 80 i rdam, Hacquartstr. i iteveld, 's-Graven- 1 d 83 H. Colen- I ierdam, Westersin- T. G. Droogleever i snaar, Bloemcamp- van Ede, Zutphen, 14 I. J. Eelsing, istersingel 59 M. en, Delft, Insulin- t A. M. van Geest, Hof laan 11 leterwoude, Hooge M. van Haes- t ide, Nieuwe Wete- i - J. M. van Heel, i srritsestr. 18 G. I 'sterdam, Dintelstr. 1 ran Velde-Kramer, Jijng.str.weg 52 «uwen, de Bilt U., 1 N. A. Lolkes ifien a. d. Rijn, W. 39 J. Ie Maitre, d. Valkbouwman- J. M. Möhlmann, v. Avennesstr. 49a C. Oldenkamp, Amsterdam, le Helmersstr. 110 W. C. Paarde- kooper, Assen, Noordersingel 33b M. A. Poortman, Monster, Mo- lenstr. 105 G. K. Redering en fam., Rotterdam, Beukelsdijk 33 C. Rietkerk, Amsterdam, Ba- rentszstr. 77 III M. v. Rossum, Zoeterwoude, Zuidbuurtscheweg 42 H. R. Ruys, Aveteest, De- demsvaart (Huize Aziër-End) W. C. G. M. Schets, 's-Gravenha- ge, v. Limb. Stirumstr. 3B G. IF. Hemmeler-Siemens, Berlijn Did., Teilenstr. 16 F. Trippen- zee, Alphen a. d. Rijn, Pr. Hen- drikstr. 53 C. W. M. Vastbin der, 's-Gravenhage, Columbusstr. 48 H. J. M. Vermeulen, Beu- ningen, v. Heemstraweg 123 W. A. de Vries, Alphen a, d. Rijn, K. Ste°kterweg 55 C. H. Weijers, Heemstede, Talma- straat 33. Te Leiden gevestigd: J.A.W. Aalberstoerg en fam., banikdir., Rapenburg 37; M. v.d. Ben1', dienstb., Pr. Hendrikstr. 13; M. Boreman, diensfcb., Witte Singel 36, J.W.A. Brugigeman, Merelstr. 40; A.C. Slentert Kroese-Corne- lissen, Oude Singel 62; J. Das, Sumatrasitraat 185; N.C.M.A. v.d. Dries en fam., mr. i.d. rechten, Raadsheer Hooge Raad der Ned., v. Slingelandtlaan 4; Wed. J. v. Brakel-Ellen, de Sitterlaan 33; W.J.M. Foumier, 11. verpl., Rijns- burgerw. 10; Wed. P.M. Bevin- Geluk, Cosijnstr. 13; J.A.H.A. Genang en fam., boekh., Haar- lemmerstr. 73a; Wed. H.É.M.J.C. v.d. Voort-Gol, huishoudster Zoe- terw .singel 50; P.A. de Gooijer en fam., bankdir., Prinsessekade 2; L, v. d. Graaf, koffiejuff., Haar- lemmerstr. 62; J.S.M.L. 's-Gra- vensande-Pannekoek, ass. landb. hoogesch.. Plantsoen 9B; G. Ju en fam., bankw., J.v. Goyenkade 20a G. v. Kalkeren, onderopz. NAD., Rijnsb.singel 30; W.J. de Kiewit, tuinder, SumatTastr. 32a; J.P. de Koek, dienstib., v. Slingelamdt- laan 4; M.A. Kwakemaak-Kok, werkster, Apothekersdijk 31; A. K or «perskoekm ach-b a nk werker St. Jacobsigr. 1; K. Boekhoud- Kuipers en fam., de M. v. Streef- kerkstr. 5; M. du Prle-Kifij't, Waardgracht 171; J. v.d. Laan, Oranjeboomstr. 2A; J. de Lange, kantoorbed., Lage Rijndijk 104; D.C. v. Leeuwen, tuinman, 3 Oct.- straat 26c; A.H. Leffers, leerl. N Huishoudsch., Rijnsto.weg 108; Wed. A. Maartense-Lemstra, Vreewijkstr. 18; C. Limburg, bed. Ri.vksmus., K. Galgewater 16; H. P.M. Meekers en fam., exp.kneoht Levendaal 35a; A.A. v. Nood, opz. NVC, Rapenb'urig 118; E.F. Ha- veramp-NoTbruis, Boisotkade 7; A P. Overduin, v.d. Hoevenstr. 12; D. v.d. Plas, dienstib., Prinses sekade 2; D. Plasmeijer en fam., broodbakker, da Costastraat 41; J. v. Assen-Renssen, Rijnsto.weg 87; E. v. Ri'nsum, filmoperateur, Witte Singel 12a; L.W. Roemer, Plantsoen 87; M.E. Roemer, Plantsoen 87; M.P.L. Roemer, bouwk., Plantsoen 87; A. Romer, Rij'ks-amfo., Plantsoen 87; L.H.M. v. Rijsingen, 11. mach.bankw., Buys Bollotstr. 11; W.J. Verhulst en fam., dir. kleedmgmag., Bree straat 114; P-A. Wernink en fam., Witte Singel 36; W. Wiggers, Co- betstr. 38; J. M. Willetorand, dienstto., Lorenfekade 5. OMGEVING HILLEGOM. Uit een door de politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat de rijwielen bij een kapper alhier ontvreemd, te Am sterdam verhandeld waren. Het gestolen dameskarretje was van de hoofdstad verhuisd naar Vier houten, het heerenrijwiel naar Almelo. KATWIJK. De heer G. B. Werther, gewezen gemeente-ont vanger, is plotseling overleden. De heer Werther werd op 1 Maart 1892 benoemd tot ambte naar ter secretarie, op 15 April 1898 tot gemeente-ontvanger, uit welke functie bij op 1 November 1934 eervol ontslag vroeg. VOORSCHOTEN. Een zelfstandig rectoraat der Paters Montfortanen. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft het volgende be sluit genomen. „Aangezien het Ons wensche- lijk is gebleken om op eer bijzon deze wijze te voorzien in de gees telijke belangen der Katholieken, die in de omgeving wonen van de rectorale hulpkerk „Maria, Middelares van alle Genaden" nabij de Haagsche Schouw onder Voorschoten, zoo hebben Wij nadat belanghebbenden door Ons zijn gehoord en het Hoogwaardig Kathedraal Kapittel zijn toe stemming heeft verleend be sloten om krachtens de vol macht, Ons door het Kerkelijk Wetboek gegeven, een zelfstan dig rectoraat aldaar op te richten onder den titel van „Maria, Mid delares van alle Genaden" en dit rectoraat toe te vertrouwen aan de E.E. Paters Montfortanen voor den tijd, zoolang dit Ons en On ze Opvolgers zal behagen. Aan dit Rectoraat wordt een eigen gebied van zielzorg toege wezen. Daartoe is het noodzake lijk om, wat de zielzorg betreft van de Parochies Voorschoten (H. Laurentius), Oegstgeest (H. Willibrordqs) en Wassenaar (H. Joseph), eenige gedeelten af te scheiden, welke gelegen zijn bin nen de grenslijn die Wij vaststel len als volgt: Als uitgangspunt nemend in 't Noord-Oosten den spoorweg overgang aan de Hooge Morsch (onder Oegstgeest), loopt de grenslijn in Noordelijke richting over den nieuw-geprojecteerden verkeersweg naar De Slaag en verder over den Rijnsburgerweg tot aan de Duifhuislaan; daar wendt zij zich Zuid-westwaarts over genoemde Duifhuislaan, volgt eerst den Rijn en dan de Wassenaarsche Wetering, tot waar deze ophoudt de gemeente grens van Voorschoten te vor men; en verder Oostwaarts, de gemeentegrens van Voorschoten tot waar deze den Rijksstraatweg snijdt naar Den Haag; hier neemt ze in Zuidelijke richting den Rijksstraatweg aan beide zijden, vervolgens Oostwaarts, eveneens aan beide zijden, den Nieuwen Weg tot waar deze wordt bepaald door den Zuidelijken rand der weilanden, kadastraal bekend onder de nummers 315, 317, 329, 330, 333, 349, 347, 345. 343 en 853, waarbij inbegrepen de molen, ge legen op perceel 1707 aan de Dobbe-Wetering; ten slotte Noord-Oostwaarts, den Spoor dijk geheel volgend tot voorbij de spoorbrug over den Rijn, be reikt de grenslijn haar uitgangs punt. Over dit nieuwe Rectoraat wordt door Ons en Onze Opvol gers, op voordracht van den Overste, een Rector vrijelijk aan gesteld en vrijelijk ontslagen. Den tijdelijken Rector verlee- nen Wij de volgende rechten: Hij kan in dit gebied de laatste H.H. Sacramenten toedienen, de H. Communie brengen naar de zieken, de kinderen toelaten tot de Eerste H. Communie en tot de Hernieuwing der Doopbeloften. Hij heeft het recht om het H. Doopsel in zijn kerk toe te dié nen, godsdienstige vereenigingen op te richten en de overledenen te begraven. Tevens verleenen wij den Rec tor de- noodige volmachten om binnen de grenzen van zijn rec toraat geldige en geoorloofde as sistentie te verleenen en te doen verleenen bij het sluiten van een huwelijk. Al het bovenstaande verorde nen Wij en stellen Wij vast, be velende dat het door allen, wien het aangaat, zal geëerbiedigd en onderhouden worden. Deze regeling gaat in op 1 Ja nuari 1943. En zal dit Ons besluit op Zon dag 27 Dec. a.s. op de gebruike lijke wijze van den kansel wor- ITALIAANSCH WEERMACHT- BERICHT. In zijn weermaohtbericht no. 942 maakt het Italiaansohe hoofdkwartier het volgende be kend: In Tunesie hebben Italiaanschs en Duitsche afdeelingen terrein gewonnen na felle plaatselijke gevechten, waarbij haninekkig verdedigde borgstellingen bezet werden. Vijandelijke tegenaan vallen werden afgeslagen. Wij hebben gevangenen gemaakt en materiaal veroverd. Vijandelijke afdeelingen, die storingsacties wilden ondernemen in het gebied van de Syrte, werden in de pan gehakt. Overdag haalden batte rijen van heit luchtdoelgeschut twee Britsche vliegtuigen -om laag. Tijdens aanvallen der beide laatste dagen op Engelsch-Ame- rikaansehë konvooien voor den aanvoer in de Algerijnsche wa teren hebben Duitsche vliegtui g-en vijf groote koopvaardijsche pen geraakt en zwaar bescha digd, als-mede een torp-sdotooot. den afgekondigd in de navolgen de Parochiekerken: H. Lauren tius te Voorstoten, H. Willi- brordus te Oegstgeest en H. Jo seph te Wassenaar en in de Rec torale kerk „Maria, Middelares van alle Genaden" te Voorscho ten". „Sint Bavo". NOORDEN. - Het be stuur van den polder Nieuw koop en Noorden richtte aan verschillende eigenaren de op dracht om de afdammingen in vaarten, na 1938 aanwezig ge komen zonder schriftelijke ver gunning van het polderbestur, daaruit te verwijderen, bij ge breke waarvan dit door het be stuur voor rekening van den eigenaar zal gedaan worden. Hoorden wij onlangs, dat een visscher in één ze gentoom 4 snoeken ving van tezamen 62 pond, dezer dagen werd er een verrast met de vangst, eveneens in één zegen toom, van 4 snoeken van teza men 76 pond. Een bewijs, dat hier de polder nog goed visch- rijk is. LISSE. Te Den Haag slaag den voor het diploma typiste de dames R. Rietkerk en A. Vrij burg. SASSENHEIM. Voor het di ploma typist slaagden Karei Pa ridon, Leo Bisschops en Kees v. Dorp. WASSENAAR. Geboren: Jacoba Cornelia d. van J. T. van der Laan en C. C. van Wissen. Jacobus Henricus Andreas z. van L. H. de Kleine en C. M. van Wisseh. Radboud Wil- librordus Augustinus Cornells z. van C. C. A. van Haren en M. A. Korstjens; Cornelia Maria Ge- rarda d. van G. Looijestein en C. G. van Leeuwenn. Overle den: Hendrik Jacob de Groot 84 j.; Aaltiena Aletta Alagonda Eurghgraaf 75 j.; Hendrikus Ferwerda 57 j.; Wilhelmus Her- manus van der Snoek 41 Ma- rietje Hendrika van Vark 19 j.; Johanna Geertruida Sievers 13 j.; Gerrit van Santen 78 -jJacob Spierdijk 70 j. Ondertrouwd D. J. van den Steen en A. Bram- mer. Op dien Rijksstraatweg nabij den Zijdeweg is de 62-jarige wielrijder R. uit Den Haag ge grepen door een vrachtauto. R. werd tegen den grond geslin gerd en bekwam daarbij een beenbreuk en zware verwondin gen aan zijn hoofd. Ten nadeele van Van der B. werden 300 kg. pootaardappe- len gestolen. Bij B. werden 4 konijnen uit de schuur ont vreemd; uit een weide alhier is ten nadeele van M. te Leiden een pink gestolen; mevr. K. geb. R. V. deed aangifte van diefstal van een autoped. Ten nadeele van W. werden 3 en van H. 2 konijnen gestolen, van B. en W. werden rijwielen ontvreemd. Gemeentel. Aankondiging Verkoop Vischkoeken. De Burgemee'ter van Leiden maakt bekend, dat op Donderdag 24 Dec. a.s. van 912 uur, door de door den Gem. Dienst voor So ciale Zaken gesteunde verkloo- zen, die over de loopende week steun hebben ontvangen, gebak ken vischkoeken kunnen worden gekocht a 5 cent per stuk. De verkoop vindt plaats in het ge bouw Levendaal no. 1 tegen in levering van den gelen contra bon. Pakpanier dient te worden medegebracht. De Burgemeester, STEVENINCK. De Burgemeester van Lei den maakt bekend, dat op Don derdag 24 Dec. a.s. van 8.4512 uur dopr de door den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbe toon ondersteunden gerookte en gebakken vischkoeken kunnen worden gekocht a 5 cent per stuk De verkoop vindt plaats in het wachtlokaal achter het school gebouw en wel voor degenen, die niet in het bezit zijn van een legitimatiebewijs van 8.459.15 uur, die in 't bezit zijn van oranje legitimatiebewijzen van 9.15 10.30 uur en voor degenen, die in het bezit zijn van witte legi timatiebewijzen van 10.3012 uur. Pakpapier dient te worden medegebracht. 3918 De Burgemeester, STEVENINCK. Verkeer in de duisternis. - Het komt geregeld voor. dat per sonen, die zich in de duisternis op den openbaren weg bevinden het slachtoffer van een ongeval worden. De oorzaak daarvan is veelal gelegen in de omstandig heid, dat voetgangers op den rij weg in plaats van op het voet pad loopen of wielrijders te roe keloos rijden. Dit komt het meest voor op wegen, waarlangs grach ten zijn gelegen. In verband hiermede wordt er met klem op. gewezen, dat voet gangers, indien zij zich op den openbaren weg bevinden, ge bruik moeten maken van de trottoirs en, zoo deze niet aan wezig zijr., zooveel mogelijk langs den huizenkant moeten loopen en dat wielrijders matig. dus niet roekeloos, moeten rijden. Leiden, 23 December 1942. De Burgemeester, 3919 STEVENINCK. VERANDERING SPREEKUUR. De Directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst maakt be kend dat in verband met Kerst mis en Nieuwjaar op de Vrijda gen 25 December 1942 en 1 Ja nuari 1943 geen spreekuur zal worden gehouden voor aanvra gen van schoenen, orthopaedische apparaten enz. Daarvoor in de plaats zal een spreekuur worden gehouden op Dinsdag, 29 Decem ber 1942, te 14 30 uur. Leiden, 23 December 1942. De Directeur v. d. G. G. G. D.. Dn M. D. HORST. Waar gebrek heerscht moet ge- holnen worden. Dit doet Winterhulp door UW offer. O'"» rr"°. Marktberichten LEIDEN, 23 Dec Vee. Aan voer: 21 kalf- en melkkoeien 500900, handel vlug; 50 va rekoeien e.a. f 300525. handel matig; 2 graskalveren. 11 nuch tere slachtkalveren; 181 weide- schapen 100150, handel vlug; 2 mestvarkens; 227 biggen 12 18, handel tamel. vlug; 2 veulens; 53 bokken en geiten 3090, handel tamelijk. Kaas. Aanvoer 2 partijen Goudsche kaas, geen noteering. WOERDEN, 23 Dec. Kaas. Aanvoer 2 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 6262.50 en 2e kwal. f 6061 per 50 kg. Handel vlug.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3