DUITSCHLAND Momentje WOENSDAG 11 NOVEMBER 1942 34ste Jaargang No. 10403 S)e Gcid^clveSou^aAfit Bureaux: PapengTacbt 32 Giro 103003 Telefoon: Redactie 20015, Admlnlstr. 20935 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN O. M. van Hamersveld, Directeur. Th. tVllmcr, Hoofdredacteur. Zeden-ontaarding Een kort berichtje in de courant van gisteren: Het is den laatsten ty<i bij herhaling voorgekomen, aldus bericht men het A.N.P. uit Utrecht, dat moeders haar kinderen beneden den leeftijd van 7 jaar in den steek hebben gelaten met het oogmerk ze voor goed te verlaten. Ook gisteren zijn weer twee van deze ge vallen, gesignaleerd. Men vestigt er van dfr1 zijde van de politie de aandacht op, dat een dergelijke handelwijze niet alleen zeer irtimoreel is, doch ook strafbaar. Door deze enkele regels heen schouwt men in een angstwekkende diepte van mo reels ellende. Moeders, van wie men verwachten mag, dat zij, als het moest, èlles voor haar kinde ren zouden willen offeren, laten die kinde ren aan hun lot over, verlaten die kinderen. Waarom? De redenen of de oorzaken van dit onmenschelijk gedrag kan men mis schien óók vinden in de voor menig mo- reel-zwak karakter ontredderde tijdsom standigheden. Zeker-is het, dat een tijd, die tot geestelijke en zedelijke vernieuwing moet leiden en, gelukkig, ook feite- 1 ij k bij velen dit verheugend resultaat heeft ook bij menige zwakkere persoon lijkheid tot het tegenovergestelde leidt. Dat korte, maar veelzeggende, bericht uit Utrecht (en het zal toch wel niet alleen in Utrecht zóó zijn!) opent voor ons oog een allerdroevigste zedelijke ellende. En herin nert ons tegelijker tijd aan den plicht, om vooral in een voor velen zoo uiterst moei lijken en neerdrukkenden en benauwenden tijd den zwakken broeders en zusters daad werkelijk door waar en oprecht medeleven en medevoelen te helpen en te steunen !t Wie niet doet wat van hem mag worden verwacht, om stoffelijken en geestelijken nood te -voorkomen of te lenigen, is mede schuldig aan moreele ellende, die hoe wel lang niet altijd, maar toch vaak sa mengaat met dien stoffelijken en geeste lijken nood! BEZUINIGING IS ONVERMIJDELIJK Controleer geregeld het gas- en electriciteitsverbruik In dezen tijd is bezuiging op het gas- en electriciteitsverbruik een noodzakelijke voorwaarde voor het gebruik ervan in het algemeen. Dat wil zeggen: als ge uw rantsoen over schrijdt, volgt onverbiddelijk een hoo- ge boete en het spook van de afsnij ding komt om den hoek kijken. Daar aan zal geen mensch zich willen wa gen. „Zonder licht" te zitten is uiterst onaangenaam, maar „zonder gas" be- teekent geen warm eten, geen war me dranken enz. Als uw woning met gas of electriciteit wordt verwarmd, kan „zonder" zelfs beteekenen, dat ge in de kou moet verblijven. Men moet steeds op zoodanige wijze bezuinigen, dat men met zyn rant soen toekomt. Met een beetje goeden wil en met eenig overleg behoeft dit geen onoverkomelijke bezwaren met zich te brengen. De huisvrouw is vol doende in haar vak onderlegd, om te weten waar en hoe zij de noodige be zuiniging kan toepassen. Het is nu wel haast overbodig geworden, de Neder- landsche huisvrouw er op tq,- wijzen, dat de groenten en aardappelen met zoo weinig mogelijk water moeten worden opgezet en de spijzen gekookt met het deksel op de pan. Even ver trouwd is zij geworden met de ge woonte om het gés pas aan te steken, wanneer de pan is opgezet. Dat de spij zen zoo vlug mogelijk aan de kook worden gebracht, spreekt vanzelf, en er is wel geen huisvrouw in ons land, die niet de voortvarendheid bezit, welke even spreekwoordelijk is gewor den als de netheid van 't legendarische Buikslooter vrouwtje, dat eens den toegang tot haar woning aan een zeer hooggeplaatst persoon weigerde, om dat ze pas alles geveegd en geboend had. Eens per dag afwasschen inplaats van twee of driemaal is gveneens een gewoonte, welke in tal van huisgezin nen reeds wordt gevolgd en waarmee vooral de heer des huizes zich kan vereenigen. Voor zoover hij uit hoof de van de gezinsomstandigheden zich verplicht gevoelt mede de handen uit de mouwen te steken. Bezuinigen heeft steeds een onaan- genamen klank, doch in dit geval be- teekent het slechts: bevordering van eigen belang. In geen huisgezin mag men dit ove rhet hoofd zien. De over heid heeft den plicht de verbruikers te wijzen op de mogelijkheden, die er bestaan, om tot belangrijke besparing op het verbruik van gas en electri citeit te komen. De enkeling doet daar om goe<f zich naar die aanwijzingen te gedragen, want wanneer de besparing niet voldoende zou worden doorgezet, zouden de gevolgen minder aange naam zijn. Afsnijding van den toevoer bij overschrijding van het toegemeten rantsoen brengt een gezin in moeilijk heden, doch het is de straf op een on verantwoordelijk verbruik in tijden, waarin de grootste zuinigheid nu een maal onvermijdelijk is. Controleert daarom geregeld uw gas- en electrici teitsverbruik. WINTERHULP BKENGT LICHT IN VELE GEZINNEN. STEUNT DAAROM WINTERHULP. GIRO 5553. STRIJDT VOOR EUROPA Dnllsche vliegers besloken Am er ikaansch- Br 11 sche transportschepen Het Duitsche weermachtsbericht van gis teravond luidt: Bij plaatselijke gevechtshandelingen in het gebergte tusschen Noworossijsk en Toeapse werden enkele hoogten veroverd en op verscheidene plaatsen vijandelijke aanvallen afgeslagen. In den Tereksector beïvloedden bijzon der moeilijke weer- en terreinomstandig heden de aanvalsgevechten van de Duit sche en Roemeensche troepen. In weerwil van krachtige tegenaanvallen werden in hevige gevechten vorderingen gemaakt. Ten Noord-Oosten van MoSdok werd in een hevigen sneeuwstorm een cavalerieregi ment der bolsjewisten en een andere vijan delijke strijdgroep in een eigen aanval uit eengeslagen. In Stalingrad activiteit van stoottroe pen. Aan het Donfront sloegen Roemeensche troepen den aanvallenden vijand in een te genaanval terug. Stoottroepen vernietigden ten Noord-Westen van Woronesj een aan tal vijandelijke kazematten met de bezet tingen. In den centralen en den Noordelijken sector van het front zetten sterke forma ties gevechtsvliegtuigen in geconcentreer de aanvallen den strijd tegen het vijan delijke ravitailleeringsverkeer voort. Volle stations werden vernield, verscheidene treinen en opslagplaatsen van levensmid delen getroffen. Des nachts wierpen gevechtsvliegers in stallaties van het station Toropez in brand. In Noord-Afrika hebben de Duitsch-Ita- liaansche troepen zich verder naar het Westen verplaatst. De achtervolgende vyand werd in hevige achterhoedegevech ten opgehouden. Duitsche jachtvliegtuigen schoten vijf Britache jagers neer. Eskaders gevechtsvliegtuigen en duik- booten hebben bij de aanvallen overdag en des nachts, die zich over een grooten af stand uitstreken, op de Amerlkaansch- Britsche vlootstrijdkrachten en transport schepen voor de Fransche Noord-Afrikaan- sche kust nieuwe successen behaald. Ge vechtsvliegers nierpen een kruiser in brand en beschadigden een anderen kruiser door bomtreffers. Bovendien werden acht groote koopvaardijschepen, waaronder een passagiersschip van 19.000 b.r.t. en een transportschip van 10.000 b.r.t. verschei dene malen zwaar getroffen. Duikbooten brachten een groot troepentransportschip van 14.000 b.r.t. tot tinken, beschadigden een troepentransportschip van 18.000 b.r.t door twee torpedotreffers en vernietigden een korvet. In een nachtelijkcn aanval op een beschermde formatie kruisers werden twee vijandelijke oorlogsschepen getorpe- deer l, waarvan er een in de lucht vloog, terwijl de ondergang van het andere schip door de sterke rookontwikkeling niet kon worden waargenomen. Britsche bommenwerpers wierpon in den afgoloopen nacht brand- en brisantbommen op enkele plaatsen in Noord- en Noord- West-Duitschland. De bevolking leed ge ringe verliezen. Bij deze aanvallen en bij aanvallen overdag op de kust van de be zette gebieden in het Westen verloor de vijand twintig vliegtuigen, waaronder ook verscheidene viermotorige bommenwer pers. Batterijen vèrdragend geschut van de Duitsche marine en het leger beschoten Dover, Folkestone, vyandelijkc batterij stellingen aan de Kanaalkust en doelen in het Kanaal. MAARSCHALK PETAIN NEEMT HET OPPERBEVEL OP ZICH „IK HANDHAAF MIJN BEVEL". Naar Havas-Ofi meldt, is officieel mede gedeeld, dat maarschalk Pétain in afwezig heid van admiraal Darlan het opperbevel over de strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht op zich genomen heeft. Nadat bekend was geworden, dat maar schalk Pétain het opperbevel op zich had genomen, hebben de in Vichy aanwezige ministers verzocht door hem te worden ont vangen. Bij deze ontvangst gaven zij den chef van den staat de verzekering van hun vertrouwen en loyauteit. Groot opgemaakt publiceeren de te Pa rijs verschijnende bladen vanochtend het bericht, dat maarschalk Pétain het opper bevel op zich heeft genomen. Marcel Déat schrijft in de „Oeuvre": Ieder in Frankrijk, die nog eenig bloed in de aderen heeft, kent zijn plicht en moet zweren hem te vervul len. De „Petit Parisien" noemt het een leu gen .wanneer de Angelsaksere beweren, dat zij na hun overwinning Frankrijk zijn ko loniën zullen teruggeven. Men heeft naar de wapens gegrepen ondanks alle afper singsmanoeuvres van den kant van de geal lieerden en ondanks de numerieke zwak heid der Franschen ten einde de onafhan kelijkheid en trots van Frankrijk te be houden. Aldus luidt het Fransche antwoord op de leugen van Roosevelt. De „Cri du Peuple'' maakt er opmerkzaam op. dat de Amerikaansche spionnage-agenten onder de talrijke Joden in Afrika hun meest waar- devolle hulp hebben gezocht en gevonden. Maarschalk Pétain heeft tot de Franschen van het moederland en van het Imperium een boodschap gericht, waarin hij hen op wekt, de gebeurtenissen met de grootste kalmte af te wachten. Maarschalk Pétain heeft aan admiraal Darlan en de bevelvoerende generaals in Noord-Afrika een telegram gezonden, dat als volgt luidt: „Ik heb bevel gegeven u te gen den aanval te verdedigen. Ik handhaaf mijn bevel". Naar uit Sevilla wordt 'gemeld, hebben de leiders der Mohammedaansche geloofs gemeenschap in Marokko via Radio Rabat een oproep gericht tot de inlandsche bevol king, waarin deze wordt aangespoord zich aan tc sluiten bij den strijd tegen de En- gelsche en Amerikaansche indringers, daar deze de bondgenooten zijn van de godloo- zen te Moskou. DE KRIJGSOPERATIES. Op grond van een officieel communiqué van Vichy kan de situatie van Dinsdagoch tend in Noord-Afrika als volgt worden ge kenmerkt: In Marokko houden de Fransche troepen de vijandelijke landingsstrijdkrachten in de buurt van Fedala, Safi en Port Lyautey in bedwang. Aan de grens van Casablanca houden de Fransche troepen ondanks vin nige aanvallen van superieure tanktroepen nog steeds stand in het Oosten der stad. Casablanca is zwaar beschoten, maar zoo wel land- en kustbatterijen als het slag schip „Jean Barthebben $it vuur leven dig beantwoord en de Amerikaansche troe pen op een afstand van enkele kilometers van de stad tegengehouden. In de omgeving van Oran marcheeren de uit het achterland komende troepen op de stad toe om een poging te doen haar te ontlasten. De houding der Marokkaansche troepen onder generaal Nogues is bijzon der. Zij hebben den tegenstander gedwon gen de landingspoging bij Mehdia geheel op te geven. In Algiers marcheert een Amerikaansche colonne in de richting Boesaad. De Fran sche troepen in het binnenland treffen voor bereidingen voor den tegenstand. In de buurt van Blida en Kolea houden zü nog stand. Naar Havas meldt, hebben de Arae- kaansche troepen Dinsdagochtend kans gezien ter aanzienlijke sterkte in Oran binnen te dringen en de stad te bezetten. In de berichtenultzendlng van 12.30 uur gaf de Fransche omroep een over zicht van den toestand In Noord-Afri ka. Anders dan buitenlandsche berich ten zeggen, aldus de omroep, is de stad Oran nog in Fransche handen. De ge vechten duren voort. De Fransehen hebben opzettelijk de haven versperd. Het Zuiden van de stad kon bevrijd worden. In Marokko zetten de Fransche troepen den tegenstand voort. Zij konden zich mees ter maken van de inheemsche wijk van Mehdia. Anders dan in vroegere berichten is gemeld, hebben te Mogador en te Agadir geen Engelsch-Amerikaansche landingen plaats gehad. Havas-Ofi meldt uit Algiers: Om 17.15 uur werd gisteren In Algerije en Tunis alarm gemaakt. In Algerije kwam de luchtdoelartillerie in actie. Naar Havas meldt, heeft de Fransche re sident-generaal van Algerië bekendge maakt, dat in tegenstelling tot Amerikaan sche en Engelsche berichten tot op dit De Führer tijdens zijn rede in de Löwen braukeller in Mlinchen, welke hy ter gele genheid van den Heldengedenkdag van 9 November hield. telefoto Hoffmann-Stapf Pax Holland m). WIE 6ERE6ELD GAS- EN ELECTRICITEITSVERBRUIK CONTROLEERT, KAN TIJDIG ZELF INGRIJPEN oogenblik geen operatics ten Oosten van de baai van Algiers zijn geschied, maar dat aan dit deel der Algerynsche kust volko men rust heerscht. De Fransche zender Rabat heeft volgens een bericht uit Sevilla Dinsdag meegedeeld, dat in de nabijheid van Port Lyautey zware gevechten zijn ontstaan en dat de situatie te Casablanca dreigend is. De aanvallers hebben de stad zonder rekening te houden met de bevolking onder hevig vuur geno men. Een sterke Amerikaansche afdecling is in de nabijheid van de stad tegengehou den en met mitrailleurvuur uiteengedreven. Omtrent de gevechten in Fransch Noord- Afrika meldt de „Daily Telegraph", dat de vlootbotsingen ter hoogte van Casablanca veel ernstiger zijn geweest dan de gevech ten te land. Uit Algeciras wordt gemeld, dat vijf Oceaanschepen, door het Roode Kruis ge kenmerkt als hospitaaL-ichepen, Dinsdag middag uit den Atlantischcn Oceaan in Gi braltar binnenliepen en na korten tijd in dezelfde richting weer uitvoeren Verscheidene koopvaarders in do haven van Gibraltar zijn eveneens als lazaretsche pen in dienst gesteld en van het Roode Kruis voorzien. Naar Havus-Ofi uit Port au Prince meldt, heeft Haiti de betrekkingen met Frankrijk verbroken. Volgens een extra bericht van den Brlt- schen nieuwsdienst uit Washington, heeft president Roosevelt Dlnsdr» dat Churchill en hij besloten hebben, dat een tweede front In Europa vóór het volgend Jaar niet uitvoerbaar 1«. Naar de Engclsch.e nieuwsdienst uit Washington meldt, heeft president Roose velt Maandag nog verklaard, dat de bijzon derheden van het offensief in Afrika in Juli waren uitgewerkt. De plannen voor de actie waren tusschen hem en Churchill ongeveer twee weken na Pearl Harbour besproken, toen Churchill zich in de Ver. Staten be vond. Tijdons het bezoek v*n ChurchMl aan Moskou is het offensief óok me tStalln be sproken. Roosevelt gaf weliswaar als rijn mee ning te kennen, dat het offensief blijkbaar jgoede vorderingen maakt, maar waar schuwde toch vor ongerechtvaardigd op timisme en pessimisme. Zoowel de aanval in Noord-Afrika als aanvalsplannen op het Europeesche vasteland zijn besproken, zoo zoide Roosevelt. Men heeft echter moeten inzien, dat het oprichten van een tweede front in Europa vóór het volgend Jaar niet uitvoerbaar is. Met Churchill en den ge- combineerden gcneralen staf is de moge lijkheid besproken van een uitgebreide frontalen aanval over het Kanaal ln ver band met de kwestie der toereikende ver zorging en aanvoer van troepen, munitie, schepen, en andere hulpmiddelen. Hoe nauwkeuriger men zich met deze kwestie bezig hield, des te duidelijker werd het, dat een dergelijk offensief niet in het Jnnr 1942 zou kunnen' worden uitgevoerd. AFSTAND. EI gebeuren in dezen tUd nogal eens dingen, die niet bevorderlijk zijn voor je arnuwrn, tenminste niet voot de rust daarvan. Dot gaat nu eenmaal zoo in een oorlog en daar moeten wij maar vrede n-.ee hebben. Vrede met iets heb ben :a een belangrijk ding in dagen van oorlog. Belangrijker dan boter of oen mahche biefstuk. En tenslotte: wij mer ken langzamerhand steeds duidelijker, ilnt alles op den duur went. Van koffle- surrograat tot bommenwerpen toe. Vroeger hielden beiden ons wakker, nu slopen wy er heerlijk bij. Ik wil maar neggen, dat de afstand tusschen ons leven van vroeger en nu stents grooier wordt. Hoe verder de tijd schrijdt, hoe grooter wordt de afltfand. Laat Ik het U duidelijk maken. Vroeger vermaak ten wij ons met yo-yo, (weet U nog wel, d«t kinderachtige spelletje!) ver- schc kadetjes, 8-urendng, vergeten schoolkinderen, malaise, nieuwe haring, de L ut ine en de Spamischo schatgra vers. De cultuur van ons volk hod blijkbaar niet veel beter», behalve dan wat ordinaire of sentimmteele liedje* en een min of meer uitgekleed© revue. Nu zijn wij genaderd tot menschen, die met inspanning van al hun krach ten de lucht zitten tc verdedigen en anderen, die druk aan het inpakken zijn om straks de evoeuatie het hoofd te kunnen bieden. Maar ik ben licht zinnig op dit punt Ik verdedig de lucht niet <*n ik blijf, zoolong ik kan, gezel lig bij mijn spullen zitten. En ik droom over afstanden en room soezen en de wilde puazta en de vaart over Oceanen. Als ik wakker word, zal ik wel mar ken, of ik prettig gedroomd heb EIRE EN DE GEBEURTENISSEN in ma v Naar uit Dublin h.l-.-cd w-nil, heeft Roosevelts gewelddaad in politieke krin gen van Zuid-Ierland vrees ten aanzien van de toekomst van Ierland doen ontstaan. Minister-president de Valera heeft bij een parade in Longfort op deze Ierland drei gende gevaren gewezen en verklaard, dat deze steeds meer toenemen. HIJ wees cp- nlcuw op den vasten wil der regeering van Dublin de neutraliteit vnn Ierlard te hand haven on tegenstand te bieden tegen eiken aanval. Ierland verlangt van niemand iets drill run vri|)i''id, r|r b nu ui In t verleden tot het bittere einde hebben ge- Todrtm KNOX OVER DEN AANVOER NAAR NOORD-AFRIKA. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft do Amrrikaainsche minister van marine. Knox, gisteren op de persconferentie ver klaard, dat de moeilijkheden en gevaren, die de aanvoer naar Noord-Afrika zal moe ten te boven komen, niet onderschat mogen /worden. Er kan geen twijfel over bestaan, >gnt eik schip en elk konvooi Afrika «kehts door „een Ocenan van duikbooten" kan be- mUm d i bt i.( Itiktnl naftttnUjk ioof Ai Amerikaansche marine en de Amerikaan sche scheepvaart een „zware extra verant woordelijkheid''. Nieuwe staatsleening een TEGEN SPECULATIE IN AANDEELEN DESNOODS NIEUWE MAATREGELEN. De uitgifte van da nieuwe pet. staats leening 1942, waarop gisteren ten bedrage van 800 millioen de inschrijving open stond, is een groot succes geworden, aldus was de verheugende mededecling vnn den secretaris-generaal van het departement van financiën, mr. M. M. Rost van Tonnin gen, op de vraag, die een redacteur van het A.N.P. herh in verband mat den uitslag vnn de emissie hedenmorgen voorlegde. Van het totale bedrag ad 1 milliard was 400 millioen bij rijksfondsen en -instellingen rplaatst. Op het overblijvende bedrag van 800 millioen stond de vrije inschrijving open. Hierop werd ingeschreven voor een bedrag van 850 880 millioen. Mr. Rost van Tonningen noemde dit een heel mooi resultaat, vooral omdat het pu bliek hier nogal snel reageert op bepaalde gebeurtenissen. Het is dubbel bevredigend, dat het publiek desalniettemin dezen keer het hoofd koel heeft gehouden en dusdanig heeft ingeschreven, dat aan do gestelde ver wachtingen volkomen is voldaan. De uitslag bewijst, dat van alle betrokken ziiden voor ongeveer de vereischte portie i.s Ingeschre ven .Er is dus aan geen enkele categorie van inschrijvers een verwijt te maken. Om trent de toewijzing kon nog geen nauw keurige mededecling worden gedaan, al mag men aannemen, dat deze zooveel mo gelijk pondspondagewijs zal plaats hebben. Met vreugde constateerde mr. Rost van Tonningen, dat het publiek door op een dergelijke wijze in te schrijven zichzelf helpt cn den staat, want door de opbrengst van deze leening en door de zeer sterk ge stegen staatson^rangsten wordt het ovcr- groote gedeelte van de uitgaven van den staat voor ongeveer een jaar gedekt, zoo wel wat de gewone als de buitengewone uitgaven betreft. Door deze leening wordt de verhouding van de geconsolideerde tot de vlottende schuld in Nederland beduidedd gunstiger dan in de meeste oorlogvoerende landen. Dit is op zichzelf toe te juichen, omdat de Ne- derlandache staat daardoor een adempauze heeft gekregen, m.a.w. dat hij veel onaf hankelijker van de credletmarkt is gewor den. f De secretaris-generaal waarschuwde het publiek niet nnn inblazingen gevolg te ge ven, die h®4 publiek zelf schade zouden kun nen berokk» non gene, r|ie in h«-t vet - leden hebben ingeschreven op de staaU- leeningen en de toegewezen stukken toen hebben behouden, zijn daarbij gord geva ren. Hij wees er op, dat de vijandelijke pro paganda in de genliieerde landen, die zelf op zeer weinig schoone resultaten kunnen bogen wat de oorlogsfinanciering betreft, er alle belang bij heeft, om de consolidatie van de Nederlandsche staatsfinanciën te verhinderen. Enkele van de inschrijvers van de vori ge 3 1/2 pet. staatsleening hebben zich la ten verleiden om de hun toegewezen stuk ken tegen een koers lager dan de emissie- koer» te verknopen. Later zagen zi) de lee ning tot enkele punten boven den emissie- koers stijgen. Zij konden het dun betreu ren. dat zmzich hadden laten verleiden tot ontijdigen eerkoop De belegging In staatspapieren, aldus de secretaris-generaal, waarborgt cene vnstr rente vnn 3pet., terwijl de aandeelen door de nieuw ingevoerde belastingen bij de tegenwoordige koersen een rendement bieden, dat veelal lager, in verschillende ge. vallen zelfs belangrijk lager is dan dat op staatsfondsen. Togen ondoordachte koersstijgingen van aandeelen zullen aldus de /»-creta- ris-gieneraal zoo noodig nieuwe rigo- PSUze maatregelen wonden genomen o.a. verlaging van rlr grens vsn 100.000, als nieuw aangekocht bedrag vnn aandeelen In den loop van dit Jnnr. De aandeelen kunnen worden gevorderd en ten detri mente van de bezitter* U-gen de laagste koersen van dit Jaor verkocht. De Nederlandsche Bank zal er toe over gaan om steekAproefsgewijze opsporingen te doen van personen, die denken zich nnn den aanmeldingsplicht te kunnen ontrek ken. waarbij hier gewezen wordt op de geldboete van onbegrensde hoogte, die kon worden opgelegd bij ontduiking van de voorschriften. Het nemen van dergelijke maatregelen geschiedt uitsluitend ten be hoeve van den kleinen belegger, die hier door gevrijwaard wordt tegen aankoopen van aandeelen op een te hoog niveau, het geen later ernstige verliezen voor hen zou kunnen mogbrengen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1