U.V.S.-VEL0X [ZATERDAG 10 OCTOBER 1942 DE LEIDSCHE COURANT 2 R«d. Bollenland i Mr. H. Getse. Lelden: Red. Sud ca Sport: M. Zonderop. Lelden: Red. Omgeving i L. Rooien. Lelden Red. Letteren en Kunst i Fr. Schneiders. Leiden; verantwoorde lijk voor dt advertentiCni C de Helden. Lelden. WEERBERICHT Zon onder 18.59 ppr Zaterdagavond Zon op 7.56 uur Zondagmorgen. Zon onder 18.56 uur Zondagavond. Zon op 7.58 uur Maandagmorgen. Tassehen deze tijden moet worden ver duisterd. 10 October: De maan komt Zaterdagoch tend om 7.56 uur op en gaat om 7.30 onder. 11 October: De maan komt Zondagoch tend om 9.12 uur op en gaat Zondagavond om 7.59 uur onder. 12 October: De maan komt Maandag morgen om 10.29 uur op en gaat Maandag avond om 8.32 uur onder. 13 October: De maan komt Dinsdagvoor- Jiüddag om 11.45 op en gaat Dinsdagavond om 9.10 uur onder. 14 October: De maan komt Woensdag middag om 12.58 uur op en gaat Woens dagavond om 9.56 uur onder. 15 October: De maan komt Donderdag middag 14.03 uur op en gaat des avonds 10.49 uur onder. HUISPERSONEEL OOK ONDER DE ZIEKTEWET. Wij hebben gisteren medegedeeld, dat het nog altijd ibes taande beletsel tegen het onder de werking van de Ziektewet bren gen van het huispersoneel is weggenomen, terwijl tegelijk een uitvoeringsbepaling is vastgesteld, waardoor degenen, die bij een particulier in loondienst werkzaam zijn voor het verrichten in diens huishou ding van huiselijke of persoonlijke dien sten, onder de Ziektewet vallen, indien zij bij hun werkgever inwonen dan wel ten minste vijf dagen per week bij denzelfden werkgever werkzaam plegen te zijn. Deze bepaling, welke op 1 November a.s. ingaat, komt tegemoet aan een lang gevoelde sociale behoefte. Niet alleen is aian het huispersoneel thans bij ziekte een behoorlijke uitkeering van ziekengeld ver zekerd, doch ook in de medische behande ling, ziekenhuisvenpleging, enz. is nu op redelijke wijze voorzien, doordat de betrok kenen als gevolg van hun opneming in de Ziektewet tevens onder het Ziekenfond- senJbesluit komen te vallen. Wat dit laat ste betreft bestonden weliswaar reeds voor de werkgevers zekere verplichtingen, doch de werking hiervan bleek in de practijk nogal eens ongelijk te zijn. Hieraan is nu een einde gemaakt, daar de betrokkenen in aanmerking komen voor alle verstrek kingen, waarop het Ziekenfondsenbesluit den verplichtver zekerde recht geeft. Ook voor de werkgevers moet deze regeling haar aantrekkelijke zijde hebben, daar zij thans immers tegen een vaste premie van 2 pet. van alle risico betreffende de medi sche verzorging van hun huispersoneel ont heven zijn. VERZUIM KOST GELD. Stuur tijdig Uw kinderbijslaglijst in. De Centrale Persdienst van het Neder- landsche Arbeidsfront meldt: Het blijkt, dat de arbeiders, die voor kin derbijslag in aanmerking komen, er nog steeds niet allen van op de hoogte zijn, dat bij niet tijdig indienen dér betreffende lijsten het recht op den kinderbijslag komt te vervallen. Het betreffende wetsarikel bepaalt, dat dé bijslag verjaart, indien de lijsten niet binnen vier maanden na het kwartaal, waarvoor bijslag wordt aangevraagd, zijn ingediend. Bij de uitbetaling over het eer ste kwartaal van dit jaar moest voor het eerst met deze bepaling rekening worden gehouden. Men heeft echter aangenomen, dat nog niet alle rechthebbenden hiervan op de hoogte waren en heeft aan velen, die met de inzending van him lijsten te laat waren, alsnog hun bijslag uitbetaald. Bij de uitkeering over het tweede kwar taal zal men echter de betreffende wette lijke voorschriften streng toepassen. Op 1 November a.s. loopt de termijn van indiening voor de lijsten over het tweede 'kwartaal van 1942 af, dus over de maan den April, Mei en Juni. Belanghebbenden dienen er dus voor te zorgen, dat de lijsten over het tweede kwartaal op tijd! dus uiterijlk op 31 Octo ber as. bij het betrokken orgaan volle dig ingevuld zijn ingezonden. Verzuim kost hier geld. OUDERDOMS- EN INVALID ITEITS- RENTEN. Komen niet in aanmerking bij steun- verleening. Bij de invoering op 1 Juli 1941 van de tijdelijke verhooging van bepaalde ouder- doms- en invaliditeitsrenten met een bij zonderen toeslag is destijds bepaald, dat deze bijslagen geen invloed mochten uit oefenen op de .beoordeeling van een aan vrage om steun krachtens een door de overheid vastgestelde steunregeling of op de vaststelling van de hoogte van steun bedragen, die op grond van zulk een rege ling worden toegekend. Tevens werd dien gemeentebesturen verzocht bij uitkeerin- gen kraohtenns de Armenwet eenzelfde ge dragslijn toe te passen. De bedoeling van een en ander was om te verzekeren, dat de belanghebbenden over de geheele li nie ten volle profijt zoudien hebben van de ■hun toegekende bijslagen. In de praktijk is gebleken, dat zich toch nog een leemte voordeed en wel ten aan zien van de ouderdomspensioenen, toege kend krachtens een aan de onderneming, in wier dienst de belanghebbende had ge werkt, verbonden pensioenregeling, veelal werden bovenbedoelde bijzondere toesla gen, op welke de pensioentrekker aanspraak had, op de ouderdomspensioen in minde ring gebracht zoodat de bijzondere toeslagen feitelijk ten goede kwamen aan de bijzon dere pensioenfondsen. Dit is thans onmogelijk gemaakt door een besluit van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken, waarbij het toepassen van zulk een aftrek ontoelaat baar wordt verklaard. DE NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST. Thuiskomst van uitgezonden kinderen. Gisterenmiddag kwamen 55 kinderen aan het station S.S. terug, die voor een viertal weken door den Nederlandschen Volks- dienst waren uitgezonden naar de Steeg (bij Arnhem). Precies op tijd arriveerde GEMENGDE BERICHTEN TWEEHONDERD ARRESTATIES IN EEN ZAAK Amsterdaxnsche firma verkocht clandestien zeemleer op groote schaal. Eenigen. tijd geleden werd te Vught een man aangehouden, die een partij zeemleer te koop aanbood tegen fantastische prijzen. Aldra bleek, dat men met hem een uiter mate goede vangst had gedaan. Er bleek namelijk een groote Verkooporganisatie te bestaan, die dit zeer zeldzaam geworden goed clandestien in den handel bracht. Op den man werd bij fouilleering een notitie boekje gevonden, waarin de namen van' talrijke leden van deze organisatie stonden genoteerd, zoodat het voor de politie niet moeilijk was de zeer grootsch opgezette affaire uit te zoeken. Als resultaat van het voorloopig onder zoek werden eerst eenige Vughtsche inge zetenen in arrest gesteld, waarna het on derzoek werd voortgezet te Amsterdam, daar was gebleken, dat een firma te dezer stede de hoofdschuldige in deze zaak moest zijn. Een der firmanten, de eigenlijke orga nisator van dezen uitgebreiden clande- stienen handel in zeemleer, is voortvluch tig. Hij kon tot héden niet worden achter haald. De firma, die na Mei 1940 vrijwel geen zeemleer meer aan haar afnemers had verkocht, doch haar enorme voor raden had opgehoopt om deze op het gun stigste oogenblik in den clandestienen han del te brengen, zal zich thans ook voor den inspecteur van de Prijsbeheersching heb ben-te verantwoorden. Talrijke verlcoopers en wederverkoopers zijn aangehouden. Over het geheele land zijn thans in deze zaak meer dan tweehonderd aanhoudingen verricht. Het onderzoek naar dit ongewoon wijd vertakte complot duurt nog voort. 39.000 sigaren ontvreemd. De directie van een sigarenfabriek te Amersfoort heeft aangifte gedaan dat ten nadeele van haar fabriek 19 pakken, tezamen inhoudende 39.000 sigaren, welke ter verzending aan de Nederlandsche spoorwegen waren aan geboden, zijn ontvreemd. De recherche heeft de zaak in onderzoek. Voor zijn woning doodgevallen. De 86-jarige oud-organist der Basiliek te Meerssen, J. Timmermans, is voor zijn wo ning van een trapje gevallen en korten tijd later aan de gevolgen van dezen val over leden. Inbrekers te Bloemendaal gearresteerd. Dezer dagen ontdekte een inwoner van Bloemendaal, dat twee mannen bezig wa ren in te breken in een tijdelijk onbe woonde villa aan de Cearalaan aldaar. Bij zijn nadering sloegen de inbrekers op de vlucht, waarbij zij een vloerkleed, dat uit de villa afkomstig was, achterlieten. De politie werd gewaarschuwd en liet het huis bewaken, daar zij vermoedde, dat de, ongewenschte bezoekers nog eens terug zouden komen. Inderdaad verschenen Don derdagavond twee mannen, die de villa binnengingen. Enkele oogenblikken later waren zij gearresteerd door de recher cheurs, die zich in het huis verdekt had den opgesteld. Het bleken de gebroeders van der V. uit Haarlem te zijn, die reeds meermalen met de politie en justitie in aanraking waren geweest. De mannen, die fietsen bij zich hadden, werden naar het politiebureau overgebracht, doch op weg daarheen wierpen zij plotseling hun fietsen voor de voeten der rechercheurs en namen de vlucht. Toen zij niet voldeden asm de sommatie, te» blijven staan, losten de poli tiemannen eenige schoten, waardoor de eene vluchteling in een arm en de andere in een been getroffen werd. Deze laatste moest naar een ziekenhuis te Haarlem wor den overgebracht, zijn broer werd in het politiebureau te Bloemendaal opgesloten. Spoorwegdiefstallen achterhaald. De gemeentepolitie te Eist is er in geslaagd een drietal benden te ontmaskeren, die reeds maandenlang op en bij het»spoorweg- emplacement opereerden. Zij braken goe derenwagons open en roofden daaruit aller lei artikelen, die daarna in den zwarten handel verdwenen. Nadat nachtelijke sur veillance geen resultaten had opgeleverd, kreeg de politie een draad in handen bij de arrestatie van een reiziger uit Nij megen. Uit zijn koffertje kwamen tal van artikelen te voorschijn, welke klaarblijke lijk van diefstal afkomstig waren. On middellijk werden huiszoekingen verricht en spoedig had men toen voor een groote waarde aan gestolen goederen achterhaald o.m. een aanzienlijke partij kousen, rook waar, kazen, doozen bonbons, zoolleer, damesmantels, heerencostuums enz. In verband hiermede konden 7 personen wor den gearresteerd, o.w. twee verdacht van heling. Deze zaak leidde voorts tot de ar restatie van nog twee andere benden, zoo dat in totaal 15 persons werden inge rekend, terwijl vele processen-verbaal werden opgemaakt tegen menschen, die van deze gestolen goederen hebben ge kocht. 2050 de trein met den opgewekten kindergroep. We hebben aldus deelt een berichtgever ons mede natuurlijk een praatje ge maakt met de jongens, die zeer te spreken waren over de „fijne" vacantie, die ze daar hadden doorgebracht. Men kon het den jongens wel aanzien, dat ze allen in gewicht waren toegenomen (van 410 pond). Alle jongens hadden nog wel 4 weken willen blijven, zoo echt hadden ze het naar hun zin gehad. Maar ja, er zijn nog vele hon derden andere kinderen, die ook eens uit willen. En dat laatste zal weer spoedig gebeuren, want a.s. Donderdag, 15 October, vertrekken er 72 jongens en meisjes voor 4 weken naar Egmond aan Zee. De trein zal om 11.24 H.S. (Den Haag) vertrekken. Wij hopen, dat deze nieuwe groep het ook weer naar zijn zin zal hebben en gezonder en sterker zal terugkeeren. Sportpark Wassenaarscheweg Donateurs alleen toegang op vertoon van diploma. 22iS SPORT VOETBAL A.S.C.L.F.C. Voor deze plaatselijke ontmoeting zal L.F.C. als volgt in het veld 'komen: doel:H. W. Duffels, achter: G. Cra- ma, J. Koning; -midden: J. Kukler. B. Pij nakker, J. Neuteboom sr.; voor J. Sire, J. Laurier, T. Heireür, A. Link, J. v. d. Blom. Blauw ZwartRoodenburg. De Leid- sche derde klasser Roodenburg komt mor gen in Wassenaar tegen Blauw Zwart als volgt uit: doek M. du Prie; achter: G. K. Martjjn, A. Zierikzee; midden: N.N., P. v. Polanen en Al. du Prie; voor W. v. Dorp, J. v. d. Weyden, J. Binsbergen, Ant. du Prie en P. Fakkel. AW. Het programma voor morgen luidt, als volgt: Den Haag: HVV 6—RK AVV 3, 12 uur; Loosduinen: GDA 2RK AVV 2, 12.30 uur; Leidschendam: RKAVV bVVP, 12.30 uur; Den Haag HDV 1— RK AW 1, 2 uur; Den Haag: PATS—RK AVV c, 2.15 uur. BILJARTEN Ned. Biljart Bond afd. Leiden. De uit slagen van de voortgoze/tte wedsitrijlden om 't driebanden kampioenschap waren: ItersonG. M. Teegelaar 1430 car., B. Teegelaar—de Roo, 30—14; G. M. Teege laar— Paauw 30—16; Schoutende Roo 2130; PaauwIterson 20—30; SiraB. Teegelaar 23—30; Schouten—Sira 30—21; G. M. Teegelaar—Sira 30—22 en Schouten B. Teegelaar 1430. G. M. Teegelaar evenaarde de mooie serie van J. van Sira. De laatste partijen worden as. Dinsdag verspeeld in „De Poort van Cleef". Het programma voor de eerste week van de competitie luidt; Maandag a.s.: T.O.G. 5 T.O.G 6; Dinsdag: Carambole 2T.O.P. 3, T.O.P. 2—P. v. Cleef 3, Vierk. 2—I.D.O. 3. Woensdag: O.SX. 3—T.O.G. 7, P v. Cleef 2—T.O.P. 1, B.O.S. 1--O.S.L. 1, T.O.G. 3— T.O.G. 4, Vierk. 1—S.D.O. 2. Donderdag: B.O.S. 2O.S.L. 2, P. v. Cleef 4—B.O.S. 3, T.O.G. 8—Vierk. 3. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 11 OCTOBER 1942 HILVERSUM L 415.5 M. 7.30 Gram.; 8.30 De zin van het boer zijn; 8.45 Frie- sche liederen; 9.00 BNO Nieuws; 9.15 Bij 't opgean fen 'e sinne, lezing; 9.30 Zondag morgen zonder zorgen; 10.30 Deutsche Stunde; 11.30 De stem der SS; 11.45 Neer- lands stem van het Oostfront; 12.00 BNO Nieuws; 12.15 Het Ned. Kamerkoor, het A'damsch Bachorkest en orgel; 12.40 Duitsch Volksconcert; 14.00 Omroep- Symphonie-Orkest; 15.00 Europeesche schrijvers; 15.20 Omroep-Symphonie orkest; 17.00 Zondagmiddagcabaret; 17.45 BNO Sportuitslagen en Oostlandpraatje; 18.00 Sport van den dag; 18.30 Gerard van Kra- velen; 19.30 BNO Nieuws; 19.50 Cello en piano. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio- Centrales; 20.15 Voordracht met gram.; 20.45 Gram.; 21.15 Composities van Peter Kreuder; 21.45 BNO Nieuws; 22.00 Gram. HILVERSUM H. 301.5 M. 7.30—9.15 Zie Hilversum I; 9.15 Als de bladeren vallen, luisterspel voor de jeugd; 9.45 Voordracht; 10.30 Studiodienst; 11.30 Gew. muziek; 11.45 De kerk in zonde en heerlijkheid, lezing; 12.00 BNO Nieuws; 12.30 Toespraak door H. J. Woudenberg; 12.45 Gram.; 13.00 Ned. Verbond voor Sibbekunde; 13.15 Gram.; 13.30 Woestijn-bries, muzik. progr.; 14.00 Op vleugelen der fantasie, luister spel; 14.45 Parade der prominenten (gr.pl.); 15.45 „Die Perle von Tokay", operette; 17.00 Boekenschouw; 17.20 Septet concert; 18.00 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest; 18.30 BNO Nieuws; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO Mil. weekover zicht; 19.00 Ned. taalclub; 19.30 Cabaret Cameleon; 20.00 BNO Eng. uitzending. (Voor de Radio-Centrales: Gram.). Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales; 20.15 Symphonie van Schubert (gr. pl.); 21.45 BNO Nieuws en. Mil. overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.2024.00 Zie Hilver sum I. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 7.3024.00 Hilversum I. 2e Programma: 7.3022.15 Hilversum II. 22.1524.00 Buitenl. Progr. 3e Programmal: 7.0024.00 Buitenl. Progr. 4e Programma: 7.0024.00 Buitenl. Progr. IS UW RADIO DEFECT? Bel' 24244 De Radiotechnisehe Dien^J I E.M C O n.v NIEUWE KI.UV"? 2075 MAANDAG 12 OCTOBER 1942 HILVERSUM L 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.30 BNO Nieuws; 7.40 Gram.; 8.30 BNO Nieuws; 8.40 Het liefdeleven in de natuur, voordracht; 8.50 Gram.; 9.30 Spiegel van den dag; 9.40 Ochtendvaria; 10.00 Musi- quette; 10.30 Voordracht; 10.45 Helmut Zacharias en zijn orkest;. 11.30 Zang en piano; 12.00 Almanak; 12.05 Klaas, van Beeck en zijn orkest; 12.45 BNO Nieuws; 13.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 14.00 Elck wat wils; (15.00 Causerie: „Over de vrijage der dieren"); 16.45 BNO Nieuws; 17.00 Orgelconcert; 17.30 .Vandaag 450 jaar geleden, luisterspel; 18.00 Otto Hendriks en zijn orkest; 19.00 Pol. weekpraatje; 19.15 Gram.; 19.30 BNO Nieuws; 19.50 Gerard van Krevelen en zijn orkest. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales; 20.15 Concertgebouw orkest; 21.30 Zigeuner- lieder (gr. pl.); 21.45 BNO Nieuws; 22.00 Gram. HILVERSUM H. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Ochtendgymn.; 7.50 Sportnieuws; 8.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder; 8.15 Gram.; 8.30 BNO Nieuws; 8.40 Gram.; 9.15 Voor de huis vrouw; 9.20 Omroeporkest; 10.00 Godsd. uitzending; 10.30 Kamermuziek (gr. pl.); 11.00 Voor de kleuters; 11.30 Sylvestre Trio; 12.35 Gram.; 12.45 BNO Nieuws; 13.00 Op bezoek bij de familie de Boer; 13.15 Orkest- concert; (14.00 Godsd. uitzending); 15.30 Voor de vrouw; 15.45 Tito Schipa zingt door prof. P. Stammeyer 85e Week 1117 October. DE TWEEDE BRIEF AAN TIMOTEÜS 4:1—EINDE. DE BRIEF AAN TITUS. Paulus begrijpt, dat het einde van zijn leven nadert; zijn zielenijver wordt ge prikkeld door de dreigende dwalingen en de daaraan verbonden gevaren. Hij zal de zielen slechts kunnen bereiken door mid del van zijn helpers, doch deze zullen dan ook moeten aanpakken. Een vermaning in dien geest tot Timoteüs is de inzet van het laatste hoofdstuk. Een heerlijke rust spreekt uit 4:78. Paulus heeft steeds ge handeld met een zuivere meening, ook toen hij de Kerk vervolgde (zie ook Joh. 16:2) en daarom kan hij gerust zijn: een kostbaar voorbeeld! Deze verklaring is voor Timoteüs een waarschuwing om zich niet te bedroeven over Paulus' dood, doch te zorgen eens zijn deelgenoot te worden. In Demas (4:10) hebben we het voor beeld van een apostel, die de lasten van het apostolaat ontvlucht: deze korte me- dedeeling is een bedekte herhaling van I Cor 1012: „Wie meent te staan, zie toe, dat hij niet valt"! Verder geeft Paulus een reeks persoonlijke mededeelingen, waar- tusschen hij tot tweemaal Timotgüs aan spoort spoedig te komen. Met enkele groe ten en een korte wensch sluit de brief. Titus was een der intiemste leerlingen van Paulus. Oorspronkelijk een heiden is hij waarschijnlijk door Paulus voor het Christendom gewonnen. In de Handelingen wordt hij niet genoemd, maar Paulus spreekt herhaaldelijk over hem in zijn brie ven. Op de derde missiereis behoort hij tot Paulus' gezellen. De Apostel heeft aan Titus de zorg opgedragen voor de Kerk van Kreta, waar misschien door hem reeds eerder het geloof was verkondigd. Daar deze leerling in ongeveer gelijke om standigheden verkeerde als Timoteüs, heeft deze brief veel overeenkomst met de beide voorafgaande. Paulus schreef dezen brief in vrijheid, zooals we uit zijn vrije beslissing in 3:12 kunnen opmaken. Na een plechtigen groet begint Paulus de eischen op te noemen, welke bij de keu ze der priesters moesten gelden, waarna hij waarschuwt voor de dwaalleeraars en aanspoort tot een krachtig optreden. In 1:15 hebben we het voorbeeld van een tekst, welke zeer dikwijls-" misbruikt wordt, omdat men deze woorden neemt buiten het verband, waarin ze geschreven staan: „Alles is rein voor de reinen". Pau lus veroordeelt hier de leer der Joodsch- gezinde predikers, die in de veronderstel ling, dat Moses' Wet blijft gelden, sommi ge spijzen als onrein verklaarden. Voor de Christenen echter, gereinigd in Christus' Bloed, is geen enkele spijs uit zichzelf on rein. Voor de d wal enden, die meenen, dat de Wet nog geldend is, zijn die spijzen wel onrein; bovendien maken zij door hun hardnekkigheid het voor zichzelf onmoge lijk om tot de kennis der waarheid te ko men. Hierna geeft Paulus enkele wenken om Titus te leeren, hoe hij tegenover verschil lende soorten van menschen moet staan, maar vooral hoe hij op de eerste plaats moet prediken door zijn eigen voorbeeld (2:115). Toch moet alles in zachtmoedig heid geschieden, omdat wij-zelf Paulus als Jood en vurig verdediger der voorva derlijke overleveringen. Titus als heiden in dwaling hebben geleefd, totdat wij door de genade werden gegrepen. (3:18). Een vermaning om voorzichtig te zijn in den omgang met dwalenden en niet in te gaan op allerlei twistgesprekken volgt in 3:911, waarna enkele opdrachten en groeten den brief besluiten. Bijbellezing voor de v olgende week Zondag II Tim 4: 1—13 Maandag n Tim. 4:14—22 Dinsdag Titus 1: 1— 9 Woensdag Titus 1:10—16 Donderdag Titus 2: 1—10 Titus 2:11—2:3 Zaterdag Titus 3: 4einde. £iiuAqie. ZONDAG 11 Ocofeer. Feestdag van Ma ria's Goddelijk Moederschap. Mis: Ecce Virgo. Gloria. 2e gebed! en laatste Evange lie van de 20e Zondag na Pinksteren; 3e gebed1 voor den vrede. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En TJ op het feest). Kleur: wit. MAANDAG 12 Oct. Mis van den H. Wil- fridus. Bisschop en Belijder: Sacerdotes. (Zie in het feesteigen van het Bisdom). Gloria. 2e gebed voor den vrede._ Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: wti. In de kerken van de E.E.P.P. Franciscanen: ZONDAG. 3e gebed van den octaafdag van den H. Franciscus; 4e voor den vrede. MAANDAG. Mis van den H. Seraphinus van Monte Granaro, Belijder: Justus. (gr. pl): 16.00 Viool, piano en zang; 16.45 BNO Nieuws; 17.00 Alles op zijn plaats, luisterspel; 17.30 Zang en piano; 18.00 Van heinde en vere klinkt het nieuws; 18.30 BNO Nieuws; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO Friesch praatje; 19.00 Marsch- muziek (gr. pl.); 19.15 Eenheid en ver scheidenheid. lezing; 19.30 Pianovoordracht Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales 20.15 Gevar. programma; 21.45 BNO Nieuws; 22.00 BNO Pol. praatje:* 22.10 Avondwijding; 22.2024.00 Zie Hilver sum I. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 7.15—24.00 Hilversum I. 2e Programma: 7.1522.15 Hilversum II 22.1524.00 Buitenl. Progr. 3e Programma: 7.00—24.00 Buitenl. Progr. 4e Programma: 7.00—24.00 Buitenl. Progr. WILT IETS WETEN? Vraag: over eenige buurtschappen in de omgeving. Antwoordj: Hoogmade, Oud-Ade en Groenendijk zijn géén zelfstandige gemeen ten, doch behooren resp. tot Wou'brugge, Alkemade en Hazerswoude. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF Een zeil gestolen. T. A. N. en J. A. van R., beiden uit Warmond, hadden elk twee maanden gevangenisstraf ge kregen wegens diefstal van een zeil uit een boot te Warmond, dat zij voor 25.— hadden verkocht. Zij waren in hooger be roep gekomen, omdat zij de straf te zwaar vonden. De P.G. wees er echter op, dat t^gen elk zes maanden gevangenisstraf ge- eischt was en vond twee maanden gevange nisstraf absoluut niet teveel. Derhalve werd bevestiging van het vonnis gevraagd. Uitspraak over 14 dagen. Valsche aangifte gedaan. Mej. F. E. F. te Leiden had bij de politie een valsche aangifte gedaan over een feit, dat haar overkomen was en dat in het geheel niet gebeurd was. De Politie-rechter had haar daarvoor veroordeeld tot een geldboete van 4.van welk vonnis de Officier in hooger beroep gekomen was. De P.G. wees op den ernst van dergelijke feiten en was van meening, dat deze niet met een geld boete afgedaan zou kunnen worden. De eisch werd dan'ook thans een maand ge vangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. AMBTENAAR NEGEERDE DEN BURGEMEESTER Nadat de nieuwe burgemeester van Mont- foort zijn ambt had aanvaard, had hij den ambtenaren in een bijeenkomst gewezen op hun plichten en een beroep gedaan op hun medewerking. De jonge ambtenaar van H. negeerde den burgemeester echter voortdurend, hetgeen den burgemeester na twee maanden aanleiding gaf van H. te ontslaan. Deze ging van dit besluit in hoo ger beroep bij het ambtenarengerecht te Roermond, dat hem in het gelijk stelde. Van deze beslissing ging de burgemeester in hooger beroep bij den Centralen raad van beroep, welke deze zaak gisteren heeft behandeld. De burgemeester deelde mede, dat van H. hem, sinds hij aan het hoofd der gemeente stond, nimmer had gegroet. Hij negeerde hem volkomen. Hij was trou wens ook tegenover de gemeentenaren meer dan eens brutaal. Bovendien waren werklust en werkkracht zeer onvoldoende, doch deze factoren bleken bij het ontslag niet den doorslag te hebben gegeven. Van H. ontkende onbehoorlijk te zijn opge treden. Eiken keer als de burgemeester binnenkwam groette hij hem. Hij stond wel nooit op, doch dat had hij vroeger ook niet gedaan. Op een vraag van den president of hij 's morgens wel Goeden morgen bur gemeester placht te zeggen, deelde Van H. mede steeds Goeden morgen meneer te zeggen. Tenslotte maakte de president den burgemeester er opmerkzaam op, dat deze in de stukken wel zeer onvriendelijke woorden t.a.v. het ambtenarengerecht te Roermond had gebruikt. De Centrale Raad neemt het ten dezen in ieder geval voor het ambtenarengerecht op, aldus pir. Beumer. De burgemeester bood voor de desbetreffende woorden zijn verontschul digingen aan. Hij had den betrokken-brief in haast geschreven. De uitsprak is be paald over drie weken. STADSNIEUWS VEERTIGJARIG PROFESSIEFEEST. A.s. Donderdag 15 October vieren drie Zusters Dominicanessen van het R.K. Pa rochiaal Wees- en Oudeliedenhuis haar veertigjarig professiefeest, de priorin de eerw. zuster Eulalia en de eerw. zusters Ro- sario en Philomena. De eerw. priorin is nu acht jaar als zoo danig in het Wees- en Oudeliedenhuis werkzaam. En: wij mogen geen loftrom pet steken, maar dit toch wel dankbaar constateeren: zij heeft in die acht jaar met heel veel vrucht gewerkt, het Hufe en zijn inwoners ten nutte en ten zegen! De eerw. zuster Rosarie is nu 26 jaar dus al den tijd, dat de Dominicanessen van Voorschoten de verzorging van de Inrich ting hebben aan het Huis verbonden. Zeer velen uit Leiden en omgeving ken nen en waardeeren de Zuster, evenals de andere jubüaresse, zuster Philomena, die ook reeds vele jaren voor de Leidsche wee zen en oude lieden zorgt. RETRAITE IN DE PAROHIE O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH De Katholieke Actie in de Parochie van O. L. Vr, Hemelvaart en St. Joseph Wil bij het naderen van den winter aan ifle parochianen een geestelijk geschenk aanbieden. Een geschenk, waarmede een ieder, die van goeden wil is, verheugd zal zijn. Want het geschenk brengt allen, die het willen aanvaarden, dichter by God. De merisch streeft van nature naar geluk en dit is alleen te vinden bij het volmaakte Goed, dat God is. Wie zich dus dichter bij God laat brengen, zal gelukkiger leven. Wanneer de Katholieke Actie voor u allen de gelegenheid openstelt,-om dichter te na deren tot het geluk, dan is het werkelijk een geschenk van bijzondeer waarde, dat zij den parochianen aanbiedt. Zij verwacht dan ook, dat allen, die een uitnoodiging hebben ontvangen, zich de inspanning zul len getroosten, om iederen dag op te gaan naar het huis van God. Daar zal verhaald worden van de Heerlijkheden Gods. Daar zult gij kunnen drinken - aan de heldere bron van Christus' genadegaven. Daar zult gij sterkte en moed verkrijgen. Door den druk der tijden zullen velen komen met bezwaard gemoed, maar huiswaarts zullen zij keeren frisoh en blij. De geestelijke oefeningen worden ge opend op Dinsdag 13 October des avonds 7 uur voor de vrouwen. En voor de man nen is de opening op Woensdag 14 October des avonds 8.30 uur. De leiders van de oefeningen zijn de Eerw. Paters Moone en Deltijk, van de Congregatie van den Allerh. Verlosser. Het verdere verloop van het pro gramma kan een ieder lezen bij de ingan gen van het kerkgebouw. Aan de zieken van de parochie wordt ge vraagd, om hun smarten aan den „Man van Smarten" aan te bieden tot het welsla gen van de geestelijke oefeningen. Zouden zij voor hun eigen zïeleheil één van de ge noemde Paters willen spreken, dan moeten zij hun naam en adres opgeven aan de pas torie voor Dinsdag a.s. Met God is uw leven gelukkiger. Katholieke Actie. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage alhier: Woonhuis Voldersgracht 22 in bod: 3.200.kooper de heer G. Hemerik al hier voor 3.700. Werkplaats Aalbessenpoort 1 en 2: koo per de heer J. Laven alhier voor S 600.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2