II 1 OEDERS.' DONDERDAG 30 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS R.K. MULO-EXAMENS. Geslaagd zijn voor schriftelijk examen R.K. M.U.L.O. A: H. Mentink, M. Nijssen, J. v. d. Poel, Noordwijk, H. Smit, G. Staats, L .van Tol, Woubrugge, L. v. d. Veer, H. Vinkestijn, P. Westbroek, L. de Wolf, Noordwijk, A. Woltering, L. Grimbergen, Rijnsburg J. v. Dongen, Alphen a. d. R., J. Pauëlsen, Nieuwkoop, C. v. d. Pijl, ter Aar, B. Rombouts, Alphen a. d. Rijn, M. Pas toors. J. Schoondergang, M. Walter, M. Weerdenburg, Voorburg. Voor het examen hoofdakte B zijn ge slaagd de heeren J. F. G. Montanus en H. Nieuwland. Voor het examen Engelsch M.O. A. is ge- de heer P. Maaskant. Voor het examen Fransch L. O. zijn ge slaagd de heeren C. F. en B. A. A. van Dieren, alhier. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 9211. Ruig- rok's Broeiproevenbedrijf, Bloembollen- kweekerij en Handel (B.P.), Hillegom, Zuider Leidschevaart 3. Venn.: J. H. Ruig- rok. Th. C. Ruigrok, J. C. Ruigrok en H. J. Ruigrok, Hillegom. Opheffing: „De Oude Tijd", in li quidatie, Leiden, Haarlemmerstraat 18, si garenwinkel. Firma C. van der Bijl en G. Boeken- steijn, Ter Aar, Korteraar D 148, melk- grossiers. W ij z i g i n g 7042. Vereenigde Was- scherijen Leiden (Vewa) N.V., Leiden Witte Singel 13. De N.V. is met ingang van 28 September 1941 in liquidatie getreden. Liq.: L. G. W. van Ulden en H. B. A. van Ulden, Leiden. De N.V. in liquidatie heeft haar bezittingen en belangen, alsmede ver plichtingen, op den voet van het Over- drachtsbesluit 1942 overgedragen aan de firma: Vereenigde Wasscherijen Leiden (Vewaa). Door de politie alhier zijn gisterenmid dag bij F. v. d. M. aan den Hooge'n Rijn dijk zes Goudsche kazen, twee groote Keul- sche potten met vleesch en vet en een kwart mud tarwe in beslag genomen. Te gen den bewoner is wegens overtreding der hamsterwet proces-verbaal opgemaakt. Gistermiddag zijn door de politie bij een winkelier op de Kaiserstraat 60 paar klom pen in beslag genomen wegens overtreding der prijsvoorschriften. OMGEVING HILLEGOM Personalia. Alle door de Chr. Mulo- school voor het te 's-Gravenhage gehouden Mulo A-examen opgegeven leerlingen zijn geslaagd, n.l. Rie Korbee, Jan van der Kolk, Wim Marinus, Bram van Oei, Ab Schoon- derbeek, Bob Visser, Jo Vlotman en Paul van der Zwart, allen te Hillegom en Wim Verhoeff te Nieuw-Vennep. KOUDEKERK v Kaasdiefstal. Door den veehouder W. B.K. wonende in de Lagewaard alhier, is bij de marechaussee aangifte gedaan, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag uit zijn stal 44 kazen zijn ontvreemd, welke zijn vervoerd met een groote overdekte vracht auto. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. OEGSTGEEST Personalia. Voor het examen hoofd akte B. is. geslaagd de heer L. J. A. van der Drift. A VOORSCHOTEN Afscheid hoofd der school. -- Zooals be kend is zal de heer J. J. Smit, hoofd van de R.K. Jongensschool alhier, per 1 Sep tember a.s. het onderwijs met pensioen ver laten. De heer Smit is hier reeds 25 jaren werkzaam en heeft reeds twee geslachten onderwezen. Ten einde hem op gepaste wijze te huldigen is een comité gevormd 'van oud-leerlingen, bestaande uit de hee ren: M. W. Meyer, H. L. P. Peeters, L. J. van der Bijl, Jac. Belt en J. v. d. Meer. Het ligt in de bedoeling den scheidenden hoofd onderwijzer een blijvend huldeblijk aan te bieden. Om dit plan ten uitvoer te brengen is de medewerking van alle oud-leerlingen ingeroepen, als blijk van gepaste dankbaar heid. Dit huldeblijk zal Vrijdag, 31 Juli a.s., worden aangeboden. Geboren: Dinand Marius, z. van W. van Walsum en T. Haneweer Coenradina Maria, d. van A. Leeuwis en B. J. H. v. d. Giésen Anneliesje Johanna Hen riette, d. van G. R. van der Horst en J. M. de Lange Gerna Johanna, d. van M. Kerk- voort en A. C. L..Boers Albeldientje, d. van A. Dekker en T. Belshuizen Alexan der Johannes Margarethus, z. van G. G. A. Lips en J. M. Muller. Ondertrouwd: J. N. W. H. de Jong 26 j. te Berlicum en E. W. Jansen 37 j. J. C. Tipker 24 j. te Wassenaar en J. M. van Leeuwen 21 j. Overleden: M. W. Noppen 15 j. ZOETERWOUDE Gouden echtvereeniging. Maandag 3 Augustus a.s. .zal het 50 jaar geleden zijn, dat Johannes Siera en Jacoba Cornelisse, wonende Hooge Rijndijk F 203, te Leiden in het huwelijksbootje stapten.' De bruidegom was zijn geheele leven koopman in kalveren. Het huwelijk werd gezegend met de geboorte van elf kinde ren, waarvan er nog'zeven in leven zijn, n.l. 4 jongens en 3 meisjes, waarvan 6 kin deren gehuwd zijn. Voorts zijn er 45 klein en 4 achterkleinkinderen. Agenda Zaterdag, Bureau-zitting R. K. Reclassee- ringsver. Leiden, St. Vine, geb., Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur nam. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Juli 20 uur tot Zaterdag 1 Aug. 8 uur waargenomen door de Apotheek van Drie- sum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsohe Apotheek. Wilhelminapark 8, TeL 26274. DE AMERIKAANSCHE PETROLEUM INDUSTRIE. De Financial News vat de verklaringen van den president van de Shell Transport Trading Co omtrent de rentabiliteitsont- wikkeling in het concern aan om een on derzoek in te stellen naar de petroleum industrie in de Vereenigde Staten. In ver band met de schaarschte aan tanktonnage is het onmogelijk om de behoefte van de gebieden aan de Oostkust, welke in nor male omstandigheden 40 tot 45 van het totale gasoline-verbruik der Vereenigde Staten voor hun rekening nemen, te dek ken. Door gebruik te maken van de spoor wegen en van de binnenlandsche waterwe gen, alsmede door een sterker ^gebruik van de pijpleidingen, kan ongeveer 50 van de dringendste behoefte worden bevredigd. In verband met het groote olie-verbruik ■van de Amerikaansche marine en de aan houdende scheepsverliezen is er weinig kans dat een verbetering in de situatie zal intreden. Hierbij komt dat het vervoer over land voor de petroleummaatschappijen een zeer dure geschiedenis is. De raffinaderijen in de Oost-staten moeten bij de huidige vaste prijzen op elk vat benzine een verlies van 70 cents dragen. De situatie in de pe troleumindustrie is ernstig genoeg om ook de aandacht te trekken van de autoriteiten te Washington. In Mei heeft Ickes, de pe- troleumdictator, verklaard, dat staatssub sidies voor de petroleumindustrie gerecht vaardigd zijn, ten einde het den maat schappijen mogelijk te maken de zwaardere lasten en de kosten, welke gepaard gaan met een aanpassing van de raffinaderijen, te dragen. Inmiddels heeft weliswaar het Prijzeribureau een aanpassing -van de gas- oline-prijs aan de kosten goedgekeurd, doch de prijsverhooging, waardoor de gas-» oline-prijs, afgezien var: de benzinebelas ting, op het hoogste peil der laatste 10 ja ren is komen te staan, werd door de pe troleumindustrie als onvoldoende be schouwd. De aanbouw van nieuwe tank schepen en de uitbreiding van het stelsel pijpleidingen vordert geruimen tijd, zoodat nog niet gerekend mag worden op een ver laging van de onkosten voor de petroleum maatschappijen. Bovendien wordt de op lossing van het probleem bemoeilijkt door ,de omstandigheid, dat het verbruik, in ver band met het rubbertekort en de daaruit voortvloeiende beperking van het automo- bielverkeer, niet juist kan worden geschat. De petroleumdictator Ickes heeft onlangs de voor oorlogsdoeleinden benoodigde olie voor 1942 geschat op niet minder dan 1.670 millioen vaten, d.w.z. een hoeveelheid, wel ke belangrijk ligt boven hét productiecijfer van het vorige jaar. Het bevredigen van deze behoefte beteekent voor de petroleum industrie geen winst, daar zij gepaard gaat met een ingrijpende productieverschuiving van benzine naar stookolie en andere pe- troleumderivaten. De gasoline-productie le vert belangrijke hoogere winsten op dan die van stook- en smeerolie, zoodat het ge heele prijssysteem van de petroleumindus trie uit het evenwicht dreigt te raken. Weliswaar heeft de Bondsregeering zich bereid .verklaard de petroleumconcerns door hdt verleenen van subsidies schade loos te stellen voor het opvoeren van de productie aan stookolie, onder voorwaarde echter dat de prijzen niet worden verhoogd. Met het oog op de verscherpte staatscon trole, welke de subsidies en de prijscon trole met zich mede zouden kunnen bren gen, beoordeelt de petroleumindustrie de verdere ontwikkeling niet optimistisch, te meer daar de officieele instanties wel wei nig geneigd zullen zijn den invloed, welke, zij in de petroleumindustrie hebben gewon nen, weer'prijs te geven. (Europapress) De snoekbaarsvangst in het llsselmeer STORMENDERHAND. Stormenderhand veroveren de dappere Duitsche soldaten belangrijk* steden en dorpen in de Sovjet-Unie. De bolsjewisten worden opgejaagd, krijgen geen kans aan de algeheele vernietiging te ontsnappen. Het offensief tegen de bloeddorsttige hor den van Stalin is in vollen gang. Europa zal weer vrij worden. Duitsche soldaten en hun bondgenooten bestormen de laatste bolwerken van Timosjenko. En gij land genoot, blijft gij aan den kant staan af wachten? Vergeet niet dat ginds in het Oosten ook Nederlancjsche mannen strij den en hun leven wagen voor orfs land en volk. Zij rekenen ep op dat ook gij uw plicht zult doen, naar de wapenen zult grijpen, u zult aanmelden bij het Vrijwilli gerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22 te 's Gravenhage. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882. 33 - 43 G. H. KLEIMHAR9S PIKTKR DE LA COURT8TRAAT 82 TRANSPORT - TELEFOON 8I4BS t U In Duitschland is men met de productie in serie begonnen van een op houtgas rij denden landbouwtractor, welke reeds bij de komende oogstwerkzaamheden in groo- ten getale ter beschikking zal staan. Het voornaamste kenmerk van dit nieuwe type is het gebruik van den z.g. eenheidsgene rator (de z.g. E.-generator), welke onder toezicht van officieele instanties in samen werking met de daarbij betrokken indus trie werd ontwikkeld. In welken omvang deze E.-generator voor den éénmanstractor ter beschikking zal komen, blijkt uit het feit, dat 30 fabrieken in Duitschland met den bouw van den E.-generator zijn be gonnen of bij den bouw betrokken zijn. men er in geslaagd gebruik te maken van Bij het toepassen van den E.-generator is alle ervaringen opgedaan bij het gebruik van houtgasgeneratoren. De motor- en tractorindustrie heeft voorts een 2 cylin- der-tractormotor voor generatorgas ge construeerd, welke eveneens uniform kan worden gebruikt, het.betreft hier de eerste speciale motor voor generatorgas. In de combinatie van generator en gasmotor werd een ideaal apparaat gevonden, dat zich vooral kenmerkt door een voldoende elasticiteit. De gastractor voldoet aan alle eischen voor der. arbeid op het land, ter wijl men er verder in geslaagd is den be stuurder door het aanbrengen van tech nische hulpmiddelen den arbeid in elke richting mogelijk te maken. De vrees, door deskundigen op vfsch-bio- logisch gebied en door verstandige bona fide visschers in 1941 geuit, dat het op groo te schaal wegvangen van de jonge snoek baars funest zou blijken voor den stand dezer vischsoort in het IJsselmeer, schijnt op bedroevige wijze bewaarheid te worden. Kon men over 1941 zeggen, dat de IJssel- meervisscherij een goed jaar achter den rug had, dit jaar zal het oordeel, althans over de snoekbaarsvisscherij, wel heel an ders luiden, tenzij er binnenkort een in grijpende verbetering komt in de vangst resultaten van het loopende seizoen. Maar daar ziet het vooreerst niet naar uit. De visschers „zoeken" de zee af naar deze zoo gevraagde visch,, die zich van andere witvisch door gering graatgehalte gunstig onderscheidt. MIen ziet thans Lem- ster en Vollenhover schuiten het net voor den Zuidwal sleepen. Spakenburgers pro- beeren hèt meer Noordwaarts en ook te Urk en Enkhuizen blijven de snoekbaars omzetten minimaal. Zoowel de IJsselmeervisschers als de consumenten ondervinden nu de noodlot tige gevolgen van het systematisch weg vangen der ondermaatsche snoekbaars en het uitoefenen van het bedrijf in den ge sloten tijd, en zulks ondanks de reeks van straffen aan de overtreders opgelegd, on danks de dringende waarschuwingen van deskundigen en visgscherijinstanties. Op al lerlei wijzen wisten visschers, alleen op winstbejag belust, en gelegenheidsvis- schers in samenwerking met den sluikhan del, de kuil vangsten van te jonge snoek baarzen in de haven of op het strand te brengen en tegen abnomale prijzen buiten den officieelen afslag om gan consumenten te verhandelen. Het broed werd zoodoende geen tijd gegund te groeien en waardevol vischvoedsel, dat in 1941 nog dank zij den gunstigen algemeenen vischstand in hon derdduizenden kilo's boven water werd ge bracht, is ontijdig uitgeroeid. Men was in visscherskringen nieuwsgie rig naar de gevolgen van dezen winter op den vischstand in het IJsselmeer en men heeft aanvankelijk de zeer slechte uitkom sten van de snoekbaarsvisscherij daaraan willen toeschrijven doch de resultaten van de aal- en palingvangst toonen thans reeds aan," dat de weersomstandigheden niet „de" factor kunnen geweest zijn, im mers de aal is een gevoelige vischsoort en deze ,zou de nawerking van den winter evenzeer ondervonden hebben als de snoek baars, terwijl er in 1941 ook groote kwan ta ondermaatsche aal zijn weggevangen. De bedroevende uitkomsten in den tak van de snoekbaarsvangst moet dus wel de gelijk aan het wegvangen der vele onder maatsche exemplaren worden geweten, wat temeer klemt, daar deze vischsoort pas kuit schiet n a het tweede levensjaar, waarom dan ook een minimumlengte van 40 c.M. is voorgeschreven als afmeting, waaraan verhandelde visch moet voldoen. Des te meer is deze roofbouw te betreuren, om dat het hier de ontwikkeling van een twee de bestaansmogelijkheid voor de vroegere Zuiderzeevisschers betreft. Immers op de aal en de snoekbaars zal het toekomstig bedrijf voornamelijk moe ten worden gebaseerd. Of de andere soor ten witvisch zich in de zoet geworden Zui derzee voldoende zullen ontwikkelen dient afewadht. Dat de productie van snoekbaars voor het IJsselmeerbedrijf hoewel ze niet elk teeltseizoen in gelijke mate voorkomt, reed6 een factor van groot economisch be lang was geworden, moge blijken uit' de jaaropbrengeten van den laatsten tijd: Na dat in 1937 de besomming door een aan- voercyfer, dat naar de 100.000 K.G. ging loopen, de aandacht begon te trekken, lie pen de totalen phantastisch omhoog, waar onder een tweetal vangstjaren van resp. 1 millioen en 2.7 millioen K.G. Wel was de prijs toen lager dan de thans aan de af slagen vastgestelde van 68 ct. per K.G., maar het behoeft geen betoog, welk een enorm belang het behoud der productie bij de huidige en toekomstige voedselbehoef- te en dus bij den goeden marktprijs be teekent, zoowel voor den IJsselmeervis- scher als voor den visdhhandel en voor de volksvoeding, nog daargelaten het belang van een op peil gebleven IJsselmeervis- scherij voor de nevenbedrijven in dit ge bied. Dat de Lemster-, Urker- en zelfs de Vollenhover vloot, die overwegend volgens de toeslagregeling-Zuiderzeesteunwet heb ben gevischt, in 1941 gemiddel 6 a 7.000 gulden per vaartuig hebben besomd, tegenover een besomming van bijvoor beeld te Lemmer en Urk enkele jaren ge leden van X a 2.000 gulden is voorname lijk aan de nieuwe mogelijkheden in dit aloude vischgebied te danken. Wel is de hoofdbron de aal, welke zich uitstekend in de ontzilte Zuiderzee heeft gehandhaafd, maar daarnaast was de snoek baarsopbrengst tweede. Wel zijn de resul taten in enkele gemeenten gunstig be- invloed door de goede vangsten in den droogkomenden Noord-Oostpolder, maar daar staat tegenover, dat de geheele visch stand in de afgesloten Zuiderzee door het nieuwe fonds „Verbetering vischstand" straks een belangrijke uitbreiding kan verkrijgen, mits de visschers zelf behoor lijk meewerken. Te Urk was de snoekbaarsaanvoer in 1941 reeds bijna een zesde van de al lang gevestigde aalomzet. De kortzidhtgheid der visschers is des te meer betreurenswaardig, daar de uitzet der snoekbaarsbroedsels van wege de Neder- landsche Heide Maatschappij reeds tast baar hoopgevende resultaten had gegeven en de toenemende productie er op wees, dat het doel: in het IJsselmeer een loo- nenden en blij venden snoekbaarsstand te kweeken, bereikbaar scheen. Ook de af dee ling visscherij van het departement van Landbouw en Visscherij heeft voor den overgangstoestand op het IJsselmeer prij zenswaardig werk verricht, terwij dr. Ha- vinga, hoofd van het instituut voor biolo gisch visscherij-onderzoek nadrukkelij k heeft gepleit voor verhooging der minimum maat voor snoekbaars. Maar de visschers luisterden niet. Misschien zal het vangstresultaat 1942 hun thans de oogen openen. £iiuïqie>. VRUJDAG 31 Juli. Mis v. d. H. Ignatius, Belijder: In Nomine Jeau. Gloria. 2e gebed voor den vrede. Geen Credo. Gewone Prefa tie. Kleur: Wit. LAATSTE BERICHTEN WAARSCHUWINGSDIENST AARDAPPELZIEKTE. In het etmaal van 's avonds 28 tot 's avonds 29 Juli is de weersgesteldheid op de Zuid-Hollandsche eilanden eri in het midden van het land critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. Lijk gevonden. Gisteravond is het lijk van den heer J. Ch. Oobink v. d. Els, tand arts te Amsterdam, die Vrijdag by het zei len op de Goengar ij peter Poelen veronge lukte en van wien sedertdien niets meer vernomen werd. drijvende gevonden op de Sijbesloot, gemeente Doniawerstal en door de politie te water naar Sneek vervoerd. HET ITALIAANSCMB WBERM ACHTSBERICHT. ROME, 30 Juli. (Stefani). Het weer- machtbericht luidt als volgt: De operatieve bedrijvigheid aan het Egyptische front heeft zich gisteren be perkt tot acties van patrouilles en artille rieduels. Onze vliegtuigformaties deden met succes aanvallen op vliegvelden en centra achter de vijandelijke linies. Een onzer toestellen keerde niet op zijn basis terug. Vliegtuigformaties van de As hebben militaire installaties op Malta gebombar deerd. Aanzienlijke verwoestingen werden aangericht 'in de doelen. Twee Spitfires werden in luchtgevechten neergeschoten door Duitsche jagers. Britsche vliegtuigen hebben in den af- geloopen nacht brisantbommen laten val len op de omgeving van Licata. Een burger werd gewond. Geen schade werd waarge nomen. BERLIJN, 30 Juli. (D. N. B.). De Duce heeft den Fuehrer voor diens gelukwensch- telegram op zijn verjaardag met het vol gende telegram geantwoord: „Hartelijk dank Fuehrer, voor uw tele gram ter gelegenheid van mijn verjaardag Mht de meest vriendschappelijke gevoe lens beantwoord ik hiermede uw goede wenschen. Schouder aan schouder zullen wij voortgaan, gemeenschappelijk te strij den ,als trouwe oprechte kameraden."- SCèNES IN HET LAGERHUIS. STOCKHOLM, 30 Juli. (D.N.B.) Sinds lang heeft men in het Lagerhuis niet zulk een opwinding beleefd als gisteren, meldt de Britsche nieuwsdienst. De stemming over het door de regeering ingediende wetsontwerp tot verhooging der pen sioenen leverde 63 stemmen tegen dit ont werp op. De regeeringsvoorstellen werden met scheldwoorden ontvangen en er ont stonden scènes als men sinds jaren in het Lagerhuis niet heeft meegemaakt, terwijl er bovendien een ernstige splitsing ont stond in de gelederen van de Labour-par- tij. Na de stemming werd er geroepen: „Af treden", „Geef het maar op" en „Hoe staat het met den politieken wapenstilstand?" ONGUNSTIGE POSITIE VAN DE OOR LOGSPRODUCTIE DER GEALLIEERDEN. GENèVE, 29 Juli. (A. N. P.). De „Daily Telegraph" publiceert een artikel, waarin de basis der Britsche oorlogsproductie wordt onderzocht. Het blad komt tot de conclusie, dat de Britsche staalproductie ondanks alle daartoe in het werk gestelde pogingen niet in de loopende behoeften kan voorzien, terwijl aan een verdere uit breiding .der productie het gebrek aan grond stoffen ih den weg staat. Hoezeer de eco nomische krachtsverhoudingen tusschen de geallieerden en de Spilmogendheden zich gewijzigd hebben tijdens het verloop van den huidigen oorlog, werd door het be kende Britsche parlementslid Vernon Bartlett op treffende wijze gekenschetst. Bartlett verklaarde nl. woordelijk: „Thans hebben wij niet meer het opwekkende be wustzijn, dat wij dezelfde hulpmiddelen als de tegenstanders hebben, de meeste grondstoffen der wereld bevinden zich in handen van den vijand.'" MECHANISEERING VAN DEN JAPAN- SCHEN LANDBOUW. TOKIO, 29 Juli. (A. N. P.). Het Japan- sche ministerie van Landbouw werkt mo menteel aan een vijfjarenplan, dat beoogt een vergaande mechaniseering van den Ja- panschen landbouw tot stand te brengen, terwijl als tweede doel beoogd wordt het handhaven van het tegenwoordig aandeel van de landbouwbevolking in de totale bevolking. Dit aandeel bedraagt thans 40 procent. GESTEGEN RICINUSOLIE-PRODUCTEN OP JAVA. Productie meer dan verviervoudigd. De Japansche autoriteiten hebben direct na den bezetting van Java opdracht gege ven tot belangrijke uitbreiding van de ri cinuscultuur, teneinde de olieproductie ten behoeve - van het Japansche vliegwezen (uit de ricinusolie wordt voor het vlieg verkeer hoogwaardige olie bereid) op te voeren. Als gevolg van deze uitbreiding verwacht men dit seizoen op Java een ver- viervoudige productie. (Europapress). BURGERLIJKE STAND DE VERJAARDAGSSTORTING BEGINT. Dezer dagen is weer een aanvang ge maakt met de verjaardagsstorting op giro rekening nummer 87600. Weet u nog wat een verjaardagstorting is. Wel, het is een storting van evenzooveel dubbeltjes, kwar tjes ,of guldens op de girorekening van de Nederlandsche ambulance, als men jaren telt. Duizenden jarige Nederlanders deden reeds mede aan deze verjaardagstorting. Vandaag is de beurt aan u, jarige Neder landers. Hier is het Gironummer: 8 7 6 0 0, Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's Gravenhage. OOK NAAR UW BABY - STREKT DE ZWARTE!*' HAMDEL ZIJM KLAUWEli UIT EN ONTNEEMT HEM1'. ^LEVERTRAAN MARKTBERICHTEN GOUDA, 30 Juli. Vee. Aangevoerd in totaal 662 stuks, waarvan: 126 biggen 30 40 per stuk, 394 runderen, 65 nuchtere kalveren, 49 graskalveren, overgenomen door de Ned. Veehouderij-centrale, 28 bok ken en geiten 1560 per stuk. Handel re delijk. Kaas. 108 partijen kaas. Prij zen le kw. met rijksm. f 6262.50. id. 2e kw. ƒ5961. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 29 Juli. Veiling. Eng. komkommers IA 13.50, I 11'.N 8.50, III 5.50, stek 8.kaskomkommers le soort 10.2e soort 7.50, 3e soort 5. kropsla le soort 2.2e soort 1.50, stoofsla 7 cent, peen 6.bloemkool IA 14.—, I 11.—, II 8.—, III 5.50, toma ten 10.bonken 8.andijvie per kg. 8 cent, spinazie per kg. 10 cent, postelein 14.rabarber 5.—, snijboonen 30 cent, spercieboonen 27 cent, radijs f 1.80, prei 4.50, selderie 3.peulen 16,tuin- boonen 7.— doperwten 16.pieterse lie 3.50, meloenen per kg. 4030 cent, roode en witte bessen 15.perziken f 35.00, 18.—, 11.— en 3.—. TER AAR, 29 Juli, Veiling. Spinazie 10 cent, andyvie 8 cent. doperwten 1.60, velderwten f 1.20, tuinboonen 70 cent, snij boonen 2.70, prinsesseboonen 2.70, witte pronkers 2.70, dubb. stamboonen 2.30, waschpeen 9.kroten f 3.pieterselie 3.50, selderie f 3.00, rabarber 5.bos- peen 6.sla 1.002.00. bloemkool 414 cent, komkommers 414 cent, toma ten 20 cent, augurken fijn 27.fijnbas terd 17.basterd f 10.grof 7, komkommers f 3.stippel 3. Officieele Mededeeiingen LEIDEN. Geboren: Willem Marinus, z. v. W. M. Hillebrand en D. Boom Maria Johan na Bernardina, d. v. J. J. van Leeuwen en M. J. Pronk Cornelia Feytje, d. v. D. Kraan en S, H. Griffioen Petrus Paulus, z. v. P. P. Speel en M. H. Prins. Getrouwd: G. Dantuma jm en M. J. de Vos jd I. Broomans jm en J. A. Cavé pd M. van Zeijl jm en A. C. Klein jd J. A. M. Beerenfenger jm en S. Verver jd J. v, Egmond jm en A. de Vries jd S. Fuchs jm en C, J. Kok jd F. de Haas jm en B. J. A. M. Averdieck jd A. Hille brand jm en L. J. Baart jd J. v. cL Hoe den Jm en S. M. Hoogenboom jd C. H. Klein jm en W. H. Hoppers jd R. Kuij- venhoven jra en A. Nieuwenhuizen jd H. C. Menger jm en E. Beij jd C. Mid delkoop jm en J. F. J. v. d. Werff jd S. van Os jm en R. Simons jd A. van Polanen jm en J. C. Galjaard jd P. J. Poolen jm en A. P. v. d. Berg jd J. Wa- gemaker jm en G. A. Blansjaar jd. Overleden: M. H. Wansink hsvr. van W. Bodrij 25 jaar. Handelaren in smeeroliënë en -vetten die nen de van verbruikers ontvangen bonnen voor smeerolie' te plakken op opplakvel- len MD 18 in veelvouden van 10 eenhe den met een minimum van 10 eenheden, met dien verstande, dat op elk vel slechts bonnen voorkomen van dezelfde kleur, waarde en geldigheidsduur. Op één opplak- vel mogen maximaal 25 bonnen worden ge plakt. Een bon beslaat vier vakjes van het opplakvel. De handelaren leveren deze bonnen wekelijks, op een door den plaat- selijkeji distributiedienst te bepalen dag, bij dezen dienst in. Zij dienen voor de roo- en de blauwe bonnen een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 201a in te leveren, waarde van de met het ontvangstbewijs in- waarde van de met het ontcangstbewijs in geleverde bonnen moeten vermelden. Voor de ingeleverde bonnen ontvangt de hande laar toewijzingen en wel voor de blauwe bonnen blauwe toewijzingen en voor de roode bonnen roode toewijzingen. Bij wij ze van uitzondering zullen gedurende de maand Augustus ook voor de ingeleverde roode bonnen blauwe toewijzingen worden uitgereikt. Deze toewijzingen wordt uitge geven in coupures van 10, 50 of 200 een heden en zijn een half jaar na den dag van afgifte geldig. De toewijzingen geven recht op het koopen van het op de toewijzin gen vermelde aantal eenheden. Met de roode toewijzingen mag de handelaar zich slechts herbevoorraden, indien hij ten min ste 25 pet. van het op de toewijzingen ver melde aantal eenheden in den vorm van gebruikte mdlorolie bij zijn leverancier in levert, dan wel aan zijn leverancier inle- veringsbewijzen voor gebruikte motorolie afgeeft, waaruit blijkt, dat hij een hoeveel heid motorolie, die overeenkomt met ten minste 25 pet. van zijn voorgenomen aan vulling, bij een centrale inleverplaats heeft ingeleVerd. UNIFORM- EN UITRUSTINGSVERKOOP AAN DE DUITSCHE WEERMACHT. Het Rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den handel wijst er uitdrukkelijk op, dat slechts Bezugscheine, welke zijn voorzien van een schild en ge drukt en uitgegeven in Nederland, geldig zijn voor den aankoop van uniformen, uni- formstoffen en uitrustingsonderdeelen door leden der Duitsche weermacht. De Bezugscheine moeten zyn afgegeven door het desbetreffend troepenonderdeel of door de Ruestungsinspektioii Niederlande.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3