w A. J. B. POORTMAN F. E. A. HAZEBROEK HOOGSTRATEN's BOEKHOUDBUREAU WOENSDAG 1 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 MIDDELBARE HANDELSAVOND SCHOOL „KENNIS IS MACHT". I Eindexamens. Nederlandsche Handelscorrespondentie: L. W. v. d. Blij. A. v. d. Broek, mej. T. Du- reiux, J. van Duyn, C. Glasbergen, D. de Graaf, W. Grebel, mej. P. Hartevelt, mej. J. J. van Houten, P. van Hove, H. Mon- tagne, C. van Onselen, C. Ouwersloot, C. v. d. Plas, P. Slierings, mej. T. v. d. Ster, N. Timmers, H. ter Wee, J. F. Zwarts. Fransche Handelscorrespondentie: D. Braggaar, mej. L. van Vliet. Duitsche Handelscorrespondentie: A. van Duyn, mej. W. M. C. Kwestro, mej. J. Schinkel, J. Smit, mej. J. C. Spengen, J. G. Zwart. Engelsche Handelscorrespondentie: A. v. d. Broek, B. Chaudron, A. van Duyn, W. Grebel, D Heijnis, mej. W. M. C. Kwestro, mej. J. Schinkel, W. M. M. Snijders, mej. J. C. Spengen, J. W. v. d. Waay, J. H. A. Winterkamp, J. F. Zwarts. Boekhouden: J. Apeldoorn, B. Chaudron, mej. P. Deelman, P. L. van Delft, J. van Duyn, J. Geysman (met lof), mej. H. Pracht, mej. J. Pracht, N. Timmers. J. Ver-1 hoeven, J. F. Zwarts. Algemeene Handelskennis: mej. M. van Benten, L. W. v. d. Blij, mej. J. Bouwman, A. v. d. Broek (met lof), B. Chaudron, mej. P. Deelman, P. L. van Delft, H. J. Dreg- mans, A. van Duuren, A. van Duyn, W. Grebel, mej. P. Hartevelt, P. van Hove, H. Montagne, C. Ouwersloot, C. v. d. Plas, W. F. Prins, P. A. J. Schamper, W. M. M. Snijders, H. ter Wee, J. F. Swarts. Machineschrijven: G. Aalbersberg, mej. G. M. Aenmey, mej. H. Bethe, mej. C. H. J. Bik, H. Broomans, H. Brouwer, W. van Dorp, A. Gottmer, A. Hüter, mej. A. B. F. Kriek, F. H. Kriek, A. N. van Leeuwen, mej. H. Munnik, J. Nieboer, mej. A. Ra- vensbergen, R. Regeer, J. Selier, K. J. W. Smit F. J. M. Stijnman, G. van Strien, H. L. van Tol, W. J. Trel, mej. L. van Vliet, mej. J. Wendt. Schrijven: G. Diemei, mej. J. A. Drebbe, J. Geysman, A. F. van Lith, mej. H. Pracht. SPORTSTICHTING TE LEIDEN. Aan het verslag van de werkzaamheden der Sportstichting hier ter stede over het jaar 1941 is het volgende ontleend: Gedurende het jaar 1941 beschikte de Sportstichting over de navolgende terrei nen: le. het sportterrein aan den Zoeter- woudschen Singel; 2e. het sportterrein aan den Haagweg; 3e. de twee sportvelden ach ter Pomona; 4e. het Sportpark nabij den Leidschen Hout, bestaande uit 2 voetbal velden, 1 hockeyveld, 1 korfbalveld, de athletiekbaan en 3 tennisbanen. De bij het Sportpark behoorende 3 ten nisbanen, kleedlokalen en cantine zijn door de Sportstichting verpacht aan den heer C. Vredenburg, die den 15en Maart 1941 dit complex voor het tennislievend publiek openstelde. Al spoedig bleek, dat voor deze tennis banen groote belangstelling bestond en met genoegen kan worden geconstateerd, dat in den loop van het seizoen alle banen be zet waren. Door den pachter werden niet minder dan 15 tennisclubs voor baange bruik ingeschreven, houders van seizoen en dagkaarten maakten gedurende den res- teerenden tijd van de banen gebruik. In het afgeloopen tennisseizoen is geble ken, dat de drie tennisbanen aan de be hoeften der gegadigden konden voldoen. Indien evenwel de tijdsomstandigheden zich ten goede keeren, is te verwachten, dat het complex te klein zal blijken te zijn en dat uitbreiding met ten minste één baan niet zal kunnen uitblijven. Op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel werden in het afgeloopen jaar der tig wedstrijden tegen'entree gehouden. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 13830. Ten aanzien van den waterstand in het Sportpark „Leidsche Hout" zegt het ver slag: Tengevolge van verschillende oorza ken liet gedurende de zomermaanden het op peil houden van den waterstand in de terreinslooten te wenschen over. Verbeteringen aan verschillende duiker- inlaten en -uitlaten werden dan ook aan gebracht. De loozing van het water uit de slooten en den piasvijver van den Leid schen Hout heeft plaats via de slooten van het 'Sportpark. Dit brengt het bezwaar mede, dat vele malen het water moet wor den afgelaten en het dan zeer lang duurt alvorens de terreinslooten weder op peil staan. Dientengevolge droogt de onder grond te veel uit en wordt de grasgroei be lemmerd. Voor deze bezwaren zal een af doende maatregel worden getroffen. Na een hierover met den Burgemeester van Leiden plaats gehad hebbend onderhoud is besloten een nieuwe uitlaatduiker te ver vaardigen na gereedkomen waarvan het mogelijk is het water in den Leidschen Houtpolder te loozen onafhankelijk van het water in de slooten van het Sportpark. Daardoor zal ook op de bemalingskosten worden bespaard. Uitbreiding van terreinen. Er bestaat te dezer stede nog steeds be hoefte aan een aantal sportvelden van een- voudigen aanleg. Om in deze behoefte te voorzien zou het voormalige exercitieter- rein aan de Da Costastraat in aanmerking kunnen komen. Met geringe kosten zouden daar minstens drie terreinen voor sport- doeleinden kunnen worden ingericht. Men behoeft deze velden slechts af te bakenen en op elk daarvan een eenvoudig kleed huisje te plaatsen, om aan den terreinnood grootendeels een einde te maken. Tevens zou dit aan de te zware bezetting van de overige terreinen ten goede komen. Met voldoening kan het bestuur van de Sportstichting op het afgeloopen paar te rugzien, al bleven door de tijdsomstandig heden verschillende wenschen onvervuld en vroegen tal van moeilijkheden om op lossing. Niettemin meenen wij te mogen consta- teeren, dat op sportgebied in Leiden van opbloei mag worden gesproken. De omstan digheid, dat de verschillende velden regel matig en intensief zijn bezet en de behoef te, welke bestaat naar meer sportvelden, wijzen eveneens in deze richting. Het jaarverslag der Sportstichting is voor zoover de voorraad strekt op aan vrage verkrijgbaar bij den secretaris der Sportstichting mr. H. F. A. Donders, Sta tionsweg 45 alhier. GOUDEN DOCTORATEN. Maandag 6 Juli zullen de héeren mr. W. F. Bijleveld te Oegstgeest en mr. J. Bake 's-Gravenhage den dag herdenken, waar- 'I- zij vijftig jaar geleden aan de Leidsche Universiteit promoveerden tot doctor in de rechtswetenschap. Mr. Bijleveld was Aan- en verkoop -VerC/a' van kerkelijke- en andere incou- rante waarden. Van onze Adverteerders BLOEMENHCIS „REGINA". Hedenmiddag is in het perceel Hooge- woerd 93, waar vroeger een sigarenmaga zijn gevestigd was, geopend het moderne bloemenhuis „Regina'', waar nu een over vloed van smaakvolle bloemwerken de éta lage en het interieur sieren. Vooral in de zen tijd is zulk een zaak een vreugde, om dat ondanks alle oorlogsleed de bloemen bloeien en de menschen verkwikken. Het interieur van de zaak is geheel gemoderni seerd. Er is een overvloed van bloemen, los en in opmaak, en ook in sierlijke vazen is nog een groote keuze. „Regina" moge veler belangstelling trek ken. vice-president van het Gerechtshof te Am sterdam; mr. Bake bekleedde de functies van ambtenaar bij het O. M. te Amsterdam en Den Haag, substituut-officier van Justi tie te Zierikzee en Rotterdam en Officier van Justitie te Heerenveen en te Assen. Op Dinsdag 7 Juli zal hetzelfde feit her dacht worden door mr. H. H. A. Sluis te Zeist, oud-procureur-generaal bij het Ge rechtshof te Leeuwarden, en door mr. L. H. M. van Kruyne, oud-griffier by het kan tongerecht te 's-Gravenhage en wonende aldaar. ZILVEREN JUBILEUM. Vandaag herdenkt mej. M. de Wekker den dag, waarop zij voor 25 jaar als frö belonderwijzeres in betrekking kwam in Voorgeest, af deeling van het gesticht Ende geest. De jubilaresse werd hedenmorgen door den geneesheer-directeur, dr. F. J. Stuur man namens het gemeentebestuur hartelijk toegesproken. Dr. Stuurman wees er op, dat mej. de Wekker haar taak steeds op prij zenswaardige wijze heeft vervuld en hij dankte haar recht hartelijk voor het vele en goede werk, dat zij in de afgeloopen kwart eeuw voor de inrichting heeft ge daan. Als blijk van waardeering bood spr. haar namens het gemeentebestuur een mand bloemen aan. Namens het personeel overhandigde dr. Stuurman haar een enveloppe met inhoud. Velen maakten hierna gebruik van de gelegenheid om mej. de Wekker te com plimenteeren. ERNSTIGE VAL. Hedenmorgen te half elf is de 69-jarige mevr. M. in haar woning, Moriaansteeg 7, Van j ^laP gevallen. Met een gapende wond aan het achterhoofd werd zij door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. VERKEERSONGELUKKEN. Hedenmorgen omstreeks 11 uur heeft op den hoek van de Da Costastraat en de Bor- gerstraat een aanrijding plaats gehad tus- schen de 59-jarige mevr. K., wonende Da Costastraat 25 en een jongen, beiden per fiets. Mevr. K. viel van haar rijwiel en brak het rechteronderbeen. Door den E.H. D. werd zij, nadat het been voorloopig ge spalkt was, overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis. Gisteravond te 7 uur wilde de 14-ja- rige H. v. A. op een in beweging zijnden vierwieligen wagen springen. De sprong mislukte echter, waardoor de jongen on der den wagen kwam en het linkervoor wiel hem over de borst ging. Met eenige gebroken ribben werd hij door den E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. WAALSCHE KERK. Cornélie de HaasAdolphe Poth. De organiste van de Waalsche kerk, Cor nélie de Haas, mag het zich tot eer reke nen deze fraaie orgelbespeling te hebben gegeven, in samenwerking met Adolphe Poth. Als inleiding speelde zij „Toccata en fuga d Moll" van Bach. Men kan hooren, de zij van dit pracht-werk houdt, want met savoureerende spontaniteit werd het vertolkt: de Toccata-opvatting, impulsief en kernachtig, dan de „Ouverture im Styl Handel's" van Mozart, oorspronkelijk voor piano, als altijd meesterlijk van bouw, techniek en melodieuse vinding, fraai klankeffect. „Praludium" van Renner, „Sa rabande" van Joh. Wagenaar en „Prière" van Loret, kleine werken zonder preten tie, maar veelzeggend, die door de orga niste in atmosfeer van wijding gehouden werden. Ook in de begeleidingen van den violist wist zij klankexpressie en kleur- belichting te geven. Adolphe Poth begon met de „Sonate di Camera" van Locatelli, den beroemden leerling van Vivaldi, die door zijn verblijf en werken te Amster dam zijn invloed op ons muziekleven heeft gehad. Adolphe Poth ontwikkelde een ze kere viooltechniek, weelderige tonatie, gaf boeiend welverzorgd spel. De keuze van „Prélude du déluge" kunnen wij, als wat sterk buiten de lijn vallend, niet gelukkig vinden, al musiceerden violist en orga niste heel goed samen. Meer juichen wij de keuze van van den Sigtenhorst Meyer's „Hymnen" toe. Als alles van dezen: iets bijzonders en fraai van gehalte. Hier werd met minder kans op persoonlijk succes veel bereikt door artistiek en innerlijk muzikale voordracht. Cornélie de Haas stemde haar spel zuiver af op dat van den violist. Tot besluit speelde zij „Suite go- thique" van Boëllmann, waarin wij re gistratie en rubato's van hoogstaande vi sie te hooren kregen, en de magistrale slot- phrase speelde zij overtuigd en brillant. Zij heeft zich met een enthousiasme gegeven, waarvoor men erkentelijk mag zijn. J. Kortmann. WILT U IETS WETEN? Vraag: Th. T. te L. inzake verzoek om afschrift van een testament. Antwoord: Als belanghebbende kunt u een afschrift van het testament krijgen. Vraag- Is het verplicht, dat de kin deren huiswerk maken. Antwoord: Indien (J moeilijkheden hebt, kunt u zich tot het schoolhoofd wen den. In geen geval het kind verbieden thuis v/erk te maken. Vraag: Hoe lang moet een monteur bij zijn patroon zijn om vacantie te krijgen. En hoeveel dagen? Antwoord: Een algemeene regel is daarvoor niet te geven. Vraag: Kortste weg LeidenVught; hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden. Alphen, Woerden, Harmeien, Vreeswijk, Vianen, Deil, Tuil, Zalt-Bommel, Hedel, Den Bosch, Vught. Afstand 107 K.M. Deze route is in K.M. wellicht iets langer dan via Gouda, Schoon hoven enz., doch over deze laatste route is u over rechthoekige dijken en by de rivierovergangen veel meer tijd kwijt. Vraag: 1. Kortste weg van Leiden r.aar de Grebbeberg, hoeveel km.? 2. Wel ke zijn de voornaamstes bezienswaardighe den op dien weg? 3. Ligt ook Ouwehands- Dierenpark aan die route? 4. Is het moge lijk om zonder grooten omweg langs een anderen weg terug te keeren naar Leiden? Antwoord: 1. Leiden, Alphen, Woer. een, Utrecht, de Bilt, Zeist, Driebergen, Doorn, Leerdam, Amerongen, Eist, Rhe- nen, afstand 85 km.; 2. Het is moeilijk om ailes, wat bezienswaardig is te vermelden. Wij noemen in Woerden: voormalig Kasteel e'er Heeren van Woerden; voormalig stad huis (1501—1614), Ned. Herv. Kerk, stad huis; Utrecht: hier kunt u inlichtingen be komen aan het Verkeershuis van V. V. V., Cathrijnebrug; Zeist: gemeentehuis, slot te Zeist (geb. in 1678), Zeisterbosch, Dieren park; Doorn: Keizer Wilhelm-rosarium, Huize Doorn, Oude Ned. Herv. Kerk, Kaap- sche Bosch, de Zonheuvel, museum van Maarten Maartens, enz.; Leersum: het Kasteel Zuylestein; Amerongen: het Kas teel Amerongen; Rhenen: inlichtingen bij V. V. V., Heerenstraat 55. 3. Eveneens bij V V. V.; 4. Rhenen, Eek, Wijk bij Duur stede, Vreeswijk, Jaarsveld, Polsbroek, Haastrecht, Gouda, Boskoop, Hazerswoude, Leiden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adriaan Hugo, z. v. B. van Tol en P. Koppeschaar Johanna Petro- r.ella, d. v. W. C. van Dorp en C. H. de Water Maria Catharina, d. v. W. Sloos en G. M. E. Planjer. Ondertrouwd: J. Splinter jm 26 jaar en S. Th. de Roode jd. 20 jaar B. Plu jm 24 jaar en A. Flippo jd. 22 jaar A. G. J. van Mechelen jm. 19 jaar en G. G. Kling jd 18 jaar. Overleden: J. Mes wedn. 88 jaar H. Mieremet m. 58 jaar E. M. W. Tuithof dr. 11 jaar. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 1 Juli. Kaas. Aanvoer 247 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 62.00—62.50 en 2e kwal. 49—61 per 50 kg. Handel traag. Officieele Mededeelingen BONAANWIJZINGEN KUNSTMEST Het R.V.O. kunstmest distributie bureau maakt bekend, dat met ingang van 1 Juli de volgende kunstmestbonnen (4e bemes tingsjaar) worden geldig verklaard: Stikstofbonnen voorzien van opdruk no. 1 en G, fosforzuurbonnen met opdruk no. 1, en kalibonnen met opdruk no. 1 en no. 2. De stikstofbonnen no. 1 en de k a 1 i b o n n e n no. 1 en 2 behouden hun geldigheid tot uiterlijk 1 Augustus 1942. De verbruikers dienen deze zegels derhalve uiterlijk op 26 Juli a.s. bij hun leveranciers in te leveren, opdat deze voor tijdige inzending der bonnen het R.V.O. kunstmest distributie bureau kunnen zorg dragen voor het verkrijgen van een aan koopmachtiging. Ook de uitsluitend in de provincie Fries land uit te reiken stikstofbonnen voorzien van opdruk Gk blijven geldig tot 1 Augustus en moeten derhalve eveneens uiterlijk 26 Juli a.s. bij de han delaren en coöperatieve aankoopvereeni- gingen zijn ingeleverd. De fosforzuurbonnen voorzien van op- Gemeentel. Aankondiging BEKANNTMACHUNG FüR REICHSDEUTSCHEN. Zwecks Kohlenzuteilung werden die im Eereich r Ortsgruppe Leiden der NSDAP ansassigen REICHSdeutschen aufgefordert, sich im Parteihaus, Plantage 16 in Leiden, wie folgt zu melden: am Mittwoch 1 Juli 1942, von 19.30 bis 21.30 Uhr, die Buchstaben A-E; am Don- nerstag 2 Juli 1942, von 19.30 bis 21.30 Uhr, die Buchstaben F-K; am Freitag 3 Juli 1942, von 19.30 bis 21.30 Uhr, die Buch staben L-R; am Samstag 4 Juli 1942, von 15.50 bis 18.00 Uhr, die Buchstaben S-Z; Die Reisepasse und Stammkarten des Dis- tributiedienstes sind mitzubringen. Nach- zügler können nach deir 4 Juli 1942 keinesfalls berücksichtigt werden!! Der Ortsgruppenleiter, 7796 F. GRöNING. druk no. 1 blijven tot nader order geldig. De kunstmestzegels welke na den ver valdatum bij het R.V.O. kunstmest distri butiebureau binnenkomen kunnen onder géén voorwaarde meer worden geaccep teerd. In het bemestingsjaar 1942/43 wordt echter de mogelijkheid geopend vervallen kunstmestbonnen door de Landbouw Crisis Organisatie te doen omruilen tegen zegels van een nieuwe geldige of nog geldig te verklaren serie. In deze gevallen zal bo ven het normale retributiebedrag een boete verschuldigd zijn van: f 0.25 per kg. zuivere stikstof (n), f 0.10 per kg. zuivere fosforzuur (p205) en f 0.10 per kg. zuivere kali (k20). inlichtingen hieromtrent zullen desgewenscht door de Landbouw Crisis Organisaties worden verstrekt. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat met ingang van 1 Juli 1942 nieuwe maximumprijzen gelden voor ruwijzer en walsproducten, die lager liggen dan de tot nu toe geldende. Het oude systeem, dat gebaseerd was op vrachtbasis AmsterdamRotterdam, is ge wijzigd in een systeem van franco leve ring. De nieuwe prijzen worden op 1 Juli 1942 over de geheele linie van kracht, zoo dat fabrikanten en handelaren ook de oude orders tegen de nieuwe prijzen moeten uit voeren. De bijzondere aandacht wordt er op ge vestigd, dat de prijsverlaging in alle ver dere stadia van handel, be- of verwerking moet worden doorgegeven. Dit beteekent, dat, zoodra nieuwe voorraden tegen lage- ren prijs zijn ingekocht, de lagere grond- stoffenprijs in den prijs van het eindpro duct tot uiting moet komen, ook wanneer het reeds overeengekomen prijzen betreft. De oude voorraden kunnen door de ver werkende industrie tegen den ouden prijs in calculatie worden opgenomen, dan wel op basis van een mengprijs worden verre kend. ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFS LEVEN. Aanmeldingsplicht bij de vakgroep tusschenpersonen. Bij de vakgroep „tusschenpersonen" zijn verplicht zich aan te melden alle onderne mingen (natuurlijke en rechtspersonen), welke hetzij als hoofdbedrijf, hetzij als ne- venbedrijf naast het hoofdbedrijf van ver zekeraar, bankier, commissionair in effec ten, kassier, scheepvaartkantoor, expedi teur, makelaar in vaste goederen en hypo theken, woningbureau, reisbureau, incas sobureau en administratiekantoor, in Ne derland op het gebied van de schadeverze kering: A. Het bedrijf uitoefenen van makelaar in assurantiën en assurantiebezorger; B. Anders dan uitsluitend als gevolmach tigd agent ter beurze te Amsterdam of Rot terdam het bedrijf uitoefenen van agent eener verzekerings-onderneming. De aanmelding dient te geschieden op speciaal daartoe vastgestelde formulieren. Voorzoover de aanmeld ingsplichtigen deze formulieren nog niet hébben ontvangen, richten zij een verzoek om toezending daar van tot den secretaris van de vakgroep „tusschenpersonen", Riouwstr. ,163, 's-Gra venhage, telef. 553754. De aanmeldingsformulieren moeten in gevuld en onderteekend uiterlijk voor 1 Augustus 1942 aan bovengenoemd adres worden teruggezonden. Op niet nakoming van de verplichting tot aanmelding is bij besluit van den se cretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betref fende den opbouw van een zelfstandige or ganisatie ter ontwikkeling van het bedrijfs leven (no. 206/1940) straf gesteld. De inzending van de aanmeldingsformu lieren heeft niet zonder meer de toelating van den aanmeldingsplichtige tot de hoofd groep „verzekering" door de bedrijfsgroep „schadeverzekering" en de vakgroep „tusschenpersonen" ten gevolge. Omtrent de toelating zal na onderzoek van geval tot geval nader worden beslist. De betrok kenen zullen daaromtrent bericht ontvan gen. AFLEVERING VAN GEBAK AAN CAN- TINES VAN DE DUITSCHE WEERMACHT De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de aflevering van gebak aan de cantines van de Duitsche weermacht slechts mag geschieden tegen inlevering van broodbonnen (Wehrmachtlebensmittel- marken fuer Brot). Elke aan- en verkoop van gebak door middel van welke Bescheinigungen of Wehr machtbezugscheine is ten strengste verbo den. Wel moet blijkens het onderstaande tegelijk met de broodbonnen een beschei- nigung worden afgegeven. De bakker moet de ontvangen broodbon nen, waarop gebak aan cantines van de Duitsche weermacht is geleverd, plakken op opplakvellen MD 268 en deze inleveren bij het plaatselijk distributiekantoor ter vete-krijging van een toewijzing voor gebak, waartoe dagelijks gelegenheid bestaat. Deze toewijzing dient vervolgens, tezamen met een opgave van de voor het gebak ver bruikte hoeveelheden (kg) suiker, boter, enz. te worden gezonden aan de Neder landsche Meelcentrale, afdeeling M.C.B. 1. Na ontvangst van voormelde toewijzing en de daarbij behoorende opgave kan toewij zing van grondstoffen geschieden. De berekening van de toe te wijzen hoe veelheid bloem zal geschieden volgens de regelen geldend voor gebak, d.w.z. dat voor 1430 broodbonnen k 50 gram of voor 2860 broodbonnen a 25 gram een baal bloem a 50 kg. zal worden toegewezen. Bij de toewijzing moet een Bescheinigung van de betrokken legereenheid of Dienst- stelle aan de Meelcentrale worden ingezon den, waarin het aantal aan den bakker voor gebak afgegeven bonnen a 50 of a 25 gram moet worden vermeld. Deze beschei nigung moet door den leider van de leger eenheid of Diénststelle worden voorzien van dienststempel en handteekening. TAXATIEMARKTEN PAARDEN ROTTERDAM. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zuid-Holland maakt aan belanghebbenden bekend, dat met ingang van 7 Juli a.s. el- ken Dinsdag te Rotterdam een taxatiemarkt zal worden gehouden. De aanvraag- en aanbrengformulieren moeten uiterlijk Woensdags, aan de markt voorafgaande, te bevoegder plaatse worden ingediend. Wij wijzen er op, dat de witte formulie ren bestemd zijn voor het Vee- en Vleesch- aankoopbureau en de formulieren met bo- vendruk „bestemd voor de Provinciale Commissie" bij het Bureau voor den Pro vincialen Voedselcommissaris voor Zuid- Holland, Afdeeling Paarden, Anna Paulow- nastraat 22 te Den Haag, moeten worden ingediend. De eischen, waaraan het paard zoo mo gelijk moet voldoen, dienen Zoo volledig mogelijk op het aanvraagformulier te wor den ingevuld. Niet onderteekende en niet volledig ingevulde of te laat binnengeko men formulieren worden niet in behande ling genomen. De Heer en Mevrouw COEBERG'H—TRABER geven met groote vreugde ken nis van de geboorte van hun Zoon JOANNES ADRIANUS FRANCISCUS. Amstelveen, 30 Juni 1942. Rambaldolaan 13. 33 31 Algemeene Kennisgeving Voorzien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den overleed heden vol overgave aan Gods H. Wil, na een kortstondig lijden in het St. Elisabeth Zie kenhuis onze innig gelief de Man en zorgzame Va der, Broeder, Behuwd- broeder en Oom, de Heer ANTONIUS ADRIANUS RODENBURG Echtgenoot van JOHANNA MARIA VAN SCHAIK in den leeftijd van 49 jaar. Namens de familie, Wed. J. M. RODENBURG VAN SCHAIK ADRIAAN Leiden, 29 Juni 1942. De Ruyterstraat 26. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemel v. en St. Joseph op Vrijdag a.s., om 9 uur, waarna om 11 uur de be grafenis op het R. K. Kerkhof, Zijlpoort. Rozenkransbidden Dins dag-, Woensdag- en Don derdagavond om 8 uur in het sterfhuis De Ruyter straat 26. 142 Geen bloemen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in Huize St. Jeroen te Noord wijk onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante JOHANNA APOLONIA MEIJER in den oudeTdom van 66 jaar. 113-21 Uit aller naam, H. MEIJER Huize St. Jeroen Noordwyk, 30 Juni 1942. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden in de St. Willibrorduskerk te Oegstgeest op Zaterdag 4 Juli a.s. des v.m. half tien waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof, aldaar. Rozenkransbiddaen Vrij dagavond 8 uur 15 min. in de kerk te Oegstgeest. Eenige en Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deel neming bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. 33-20 Familie STRAATHOF 1 Juli 1942 Nieuwe Wetering 2. Woonhuis gezocht te huur of te koop jongelui die wenschen te trouwen tegen Aug -Sept. in stad of buitenwijk der stad. Br. no, 2272 bur. dezes 20 33-34 ARTS door ziekte GEEN PRAKTIJK, die wordt waargenomen door de doctoren: DE GRAAFF, HOVENS GREVE, LAHR, LANGEZAAL, NIEMER en VELDHÜYZEN. 27-30 HUIDARTS houdt van 3 Juli af ook SPREEKUUR in het St. Elisabeth Ziekenhuis Maandag en Vrijdag v. 10-11 u. O. L. VROUW VAN LOURDES Den leden van de Geestelijke Bedevaart tot O. L. Vrouw van Lour des wordt verzocht de NOVENE voor het feest van 0. L. VROUW VAN DEN BERG CARMEL te houden van 8 JULI TOT EN MET 16 JULI. Corr. adres: den Heer Secr-Penningm. der Geestelijke Bedevaart, Singel 381, Amsterdam. 80-10 HET BESTUUR. Volgt dus onze opleidingen in TYPEN, STENOGRAFIE, BOEKHOUDEN, MIDDENSTANDSDIPLOMA, MODERNE TALEN en SPAANS. Van alle vakken boeken in bruikleen. Plantsoen I Telefoon 25754 LEIDEN

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3