TELEFOONTJES ZATERDAG 18 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 BIOSCOPEN. In Luxor gaat de pakkende film „Kameraden op Zee", een boeiende rol prent. die haar hoogtepunt vindt, wanneer een Duitsch pantsersohip 'den strijd aan bindt tegen een aantal communisten, dat zich meester heeft gemaakt van het passa giersschip „Marara". Aan deze film heeft de Duitsche marine meegewerkt, hetgeen authenticiteit waarborgt. Erkend moet worden, dat er met talent en filmisch ge voel van de gegeven situatie partij is ge trokken, waardoor een gesloten boeiende film ontstond. De beide jeugdige paren worden onder - scheidelijk gespeeld d'oor Ingeborg Hertel en Carola Höhn alsmede Jasper van Qert- zen en Rolf Weih. In L i d o wordt het nogal ingewikkelde verhaal van „Jakko de circusjongen" ver toond. Het is een verhaal dat begint in een reizende circus en vertelt van de lotgeval len van den ouderloozen Jakko en den clown Anhan. Het tweede gedeelte begint, als Jakko en Anhan het circus verlaten en dit gedeelte staat geheel los van het eerste gedeelte en is feitelijk een verhaal op zich, dat enkel wordt voortgezet met deze beide figuren uit het eerste gedeelte. Hier belo pen beiden in hun beroep allerlei weder waardigheden, waarin het 'hoofdmotief de vriendschap is. Lugubere typen loopen er door dit verhaal, maar nadat Anhan het slachtoffer van een moordaanslag gewor den is, is de vriendschap bezegeld. In Trianon is de geestige film met Heinz Rühmann „Quax, de brokkenpiloot" opnieuw geprolongeerd, zoodat men zich nog weer een week met de malle avonturen van Heinz zal kunnen amuseeren. De film „Taboe", welke deze week in R e x wordt vertoond is een oude film, maar die opnieuw de aandacht waard is. Het is een half documentaire film van het Zuidzee-eiland Bora-Bora, met een dra matisch verhaal v an verboden liefde in de zeden en gewoonten van dat land. Er komen naast vele knap opgenomen natuur- tafereelen, vele ontroerende scènes in de ze film voor, die voor volwassenen zeer aantrekkelijk kan worden genoemd. Wanneer Adèle Sandrook in een film op treedt, kan men veilig aannemen, dat deze reeds eerder op het programma heeft ge staan. Adèle is namelijk reeds ettelijke jaren bij haar vaderen verzameld, doch is deze week in Casino afgedaald, waar zij overigens in de vroolijke film „Een bal nacht in Palamo" slechts een bescheiden rolletje speelt. De hoofdtoon geeft in deze film aan Heinz Rühmann, die dezen keer bizonder goed op dreef is. Het is een film vol dwazigheden, zonder een greintje kwaad, waarbij iedereen zich prettig amu seeren kan. Fr. Schneiders. Zilveren jubileum hoofdagent B. Impelmans. Vandaag herdenkt de heer B. Impelmans, hoofdagent van politie den dag, dat hij voor 25 jaar in politiedienst trad. De jubilaris heeft van feestviering afge zien. Namens het politiecorps is hem een geschenken aangeboden. Agenda St. Josephsgezellen. Beurtrooster: He den Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: A. Alberts, L. v. d. Steen en H. Devilée; Maandag: C. v. d. Meel en D. v. Schaik; Dinsdag: C. Goddijn en N. v. Haar lem; Donderdag: J. v. d. Post en Th. Rei zevoort; Zaterdag: P. Reizevoort en W. v. d. Post. Zondag: 10.30 uur Cursus Func tionarissen District Leiden. Bijeenkomst voor de gezellen van 12.302.30 uur en van 7io uur. 12.302.30 uur Biljartclub „TEP". Van 1—2 uur Bibliotheek. Van 8.159.45 uur Verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur prijsbiljarten, hoofdprijs Om 10 uur wordt de zaal ge sloten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur bijeenkomst Dam- en Schaakclub „De Denkers". 8 uur Tafeltennisclub. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van. 810 uur. 8.15 uur Ontwikkelingsclub. Donderdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Biljartclub „TEP" en Tafeltennisclub. Vrijdag: 7.30 uur Repetitie Muziekgezel schap Frans Schweitzer. 8 uur Lichamelijke Oefening. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 89 uur Biblio theek. 8 uur iKegelclub „De Poedelaars. Mededeelingen: Zondag 9 Augustus wordt er een Sportdag gehouden voor het District Leiden. Zie de aankondiging op het bord in de zaal. St Odo-koorknapen. Zondag 7 uur Lof. Even over acht uur wordt de. Leiders- raad voor de Pastorie verwacht. Denk aan de „bewijzen"!! Dinsdag 6 uur Géén re petitie. Woensdag half adht Lof. Don derdag 6 uur Schoa. Zaterdag 7 uur Lof. Halee! Vacantie boys! Veel pleizier, hoor! Van onze Adverteerders Het circus Saltarino. Omtrent het circus Saltarino, dat Dins dagavond op het Schuttersveld de eerste voorstelling zal geven, vernemen wij nog nader, dat het dit jaar reeds met zeven wagens reist, terwijl er het vorige jaar maar vijf noodig waren. Had Saltarino het vorige jaar een bescheiden stal met vier paarden, een ezel en drie geiten, nu heeft het zijn bezit uitgebreid tot zes paarden een ezel en een prachtige collectie Angora katten en -honden. Behalve de levende have wordt alle ma teriaal langs den weg vervoerd en men zal begrijpen, dat dit in dezen tijd groote moeilijkheden met zich brengt. Het interieur van het circus wordt bui tengewoon gezellig genoemd, terwijl alge meen het pulbliek er over roemt, dat de zitgelegenheid op de verschillende rangen zeer comfortabel is. Alleen de Schola werkt door. Die kunnen we niet missen. Het is daarenboven een prettige afwisseling in je vacantie, dus. paraat!! Kapelaan E. A. M. Paap. Parcchie O. L. Vr. Hemel v. en St. Joseph. n Dinsdag 8 uur M. C. afd. jon- geren. Na 2 A maand zullen I we de geheele afd. weer eens IK te zamen. En 't is meteen de laatste keer voor de vacan tie, waarin alles stil ligt Laat dus geen enkele plaats open blijven. De meisjes, die van school afgegaan zijn, ko men Dinsdag nog niet, maar na Augustus. Dinsdag, Woensdag gez. H. Communie der EuCh. sectie afd. B. Dinsdag kwart vóór 9 zangrepetitie in de kerk. Het ver slag van D. de W. was ruim voldoende. De verloofden-avond, Donderdag werd door ruim 30 meisjes bezocht, 't was er gezellig en leerzaam. Het herinneringsgebed moet je maar veel bidden. Over de boeken ze worden ontraden! De reden is je bekend. W. J. A. Mulder, pr. dir. M. C. „Mariagarde". Wat was 't gezellig Maandagavond. Ik geloof, dat de meesten van onze gasten zich ook best geamuseerd hebben. Dat bleek wel, toen zoo'n groot aantal aspirantleden zich opgaven. Bravo, Mariagardiisten, goed gewerkt! Hartelijk dank aan één van onize leden, Rie, v. T., die er voor zorgde, dat we iets te knabbelen kregen! De opstellen druppelen binnen, 't Gaat niet hard, maar dat hoeft ook niet. Volgende week wordt de uitslag bekend gemaakt. Let dan dus goed' op! Deze week kunnen nog nieuwe leden zich opgeven op 't bekende adres. De nieuwe leden hebben deze weken vóór de vacantie nog géén club. Dat wordt in die vacantie geregeld. Kijk, iedere week maar goed' wat er onder „Mariagarde" gemeld wordt. Vrijdag is een van onze Mariagardisten hersteld uit 't sanatorium teruggekeerd. Welkom thuis, Rie en zoo gauw je kunt neemt de Magr. Sincl. groep je weer graag in haar midden op. We wenschen je allen een volledig her stel. Maandag is 't dus als van ouds om 7 uur A'gnesgroep en om 7.30 Magr. Sincl. groep. Dinsdagmorgen om 7 uur H. Mis met alg. H. Communie. Iedereen is present. Geen beloften maar daden, hé. Donder dag 7 uur Theresia en Lidwinagroep en om 8.15 Ceciliagroep. Tot kijks! Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de dokters: Van Alphen, Jasperse, Meyboom, Veldhuijzen en Verbrugge. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, tel. 22030. Eerste Plechtige H. Mis. Op Zondag 26 Juli hoopt de weleerw. pater F. H. van der Poel van de Congre gatie der Paters van den H. Geest zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. Za terdagavond te half acht uur zal de plechtige intocht in de kerk plaats hebben. Zondagmorgen te half tien .uur zal pater v. d. Poel zijn eerste plechtige H. Mis op dragen. Des namiddags van 2 tot 4 uur is er receptie in het parochiehuis. NAGERECHTEN VOOR DEN ZOMER. Het voorlichtingsbureau van den voe dingsraad schrijft: Die toetjes tegenwoor dig, wat een eischen stellen we daar niet aan. Er mag bijna geen suiker, melk en bindmiddel in gaan, ze mogen geen brand stof kosten en ze moeten niet alleen sma kelijk klaar te maken zijn, maar behooren ook nog goed te smaken ente voeden. Nu het seizoen van het fruit zoo langza merhand aanbreekt, zijn er werkelijk wel toetjes te bedenken, die zoo niet aan alle, dan toch aan vele van deze eischen val- doen. Vooral met gortmout weten we me nig smakelijk toetje te bereiden. En al is bet gortrantsoen verminderd, het kan toch helpen om onze nagerechten voedzaam te maken. Hier zijn eenige recepten voor 4 perso nen. Ieder recept voor zich is de moeite waard klaar gemaakt te worden. Gortmout met taptemelk-yoghurt. 35 gr. gortmout, halve L. taptemelk, hal ve L. yoghurt, zout. De gortmout minstens 1 uur weeken. De taptemelk aan de kook brengen. De gort mout en een snufje zout toevoegen en de gortmout onder nu en dan roeren gaar koken (ongeveer 20 min.). De pap wat la ten afkoelen, de yoghurt er aan toevoegen en het mengsel in de zon of in een teiltje met warm water eenige uren laten staan, tot het dik geworden is. De vla in een glazen schaal overdoen. Dit gerecht heeft een zwak zure smaak en kan desnoods zon der suiker gebruikt worden. Rabarber of kruisbessen met gortmout. 100 gr. gortmout, ongeveer 7.5 dl. water, halve kg. rabarber of kruisbessen, (kaneel) suiker en zoetstof naar smaak. Het water aan de kook brengen, de gort mout erin strooien en onder nu en dan roe ren bijna gaarkoken. De rabarber in stukjes snijden. De stuk jes rabarber of de kruisbessen wasschen, op de gortmout leggen en laten meeko ken tot zij zacht zijn en de gortmout gaar is. De suiker (en wat kaneel) toevoegen, de gortmout en de rabarber of de kruisbessen door elkaar roeren en dit mengsel laten afkoelen en in een vla-schaal over doen. Gortmoutvla. 1 L. taptemelk, bonlooze vlapoeder of 25 gr. custardpoeder, 35 gr. gortmout, sui ker en/of zoetstof naar smaak. De gortmout minstens 1 uur weeken. De taptemelk aan de kook brengen, de gort mout en een snufje zout eraan toevoegen en de gortmout onder nu en dan roeren bijna gaarkoken (20 min.) de vlapoeder of de custardpoeder en de suiker met wat ach tergehouden taptemelk aanmengen en de gortmoutpap ermee binden. De vla onder af en toe roeren koud laten worden. Met aardbeien, bessen, kruisbessen of frambo zen is dit een heerlijk nagerecht. Lammetjespap met kruisbessen. Halve L. taptemelk, 30 gr. bloem of ge mengd meel, zout, 500 gr. kruisbessen, sui ker en/of zoetstof naar smaak. De taptemelk aan de kook brengen en binden met de met wat koude taptemelk «angemengde blcem of gemengd meel. De pap onder nu en dan roeren koud laten worden. De kruisbessen wasschen, met aanhangend water opzetten en vlug tot moes koken. De ruiker toevoegen en het moes laten afkoelen. De pap en het moes door elkaar mengen en in een glazen schaal over doen. LAATSTE BERICHTEN VERVOER VAN GROENTE DOOR VOLKSTUINDERS. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd deelt inzake het vervoer van groente-en fruit nader mede, dat het aan een volkstuinder toegestaan biijft, eigen geteelde groente en fruit te vervoeren van volkstuin naar woning. Indien zijn volkstuin echter gelegen is buiten de gemeente zijner inwoning, moet hij in het bezit zijn van een bewijs van in schrijving als volkstuinder bij een gewes telijke lanbouwcrisisorganisatie, dat hij bij aanvrage moet kunnen toonen. BENOEMING AMBTELIJKE BESTUURS RADEN DER PROVINCIE LIMBURG. De Commissaris der provincie Limburg, graaf M. de Marchant et d'Ansembourg heeft tot vol ambtelijke bestuursraden van de provincie Limburg benoemd de heeren ir. dr. G. Schrijen uit Kerkrade en V. G. van Stekelenburg uit Voorburg. De hee ren mr. J. G. S. N. Becker uit Sittard, Th. P. H. Rutten, uit Horst en W. Quaedvlieg te Voerendaal, die tot nu toe als leden van Gedeputeerde Staten de werkzaamheden van bestuursraden verichtten, zijn als zoo danig gehandhaafd. SLUITING VAN EEN TENTOON STELLING. Het departement van Volksvoor lichting en Kunsten deelt mede: In een kunstzaak in Den Haag werd zoo juist een tentoonstelling geopend waaraan drie kunstschilders deelnamen, die aan hun aanmeldingsplicht voor de Nederland^ sche Kultuurkamer niet hadden voldaan. Daar slechts diegene een beroep, waar voor het lidmaatschap der Kultuurkamer vereischt is, mag uitoefenen, die in over eenstemming met de Kultuurkamerveror- dening zich bij de Nederlandsche Kultuur kamer heeft aangemeld, werden de schil derijen der drie schilders van de tentoon stelling verwijderd en in beslag genomen. Er wordt bij deze gelegenheid op gewezen, dat iedere eigenaar van een kunstzaak of andere organisator van kunsttentoonstel lingen verplicht is, zich er van te overtui gen of de kunstenaars, wier werken hij van plan is tentoon te stellen, aan hun aanmel dingsplicht bij de Nederlandsche Kultuur kamer hebben voldaan. Hetzelfde geldt in overeenkomstigen zin voor organisatoren van tooneeluitvoerin- gen, concerten, varieté's enz. en voor ca féhouders die amusementsorkesten enga- geeren. AANVALLEN OP ENGELSCHE SCHEPEN. BERLIJN, 18 Juli. (D. N. B.). Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren Brit- sche koopvaarders in de Engelsche wate ren aangevallen. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten werd een vrachtschip van 3500 ton ter hoogte van Torquay be schadigd en een bewakings vaartuig tot zinken gebracht. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes z. v. A. Klootwijk en C. W. Bischof. Ineke d. van J. Ma li) t en J. C. Diepenbach. Cornelis z. v. S. Jongman en J. Robijn. Helena Jo hanna d. v. G. van den Boogaard en H. G. Schlote. Sophia Martina d. v. D. van Noort en J. Hemskerk. Marinus z. v. G. van der Klooster en D. J. Zaltbommel. Maria Hendrika d. v. A. Vlaanderen en M. van de Wijngaard. Dirkje Margaretha d. v. H. Borst en M. de Jongh. Ondertrouwd: P. J. Poolen jm. 20 j. en A. P. van den Berg jd. 24 j. S. Fuchs jm. 31 j. en C. J. Kok jd. 26 j. M. C. van Gelderen jm. 27 j. en M. Valk jd. 25 j. G. Dantum# jm. 26 j. en M. J. de Vos jd. 23 j. Overleden: J. C. Anraad wed. van J. van der Ploeg 67 j. C. Bakx huisvr. van J. A. Graafmans 67 jaar. M. M. van Gorcom huisv. van B. J. Langen 54 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Juli. Veiling. Per 100 kg.: Groenekool 7.prei 5.50, rabarber 5.607.—, uien 6.peen f 12.an-' dijvie 7.20—9 sla 5.60—7.00, snijboo- nen 30.stamboonen 2025, doperw ten 12—16, peulen 12.80—16.00, spina- z;e 810, tomaten 28, per 100 stuks: komkommers f 4.40—13.50, bloemkool 4.4014.00, salade f 1.202.00, perziken 4.0040.per 100 bos: kroten f 3.20 4.00, pieterselie 2.80—3.50, radijs 1.80, selderie f 3.—, peen 6.40—8.00. UTRECHT, 18 Juli. Vee. Totaal aanvoer: 1970 stuks vee. Prijzen: vaarzen 300— 480, pinken 200—280, melkkoeien 350— 600, kalfkoeien 380630, varekoeien 260430. handel kalm: 60 schrammen 5060, 800 biggen 34 -49, handel ma tig; 160 magere schapen 4575„ 400 weidelammeren 22—23 en lammeren (Texelaars) 24—38 per stuk. Handel vlot. Pluimvee, kippen 3.00—4.20, eenden 1-702.75, jonge hennen 3.504.75 en jonge hanen f 1.50—2.75 per stuk. Gemeentel. Aankondiging UITREIKING NIEUWE KAARTEN. Rectificatie. In de tabel: te ontvangen kaarten (pu blicatie van gisteravond 17 Juli) staat ach ter K2 onder C 2 EW. Dit moet zijn 3 EW. Houders van een inlegvel K2 ontvangen dus 3 EW (aardappel) kaarten. Ter verduidelijking zij nog medegedeeld (zie zelfde tabel) LI234 onder C) dat de vermelding: „1 toeslagkaart aardappe len" voor alle houders van een inlegvel LI—2—3—4 geldt. De Burgemeester van Leiden, Mr. A. F. L.M. TEPE, Weth.-Loco Burgem. Leiden, 18 Juli 1942. Officieele Mededeelingen SPAAR- EN BETAALZEGELKAS- BEDRIJVEN. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt, met verwijzing naar zijn be sluit betreffende de uitoefening van het spaar- en betaalzegelkasbedrijf. in de Staatscourant van 17 Juli 1942 bekend, dat de vergunninghouder maatregelen dient te nemen, dat de door hem uitgegeven waar- debewijzen niet overdraagbaar zijn, waar door deze dan verder niet beschouwd wor den als hulpgeld in den zin van het besluit van de secretarissen-generaal van de depar tementen van financiën en van justitie, No. 206/1941, betreffende de circulatie van niet-geautoriseerde betaalmiddelen. De door de tusschenkomst dezer bedrij ven te koopen goederen, met uitzondering van brandstoffen, mogen uitsluitend ge bruiksgoederen zijn en re vergunninghou der mag niet teevns handeldrijven in die soorten goederen, tot het koopen waar van hij gelegenheid verschaft. Verboden is de contante verkoop van bonnen of zegels, terwijl de afrekening van detaillisten met de kassen dient te geschieden uiterlijk aan het einde der kalenderweek, volgende op de thans wekelijksch verplicht gestelde mo gelijkheid tot aanbieding der waardebewij- aen. De winkelierskorting is b'epaald op ten hoogste 9 procent. De vergunninghouder is verplicht de aanwijzingen van de secreta ris-generaal voornoemd te volgen ten aan zien van het inrichten van zijn administra tie en desgevraagd daarvan onverwijld in zage te verleenen en alle gewenschte in lichtingen te verstrekken. Ten aanzien van het verleenen van voorschotten en credie- ten blijven, ook wat betreft de aan crediet- nemers in rekening te brengen rente en kosten, de bepalingen van de geldschieters- wet onveranderd van kracht. 411 TABAKSBttNNENINLEVERING DOOR DETAILLISTEN. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat detaillisten de ter verkrijging van 2 rantsoenen sigaretten aangewezen bonnen „Tabak R5" en „Siga retten R5" in het tijdvak van 20 tot en met 24 Juli a.s. bij de plaatselijke distributie diensten moeten inleveren ter verkrijging van toewijzingen voor sigaretten. De bonnen „Tabak R5" en „Sigaretten R5" dienen gescheiden te worden gehou den van onderscheidenlijk de bonnen „Ta bak 36a" en Sigaretten 36a". In verband hiermede moeten de bonnen ,,R 5" van de Tabakskaart en „R5" van de Sigaretten- kaart elk op afzonderlijke opplekvellen worden geplakt; wel moeten zij echter met hetzelfde ontvangstbewijs "MD 201a wor den ingeleverd. De bonnen „Tabak R5 moeten met een minimum van 20 stuks, DM d.i. 40 rantsoenen worden ingeleverd, de bonnen „Sigaretten R5" met een mi nimum van 5 stuks, d.i. 10 rantsoenen. Bei de bonnen moeten in veelvouden van 5 stuks, d.i. 10 rantsoenen worden ingele verd. Indien het niet mogelijk is een veel voud van 10 rantsoenen te bereiken, mo gen de bonnen „Tabak R5" 2 rantsoe nen) worden aangevuld met bonnen „Ta bak 36a" 1 rantsoen). In zoodanig geval mogen de bonnen „Sigaretten R5" 2 rantsoenen) worden aangevuld met bonnen „Sigaretten 36a" 1 rantsoen). VLEESCHBONNENINLEVERING DOOR DETAILLISTEN. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat bij inlevering van vleeschbon- nen door detaillisten bij den plaatselijken distributiedienst de bonnen „Vleesch 34b" en „Vleesch 36b" die een waarde van een vierde rantsoen vertegenwoordigen, met de bonnen „Vleesch 37b" die een waarde van een half rantsoen heben, op hetzelfde op- plakvel mogen voorkomen. De bonnen „37b" mogen echter daarbij niet tusschen de bonnen „34b" en „36b" voorkomen, doch moeten worden gesorteerd en gescheiden van de andere bonnen worden opgeplakt. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 Juli 20 uur tot Zaterdag 25 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. RIJNSTREEK ZOETERWOUDE (H. R.) ENGELSCHE LUCHTAANVVALLEN OP NEDERLAND. WEER SLACHTOFFERS ONDER DE BURGERBEVOLKING. Een dezer dagen heeft de Brit bij vluch ten boven Nederlandsch gebied wederom slachtoffers onder de burgerbevolking ge maakt. Teekenend was het, dat hij bij een zijner aanvallen overdag uit de wolken met boordwapens op een plaats schoot, waarbij gelukkig slechts één burger ge wond werd. Meer slachtoffers eisohten bom men op een andere plaats, waar een bur- ge" zwaar en 40 burgers licht gewond wer den Personeelgevraagd *2* Aankomend R. K. Boeren- dienstbode voor terstond gevr. Br. no. 2462 bur. v. d. blad. Wegens ziekte der vrouw in klein werkmans gezin een net R K. Meisje gevr. v. d. of d. en n. Zondags vrij. Br. agent schap L. Crt. Hortuslaan no 11 Sassenheim. 392 Net R. K. Dagmeisje ge- vraagd tegen 15 Aug., zelfst. kunn. werken. Aanm. tusschen 7 en 8 uur Mevr. HOMAN, Oranjelaan 4, Oegstgeest. 396 Dagmeisje gevr., zoo spoe dig mogelijk. Adres mevr. SI- MONIS, Haarlemmerstraat 138. 397 R. K. Boerenknecht terstond gevr., goed kunn. melken en met boerenwerk bekend. Br. no. 2463 bur. v. d. blad. R. K. Dienstbode gevraagd voor dag of dag en nacht. H. J. VERSTEEGE, Langevelderweg 19, Noordwijkerhout, 415 <2? R. K. Boerenknecht gevr. voor direct. Adres J. J. LAN- GELAAN, Drechtdijk no. 74, Vrouwenakker post De Kwa- kel gem. Uithoorn. 416 Dienstbode. Direct gevr. R. K, Boerendienstbode goed kunnende melken bij J. J. LAN- GENLAAN, Drechtdijk 74 De Kwakel. 416 Pers. aangeboden <2" R. K. Bakkersbediende b. z. a., leeftijd 18 jaar, goed met het vak bekend, liefst in ge mengd bedrijf. Brieven no. 2466 bur. van dit blad. 2' R. K. Boerenknecht b. z. a., leeftijd 17 jaar, goed kunnende melken en met het boerenvak geheel bekend. Br. no. 2465 bur. van dit blad. 2? Huishoudster b. z. a. met alle huishoudelijke werkzaam heden bekend. Br. no. 2455 bur. v. d. blad. 2 R. K. Meisje, 18 jaar, zag zich gaarne geplaatst als win keljuffrouw. Br. no. 2458 bur. van dit blad. Aanbod 2 Rashonden. Prachtige Dwergpinchertjes, sneeuwwit te Leeuwtjes en zeldzaam mooie Spaniel. Alles in prachtcondi tie. R. KAREL, Steenstraat 21, Tel. 20629, Leiden. 2474 2' Electr. waschmachine met motor te koop, brongasfornuis en lichtgasfornuis. Hillegom, Meerstraat 14, Tel. 5307. 403 2 Elastiek. Dames wij hebben prima elastiek voor directoirs en kousenband. Voor weder- verkoopers korting. PLANTFE- BER, Apothekersdijk 8. 2475 2 Een in goeden staat zijnde Salamanderkachel te koop, gr. lorm. Te bevr, bij C. G. HUL SEBOSCH, Regenvlietweg 26, Zilk-Hillegom. 399 2 Rijwielstalling te koop met woning f 900.Verdienste netto 35.per week. Br. no. 403 bur. van dit blad. <3? Sal. Gramoioon te koop mooie kasi, dubbele veer met 60 platen 50.Moet weg! Spoed! Br. no. 406 agent L. Crt te Warmond. 2 Piano. Te koop een Studie piano wegens plaatsgebrek, te gen elk aannemelijk bod. Te bevragen Zeestraat 2 Noord- wijk Binnen. 409 2 Fornuizen, ledikanten, waschtafels, nachtkastjes, kin- derledikantjes met matrasjes, gewatteerde dekens, loopers, zeil, kinderstoel, schuiftafel, buffetkast, klein kastje, pot kachels, salamander, groote en kleine heerenjassen, boeken kast enz. P. BUSCHMAN, Noordeinde 205, R'veen. 2476 2 Goed onderhouden Vlet- schouw te koop, groot 3 ton. Te bevr. bij A. HOOGER- VORST, Jaagpad 191, Leider dorp. 381 <3? Vloerkleeden, handnaai machine, 2 mooie vloerkleeden 75.— en f 150; looper zoo goed als nieuw, prima hand- naaimachine: 2 moderne fau teuils met terra bekl.; een zwarte heerenwinterjas (tus- schenmaat), Zoeterwoudsche Singel 106, telef. 26689. 2472 2 Slaapkamer Ameublement. Prima eiken ledikant met spi raal matras, linnenkast met spiegel, waschtafel, nacht kastje en tafel met 2 stoelen in prima staat. In- en verkoop van nette inboedels. J. VAN ROSSUM, Zuidbuurt C 50, te Zoeterwoude. 2471 2 Kinderwagen op riemvee- ring, kleine wieltjes 17.50, kinderbox 12.50, waschma chine met wringer 55. wringer met box f 25.auto ped 17.50, vloerkleed 50. modern dressoir 75.LAN- GEZAAL, Stille Rijn 7. 2473 2 Bruidsjapon met sleep, sluier, onderjurk, kousen en schoenen maat 38 aangeb. Br. no. 2464 bur. van dit blad. 2 Spoed. Te koop B. K. Keukenuitzet nieuw, blauw. Te bevr. bij J. VERHAGE, Uiter stegracht 37. 2457 2 Racekano te koop D. BAR- tels, 89 Rijnzaterwoude. 402 2 Goed onderhouden Kinder wagen te koop. Te bevr. F 118 H. Rijndijk, Zoeterwoude. 381 2 Meubelen te koop. Eiken dressoirs, tafels, stoelen, bloem- tafels, ledikanten met spiraal en stroomatrassen, kapstokken w&schstellen en pracht porse lein eetservies, rooktafel en rookstel, rookstoelen en twee prachtig nieuwe hobbelpaarden kinderwagen enz. J. VAN ROSSUM, Zuidbuurt C 50 te Zoeterwoude. 2471 2 2 pers. kano te koop met peddels voor 50.Te bevr. bij J. TH. CASTELEIN, Lan- geweg 12, R'veen. 2476 2 Houten schuur te koop 8 x 4 A M. Te bevr. bij J. C. MOER KERK, Vlietweg 31, Zoeter woude. 2456 2 Eiken handwaschwringer te koop, z. g. a. n., wringer 27.50 6 keukenstoelen 7.50, pracht eiken theekast 12.50, groote kamer vloerzeil 7.50, 2 pers. pracht waschtafel met marmer blad 6.50. Te zien Janvos- sensteeg 51. F. v. d. PLUIJM, - 2477 Vraag f.2 Wij vragen. Moderne radio toestellen niet ouder dan '37, pick up combinaties, electr. gram. mot., stofzuigers, vouw en kinderwagens, tegen hoogste waarde. Aanb. merk type prijs. Da Costastraat 69, Leiden. In- en verkoop. 2414 2 Een Huis te koop gevr., en een Huis te huur gevr. Tevens een Schuur of Garage te koop of te huur gevr. te Leiden of Oegstgeest. Br. no. 2461 bur. van dit blad. 2 Gevraagd: Bloemisterij A. en B. jaarvergunning en perio diek warme kasvergunning. c.v. N. BAKKER Hz., Roelofarends- veen, Tel. 48. 2377 2 Vischzegen te koop gevr., lengte ongeveer 30 M., beslist in goeden staat. Br. met op gaaf van prijs bur. van dit blad ender no. 2478. 2 Heerenwasch. Welke vrouw is genegen een heerenwasch tot zich te nemen. Br. no. 2453 bur. v, d. blad. Tehuuraangeboden 2 Te huur aangeb. 1 Aug. voor een of twee dames gestoffeer de le étage: ben. 2 kamers m. balkon, W.C., gebruik van bad kamer met kookgelegenheid ge legen nabij St. Petruskerk 1ste stand. Br. no. 2460 bur. van dit blad. Te huur gevraagd 2 Huisje met pl.m. 300 R.R. land te huur gevr. Brieven no. 2464 bur. van dit blad. 2 Meisje vraagt zit-slaapka- mertje of slaapkamertje, lifst omtrek Oude Singel of Oude Vest. Br. no. 2469 bur. van dit blad. Diversen 2 Verloren te Sassenheim van af R. K. Kerk naar Meidoorn laan een bruine glacé dames handschoen. Gelieve terug te bezorgen S. H. VINK, Mei- dcornlaan 32, Sassenheim. 407 2 Inlichtingendienst der Ned. Vereen, van Rechtsk. Advi seurs, H. Rijndijk 105-105a, Lei den, beschikt over meer dan 700 rapporten nopens onbe trouwbare- en/of niet-vakbe- kwame rechtsk. adviseurs en stelt zijn gegevens kosteloos ter beschikking. 382 WASSENAAR HAAGWEG Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door N. VAN LEEUWEN

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3