O ernstig spoorwegongeluk. Dooden en gewonden. l Gisteravond tegen half zeven Is een passagierstrein uit de rich ting Geldermalsen op het station Bliedrecht op een stilstaanden perso nentrein gereden. Afgezien van materieele schade zijn ^jij dit ongeval helaas ook personen iiedood en gewond. Nederlandsche en jDuitsche assistentie waren terstond ter iplaatse. De bergings- en opruimings- iprerkizaamheden der spoorwegen wer den door personeel der Duitsche spoorwegen en Duitsche militaire art- ien verricht. Het onderzoek naar de oorzaak is nog iet beëindigd. 7609. A. Hogenes, Leiden, Volmolen- bracht 21, expeditie- en meubiltrans- Sortbedrijf. De zaak is d.d. 1 Dec. 1942 omgezet in een venn. o. firma: Expe- Hitie- en Meubeltransportbedrijf A. Hogenes en Zonen. (B.P.). Venn,: A. 'Hogenes Sr., C. Hogenes, A. Hogenes 'Jr. en W. Hogenès, Leiden. Aan W. Ho- 'genes is handlichting verleend, i 6754. Melkinrichting „Het Zuivel- imis", Leiden, Kraaierstraat 34a. De "zaak is met ingang van 1 Sept. 1942 om gezet in een venn. o. firma: Melkinrich ting Het Zuivelhuis. (B.P.). Venn.: J. tj. van Schie en C. A. J. van Schie, Lei den. -* j 7175. Firma J. P. M. Balet, Leiden, Zoeterwoudscheweg 13, groothandel in [glas, porcelein en aardewerk. De zaak is per 1 Nov. .942 omgezet in een ven nootschap en commandite: Comm. Venn.: J. P. M. Balet. (B.P.). Venn.: Ik S. Schermer Voest en L. Schermer Voest, Leiden. Proc.: J. M. Chr. Scher mer Voest, Leiden^ 2016. N.V. Gebroeders Eggink, Voor schoten, Veurscheweg 18, kweeken van en handel in bloemen, bloembollen, za- ■den, planten, enz. N. Dir.: Wed. M. A. Kggink-Koning, Voorschoten. 5820. H. den Haan. Voorschoten, pëidscheweg 330, melkhandel en détail. Üittr. E.: H. den Haan, Voorschoten, B.d. 19 Juni 1942. N. E.: G. H. den Haan, Voorschoten. 1013. A. W. d. Poel, Leiden, Hoogl. Kerksteeg 8, rund- en varkensslagers- "bedrijf. De zaak is met ingang van 1 Kept. 1942 omgezet in een venn. o. fir- ina: Firma A. W. v. d. Poel en Zoon. WB.P.l. Venn.: A. W. van der Poel en 'j. A. F. van der Poel, Leiden. 1 Nieuwe inschrijvingen: 9418 A. en J. Windhorst, Expeditiebedrijf. ®.P.), Woubrugge, A. 92. Venn.: A. 'Windhorst Jzn. en J. Windhorst Chrzn., •Woubrugge. 9421. Z.R.V., Leiden, Lorentszade 18, periodieke inspectiedienst op wandge dierte, incl. zuiverheid risico-verzeke- Wg voor vaste goederen. E.: Q. W. A. Bleijs, Leden. (H.V.). De politie alhier heeft twee schippers pit Schiedam aangehouden, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal Van een hun toevertrouwde partij ge distilleerd. Par. H. Leon, a P. RL Maria-Congregaüe afcL Jongens. Morgen, Zondag, Congregatie vcor de jongeren. De opkomst van verleden iweek was niet zoo best. Minstens 10 Jeden waren afwezig! Komen die mor gen? Willen de ouders de absentie- kaart, door het bestuur rondgebracht pij afwezigheid van hun zoon, aan mij terugsturen? Bij voorbaat dank. Tot nze leden een opwekkend woord, ter oorbereiding v. h. Kerstfeest, de M. 1. te bezoeken. Fr. E. Tesser, O.F.M. ir. d. M.C. 'ar. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. Zondag! 1 uur Euch. sectie in de Pelikaanstr. 3 uur M.C.-oefening voor de jon ge dames. Daar hebben we 't dus. Beide oefeningen staan op dezelfde Zondag, ïk moet dus afwachten. Goed, maar je hebt m'n brief gelezen en begrepen? Dan ben ik niet bang. Hét onderwerp is je bekend: Het Paradijsverhaal. Het (verslag van de meisjes R. v. N. en T..de ij. was weer heel goed. 't Blijkt 'n uit stekende methode te zijn, om de Con- ferenties goed te doen onthouden. Dins dag géén kernverg. Uitgesteld tot over f weken. W. J. A. Mulder pr. Dir. M.-C. Sint Odo-koornapen. Zondag: geen beurten. Maandag: geen re petities. Dinsdag: 5 uur: Crescendo- groep II; 5.45 uur: geheele Schola. v/oensdag: Lofbeurt. Donderdag: zoo als Dinsdag. Vrijdag: 4.45: Aspiranten. 5.15: Cresc. Gr. I Lofbeurt. Zaterdag: Lofbeurt. Hallee jongens! Zondagmid dag 6 December vieren we het St. Ni- solaasfeest. Zal me wat worden! Vol gende week krijg je een uitnoodiging thuis gestuurd! Vol verwachting.... Tot kijks! Kapelaan E. A. M. Paap. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waargenomen door de doktoren: v. Alphen, v. d. Hoeven, Kors, Renaud, Simons. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 21916. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothèken te Leiden wordt van Zaterdag 20 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de apotheek Duys- ter, Nieuwe Rijn 9, tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek,. Wilhelmir.apark 8,( tel. 28274. OMGEVING OEGSTGEEST. Onder zeer veel belangstelling heeft de heer D. Bol, haltechef bij de N.Z.H.T.M. alhier, den dag herdacht, dat hij vóór 40'jaar bij de N.Z.H.T.M. in dienst trad. De jubi laris werd te zijnen huize Assendelft- straat gehuldigd. Reeds vroeg werden namens directie en het personeel tal rijke bloemstukken en fruitmanden bezorgd. Onder hartelijke bewoordin gen en gelukwenschen huldigde de di recteur der N.Z.H.T.M., jhr. Roëll, in bijzijn van personeel dat niet door dienst verhinderd was, den jubilaris, waarbij ook de oud-directeur mr. Bur- gersdijk, die met Jhr: Roëll was mee gekomen, om den jubilaris te huldi gen, zich aansloot. De heer ÏJsendijk directeur van het jubileumfonds bood namens het personeel een mooi vloer en tafelkleed aan den jubilaris aan. Mevr. Bol ontving namens het perso- nel een fraaien bloemenmand. hazerswoude. Den laatsten tijd worden herhaaldelijk zakken graan, erwten enz. gestolen. Gisteren nacht was de graanhandelaar Zintel aan de beurt; 8" zakken graan werden gestolen. Mej. Sikma, die even haar fiets had geplaatst voor het huis van ds. Hueting, vond bij haar terugkomst het rijwiel verdwenen. Waar gebrek heerscht, moet gehol pen worden. Dit doet Winterhulp door UW offer. Giro 5553. LAATSTE BERICHTEN VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KOOKDOELEINDEN VOOR PENSIONS MET MINDER DEN TIEN GASTEN. Houders van pensions, met minder dan tien personen, die uitsluitend voor kookdoeleindén op vaste brandstoffen zijn aangewezen, kunnen hun aanvra gen om kookkolen voor de tweede periode van het kookseizoen 1942/'43 t.w. voor het tijdvak van 1 December 1942 tot 1 Februari 1943 tot en met 12 December a.s. bij de distributiediensten indienen. Bedoeld zijn pensions waar ten be hoeve van het inwonende gezin van den pensionhouder een kookkaart D.Z. of E.A. is verstrekt. De exploi tanten dienen zich ter verkrijging van de hiervoor uit te reiken brandstof- fenbonnen- tot de distributiediensten te wenden. De afgifte der bonnen ge schiedt na onderteekening van een verklaring, welke de distributiedien sten ter beschikking stellen. Vergoeding van woninghuren. Het bureau afvoer burgerbevolking vestigt de aandacht op het volgende: Indien een woning, welke door een geëvacueerde is verlaten een andere geëvacueerde ter bewoning wordt toe gewezen, wordt den eigenaar dezer woning van rijkswege de volle huur respectievelijk huurwaarde vergoed, mits hij de woning ten genoege yan de gemeente naar behooren onderhoudt. De geëvacueerde, wien de woning is toegewezen is voorloopig in afwachting van een nadere regeling, aan het rijk daarvoor een vergoeding verschuldigd ten bedrage van 3/4 van het bedrag der huur respectievelijk huurwaarde, tot een maximum van de huur of huur waarden der door hem ontruimde wo ning. Hierbij zij uitdrukkelijk vermeld, dat het bovenstaande alleen van toepas sing is op woningen, welke werkelijk worden aangewezen. De prijs van pakkisten. De ge machtigde voor de prijzen wijst er op, dat ook de prijs van pakkisten aan be palingen is gebonden en slechts mag worden berekend met inachtneming van de voor de kistenfabrikanten gel dende calculatievoorschriften. Bescherming yan toekomstige moe ders en moeders van groote gezinnen. Als onderdeel van den socialen op bouw in Nederland zijn thans, aldus meldt men ons, bijzondere maatrege len genomen ter bescherming van toe komstige moeders. De N.V.D. heeft le- gitimatiekaarten uitgereikt, waarvan de houdsters in winkels en aan de loketten van overheidsburéaux, ene. aanspraak kunnen maken op voorrang en in overvolle trams en treinen op een zitplaats. Een dergelijk legitima tiebewijs wordt ook uitgereikt aan moeders van groote gezinnen. Voor Duitsche vrouwen in Nederland wor den dergelijke bewijzen door de N. S. V. uitgereikt. Aan alle winkeliers wordt de verplichting opgelegd hnu personeel instructie te geven de houd sters van deze kaarten overeenkom stig den opzèt te behandelen. Dit geldt eveneens voor de ambtenaren en em- ployé's van openbare lichamen, die aanraking met het publiek hebben. Ongeluk in het West er gasthuis te Amsterdam. In een laboratorium op de 2de verdieping van het Westergast huis te Amsterdam is vanmorgen om streeks tien uur een ongeval gebeurd, toen een student, die daar werkzaam was, een flesch alcohol liet vallen. Een assistente liep zware verwondingen op, een assistent werd licht gewond. Ontploffing bij bereiding van boen was. - In een fabriek van chemica liën te en Bosch heeft Donderdag tij dens de bereiding van boenwas een ontploffing plaats gehad. Vermoedelijk tengevolge van overmatige verhitting heeft zich een explosief gasmengsel ge concentreerd, dat ten slotte tot ont ploffing kwam. Twee personen werden hierbij vrij ernstig gewond. Kolendampvergiftiging. Vanoch tend omstreeks half zeven heeft men den 54-jarigen portier J. Bouman, ge woond hebbende in de Borgesius- straat te Rotterdam, op het terrein van een borstelfabriek te Overschie dood in zijn loge aangetroffen. Het bleek, dat de man door kolendamp vergiftiging om het leven was geko men. iets hoogere prijzen. 151 Magere kalve ren 80190. Handel matig, onveran derde prijs. 7 Magere varkens. Schram men 17—35. 237 Biggen 10—17. Handel redelijk. 1061 Magere schapen 75150. 61 Gsitep 8018Q. Lamme ren (Texelaars) 40—80. Handel rede lijk, prijs onveranderd. OFFIC. MEDEDEELINGEN Laatste Zanddistributie. Dinsdag 1 December 1942 Wijk I, blok A. B. C. D. E. F. G. H. I. Woensdag 2 December 1942 Wijk n, blok A. B. C. D. E„ Wijk Hl, blok A. B. C. D. E. F. G. Donderdag 3 December 1942 Wijk TV, blok A. B. C. D. E. F. G. H., Wijk VI, blok A. B. C. D. E. F. G. H. Vrijdag 4 - December 1942 Wijk V, blok A. B. C. D. E. F. G. H. L, K. L. Wijk Vn, blok A. B. C. D. E. F. G. H. Maandag 7 December 1942 Wijk VHI, blok A. B. C. D. E. F. G. H. I. Dinsdag 8 December 1942 Wijk VTH, blok K. L. M. N. O. P. R., Wijk IX, A. B. C. Woensdag 9 December 1942 Wijk X, blok A. B. C. D. E., Wijk XI, blok A. B. C. D. LEIDEN, 28 November 1942. De Burgemeester van Leiden Plaatselijk Luchtbeschermingsleider, 3372 STEVENINCK. Marktberichten UTRECHT, 28 Nov. Vee Totaal aan gevoerd 2407 stuks vee, w.o. 890 run deren. Stieren 250450, vaarzen 350 400, Pinken 225350, Melkkoeien 550800, Kalf koeien f 500775. Va rekoeien 400520. Handel redelijk, Officieele Mededeelingen Inlevering versnaperingenbonnen. Detaillisten kunnen de bonnen 56, 57, 58 en 59 van de versnaperingenkaart eerst gedurende de week na afloop van den geldigheidsduur, derhalve ge durende het tijdvak van 14 tot en met 1° December 1942, bij de plaatselijke distributiediensten inleveren. Zij kun nen de genoemde bonnen niet inleve ren gedurende de vijfde week van den geldigheidsduur, dat is de week van 29 November tot en met 5 December 1942. Machtigingen opslagaardappelen. Kleinhandelaren in aardappelen moe ten de door her van hun klanten ont vangen „machtigingen opslagaardap- pelen" op de voor hen vastgestelde in- ieveringsdagen bij den plaateslijken. distributiedienst inleveren ter verkrij ging van toewijzingen. De distributie- diensten zullen deze toewijzingen uit reiken op basis van 4 rantsoenen per machtiging. Aangezien elke machti ging recht geeft op 171/7 K.G., zullen de handelaren op deze toewijzingen per 4 rantsoenen 17 1/2 K.G. aardap pelen van het plaatselijke verkoop kantoor der V.B.NA. ontvangen. Aangezien het noodzakelijk is, de bij inlevering van opslagmachtigingen uitgereikte toewijzingen te onderschei den van de bij inlevering van consu mentenbonnen uitgereikte toewijzin gen, welke laatste slechts recht geven op 16 K.G. per 4 rantsoenen, zullen de distributiediensten de bij inlevering van opslagma -htigjpgen uit te reiken toewijzingen voorzien van een distri butiezegel en van het stempel van den dienst. Rundvettoewijzirigen. In verband met de beschikbaarstelling van rund- vet op de bonnen „boter 63" der bon kaarten voor voedingsmiddelen, die nen slagers de gedurende het tijdvak van 2 tot en met 5 December 1942 van hun klanten ontvangen bonnen, op Maandag 7 December 1942 bij de plaat selijke distributiediensten in te leve ren ter verkrijging van vettoewijzïn- gen. L Vervoerbewijzen aardappelen voor evacueerenden. De Provinciale In koopcentrale van Akkerbouwproduc ten Voor Zuid-Holland brengt ter ken nis van aardappelzelfverzorgers, hou ders van volkstuinen e.d., die reeds be richt hebben ontvargen dat zij moeten evacueeren, dat zij bij verhuizing voor het vervoer van aardappelen een ver- voerbewijs moeten aanvragen bij den Plaatselijken Bureauhouder van het district waa. zij woonachtig zijn en wel: Voor Noordv'ijk en omgeving: Bronckhorststraat 47 te Noordwijk. Voor Katwijk en Wassenaar: Bees tenmarkt 36 te Leiden. Voor Den Haag en Scheveningen: Haagweg 505 te Loosdumen. Voor het Westland: 's-Gravenzand- scheweg 79a, te Naaldwijk. Bij het aanvragen van het vervoer- bewijs moet tevens het nieuwe adres van vestiging worden opgegeven. Inlevering vleeschbonnen. Met in gang van Maandag 30 November 1942 zullen, in verband met de verminde ring van het vleeschrantsoen van 300 tot 250 gram per ^eek, de B-bonnen voor vieesch wederom een waarde hebben van een kwart rantsoen. Sla gers en detaillisten in vleeschwaren dienen de B-bonnen voor vieesch, wel ke een waarde hebben van een half rantsoen, gescheiden te houden van die, welke een waarde hebben van een kwart rantsoen, daar de beide soorten op afzonderlijke opplakvellen bij de plaatselijke distributiediensten moeten worden ingeleverd. Het aantal restant bonnen, dat slagers en detaillisten in vleeschwaren dienen in te leveren ter verkrijging van ontvangstbewijzen voor vieesch of toewijzingen voor vleeschwaren, zal met ingang van bo- vengenoemden datum 99 3/4, onder scheidenlijk 9 3/4 rantsoen moeten be dragen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3