61 MILLIARD 450.000 ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1942 DE LEIDSCHE COURANT Red. Buitenland i Mr. H. Gelse. Lelden i Red. Stad en Sportt M. Zonderop. Lelden; Red. OmgevingL. Rooien. Lelden; Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders. Lelden; verantwoorde lijk voor de advertentlïn r B. Bonnet Lelden. WEEKBERICHT Zon onder 9.33 uur Zaterdagavond. Zon op &59 uur Zondagmorgen. Zon onder 9.31 uur Zondagavond. Zon 'op 6.Maandagmorgeh. Tusschen dexe tijden moet worden ver- duiaterd. 1 Aug.: De maan komt Zaterdagavond 23.49 uur op en gaat Zondagmiddag 12.12 uur onder. 3 Augustus: De maan komt Maandag nacht 9m 0.15 uur op en gaat Maandagmid dag om 1.59 uur onder. Laatste kwartier. 4 Aug.: De maan komt Dinsdagnacht om 0.38 op en gaat Dinsdagmiddag om 3.04 onder. - G Zweminr.: „De Zijl", 20. gr. C. fHei NATUUR-geleermiddel Leege flesch met capsule Inleveren DE ZIEKENFONDSVERZEKERING BIJ VERBLIJF VAN MEER DAN 30 DAGEN BUITEN DE WOONPLAATS. Vanwege het Staatstoezicht op de zieken fondsen is thans een voórloopige regeling getroffen betreffende de positie van de rechtstreeks verzekerden en de indirect verzekerden ingevolge het ziekenfondsen- besluit, die zich voor een verblijf van meer dan dertig opeenvolgende dagen begeven naar een andere verblijfplaats in Neder land dan hun eigenlijke woonplaats. Wanneer een rechtstreeks verzekerde of een indirect verzekerde gedurende dertig opeenvolgende dagen verblijf gaat houden in een andere gemeente, dan die zijner in woning, moet de rechtstreeks verzekerde hiervan onverwijld kennis geven aan het algemeen ziekenfonds, waartoe hij be hoort. Dit geldt ook voor degenen, die op 31 Juli den dag van inwerkingtreding der nieuwe regeling reeds in bovenver melde omstandigheden verkeerden. Deze kennisgeving dient vergezeld te gaan van een opgave van een naam van de gemeente van het tijdelijk verblijf, zoo mo gelijk den vermoedelijken dyur van dit vertil ij f en het adres ter plaatse. Indien de gemeente, waarheen de recht streeks verzekerde of de indirect verzeker de zich begeeft, buiten het werkingsgebied ligt van het algemeen ziekenfonds, waar bij hij is aangesloten, dan moet tevens naam en adres worden opgegeven van het alge meen ziekenfonds, waarbij de rechtstreeks verzekerde wensdht, dat de belanghebben de gedurende zijn tijdelijk verblijf wordt ingeschreven. Het algemeen ziekenfonds, wafirbij de tij delijke inschrijving geschiedt, reikt den belanghebbende een kaart uit, op vertoon waarvan de verstrekkingen worden ver leend, waarop deze recht heeft. Wanneer het verblijf in de tijdelijke ver blijfplaats eindigt, geeft de rechtstreeks verzekerde hiervan onverwijld kennis aan het algemeen ziekenfonds,"waarbij de tij delijke inschrijving plaats vond, terwijl de uitgereikte kaart dan tevens moet worden ingeleverd. Ter voorkoming van misverstand zij er met nadruk op gewezen dat alle aangif ten, waarvan in deze regeling wordt ge waagd, door den rechtstreeks verzekerde zelf moeten geschieden, onverschillig of deze persoonlijk dan wel een, krachtens zijn verzekering, indirect verzekerde zich voor een verblijf naar elders begeeft. Overigens dient in het oog te worden ge houden, dat de regeling uitsluitend geldt voor hen, die zich voor een verblijf van meer dan dertig opeenvolgende dagen naar een andere gemeente dan die van him wet telijke inwoning begeven. Zij draagt het karakter van een voorloopige regeling, die tot stand is gekomen in afwachting van een definitieve regeling van de onderwerpe- lijke aangelegenheid. Plaatselijke Bureauhouders ingeschakeld. Hier en daar in het land schijnt, onder de werkgevers in het land- en tuinbouwbe drijf onrust te bestaan ten aanzien van de arbeidsvoorziening. Het dikwijls vermeen de tekort aan arbeidskrachten is echter ■vrijwel steeds een gevolg van het feit, dat de werkgevers zich niet wenden tot de ge westelijke arbeidsbureaux. Daar een spoe dige bemiddeling er toe kan bijdragen, dat aan de onmiddellijke behoefte kan worden voldaan, wordt de aandacht van belang hebbende werkgevers in het land- en tuin bouwbedrijf er op gevestigd, dat de plaat selijke bureauhouders voor die bemidde ling thans zijn ingeschakeld. De boeren, die zich voor hun bedrijfs- aangelegenheden toch al regelmatig wen den tot den P. B. H. in hun district, kun nen zich nu ook tot dezen ambtenaar wen den voor het aannemen van arbeidskrach-, ten. Zij dienen ten kantore van den P. B. H. een formulier in te vullen, dat de plaat selijke bureauhouder vervolgens doorzendt aan het gewestelijke arbeidsbureau. Op deze wijze kunnen de werkgevers er van verzekerd zijn, dat aan hun oogenblikke- lijke behoefte aan arbeidskrachten zoo spoedig mogelijk wordt voldaan. De werk gevers, die hun arbeidsbehoefte zelf reeds aan het gewestelijk arbeidsbureau hebben opgegeven, behoeven zulks begrijpelijker wijs niet nogmaals aan de P. B. H. op te geven. DE SCHEURPREMIE VOOR HET OOGSTJAAR 1942—1943. De regeeringscommissaris vóór de bodem- productie maakt bekend, dat de scheur- premie voor het oogstjaar 1942—1943 200 per H.A. zal bedragen. In afwijking met het vorige jaai^zal ieder, die daarvoor in aanmerking komt, een scheurplicht wor den opgelegd. De scheurpremie wordt uit betaald aan ieder, die aan deze plicht vol doet. Voor land, dat thans vrijwillig voor scheuring bij den productie-commissaris wordt opgegeven en na goedkeuring met koolzaad of raapzaad, boven de verplichte oppervlakte van deze gewassen, wordt be bouwd, zal een scheurpremie worden be taald van 300.per H.A., wanneer de oogst gelukt. Deze vrijwillig opgegeven op pervlakte zal meetellen voor den aanslag, die voor de scheurplicht zal worden vast gesteld. In herinnering wordt gebracht, dat de verplichte oppervlakte koolzaad bedraagt: 8 pet. van het bouwland op klei, zavel- en roodoorngronden, dat volgens du inventa risatie 1942 op het bedrijf aanwezig was, waarbij bedrijven met 1 H.A. of minder bouwland zijn vrijgesteld. Voor zand-, loess-, dal- of veengronden bedraagt de verplichte oppervlakte 5 pet. van het bouwland, waarbij bedrijven met 5 H.A. bouwland of minder, zijn vrijgesteld. Tot de Verplichte oppervlakte behoort bovendien de verplichting die men heeft cm, op grond van verkregen uitstel van scheuring 1941'42 van kleigrasland en van meerdere peulvruchtenverbouw, extra koolzaad te verbouwen. Prijs koolzaad. Tenslotte wordt nog medegedeeld, dat de richtprijs voor het koolzaad is vastge steld op 20.per 100 kg. voor boeren- schoon product van gemiddelde kwaliteit, terwijl bovendien een inleveringspremie van 15.per 100 kg. zal worden uitge keerd. GEMENGDE BERICHTEN Vestigingsverbod te Bussum. De burgemeester der gemeente Bussum heeft vastgesteld en afgekondigd een "erordening, volgens welke het behoudens n toestemming, verboden is zich in deze •neente te vestigen of aldaar te verhuizen. Meisje door vrachtauto overreden. Donderdagavond is een 9-jarig meisje te Amsterdam, dat op een vrachtauto was ge klommen, bij het afspringen onder den rijdenden wagen geraakt. Een der wielen reed hasy over het hoofd. De G.G. en G.D. bracht het kind naar het O. L. Vrouwe gasthuis, waar het bij aankomst r^eds over leden bleek te zijn. Schipper verdronken. Donderdag is de schipper Huygen uit Dordrecht van het schip „Eiram" bij het vieren van het anker in de verlengde Maas te Wessem over boord geslagen. De man, die niet kon zwemmen, verdronk. De portefeuille was nog niet goed genoeg verborgen. Een bewoner van de Ten Ka- testraat te Amsterdam had gemeend, een veilige bergplaats voor zijn portefeuille te vinden in den zoom van een der overgor dijnen. Met een gerust hart ging de man de deur uit, maar toen hij Donderdagoch tend om 11 uur na een afwezigheid van twee uren weer terugkwam, moest hij er varen, dat de schuilplaats hem niet tegen diefstal had gevrijwaard. Blijkbaar met behulp van een valschen sleutel had onge- wenschte visite de woning weten binnen te dringen. De portefeuille, welke 1250, plus voor ongeveer 50.000 gram aan brood- bonnen inhield, was verdwenen. Naéhtelijk bezoek van overburen. Don derdag ochtend werd ontdekt, dat des nachts ongenoode bezoekers in een pak huis aan den O. Z. Voorburgwal te Am sterdam waren geweest, die er met 13 Per zische tapijten, ter waarde van ongeveer 7000 vandoor waren gegaan. Het bleek, dat de inbrekers aan den achterkant van het perceel waren binnengekomen en spoe dig viel de verdenking op twee bewoners van een in hetzelfde blok gelegen huis aan den O. Z. Achterburgwal. Een huiszoeking daar leverde niets op, want de buit was inmiddels reeds naar elders vervoerd. Wel werden de beide bewoners gearresteerd. Donderdagavond zag een rechercheur een medeplichtige in een café in de Nieuwe- brugsteeg. De man ging gewillig mee( naar buiten, doch eenmaal op straat gekomen, zette hij het op een loopen, waarvan zelfs eenige pistoolschoten hem niet konden weerhouden. Ten slotte werdhij toch ge arresteerd in èen café aan den'Zeedijk. De man, die gewond was, werd naar het Bin nengasthuis vervoerd. De recherche zoekt thans nog naar de gestolen tapijten en eventueele verdere medeplichtigen. Kostbare tegel uit St. Hubertus ont vreemd. De commissaris van politie te Ede verzoekt opsporing en in beslagname van een dezer dagen uit het jachtslot St. Hubertus te Hoenderlo (nationale park „De Hooge Veluwe") ontvreemden tegel, deel uitmakende van de kunstschatten, welke zich in het gebouw bevinden. De tegel, die vervaardigd is van Chi- neesch porcelein, is in blauwe kleuren be schilderd o.m. met vijf kraanvogels en ge vat in een mahoniehouten lijst. Het for maat is vierkant, de afmeting 17 1/2 c.M., terwijl op de achterzijde het merk R. V. K. M. 149 P voorkomt; de waarde bedraagt tweehonderd gulden. Opsporing, aanhouding en voorgeleiding van den dader wordt eveneens verzocht door voornoemden commissaris. RECHTZAKEN VOOR DEN POLITIERECHTER. Rare wraak en onvoordeelige huurder. Een ieugdige dienstbode uit Leiden had ruzie met haar mevrouw gekregen en als een soort wraak had ze toen wat onder goed meegenomen. Tenminste dat was haar verdediging. De Officier vond het dan wel eigenaardig, dat zij dit ondergoed dadelyk ging dragen, waardoor deze wraak tevens een economisch, zij het dan ook verkeerd, tintje kreeg. De eisch werd twee weken gevangenis straf. Uitspraak een geldboete van ƒ20 subs. 20 dagen. De opperman uit L e i d e n, die vervol gens terecht moest staan, zeiae het koud te hebben gehad en geen brandstof om de kou te verdrijven. Daarom had hij toen de kast planken maar in diggeltjes gehakt en op gestookt. Om het verschil tusschen mijn en dijn voortaan goed te kunnen onderschei den kreeg hij een geldboete van f 25 subs. 25 dagen. fëxjA&iCeping, den Bosch toe, zoete lieve Gerritje, ter den Bosch toe, zoete lieve meid Dèt gaat naar De Gruyter, zoete lieve Gerritje, Dèt gaat naar De Gruyter, déar is kwaliteit. 1 NEDERLANDSCHE KLEEDERDRACHTEN EEN GELUKWENSCH WAARD. Een gelukwensch is het waard, wanneer men jarig is. Maar nog meer kunnen wij u gelukwenschen, wanneer u op uw verjaar dag een goede daad verricht. Wilt u een goede daad doen, jarige Nederlander? Stort dan vandaag even zoovele dubbeltjes, kwartjes of guldens op de girorekening van de Nederlandsche Ambulance, als men ja ren telt. Doe mee aan de verjaardagsstorting op gironummer 87600 Nederlandsche Ambu lance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. SPORT ATHLETIEK Holland te Amsterdam. Van Holland zijn voor het Ajax-tournooi te Amsterdam uitgenoodigd Stuivenberg (800 M.) en Noor denbos (hoogspringen). Tevens nemen deel Vis (1500 M. B) en de Water (vèrspringen). KORFBAL D.O.S. Donderdagavond werd op het terrein Boschpark te Alphen a. d. Rijn een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tus schen een twaalftal van DOS tegen een comb. Gasfabriek-Distributiekantoor. DOS maakte het eerste doelpunt, maar even voor de rust kon de Gas-Distr.-comb. nog gelijk maken. Maar DOS was sterker en wist nog éénmaal te doelpunten en zoo kwam het einde met 21 voor DOS. LAWNTENNIS Kampioenschappen oefenmeesters. Bij de voortzetting van de kampioenschappen voor oefenmeesters op de banen van Klein Zwitserland, hebben de vier geplaatste spe lers zich, zonder dat zjj ernstig bedreigd werden, tegen de winnaars der eerste ron den weten te handhaven. De halve eindstrij den gaan tusschen Waasdorpde Mos eenerzijds, W. Hermes en J. Goedraad an derzij dsch. In het heerendubbelspel bereik ten J. en D. de Mos den eindstrijd. Een ver rassing was de nederlaag van Mulder en van Beam tegen Stas en Hazebrcek. De uitslagen van gisteren waren: Enkel spelen, tweede ronde: J. de Mos sl. A. Dek ker 63, 62, 61; J. Goedraad sl. M: Stas 63, 7—5, 63; A. Waasdorp sl. B. Houps 61, 61, 60; W, Hermes sl. A. Kauling 60, 62, 61. Kwart-eindstrijden: J. de Mos sl. G. Schuuring 63, 60, 60; A. Waasdorp sl. HT Hemmes 60, 63, 62; J Goedraad sl. G. Mulder 7—5, 7—5, 6—3; W. Hermes sl. D. de Mos 46, 64, 62, 6—2. Dubbelspelen, kwart-eindstrijden: Stas en Hazebroek sl. van Beem en Mulder 6—4, 36, 63; J. en D. de Mos sl. Dekker en Sabbee 6—0 ,62; Waasdorp en J. Goed raad sl. A. en H. Hermes 62, 8—4. Halve eindstrijd: J. en D. de ."Vlos sl. Stas en Hazebroek 63, 64. WATERPOLO A.Z.C. IIBodegraven I. Voor de competitie speelde AZC II Donderdagavond te Bodegraven tegen Bodegraven I. In een gelijkopgaanden en meermalen spannenden strijd wist geen van beide partijen te doel punten. De verdedigers bleken zoowel voor als na de rust te sterk voor de aanvallers en men eindigde zooals men begonnen was 0—0. PAARDENSPORT Provinciaal Kampioenschap Z.-HZoo als bekend wordt op Dinsdag 11 Aug. a.s. de kortebaandraverij om het kampioen schap van Zuid-Holland verreden. Ook dit jaar zullen de snelle dravers weder uitko men. De hooge prijzen, welke uitgeloofd zijn, zullen hieraan niet vreemd zijn. Deze bestaan uit 850 gld. (prijzen 500, 200, 100 en 50 gld. aan geld), benevens een kunstvoorwerp aangeboden door den Bond van Harddraverij-Vereenigingen in Neder land. Er is weer iets nieuws op het terrein aanwezig, n.l. een organisatie welke zich ten doel stelt de inzetten te verzorgen voor hen die de course bezoeken. De radio-installatie zal op keurige wijze verzorgd worden door den heer Terree uit Bussum, die den gehee- len middag door zijn luidspreekrinstallatie zorg zal dragen voor omroep van de win nende paarden. Ook is er een telefoon van start naar finish, alles met bediening ten dienste van draverij en bezoekers. Van het publiek en ingezetenen Vraagt het bestuur, dat ieder aan de uitvoering van harte mede werkt, waarbij allereerst wordt gevraagd dien middag niet in de banen te komen, wat hinderlijk is voor het bestuur en be zoekers. door prof. P. Stammeyer 75e Week 28 Augustus. Degenen, die sterk staan in het geloof (Paulus rekent zichzelf ook daarbij 15:1) moeten zich liefdevol en hulpvaardig too- nen voor de zwakken; dus verder gaan dan geen ergernis geven (zie hoofdstuk 14). Allen, doch niet alleen de sterken, moeten het geestelijk heil van hun naasten belang rijker achten dan hun persoonlijke belan gen: Christus is ons voorbeeld van zelfver loochening. Na het citaat in 15:3 neemt Paulus de gelegenheid waar om te wijzen op de waarde van de H. Schrift. Nemen we dit woord ter harte, dan lezen we de H. Schrift zóó, dat we er beter van worden. In de volgende verzen bidt Paulus de een heid onder de geloovigen af als gave Gods naar het voorbeeld van Christus (zie Joh. 17:2022); de christenen moeten evenwel zelf medewerken om tot die eenheid te ge raken door het voorbeeld van barmhartig heid van Christus te volgen. Paulus richt zich tot de Romeinen, voor het meerendeel heiden-christenen; zij moeten bedenken, dat de Messias beloofd was aan de Joden, terwijl de heidenen slechts door Gods barmhartige liefde geroepen zijn tot het evangelie. Wanneer het geloof beleefd wordt, brengt dit vrede en vreugde voort, die de voor smaak vormen van het beloofde geluk en dus onze hoop versterken; met de groei van ons geloof zal die hoop toenemen door de kracht van den H. Geest (15:13). Na deze vermaningen roemt Paulus de kerk van Rome om hiermede zijn vrijmoe digheid wat te verzachten; hij wil niet den indruk wekken, dat hij zou willen gebie den in een kerk, die hij niet gesticht heeft. Daarna begint hij zijn plannen te ontvou wen; eerst moet hij de rijke collecte voor de armen van Jerusalem overbrengen; de inwoners van Macedonië en Achaja hebben daarin hun dankbaarheid getoond voor het evangelie, dat zij. uit Jerusalem ontvingen. Ook in Rome zal hij niet met leege handen aankomen, want hij vertrouwt, dat zijn verblijf aldaar rijke geestelijke voordeelen zal brengen. Doch in Jerusalem verwacht hij moeilijkheden en vraagt daarom het gebed der Romeinen om, zoo God het wil, aan hun macht te ontkomen. We weten uit Handelingen 21:27 en verder, hoe Paulus in Jerusalem werd gevangen genomen en twee jaar later als gevangene naar Rome werd gevoerd. Na een aanbeveling voor Febe, die waar schijnlijk zijn brief naar Rome bracht, brengt Paulus zyn groeten aan zeer velen; voor de kerk van Rome, welke Paulus nog niet had bezocht, moest het een aanbeveling zijn, dat hij zooveel relaties bezat, terwijl deze personen gemakkelijk zijn komst kon-' den voorbereiden. Geheel onverwacht volgt de waarschu wing in 16:1720: de onruststokers worden niet nader genoemd, maar zijn waarschijn lijk de joodschgezinde predikers, de gewo ne tegenstanders van den Apostel. Voor vers 18 verwijzen we naar een dergelijke beschuldiging in Fil. 3:19. De groëten van Paulus' gezellen volgen nog, waarbij we bemerken, dat Paulüs zijn brief heeft gedicteerd, terwijl Tertius als secretaris fungeerde. Een eerbetuiging aan God vormt het waardig slot van dezen be langrijken brief. Bijbellezing voor de volgende week Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Rom. 15: 16 Rom. 15: 713 Rom. 15:14—24 Rom. 15:25—33 Rom. 16: 1—10 Rom. 16:11—20 Rom. 16:21einde. £ilwigie.. ZONDAG 2 Aug. Tiende Zondag na Pink' steren. Mis: Cum clamarem. Gloria. 2e ge bed v. d. H. Alphonsus de Liguori, Bisschop en Belijder; 3e v. d. H. Stephanus, Paus en Martelaar; 4e voor den vrede. Credo. Prefa tie v .d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Groen. MAANDAG 3 Aug. Mis v. d. vindmg v. d. H. Stephanus, eerste MartelaarPsede- runt. Gloria. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede van de Heiligen); 3e (naar keuze v. d. priester); 4e voor den vrede. Géén Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Rood. In de kerken van de E.E. P.P. Franciscanen, ZONDAG. Gedenkdag van de wijding van de Patriarchale Basiliek van de H. Ma ria ter Engelen van Portiuncula. Mis: Bea- tus. Gloria. 2e gebed (en laatste Evangelie) v. d. lOen Zondag na Pinksteren; 3e v. d. H. Alphonsus; 4e (alleen in stille H.H. Mis sen) v. d. H. Stephanus; 5e (4e) voor den vrede. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U op het feest). Kleur: Wit. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 2 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.00 Gram. 8.15 De zin van het boer zijn 8.30 Do nizetti-Verdi-Bizet 9.00 BNO: Nieuws 9.15 Studiodienst 10.15 Balletmuziek 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront,12.00 BNO: Nieuws 12.15 Gevr. platen 12.40 Duitsch Volksconcert 14.00 Ned. schrij vers over eigen werk 14.20 Muziek van Franz Liszt 15.45 Omroeporkest 17.00 Luisterspel „Hoe broeder Vroolijk in den Hemel kwam" 17.30 Bertus van Dinte- ren 17.45 BNO: Sport en Oostlandpraat- je 18.00 Bertus van Dinteren en zijn or kest 18.45 BNO: Nieuws 19.05 Sport van den dag 19.30 Amusementsorkest 20.15 Cabaret-programma 21.15 Melodis- ten 21.45 BNO: Nieuws 22.00 Noctur nes van Chopin Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de studio beschikken 22.15 Gram. 23.00 Gevar. orkestprogr. vr®, A ONDERLINGE filiMlilMdlMila VERZEKERING* MAATSCHAPPIJ" OEraTIQD TE •S-BRAVEHHAOB Het ingeschreven bedrag van mim GULDEN is verdeeld over ongeveer Yerzekerden- Dit beteekent, dat tenminste ÉÉN UWER BUREN heeft ingezien lijn belang bij het groote geheel te moeten voegen. Neemt ook GIJ deel in de steeds groeiende risico-spreiding1 Vraagt inlichtingen aan Uw ASSURANTIE-BEZORGER. HILVERSUM H, 301.5 M. 8.00 Arnh. Orkestver. 8.30 Marschmuz9.00 BNO: Nieuws 9.15 Luisterspel: „Als je maar goed luistert" 9.45 Vroolijke noten 10.00 Toespraak door H. J. Woudenberg 10.15 Zang met piano 11.00 Omroep- Meisjeskoor 11.30 Órkestmuz. 12.00 BNO: Nieuws 12.15 Omroep-Kamerkoor 12.45 Het Evangelie en de Temperamen ten 13.05 Ned. Verbond voor Sibbekun- de 13.20 Lichte Zangsoli 13.40 Haag- sche accordeonver. „Kunst naar Kracht" 14.00 Orgelconcert 14.30 Omroep-Sym- phonie-Orkest en causerie „Carl Schuricht" 16.00 Boekbespr. 16.15 Zang met piano 17.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest 18.00 „Opera-ouverture" 18.15 Reportage: Prof. dr. R. van Genechten 18.30 Vier handige piano voordracht 19.15 Gram. 19.30 BNO: Nieuws en Mil. weekover zicht 19.50 Spiegel van den dag 20.00 BNO: Eng. uitzending (Voor de Radio- Centrales: Gram.) 20.15 Het Zepparoni- kwartet 21.00 Toondichters en hun werk in de anecdote I 21.45 BNO: Nieuws 22.00 BNO: Mil. overzicht 22.10 Avond wijding 22.1524.00 Zie Hilversum I. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 8.0024.00 Hilversum I. Ze Programma: 8.0022.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch programma. MAANDAG 3 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 445,5 M. 6.45 Gram. en Ochtend/gymn. 7.00 en 8.00 BNO: Nieuws 8.15 Muziek van oude meesters 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Otto Do- brindt en zijn orkest 10.00 Gevar. progr. 11.00 Radio-Vacantieschool 11.20 En semble Joan Lancé 12.00 Fluit, altviool en gitaar 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Zang en piano 14.00 Om roeporkest 15.00 Voor de vrouw 15.45 Zang met orgel (16.00 Bijbellezing) 16.45 Luisterspel: Pieter Pieterszoon 17.15 BNO: Nieuws 17.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest 18.00 Causerie: „Waarom kolonisatie" 18.15 Gram. 18.45 BNO: Nieuws 18.55 BNO: Internat, zakelijk praatje 19.05 Liedje van verlangen 19.15 Pianocomposities 20.15 Residentie- Orkest 20.00 Liederen Vvan de Falla 21.21 Haarlemer Orchester Verein 21.45 BNO: Nieuws 22.00 Vioolsoli 22.30 Familiereünie 23.1524.00*- Zomerspel. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Gram. 9.15 Beet- hoven-Schumann-progr. 10.00 Morgen wijding 10.15 Hary Janis Suite 10.40 Wetenswaardigheden 10.50 Zang met piano 11.30 Reportage 11.40 Gram. 12.00 Bertus van Dinteren en zijn orkest 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder 13.15 Spaansch muzik. progr. 13.45 Gram. 14.00 Het Ned. Pianoduno 14.30 Viola d'amore en clavecimbel 15.00 Platenva- riatie 15.45 Luisterflits No. -22:NKareltje Karper's Liefdesdrank 16.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest 16.45 Lichte lied jes 17.15 BNO: Nieuws 17.30 Piano 18.10 Otto Hendriks en zijn orkest 18.30 Een beroep op waarheid en rechtvaardig heid, een woord gericht tot de Synode der Nederlandsch Hervormde Kerk 18.15 Otto Hendriks en zijn orkest 19.10 Gram. 19.30 BNO: Nieuws 19.40 BNO: Friesch praatje 19.50 Spiegel van den dag 20.00 Gev. progr. 21.00 Pol. weekpraatje 21.15 Vuurwerk van Musettemuziek 21.45 BNO: Nieuws 22.00 BNO: Pol. praatje 22.10 Avondwijding 22.1524.00 Zie Hilversum I. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 6.4524.00 Hilversum I. 2e Programma: 6.45^.22.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch programma. WILT U IETS WETEN? Vraag: Als een meisje vacantie heeft, is mevrouw dan verplicht haar kostgeld te geven. Antwoord: Ja, tenzij anders overeen gekomen mocht zijn. Het kostgeld is een bestanddeel van het loon.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2