7 MILLIARD WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1942 DE LEIDSCHE COURANT 2 Red. Bultenlandi Mr. H. Geiae. Lelden i Red. Stad en Sport i M. Zonderop. LeldenRed. Omgeving i L. Rooien. Leideni Red. Letteren en Kunsti Fr. Schneiders. Lelden i verantwoorde- WEERBERICHT Zon onder 8.10 uur Woensdagavond. Zon op 7.06 uur Donderdagochtend. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. 9 Sept.: De maan komt Woensdagmorgen om 5.29 uur op en gaat Woensdagavond om 7.46 uur onder. (Nieuwe maan). 10 Sept.: De maan komt Donderdagmor gen om 6.38 uur op en gaat Donderdag avond om 8.12 uur onder. 11 Sept.: De maan komt Vrijdagmorgen om 7.48 uur op en gaat Vrijdagavond om 8.37 uur onder. 12 Sept.: De maan komt Zaterdagmorgen om 8.59 uur op en gaat Zaterdagavond om 9.02 uur onder. Zweminr.: „De Zijl" 18 gr. C. Het radio-winterseizoen HET NIEUWE UITZENDSCHEMA VAN DEN NEDEBLANDSCHE OMROEP. De persdienst van den Nederlandsche omroep m,eldt: Op Zondag 6 September is een nieuw uitzendschema voor de zenders Hilversum 1 en 2 in werking getreden. Het overgaan des avonds om 20.15 uur op de radio-distributie brengt mede, dat een aantal belangrijke uitzendingen naar den vooravond moest worden verplaatst, willen althans de bezitters van eigen ont vangtoestellen in de gelegenheid gesteld blijven, deze uitzendingen te beluisteren. Niet uit deze noodzaak alleen echter is dit maal het nieuwe z.g. winterschema gebo ren. Daarnaast is het de bedoeling geweest het aantal schakels in den programma keten te verminderen, m.a.w. den luister aar programma's van langeren duur te bie den, die een beter sluitend geheel vor men. Deze bedoeling heeft men in het bij zonder voor den zender Hilversum 1 kun nen verwezenlijken, waarbij men er te vens in geslaagd is, den luisteraar zoo veel mogelijk houvast te geven door vaste tijd stippen voor de uitzendingen in de onder scheiden genres te reserveeren. Zoo is er bijv. iederen werkdag over den zender Hilversum 1 tusschen twaalf en een, het zij dansmuziek (des Maandags, Woensdag, Donderdags en Zaterdags) hetzij een pro menade-concert (des Dinsdags en Vrij dags). Tusschen één en twee uur geeft Hilversum 1 steeds een licht lunchconcert en kissohen twee en vijf een groot muzi kaal programma. Dinsdag en Donderdags bestaat dit laatste voornamelijk uit ern stige-, op de overige dagen overwegend uit lichte-, en des Vrijdags bijv. uit film muziek. In het kader dezer groote middag programma's biedt Hilversum 1 des Zater dags een voor het pulbliek toegankelijken „bonten middag". Tusschen vijf en zeven brengt deze zender op alle werkdagen een „geïllustreerd radiofeuilleton": een muzi kaal verlucht hoofdartikel, bestaande uit klankbeelden, uitgebreide reportages of luisterspelen. Dit laatste is des Zaterdags het geval, waarbij er naar gestreefd zal worden vervolg-luisterspelen te brengen, die, naar de ervaring heeft geleerd, een sterke aantrekkingskracht op den luisteraar uitoefenen. De Zondagmiddag staat op Hilversum 1, tusschen twee en vier, in het toeken van de symphonische-, tusschen vier en vijf daarentegen en 's avonds tus schen 'half zeven en half acht in het teeken van de lichte muziek. Op Hilversum 2 is de Zondag tusschen twee en drie uur ge wijd aan het groote luisterspel en tusschen drie en vijf aan opera en operette, die el kaar regelmatig zullen afwisselen. Op de werkdagen hoort men via^ Hilversum 2, van half twaalf tot half één, altijd een middag-, en van half drie tot half vier een namiddag-concert. Uit deze voorbeelden blijkt wel, dat verbrokkeling van den zendtijd zooveel mogelijk is vermeden. De mogelijkheden, die zich hierdoor openen, zijn door de programma-leiding gretig aangegrepen om in het nieuwe seizoen den luisteraar ook inderdaad iets nieuws voor te zetten. Volledige gegevens kan men vinden in den luistergids, terwijl boven dien dagelijks na de tweede ochtend-uit zending van nieuwsberichten over Hilver sum 1 en des middags om half een over Hilversum 2 voor de microfoon een pro gramma-overzicht zal worden gegeven. Tenslotte vermelden wij nog op welke tijdstippen de regelmatig terugkeerende be langrijke uitzendingen van 6 September af te beluisteren zijn. B. N. O.: De nieuwsberichten van den B. N. O. komen op werkdagen, 's ochtends om half acht en half negen, 's middags om kwart voor één en 's namiddags om kwart voor vijf dus niet meer om kwart over vijf steeds over beide zenders. De eer ste avond-uitzending van nieuwsberichten komt op Hilversum II om half zeven en op Hilversum I om half acth, de tweede avond-uitzending weer over beide zenders tegelijkertijd om kwart voor tien. Max Blokzijl: Hilversum I des Maan dags en Donderdags 19.00 uur. Nederlandsche stem van het Oostfront: Hilversum I, des Dinsdags en Vrijdags 19.00 uur. Front en Vaderland: Hilversum I, des Zondags 19.30 uur. Dirk van den Hul: Hilversum I, des Za terdags 19.00 uur. Landmans lust: Hilversum II, des Dins dags 19.00 uur. Voor de jeugd: Hilversum II, dagelijks (behalve des Zaterdags) 17.00 uur. Kleuterklas: Hilversum II,des Maandags, Woensdags en Vrijdags 11.00 uur. Politiek cabaret: Hilversum I, des Zon dags 17.00 uur. Voor den boer: Hilversum II, dagelijks 8.00 uur. Spiegel van den dag: Hilversum II, dage lijks 18.40 uur; Hilversum I, op werkda gen 9.30 uur. Godsdienstige uitzendingen: Hilversum II, des Zondags 10.30—12.00 uur; op werk dagen 10.00 uur en 14,00 uur. H. J. Woudenberg: Hilversum II, iedere 14 dagen op Zondag 12.30 uur. Arbeidsfront: Hilversum II, Zaterdag 17.30 uur. Sport: Hilversum I, des Zondags van 17.45—18.30 uur; Hilversum H, des Maan dags, Woensdags en Vrijdags 7.40 uur; Hil- ^.0// ONDERLINGE Wa WVERZEKERING: MAATSCHAPPIJ* GEVESTIGD TE 'S-GRAVENHABE BESTUUR: L. C. F. E. VAN HEIOEN TUCKER, A. A. B. 8ÜCKER, MR. 1. J. M0NTIJN, N. J. J. BR0BBEN, F. E. EVERS. Tot 4 Sept. 1942 werd in totaal bij onze Maatschappij verzekerd voor GULDEN als volgt over de Afdeelingen verdeeld: Afd. A. Eenvoudige risico's tot 50.000 gld. f4.720.000.000 - Afd. B. Grootere risico's f I.308.000.000 - Afd. C. Persoonlijke Ongevallen f 236.000-000.- Afd. D. Gevaarlijke risico's f 304.000.000.- Afd. E.-Bedrijfsschade en liuuiderving f 204.000.000.- Afd. G. Geldswaarden enz. f 16.000.000.- Afd. I. Kleine inboedeh tot 7500 gld. f II2.000.000.- Afd. S. Schepen binnenvaart f I00.000.000.- HALFJAARLIJKSCHE SCHADEREGELING (Afd. I. Driemaandelijksche) Voegt ook Uw belang bij het groote geheel en neemt deel in de steeds groeiende risico-spreiding l Vraagt inlichtingen bij Uw W ASSURANTIE-BEZORGER. 160-1514 v<rsum II, des'Donderdags en Vrijdags 18.00 uur. Almanak: Hilversum I, op werkdagen om 12.00 uur. Sibbekunde: Hilversum II, des Zondags (begint eind September) 19.00 uur. Hier W. A.: Hilversum II, des Vrijdags 19.15 uur. N. S. B.: Hilversum II, des Maandags en Woensdags om 19.15 en des Zaterdags om 18.00 uur. Voor de Vrouw: Hilversum n, alle werkdagen 8.45 uur; des Dinsdags, Donder dags 11.00 uur; des Donderdags, Woens dags en Vrijdags 15.30 uur. Luisterspelen: Hilversum II, op Zondag om 14.00 uur, des Woensdags 19.15 uur en des Vrijdags 19.30 uur; Hilversum I, des Zaterdags om 17.30 uur. Omroep-pianotrio: Hilversum II, des Maandags (om de veertien dagen) van 19.3020.15 uur (begint 5 October). BEZOEK VAN NEDERLANDSCHE BEDRIJFSLEIDERS AAN HET OOSTEN. Ter onmiddellijke uitbreiding van de medewerking van vrije Nederlandsche ar beidskrachten in het bezette Oostelijke ge bied is op 1 September j.l. op uitnoodiging van den Rijksminister voor de bezette Oos telijke gebieden, Alfred Rosenberg en van den Rijkscommissaris voor de Oekraine, gouwleider Erich Koch, een gezelschap van vooraanstaande personen uit het Ne derlandsche bedrijfsleven vertrokken naar het Rijkscommissariaat Oekraine en het „Generalbezirk" Wit-Roethenië. Het gezelschap staat onder leiding van freiherr von Harder van het Rijksministe rie vcor de bezette Oostelijke gebieden. De Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied, Rijksminister dr. Seyss Inquart, is vertegenwoordigd door zijn persoonlijken referent dr. Holz. Van Duit- sche zijde nemen verder aan de reis deel Uauptmann Salcher als vertegenwoordiger van den Beauftragte voor het vierjaren plan en nog eenige medewerkers van het Rijksministerie voor het Oosten. De Neder landsche deelnemers staan onder leiding van den president van de Nederiands^-he Bank, Rost van Tonningen, die tevens ook president is van de onlangs opgerichte Ne derlandsche Oostcompagnie. Voorts nemen van Nederlandsche zijde deel- de directeur- generaal voer den Nederla1 scnen land bouw, Ruiter, de leider van den Neder- lau'schen Landstand. Roskam, van Maas dijk als vertegenwoordiger van den Ne- derlandsQhen Raad voor het Bedrijfsleven, de voorzitter van de Kamer van Koophan del te Amsterdam, de Koch van Leeuwen en eenige andere toonaangevende perso nen van de Nederlandsche Oostcompagnie. Tijdens het bezoek van het Duitsch-Neder- lands<be gezelschap aan Rowno vond op hei terrein van den „werkdienst Holland" een appèl plaats van de daar aanwezige 330 Nederlanders. De leider van den „Werkdienst Holland", Nimtz, verwelkom de den president van de Ned. Bank en van de Ned. Oost-Compagnie Rost van Tonnin gen. Deze hield vervolgens een toespraak waarin hij wees op de saamhoorigheid tus schen Nederland en het Groot Duitsche rijk. De deelnemers hadden hierna gelegen heid de kamer te bezichtigen, bestemd voor de Nederlandsche en Duitsche meisjes. Het bezoek werd besloten met een kameraad- schappelijken avond in het Deutsche Haus. Het gezelschap zette den volgenden dag zijn reis voort naar Kief, Djneprowpetrowsk en Nikolajef. LOTERIJ W. H. N. Nadat de eerste premietrekking van de W. H. N.-loterij 1942 eenige dagen geleden in Amsterdam onder groote publieke be langstelling is gehouden, zijn nog enkele loten van deze eerste (A) serie bij de ra deren van avontuur verkocht. De hoofdprijs van 5000 heeft eergisteren zijn eigenaar gevonden, een Amsterdamschen koetsier. Gisteren is hem op den Dam het groote geldsbedrag in baar geld ter hand gesteld. Dat is dan de eerste f 5000, waarvan in de volgende vijf series er nog vijf volgen. Maar nog wacht een aanzienlijk bedrag op zijn eigenaar en wel de hoofdpremie van de B-serie, de 10.000. '£N%V Sluit verzekeringen tegen Persoonlijke Ongevallen, geldig in en buiten beroep, door geheel Europa 27-1520 OVER DE WOLGA. Over deze belangrijke rivier werden de bolsjewisten door de Oostfrontstrijders te ruggeworpen. Inderdaad, dit heeft bitteren strijd gekost, want de bevrijding van Euro pa van het bolsjewisme wordt ons nu een maal niet geschonken, die moet moeizaam veroverd worden. Daarom strijden aan het Oostfront de beste zonen van alle beschaafde landen van Europa. Daarom trekken ook Nederland sche mannen ten strijde. Die Nederlandsche mannen, landgenoot, daaraan zullen wij het straks te danken hebben dat ons land ver tegenwoordigd zal zijn, als na den oorlog over het lot van Europa beslist zal worden. Zij veroveren voor ons een eervolle plaats in dit nieuwe Europa. Daarom is het onze dure plicht onze strijders te steunen. Stuurt vandaag nog een flinke bijdrage aan het Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Ne derland, Koninginnegracht 22, te 's-Gra- venhage, Girorekening 432100. GEMENGDE BERICHTEN Bij het zwemmen verdronken. Gister morgen is de 71-jarige P. S., wonende te Groningen, in de gemeentelijke bad- en zweminrichting bij het zwemmen verdron ken. VEEHOUDER VERPLICHT TOT EXTRA VEE-INLEVERING. Nog zeer onlangs is medegedeeld, dat de secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Vissoherij op grond van de hem verleende buitengewone bevoegd heden is opgetreden tegen enkele veehou ders in de provincies Gelderland, Zeeland, Limburg en Drenthe, daar deze gedurende geruimen tijd melk hadden achtergehou den, hoewel zij volgens de geldende bepa lingen verplicht waren deze melk bij een melkverwerkend of standaardisatiebedrijf in te leveren. Thans is ook in de provincie Overrijssel een dergelijke maatregel genomen: de se cretaris-generaal heeft aan een veehouder in Olst een extra inleveringsplicht van vee opgelegd. Deze man zal nu boven den nor malen aanslag in de verplichte veelevering vier koeien moeten afstaan. Men kan niet ongestraft de voedselvoorziening van zijn volk tegenwerken. ONZE TABAKSPOSITIE. Bij de uitreiking van de nieuwe tabaks- kaart deden geruchten de ronde, dat de kaart waarschijnlijk niet in haar geheel gehonoreerd zou kunnen worden. Wij heb ben ons daaromtrent verstaan met de be voegde instanties, die de juistheid van de ze geruchten niet konden bevestigen. In tegendeel wij kregen eerder den indruk, dat het wel degelijk in de bedoeling van de overheid ligt, de rantsoenen voor rookwa ren, welke thans worden verstrekt, te handhaven. Met het oog op de beschikbare voorraden lijkt dit ook wel mogelijk. Aan den anderen kant evenwel staan eenige factoren, die de mogelijkheid ope nen, dat de overheid toch nog te zijner tijd een vermindering van rantsoenen moet in voeren. Zoo is er de onzekerheid b.v. om trent het aantal snoep- en rookerskaarten, dat nu is uitgereikt. Indien er aanzienlijk meer rookerskaarten in gebruik zouden zijn gekomen, kon dit van invloed zijn op de tabaksdistributie. Daar komt nog bij de onzekerheid om trent den aanvoer. Immers sigaretten- en rooktabak komt riog steeds - zij 't niet mond jesmaat uit het Zuid-Oosten van Euro pa; daar liggen voor ons land nog zekere voorraden opgeslagen, die/indien geen on overkomelijke transportmoeilijkheden ont staan, onze voorraad minder snel zullen doen slinken. En dan heeft men nog te ma ken met het volgende feit: de kwaliteit der sigaren gaat steeds achteruit en dienten gevolge nemen de rookers hun toevlucht tot rooktabak, die echter steeds moeilijker verkrijgbaar wordt. Wanneer er geen rook tabak te verkrijgen is, gaan velen over tot het rooken van sigaretten. En al te groote vraag naar sigaretten zou straks tot een verlaging van rantsoenen kunnen leiden. Bij het publiek is de vraag gerezen of er nog extra-rantsoenen beschikbaar zullen worden gesteld. Eigenlijk is deze vraag door het bovenstaande reeds beantwoord. Is in de eerste maanden een reserve-bon voor sigaren aangewezen, het feit, dat in de tweede periode een nieuwe aanwijzing voor extra-verstrekking van sigaren te elfder ure is afgelast, wijst er bovendien nog op, dat er geen overvloed aan rookmateriaal meer aanwezig is. Het lijkt derhalve wel uitgesloten, dat van de tegenwoordige roo- kerskaart nog een reservebon zal worden aangewezen voor een extra-rantsoen. „Tijd". GEDEELTELIJKE ZONSVERDUISTE RING OP 10 SEPTEMBER. Donderdag 10 September zal men bij gunstig weer een gedeeltelijke zonsverduis tering kunnen waarnemen. Weliswaar zal deze zonsverduistering niet zoo belangrijk zijn als een totale, maar het verschijnsel van een gedeeltelijke eclips is toch altijd wel de moeite waard om bekeken te wor den. Immers bij deze gelegenheid zal men de Nieuwe Maan, die anders voor ons on zichtbaar zou zijn, zich als een silhouet legen de zonneschijf zien af teekenen. Bij een zonsverduistering toch staat de Maan tusschen de Zon en de Aarde en de ver duistering is totaal wanneer de Zonneschijf geheel wordt bedekt door de maan, partieel echter, wanneer de maanschijf niet midden over de zonneschijf trekt. In dit geval zal het verduisterde gedeelte van de zonneschijf tot ongeveer een derde van de zonsmiddellyn reiken. Dat betee ken t, dat slechts een betrekkelijk klein ge deelte van de zonneschijf wordt bedekt en dat men dit nauwelijks aan een geringe verzwakking van het zonlicht zal kunnen zien. Om 17 uur 25 min. begint de verduis tering, doordat de maansilhouet de zon neschijf raakt. Langzamerhand zullen wij het verduisterde gedeelte van de zonne schijf grooter zien woi-den, totdat het om 18.18 uur zijn grootste afmeting bereikt. Daarna neemt het weer geleidelijk af en om 18.48 is de verduisterinf geëindigd. Een uur later gaat de zon onder, „Vaderland". Conducteur van de tram gevallen. Door tot nu toe nog niet opgehelderde oor zaak is gisterochtend een 38-jarige con ducteur van de Noord-Zuid-Hollandsche tram op den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam van het balcon van een rij denden tramwagen gevallen. De man is met zijn hoofd tegen de ijzeren baanafras- tering terechtgekomen en heeft een sche delbreuk gekregen. De geneeskundige dienst heeft hem naar het Westergasthuis gebracht. Geldkistje met 30.000 gestolen. In den vorigen nacht is een inbraak gepleegd bij een grossier in rookartikelen aan de Kei zersgracht te Amsterdam, waarbij een groote buit werd behaald. De inbrekers die waarschijnlijk van de situatie op de hoogte waren hadden eerst de straatdeur opengebroken en be reikten vervolgens met behulp van een ter plaatse aanwezig trapje, een in den muür ingebouwde safe, welke, onvoorzichting ge noeg, niet afgesloten was, zoodat zij den inhoud: een geldkistje met f 30.000 aan contanten, slechts voor het grijpen hadden. Verder namen de dieven nog 5000 sigaret ten, 4 kistjes sigaren, 700 tabaksbonnen en toewijzingen voor 2500 rantsoen sigaretten mee. Diefstal tot opheldering gebracht. Einde Augustus werd te Nijmegen inge broken in een kleermakerij, waarbij 30 costuums, 20 coupons en 10 kruiken jene ver gestolen werden. De daders hebben hun buit weten te verbergen, tot een van hen, dezer dagen een coupon goed te koop aanbood. Dit kwam de politie ter oore, die onmiddellijk tot arrestatie van den ver dachte overging. De man, de 30-jarige F., bekende en zeide met den 20-jarigen W. ingebroken te hebben in bedoelde kleer makerij. Bij het onderzoek in hun huis werden nog verschillende costuums en coupons gevonden. Tegelijkertijd ontdekte de politie onder een hoop hout een groote hoeveelheid levensmiddelen, welke afkom stig waren van zes verschillende inbraken. De daders zijn aan de justitie uitgeleverd. £ihViqie, VOOR DE KINDEREN WIE IS JARIG? Van 13 tot en met 19 September. Op 13 Sept.: Leo v. d. Meer; Olga Bouw man; Frans Welling; Tonny Nieuwenho- ven; Gerardus Zwetsloot, Hoogmade. Op 14 Sept.: Mientje de Roo; Anton Paal vast; Corrie Lek, Ter Aar; Alida Voorn, Nieuwveen; Doortje en Piet Krol; Dick Bunnig; Annie Vei'douw, Z'woude. Op 15 Sept.: Piet v. d. Slat, N'hout; Rietje v. d. Berg, N'hout; Louise van Hagen; Ti- nus Lexmond, Stompwijk; Theo van Stein, l.isse; Marietje Semp, R'wetering; Lenie 'Hollen, Leidschendam. Op 16 Sept.: Annie Knijnenburg, Stomp- v/ijk; Wilhelm Verhoef; Gretha Kuyer; Ti- r.us v. d. Fluit; Piet en Alie Rietveld, Kat wijk aan Zee; Henny v. Zijp; Fiep de Vroo- men, Warmond; Henk Schrader, Z'woude; Michaël Paardekooper, Z'woude; Nellie Opdeijn, Leimuiden. Op 17 Sept.: Doortje de Boer; Annie Kel der, Zevenhoven; Frans Bonte; Charles Ver straten; Kees Onderwater, Z'woude; Ma- rietje de Grijs; Catrientje v. d. Walle; Nico Lubbe, Oegstgeest; Annie v. d. Veer, Rijp- wetering. Op 18 Sept.: Jan Meijer, Voorschoten; Corrie v. Munsteren; Corrie v. d. Akker, Z'woude; Plonia Smit, N'hout; Lenie Bos- ma, Boskoop; Cor Nijssen; Jacques van Rijn, Sassenheim. Op 19 Sept.: Annié van Zon; Catrientje v. d. Walle; Corrie v. Leeuwen, Z'woude; Piet v. d. Ploeg, N'hout; Koos de Groot, N'hout; Leo van Téylingen; Lidia van Ben- nekom, Hazerswoude. Ik feliciteer de jarigen. ''Wie zijn of haar naam in deze lijst wil opgenomen zien, schrijve minstens 14 da gen voor den verjaardag. Zoo ook, wie van de lijst wenscht afgevoerd te worden bij het verlaten der school. Let op, deze lijst is alleen bestemd voor schoolgaande kinderen. Oom Wim. DONDERDAG 10 Sept. Mis van den H. Nicolaas van Tolentijn, Belijder; Justus. Gloria. 2e gebed voor den vrede. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: wit. In de kerken van de E.E. P.P. Franciscanen. DONDERDAG. Mis vatl>de Z.Z. Apolli- naris en Gezellen, Martelaren: Salus autem. 2e gebed van den T. Nicolaas van Tolentijn; 3e voor den vrede. Kleur; rood. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1942. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gram. (7.30 en 8.30 B.N.O.: Nieuws) 9.30 Spie gel van den dag 9.40 Gram. 10.00 Ge rard van Krevelen en zijn orkest 10.o0 Luisterspel „Het paard, de hond, de haan en de aap in onze moedertaal" 10.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest 11.15 Utr. Strijkkwartet 12.00 Almanak - 12.05 Theo Uden Masman en zijn dansor- kest 12.45 B.N.O.: Nieuws 13.00 Or gelspel en het Trio Jan Heimeester 14.00 Gooisch Strijkorkest 15.00 „Wat is inspi ratie", vraaggesprek 15.15 Cello en piano 15.45 Gooisch Strijkorkest 16.45 B. N. O.: Nieuws 17.00 Gram. 17.30 De-Me- lodisten 18.15 „Plakboek 1912" 19.00 „Brandende kwesties" 19.45 Carlo Buti zingt 19.30 B.N.O.: Nieuws 19.50 Or gel en zang (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales) 20.15 Oratorium Ver- eeniging „Kerkgezang" te Utrecht 20.55 Componistenspiegel 21.10 Von Gluck Mozart 21.45 B.N.O.: Nieuws 22.00 Gram. HILVERSUM n, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I 7.40 Ochtendgymn. 7.50 B.N.O.: Binnenl. overzicht 8.00 „De A.s. Zondag 2 uur Sportpark „Leidsche Hout" Nationale Atletiekwedstrijden georg. door de XV. Holland, onder auspiciën van de N.A.U. Diverse recordpogingen - De beste Ned. Athleten o.a. Csendarp, Spree, Berger, Slijkhuis» Fanny Koen, Stuivenberg, Lamoree, Dobbelaere, v. Beveren, Nota. VOORVERKOOPKAARTEN, J. v. Nood. Levendaal 169, Lelden 57-1522 SPORT VOETBAL Aan de leden van „Docos". De uit noodiging tot een bespreking is niet be stemd voor Donderdagavond, maar voor Vrijdagavond. De athleten worden half acht voor de selectie op de Sintelbaan ver wacht. Na afloop daarvan gaan ook zij naar de 'bespreking. De voorz. Joop Porimann. ATHLETEEK Weer een wereldrecord van Gunder Haegg. Dezer dagen heeft de bekende Zweedsche 'hardlooper Gunder Haegg op nieuw een wereldrecord verbeterd. Het wereldrecord op 1 mijl, dat hij pas 1 Juli jl. op 4 min. 6.2 sec. bracht, verbeterde hij nogmaals en bracht het thans op 4 min. 4.6 sec. BOKSEN Max Schmeling geeft het boksen op. Volgens een mededeeling van zijn promo tor Machon zal Max Schmeling zijn titel als zwaargewicht kampioen van Europa zonder strijd afstaan. Tevens heeft Schme ling besloten zijn licentie als actief bokser niet meer te vernieuwen, hetgeen practisch het einde van zijn glansrijke boksloopbaan beteeken t. Schmeling werd tot dit belangrijke be sluit geleid door de overweging, dat zijn bij het Kreta-offensief opgedane verwon dingen de zware sportieve prestaties van een beroepsbokser niet meer veroorloven. Voor den vrijkomenden titel komen drie candidaten in aanmerking en wel in de eerste plaats de Duitsche en Italiaan- sche kampioenen- Walter Neusel en Luigi Musina en eventueel de Zweed Olie Tand- ■berg, die van beide eerstgenoemden heeft verloren. BILJARTEN Laatste dag van het tournooi in de Maas stad in Rotterdam. De aohtdaagsche bil jartwedstrijd te Rotterdam is Dinsdag voortgezet en beëindigd met het tournooi over drie banden. Eerst werden gespeeld de partijen VreeswijkHeinrich en Geh- rels—Tournier, die slechts van belang wa ren voor de onderlinge bezetting van de laagste plaatsen van het- klassement. Vreeswijk won na een spannenden strijd van Heinrich en Gehrels won overeen komstig de verwachtingen van Tournier. De laatste partijen van het tournooi vte- ren Sweering— de Leeuw en Sengers Verbeek, die van belang waren, omdat zij over de bezetting van de vier hoogste plaatsen hadden te beslissen. Het werd tusschen Sweering en de Leeuw een uiterst spannende strijd. Aanvankelijk verzeker de Sweering zioh van een kleinen voor sprong, maar de Leeuw werkte zijn ach terstand weg en liep daarna uit. Sweering slaagde er in, dank zij een serie van 6 ge lijk te komen en zoo stond het na 57 beur ten 42—42. De Leeuw liep toen uit tot 47 maar ook dat totaal bereikte Sweering. Met 3 beëindigde De Leeuw daarna de par tij. Sweering bracht het tot 49. In het be gin stond Sengers voor tegen Verbeek, maar spoedig zag deze kans zich een klei nen voorsprong te verschaffen, dien hij la ter weer verspeelde. Beide tegenstanders gaven elkaar verder niets meer toe en het was ten slotte Sengers, die met 2 punten verschil won, waarmede hij nog juist Sweering van de tweede plaats verdrong. De uitslagen waren: Gehrels 50 82 4 0.609 Tournier 39 82 2 0.475 Vreeswijk 50 78 4 0.641 Heinrich 44 78 4 0.564 De Leeuw 50 64 5 0.781 Sweerings 49 64 6 0.765 Sengers 50 75 3 0.666 Veibeek 48 75 4 0.640 De einduitslag is: 1. de Leeuw 6 346 523 7 0.661 2. Sengers 5)4 344 561 7 0.613 3. Sweering 5 333 489 6 0.680 4. Vreeswijk 5 320 585 6 0.547 5. Veibeek 2 309 543 9 0.569 6. Gehrels 2 308 612 7 0.503 7. Tournier 1)4 263 557 4 0.472 8. Heinrich 1 262 608 5 0.430 Na afloop heeft de .yoorzitter van den Nederlandschen biljartbond, jhr. J. Molle- rus, de prijzen met een toespraak uitge reikt. beteekenis van den Landstand voor de boeren en het Nederlandsche volk" 8.15 Gram. 8.30 B.N.O.: Nieuws 8.40 Gi taar-, fluit en harpspel 9.00 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Omroepor kest en solisten 10.00 Godsd. uitzending 10.30 Zang en piano 11.00 Voor de vrouw 11.20 Christelijk kinderkoor „Len teklokjes" 11.30 Ensemble Joan Lancé 12.35 Berlijnsch Opera Orkest 12.45 B. N. O.: Nieuws 13.00 Causerie „Beste ap pels in den tuin" 13.15 Piano 14.00 Godsd. uitzending l4?S0 Omroeporkest 15.30 Gram. 16.00 Ensemble Willy Kok 16.45 B.N.O.: Nieuws 17.00 Kin derkoor Ned. Omroep 17.30 Zang en piano 18.00 Nabeschouwing athletiek- seizoen 18.15 Accordeonspel 18.30 B. N. O.- Nieuws 18.40 Spiegel van den dag 18.50 B.N.O: Wat Nederland schrijft 19.00 Symphonie-orkest 19.15 Viool en piano 19.55 Fagot en orkest (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales) 20.15 Cabaret der Jor geren 21.15 Muset, te-orkest 21.45 B.N.O.: Nieuws en Mil. overzicht 22.10 AVbndwijding 22.20— 24.00 Gram. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF, lo Programma: 6.45—24.00 Hilversum I. 2e Programma: 6.25—22.15 Hilversum II 22.15—24.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch 1 programma.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2