TELEFOONTJES INPAKSTER Wijziging Uitbreidingsplan. „Een Oorlogsheilige" PAULO's MELODISTEN 3 OCTOBER «Je nu*! Adverteert in dit blad VRIJDAG 2 OCTOBER 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS LAATSTE RONDLEIDING LAKENHAL. De zomertentoonstelling „Leidsche Poor ten en Wallen", welke dezen zomer in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" met zoo veel succes gehouden werd ,zal Zondagmid dag 4 October, na ruim 6000 bezoekers ge trokken te hebben, gesloten wordèn. Dien middag zal hët museum en de tentoonstel ling kosteloos toegankelijk zijn. Zaterdag middag 3 October zal om 3 uur de laatste rpndleiding onder deskundige leiding plaats vinden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen. 9301. Chr. Kooloos, Melkhandel en Levensmid- delenbedrijf (B.P.), Oegstgeest, Hooge Morschweg 78. Venn.: A. H. J. Kooloos, H. L. Kooloos en G. H. Kooloos, Oegstgeest. W ij z i g i n g e n. 4229. Bouw- en Wo ningbureau Proper, Oegstgeest, Nassaulaan 13. De zaak is d.d. 1 Sept. 1942 omgezet in een vennootschap onder firma o. d. naam: Bouw- en Woningbureau Proper. (B.P.). Venn.: G. W. Proper en B. J. Proper, Oegst- geèst. 902. L. de Vries, Leiden, Haarlemmer straat 21, handel in huishoudelijke artike len .Bovengenoemde zaak is met ingang van 1 October 1942 opgenomen in de zaak M. Blitz Co., en wordt onder dezen naam verder gedreven aan het adres: Haarlem- mërstraat 163, Leiden. 3003. C. Kooloos, Oegstgeest, Hooge Mprschweg 78, melkhandel en kruidenier. De zaak is d.d. 1 October 1942 overgedra gen aan de vennootschap onder firma: Chr. Kooloos, Melkhandel en Levensmiddélenbe- drijf. De wethouder van Fabricage, de heer Jac. Wilbrink, is verhinderd morgén spreekuur te houden. Geboren: Johanna Francina, d. van D. Hendriks en A. v.d. Sluis Jansje Gëertruida, d. van G. de Nijs en J. v. Leeuwen Alphons Maria, z. van M. H. P. Heruer en A. M, A. v. Egmond Ondertrouwd: W. v. d. Kraan, jm., 26 j. ën J. Boer, jd., 30 j. J. C. v. Steen, jm., 24 j. en R. L. Impelmans, jd. 22 j. A. Heuvelman, jm., 25 j. en W. Hofstra, jd.„ 25 j. P. de Gunst, jm., 19 j, en J. de Bruin, jd... 17 j. A. H. v. Emmerik, wedn. 57 j. en M. v. d. Ven jd., 56 j. H. Tie- bosch. jm., 25 j. en W. A. Meijer, jd., 28 j. C. Cornet, wedri., 57 j. en K. v. d. Velden, wed., 56 j. J. J. v. Hille, jm., 27 j. en M. Seret, jd., 22 j. Getrouwd: W. H. v. Rijn, jm., en P. C. A. Vreeburg, jd. Overleden: J. Bezuijen, fn., 75 j. AGENDA. Zondag, Jaltrio's 4e Sterrenparade, Stads gehoorzaal, 7.30 uur. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Vrijdag 2 October 20 uur to't Zondag 4 October 8 uUr waargënomen door de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502, de Apotheek Rëijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. RECHTZAKEN VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER Zware straffen voor bonnengëknoei. Dat er met groote gestrengheid wordt op- getredën tegen bonnenknoeiers onder vonden weer verschillende verdachten. Het waren maar vijf melkbpiinetjes ge weest, die J. R.' Broekhof te Noord- wijkerhout had verhandeld. Twee waren er van familie ën dirie hëd hij er nog bij gekocht. Twee maanden gevan genisstraf met bevel tot zijn onmiddellijke gevangenneming werd zijn straf. De koo- per van drie dezet bonnen G. Tolk uit den Haag kreeg eveneens twee maanden ge vangenisstraf met zijn gevangënneming. G. H. A. Beukeveld uit Hi 11 e gom had vöor ongeveer 1500 aan distributie bonnen verhandeld. Een broer van dezen verdaëhte kochtin Coevorden, waar hij woonde, van de boeren de bonnen op, ver zond ze nëar Hillëgoih, alwaar verdachtë ze weer verkocht aan iemand in Heem stede. De Officier eischte tegen verdachte vier maanden gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. De verdediger voerde aan, dat de trans acties te Coevorden en Heemstede waren afgesloten, waardoor de dagvaarding niet juist was^ De rechter sprak verdachte vrij, maar de Officier beloofde verdachte een nieuwe dagvaarding. Een zware straf kregen P. Th. Verhagen en C. Dijksman uit Delft. Zij hadden stam kaarten ter leen gekregen en op deze stam kaarten hadden ze van een arts extra rantsoenen weten los te krijgen met het smoesje, dat hun vrouw zwanger was, het geen niet waar was. De extra bonnen ver kochten ze. Elk van hen kreeg een jaar en zes maanden gevangenisstraf met bevel tot hun onmiddellijke gevangenneming. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Oct. Vee. 8 Fokstieren, 15 Slachtstieren, 61 Kalf- en Mélkkoeiën 400720, handel matig, 203 Varekoeien 250410, handel zeer matig, 250 Vettë koeien, 135 Pinken 190—300, handel ma tig, 95 Vette schapen, 548 Weideschapen 7090, handel vlug, 3 Zeugen, 2 Mest- varkens, 352 Biggen 10—20, handel zeer matig, 7 Paarden, 25 Veulens ƒ500—800, handel tam., 132 Bokken en geiten 2590| handel tain. Kaas. Aanvoer 41 partijen. 33 par tijen Goudsche kaas 1 srt. 61.50—62.50, id. 2e soort 6061, haidel goëd, 8 partijen Leidsche kaas le srt. 59—60, handel goed. ;DELFT, 1 Oct. Vee. Aanvoer: 5 Veu lens, 579 Runderen, 175 Graskalveren, 71 Nuchtere kalveren,, 324 Biggen, 142 Scha pen of lammeren, 72 Geiten of bokken. Kalfkoeien 375575, Varekoeien 250 400, Biggen ƒ20—28. LEEUWARDEN, 2 Oct. Vee. Aanvoer: 102 Stieren, 395 Vette koeien, 954 Melk en kalfkoeien ƒ310655, 415 Pinken 210 265, 778 Graskalveren ƒ60120, 124 Nuchtëre kalveren, 952 Weideschapen 75 —125, 204 Lammeren 4060, 14 Vette varkens, 119 Kleine biggen ƒ2055 per stuk, 162 Bokken en geiten, 120 Paarden. Totaal aanvoer 4340 stuks. Melk- en kalf koeien en Pinken aanvoer ruim, handel kalm, prijzen lager. Graskalveren aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen minder. Big gen aanvoer kort, handel kalm, prijzen prijshoudend. Schapen en lammeren aan voer ruim, handel redëlijk, prijzen duur. ren, 600 graskalveren, alle aangevoerde nuchtere kalveren, eenige schapen en eeni- gë varkens over. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ROME, 2 Oct. (Stefani) Het Italiaan- sche weermachtbericht van hedën luidt als volgt: Bij het gisteren in het weermachtbericht gemelde hevige gevecht, waarbij de vijan delijke aanval werd afgeslagen, heeft zich vooral de divisie Folgore onderscheiden. Er werden talrijke vijandelijke tanks ver nield. Tijdens eeh bombardement van Britschë vliegiuigeh op Tobroek in den af- geloopen nacht, is een vliëgtuig door vol treffers van den afweer op den grond brandend neergestort. In de omgeving van Pirgos op Kreta, is een Spitfire door Duit- sche jagers gëdwongen te landen. De vlieg tuigcommandant werd gevangen genomen. Gemeentel. Aankondiging UITLÖTING GELDLEEN1NG De burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat bij. de op 29 Sep tember 1942 gehouden uitloting zijn uit geloot 35 obligatiën ad 1.000.en 5 obli- gatiën ad 500.— van de 3lA geldlee- nipg 1937 I. Déze obligatiën worden 31 Decémbër 1942 met de tot dieti datum verloopen rente afgelost en houden met dien dag bp rente te dragen. De lijst van de uitgelote nummers ligt ter inzage op de financieële afdeeling van dë gemeente-secretarie. De Burgemeester, STEVENINCK. De Gemëente-sécretaris, VAN STRYËN. Lëiden, 2 Öctobër 1942: BESTRIJDING VAN WANDGEDIERTE. De Burgemeester van Leiden brënt nog maals in herinnering, da inzake dé bestrij ding van wandgedierte de volgendë bepa lingen zyn vastgesteld ingevolge het Be sluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken van 29/30 Januari 1940 B.Z. no. V., onver minderd de voorschriften, vastgesteld in de „Verordening, houdende voorschriften nopens behoorlijke bewoning van wonin gen" (Verzamelnummer 104): le. Het is, te rekenen van 1 April 1941 af, verboden als verhuurder of uit anderen 'hoofde een woning of gedeelte daarvan al dan niet gemeubileerd of gestoffeerd in ge bruik te geven, zonder dat een verklaring is in,geleverd bij 'het bureau van de Bevol king, Stadhuis, alhier, waaruit blijkt, d!at noch in de woning, noch in het daarin even- tuëel aanwezige huisraad wandgedierte is aangetroffen. Van het zelfde tijdstip af is het verboden bij het als huurder of uit anderen hoofde betrekken van een woning of van een ge deelte daarvan, daarin huisraad te plaatsen of aan te brengen, zonder dat een verkla ring als vorenbedoeld is ingeleverd1 bij het voormeld Bureau. Overtreding van deze bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 2 maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. 2e. Een verklaring sub le bedoeld wordt UITSLUITEND afgegeven door DE DIREC TIE VAN DEN GEMEENTELIJKE ONT- SMETTINGSDIENST, Noorderstrëat 18 (telef. 21319) en wel zoodra na de door de zen dienst ingestelde controle is gebleken, dat in de woning en/of het huisraad geen wandgedierte is aangetroffen. Voor het instellen van de controle, die, na aanvrage, op korten termijn wordt ver richt, moet vooraf tegen ontvangst van een gewaarmerkte kwitantie aan voormelden dienst worden betaald: 1.voor de controle van wonihgen -•met een huurprijs tot 800.— per jaar en 1.vöor den voor deze woningen be stem den inboedel 2.voor de controle van woningen met een huurprijs van 800.of höoger per jaar en 2.voor den voor deze wo ningen bestemden inboedel. 2047 De Burgemeester STEVENINCK. De GemeemtesecreJtanis, VAN STRYEN. NA-UITREIKING BONKAARTEN VOEDINGSMIDDELEN 11e PERIODE ÈN AARDAPPELRAARTEN Zij, die hun bonkaarten voor de 11e periode niet op tijd op de voor hen voor geschreven uitreikkantoren hebben afge haald, zullen op Maandag 5 en Dinsdag 6 October e.k. alsnog in de gelegenheid wor den gesteld, deze af te halen of te doen af halen uitsluitend aan bet uitreikkantoor Utrechtsche Veer 3. Genoemd kantoor zal voor deze uitrei king geopend zijn van 912 uur en van 1416 uur. Lëiden, 2 October 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK van de provincie Zuid-Holland nogmaals de veelevering 1942. Hoevèel is reeds geleverd? Het blijkt noodzakelijk te zijn, door mid- dël van deze mededeëlingen de veehou ders nogmaals er op te wijzen, dat alle kilogrammen vleesch, die zij na 1 Septem ber 1942 bóven den aanslag 1942 leverën, vervallen. Slechts indien vóór 1 Septem ber bóvën deh aanslag 1942 werd gele verd, zal het meerdere aantal kilogram men in mindering van den aanslag 1943 ge bracht worden. In verband hiermede wordt den vëehöuders dfingend aangeradeh de kilogrammen op' de in hun bezit zijnde levèrihgsbewijzën bijeen ie tellen en na te gaah Hóe groot hët restënt véri den aanslag nog is. Tengëvolge van administratieve moeilijkheden kan het voorkomen, dat een veehouder een oproep tot levering ont vangt, terwijl hij geheel of bijna geheel is aangeleverd. Het is dan noodzakelijk de le- vëringsbewijzen bij den Plaatselijken Bu- reauhöuder in te leveren, opdat eventueel gemaakte fouten hersteld kunnen woiden. Teneipdë vöor de vëehöuders direct eënige cohtrole mogelijk te makën, zal door den Plaatselijken Bureauhoüder op de in het vervolg te vèrzëndën oproepen aangetee- kend worden, hoeveel kilogrammen gele verd werden tot aan het tijdstip waarop de cproep werd verzonden, zoodat men zelf dë zaak kan narekenen. Extra-aanslag. Wanneer deze mededeelingen verschijnen zullen de veehouders in Zuid-Holland in het bezit gekomen zijn van den extra-aan slag 1942. Aan de achterzijde van het aan slagformulier wordt zeer duidelijk uiteen gezet, wat elke veehouder moet weten. In feite behoeft aan deze uiteenzetting niets toegevoegd te worden, maar wij willen niet nalaten er nogmaals op te wijzen, dat de aanslag 1942 gebaseerd zal zijn op de toe wijzing runderen, het zoogenaamde be drijfsmaximum van thans. Er wordt dus geen rekening gehouden mët het aantal runderen, dat men in werkelijkheid op- Stalt. Teneinde alle misvërstand te voor komen merken wij echter op, dat dë Pro vinciale Voedselcommissaris zich echter het recht voorbehoudt den in bedoelde uit eenzetting genoemden aanslag van 110 KG. per koe te verhoogen. Dit geldt speciaal voor de kleistrëken, waar ook dit jaar de veehouders een hoogeren aanslag per rund ontvingen. Ook leggen wij den nadruk op het fëit, dat de Provinciale Voedselcommissaris geen verantwoordelijkheid op zich neemt ten aanzien van het bedrijfsmaximum. Hier voor blijft de boer aansprakelijk. Mocht iri de aanstaande beperkingsperiode blijken, dat een veehouder ten opzichte van de voederpositie op zijn bedrijf, een te hoog bedrijfsmaximum heeft aangevraagd en verkregen dan zal een extra-leveringsplicht künnen worden opgelegd voor een zoodanig aantal runderen, dat we er zeker van kun nen zijn, dat de overblijvende veestapel be hoorlijk door den winter gebracht kan wor den. De datum van 18 October 1942. Over dezen datum, welke voor den boer zeer belangrijk is, wordt eiken dag gespro ken. Uit de gesprekken blijkt, dat nog veel misverstand bestaat over het wel of niet aanpassen van den veestapel op dien da tum ?n de hiermede in verband staande extra-aanslag. De extra-aanslag heeft niets te maken met de grootte van den veesta pel, doch is gebaseerd op het verschil tus- schen de toewijzing 1941—42 en de toewij zing 1942'43. Iedere veehouder, wiens toewijzing 19411942 met 10 pet. vermin derd kon worden, heeft een extra-aanslag ontvëngen. Deze extra-aanslag vervalt, in dien men op 18 Oct. den veestapel heeft aangepast aan het bedrijfsmaximum. Accepteert men den extra-aanslag dan heeft men tot 1 December 1942 edn tijd de veestapel op het toegestane peil te bren gen. Dit geldt speciaal voor degenen, die kalf koeien in hun bezit hebben, die voor 18 Öëtöber nog niet rijp zijn. Vanzelfsprekend vervalt oe extra-aanslag ook geheel of ge deeltelijk, indien een verhooging van hét bedrijfsmaximuih wordt toegestaan. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR ZUID-HOLLAND. Officieele Mededeelingen verplichte levering van koo'- itild door de eendenkooikers. Het Bedrijfschap voor Pluimvee en eieren maakt bekend, dat op grond van de verordening Kooiwild 1942, de eendenkooi- kers hün vangst slechts mogen verkoopën en afleveren aan door het bedrijfschap voor pluimvee en eieren aangewezen han delaren in wild en gevogelte. Uitslliitehd voor eigen gebruik mag èen dëel van de vangst worden behouden. Het Bedrijfschap zal den handelaren om trent de verrichtingen met de aan hen ge levérde vangst aanwijzingen geven. ^aaiz a ad voorziening eikels, Kastanjes en beukenoten. In vëfband met de van rijkswege voor genomen inzameling van eikels, kastanjes en bëukenoten, ligt hët in de bedoeling voor Jtërsonen Gf instellingen, die booinen kweeken of zich met böschaanleg bezig houden, de zaaizaadvoorziening te regelen. Dergelijke personen of instellingen moeten vóór 9 October 1942 aan het aan- en ver koopbureau van akkerbouwproducten (A. V.B.A.), Bezuidenhoutscheweg 15, 's-Gra- venhage, opgave doen van de te bezaaien oppervlakte gesplitst in dfëh, Voör kwee- kërsdoèlëihdeh, en in h.a. wanneer 't aanleg of onderhoud van bosschën bëtreft. De be zitters van afgesloten particuliere terrei nen zullen evenals het vorige jaar, indien zij de vruchten zelf laten verzamelen, in de gelegenheid gesteld worden deze te behou den voor zaaidoeleinden. Eën schriftelijk 2042 verzoek hiertoe gericht aan het A. ,V. B. A., dient echter vergezeld te gaan van een op gave der hbeveelheid geraapte vruchten (in K.G.) en van de te bezaaien opper vlakte. Een commissie van deskundigen zal de dpgaven onderzoeken en nagaan hoeveel zaaizaad kan worden toegewezen, waarbij in de eerste plaats met de belangen van den boschbouw zal worden rekening gehouden. De prijzen, waarvoor zaaizaad ter beschik king zal worden gesteld, zu'Llen nader wor den bekend gemaakt. MATERLAALBBZUINIGINGS- VOORSCHRIFTEN. Het Bureau Grondstoffenbezuinigings- commissie maakt bekend, dat aanvragen voor materiaaltoewijzing van bedrijven, welke dit materiaal zelf verwerken, voort aan door het Rijksbureau voor, non-ferro metalen, het Rijksbureau voor IJzer ën Staal, alsmede de onder laatstgenoemd bu reau resso'rteerende contingent-behëerders en het Biireau voör de Metalenverwerken- de industrie, slechts in behandeling zullen worden genomen, indien deze aanvragen van een onderteekend stempel „op matê- riaalbezuinigingsvoorschriften gecontro leerd" zijn voorzien. De clausule „op materiaalbezuingings- voorschriften gecontroleerd" kan eventueel op het aanvraagformulier worden getypt of in bloklëlters geschreven. Hët afstem pelen en onderteekenën der aanvragen dient in een bedrijf, waarbij een gevol machtigde voör de materiaalbesparing is aangesteld, door dezen gevolmachtigde te geschieden, in de overige bedrijven door de directie c.q. den eigenaar. Door de onderteekening van bovenge noemde clausule wordt verklaard: 1. dat natlwkèurig is toegezien op de nalëving van de toe^assings- en verwerkingsverbo den, wëlke als minimum-eischen zijn të be schouwen; 2. dat voor de fabricage van de artikëlen, niet vallende onder bovenge noemde verboden niet meer materiaal wordt bësteed dan strikt noodzakëlijk is; 3. dat de mogelijkheid is onderzocht of wel licht gebruik kon worden gemaakt van mindër scnaarsëh materiaal. Zoo höodig kan, overleg worden gepleegd mët het Bureaü Gröhdstoffenbezülriigirigs- cohimissie, Lyceiunplein 18 te 's-Graveri- hhge, tel. 116636. aanvragen vödr DE TAXATlE- markten paarDèn. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zuid-Holland maakt aan belanghebbenden bekend, dat alle loopened aanvraagformu lieren, ingaande 3 Octobër 1942 zljh verval len. Vpór de markt te Rottërdarti op 6 October 1942 dient iédere agent, die in het bezit is van ëën geldige aankoopvergunning van zijn cliënt een nieuw aanvraagformulier aan ons Bureau, Anna Paulownastraat C2, Afd. Paarden in te zenden. Alle aanvraag formulieren dienen steéds ten minste vier dagen vóór iedere markt in ons bezit te zijn. Verlenging voor de volgëride rriarkten moet opgegëven worden aan de niarktad- mipistratie op de markt. Tevens wordt er dë aandacht op geves tigd, dat de aanbiedJiigsfórriniliefèn öök 4 dagen vóór iedere markt in ons bezit moé ten zHn. De behandeling hiervan vindt niet meer op de markt pldats. Wij vragen voor spoedige indiensttr. een flink Meisje als voör dé afdeeling EXPEDITIE Brieven met vollèdige inlichtingen aan het Personeels bureau van VROOM EN DREESMANN N.V. Gemeente Leidschendam De Burgemeester der ge- meentè Leidschendam maakt bekend, dat het door hem op 4 Juni 1942 genomen besluit tot vaststelling van het plan, houdende herziening van het uitbreidingsplan in onderdee- len dër gemeente Leidschen- damJ voor zooveel betreft de terreinen langs een gedeelte van de Vijverlaah, het gepro jecteerde sportterrein en den Veurschen Achterweg en het terrein-i^ deé omgeving van dë St. Boriifaciusstraat, een en ander zooals op de bij dat be sluit behoorende gewaarmerk te kaart is aangegeven, door den Wnd. Commissaris der Provincie Zuid-Holland bij besluit van 15 September 1942, no. 156 is goedgekeurd en ter gëthëénte-sëcretarie vöor eeh ieder ter inzage is gelegd iëdéreri tverkdag van 9.30 vm. tot 12.30 nfh. 2038 Leidschehdam, 1 Oct. 1942. De Burgemeester voornoemd, BANNING. door VICTOR 6IRAUD Prjj» f 0.90, franco p. post f I.— firj N.V. f -'dsche Courant P.". T 32 - LEIDEN ZATERDAG en ZONDAG opnieuw geëngageerd (5 personen). Het succesvoile orkest fX T3/.5 SU MORGEN DE TRADITIONEELE Leidsche UIITQPflT meten zonder bon, nUlOIUI jn bouillon gekookt KLAPSTUK 2031 GQflÓETJE lA - Gérant M. DEKKERS. Personeelgevraagd Een bakkefsbediende ge vraagd bij bakkerij VAN CAS- SEL, Haagsche ScKouw, Telef. Leiden 20707. 2043 •3? Flinke R. K, dienstbode gevraagd voor direct of nood hulp in gezin met kinderen, v. d. en n., netjes kunnende wer ken, omgeving Zoetermeer Zegwaart. Brieven no. 3294 bur. van flit filafl. Y Mevr. VAN WELY, Von- deliaan 22 zoekt voor flirept een net meisje, goede behandeling, goed loon. 3292 Net meisje gevraagd, bo ven de 15 jaar, voor dag en h., voor huish. bezigh. in klein ge zin, met geheel huisel, verkeer, ook btiitehhiëisje, ZöiicUgs vrij. Wed. A. J. LIVINGSTON, Hee- rëhgrdcht 83. Leiden. Tèb 21855 3303 Net mèisje voor hulp in de huishouding gevraagd. Zondags vrij. Zich aan te melden na 6 dór Btitërmarkt 25. 3301 Gevraagd eeü ilinke brood- en banketbakkers leerling pl.m. lfe Jaar. GUS9ENHOVEN, Oude Rijn 2. Tel. 20411. 3291 3? Net R. K. meisje gevraagd; voor, den dag, in klein gezin, wasch buitenshuis, Zondags en Woensdags vrij. Mevr. KOOP, Sitterlaan 137, Leiden. 3305 Pers. aangeboden R. K. dienstbode biedt zich aan, 20 jaar, voor d, en h.( liefst Leiden of omgeving. Br. letter W. agentsch. Leidsche Crt., Alphen a. d. Rijn. 2045 R. K. buitenmeisje bieflt zich aan, 24 jaar; v. d. en n., geheel zelfstandig met huiselijk veHteer. Brieven no. 3296 bur. van dit blad. Vraag 3? Gevraagd een roel-zell- tuig, BrifeyëH jhet prijsopgaaf onder no. 2044 bur. bootje met van dit blad. •S* Radio ter overname gevr., modern toestel, niet ouder dan '37, liëfst Philips, Erres of derg. Aanb. p/a. Da Costastraal 69, Lèidën. 3237 Woningrüil. Gezocht liefst Oegstgeest een wonitig in fiiil niet rriodern vrije le étage in Den Haag. Huurprijs 2S30 p. mnd. Br. Ho. 3290 bureau v. d. blad. Een soliede brandkast te koop gevraagd-. Brieveh m. op gaaf van afmetingen onder no. 3289 bureau van dit blad. Te koop gevr. 2-pèrs. ledi- kaüt rilèt bedstel. Br. niét Brijs Oüdê Vest 85. 3300 Modellen gevraagd voor gratis scheren en knippen eiken Dinsdagmiddag om 2 u. 30 efl 4 u. 30 aan de Kappersvak school, Nieuwe Rijn 22. 3299 Aanbod Vulcaniseeren van uw bab- den doen wij vakkundig èn billijk en leggen op uw versle ten band een nieüw loopvlak, Rijwielhariaël B. SJOUKE, Morschstraat 7. 3275 Een waterfornuis te koop, 40 litèr; ëëH wit Erigelsch 1-p. ledikant, een hoog mahonie lin nenkastje, zes gaatjes stoelen, dienstbodenkastjes, buffetten, nieuwe dresSoirs en tweede Haiidsch beste stroomatfasaen, enz. bij J. v. d. KROGT, Zoe- tertoöudè, Watertje 32. 3306 Te koop aangeboden: 2 crapeailds en 4 stoelen iri vrij goeden stttat. Te zich KBlffna- këfsstfeeg 38a Bij de Kaisëfstr. 3297 Een zoo gtoed als nieuwe kinderwagen aangeb. tegen bil lijken pi-ijs; aan hetzelfde adres een jabcjtiet, maat 44. Zonneveld straat 7. 3304 Diversen Boerderij „De Poppenkast" Voorschoten, Essenlaan 5. Voor kinderen 7 en 10 Oct. 3 uur Sneeuwwitje en Hans en Griet je; voor vdlwassenen 11 Oct. 3 Utir Hoe Jorg zijn vróuw kreeg; Amorald en Kunegonde. 3247 ^2" Pulchri Studio. Ledeh wor den er op altent gëpieakt, dat Vriidag.2 Oct. rep. plaéts vindt i.t\ riet Si. Aötoriiüs CliiBfiiiis.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3