DONDERDAG 23 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT 2 WEERBERICHT Zon onder 21.47 uur Donderdagavond. Zon op 5.45 uur Vrijdagmorgen. 23 Juli: De maan komt Donderdagmid dag 17.06 uur op en gaat Vrijdagnacht om 2.33 uur onder. 24 Juli: De maan komt Vrijdagavond lü.20 uur op en gaat Zaterdagnacht om 3.20 uur onder. 25 Juli: De maan komt Zaterdagavond om 7.28 uur op en gaat Zondagochtend om 4.19 uur onder. 26 Juli: De maan komt Zondagavond om 8.28 uur op en gaat Maandagochtend om 5 26 uur onder. (Volle maan). 27 Juli: De maan komt Maandagavond om 9.17 uur op .en gaat Dinsdagmorgen om 6.41 uur onder. Zweminr.: „De Zijl", 18 gr. C. Mgr. prof. dr. Hoogveld overleden Hedenmorgen is te Nijmegen overleden mgr. dr. J. H. E. J. Hoogveld, hoogleeraar aan de R. K. Universiteit te Nijmegen. Mgr. prof. dr. J. H. E. J. Hoogveld werd geboren te Elden, gemeente Eist (Gld.) den 25sten Juli 1878. In 1892 ging hij naar het Dominicuscol- lege te Nijmegen. De philosophie studeerde hij te Culemborg, de theologie aan het groot-seminarie te Rijsenburg. 15 Augustus 1902 fot priester gewijd, zette hij te Rome de philosophische en theologische studie voort. Hij promoveerde achtereenvolgens in de theologie en daarna in de philoso phie. In 1905 in Nederland teruggekeerd werd hij benoemd tot kapelaan te IJssel- stein en in September 1906 werd mgr. Hoogveld benoemd tot professor in de wijsbegeerte aan het Culemborgsche semi narie, welke functie hij bekleedde tot 1921. In 1916 werd hij benoemd tot docent in de wijsbegeerte en paedagogiek aan de R. K. Leergangen te Tilburg, in welke functie hij tot 1931 werkzaam was. In 1919 werd hij lid van de commissie tot voorlichting voor de stichting eener katholieke universiteit, in 1921 lid van de commissie tot voorbe reiding en het comité van actie. In ver band met deze drukke werkzaamheden werd hij toen ontheven van zijn professo raat te Culemborg. In Utrecht was prof. Hoogveld van Juli 1922 tot September 1923 rector van het nieuw opgerichte Bonifa- ciuslyceum. Bij de oprichting van de universiteit werd prof. Hoogveld benoemd tot profes sor in de wijsbegeerte en algemeene pae dagogiek. Hij was mede-oprichter en redacteur van de „Beiaard" en van het tijdschrift voor zielkunde en opvoedingsleer. Van 1928 tot 1934 was prof. Hoogveld voorzitter van de Apologetische vereeniging „Petrus Cani- sius''. Hij was de opvolger van dr. Ariëns als adviseur van Sobriëtas, in 1930 werd hij opvolger van mgr. Jansen als adviseur van de internationale unie van katholieke vrou wenbonden. Dr. Hoogveld was rector-magnificus der universiteit in het studiejaar 19281929. Prof. Hoogveld publiceerde o.m.: „De nieuwe wijsbegeerte" (over Bergson) 1914; „Thomas van Aquino", tweede druk 1929; „Inleiding tot de wijsbegeerte", 1ste deel, 1933; „Hoofdlijnen der algemeene rechts- philosophie", 1934. Verder eenige brochu res en talrijke artikelen in tijdschriften. In 1924 werd prof. Hoogveld benoemd tot geheim kamerheer van Z. H. den Paus en in 1931 tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. In Januari 1937 werd mgr. Hoogveld onderscheiden met de benoeming tot huisprelaat van Z. H. de Paus. De versoberingsmaatregelen gas en electriciteit Zooals békend zijn door den directeur van het hotel-, café-, restaurant- en pen- sionlbedrijf, in opdracht van de „Ruestungs- inspéktion Niederland", met ingang van 14 Juli 1942 drie versoberingsmaatregelen ge troffen, die in het kort hierop neerkwa men: 1. Warme maaltijden in restaurants al leen van 12.30 tot 14.30 en van 18.00 tot 21.00 uur; 2. strooanend water in hotels en pensions alleen van 7.00 tot 8.30 uur; 3. personenliften en roltrappen alleen voor opgaand verkeer booger van de 3de etage. Deze aanwijzingen, die zonder twijfel groote bezwaren zoowel in de bedrijfsvoe ring als voor het publiek met zich bren gen, zijn gegrond op de noodzakelijkheid om, in verband met de te verwachten dratische beperking in het gebruik van brandstoffen met inbegrip van gas electri citeit, reeds thans zooveel mogelijk hierbij aan te passen. Het publiek dient hierbij zijn medewer king te verleenen en geen eischen te stel len, waaraan niet kan worden voldaan of waardoor b.v. hotels, restaurants en café's genoodzaakt worden, de electrisohe ver lichting min of meer op den ouden voet te doen doorgaan. Men moet wel beden ken, dat de coulante behandeling ten op zichte van de stroomlevering niet betee- kent, dat men evenveel mag gebruiken als in normale tijden. Publiek en ondernemers dienen er zioh bewust van te zijn, dat de vrijgevige behan deling er alleen op is gericht de onderne mers nog zooveel mogelijk in staat te stel len, noodzakelijke lichtbronnen ingescha keld te houden. Alle oveibodige lichtbron nen moeten buiten gebruik zijn gesteld. De ondernemers zullen tal van lampen moeten doen vervallen of op mindere ca paciteit brengen. Voor de instandhouding van decoratieve of gezellige lichtbronnen in voor het publiek geopende inrichtingen is thans volstrekt geen electricteit beschik baar. Uitschakeling van electrische lampen en gebruik van kaarsen is vanzelfsprekend niet geoorloofd. Publiek en ondernemers dienen ieder voor zich een en ander terdege ter harte te nemen. DE GEMEENSCHAPPELIJKE SCHO LINGSDEMONSTRATIE DER N.S.D.A.P. EN N.S.B. IN ROTTERDAM. Ter aanvulling van ons verslag van de gemeenschappelijke scholingsdemonstratie van den kring Zuid-Holland en den Haag der N.S.D.A.P. en N.S.B. op Zondag 19 Juli 1942 gaan wij vandaag, aldus het A.N.P., nader in op het eerste deel van deze bij eenkomst. De eerste spreker, de plaatsver vangende scholingsleider van den Arbeits- bereich der N.S.D.A.P. in Nederland, Kuhl- mann, wees in een vurige toespraak op den strijd, die het nationaal-socialisme is opge drongen door de plutocratie en het inter nationale jodendom. Daarbij verklaarde hij, dat dit conflict niet slechts een conflict met de wapens maar ook een conflict op gees telijk gebied is. In dezen strijd staan twee wereldopvattingen tegenover elkander, de wereldopvattingen van joodsch-liberalis- tisch-marxistischen en bolsjewistischen stempel en de wereldopvatting der jonge volken: nationaal-socialisme en fascisme. Daarmede zijn de fronten helder en duide lijk gekenmerkt. De wereld heeft ingezien, dat deze jonge volkeren hun leven in zijn diepsten zin en uitsluitend naar de eischen van de natio- naal-socialistische idee leven. De wereld, in de eerste plaats echter de vijanden ter wereld, zijn thans bekend met de conse quenties en de kracht van het nationaal- socialisme. Maar één ding weten zij niet, n.l. hoever het nationaal-socialisme geheel in vervulling kan gaan of reeds gegaan is en hoe sterk het Duitsche volk psycholo gisch is geworden door de nationaal-socia- listische wereldbeschouwing. In Nederland kan men het thans nog be leven, dat een op een zichzelf gezond ger- maansch volk door de infectie met de li- beralistisch-marxistische beschouwing po litiek en naar wereldopvatting een speelbal is geworden van internationale krachten. Na een uitvoerige beschrijving van de gevolgen der liberalistisch-marxistische op vattingen voor het Duitsche volk kwam spreker op den strijd van het nationaal- socialisme, dat ten doel had, deze opvat ting te overwinnen en het Duitsche volk tot een eenheid aaneen te lasschen. De ge meenschap des volks en het lidmaatschap van deze gemeenschap zijn niet mogelijk door menschelijk besluit. Het lidmaatschap van de bloedsgemeenschap van het Duit sche volk is integendeel een onveranderlijk feit. De gemeenschap van een volk kan men nooit verwisselen. Men wordt in een volk geboren en blijft onverbrekelijk ermede verbonden. Daarmede staat de mensch voor een besluit van de eeuwige en onaan tastbare scheppingsorde. Het leven in een volk eischt van ieder een hooge zedelijke verantwoordelijkheid. Deze vindt haar uit drukking in den arbeid en in het arbeids begrip. Het nationaal-socialisme beschouwt den arbeid niet als een vloek of een koop waar, maar ziet in den arbeid de mogelijk heid tot innerlijke en uiterlijke ontwikke ling, tot herstel van de natuurlijke rang orde. In aansluiting hierop nam de vormings leider der N.S.B., prof. dr. R. van Genech- ten, het woord. Allereerst gaf hij een uit eenzetting, waarin hij zeide, dat het kapi talisme in de eerste plaats beschouwd moet worden als het gevolg van een bepaalde mentaliteit en wel het streven naar een steeds hooger opvoeren van de bevrediging der behoeften. Ofschoon in de gedachte, dat men de menschen verantwoordelijk stelt voor zichzelve een juiste kern zit, heeft het systeem, waarbij men de men schen er steeds toe aanzet hun behoeften op te voeren en op die wijze brengt tot steeds grootere inspanning, tenslotte ge leid tot zeer slechte Tesultaten. Het is on- juist om, zooals het marxisme dat doet, de ontwikkeling van het kapitalisme en de maatschappij in het algemeen te willen verklaren door automatische en uiterlijke veranderingen. Alles, wat in de maatschap pij geschiedt, wordt veroorzaakt door krachten, die van de menschen zelf uit gaan. De ontwikkeling van dezen geest van het kapitalisme heeft ten gevolge gehad, dat het verlangen naar bezit bij den mensch begonnen is al het andere te over- heerschen. Dit verlangen naar bezit heeft dezelfde eigenschap als de speelzucht, het is niet te verzadigen. Dat heeft ten gevolge gehad, dat hierdoor de grondslagen zelf, waarop het kapitalisme heette te zijn ge grondvest, ondermijnd zijn. Het moet be rusten op vrije concurrentie, maar trusts en kartels hebben het bedrijfsleven ver stikt. De plutocraten hebben het heele eco nomische leven overheerscht. In zijn diep ste wezen leidt het kapitalisme dan ook, al schijnt ook vaak het tegendeel het geval te zijn, tot hetzelfde resultaat als het bol sjewisme. Ook daar zijn er enkelen, die zoowel het politieke als het economische leven benevens de openbare meening trachten te overheerschen. Weliswaar zijn het bij de bolsjewisten de politieke macht hebbers, en bij het kapitalisme de econo mische, maar, wanneer men de maskers afrukt, blijkt in beide gevallen, dat de jo den er achter zitten. De vloek van de kapitalistische ontwik keling is er vooral in gelegen, dat zij de volksverbondenheid en het gevoel van verantwoordelijkheid bij de menschen heeft gebroken. In verband hiermede behandelde spreker uitvoerig de wijze, waarop Nederland in de laatste jaren geregeerd is. Hij wees er op, dat de regeering en vooral minister van Kleffens zonder medeweten van het Ne- derlandsche volk heeft samengezworen te gen Duitschland. In tegenstelling tot dezen geest brengt het nationaal socialisme de geest van volks verbondenheid, het inzicht, dat het niet aankomt op den enkeling, maar op het volk, terwijl dit volk zelf een levend wezen is, waarvan de volksgenooten slechts de cellen vormen. Dit inzicht moet op den duur het geheele volk doordringen. Dat is de taak der beweging, zij moet het volk volgens dit beeld hersmeden. Men moet zich daarbij niet laten aftrekken doordat dit feit nog slechts door enkele tienduizen den wordt ingezien en wellicht nog niet duidelijk wordt ingezien, want alle groote dingen zijn in de wereld tot stand gebracht door een kleine groep vastberaden man nen, wier wil beslist. Wat Nederland be treft denke men bijv. aan de reformatie. Nadat deze een eeuw lang haar invloed had doen gelden, eind van de 17de eeuw, was nog geen 10 pet. van de Nederlandsche bevolking hervormd. Aanvankelijk was dit nog geen 2 pet. en desondanks hebben Moet ook UW teint het slachtoffer worden van vitamine-F gebrek Denk er aange kunt aan Uw teint doen. wat ge wilt, maar geen enkel blijvend resultaat is te verwachten, wanneer de huidcellen het absoluut-onmisbare vitamine F moeten ontberen. Vet-arm voedsel en slanke-lijn-bevlie- gingen van het verleden ztfn de groote oorzaken van een tekort aan vitami ne F. dat de schoonheid van zooveel vrouwen bedreigt. Wacht niet langer. Begin NU met de toepassing van Dobbelman's onontbeerlijke Castella Crèmes, - de schoonheidscrêmes, die groote hoeveelheden vitamine F be vatten en de schoonheid van uw huid behoeden ■fit iüllOlü D^S BE LM/^N PIOOUCT! deze mannen niet alleen het politieke systeem maar ook den geest van het ge heele Nederlandsche volk veranderd. WEDSTRIJD VOOR HET SCHRIJVEN VAN LIBRETTI VOOR OPERA EN OPERETTE. Het departement van Volksvoorlichting en Kuntsen deelt mede: Nu ten gevolge van den materieelen en (moreel en steun der overheid!, de Neder landsche muziekdramatische kunst in ons land tot gTooter ontwikkeling zal kunnen wérden gébracht, doet zich de behoefte ge voelen aan oorspronkelijke Nederlandsche opera- en operetteteksten, die inspireerend kunnen werken op de fantasie en den scheppingsdrang van den Nederlandschen componist, teneinde te bereiken dat de opera in Nederland op overtuigende wijze eigen Nederlandsche wegen zal inslaan, en volgen. Om te trachten in die behoefte te voorzien wordt door het departement (af- deeling theater en dans) een wedstrijd in gesteld voor het schrijven van libretti voor opera en operette, als volgt: Gevraagd wordt een libretto: a. voor opera in één bedrijf zonder koor, b. voor opera in één bedrijf met koor; c. voor opera in meer dan één bedTijf zonder koor; d. voor opera in meer dan één bedrijf, met koor; e. voor operette. Het eventueel inlasschen van balletten wordt aan het inzicht van den librettist overgelaten. Het libretto moet een uitge sproken Nederlandsch karakter dragen en zoo veel mogelijk gebaseerd zijn op grond elementen van onzen Nederlandsche volks geest en volksaard. Elke Nederlander kan aan dezen wedstrijd deelnemen. De inzen ding kan geschieden onder eigen naam of onder kenspreuk. In dit laatste geval moet de inzender een gesloten enveloppe aan zijn werk toevoegen, waarin naam en adres worden medegedeeld; op de gesloten en veloppe wordt de kenspreuk vermeld1, die ook op het betreffende libretto wordt aan gegeven. Ingezonden kunnen worden tek sten, al of niet in druk verschenen, mits zij het weilk zijn van een nog levenden Ne derlander. Aan dezen wedstrijd zijn de volgende prijzen verhonden: Voor libretto onder a: eerste prijs 150. tweede prijs 100. Voor libretto onder b: eerste prijs f 150, tweede prijs 100. Voor libretto onder c: eerste prijs f 300, tweede prijs 150. Voor libretto onder d: eerste prijs f 300, tweede prijs f 150. Voor libretto onder e: eerste prijs f 250, tweede prijs 125. De keuring geschiedt door het hoofd van de afdeeling theater en dans van het de partement van Volksvoorlichting en Kuns ten, bijgestaan door het bureau dramatur gie van het departement en enkele toon dichters. De inzendingen kunnen geschie den bij het hoofd1 van de afd'eeling theater en dans voornoemd, Prinsessegracht 21, 's-Gravenhage, tot uiterlijk 1 November 1942. SPORT ATHLETIEK Leidenaars in Rotterdam. Bij de avond wedstrijden in Rotterdam gehouden werden door de Leidenaars de volgende resultaten behaald. Van de Concordia deelneemsters: 80 M. meisjes: 1. Rie v. d. Wijngaard 10.7 sec., 100 M. klasse B: 2. Judith ver mond 13.6 sec.; van de Holland-deelnemers werd Joop van Noord eerste op de 800 M. klasse C in 2 min. 16.1 sec. WATERPOLO Competitie H.ZJS. Voor de competitie van den Haagschen Zwembond speelde gis teravond in de zweminrichting „De Zijl" Zijl HI—D.Z.V. I. Rust 1—1. Einde 1—2. ZWEMMEN Wedstrijden de Zijl. De onderlinge zwemwedstrijden van de Zijl, die gisteren niet doorgingen, worden hoogstwaarschijn lijk Maandag a.s. gehouden. BILJARTEN Biljartclub T.E.P. De laatste uitslagen der competitie waren als volgt: TEP I Noord wijk I 2—2: TEP II—TVB II 0—4; TVB IINoordwijk II 22. Door een ge lijk spel tusschen TVB II en Noordwijk II staat er thans nog een beslissingswedstrijd op het programma, welke wedstrijd op Zondag 2 Augustus gespeeld zal worden op het TEP-biljart te Leiden. Tevens wordt door alle deelnemers van deze competitie op Zondag .2 Augustus 5.30 uur een blik- semwedstrijd gespeeld, waarna de prijsuit reiking zal plaats vinden. De eindstanden zijn thans als volgt: lste klas: TVB I (Voorschoten) 4, 2, 2, 6; TEP I (Leiden) 4, 1, 2, 1, 4; Noord wijk I 4, 2, 2, 2. 2de klas: Noordwijk II 4, 1, 3, 5; TVB II (Voorschoten) 4, 1, 3, 5; TEP II (Lei den) 4, 2, 2, 2. Hoogste serie: H. Devilee „TEP"; hoogste gemiddelde: P. Versteeg, „Noordwijk". GEMENGDE BERICHTEN Branden. In den nacht van Maandag op Dinsdag, omstreeks kwart voor drie, brak brand uit in de garage van de N,V. P. Daalder, aannemersbedrijf te Alkmaar, staande in het dorp te Callandsoog. Het uit hout opgetrokken gebouw stond weldra voor het grootste gedeelte in lichterlaaie. In het zeer brandbare materiaal wakkerde het vuur flink aan. Een gedeelte der ga rage, waarin juist een flinke hoeveelheid generatorkolen den vorigen dag was op geslagen, kon worden geréd. Door een in de onmiddellijke nabijheid wonenden mon teur en een arbeider is een vrachtauto ge red. Een tweede is geheel verbrand. De eigenaar is verzekerd. De oorzaak van den brand is vermoedelijk een gasgenerator. Gisternacht om vijf uur is een feitn •brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den heer K. Slager te Stedum, eige naar de burgemeester, de heer K. Jense- ma. Binnen een minimum van tijd was al les een vuurzee. De inboedel kon slechts gedeeltelijk worden gered. De brandweer uit Appingedam verleende assistentie, doch kon niet verhinderen, dat het woonhuis geheel vernield werd. De boerderij is gedeeltelijk behouden gebleven. De oor zaak is onbekend. De schade wordt gedeel telijk door verzekering gedekt. STADSNIEUWS Eind- en Overgangsexamens. Geslaagd zijn voor het eindexamen Huis houdkundige de dames: J. v. d. Berg, Cl. Grommé, F. H. M. van Ham, E. A. G. Lan- dré, C. A. Maartense, J. E. Marks, H. J. Nieuwen dijk, J. J. Wagemans te Leiden; E. Bos en M. Tensen te Ter Aar; E. Ie Feber te Boskoop; A. Jongerbloed te Hazerswou- de; A. C. v. d. Kamp te Alphen aan den Rijn; J. H. Koers te Noordwijk; W. J. van Muiswinkel te Bodegraven; H. J. Rooden- burg Vermaat te Oegstgeest; M. v. d. Ruit te Zoeterwoude, en H. M. Snorn te Voor schoten. Voor Kinderverzorgster de dames: G. van Beek, M. W. Kok, J. E. Korswagen, C. Luyendijk, P. C. J. E. den Os, C. C. Vlas veld te Leiden; J. D. Ansema de Vries, M. A. Bos, Fr. Ostermann te Voorschoten; G. C. Boer te Woubrugge; K. van Herwaarden, J. G. Hüner te Wassenaar; M. A. Kooy en M. R. Timmer te Bodegraven; M. Los te Alphen; A. L. M. Meeuws te 's-Gravenhage; H. G. Postma te Katwijk; D. P. Verheul te Benthuizen. 1 leerling afgewezen, 1 uitge steld examen, 2 leerlingen herexamen. Voor Hulp in de Huishouding de dames: Fr. van Rijnswou, G. P. Schouten, C. W. Teeuwen, C. v. d. Wijngaard te Leiden; W C. A. Dekker, A. v. d. Struys, C. E. de Nie te Warmond; G. Polman te Noordwijk; A. C. C. van Reckow, J. G. Voorhoeve, M. A. de Jongh, B. Haverkamp te Oegstgeest; J. T. v. d. Voort te Leiderdorp; M. A. Kooy te Bodegraven. 3 leerlingen uitgesteld examen. Voor Atelierklasse de dames: J. M. H. den Hertog, E. M. G. de Roos, D. H. van der Steen, J. M. Teljeur te Leiden; W. G. Tijsterman te Rijnsburg; 2 leerlingen uit gesteld examen. Voor Costuum- en Lingerienaaien de dames: J. van den Bosch, A. Kettenis, E. KJing, E. Kukler, G. H. Planje, Tr. van Schaik, C. de Tombe, N. Veerman (met lof) A de Wolf te Leiden; I. G. Bins en A. Los te Voorschoten; A. S. Bregman te Leider dorp; F. van der Boon te Rijnsburg; J. van Goeverden te Sassenheim; Gl. de Jong te Zoeterwoude; J. van Rijn te Katwijk; 1 leerling herexamen. Voor het getuigschrift van den 2-jarigen dagcursus de dames: Jac. de Beer, A. v. d. Berg, M. Blok, M. C. Bos, W. Cossée, J. v. Delft, J. Delmeer, W. E. Dexel, H. Gulde- mond, M. C. Hendriksen, M. J. Hoppen brouwer, J. M. Jongeleen, J. de Koning, J. A. M. Lefeber, D. Pison, M. Ramp, C. M. H. Schout, G. J. Sjardin, Jac. Verra, M. C. Verver, A. M. A. de Visser, C. Voorzaat, G. de Wolf, S. v. d. Wijngaard te Leiden; C. C. Binnendijk te Hazerswoude; S. W. Bins, M. Lugt (alleen praktijk), H. M. Moot, E. A. Overduin te Voorschoten; A. M. van den Eijkel te Rijnsburg; G. M. van Goeverden te Sassenheim; C. van Heuven, E. Versprille te Oegstgeest; E. van Klave ren, K. M. Rijnsburger- te Leiderdorp en C. van der Maas te Zoeterwoude. 8 leerlin gen afgewezen: Bevorderd zijn tot: 2e leerjaar Huishoudkundige: C. Ale- wijn, C. Coenraads. Neder veen, C. Hooft- man, A. L. van Kalsbeek, H. Kolderman, E A. Koning, A. v. Konijnenburg, J. L. Kooy, M. Luca, C. van Markenstein, J. E. F. Meijdam, C. C. J. Oostveen, C. M. Ouds hoorn, H. C. Ponsen, M. C. Rinkel, J. M. Roosen, W. J. Rosbergen, S. de Tombe, L. J. Zwartendijk, J. W. M. de Graaf, N. A. Hoek. 1 leerlinge niet bevorderd. 2e leerjaar Hulp in de Huishouding: H. van Es; Fr. Goldberg, G. Harteveld, M. Hoogstraten, S. v. d. Kuy, M. Meijer, D. van Oyen, R. Parlevliet, G. Slottje, R. Vos. 3 leerlingen niet bevorderd. 2e leerjaar costuum- en lingerienaaien: M. Beij, B. Bakker, A. Cats, T. Diezen- raad, D. v. Duivenbode, A. Hartevelt, J. van Iterson, N. de Klerk, A. Lasschuit, B. van Mastrigt, Tr. Overduin, C. Overduin, B. Streeder, A. Verlind, B. Versteeg. A. Wassenaar, L. van Wilsum, J. Zandvoort. 1 leerling niet bevorderd. 2e leerjaar voorbereidende cursus: L. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 24 JULI. HILVERSUM L 415.5 M. 6 45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 BNO: Nieuws 7.15 Gram. 7.45 Ochtendgym nastiek 8.00 BNO: Nieuws 8.15 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gram. 11.00 Voor de kleuters 11.20 Orkest Wil ly Eberlé 12.00 Luisterspel „Als de Go den ontwaken" 12.15 Frans Wouters en zijn orkest 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten 13.00 Ensemble Willy Kok en gram. 14.00 Haarlemsche orkestvereeniging. solist en gram. 16.00 Godsdienstige lezing 16.20 Zang en piano 16.50 Orgelconcert 17.15 BNO: Nieuws 17.30 „Zóó word je winkelmeisje", beroepskeuze voor meis jes 17.45 Viool, piano en gram. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront 18.45 BNO: Nieuws 18.55 BNO: Binnen- landsch zakelijk praatje 19.05 Reportage 19.30 De Melodisten en solist 20.15 Vrijdagavondcabaret 21.00 Cabaret 21.25 Het wekelijksche sportpraatje 21.45 BNO: Nieuws 22.00 Gram. Van af 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken HILVERSUM II, 301.5 M. 6 45—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Salonorkest (opn.) 9.00 Omroeporkest en solist {opn.) 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 1 10.40 Causerie „Amsterdams oudste monument in ge vaar?" 11.00 Pianovoordracht 11.30 Cello en piano 12.00 Bertus van Dinfe- ren en zijn orkest 12.45 B.N.O. Nieuws- en zakelijke berichten 13.00 Lezing over koolzaadteelt 13.15 Tusschen de bedrij ven, gevarieerd programma 15.00 Voor de vrouw 15.45 Gram. 16.15 Otto Hen driks en zijn orkest 17.00 Als je verre reizen doet 17.15: B.N.O.Nieuws-, zake lijke- en beursberichten 17.30 Orkest Malando en solist 18.15 Reportages 18.30 Ensemble Willy Kok 19.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest 19.30 B.N.O. Nieuwsberichten 19.40 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.50 Spiegel van den dag 20.00 B.N. O.: Engelsche uitzending „Holland's politi cal aspects" Voor de Radio-Centrales: Gra- mofoortmuz. 20.15: Fluit,trio 20.40 Gramofoonmuziek 21.00: Landmans Lust 21.30 Gram. 21.45 B.N.O. Nieuws 22.00 B.N.O. Leidende staatslieden schrijven 22.10 Avondwijding 22.15 24.00. Zie Hilversum I. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4524.00 Hilversum I. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum H. 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e Programma: 7.0024.00 Duitsch Pro gramma. 4e Programma: 7.0021.00 Duitsch Pro gramma. 21.0022.00 Radiiomuziek RRD. 22.0024.00 Duitsch Programma. Baart, A. Bavelaar, B. Bentveld, J. v. d. Berg, M. Blonk, A. de Bolster, R. Gulde- mond, C. van Koolbergen, Tr. de Leen, J. Meijer, J. Massaar, A. Taffijn, A. van Tol, D. Tymstra, A. Uittenbogaard, N. de Vries, C. Termijn, M. van Berkel, J. Ciere, Gr. Dekker, H. Francken, R. Kleine, N. Klink hamer, A. de Koning, J. Lardé, A. v. Leeu wen, M. Leuering, E. de Munnik, M. Pen seel, T. Schenk, J. Sleijser, P. Veldhuizen, E. Wijling, J. Zuurdeeg, A. Beekman, N. Breedijk, C. van der Heijden, M. v./d. Heij den, L. Hoogenboom, G. Jansen, G. Ko ning, L. Los, D. Molema, Kr. v. d. Nagel, J. Pet (v.w.), C. van Rooyen, H. Slootweg, Pr. Slootweg, S. van Staalduinen, M. Tij- sen, R. Tijsen, R. Verhoog, A. Versprille. Niet bevorderd 6 leerlingen. 2e leerjaar middagopleiding: M. van Vugt, R. v. d. Broek, M. de Water, J. Scheurewater, A. van Winkel, J. Nagte- gaal, F. van de Werf, A. Franke, J. Pee renboom, C. Kok, J. Overduin, G. Los (vw.) 3e leerjaar middagopleiding: Pr. van Egmond, F. Verboon, J. Nievaart, A. Moot, M. Berlimon, J. Hartevelt, I. Dalebout, J. Oudshoorn, A. Los, C. v. d. Loo, K. Gin jaar, R. van Rossen, R. Verhaar, J. v. d. Krogt, M. Ciggaar, M. Poirot, A. Oudshoorn B. de Water, R. Philippo, G. de Mooij, A. v. d. Nagel. 4e leerjaar middagopleiding: R. de Geus, R. Zitman, H. Uittenbogaard, A. de Bree, H. Wille, A. Westra, R. van Hoven, M. Korenhof, J. Dragt, C. Schoneveld, Fl. van Egmond, M. Lam an, G. Kasteele. MULO-EXAMENS. Bij de in Schuttershof gehouden Mulo examens zijn geslaagd: voor diploma A: P. Brouwer, W. Koning, B. van Leeuwen, W. Donkers, W. J. Greive, J. J. P. den Hee- ten, H. Laman, C. P. Leget, P. v. d. Werf, W. F. C. de Kievit, J. Schalks, C. F. Krom hout, M. Overduin, M. Rotteveel, K. San ders en F. N. Westerbeek, allen te Leiden. C. v. d. Horst, E. C. Smit, M. Montéba, al len Oegstgeest. J. M. Paul, J. v. d. Horst, J. v. d. Broe'k, G. v. d. Berig, J. Spek, C. J. Stouthamer, L. Verwijf, N. v. d. Wijngaard', allen ALphen a. d. Rijn, C. Brakel, A. E. J. v. d'. Berg, T. E. v. d. Bosch, W. C. Jochem, E. J. Lindhorst, G. Maaskant, allen Hazers- w:oude, C. A. den Hertog, Woubrugge, M. den Boer Rijnsaterwoude, G. J. v. Zonne veld', Sassenheim, C. M. v. Leeuwen, Kou- dökerk, H. F. v. d. Wijden en N. Seinstra, beilden Katwijk aan Zee; voor het diploma B slaagde J. van Zwie- ten, Alphen a. d. Rijn; voor het aanvullingsdiploma S. H. Corse! Katwijk aan Zee en F. Mailand, Hillegom. Bij de te 's-Gravenhage afgenomen exa mens ter bekoming van de Hoofdacte L.O. slaagde mej. Corry Mol voor deel B. Geslaagd is voor het staatsexamen, afd. A de heer F. J. A. van Dieren, opgeleid door den heer A. v. Woord. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 9080. L. van Biezen, Eerste Rottingmand-, Flesschen- en Man- denfabriek. Hillegom, Hoogewerfstraat 9. (Tevens begrafenisonderneming o.d. naam: Eerste Hillegomsche Prot. Begrafenison derneming). De zaak is met ingang van 7 Maart 1942 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam Eerste Rot tingmand-, Flesschen- en Manidenfabriek L. van Biezen. (B.P.) Venn.: L. van Biezen, Hillegom en S. J. Keijzer, Hillegom. De be grafenisonderneming wordt voortgezet onder den ouden naam.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2