TELEFOONTJES Adverteert in dit blad STADSNIEUWS SCHENKING BELANGRIJKE KEVERVERZAMELING. Aan het Rijksmuseum voor Nat. Hist. De heer J. J. de Vos tot Nederveen Cap- pel te .Wassenaar, heeft aan den staat der Nederlanden ten geschenke aangeboden, ter plaatsing in het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie hier ter stede, een drie tal verzamelingen van kevers. Allereerst een collectie van exotische keversj omvat tende ruim 19.000 exemplaren, waaronder vele Afrikaansche en Amerikaansche soor ten, verder een collectie van exotische ke vers, behoorende tot de groep Lamellicor- nia, omvattende ruim 5.000 exemplaren en ten slotte een collectie Europeesche, niet Nederlandsche kevers, omvattende ruim 9700 exemplaren. De orderdeelen van deze schenking zijn zeer rijk aan soorten en bevatten veel, wat tot nu toe in het Rijks museum van Natuurlijke Historie ontbrak. Het geheel vormt een zeer te waardeeren aanwinst. De secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en kuituurbescherming heeft deze schenking dan ook gaarne aanvaard en den schenker deswege zijn bijzonderen dank betuigd. DE JUFFROUW MET DE KROMME BEENEN. Zondag jl. werd te Oegstgeest voor de Pauluskerk een rijwiel gestolen, hetgeen op zichzelf niets bijzonders is, wijl dat te genwoordig meer voorkomt. De daders werden niet achterhaald, doch alleen wist men te vertellen, dat het een man en een juffrouw gedaan moesten hebben, waar van als eenig signalement bekend was, dat laatstgenoemde opvallende O-beenen moest hlbben. Een hoofdagent van politie alhier zag donderdagavond om half elf op de Hoo gewoerd een dusdanig gekenmerkte juf frouw loopen, in gezelschap van een man. Hij hield ze aan en hoewel ze met het meest onschuldige gezicht van de wereld beweerden, dat ze nergens van wisten, nam hij ze mee naar het politiebureau. Daar vielen ze spoedig door de mand en bekenden maar liefst twaalf fietsen te Oegstgeest en Utrecht te hebben gestolen. De aangehoudenen bleken te zijn de 45-jarige C. de J. en zijn echtgenoot, de 36-jarige E. v. B. De juffrouw zal voortaan wel wat langere rokken dragen. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 8174. G. van der Mey's Zonen, Lisse, Heereweg (Vierkant) 231, Bloembollenkweekerij en handel. Qverl. Venn.: J. van der Mey Gz., Lisse, d.d. 9 Juni 1942. N.Venn.: F. van der MeyKap- teyn, Lisse. 2801. Firma J. Balk, Noordwijkerhout Havenstraat 6. slagerij. Uittr. Venn.: J. Balk, Noordwijkerhout. BIOSCOPEN. Weer een Heinz Rühmann-film gaat in het Luxor Theater. Het is de Centra film „Dolores weet wat zij wil", die deze week vele bezoekers zal trekken. Naast Heinz Rü'hmann zien we voorts Ralph Arthur Roberts in een van zijn oer- komisdhe rollen, die nog steeds de volle belangstelling hebben. Roberts speelt hier de rol van een 'zakenman, die per auto reist en zijn secretaresse bij zich heeft, die brieven typt terwijl zij autorijden. Zij ko men echter naast den wagen te staan en raken in kennis met wat zij denken ban dieten te zijn. Het meisje (Jenny Jugo) voelt zifch evenwel onmiddellijk tot een der twee aangetrokken en hoewel beiden moeite doen om zich van haar los te ma ken, gelukt dit niet en het gevolg is een verbintenis voor het leven. Een afwisse lende film met onderhoudenden inhoud en goede muziek. Het Lid o-theater biedt deze week de amusante geschiedenis van „Twee meisjes en één man". Geen geval van bigamie, zoo als menigeen zou vermoeden, doch een film, welke tot Duitschen titel heeft „Das andere Ich", waardoor de dubbelrol van Hilde Krahl verklaard wordt. Wolfgang Liebeneiner heeft in deze vermakelijke film, waarin naast Hilde Krahl ook Ma- thias Wieman, Harald Paulsen e.a. ebn be langrijke rol vervullen, tevens gelegen heid gehad een interessant kijkje te geven op den gang van zaken in een modern Zoet Roggebrood GEBR. TEN HOEVE ROTTERDAM. TIL.'3*127 MN HAAG. TEL. 33329* grootbedrijf, waar het heel kameraad schappelijk toegaat. Het is een uitstekend geregisseerde film. Het Casino-theater brengt ditmaal Hans Moser in de film „Schoonpapa knapt het op". Hans Moser heeft hierin weer vol op gelegenheid zijn uitzonderlijke talenten als filmspeler te laten zien. De .argeloos heid, onbenulligheid of edele verontwaar diging vinden in hem een voortreffelijken vertolker en ondanks zijn binnensmonds gemompel en zijn stamelend spraakje is hij toch maar goed te verstaan. Dat teekent zijn meesterschap. Ook in deze film blijft hij volkomen zichzelf. Zelf kruidenier zijn slaagt hij er in deze film in de verloopen zaken van zijn weggeloopen dochter in or de te brengen, natuurlijk niet zonder aan vankelijk verstrikt te geraken in een war net van allerlei misverstanden, welke hij evenwel glansrijk te boven weet te komen. Hans Moser wordt hierbij terzijde gestaan door Elfriede Datzig, Dorit Kreysler, Hans Olden en tal van anderen. Rudi Godden en Kurt Seiffert treden in het R e x-theater op in de film „Robert en Bertram", twee luchtige komieken, twee vagebonden zooals deze in het midden der vorige eeuw in de gedachten van den too- neelspeler Gustav Rader rondspookten en die sedertdien in tal van variëteiten op het witte doek verder trokken. Hans M. Zer- lett heeft deze twee vagebonden bijeen ge bracht in een kostelijke film, die ondanks hun listige streken toch nog een goed werk doen door een bekoorlijke herbergiersdoch ter te bevrijden van een vervelenden aan bidder. Natuurlijk krijgt zij daarmee den man harer keuze, maar geen van de twee filmhelden, die bescheiden op den achter grond blijven. Goede regie en vlotte mu ziek zorgen verder voor een gesloagde film. In het T r i a n o n-theater is „Quax, de Brokkenpiloot" geprolongeerd. Geen won der, want Heinz Rühmann verdient zulks ten voilé: Fr. Schneiders. Agenda Interparochieele St. Josephsgezellenver- eeniging. Heden, Zaterdag, van 89 uur Bibliotheek. Biljartwedstrijd Noordwijk TEP. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel, D v. Schaik en A. Albers; Maandag: W. v. d. Post en Th. Reizevoort; Dinsdag: vervalt; Donderdag: H. Devilée en J. v. d. Post; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710 uur. 10.30 uur Cursus Functionarissen District Leiden. Van 12 uur Bibliotheek. Van 8.159.45 uur Ver plichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bij eenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur bijéénkomst Dam- en Schaakclub „De Denkers". 8 uur Tafeltennisclub. Dinsdag: 8 uur bijeenkomst Gehuwde ge zellen. Voor de gezellen is de zaal gesloten. 8.15 uur Ontwikkelingsclub. Woensdag: 7.30 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Donderdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub. Zater dag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8 10 uur. 89 uur Bibliotheek. 8 uur Kegel club „De Poedelaars". PAR. O. L. VR. HEM. EN ST. JOSEPH. Zondag, kwart voor 7 gez. H. Communie met gelbeden. Afd. |J11^1 B gaat redhts zitten, de ou'de- lK&J ren links. Dinsdag 8 uur M. C. afd. A ouderen. Als 't om 8 uur begint, is het weer een ouderwetsdhe oefening van 'n uur met 'als conferentie: 't Huwelijk van Maria en St. Jozef. Dinsdag en Woensdag, kwart voor 7 gez. H. Communie onder de H. Mis voor de Euch. sectie's der jongeren. De in tentie deze maand is voor onze zieken. Ze missen zooveel, wat onze jeugd en de ge zonde mensChen genieten. Bidden we voor TERZAKE.... Ja, laat ons eindigen met het stamelen van veronderstellingen, gebaseerd op wenschdroomen, die toch nooit in vervul ling zullen gaan. Laten wij ter zake komen en ons afvragen wat ons belang is; den chaos van het bolsjewisme of een nieuw Europa, waarin arbeid en brood zal zijn voor een ieder, die werken wil en kan. On getwijfeld valt ook uw keuze op dit laat ste. Maar.dan dient gij ook volkomen te staan achter onze mannen, die aan het Oostfront voor dat nieuwe Europa strijden. Dan zult gij ook ons fonds, dat zorgt voor de samenstelling en verzending van dui zenden pakketten voor deze strijders wil len steunen. Daarom: ter zake. Het gironummer is 4—3—2—1—0—0 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22 te 's-Gra- venhage. steun en beterschap. Donderdag kwart voor 9 verloofden bijeenkomst der K. A. in de Maria Gijzensteeg, w.o. 'n kleine verrassing. Het verslag van Tini Gr. en Rie Ov. is niet ingezonden. Zie je nu, hoe oplettendheid noodig is. Tussohen groot doen en groot zijn is nog 'n heel ver schil. W. J. A. Mulder, dir. M. C. Kath. Actie. De cursus is ten einde. Toch wil ik allen, die deze 2 maanden present waren, vragen, om Dinsdag voor I maal in de M. C.-oefening te komen. Dat geeft de laatste toepassing van alles op 't leven van Maria en St. Jozef. Tot ziens. W. J. A. Mulder, pr. <jir. vr. jeugd. Mariagarde. Maandag geen Agnes en Margr. Sinclairgroep, maar alle Maria- gardisten zijn om half zeven present. Zie je goed, wat er staat? Half zeven! De 8 jongedames, waarmee afgesproken is kwart over zes, staan natuurlijk precies op tijd voor de deur. Niet alleen beloven, maar ook doen hoor! Om 7 uur verwachten we onze gasten. Dan moeten we klaar zijn, hé. Alle schoolvrije meisjes zijn van harte welkom. Heb je kennisjes, die van de la gere school af zijn, breng ze dan gerust mee. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Dinsdag om 7 uur. H. Mis met alg. H. Com munie. Waar waren vorige week C. v. K, R. R. en S. H.? Donderdag om' 7 uur The- resia en Lidwinagroep. Tot Maandag Ma rl agardist en Sint Odo-Koorknapen. Zondag gehee- le Schola zingt in de Hoogmis. 7 uur Lof. Maandag 5 uur Aspiranten. 5.30 Cres- cendogroep I. Dinsdag 5 uur Crescendo- groep II. 6 uur Schola. Woensdag 7.30 uur Lof. Donderdag zooals Dinsdag. Vrijdag geen repetities, vacantie. Zater dag 7 uur Lof. Hallee jongens! Allemaal de St. Odo-KlOk met de Prijsvraag? De op lossingen stroomen al binnen! Hoe jullie dat zoo gauw klaar boksen mag Joost we ten! Leest goed de vacantieregeling in de Klok, hoor! Hallee! Pleizierige vacantie en tot kijks! Kapelaan E. A. M. Paap. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt v/aargenomen door de dokters: Kors, Nieuwzwaag, Renaud en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel.. 20390. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag II Juli 20 uur tot Zaterdag 18 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502; en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LAATSTE BERICHTEN De prijzen voor vroege aardappelen wel ke ten hoogste aan den consument in re kening mogen worden gebracht van 13 tot en met 18 Juli a.s. zijn, blijkens een me- dedeeling van het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd, voor de sorteering 28 m.m. vierkantsmaat en op waarts 0.09 per kg. en voor de sorteering \an 15 tot 28 m.m. vierkantsmaat f 0.06 per. kg. Deze prijzen mogen zoo noodig worden verhoogd met f 0.01 per kg. voor thuis bezorgen en f 0.01 per kg. voor schrappen. Het wegen moet geschieden voor het schrappen. NA TUUR-geleermiddel Leege flesch met capsule Inleveren GEEN SUIKER VOOR DEN INMAAK. Naar aanleiding van vele daaromtrent gestelde vragen deelt het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd mede, dat het niet mogelijk is dit jaar een extra Hoeveelheid suiker voor den inmaak be schikbaar te stellen. RIJKSSTEUNREGELING EN ARMENWET. De ondersteunden van M. H. De persdienst van het N. A. F. meldt: Bij de herziening van de Rijkssteunrege ling, welke onlèngs met terugwerkende kiacht van 23 Mei j.l. af is ingevoerd, zijn deze steunnórmen als absoluut minimum aangemerkt. Naar aanleiding hiervan heeft het Ne derlandsche Arbeidsfront zich tot het De partement van Binnenlandsche Zaken ge wend met het verzoek den steun krachtens de Armenwet in overeenstemming te bren gen met het peil van de Rijkssteunregeling. In verband hiermede heeft genoemd de partement op 3 Juli j.l. een circulaire aan de burgemeesters gezonden, waarin als v/ensch van hét departement van Binnen landsche Zaken te kennen wordt gegeven, dat de z.g. armlastigen gesteund zullen worden overeenkomstig de Rijkssteunta- rieven en dat eveneens voor kindéren on der den 14-jarigen leeftijd kosteloos melk zal worden verstrekt, zooals dit voor de kinderen van de gesteunden volgens de Rijkssteunregeling thans geschiedt. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wilhelmina Hendrika, d. v J. Kanbier en G. H. C. de Keuning Jan, z. v. W. Malais en T. E. v. Harberden Antonius Franciscus Maria, z. v. J. J. Rosier en K. C. Prenen. Ondertrouwd: H. v. d. Does jm 21 jaar en P.. W. van Groeningen jd 22 j. C. Ruijgrok jm 22 j. en J. v. d. Eikhof jd. 20 jaar. Overleden: J. J. in 't Hol man 74 jaar W. v. d. Berg, wedn. 72 jaar. WILT U IETS WETEN? Vraag: Als er aan een huis iets drin gend gerepareerd moet worden, of als er noodig geverfd moet worden, en de huis baas weigert, heeft men dan het recht om de huur in te houden? Antwobrd: Neen, dergelijke dingen staan ter beoordeeling van den huisbaas. Wanneer de reparaties zóó dringend zijn, dat gevaar voor leven of gezondheid dreigt, kan men Bouw- en Woningtoezicht er van in kennis stellen. Vraag: Hoeveel belasting moet een ge huwde zonder kinderen betalen bij een in komen van 2805? Antwoord: Waarschijnlijk bedoelt u loonbelasting. Het tarief bedraagt in dat geval 25.31 per maand. Voor de inkom stenbelasting bedraagt het tarief 311 per jaar. Vraag: a. Kunt u mjj eenige adressen geven van jeugdherbergen in Noord-Bra bant en Limburg? b. Zijn deze toegankelijk voor iedereen, ook voor degenen, die geen lid van de jeugdherbergvereeniging zijn? c. Wat bedragen de kosten voor nachtver blijf? Antwoord: a. In Noord-Brabant zijn jeugdherbergen te Hilvarenbeek en Vught (deze alleen op weekeinden), in Limburg te Arcen, Beegden, Beek en Vaals. Gewoon te adresseeren aan de Jeugdherberg in de plaats, welke u wenscht. b. en c. U moet ingeschreven zijn bij de Ned. Jeugdherberg Centrale, Tulpstraat 4 te A'dam (C.), waar u alle inlichtingen kunt bekomen. Vraag: Tot wie moet ik mij wenden om lid te worden van een goede katholieke damesgymnastiekvereeniging te Leiden? Antwoord: Er zijn te Leiden twee katholieke damesgymnastiekvereenigingen, n.l. „Groen Wit" (secr. mej. Straks, Bree- straat 154) ^en „Actief" (secr. mej. Koe kenbier, Hoogewoerd 157). Vraag: Is het Veiligheidsmuseum te Amsterdam in de Augustusvacantie ge opend? Zoo ja, in welke tijden? Antwoord: Dit museum is iederen werkdagen 104 uur, op Zondagen 14 uur. Entrée-prijs 10 cent p. p. Groepen van minstens 10 pers. 5 cent p. p. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Juli. Veiling. Per 100 kg.: Prei 6.rabarber 5.607.00, uien 7, peen 14.andijvie f 810, sla 5.60 7.00, aardbeien f 35.snijboonen f 3240, stamboonen f 35.doperwten 1218, peulen 14.4018.00, postelein f 14. spinazie f 810, tomaten A, B, C en CC 32.per 100 stuks: komkommers f 5 15, bloemkool 4.4014.00, salade f 1.20 2.00, perziken 4.8045.per 100 bos: kroten 3.604.50, pieterselie f 4.radijs f 1.80, selderie 3.00, peen f 7.209.00. Boter. Geen aanvoer en noteering. Scmcente'. Aankondiging DISTRIBUTIE VAN KERAMISCHE PRODUGTEN. Inleveren van de bonnen 30, 31, 32 „Reserve" In het tijdvak van 13 tot en met 17 Juli a.s moeten handelaren in Keramische Pro ducten (serviesgoedbovengenoemde bon nen inleveren op het Distributiekantoor. Voor zoover bedoelde handelaren reeds een codenummer van het Centraal Distri butiekantoor hebben ontvangen, leveren deze de bonnen in op den voor hen door dit codenummer bepaalden dag. De handelaren, die nog geen codenum mer hebben, (niet te verwarren met bewijs van Registratie), melden zich Maandag 13 Juli aan het ^Distributiekantoor, Bree- f.traat 119, 2e deur links, van 1416 uur. Zij ontvangen dan een voorloopige dag aanwijzing, waarop moet worden ingele verd. De bonnen moeten tevens worden afgegeven. Het bewijs van Registratie moet worden medegebracht! Leiden, 11 Juli 1942. De Burgemeester, 277 STEVENINCK. Officieele Mededeelingen INSCHRIJVING VAN RASSEN IN HET RASSENREGISTER. De raad voor het kwwekersrecht te 's-Gra- venhage, ingesteld krachtens het kwee- kersbesluit 1941 (Verordeningenblad No. No. 8/1942) brengt het navolgende ter ken nis van belanghebbenden: 1. Aanvragen tot inschrijving in het centraal rassenregister van rassen en land bouwgewassen, die voorkomen op de acht tiende beschrijvende rassenlijst voor land bouwgewassen, uitgegeven door het insti tuut voor plantenveredeling, verbonden aan de landbouwhoogcschool te Wagenin- gen, of die op 26 Juni 1942 bij dat instituut in beproeving waren, moeten bij den raad voor het kweekersrecht worden ingediend uiterlijk 26 Juni 1942, behoudens mogelijk heid van verlenging in bijzondere geval len en omstandigheden. 2. De onder 1 bedoelde termijn is door den raad tot nader te bepalen tijdstip ver lengd voor alle voederbieten-rassen, die op 26 Juni 1942 bij het instituut voor planten veredeling in beproeving waren en niet in de achttiende beschrijvende rassenlijst voor landbouwgewassen voorkomen. 3. De aanvragen moeten worden inge diend op een formulier, dat in vijfvoud bij den raad moet worden ingezonden. De prijs der formulieren is vastgesteld op 0.10 per stuk. De formulieren zijn verkrijgbaar bü het bureau van den raad en worden toe gezonden na storting of overschrijving van het verschuldigde bedrag op postrekening No. 198113 ten name van den raad voor het kweekersrecht te 's-Gravenhage. Ver melding van aantal en nawkeurig adres is alsdan noodzakelijk. 4. Tot nadere aankondiging is het bu reau van den raad gevestigd: Bezuidenhout- scheweg 30, 's-Gravenhage (kamer 141). Telefoon 720060, (toestel 431). 5. Voor de desbetreffende beschikkin gen wordt verwezen naar de Nederland sche Staatscourant van 24 Juni 1942 No. 120. Personeelgevraagd 3T Net morgenmeisje gevr. in jong gezin. Aanm, na 6 uur, Roodenburgerstr. 23. 240 3? Nette Dienstbode gevr. voor d. en n. DE ROODE, Kraaier- straat 33. 230 R. K. Dagmeisje gevr. in gezin van 2 pers., v. g. g. v. ongev. 20 jaar. Aanm. Pieters- kerkkoorsteeg 32, ben. 2391 S" Net Meisje gevr. liefst voor direct in klein gezin voor alle voork. huish. bezigheden. In wonend met geheel huiselijk verkeer. Ook buitenmeisje. Wed. LIVINGSTONE, Heeren gracht 83, Tel. 21855. 251 "S Net jongmensch gevr. te Wassenaar als aank. huisknecht zich aanm. v. Z. v. Nijenvelt- straat 77, Tel. 2879 Wassenaar. 252 3T Huishoudster v. d. en n. gevr. in R. K. gezin met hulp behoevende. Br. letter C. aan Boekh. HOOGEVEEN, Wasse naar. 250 3? R. K. Dagmeisje gevr. voor spoedige indiensttreding, hulp van werkster aanw. Adres Me vrouw P. J. VAN KAMPEN HOUT, Haarl.str, 125. 2400 Nette R. K. Jongen terstond gevr. bij J. A. DUIVENVOOR DE, melkhandel Kerkstr. 22, te Noordwijkerhout. 272 3? Slagersbediende gevr. A. A. N KNIJNENBURG, Tulpweg 6 Wassenaar. 241 S" R' K. Meisje gevr. tegen 15 Aug., 18 of 19 jaar, v. d. of d. en n., zelfst. kunn. werken en v g. g. v. Veel vrij. Liefst uit Oegstgeest. Mevr. DE KONING Willem de Zwijgerlaan 33, te Oegstgeest. 235 3? Twee Jongens gevr. voor tuinderij, 16 of 20 jaar. Adres B. A. HEPPE, Gemeeneweg te Hazerswoude Dorp. 264 3? R. K. Dienstbode gevr. v. d. of d. en no. door H. J. VER- STEEGE, Langevelderweg 10. 272 Pers. aangeboden 3Ï Welke landbouwer is gene gen jongeman van 16 jaar R.K. cp te leiden in het boerenvak tegen geringe vergoeding. Br. no. 2398 bur. van dit blad. 3? Net Burgermeisje b. z. a. voor Dinsdag of Woensdag liefst Zoeterwoude of Leiden. Br. no. 236 bur. v. d. blad. Aanbod De heer P. v. OUDENALLEN houdt zich beleefd aanbevolen voor het leveren van alle soor ten stroo en ruwvoeder, dus vul s. v. p, als kleinhandelaar op uw aanvraag in P. VAN OUDENALLEN, Wilnis Wijk 4 no. 48 Tel. Noorden no. 8. 180 3? Bruine Piano te koop merk „H. Glaeser Berlin", of een zwarte Piano merk „C. Goedze, Berlin", beiden in zeer goeden staat. Prachtige klank. Wegens overcompleet. Brieven no. 229 bur. v. d. blad. 3? Oude kwaliteit rubberslang van stofzuiger te koop. De meest biedende heeft voorrang. Hoofdstraat 148, Voorhout, bij het'station. 228 3? Vloerkleeden, Meubels. Te koop deurmatten, vloerkleeden zeil, gang en traploopers, co- cosmatten, 1 en 2 pers. ledik., bedden spreien, opklapbedden, spiralen, aupings, divan, dres soir, stoelen, tafels, fauteuils, kinderbox, radiotoestel, serre tafel met stoelen, kinderwa gens enz. Hooigr. 55. 2397 3T Beste Melkgeit te koop. Te bevr. bij JOH. TURNHOUT, s Gravedamscheweg 13 Voor hout. 245 3? Nieuwe wollen babydoek te koop. Brieven met prijsopgave onder no. 258 bur, v. d. blad. 3T Zeilboot aangeb. Zeilsloep met kajuit, z. g. a. n. zeil, fok en kluiver, Zaansche jol met bruin zeil en fok, koffergramo- foon met platen, z. g. a. n. Ital. Accordeon 80 bassen (piano klavier) en bakfiets met goede banden. Te bevr. TH. G. MEI- LAND, Havenstr. 1, N'hout. 226 Best Damesrijwiel te koop, z. a. n. op prima banden. Te zien Voorstr. 43, Voorschoten. 273 fS Bakfiets te koop met pri ma band. Te bevr. Bergamo- laan 29 Voorhout, Tel. 7156 te Sassenheim. 224 3J Kinderledikantje, kinderw., kinderst., kinderbox en wieg, zeer billijk ter overn. aangeb., alsmede een waschmachine met wringer en een autoped. LAN- GEZAAL, Stille Rijn 7. 2399 Bakfiets te koop. G. VAN RUITEN, Noordkade 12 Roe- lofarendsveen. 2403 8 a 9000 aang'eb. voor eerste Hypotheek of gedeelte lijke rente 4 pet. met voldoen de overwaarde, Br. no. 2390 bur. v. d. blad. 3? Wringer aangeb., mandoline Engelsch ledik. (wit) met ma tras, zomermantel. Witte Ro zenstraat 52a. 2388 3? Philips Super Inductance geheel gereviseerd aangeb. Te bevr. bij M. HERUER, Brede- rostraat 8, ook Zondag. 2401 2* Knop Accordeon „Super Scandalli" te koop, 5 r. 150 b. nieuwste uitvoering, zwart met nikkel stroomlijn model, com pleet met (toffer. Adres TH. A. HOUTMAN, Zuidwijk 5 te Boskoop. 2402 3? Spoed! Radio toestel te koop Philips, roode emaille keukenuitzet 28 stuks, kamer kurklinoleum 10 M. Rapen burg 60. 2396 3? Prieel met losse schotten, gegalvaniseerde platen en hou ten vloer met leggers en 2 ledi kanten, zoo goed als nieuw. Adres Papelaan 60, Voorscho ten. 273 3? Groote partij prachtige koolraapplanten te koop k f 4 per 1000. Eerw. Kruisheeren Vrouwenweg E 97, Zoeterwou de 243 *2 ALEX VAN DER LEK uw kapper uit Rotterdam, thans Leiden, Apothekersdijk 2. Heeft u moeilijk haar? Probeert het eens bij ons. Billijke tarieven Haarknippen, watergolf inbe grepen, ook Zaterdags. 3? Meubelen: Speciale aanb. van een prima eiken kamer ameublement, tevens 6 prach tige stoelen en 2 armstoelen met leeren zitting, nieuwe en 2de handsch eiken dressoirs, theemeubels en theekastjes, eiken ledikant met auping spi raal matras. J. VAN. ROSSUM Zuidbuurt C 50, Zoeterwoude. 2395 3? Eiken Cylinder Bureau te koop. Te bevr. L. VAN CROM- VCIRT, Noordbuurt, Zoeter woude. 237 3? Nieuw Spinnewiel te koop f 45.Te bevr. Kudelst. weg 267, Aalsmeer. 2377 3T Gramofoon met 60 platen te koop. Hoogste bod. Br. no. 238 bur, v. d. blad. 3? Meubelen: eiken schuifta fel, stoelen, gascomfoor, electr. strijkijzer, zinken teilen, bloem- tafels, kachels en fornuizen, cocoslooper en Chinamatten, pracht eetservies, schoenen, sjoelbak, kinderwagen enz. J. VAN ROSSUM, Zuidbuurt C 50 Zoeterwoude. 2395 3? Singer Handmachine aange boden, geheel compleet in pri ma staat 32.50. Te bevr. Rijnsburgerweg 29B, Leiden. 2394 5 Rijwielen aangeb., jon gensfietsje, Sirene 1V2 p.k. mo tor (hoorbaar op 5 km. afstand) grasmachine, opklap ijzeren tuinstoelen, veevoederfornuis 60 liter compleet. Café VERHAAR Hazerswoude Rijndijk lel. 24. (Koudekerk). 239 3? B. M. te koop in prima staat Te bevr. Hoofdstraat 216 te Sassenheim. 275 3? Koolrapenplanten te koop aangeb. een partij mooie stevi ge koolraapplanten, Friesche blauwkoppen. Te bevragen E. VAN HEMMEN, Zoeterwoude Noordbuurt E 165. 2395 3T Kleeren, schoenen. Te koop mooie vosbont, mantelpakje, japonnen, korte jasjes, heeren- costuums, jas met vesten, col berts, linnen pakken, witte broeken en jassen, smoking- costumes, ondergoed, dames-, heeren- en kinderschoenen, re genjassen, dames zeil of sport- costuum wol, enz. F. NIEU- WENBURG, Hooigr. 55. 2397 3T 3-pits gastoestel te koop aangeb., nieuwe echt leeren schoenen maat 3738, lederen koffers en handkoffers, nieuwe houten kisten, echt Perzische kleeden, Emmalaan 78 nabij Warmonderweg Oegstgeest. 2393 Te huur gevraagd 3? Gem. of gestoff. kamers te huur gevr. voor de wintermaan den met keuken, liefst te War mond. Br. no. 259 bur. v. d. blad. Vraag Nette arbeiders- of burger woning te koop gevr., liefst met stuk grond, omg. R. K. Kerk van een of andere polder plaats. Br. no. 225 bur. dezes, u* Haardkachel en of kachel te koop gevr. Br. liefst met merk en prijs no. 242 bur. v. d blad. 3? 5 Weckglazen te koop ge vraagd. Br. met prijsopgaaf agentschap L. Crt. Hortuslaan 11. Sassenheim. 274 Diversen 3? Vermist een houten roei boot rood bruin. Tegen beloo ning terug bezorgen bij M. VERSLUIS, Padoxlaan 1 te Warmond. 263 "S" Goed tehuis gezocht voor jonge poesjes. Mevr. HAMM, Warmonderweg 8, Oegstgeest. Lunchroom „De Duinrand" vanuit Noordwijkerhout, Zee straat. Gezellige terrassen, Pri ma consumpties. Vrij langs duin te bereiken. Gelegenheid tot rijwielstalling. 2000 3? Konijnen Tentoonstelling. Bezoekt de Jongdierendag uit gaande van de Konijnensport- ver. Leiden en Omstr. L. E. O. op Zondag 12 Juli a.s. in de zalen van het café „Oud Hor- tuszicht", Witte Singel 59. En- trée 0.25. 2358 3T Colleges van Toezicht der Ned. Ver. v. Rechtsk. Adviseurs bestaan uit 3 pers., waarvan de voorz. is een in functie zijnde Kantonrechter. Zij kunnen ge vallen van niet behoorlijke uit oefening van het beroep on derzoeken. Ledenlijst kosteloos: H Rijndijk 105-105a Leiden. 231

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3