TELEFOONTJES Pers. aangeboden ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 Zoet UoggeUrood GEBR. TEN HOEVE ROTTERDAM. TEL. 18427 STADSNIEUWS HET DOEL VAN DEN N.V.D. Liefdadigheid of welvdarl? Gisteravond werd in 't Schuttershof een bijeenkomst gehouden van den N.V.D., waar de vraag besproken werd of de Ned. Volksdienst liefdadigheid of Welvaart be teeken t. De provinciaal leider van den N.V.D. en provinciaal directeur van W.H.N. voor Zuid-Holland, drs. W. F. van Leeuwen, sprak het openingswoord en deelde mede, dat deze bijeenkomst deel uitmaakt van de serie.landelijke vergaderingen, welke thans door den N.V.D. worden gehouden. Hij sprak een woord van welkom tot den heer SedeLmayr, Kreisamtsleiter te Rotter dam, tot de sprekers, de heeren J. N. Schroder, landelijk Voorlichtingsleider van den Volksvoorlichtingsdienst uit Den Haag en den heer W. Heinicke, propagandalei der van de N.S.V. uit Hamburg. Verder verwelkomde hij den w.n. burgemeester, mr. A. Tepe, den gemeentesecretaris, mr. dr. C. E. van Strijen en andere autoriteiten. De heer van Leeuwen zeide, dat deze vergadering werd gehouden om een in ons voll^diep verankerd misverstand uit den weg te ruimen. Bezien zou worden de vraag of de hulpverleening van den N.V.D. geschiedt uit liefdadigheid of uit welvaart. De eerste spreker, de heer Schroder, gaf een kort historisch overzicht van het ont staan van Winterhulp Nederland en den N.V.D. Steeds zijn er nog menschen, die den ken, dat dit werk geschiedt uit liefdadig heid. maar dit is niet het geval. Spr. geeft toe, dat de vereenigingen, die vroeger dit werk betrachtten, verdienstelijk werk heb ben gedaan. Velen denken, dat de N.V.D. een ver lengstuk is van Maatsch. Hulpbetoon, maar de N.V.D. wil meer. Zijn devies is: gezonder maken wat gezond en sterker wat sterk is, en dit omwille van het volk. Velen hebben dit werk begrepen, maar zeer velen nog niet, hetzij uit angst dan wel uit valsche schaamte voor wat de buur man er van zal zeggen. Er zijn er nog dui zenden, die gaarne in onze gelederen zou den willen staan, maar wachten. Spr. waarschuwt er echter voor, dat een volk, dat zichzelf niet kan helpen, ten onder gaat. Spr. gaat dan na wat er door den N.V.D, gedaan wordt en wijst vooral op de actie voor moeder en kind. De moeder is het middelpunt van de familie en zij in de eerste plaats dient hulp te krijgen. De N.V.D. mag evenwel geen ambtelijk appa raat zijn, het moet „volksch" zijn. Zijn doel is den volksgenoot, die in nood geraakt buiten zijn schuld, te helpen. Elk oogenblik van den dag en den nacht moet men klaar staan om te helpen, uit liefde voor het volk, uit liefde voor het vaderland. Men moet zich daarvoor opofferingen getroos ten en spr. hoopt van harte, dat de aan wezigen deze gedachten zullen uitdragen. Tegenover de kameraden, die aan het Oost front strijden, is men zulks mede verplicht. Want als zij terugkeeren, zullen zij vragen: En gij, wat hebt gij gedaan. En dan zullen we kunnen zeggen: wij hebben een volks dienst gesticht. De heer Sedelmayr leidde vervolgens den heer W. Heinicke uit Hamburg bij de aanwezigen in. Deze wilde spreken als ka meraad tot de aanwezigen, want uiteinde lijk behooren wij allen bij elkaar. Spr. zeide vol bewondering te zijn voor de schoon heid des lands, voor de cultuur, vopr den huizenbouw en daarom temeer kon hij niet begrijpen hoe in dit land tot voor kort nog 350.000 werkloozen waren. Sprekend over het Winterhulpwerk zei de de heer Heinicke, dat dit. werk slechts door eendrachtig samenwerken van alle mannen en vrouwen zijn doel kan bereiken. Met voldoening had spr. reeds kennis genomen van de uitwisseling van^kinderen tusschen Nederland eri Duitschland, even als van de oprichting van moedertehuizen. Dat is de juiste weg: aan de bron des le vens voorzorgen nemen, dat de moeders en kinderen gezond blijven, want dit waarborgt een gezonden staat. Spr. vertelde dan een en ander over het ontstaan van het Winterhulpwerk - in Duitschland. In den aanvang stond men er daar ook onverschillig tegenover; nu zijn er anderhalf millioen medewerkers. Alle standen reiken elkaar nu de hand. Wanneer de actie in één jaar niet slaagde, begon men het volgend jaar opnieuw. De eenpansmaaltijden hebben velen eten ver schaft en nog niemand heeft er ooit een zieke maag van gekregen. Nu zamelt ieder een elke maand gelden in en wanneer een fabrieksdirecteur vroeger 20 Mark gaf, geeft hij er nu 20.000 en nog geen een is eraan gestorven! Wij vragen niet naar richting: ieder kan geholpen worden, maar moeder en kind blijven het voornaamste element in den Volksdienst. Duitschland zou een stervend volk ge worden zijn, indien het ware voortgegaan als na het verdrag van Versailles. Niet minder dan 800.000 moeders pleegden tot 1932 zelfmoord. Toen stelde Adolf Hitler de kinderrijke gezinnen onder zijn be scherming en van 1933 viel er weder een bevolkingsaanwas waar te nemen. Het vroegere dieptreurige kinderarme land is weder een bloeiende kindertuin géworden Nu roept de N.V.D. allen op mede-arbei der te worden, want er is in het leven niets schooners dan andere menschen te hel pen. Niet alleen een wapenbroederschap werd gesloten, maar een samengaan o de geheele linie. Het bolsjewisme stond reed om Duitschland te overvallen en meent niet, dat het aan den Rijn had halt gehouden. Neen, die lawine zou ook Ne derland bedolven hebben. épr. besloot met een opwekking om mede te werken. Dan zullen uw kinderen niet tevergeefs vragen: Vader, moeder, hebt gij uw plicht gedaan? Met een woord van dank tot beide spre kers werd de bijeenkomst hierna door den heer Sedelmayr gesloten. Wij oerwijzen naar een advertentie, waarin wordt medegedeeld, dat de veree niging tot verzorging van kleine kinderen haar werkzaamheden heeft gestaakt vanaf 1 Augustus haar werkzaamheden heeft overgedragen aan den Nederl. Volks dienst. De kinderbewaarplaats Langebrug 87 zal tot nadere aankondiging gesloten zijn. INBRAKEN IN TUINDERSSCHUUR EN KOFFIETENT. In den afgeloopen nacht hebben onge- noode gasten zich toegang verschaft tot een schuur in den Bosch- en Gasthuizer- polder, gelegen achter de Rijn- en Schieka- c?e, eigendom van den tuinder G. K. Een hoeveelheid aardappelen en groenten werd medegenomen. Verder is ingebroken in de koffie- tent aan den Zoeterwoudschen Singel, waarbij een bedrag van 3.50, enkele doosjes cigaretten en wat versnaperingen in handen der dieven vielen. Zij hadden zich toegang verschaft door de deur uit de scharnieren te lichten. ROEIBOOT ONTVREEMD. Een roeiboot, welke gemeerd lag onder de Singelbrug aan het Utrechtsche Veer is ontvreemd. R. K. MULO-EXAMEN. Bij de in het Schuttershof gehouden R.K. Mulo-examens zijn geslaagd Wilha. Zand vliet, Anta. Visscher, Joha. Wijnen, allen Leiden,1 Adr. v. Teeffelen en M. van Nierop Alphen a. d. Rijn, P. l'Ami Rijnsaterwou- ce, Alida Vesselingh Hazerswoude en Alida Vink Noordwijk. Afgew. 4 cand. De exa mens zijn afgeloopen Voor het hoofdacte-exameh B slaagde te Den Hfcag mej. S. E. Versteeg. Voor het examen Fransch M.O. afd. A slaagde te Utrecht mej. S. L. J. Koch. Voor het in Juni j.l. afgenomen practijk- examen Boekhouden (Associatie-diploma) slaagden: ihejuffr. N. Vlasveld te Zoete- woude, de heeren C. J. de Graaf. L. J. de Koning, J. Welling en N. Zandvliet te Lei den, allen leerlingen van den heer Th. H. Perquin, alhier. Tot hoofd van de R. K. Jongensschool, Rapenburg 48, is benoemd de heer G. Kaptijn, hoofd van de St. Willibrordus- school te Rotterdam. Ten overstaan van notaris mr. Coe- bergh, alhier is geveild het winkelhuis en erf Haarlemmerstraat 59 alhier in bod 6.000, kooper de heer W. J. Kret qq al hier voor 6.700. BIOSCOPEN. Met „de zevende jongen" in Lido is het een vreemd geval, want die zevende jongen is een meisje, dat eigenlijk een jongen had moeten zijn, omdat Kralinger al zes jongens had en de geboorte van een zevende hem zeker een visite van den Vorst Ottokar XIII zou hebben bezorgd plus de toestemming van den ouden baron van Röckl tot het huwelijk van zijn neef met de schoonzuster van Kralinger, die sinds 17 jaar zijn geslagen vijand is. Nu draait het heele verhaal bovendien in een klein Zuid-Duitsch provinciestadje met een garnizoen en veel liefde en alles komt tenslotte terecht, zelfs als de zevende jon gen tenslotte een meisje blijkt te zijn. Het is een gezellige romantische film, waaraan men pleizier kan beleven. In R e x is het „Tot ziens, Frahcisca", de avonturen van een lichtzinnigen jongeman, die een meisje leert kennen, vroolijke uren met haar doorbrengt ep haar dan weer alleen laat met een „Tot ziens Francisca". Dat zijn verhouding tot dat meisje niet van geheel onschuldigen aard is, maakt deze film nog meer précair. Hij koiqt tenslotte tot inkeer door den dood van een vriend en gaat naar Francisca terug, om dan op nieuw afscheid van haar te nemen en naar net front te vertrekken. Wij hebben deze film reeds vroeger besproken. In Casino wordt het „Sensatieproces Casila" vertoond, een film, die ons binnen voert in een Amerikaansche rechtszaal, waar een proce~ wordt gevoerd om een verdwenen filmsterretje. Heinrich George heeft hier alle gelegenheid zijn groote ga ven als karakterspeler te ontplooien. De sfeer in de Amerikaansche rechtszaal is door Borsody meesterlijk geteekend: den schijnbaar nonchalanten rechter, den za- gelijken radioreporter, de als kemphanen vechtende advocaten en het volop meege nietende publiek. Borsody heeft met deze film, die slechts een overbodig slot heeft, een knap stuk werk geleverd. Trianon heeft „Zeven jaren pech". Ja, je kunt in je leven vette jaren en ma gere jaren hebben, maar wanneer je per engeluk een spiegel stuk slaat, heb je zeven lange jaren niets dan pech. Dat ondervonden Theo Lingen en zijn meester Oskar Sima; maar toch hadden zij niet zoo'n pech, of ze maakten in een zeer onfortuinlijk begonnen treinrèis allebei kennis met „het meisje hunner droomen". Was de pech-periode dan reeds voorbij? Neen, dat wel niet, want voordat ze elkaar krijgen, gebeuren er een massa malle dingen, een heele film ligt er tusschen, met zulke dwaze momenten als grapjassen van het genre Hans Moser en Theo Lingen maar kunnen beleven. En daar 'n mensch vreemd genoeg altijd verbazend veel schik heeft als een mede- mensch in de knoei zit of pech heeft, zit het .jrirbliek doorloopend te schateren. Deze kostelijk amusante film is een succes. In L u x o r is Piet Kohier teruggekomen met de klucht „Het gouden Haantje", waar over wij September van het vorige jaar xeeds uitvoerig schreven. Het is de niet ge heel onschuldige geschiedenis van een café in een provinciestadje, waar het er nogal schots en scheef naar toe gaat. Het zijn hoofdzakelijk drie oude bedaagde heeren, die een slechte faam genieten en het heele verhaal draait er in hoofdzaak om hoe het schuldige drietal eruit kan draaien, zonder dat hun waakzame ega's achter het schuldi ge uitstapje komen. Het heele gezelschap bracht het stuk opnieuw met vaart en verve ten tooneele en de toeschouwers reageeren gul. Frans Schneiders. Agenda St. Josephsgezeüen-vereenïging. He den Zaterdag van 89 uur Bibliothefek Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: H. Devilee, L. v. d. Steen en D. v. Schaik; Maandag: Th. Rei- zevoort en W. v. d. Post; Dinsdag: C. God- dijn en N. v. Haarlem; Donderdag: J. v. d. Post en A. Alberts; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: 10.30 uur Cursus functionarissen voor het District Leiden. Voor de gezellen is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710 uur. Van 12 uur Bibliotheek.. 12.30—2.30 uur Biljajrt- club TEP. 5.30 uur Biljartwedstrijd Noord- wijkVoorschotenTEP. Van 8.15 uur tot 9.45 uur verplichte bijeenkomst voor de ge zellen. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs?? Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maan dag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8 10 uur. 8 uur bijeenkomst Dam- en Schaak club „De Denkers" 8.15 uur Maandelijk- sche afrekening zelateurs van het St. Pe trus Liefdewerk en zelatrices Van het Kem- permanfonds. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. Geen ont wikkelingsclub. Woensdag: 7.30 uur Re petitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer Donderdag: Bijeenkomst voor de gezel len van 810 uur. 8 uur Biljart- en Tafel tennisclub. Vrijdag: 8 uur Lichamelijke oefening. Zaterdag: Bedevaart naar het Martelveld van St. Jeroen te Noordwijk. Aanvang der plechtigheden 6 uur. De zaal is dezen avond gesloten; ook geen biblio theek. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. De Augustusmaand brengt ViV vrijheid van alle vaste Congr. oefeningen. Düs geen zang, Euch. sectie, of M. C. Maar 't godsdienstig léven zal ho pelijk wèl voortgang vinden. Doet nu uit eigen beweging en echte liefde, wat de M. C. je geleerd heeft. Houdt je Maria-devotie bij in 't Zaterdagavond-lof. Aid. A der Euch. sectie gaat 3 x, afd. B 1 x in de week tóch te communie, al is 't nïet vanaf 'n vaste plaats. Ik wil daarvoor deze intentie geven: „Dat O. L. Heer in deze vacantiemaand vooral door onze roomsche jeugd méér gediend en bemind, minder vergeten en beleedigd wordt". Zoo kan je herstellen, wat 'n ander misdoet; zoo ben je echte Corgreganisten: Apostelen met de* daad. Tot September. W. J. A. MULDER, pr., Dir. M. C. Mariagarde. Augustus! Vacantie! Ge niet van het mooie weer en de mooie na tuur, zooveel als je kunt, maar natuurlijk zooals 't een katholiek meisje en Maria- gardist bgtaanjt. Veel pleizier en mooi weer! Dinsdag zien we elkaar in de alg. H. Communie. Dat kan best door blijven gaan. Dus 7 uur present. Tot ziens! Sint Odo-Koorknapen. Zondag: Volkszangmis. Beurt aan T. v. Berge Henegouwen, Herman Goddijn, H. Pie- lanen, I. Zirkzee, A. v. Zijp, P. en J. van Zijp, P. Masurel, K. Vinkestein, J. v. Noord, J. Snelderwaard Woensdag: 7 uur Lof Vrijdag: 7 uur Lof Zaterdag: 7.30 Lof Hallee jongens! Ook de Schola heeft vacan tie. Er zijn er zooveel op stap, dat we de thuisblijvers ook maar vacantie geven. Den ken jullie goed aan -de Loven, hoor! Alle maal present voor zoover je maar eenigszins kunt. Hang deze agenda aan je neus, dan vergeet je het zeker niet! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. Huisartsen. De Zondagdienst der huisartsen te Lei den wordt Zondag a.s. waargenomen door de dokters v. Bockel, Bruins Slot, FIu en Langezaal. De Zondagsdienst der huisarteen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, tel. 22030. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Augustus 20 uur tot Zaterdag 8 Augustus 3 uur waargenomen door de Apotheek Duyster, N. Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. OMGEVING OEGSTGEEST 40-Jarig ambtsjubileum. Gisteren her dacht de-heer B. van Abswoude den dag dat hij voor 40 jaar in dienst kwam van de gemeente. In tegenwoordigheid van het geheele gemeente-personeel had gistermid dag in de Raadzaal de huldiging van den jubilaris plaats. De waarnemende burge meester, weth. van Egmond, sprak den ju bilaris toe, die wees op de nauwgezetheid, waarmede hij steeds had gewerkt. Voor de nauwgezette plichtsbetrachting bood spr. den jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Namens het gemeentepersoneel sprak de heer Rietveld, gemeente-architect. Spre ker schetste de goede onderlinge verstand houding die steeds onder het personeel heerschte. Als blijk van waardeering bood hij den jubilaris een rookstel aan, terwijl zijn echtgenoote bloemen in ontvangst had te nemen. De jubilaris dankte voor de ge- lukwenschen en de geschenken. Personalia. Voor het examen Fransen l.o. slaagde de heer A. H. van Eisen. VOORSCHOTEN Afscheid hoofd R.K. Jongensschool. Vrijdagmiddag heeft de heer J. J. Smit, hoofd van de R.K. Jongensschool, afscheid genomen, na 36 jaren zijn beste krachten aan het onderwijs alhier te hebben gege ven. Op uitdrukkelijk verzoek van den scheidenden hoofdonderwijzer was van iedere officieele plechtigheid afgezien. Doch dit afscheid mocht niet onopgemerkt voor bijgaan. Daarom waren Vrijdagmiddag ver schillende personen in de school van den heer Smit aanwezig: het schoolbestuur, het comité van oud-leerlingen, het onderwij zend personeel, de eerw. Zuster Gratia, hoofd van de R.K. Meisjesschool, kapelaan G. Zoutenbier en natuurlijk ook de leer lingen der school. Pastoor P. J. de Roos sprak als voorzitter van het schoolbestuur en dankte den hegr Smit hartelijk voor het vele werk door hem voor school en leerlin gen verricht. Namens de oud-leerlingen sprak de heer L. J. van der Bijl, die er op wees, dat van de school van den heer Smit op de leerlingen is uitgegaan een vormende invloed yoor heel het verdere leven; dat er een fundament werd gelegd, waarop de leerlingen zelf verder konden bouwen. De heer Smit dankte vervolgens de aanwezi gen. Wat hij gedaan heeft, beschouwde hij als zijn plicht, een plicht, welke hij zoo góed mogelijk heeft vervuld. Het mooiste, dat ik kan beleven is, aldus spr., het feit, dat er van mijn leerlingen iets geworden is. Na getracteerd te zijn, gingen de jongens op vacantie; de overige aanwezigen bleven nog eenigen tijd te zamen. Den heer Smit zal namens het schoolbe stuur, de oud-leerlingen, het onderwijzend personeel en de leerlingen, een enveloppe met inhoud worden aangeboden. Dit* kon nu nog niet geschieden, aangezien het deel der oud-leerlingen nog niet geheel bijeen is. Personalia. Voor het examen hoofd- acte slaagde de heer G. V. D. Schinkel. LAATSTE BERICHTEN SCHADELOOSSTELLING VOOR INGELEVERDE RIJWIELEN Officieel wordt het volgende bekend ge maakt: De schadeloosstelling voor een ingele verd rijwiel, dat niet teruggegeven wordt of waarvoor geen ander rijwiel wordt ver strekt, bedraagt 50 Behalve deze schadeloosstelling krijgen personen, die door het inleveren hun eeni- ge rijwiel verloren hebben, zonder daar voor een ander rijwiel in de plaats te krij gen, een formulier voor de aanschaffing van een nieuw rijwiel, voor zoover zij het volgende kunnen aantoonen: 1. Dat zij voor de uitoefening van hun beroep onvoorwaardelijk een rijwiel noo- dig hebben. 2. Dat zij op andere wijze niet aan een rijwiel weten te komen. Wie een dergelijk formulier ontvangt en houder van een vetkaart is, wordt op ver zoek bij de aanschaffing van het nieuwe rijwiel;vrijgesteld van de betaling van het verschil tusschen de uitbetaalde schadeloos stelling en den prijs van een eenvoudig heerenrijwiel. Schadeloosstelling, aanschaffingsformu lieren en bonnen zullen worden uitbetaald en uitgereikt door den burgemeester, in wiens gemeente de inlevering is geschied. De beslissingen van de burgemeester over verzoeken tol het verstrekken van een aan schaffingsformulier en tot het uitreiken van een bon zijn bindend. De burgemeesters zullen nadere inlich tingen over de uitvoering vah deze maat regel bekend nfiken. Men wordt verzocht, voordien geen ver zoeken tot schadeloosstelling in te dienen. HEFFING VAN ACCIJNS OP GESLACHT RUNDVEE GESCHORST. De Staatscourant heeft dezer dagen het bericht 'gebracht, dat de Secretaris-Gene raal van het Departement van Financiën besloten heeft tot tijdelijke schorsing aan de heffing van den accijns op geslacht rundvee. Dit besluit, dat voor onbepaalden tijd is getroffen, beteekent een tegemoetko ming van de overheid jegens de rundvee houders, daar deze met den huidigen te la gen prijs van het slachtvee niét meer uit komen. Om te vermijden dat de verhoo- gmg van den vleeschprijs op den consu ment zou drukken, is thans aLs tegemoet koming voor den te lagen veeprijs de schor, sing van de accijnsheffing dp geslacht ge komen. Het publiek zal van de uitvoering van dezen maatregel dus niets bespeuren, doch deze komt den veehouder ten goede. DE JAVAANSCHE SULTANS. SJANGHAI, 1 Aug, (A. N. P.). Aan vier sultans op Java, die van Solo en Djokja incluis, zal volgens een besluit van de Ja- pansche militaire autoriteiten het bestuurs recht over hun gebieden teruggegeven worden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johanna Cornelia Gerarda d. v. G. C. v. d. Loos en A. J. P. Rem- mërswaal. Adriana Cornelia d. v. G. J. Crombcen en N. de Looze. Margje d. v. P. Onderwater en J. Honders. Johanna d. v. J. v. Venetiën en H. J. v. d. Steen. Helena Hillegonda d. v. A. Bloemendaal en A. H. v. Dam. Wiepkjen d. v. Tijmstra en W. Tijmstra. Frangois Sybil Marie Gerardus z. va. H. J. Bórghans en F. E. C. Cramers. Arie z. v. A. v. Sprang en T. Plug. Inge Elisabeth d. v. L. C. Camp- fens en H. Steinmeier. Jacobus Johan nes z. v. E. H. Haarlem en W. J. Schenke- veld., G e h u wd: H. Stoffels jm. en E. H. J. v. Brussel jd. Overleden: W. Verkerk m. 75 j. L. Brus wed. van P. J. Hansen 86 j. G. v. Delft zn., 7 mnd. A. J. M. Sassen vr. 51 j C. v. Steijn,hsvr. van C. Bakker 38 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Aug. Veiling. Per 100 kg.: roode kool,/ 6.rabarber 45, kroten 6.—, uien 4.50, peen 9.andijvie 6.408.00, sla 5.607.00, snijboonen f 27.stamboonen 23.doperwten f 16.peulen 2.8016.00. duriven 80, postelein 14.spinazie 810, tomaten 1620, per 100 stuks: komkommers f 4.40 13.50, bloemkool 4.4014.salade 1.202.00, perziken f 335, per 100 bos: kroten 2.403.00e, pieterselie 2.803.50 radys 1.80, selderie 2.403.00, en peen 4.80—6.00. UTRECHT, 1 Aug. Vee. Aanvoer totaal: 2038 stuks vee, w. o. 570 runderen. Prij zen: vaarzen f 310480, pinken 230300, melkkoeien 350580, kalfkoeien f 380 600, varekoeien 270450 per stuk handel matig, niet gelijke prijzen; 7 nuchtere kal veren, handel matig; 7 schrammen 49 59, 425 biggen 2949 per stuk, handel kalm, iets lagere prijzen, magere schapen 4580 per stuk, handel redelijk, prijzen onveranderd, 950 weidelammeren 22—28, lammeren (Texelaars) f 2440 per stuk, handel vlug, gelijke pfijzen. NOORDWIJKERHOUT, 31 Juli. Veiling „De Eendracht". Kropsla p. 100 stuks 2, Tomaten 20.p. 100 K.G., Stamerwten 1.20, Rijserwten 1.60, Stokheerenboonen 2.70, dubb. z. d. 2.30, tuinboonen 0.70 per 10 K.G., Bospeen 8.Boskroten 3.Bosselderij 3.per 100 bos, Bloem kool 12—18 c.M. 5.50, Sladunsel ƒ7.— p. 100 K.G. Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE VAN LIJNOLIE. Vanaf Maandag 3 Augustus a.s. kunnen schilderspatroons aan het Distributiekan toor, Steenschuur 15, wederom kaarten af halen voor het aanvragen van lijiiolie. De volledig en juist ingevulde kaarten moeten uiterlijk 14 Augustus a.s. aan het zelfde kantoor worden ingediend. Medegebracht moet worden het „Bewijs van Inschrijving van het Rijksbureau voor Chemische Producten". Leiden, 1 Aug. 1942. 733 Dde Burgemeester van Leiden, A. TEPE, Weth. Loco-Burgemeester. Officieele Mededeelingen TELERSPRIJZEN VOOR AARDAPPELEN Het bedrijfschap voor aardappelen maakt bekend, dat de telersprijzen voor aardap pelen voor het tijdvak van 3 Augustus t/m. 15 Augustus af boerderij zijn vastgesteld als volgt: klei- duinz. zand en veen- aard. aard. aard. 3 t/m. 8 Aug. p. 100 kg 5.20 5.20 5.— 10 t/m. 15 Aug. p. 100 kg 4.80 5.— 4.40 Personeelgevraagd 2 Kappersbediende gevr. goed kunnende knippen en scheren bij P. H. KOEVOETS, Noord einde 6, Leiden. 2585 2 R. K. Meisje gevr. voor de huishouding vpor halve' of ge heele dagen. Mevr. .TH, H. PERQUIN, Leiden, Hooge Rijn dijk 76. f2 Hulp in de Huishouding ge vraagd, leeftijd niet beneden 18 jaar. Aanmelden vóór 8 uur 's avonds. Mevr. v. DRIEL, Lorentzkade 35. 2614 *2 Jongens gevr., leeftijd 14 om te worden opgeleid tot mJrtrassenmaker. Aanmelden; Lammenschansweg 10, tus schen 6 en 7-uur. 2609 f2 R« K. Dienstbode gevr. even buiten leiden in een degelijk R K. gezin voor dag en nacht, hoog loon en goede behande ling verzekerd. Bij voorkeur buitenmeisje goed kunnende werken en koken. Br. no. 2617 bur. v. d. blad. 2 Huishoudster gevr. Flinke veehouders 2 broers, vragen te gen half Aug. flinke nette R.K. Huishoudster, leeftijd 20 tot 25 jaar, liefst boerendochter. Br. no. 707 bur. van dit blad. f2 Net R. K. Meisje b. z. a. v. d. en n. bekend met koken, v g. g. v. Br. no. 712 bureau van dit blad. f2 Een Meisje, 15 jaar, b. z. a. v. d. en n. als hulp in de huis houding. Br. no. 690 aan P. WORTMAN, Rijpwetering. Aanbod f2 1 Kinderledikantje 110 x 60 aangeb., licht grijs costuum, oude kwaliteit, rijbroek, huis kamer, spiegel, pluche tafel kleed a. n., kinderauto en Hol lander. Br. no. 2612 bur. v. d. bl. "2 Eenige damesschoenen z. g. a n. ter overname aangeb. maat 38. 39, 40, waaronder reptiel lederen pumps en eenige kin- derkleertjes (2 jaar). Geen op- koopers, Roodenburgerstraat 59 Leiden. 2610 f2 Meubelen. Speciale aan bieding in dressoirs, theemeu bels, buffets, tafels, pluche en lederen stoelen, bloemtafels, pracht karpet, kapok en vee- renbedden en matrassen, lam pen en een prima kinderwagen, schoenen enz. J. VAN ROS- SUM, Zuidbuurt, Zoeterwoude. 2613 f2 Uw naaimachine trekt in, maakt lussen enz. Degelijke re paratie van alle merken. Prima naalden, schuitjes, spoeltjes enz. H. OBER, Pieter de la Courtstraat 73. Speciaal mon teur voor alle merken. Dit uit knippen. 2607 2 Kaasbrik te koop met hek ken in goeden staat en partij koolrapenplanten bij G. VAN DER HULST, Voorschoten bij de Vink. - 2608 f2 Kippen-, eenden- en Var- kensvoermeel, zonder bon! kwa liteit en succes gegarandeerd. 25 kg. 11.Konijnenvoer- meel f 8.50 inclusief zak, omge ving Leiden franco. Goedge keurd door alle bevoegde Rijks instanties. GROENEVELD v. d. Valk Boumanweg 26A. 2574 2 Prima Haardkachel te koop f 68.en 1 transport buiten band 28 x 2 oud. Te bevragen bij A. G. M. ZONNEVELD, Sumatrastraat 28, Oegstgeest. 689 f2 2 Bakiietsbanden te koop, maat 28 x 2 in prima staat. Adres: G. v. d. AKKER, Wei poort B 78, Zoeterwoude. 679 f2 Emaille keukenuitzet, liefst groen, te koop gevr. Br. onder letter N. aan R. PAAUW, Boek handel, R'veen. 2605 Diversen Vraag 2 Brandkast (elk formaat) te koop gevraagd. Brieven no. 706 bur. van dit blad. 2 Openlijk dank aan Henri Belletable, Stichter H. Familie, voor verkregen gunst, het sla gen van een examen. 2611 2 Gevonden in den Venne- polder bruin wollen geruite da mesceintuur. Terug te beko men tegen advertentiekosten bij Wed. L. WITTEMAN, Rijp wetering 4. 691 2 Gevonden bruin lederen portefeuille met inhoud. Te gen advertentiekosten terug te bekomen bij nó. 13, Oud-Ade. 2604 2 Verloren een reebruin man- tclpakjasje tusschen de Span- jaardsbrug, Maresingel en Leid- 3chevaart tot Warmonderhek. Tegen belooning terug te be zorgen Marceliusstraat 21 te Noordwijk Binnen. 724 RIJNSBURG Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door A. MULDER

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3