Pijnen in de ledematen verdwenen. TELEFOONTjES tiddag te 4 uur heeft een 10-jarige ngen uit de Groenoordstraat op de §|ude Vest een schip met een touw astgebonden aan een bruggehek. oen het schip ging varen, werd het ek omgetrokken en de jongen, die er H :gen leunde, werd meegetrokken. ermoedelijk heeft hij daarbij ook het ;Jj iuw vastgehad, want toen hij op het roge was gehaald, bleek hij den ring- Iginger van de rechterhand te hebben Verbrijzeld. De E.H.D. nam den onvoor- ■^jchtigen knaap mee naar het Acad. üekenhuis. Voor het examen van apothekers assistent zijn hier ter stede geslaagd de iJames C. N. van Riemsdijk en L. van itiPieringen, beiden Den Haag. Geboren: Pieter Willem, z. van J. f. Barendse en W. J. Landesbergen fansje, d. van I. Boom en P. van der ïlom Wilhelmus Jacobus, z. van W. f. de Hollander en Q. Loos Achilles Jarel Ernst, z. van P. Rosbergen en C. W. van Tol Cornelis Hendricus, L van K. van Beek en J. M. van Iter- |on Johannes Anthonius Albert, z. an A. P. van Biezen en G. A. J. Ro- enburg Franciscus Wilhelmus Theo- orus Antonius, z. van P. Verberg en J. Nijssen. Ondertrouwd: J. P. Ileertsma jm. 26 j. en C. C. van der -post jd. 27 jj W. Scheffelaar Klots jm. en T. P. W. Schmid gesch. C. S. Bakker jm. 34 j. en M. P. Filemon jd. J8 j. Getrouwd: J. van Vliet gesch. fin A. A. M. Kales jd. C. Spaander- an wedn. en W. Möhlmann jd. T. J. Sassen wedn. en M. J. C. de Haas Jd. J. M. Quellhorst jm. en S. H. Gerritsen jd. G. van der Linden jm. ïn A. Regeer jd. J. P. van Hove jm. en A. H. Wielinga jd. W. A. Schrij vershof jm. en A. A. Moerman jd. ifr 1 I SPORT fsf SCHAKEN. Leidsche Schaakbond. Voor de competitie der le klasse tevan de Zaterdagmiddaggroepen, won LAlphen I, na beslissing eener afgebro- :en partij, met 78 van Hazerswou- zpe .1 r Voor de 2e klasse won Hazerswou- ^e II met 6 p. tegen 4 p. van Alphen H. ii BRIDGE. Viertallencompetitie „De uSleutels". Op den tienden avond van ,,'De Sleutels" worden die volgende uit klagen verkregen: Hoofdklasse: team aiVan der Star (het vroegere team La- sken) wint van team Verboog met 14 m. ap.; team Thoolen winit van team Prins m. 17 m.p.; team Van der Staay wint byan team Van Wingen m. 9 m.p.; team riVan Helvert wint van team Van Wei- leen m. 9 m.p. Eerste klasse A: team ;iVan Noort speelt gelijk tegen team zWaikka (evenveel punten); team Pa- ITALIAANSCH WEERMACHTSBERICHT ROME, 3 Dec. (Stefani). Het 922ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt als volgt: Matige militaire bedrijvigheid in Cyrenaica. In den Tunesischen sector werden tijdens gevechten met vijan delijke troepen tweehonderd gevange nen gemaakt, onder wie een geheel detachement Britsche parachutisten. In totaal werden 34 pantserwagens en zes gepantserde auto's vernield. De luchtmacht van de Spil viel gemoto riseerde colonnes en de achterwaart- sche verbindingen van den vijand aan en bombardeerde de installaties van luchtbases in Fransch Noord-Afrika. In den nacht van 1 op 2 December vond een kort doch hevig treffen plaats voor de kust van Tunis tus- schen een van onze lichte formaties, bestaande uit drie torpedojagers en twee kruisers en vier torpedopagers. Een van onze torpedopagers werd tot zinken gebracht, een andere, de „Ca- micia Nera" onder bevel van fregat kapitein Adriano Foscari torpedeerde en zag een lichten vijandelijken krui ser van zeer recente klasse ontploffen. Enkele Overlevenden daarvan werden gered. Bij het aanbreken van den dag vie len Duitsche vliegtuigen dezelfde for matie, die zich terugtrok, aan, brach ten een licht schip tot zinken en be schadigden een torpedojagers ernstig. Italiaansche vliegtuigen schoten ze ven vijandelijke toestellen in gevechten neer. Vijf van onze vliegtuigen keerden niet terug. moratjak wint van team Wijnnofbel m. 32 m.p.; team Van Doom wint van team Piielanen m. 17 m.p.; team Van Alphen srpeelt gelijk tegen team Siem (evenv. puinfien). Eerste klasse B: team Bleuzé speelt gelijk tegen team Slebos (5 m.p. ten guniste van team Slebos); team Sm it ten aar wint van team Leujes met 36 m.p.; team De Graaf wint van team Staal met 9 m.p.; team Rijmbende wint van team Van Luyken met 7 m.p. Tweede klasse: team Doing wint van team Bennema met 27 m.p.; team Zand bergen wint van team mevr. Slebos m. 11 m.p.; team Van Berge Henegouwen speelt gelijk tegen team Key (één punit ten gunste van team v. Berge Hene gouwen); team Been wint van team Van den Heuvel met 53 m.p. de loopende week steun hebben ont vangen, gebakken en gerookte visch- kooken kunnen worden gekocht a 5 cent per stuk. De verkoop vindt plaats in het gebouw Levendaal No. 1 tegen inlevering van den gelen contra-bón. Pakpapier dient te worden medege bracht. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat op Zaterdag 5 December a.s. van 8.45 tot 12 uur door de door den Gemeentelijken Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon ondersteunden gebakken vischkoeken kunnen worden gekocht a 5 cent per stuk. De verkoop vindt plaats in het wachtlokaal achter het schoolgebouw en wei voor dege nen, die niet in het bezit zijn van een legitimatiebewijs van 8.459.15 uur, die in het bezit zijn van oranje legiti matiebewijzen van 9.15 tot 10.30 uur en voor degenen, die in het bezit zijn van witte legitimatiebewijzen van 10.30 tot 12 u. Pakpapier dient te wor den medegebracht. De Burgemeester, STEVENINCK. Gemeentel. Aankondiging VERKOOP VISCHKOEKEN. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat op Zaterdag 5 December a.s. van 912 uur, door de door den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken gesteunde werkloozen, die over OFFIC. MEDEDEELÏNGEN Aankoopvergunning handelsvoeder- aardappelen. De Prov. Inkoopcentr. van Akkerbouwproducten v. Zuid-Hol land brengt ter kennis van belangheb benden, dat de hoeveelheid handels- voederaardappelen, welke den laat- sten tijd ter beschikking komen, niet toereikend zijn om op de in omloop zijnde aankoopverguunningen voor aankoop van aardappelen via den han del, voederaardappelen te leveren. Hoewel uiteraard van te voren nim mer de garantie kan worden gegeven, dat de 'uitgereikte aankoopvergunnin gen ook inderdaad zullen worden ge honoreerd, wordt er zooveel mogelijk naar gestreefd het evenwicht tusschen de te verwachten hoeveelheden voe deraardappelen en de uitgereikte aan koopvergunningen te bewaren. Waar thans dat evenwicht niet meer aanwezig is, is besloten om een deel van de uitgereikte aankoop \*rgunnin- gen voor den aankoop van handels- voederaardappelen te laten vervallen en wel die aankoopvergunningen, welke vóór 1 Oct. j.L zijn gedateerd. Dit zijn n.l. in het algemeen de aan koopvergunningen, welke voor aan zienlijk hoogere hoeveelheden zijn uit geschreven, dan volgens de huidige normen toelaatbaar is. Een en ander stond n.l. in verband met het feit, dat in Augustus en September groote hoe veelheden aan snel bederf onderhevi ge zieke aardappelen ter beschikking kwamen, met name in de groote ste den en waarvoor een zoo spoedig mo gelijke afzet vereischt was. Ik kan weer wan delen alsvroeger. Mevrouw M. L. te "W. echrij It, d.d. 25-l-'40: Sedert jaren leed ik aan scheuten in de ledematen en pijn in de kniegewrichten, zóó hevig, dat ik at en toe een stok ge bruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nacbts weer sla pen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal verdwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw-en hoofdpijn helpen de Ovaal- tjesvanhetTrineralAgentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proelOriginecle ver pakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisteiijen verkrijgbaar. Trineral Age ntschap, Nasr aukade 373, A'dam Het is thans onmogelijk deze aan koopvergunningen nog te honoreeren. Mochten er veehouders zijn, die hierdoor gedupeerd worden en die niet reeds op andere wijze in de behoefte aan saprijke ruwvoeders hebben kun nen voorzien, b.v. door aankoop van Voederbieten, natte pulp, enz., dan kunnen zij zich wenden tot hun Plaat selijken Bureauhouder, met het ver zoek om een nieuwe aankoopvergun ning op basis van de huidigen normen. Vischafvalregeling. Ingevolge het met ingang van 28 November 1942 in werking getreden vischafvalbesluit 1942 is een ieder, die het be- of verwerken van visch, schaal- en schelpdieren als bedrijf uitoefent, verplicht, indien en voor zoover zulks door of vanwege de Nederlandsche visschexijcerutrale wordt verlangd, vischafval ter beschikking te houden van genoemde centrale en te gen den geldenden maximumprijs in te leveren bij door deze centrale aan te wijzen personen of lichamen. Onder vischafval wordt verstaan afval van visch, schaal- en schelpdieren, hetwelk is verkregen tengevolge van het be- of verwerken van deze producten, voor zoover dit afval niet bestemd is om tot menschelijk voedsel te dienen. Voorts is het be- of verwerken van vischafval, dat ter beschikking van de Nederlandsche visscherijcentrale moet worden gehouden, zonder dat hiervan door deze centrale ontheffing is ver leend, verboden. a d- Personeel gevraagd ?G Fl. R.K. dienstbode ge- Jvraagd. J. STRAATHOF, Voorweg 1, Nieuwe-Wete- ring. 3440 G H.H. Kappers: een eer- jste of tweede of noodhulp rgevraagd, goed loon en veel [(verval, in- of extern. ALEX ïVAN DER LEKf Apothe- Jkersdijk 2 hoek Prinsesse- E kade, Leiden. 4098 i G Flink dagmeisje gevr. v. I half 9 tot 5 uur, niet ben. 118 j. Mevr. VERSTEEG, Rapenburg 80. Aanm. Roo- 1 denburgerstr. 60. 4097 G Net R. K. meisje gevr., v. 1418 j. Mevr. TIM MERMAN, Tomatenstr. 2, Leiden, 4109 G Huishoudster gevraagd 1 voor 1 Jan. of .eerder op 1 R, K. Pastorie in de omge ving van Leiden. Brieven no. 3452 bur. v. d. blad. t G R. K. meisje gevraagd, leeft. 14 a 15 jaar. brieven no. 3445 bur. v. d. blad. G Net, eerlijk en be trouwbaar dienstmeisje gevr. v. d. en i R.-K. Adres: mevr. PETERS, Fr. Kerkstr. 26, Voorburg G Net R.-K. meisje gevr. v. 1418 jaar. Mevr. TIMMERMAN. Tomaten- straat 2, Leiden. Person, aangeboden 2" Besch. dame, pl.m. 35 j.; zag zich gaarne geplaatst in klein gezin, waar huisvrouw ontbreekt, omtr. Leiden tot den Haag. Brieven no. 3434 bur. v. d. blad. G Huishoudster biedt zich aan 40 j. R.-K. mid- denst. met 1 zoontje cir ca 1 j. Br. bur. v .d. bl. ond. No. 1419. Aanbod Goed onderh. bok te koop, zeer geschikt om te baggeren. Dagelijks te zien bij C. J. KANDELAAR, Drechtdijk 75, de Kwakel, 3431 G Noordwijkerhout. Nog keus in onderjurken en directoirs, wollen dekens, harmonicabed (vrije art.) 1 persoons 29.75, -prima looper 50 en 70 breed, nachtponnen,, kinderjur ken, stropdassen en man- ehetknoopen. Klein speel goed 5 cent. P. P. v. DENZEN, Havenstr. 32. G Eiken sjoelbak - kof fers. Pr. eiken sjoelbak, 25. 1 pr. haard, z.g.a.n., schilderstukjes v.af 15, porsel. dekschalen 3.50, eiken theetafel 12.50, keukenstoelen 2.50, Hooigracht 59. 4102 G Kloostertafel. Pracht eiken zware kloostertafel 75, eenige mooie kisten, bij passende turfkisten, houtblokbakken, oud tin en koper, losse schilderij lijsten, schilderstukjes, oude tegels in lijst, asch- bakjes. Zie etagels, Hooi gracht 59. G Ledikanten - bedden. Eiken 2 pers. ledikant m. spiraal en bedden. Eén- pers. m. bedden en kuss. waschtafel, pracht wasch stellen, nachtkastjes ma honie en ejken, spiegels, tafels, fauteuils, MUUS- SE, Hooigr. 59, tel. 23264. G Rooksioel - Kinderle- kanten. Pr. eiken rook- stoel m. kussens, 4 pr. leeren stoelen, 6 eiken stoelen, z. g. a. nieuw, keurig gestoff. Ameuble menten, eiken en Oldfin., pr. nieuwe kinderledik., Hooigracht 59. 4102 G St. Nicolaas-geschen- ken. Voo-r een mooi ge schenk naar Hooigr. 59. Daar zal ik wel slagen. Oude doeken, borden, va zen, kannen, tin, oud ko perwerk, ontbijtservies. Zie etalages, Hooigr. 59 tel., 23261 4102 G Boenwas. Prima boen was in potten van 4 ons 1.40. Ledige jampot meebrengen. DIRKSE, Geversstr. 40, Oegstgeest. G Horloges aangeboden. Zakhorloge (plat model) 27.50, polshorloge 17.50 wekker f 5.—, Alles per fect in orde. Br. ond. No. 4122 bur. v. d. bl. G Permanent geheel com pleet 4. Geen brandende haren, geen warmte op het hoofd. (Spec, oliebehand.) Kapsalon Gé NEDERLOF, Oude Rijn 2a hoek Donker- steeg, tel. 24208. S. v. p. vroegt. bespreken. 4108 G Koffergramo'oon aange boden, luidspreker, losse gram. weergever, alles in goeden staat. Groot twee- deelig poppenhuis m. toe- behooren, nieuw, geh. hand werk. Te bevr. na 7 uur: Amaliastraat 1. 4095 G Ledikanten aangeboden, waschtafels, nachtkastjes, kussens en peluws, hand- waschmachine, kachels, for nuizen, box met wringer, stoelen, tafels, loo|£ers, zeil, kapokbedden, divankleed, kinderledikanten, kinder box, kinderstoel, regenjas sen, winterjas, kleine jasjes P. B'JSCHMAN, Noordein de, Roelofarendsveen. 3456 G Tegen aannemelijk bod aangeboden een kor te bontmantel, kl. zwart, maat 4042. Tevens een stel gymnastiekringen compleet met touwen enz. Witte Rozenstr. 52a. G Mahoniehouten Buffet met marmer blad te koop aangeb., oud eikenh. kabi net, oud eiken bureau en oud eiken ledikant, v. Lim burg Stirumstr. 11, Noord- wijk (binnen). 3454 G Goed onderbonden oud eiken buffet te koop aan geboden voor 50. Brieven no. 4100 bur. v. d. blad. G Vnlcaniseeren van uw rijwielbanden, natuurlijk bij een vertrouwd adres. Vak kundige behandeling en bil lijke prijzen. Rijwielhandel B. SJOUKE, Morschstr. 7". 4105 G Dressoir, divan met kleed, groote eiken kast Empire, 1 pers. ledikant met kapokmatras. Ge versstraat 40, Oegstgeest. G Radiotoestel te koop, merk Iemco met fraaie onderkast, waarin electro- dynamische luidspreker. Geheel compleet en goed werkend. Prijs billijk. Adres: Vrouwenst. 12. Vraag G Lange jassen te koop gevr., mantels, kapot geen bezwaar, kleeding, schoe nen, meubels, ondergoed, alles wat bruikbaar is. P. BUSCHMAN, Nöordeinde 205, Roelofarendsveen. 3455 G A.s .moeder vraagt luiers ter overname en heeft ter overn. 3 nw sterke jongen* kniebroeken, 1 mansbroek, 3 nw manshemden, alles fl. maat en vooroorlogs. Brie ven no. 3449 bur. v. d. blad. G Jaargangen van kleuter- blaadje of Roomsche jeugd gevr. R. PAAUW, Boek handel, Roelofarendsveen. 3437 G 30 K.G. Convilie Alba gevraagd, maat 78 cm. G. TERMEULEN, Noordeinde 170. Roelofarendsveen. 3439 G Pioenen, Pyretbrums, Lelies, alle andere vaste planten gevraagd ner bed en per tal. J. P. HOGEN- BOOM Zuideinde J05 Roe lofarendsveen. 3453 Te huur gevraagd G Leeraar zoekt in Lei den of naaste omgeving v. klein gezin (drie pers.) één zitkamer en één liefst twee slaapkamers gem., gestoff. of geheel ongem. met keu ken of medegebruik van keuken. Br. m. prijs no. 4099 bur. v. d. blad. Diversen G Openlijk dank aan H. 1 Gemma Galgan' voor verhoord gebed.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3