DONDERDAG 9 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT CAG. 3 Vraag: Kan een tuinder, met een lid van zijn personeel naar de stad gaande voor 2 of 3 dagen, eigengeteelde groenten (tuinboonen of peulen) meenemen? Antwoord: Naar de drie groote steden en 't Gooi hebt u een vervoerbewijs noo- dig; naar de overige steden kunt u per per soon 5 K.G. meenemen. Naar aanleiding van deze vraag geven wij hier eenige belangrijke aanwijzingen voor volkstuinders: Groenten mogen, op vertoon van het in- schrijvingsbewijs voor een volkstuin, tot een hoeveelheid van 5 K.G. van den volks tuin naar huis worden vervoerd. Aardappelen mogen, eveneens op vertoon van het inschrijvingsbewijs, tot een hoe veelheid van 7 K.G. zonder vervoerbewijs van den tuin naar huis worden vervoerd, mits het vervoer plaats vindt binnen het consumptiegebied of binnen het productie gebied. Voor grootere hoeveelheden is steeds een vervoerbewijs noodig. Wil men aardappelen vervoeren uit het productiegebied naar het consumptiegebied, dan is voor elke hoeveelheid een vervoer bewijs noodig. Het vervoer van aardappelen mag alleen geschieden op werkdagen van 's morgens 6 uur tot 's avonds 19 uur. Onder consumptiegebied valt in ons dis trict alleen de gemeente Leiden, begrensd door de gemeentegrenzen. De andere plaat sen in ons district: Katwijk, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten en Wassenaar, liggen in het productiegebied. Voor het vervoer van aardappelen van tuinen, gelegen in Leiderdorp en Zoeter- woude, dienen de vervoerbewijzen te wor den aangevraagd bij den P.B.H. van district 5 H, Torenstraat 25 te Hazerswoude. Vraag: Bestaat er een handleiding voor het kweeken en behandelen van tabaks planten? Antwoord: Ja. Uitgave van het De partement van Landbouw. De titel luidt: ,,De teelt van tabak", door Slits, prijs 32 ct. te bestellen bij de Rijksuitgeverij te den Haag of via den boekhandel. Vraag: Enkele van mijn tomatenplan ten hebben bloemtakken, die eindigen in een blad. Gaarne zou ik vernemen of dit topblad eraf moet of mag of dat dit er aan moet blijven? Antwoord: Het blad moet eraf ge haald worden. Vraag: Ik ben van plan met mijn gezin op vacantie te gaan. Kan ik aardappelen meenemen? Antwoord: Wend u tot den plaatse lijken bureauhouder, den heer Van Eeden, Bronkhorststraat 47, Noordwijk. STADSNIEUWS OPHEFFING TRAMHALTEN N.Z.H.T.M. In verband met opdracht tot stroombe- sparing, zullen eenige maatregelen moeten genomen worden, waaronder, behalve be perking van de tramdiensten, ook ophef fing van eenige halten. Ingaande Vrijdag 10 Juli 1942 zullen .op geheven worden de halten: 's-Gravenhage: Scheveningsche Boschjes, Dierentuin en Speelmanstraat. Voorburg: v. Heurnstraat, van Montfoortstraat, Broekslootkade en Damsicht. Leidschendam: het Plein (voor heen Julianaplein). Voorschoten: Voorscho- ten-Zuid (bij Papelaan). Noordwijk: Dou- zastraat en Zeeweg. Katwijk: Oude remise. Sassenheim: Tulpenlaan (voorheen Jülia- nalaan). Bennebroek: Dageraad. Haarlem: Proveniershuis, Parklaan (in den Kruisweg en Jansweg), Kennemerplein en Konin ginneweg (behalve voor den lokaaldienst TempelierenstraatAerdenhout). Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 269. „De Bazar", Leiden, Breestraat 161. Winkelbedrijf, meubilee ring, kleeding. Op grond van par. 7 der Verord. v. d. Rijkscomm. v. h. Bezette Ne- derlandsche gebied is tot Treuhander van bovengenoemde zaak benoemd: K. L. van Duuren, Leiden. Opheffing: 1969. Gebroeders Bode graven Industrie- en Handel-Maatschappij N.V. in liq. Nieuwkoop. N. Bodegraven en A. Bodegraven, Nieuwkoop. De heer A. Brouwer, alhier, slaagde aan de universiteit te Groningen voor het docto raat-examen Wis- en Natuurkunde (hoofd vak Geologie). Aan de Middelbare Technische School te Rotterdam slaagde voor het eind-examen Bouwkunde de constructeurs J. G. Impel- mans en G. W. v. Herpen. Programma van het beiaandJconcert he denavond van 2021 uur, door Fred, de Nie ten gelhoore te brengen op het carillon van den stadhuistoren, bevat de volgende nummers. 1. Praeludium, Jef Denijn; 2. An dante, Fr. Couiperin, bewerkt door Jef De nijn; 3. Mijne moedertaal, Ludwiig Felix Brants Buys; 4. Die Afrikaanse volkslied, Johan de Veer; 5. Vlaanderen, dierbaar land, Jan Broeokx; 6. Andanite, A. J. de Groot; 7. Agnus Dei, George Bizet; 8. Klok- kenklank, Fred, de Nie; 9. De Herder, J. Worp; 10. De kerk in het bosch, Rich. Hol; 11. Het Angelus, Cath. van Rennes; 12. Improvisatie. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND JUNI 1942 Armbandje met steentje, afbrandlamp, album met trouwfoto's, armbandhorloge, bankbiljet, balkenschuifje, alphab. boek, bril, boord van een overhemd, badbroekje met badhanddoek, ceintuur, doosje met Maria-beeldje, damesparapluie, das, doek, dameshorloge, Ehgelsch studieboekje, étui, inhoudende rozenkrans, étui met sleutels, fietspomp, fitting met lampje van rijwiel, fototoestel in étui, glassnijder, geld, griffel doos, gewicht, handschoenen, hondenriem, hondenketting, jasje, kinderfietsje, kinder muts, kano met peddels, kniptang, muts, portemonnaies, pakje, inh. babygoed, post zegels, rekenboekje, rozenkrans, R.K. kerk boekje, rijwielslot met ketting, sleutels sierpijl van auto of rijwiel, slot, sigaren aansteker, spenen, sportriem, verduiste- ringskap, vulpenhouder, vulpotlood, wol, zilverbons, zakagenda. Gevonden In de tram (stadslijn) 1 boek, portemonnaie, regenkapje, hand schoenen, sleutels, kindertaschje, R.K. kerkboek, parapluies, koffertje, een da- mestascn. een beursje met sleutel, 1 paar gymnastiekschoenen Inlichtingen te bekomen en terug te ver krijgen ten Politie-bureele alhier op Woensdag- en Zaterdagmiddig van 24 u. IN LEIDEN GEVESTIGD. Gevestigd: F. M. van den Berg, chauffeur-monteur, Morschweg 168a. A. E. Bleijs, bouwkundige ,R. en Schiekade 28. M. E. Vredeveld geb. Blot en fam., R. en Schiekade 67. G. J. B. Bornebroek, kantoorbediende, Burgst. 9. O. H. Brou wer, Boerhaavelaan 19. H. J. Daudeij, kraanmachinist stoker, Oosterdw.str. 25 J. C: M. Dongelmans, dienstbode, de Ge- nestetstr. 2a. J. J. Groenendaal echtgen. van v. Dalen, Hoogewoerd 111. C. J. Groenheide, verpleegster, Rijnsb.weg 10. M. M. Keijzer, 1.1. verpleegster, Witte Sin gel 27. H. J. J. Keijzers, monteur, Boer haavelaan 21. H. P. M. Klein, L. Mare 72. J. Klinkhamer, timmerman, Roodb. straat 49. J. Laan, 1.1. klerk N.S., Haarl. weg 72. J. van Leeuwen, dienstbode, Ko- revaarstraat 22a. G. F. B. Maas, ambt. arbeidsbur., Vreewijkstraat 5. E. V. Maier, Papengracht 22. A. Mol, Kap- teynstraat 3. L. P. Natzijl, verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. de Nie, candidaat H. Dienst, Rapenburg 75. J. Nijkiel, Kanaal straat 32. E. L. Philippo, dienstbode, Ambonstraat 12. J. Burgers geb. Profijt, Wolmaransstr. 19. J. C. de Pijper, Noordeinde 49. W. C. Rotmans en fam., procuratiehouder, H. Rijndijk 183. J. L. F. Scheffers, Schelpenkade 41. J. C. Sol- leveld, electr. lasscher, Kort Rapenburg 5a. J. van Loef geb. van der Steen, Oos- tex'kerkstraat 6. C. W. M. Vastbinder, kinderjuffrouw, H. de Vi'iesstr. 40. H. M. Verhagen, huishoudster, Rijnsb. weg 118. J. J. de Heer geb. Vogel, Maredijk 75a. J. M. J. van Sas geb. Wauters, de Sitterlaan 141. P. J. van der Werf, dienst bode, Stationsweg 10. M. van Werven, dienstbode, Rembrandtstr. 22a. UIT LEIDEN VERTROKKEN. D. E. Becker, Amsterdam, le Wetering- dwarsstraat 13hs. M. J. Binnendijk, Utredht, Merelstraat 21 bis. T. J. Blij- leven, Sassenheim, Kerklaan 57. J. Boer winkel, Amersfoort, 'T Stort Zuid 30. W. van den Boogaart en fam., Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 197. H. J. Bosch en fam., Heemstede, M. Hobfe-emastraat 33. M. van Breen, Rotterdam, Straatweg 258. M. E. M. Brouwer, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 1. D. van den Burg en fajm., Heemstede, Fred. v. Edenpl. 10. J. Buijn en fam., Vels&n, Bioemstr. 97. R. Ohristiaams, Bellingwolde, Vr. Loo L 9. L. B. P. Compter, Alkmaar, Magdalena- straat 37. H. H. A. Cornelissen, Maar- heeze, Sterksel D 67. M. A. van Dalen, Oegstgeest, Endegeesterweg 5. J. S. Dek ker echtgen. van van Oosten, Rotterdam, Bakkerstr. 42. M. A. van Deldien, Deven ter, Noordenlb.singel 13. B. J. Delfos, Oegstgeest, Endegeestr.weg 5. H. W. Depenlbrock, Vlagtwede, Westerstraat 23. E. G. van Drunen, 's-Gravenhage L. Henriëttestraat 9. A. J. Duk, Noordwijk, Emmaweg 2. C. P. van Eeghen, Amster dam, Heerengracht 497. F. R. van Vliet geb. Filippo, Amsterdam, Lijnbaansgracht 130. N. Frankhuijzen, Oegstgeest, de Rijsjes 6. E. H. B. Gelderman, Losser, Haarweg 6. E. R. Gerritsen Plaggert, 's-Gravenhage, Stadhoudersplein 76. P. de Goede, Alphen aan den Rijn, Nieuwe- sloot 14. J. R. de Groot, Amsterdam, Kinderdiijkstraat 3911. C. B. J. M. Haase, Lisse, Heerenweg 317. M-. J. Hendriikse, Oegstgeest, Lindenlaan 4c. N. H. den Hertog en fam., Utrecht, O Noord 95. J. Hidd'ing en fam., Bellingwolde, Vr. Loo L 9 T. J. Hoekstra, Oegstgeest, Duivenvoor destraat 10. B. Hup, Elburg, Rozemarijn- steeg 1. A. M. de Jong, Hellendoorn, A 10 A. Keyiser, Maassluis, Nieuwistraat 21. J. K ie wiet de Jonge, Wassenaar, Wavo- park 2. A. M. Kluis, Huizen N.H., Ha venstraat 3. C. W. E. Frentzen geb. Koeleman, Meppel, Stationsw 1. Wed. C. den Houter geb. Kroon, Harmeien, C 37. M. E. van der Laan, Ter Aar, A 50. N. M. Loddire, Katwijk, Driepl.weg 22. H. A. Logemann, Apeldoorn, A Pauwlowna- laan 15. A. M. Meeuwisse, Rijswijk ZH, Tulpstraat 86. D. van Ooik, Den Helder, Schagenstraat 3. E. Nauta geb. Plaat, Utrecht, Tolsteegsingel D. A. van der Poel, Arnhem, Catharijnestraat 6. C. B. P. Vermeeren geb. van Poppel, Utrecht, Queridostraat 21. Wed. G. van den Broek geb. Pins, Breda, Teteringschedijk. S. C. Rochat, 's-Gavenhage, L. de Colignyplein 14a. A. M. Rozier, Wasseanar, Wittenb. weg 1. M. J. Ruijs, Rotterdam, Essen- laan 86. B. Schalks, Noordwijk, Q. van Uffordstraat 81. M. G. R. van der Horst geb. Scheffer, Grootebroek G 549. K. SChoeman, 's-Gravenhage, Kwartellaan 27. W. de Sitter, Haren Gr., Rijksstaatweg 61. A. Soesman, 's-Gavenhage, Riouw- straat 29. P. J. Spierenburg, Rotterdam, Voorschoterlaan 55. J. C. Stafleu, Leeu warden, Potgieterstraat 17. M. W. de Knegt geb. Sijpestijn, Vlissingen, C. Bus- kenstraat 38. 'G. P. Tan, Rotterdam, Rochuissenstraat 349b. J. L. Theunissen, 's-Gravenhage, H ooigbuur tlostr aat 16. M. Tótfh, Aimstex'dam, le Oosterparkstraat 1 A. Veiduijn, 's-Gravenhage, Gallilei- straat 139. H. Verstraaten, Hilversum, Ohmstraat 14. H. J. Vink, Eindhoven, Mauritsstraat 20. J. E. van Vliet, Rot terdam, a. b. „Trio" p. a. Duynstraat 46. A. J. de Vrind en fam., Leiderdorp, Kom. v. Aaiweg 23. W. Walther Boer, 's-Gra venhage, Theresiastraat 107a. W. van Wen del, Rotterdam, Wolphaertsbocht 343c. P. E. van Wetten, Haxvnelen, Adhterw, C 209. H. R. de Windt, Harlingen, Ro zengracht 2. A. Zonnenberg, Wasse naar Heerenweg 11. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Woendex'ik z. v. A. Nagte- gaa.l en P. v. Klaveren. Cathalina Eli sabeth d. v. J. Kulk en C. E. v. Rijswijk. Antonette Elizabeth d. v. W. F. Filippo en A. E. Hanno. Maria Willy d. van J. v. Egmond en M. Verbey. Barteld z. v. H. Dijkstra en D. Maathuis. Albertus Ja- coba d. v. W. Roodbol en C. F. ZuijL Jo han Pieter Christiaan z. v. C. J. Nonnekes en G. Donker. Gehuwd: L. J. Dekker jm. en G. Lips jd. D. v. d. Hoonaard jm. en D. v. Am sterdam jd. W. Janssen jm. en M. Dub- belaar jd. A. Jonkes jm. en A. van Leeu wen jd. N. Kietjet jm. en C. M. Gul- demond jd. J. de Leeuw gesch. en M. Retisma wed. P. Sira jm. en P. de Bres jd. G. Verhoogt jm. en C. J. Jansen jd. J. P. de Vries jm. en P. Boom jd. Overleden: ,E. la Faille wed. van D. Snoeker 91 j. OMGEVING LEIDSCHENDAM Past op je aardappelen. Op klaarlich ten dag waren enkele jongelui bij S. aan den Provincialen weg bezig met het rooien van aardappelen op zijn tuin langs de trambaan van de Blauwe Tram. Gelukkig zag de vrouw de jongelui bezig, die op-haar komst haastig over de trambaan het hazen pad kozen. VOORSCHOTEN Geboren: Petrus Leonardus, zn. van C. P. v. d. Voort en J. E. Cloosterman. Olga, d. van W. C. Derks en D. W. Hooger- d'ijk Overleden: C. van Wissen, 58 jaar. A. E. Tanelaar, 21 j. uit Middelharnis. G e h u w d: L. M. Aald'ijk, 34 j. uit Den Haag en M. van Os, 32 j. J. Stikvoort 28 j. en C. A. van Veen, 33 j. ZOETERWOUDE (H. R.) Cursus huishoudelijke hygiëne en zieken verpleging. Vanwege het Wit-Gele Kruis zal een cux'sus worden gegeven voor huis houdelijke hygiëne en ziekenvexpleging. Deze cursus, welke speciaal bedoeld is voor de dames, is voor de leden en huisgenoo- ten der leden gratis en zal aanvangen op Maandag 20 Juli 1942 des avonds te 8 uur in het parochiehuis; opgave voor deelname kan geschieden bij de bestuursleden: mevr. Tijssenv. d. Bosch en mej. Jos. Clarijs. LAATSTE BERICHTEN HET KOOPEN VAN SERVIES- ONDERDEELEN. Zooals bekend, geven tot 9 Augustus a.s. de met „Reserve 30", „Reserve 31" en „Re serve 32" gemerkte bonnen van de bon kaart voor voedingsmiddelen 7e periode recht op het koopen van serviesonderdee- len. Na 12 Juli a.s. worden deze bonkaarten echter niet meer uitgereikt. Kinderen die na 12 Juli 1942 geboren worden en perso nen, die zich na dien datum hier te langle vestigen, komen dus niet meer in aanmer king voor genoemde reservebonnen van de 7e periode, doch wel voor de aparte bon kaarten voor serviesgoed. Van deze bon kaarten zullen met ingang van 9 Augustus 1942 eenige punten worden geldig ver klaard. De betrokkenen zullen dus tot 9 Augustus moeten wachten met het koopen van serviesgoed. VERZENDING VAN PAKJES NAAR HET FRONT. Van nu af aan mag aan iederen soldaat met een Feldpostnummer maandelijks één pakje gestuurd worden met een maximum gewicht van 1000 gram. Aangenomen en vervoerd worden echter alleen die pakjes, waarop de afzender een vergunningszegel heeft geplakt, welke hem van het front is toegestuurd. Voor particuliere Feldpostzendingen tot 100 gram zijn, evenals voorheen, geen ver gunningszegels noodig. Verwacht wordt, dat het versturen van deze pakjes binnen redelijke grenzen blijft. Tenslotte worden de volgende vermanin gen nog eens onder de aandacht gebracht: 1. Feldpostpakjes stevig verpakken en een duplicaatadres insluiten, daar anders vele moeilijkheden kunnen ontstaan. 2. Geen licht brandbare voorwerpen (lu cifers, benzine) versturen, daar hierdoor gevaar voor brand ontstaat. 3. Geen snel aan bederf onderhevige le vensmiddelen versturen, want deze te la ten bederven zou zonde zijn. HET ZIEKENFONDSENBESLUIT. De centrale persdienst van het N.A.F. schrijft ons: Bij de uitvoering van het Zie- kenfondsenbesluit is gebleken, dat_ som mige werkgevers die niet in het bezit wa ren van coupons, coupons hebben gekocht van andere werkgevers, die in het bezit waren van couponboekjes. Afgezien van het feii dat deze werkge vers door het koopen van losse coupons in strijd met de wettelijke bepalingen hande len, benadeelen zij bovendien zichzelf. Immers bij de afrekening met het uitvoe rende orgaan der Ziektewet kan door be doelde werkgevers geen schutblad van een couponboekje worden overgelegd, zoodat verrekening van door middel der coupons reeds betaalde bedragen niet kan plaats vinden en het volle premiebedrag dus nogmaals in rekening wordt gebracht. Dr M. ROEGHOLT HOOGLEERAAR IN DE HEELKUNDE. Ter vervulling van de vacature prof. dr. W. Noordenbos heeft de burgemeester van Amsterdam benoemd tot gewoon hoog leeraar in de heelkunde aan de universx- teit van Amsterdam dr. M. N. Roegholt, öhef der chirurgische afdeeling van het Zuiderzieköhuis te Rotterdam. HET ITALIAANSCHE WEERM ACHTSBERICHT. ROME, 9 Juli. (Stefani). Het 772ste communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „In de zóne van El Alamein hebben Ita liaansche en Duitsche gepantserde afdee- lingen na met succes bekroonde gevechten vijandelijke groepen gedwongen, zich met verliezen terug te trekken, en eenige be langrijke stellingen bezet. Groote af deelin gen der luchtmacht hebben centra der ach- terwaartsche Britsche linies aangevallen en den vijand aanzienlijke verliezen toege bracht. Acht toestellen der Britsche lucht macht zijn na gevechten met jagers der Spil neergestort. Italiaansche en Duitsche bommenwerpers hebben talrijke aanvallen ondernomen op de vliegvelden Micabba en Luca op Malta. Boven het eiland werden bij gevechten 10 vijandelijke toestellen vernield. Eén onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. In de Middellandsche Zee hebben lichte vlootstrijdkrachten en zee verkenningsvlieg tuigen, die een konvooi begeleidden, twee vijandelijke duik booten ontdekt, die ach tereenvolgens tot zinken werden gebracht door de torpedoboot „Pegaso" onder bevel van, koxwetten-kapitein Francesco Acton". HET WERK IS BEGONNEN. Ginds in het Oosten heeft de Nederland- sche ambulance haar taak aangevangen. Lang hebben de voox*bereidingen geduurd. En dat was noodig, omdat alles in de puntjes in orde moest zijn. Maar thans wordt dan op volle kracht geai'beid. Thans wordt het bewijs geleverd, dat Nederland zijn naam van een volk met plichtsbesef hoog weet te houden. Immers het is de plicht van ons volk niet achter te blijven als het er om gaat anderen, die in nood verkeeren, te helpen. Daarom kunt u zich aan deze plicht niet onttrekken. Ook op uw medewerking wordt gerekend. Stort daarom vandaag nog een bijdrage op girorekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's Gravenhage. CHOLERA-EPIDEMIE IN BOMBAY. BANGKOK, 9 Juli. (D.N.B.) In de provincie Bombay heerscht, volgens Radio- Bombay een ernstige cholera-epidemie. Tot dusver woi'den in het district 416 gevallen van cholera gemeld, waarvan 218 met doo- delijken afloop. Ook uit andere disti'icten van de provincie Bombay komen berichten binnen over honderden ziektegevallen, waarvan reeds vier met doodelijken afloop. DE TOESTAND IN EGYPTE. CAIRO, 9 Juli. (Afip) Reuter meldt, dat men in Egypte nieuwe voorzorgsmaat regelen neemt, om op elke gebeurlijkheid te zijn voorbereid. Zoo wordt door een decreet den huis eigenaren bevolen binnen 14 dagen schuil plaatsen op te richten. Een ander decreet geeft den gouverneurs en den ondergou verneurs van de gebieden, waar geen ver tegenwoordiger van den militairen gouver neur is, volmacht om de veiligheid en open bare \orde te handhaven. Ook zijn nieuwe maatregelen getroffen om de beveiliging van de spoorweginstal laties uit te breiden. £ttuAgie. VRIJDAG 10 Juli. Mis v. d. H.H. zeven Broeders en Gezellen, Martelaren: Lauda- te. Gloria. 2e gebed v. h. Kerkwijdingsoc taaf; 3e Concede; 4e voor den vrede. Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Rood. In de kerken van de E.E.P.P. Franciscanen: VRIJDAG Mis v. d. Z.Z. Emmanuël Ruiz en Gezellen, Martelaren: Propter. 2e gebed v. d. H. zeven Broeders en Gezellen; 3e v. h. octaaf v. d. H.H. Martelaren van Gor- cum; 4e voor den vrede. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Juli. Veiling. Prei 6, Ra- bafber 5.607, Uien 7, Peen 14, An dijvie 810, Sla 5.607, Aardbeien 35, Snijboonen 3240, Stamboonen ƒ35, Doperwten ƒ1218, Peulen ƒ14.40 18, Postelein 14, Spinazie 810, Toma ten A, B, C. C.. 32 per 100 K.G. Komkom mers 515, Bloemkool 4.40114. Salade 1.202, Perziken 4.8045. per 100 stuks. Kroten ƒ3.6504.50, Pieterselie 4, Selderie 3, Radijs 1.80, Peen ƒ7.20 9.per 100 bos. GOUDA, 9 Juli. Vee. Aangevoerd: 671 stuks, waarvan: 12 magere varkens f 35 45, 225 biggen f 2535; 324 runderen, 72 nucht. kalveren, 10 graskalveren, 6 scha pen, overgenomen door N.V.C.; 22 bokken en geiten 1060. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 8 Juli. Veiling. Eng. komkommers IA 15, le soort 12, 2e soort 9, 3e soort 6, stek 8. Kaskom- kommers le soort 10, 2e soort 7.50, 3e soort 5, Kropsla le oorst 2, 2e soort 1.50. Stoofsla 7 ct., Peen 9, Bloemkool IA ƒ14, I 11, II ƒ8, III ƒ5.50, Tomaten ƒ16, id. bonken ƒ11.50. Andijvie per K.G. 10 ct., Spinazie per K.G. 10 ct., Postelein 14, Raapstelen 7 ct., Rabarber ƒ76„ Snij boonen ƒ0.40, Raapstelen 7 ct., Rabarber 7 boonen 40 ct., Spercieboonen 0.40, Radijs ƒ1.80. Selderie ƒ3, Peulen ƒ0.19, Tuinboo nen 10 ct., Doperwten 0.18, Peterselie 4, Roode en Witte bessen 3022.50. TER AAR, 8 Juli. Veling. Spinazie 10 ct., Andijvie 10 ct., Peulen f 1.80, Dop erwten 1.80, Capucijners 1.80, Witte Capucijners ƒ1.80. Tuinboonen ƒ1, Snij boonen 4, Dubb. Stamboonen 3.50, Wasch peen 14 ct., Bospeen 9 ct., Rabarber ƒ7, Selderie f 3, Raapstelen f 7, Sla 12, Bloemkool 3—14 ct., Komkommers 4—15 ct., Tomaten 32 ct. KATWIJK a. .d. RIJN, 8 Juli. Veiling. Vroege aardappelen groote ƒ8.10, Drielin gen 5, Doppers 1318 per 100 K.G. Sla 1.20—1.50 per 100 stuks. Bospeen ƒ11.20— ƒ14, Bloemkool I ƒ11.2014, id. LL ƒ10 11 per 100 stuks. Boskroten ƒ3.604.50, Raapstelen 5.607. <Jemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE VAN VASTE BRAND STOFFEN. Aanvraagformulieren Br. C. 251 voor Ruim ten voor bijzondere doeleinden; woningen met uitsluitend centrale verwarming. Van Vrijdag 10 Juli t/m. Zaterdag 18 Juli a.s. kunnen aan het Gebouw Rapen burg 12 aanvraagformulieren worden af gehaald Br. C. 251 voor bovengenoemde doeleinden en ingediend. De formulieren dienen te worden inge vuld ten behoeve van: a. particuliere woningen, welke niet be schikken over een woonvertrek, (of een vertrek, dat hiervoor dienen kan) met schoorsteenaansluiting en derhalve niet an ders dan centraal kunnen worden ver warmd; b. voor ruimte(n) voor bijzondere doel einden, waarvan de gezamenlijke inhoud gelijk is aan of kleiner is dan de ruimte(n) voor particulier gebruik; c. bedrijven, welke in de onder b. ge noemde ruimte(n) voor bijzondere doelein den worden uitgeoefend. Flats. Aanvragen ten behoeve van flats met vier of minder woningen, welke alle op éénzelfde centrale verwarming zijn aangesloten, moeten aaneengehecht worden ingediend. Geen toeslag zal worden ver strekt, wanneer blijkt, dat ieder gezin ten minste in één woonvertrek of een vertrek, dat daarvoor dienen kan, over een schoor steen-aansluiting beschikt. Ten behoeve van woningen, waarvan een gedeelte aan een ander gezin, dat een „D. V." kaart heeft ontvangen, is onderver huurd, kan (indien de gezamenlijke in aan merking komende vertrekken op één cen- tralen ketel zijn aangesloten en niet ieder gezin in één woonvertx-ek of een vertrek, dat daarvoor kan dienen, met haarden of kachels kan stoken) eveneens een formu lier Br. C. 251 worden ingediend. Het in vullen van genoemd formulier geschiedt door den hoofdbewoner. Voor genoemde woningen zal geen toeslag voor warmwa tervoorziening wórden verstrekt. Leskamers. Voor een toeslag komen niet in aanmerking onderwijzers of leera ren, die hun beroep hoofdzakelijk in een onderwijsinrichting uitoefenen, of voor wie het geven van lessen aan huis niet hun voornaamste bron van inkomsten is. Leden van de rechterlijke macht. Voor werkkamers voor leden van de Rechter lijke Macht worden slechts toeslagen ver leend, indien zij in het desbetreffende ge rechtsgebouw geen gelegenheid hebben om hun ambtsbezigheden, andere dan het hou den van terechtzittingen e.d. te verrichten. Winkels. In het algemeen zullen slechts aan de navolgende winkels toeslagen wor den verleend: Drogisterijen, kruideniers winkels, manufacturen en modezaken, boekwinkels en leesbibliotheken, bloemen winkels en winkels voor muziekinstrumen ten, levende dieren, bontwerken, behang sel, schilderijen, lijsten en platen. De overige winkels komen pas dan in aanmerking voor een toeslag, wanneer voor het winkelpersoneel moet worden gestookt en dit personeel uit tenminste twee in vas ten dienst zijnde en niet tot het gezin be- hoorende pex-sonen bestaat, die hun werk zaamheden uitsluitend in den winkel ver richten. Voor alle winkels geldt bovendien, dat alleen toeslagen worden verstrekt, indien deze winkels kunnen, en zullen worden verwaimd. Ontvang-/Ieskamers van predikanten. Voor ontvangkamers van predikanten zul len toeslagen worden verstrekt, tenzij voor het ontvangen van gemeenteleden in de kerk of in een daartoe behoorend gebouw een vertrek beschikbaar is. Hetzelfde geldt t.a.v. leskamers voor het houden van catechisaties. Hierbij wordt op gemerkt, dat slechts éénmaal een toeslag wordt verleend, hetzij voor een ontvang kamer, hetzij voor een leskamer. Werkkamers van Burgemeesters en ka mers voor marechaussees voor het afnemen van verhooren e.d. Indien de werkzaam heden niet elders kunnen worden verricht (in een raadhuis, respectievelijk kazerne) zal in bijzondere gevallen, n.l. wanneer een andere oplossing niet mogelijk is, een toe slag worden verleend. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. NA-UITREIKING DISTRIBUTIE BESCHEIDEN. Voor de 8e periode. Zij, die hun bonkaarten en eventpeel ta bak- en sigarettenkaarten nog niet hebben afgehaald, kunnen dit alsnog doen op Maandag 13 en Dinsdag 14 Juli a.s. aan de gebouwen Utrechtsche Veer 3 en Morsch weg 34. Zooals reeds Woensdag j.l. is gepubli ceerd, worden dan geen rantsoenbonnen vaste Brandstoffen meer verstrekt voor groote gezinnen. Officieele Mededeelingen FOSFORZUUR VOOR ONTGINNINGEN. De VoedselcommLssaris voor Zuid-Hol land verzoekt hen, die in aanmerking wen- schen te komen voor een toewijzing: fos- forzuurmeststoffen voor ontginningen ten spoedigste schriftelijk een daartoe strek kend verzoek bij hem in te dienen. 'Deze aanvragen dienen vóór 15 Augus tus a.s. bij de afdeeling Kunstmest van den Voedselcommissaris voor Zuid-Holland in gezonden te worden en moeten de volgen de gegevens bevatten: a. Naam en Org. No. van huurder of pachter. b. Naam en Org. No. van eigenaar. c. Kadasternummer van het betreffen de perceel. d. Een factuur- of begrooting der on derneming, welke de ontginning ten uitvoer gebracht heeft. e. Den datum, waarop de ontginning plaats vond. f. Een analyse-rapport van het recent grondmonsteronderzoek verricht door het Bedrijfslaboratorium te Gronin gen. Nadrukkelijk wijst de Voedselcommissa ris er belanghebbenden op, dat aanvra gen, welke niet of onvolledig voorzien zijn van bovenomschreven gegevens, niet in be handeling kunnen genomen worden. PEULVRUCHTENDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detaillisten verplicht zijn om alle in hun bezit zijnde bonnen „algemeen 333" en „algemeen 334" bij de plaatselijke distributiediensten in te leveren in het tijdvak van 13 Juli 1942 tot en met 18 Juli 1942. Zij, die hieraan niet voldoen, stellen zich bloot aan maatregelen van de zijde van het centraal distributiekantoor. Eventueele restantbonnen kunnen tot een maximum van 9 stuks tezamen met de eveneens ter verkrijging van peulvruchten aangewezen bon „algemeen 330" worden ingeleverd. Ten aanzien van de nog restee- rende hoeveelheid peulvruchten zullen na dere mededeelingen volgen. VERPAKKING PRODUCTEN VOOR DE DUITSCHE WEERMACHT. De Secretaris-Generaal van de Departe menten van Handel, Nijverheid en Scheep vaart en van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de volgende week een „Verpakkingsbesluit producten Duitsche 'weermacht" wox-dt afgekondigd, waarbij een ieder, die producten, bestemd voor de Duitsche Weermacht, verpakt, verplicht wordt bij de verpakking in te sluiten een papier, waarop vermeld staan de naam van degene (firma, handelshuis, N.V., enz.), die de verpakking verzorgt, de soort en de hoeveelheid der ingesloten artikelen, de datum van verpakking en de naam van den inpakker. Het besluit treedt in werking een dag na zijn afkondiging in de Staatscou rant. Ieder dient reeds thans de voor de uitvoering noodige maatregel te treffen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3