WOENSDAG 1 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT 2 9 Kunst i Fr. Schneiders. Leiden. Abonnementsprijs voor Leiden 20 cent per week, ƒ2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week, 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Losse nummers 6 cent. Advertentiën 115 m.M. i 2.30. elke m.M. meer 15 cent. Ingezonden mede- deelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden: Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen ƒ0.60 per plaatsing, alle andere ƒ0.72 bij voor uitbetaling alléén Woensdag en Zater dag. WEERBERICHT Zon onder 10.07 uur Woensdagavond. Zon op 5.19 uur Donderdagmorgen. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De Zijl" 19.5 gr. C. STANDEN VAN DE MAAN IN JüLI op onder 1 Juli 9.08 2 0.03 10.24 3 0.32 11.38 4 0.58 12.50 5 1.21 13.59 6 1.45 15.06 7 2.09 16.14 8 2.32 17.15 9 3.02 18.17 10 3.34 19.15 11 4.11 20.09 12 4.53 20.56 13 5.44 21.38 14 6.39 22.16 15 7.39 22.47 16 8.44 23.15 17 9.50 23.41 18 10.58 19 12.08 0.06 20 13.19 0.28 21 14.35 0.54 22 15.51 1.20 23 17.07 1.53 24 18.22 2.30 25 19.29 3.19 26 20.29 4.16 27 21.19 5.25 28 21.59 6.40 29 22.32 7.58 30 22.59 9.14 31 23.26 10.29 BINNENLAND NIEUWE BONNEN NIEUWE ZEEPBONNEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 1 Juli tot en met 15 Augustus a.s. de volgende bonnen recht geven op het koopen van de daarachter vermelde hoe veelheden zeep. De met „Algemeen 335" gemerkte bon geeft recht: hetzij op het koopen van een stukje van 75 gram eenheidstoiletzeep 21 hetzij op het koopen van een stukje van 28 gram luchtgevulde eenheidstoiletzeep 57 hetzij op het doen. wasschen van 8 kilo gram droge vuile wasch. Voor zoover voorradig kan voorts tegen inlevering van bovengenoemden bon ge kocht worden: hetzij 45 gram huishoudzeep; hetzij 50 gram zachte zeep. De met „Algemeen 336" gemerkte bon geeft recht op het koopen van 250 gram waschpoeder of zeeppoeder (oude of nieu we samenstelling) of op het doen wasschen van 12 kilogram droge vuile wasch. De met „L Zeep" gemerkte bonnen der kaarten, welke aan kinderen beneden den leeftijd van 8 jaar zijn uitgereikt, geven recht op het koopen van 250 gram wasch poeder of zeeppoeder, benevens hetzij 75 gram eenheidstoiletzeep 21 hetzij 28 gram luchtgevulde eenheidstoiletzeep 57 hetzij, voor zoover voorradig, 45 gram huis houdzeep of 50 gram zachfe zeep. Voorts geven deze bonnen recht op het doen was schen van 20 kilogram droge vuile wasch. De met „L Toiletzeep" gemerkte bonnen der kaarten welke kinderen beneden den leeftijd van 2 jaar ontvangen hebben, ge ven recht op het koopen van 75 gram toi letzeep 80 De vóór of op 30 Juni 1942 bij den han delaar ingeleverde bonnen „Algemeen 211", „Algemeen 228", „Algemeen 272", „Alge meen 293", „Algemeen 300", „G Zeep", „II Zeep", „I Zeep", „J Zeep", „K Zeep" en „Een rantsoen Zeep" geven recht op het koopen van: hetzij 2 stukjes van 75 gram eenheids- zeep 21 hetzij 2 stukjes van 28 gram eenheids- zeep 57 hetzij 250 gram waschpoeder; of, voor zoover voorradig: hetzij 90 gram huishoudzeep: hetzij 100 gram zachte zeep; hetzij 250 gram zeeppoeder (oude of nieuwe samenstelling). Men dient er rekening mede te houden, dat op 1 Juli nog niet bij alle winkeliers een voldoende hoeveelheid zeep voorradig zal zijn om direct geheel aan de vraag te voldoen. Verwacht kan echter worden, dat het gedurende dit tijdvak een ieder moge lijk zal zijn, alle zeep te koopen, waarop hij nog recht heeft. HONDEN-EN KATTENBROOD OP BON „11". Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat voor de periode van 1 tot en met 31 Juli 1942 op bon no. 11 van de voederkaarten voor honden dezelfde hoeveelheden honden brood verkrijgbaar worden gesteld als in de voorafgaande periode. Op bon no. 11 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor dezelfde periode 1% Kg. kattenbrood verkrijgbaar gesteld. Na 31 Juli 1942 zijn de bonnen no. 11 van vorenbedoelde kaarten ongeldig. Het aan- i na dien datum is verboden. Nieuwe bonnen aangewezen. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 1 Juli 1942 tot en met 31 Juli 1942 de met de woorden „Generatoranthra- ciet 7e periode" gemerkte bonnen recht ge ven op het koopen van 1 HL. (maximaal 75kg) anthracietnootjes IV of V, terwijl de met de woorden „Generatoi'turf 7e periode" gemerkte bonnen gedurende hetzelfde tijd vak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. Opname van jongens en meisjes in de „reichsschulen" In de door den Rijkscommissaris opge richte „Reichsschulen" worden begaafde Duitsche en Nederlandsche jongens en meis jes van 10 tot 11 jaar opgenomen, meisjes bovendien tusschen 12 en 13 jaar. De 10- en 11-jarige jongens en meisjes kunnen zoowel van de Duitsche Volks-, Haupt- en de laagste klasse van de Oberschulen, als ook van de Nederlandsche scholen naar de Reichsschulen" overgaan. De 12- en 13- jarige meisjes moeten leerlingen zijn van een Duitsche Oberschule of van een Ne derlandsche instelling voor middelbaar of voorbereidend hooger onderwijs. De scholen zijn internaten met Duitsche er» Nederlandsche onderwijzers en onderwij zeressen (voor meisjes) De opleiding van d<=- jongens en meisjes duurt tot het acht tiende jaar. Het diploma geeft recht op het voortzetten van de studie op een uni- "ersiteit. Het geeft dezelfde rechten als eer diploma van een H. B. S. of een Duit sche Oberschule. De opvoedingskosten (met inbegrip van het schoolgeld) zijn laag. Het wordt bere kend naar het inkomen van de ouders. Kostelooze plaatsen staan in een voldoend aantal ter beschiking. Alleen de aanleg "ar de jongens en meisjes is voor het op- remen beslissend. Aanvragen inschrijving moeten schrifte lijk gericht worden tot dr. Kemper. Oost- c'uinlaan 2 (telefoon 116390) Den Haag. Deze aanvragen moeten vergezeld gaan van: 1 foto,' het laatste rapport en opga ve- r. over de totdusver genoten schooloplei ding. De aanmeldingstermijn staat open tot 10 Juli 1942 BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Het Rijkscommissariaat maakt bekend: De commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft op grond van par. 3 der ver ordening no. 108/40 (vierde verordening over bijzondere bestuursrechtelijke maat regelen) in verbinding met par. 4 alinea 1 der verordening no. 3/40 over de uitoefe ning der regeeringsbevoegdheden in Ne derland, de volgende personen tot burge meester benoemd: W. J. Maasdorp, bankbeambte te Den Haag, tot burgemeester van Castricum; G. Nieuwenhuys, koopman te Lochem, tot burgemeester van Bussum. Uit de Zweedsche haven Hykoeping wordt gemeld, dat het Nederlandsche s.s. „Stad Dordrecht" (3781 ton), dat zich on derweg bevond van Lulea, Maandagmid dag met zware averij te Nykoeping is aan gekomen. Het schip was ten Noorden van Exeloesund aan den grond geloopen. De Itding moest gelost worde.n. Intrekking dispensatie vervoerverbod van ruwe wol. In de Staatscourant van he den is opgenomen een bekendmaking van den directeur van het Rijksbureau voor wol en lompen, waarbij alle vervoer van ruwe wol zonder vervoerbewijs wordt ver boden. W.H.N.-loterij 1941 wordt afgesloten. De W.H.N.-loterij 1941 is thans geëin digd, vrijwel alle prijzen en premies zijn getrokken. Daar de nieuwe loterij op het punt staat aan te vangen, moet de vorige loterij definitief worden afgesloten, wes halve er op wordt gewezen, dat met in gang van Zaterdag 11 Juli a.s. geen loten, waarop prijzen of premies zijn gevallen, meer ter verzilvering zullen worden aan genomen. Tot dien datum kunnen dus door eventueele prijswinnaars nog loten voor dit doel worden aangeboden. Nonactiviteitsregeling Burgerlijk Rijks personeel. In de Ned. Staatscourant is opgenomen een besluit van alle secretaris- ien-generaal, waarbij de termijn geduren de welken burgerlijke rijksambtenaren, wier diensten in verband met de sedert 10 Mei 1940 ingetreden bijzondere omstandig heden op non-activiteit kunnen worden ge steld, met ten hoogste één jaar wordt ver lengd. De hulp van vroedvrouwen bij bevalling. Zooals bekend wordt aan verplicht ver zekerden ingevolge het Ziekenfondsenbe- sluit bij bevalling kostelooze verloskundige hulp door een vroedvrouw verleend. Om misverstand te voorkomen, wordt nog eens uitdrukkelijk medegedeeld, dat alleen dan hulp van een arts mag worden ingeroepen, indien de vroedvrouw dit noodig oordeelt, of ingeval geen vroedvrouw beschikbaar is. Er doen zich in de practijk nog moeilijkhe den voor met de vergoeding voor verloskun dige hulp, welke door een vroedvrouw in een kraaminrichting wordt verleend. Het N. A. F. heeft zich gewend tot het staats toezicht op de Ziekenfondsen, met gevolg, dat nog eens uitdrukkelijk vastgesteld werd, dat patiënten, in een inrichting op genomen, ook aanspraak kunnen maken op vrije verloskundige hulp door een vroed vrouw, mits deze aangesloten is bij het Ziekenfonds waarvan ook de kraamvrouw iid is. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ingevolge de bepalingen van het Zie- kenfondsenbesluit, iedere vroedvrouw op haar verzoek aan een Ziekenfonds wordt verbonden. Bezwaren tot aansluiting van de zijde der vroedvrouwen zullen hierte gen niet bestaan, omdat het verbonden zijn aan een Ziekenfonds ongetwijfeld uitbrei ding der practijk tengevolge heeft. Mocht er van de zijde der fondsen bezwaren wor den gemaakt, tegen de inwilliging van het •/erzoek aan een dergelijke instelling ver bonden te worden, dan kan de vroedvrouw zich wenden tot het „Bureau van het Staats toezicht op de Ziekenfondsen". Geknoei met smeerolie, Doorloopend v/ordt door de overheid opgetreden tegen overtreding van de distributievoorschrif ten. Telkens worden ernstige misbruiken geconstateerd. De gevolgen daarvan voor de overtreders blijven natuurlijk niet uit. Zoo was er een Rotterdamsche firma, die ten onrechte een hoeveelheid ontvangen smeerolie niet als zoodanig had geboekt. In totaal was 18.913 kg. smeerolie als af geleverd op vergunning opgegeven, terwijl d^ administratieve controle aan het licht bracht, dat daarvan slechts ongeveer 7800 kg door vergunningen was gedekt. Dat een zoc groote hoeveelheid smeerolie zonder vergunning kon worden verbruikt, was mogelijk, doordat de beginvoorraad per 16 September 1940, den datum van ingang der feitelijke smeerolie-distributie, meer dan J 0.300 kg. te laag was opgegeven en ook, doordat wanneer b.v. van een schipper een vergunning werd ontvangen, waarop de totale hoeveelheid werd afgeleverd, het restant werd verkocht aan derden, die daarop echter geenszins recht hadden. Pro ces-verbaal is bereids opgemaakt, terwijl bovendien als correctiemaatregel is voor gesteld om gedurende 1 jaar het koopen, uerkoopen, afleveren en verbruiken van smeerolie door de bedoelde firma te ver bieden. Soortgelijke maatregelen werden ook genomen ten aanzien van een smeer- oliehandel te Vlaardingen. Verkoop van honden- en kattenvleesch te Rotterdam. Te Rotterdam wordt den laatsten tijd onder den schoonen naam poulet veel honden- en kattenvleesch in den handel gebracht, bestemd voor men- schelijke consumptie. Het publiek kan, al dus de „Crt. N. v. d. D." het vaak niet on derscheiden van „echt" vleesch en boven dien staat het soms in het geheel niet vast, dat het. vrij is van trichinen. De vleesch- keuringswet is op dit vleesch niet van toe passing en wel moeten sinds Augustus van het vorige jaar honden en katten die in de consumptie worden gebracht, op het slachthuis gekeurd worden, doch dat ga randeert in dit geval nog niet, dat het vleesch als menschelijk voedsel geschikt is. Omdat 't nog wel eenigen tijd zal duren voor van rijkswege deze materie geregeld wordt, heeft de burgemeester van Rot terdam een verordening uitgevaardigd. Deze verordening schrijft voor, dat hon den en katten, bestemd voor menschelijk voedsel, voortaan uitsluitend aan het openbaar slachthuis mogen worden ge slacht. Winkels waar dit vleesch verkocht wordt het mogen geen vleeschwinkels zijn in den zin van de vleeschkeuringswet moeten aan de buitenzijde duidelijke opschriften dienaangaande dragen en in den winkel moet het vleesch een aparte plaats krijgen. Ook wanneer het geëtaleerd wordt, moet het door een schot van de andere levensmiddelen gescheiden zijn. Verder mag er niet mee gevent worden en mag het op markten en dergelijke niet verkocht worden als niet uitdrukkelijk de aard van het vleesch is vermeld. Op over treding van de verordening staat hechte nis van hoogstens twee maanden of maxi maal ƒ300 boete. „Groote Club" verkocht voor 1.135.000. Amsterdam heeft de grootste huizenvei ling gehad, sinds de verkooping in het openbaar van het „Carltonhotel", waar het ook om een bedrag van een millioen ging, aldus de „Telegraaf". In veiling kwam het groote gebouwen complex op den hoek van Dam en Kalver- straat, bestaande uit de voormalige socië teit „De Groote Club" en ,Doctrina" met vier winkels in de Paleisstraat en Kalver- straat, waaronder de bekende zaken van Cadena, Van Emden en Nuss. Het eerste bod was 800.000, het laatste 1.125.000, gedaan door makelaar Geldens. Hierna werd afgemijnd tot op f 10.000. Zoodat het complex gekocht werd voor in totaal 1.135.000. Kooper bleek te zijn het makelaarskantoor Van Engelen te Amster dam. RECHTZAKEN ECONOMISCH GERECHTSHOF. Zware straf voor clandestien i slachten. De 33-jarige reiziger J. Zonneveld te Leidschendam had zich bezig gehou den met het clandestien slachten van drie runderen. Hij was daarvoor door den econ. rechter gestraft met een jaar en zes maan den gevangenisstraf en een geldboete van f 5000.In hooger beroep had de P. G. bevestiging van dit vonnis gevraagd. Het Hof veroordeelde verd. tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest en verbeurdverklaring van tie inbeslag genomen koeien. Clandestien kaas gemaakt. M. J. v. d. Pouw te A1 p h e n a. d. R ij n, had clandestien 26 kazen gemaakt, voor welk feit hij veroordeeld werd tot een ge vangenisstraf van zes maanden en een geldboete van 2000.Zijn verweer in hooger beroep was geweest dat hij tijdens de ijsperiode de melk niet over de Gouwe kon krijgen. De P. G. had dit verweer verworpen, aangezien zijn buurman zijn melk wel kon vervoeren en had bevestiging van het vonnis gevraagd. Het Hof veroor deelde verd. tot zes maanden en beval op heffing van het bevel tot onmiddellijke ge vangenneming. Kaas en boter gekocht. A. F. v. d. Pouw te Alphen a. d. Rijn had clandestien eenige ponden boter en wat kaas gekocht en was desv/ege door den econ. rechter veroordeeld tot een geld boete van 500 subs. 5 maanden hechtenis, van welk vonnis de P. G. in hooger beroep bevestiging had gevraagd. Het Hof ver oordeelde verd. tot een geldboete van 200 subs. 2 maanden hechtenis. Wel vermindering van straf, maar niet zooveel. In de zaak tegen D. Groeneveld te Lei derdorp (in ons nummer van gisteren vermeld) heeft het Hof verd. wel vermin derde straf opgelegd, maar toch niet zoo veel als gemeld. Het vonnis werd nl. tot een maand gevangenisstraf en een geldboete van 200 subs. 2 maanden hechtenis. VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Rijwielbanden verhandeld. J. Bijker te Lis se had de vorige maal terecht gestaan wegens het verhandelen van rijwielbanden. Zijn verweer was toen geweest, dat hij de banden alleen maar had weggebracht voor zijn baas. De getuige J. Beider uit Sassenheim verklaarde thans, det hij de banden had gekocht van verdach te Bijker. Deze laatste werd daarop ver oordeeld tot een geldboete van 100. subs. 50 dagen met verbeurdverklaring der inbeslaggenomen banden. Stroo doen vervoeren. P. Noordam te Woubrugge had zon der vergunning stroo doen vervoeren. Aan gezien hier verzachtende omstandigheden in aanmerking kwamen, kwam hij er af met een geldboete van 15 subs. 15 dagen. Aardappelenvervoer. G. L. de Bruin te A1 p h e n a. d. R ij n had aardappelen vervoerd zonder vervoer bewijs. Dit was gebeurd in April, dus ge heel los van dezen tijd, waarbij op het ver voer van aardappelen en groenten buiten de veiling orn zware straffen gesteld zijn. Hij kwam er dan ook af met een geldboete van 20 subs. 20 dagen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Konijnenbout Er geregeld op uit- L. W. K. uit Den Haag had onder Leid schendam vier konijnen gestolen vanaf een binnenplaats en deze verkocht voor» 16.„Als je zelf konijnen had, dan zou je het ook niet prettig vinden, als een an der ze van je stal", vond de Officier, die 3 maanden gevangenisstraf eischte. Vonnis 1 maand. Je gaat er speciaal op uit om te stelen", was het oordeel van den Politierechter over mej. E. uit Leiden, die terecht moest staan wegens diefstal van een japon bij C. en Asponsen bij de Hema enz. „Dat moet u afgeleerd worden", vertelde de Of ficier haar en hij eischte een maand ge vangenisstraf. Vonnis 14 dagen. SPORT ATHLETIEK Gustav Wegner gesneuveld. Bij een stoottroeponderneming aan het Oostfront is luitenant Gustav Wegner gesneuveld. Voor de Duitsche athletiekwereld beteekent dit heengaan een groot verlies. Vijfmaal achtereen behaalde Wegner van 1929 tot 1934 het Duitsche kampioenschap polsstok hoogspringen. Ook in ons land was Weg ner geen onbekende. Zoo vestigde hij op 28 Juni 1931 in Amsterdam een nieuw Duitsch record met een sprong van 4.12 meter. In tien internationale wedstrijden vertegenwoordigde hij de Duitsche kleu ren. ZEILEN Wedstrijden van de Forel. De zeilver- eeniging de Forel heeft onderlinge zeilwed strijden gehouden op de Kagerplassen, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Valken: 1. Aukje, st. M. Steensma, 2. Li bel, st. Th. Ammerlaan. N.N. 16 M2 klasse: 1. Semper Spera, st. C. Bode jr., 2. Pum, st. F. Niewold. 12 M2 klasse: 1. Pieter II, st. E. Eigeman, 2. Saenden, st. J. Teeuwen. 12 voetsjollen: 1. Matthijs, st. W. M. Rin- gelestein. N.N. 16 M2 toerklasse: 1. Reidhin, st. G. Graafland, 2. Aglaia, st. Chr. Homan. B.M.-groep A: 1. Orca, st. P. Schuit, 2. Poesje, st. A. L. v. d. Lely. B.M.-groep B: 1. In the Mood, st. J. A. Zwaanenburg, 2. Vloo, st. L. P. H. Sluyter. 14 M2 Forel: 1. J. van Eik in de Sirene, 2. Docky, st. J. N. Hardeman. Bristo Kruisers: 1. Watervriend, st. J. H. v. d. Brink. Wibo Kruisers: 1. Majo, st. J. de Kuyper. Bruinvisch kruisers: 1. Alida Gerberdina, st. N. R. Metzelaar. De volgende wedstrijden worden gehou den op Zaterdag 25 en Zondag 266 Juli a.s. WATERPOLO Wedstrijden L.Z.C. Morgenavond wor den in de zweminrichting „de Zijl" de vol gende wedstrijden gespeeld: LZC—SZC en LZC IIZijl II. Aanvang 8.15 uur. BRIDGE „De Sleutels". De bridgeclub! de „Sleu tels" speelde gisteren haar vijfden beker wedstrijd. In de hoofdklasse werd dezen keer beslag op den beker gelegd door Cas- teleinVx-ijenhoek met 10 m.p.,. tweede werd Laken-v. d. Star met 11 m.p. In de eerste klas is bij het noteeren jam merlijk een fout geslopen waardoor het op de club afgekondigde paar geen bekerhou- dei-s bleken te zijn, doch het paar mevr. v. Dijkdr. Frank met 2114 m.p. Tweede werd v. RooienSmittenaar met 22 m.p. In de tweede klas wisten de heer en me vrouw van Alphen met 22 m.p. de beker te winnen, terwijl het paar dames Ouweelen- Harthoorn tweede werd met 23 m.p. BILJARTEN Biljartclub T.E.P. De stand der dis- tricts-competitie is:. Ie klas: T. E. P. I 2 11—3 T. V. B. I 2—2—2 Noordwijk I 2—111 2e klas: T. E. P. II 2—2—2 Noordwijk II 1 1 t T. V. B. II 1 1 1 A.s. Donderdag T. E. P. I—T. V. B. I; Zondag Noordwijk IT. V. B. I; Noord- wij k II—T. V. B. II. DAMMEN 8e ronde damkampioenschap van Voor schoten. De op één na laatste ronde heeft het kampioenschap gebracht aan J. Zuijderduin. Deze wist in een emotievolle partij van J. van Bemmelen te winnen en daarmede den zoo begeerden titel te ver overen. De nieuwe kampioen is er dus in geslaagd den wisselbeker, welke de kam pioen van vorig jaar, H. Oudshoorn, in zijn bezit heeft, te veroveren. Hij had slechts drie verliespunten (n.l. 1 partij ver loren en 2 remise). J. Zuijderduin, die de actieve secretaris is van damvereeni- ging „Voorschoten", heeft de laatste jaren steeds een hoofdrol gespeeld in de kam pioenswedstrijden; tot nu toe eindigde hij echter op de tweede of derde plaats. J. J. BraggaarS. H. Kuijpers. Na de onregelmatige Hollandsche opening kreeg Kuijpers met zwart belangrijk voordeel: wit's korte vleugel was totaal verzwakt. Zwart liet zich echter bij den 42en zet ver rassen door een listig zetje, waardoor wit doorloop kreeg naar dam. Braggaar had RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 2 JUNI. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gram. en Ochtendgymn. (7.00 BNO: Nieuws) 8.00 BNO: Nieuws 8.15 Amusementsor kest 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gram. 9.45 Salonorkest 10.30 Zang met piano 11.00 Voor de kleuters 11.20 Piano 11.45 Gram. 12.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Melodisten 14.00 Zang, fluit, clavecim- bel, piano 15.00 Kurt Hohenberger's or kest 15.30 Voor de zieken 16.00 Zon dag 19 van den Heidelb. Cat. en gew. muz. 16.30 Bertus vah Dinteren en zijn orkest 17.15 BNO: Nieuws 17.30 Gram. 18.00 Causerie 18.15 Melodisten 18.45 BNO: Nieuws 19.05 Omroep-Symphonie orkest 20 05 Voordracht voor 2 piano's 20.45 Componisten-spiegel 21.00 Om- roep-Symphonie-Orkest 21.35 Gram. 21.45 BNO: Nieuws.-— 22.00 Gram. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centra les, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken 22.1524.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilvei'sum I 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding 10.15 Zang met piano 10.40 Voor de vrouw 11.00 Gram. 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest 12.00 Ens. Willy Kok 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Landstand 13.15 Orgelconcert 13.40 Voordracht 14.00 Solisten en Klaas van Beeck en zijn orkest 15.00 Voor de vrouw 15.30 Viool en piano 16.00 Syl- vestre Trio 16.45 Voor de jeugd 17.15 BNO: Nieuws 17.30 Varia 18.30 Le zing 18.45 Gram. 19.00 Hier W.A. 19.15 Gram. 19.30 BNO: Nieuws 19.50 Suiegel v. d. dag 20.00 Muziek voor oor en hart. Intermezzo: Het Gordijn gaat open 21.00 Causerie 21.15 Orkest Ma- lando 21.45 BNO: Nieuws en-Mil. overz. 22.10 Avondwijding 22.1524.00 Zie Hilversum I. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.45—24.00 Hilversum I. 2e Programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 7.00—24.00 Duitsch programma. toen de winst in handen, maar door een minder juiste voortzetting kan Kuijpers remise forceeren. H. OudshoornW. van Egmond. W. van Egmond met zwart speelde tegen Oudshoorn een sterke partij. Na een goed gespeelde opening bracht zwart zelf eenig voordeel en wist dit te behouden bij het ingaan van het eindspel. Door goed verde digen van Oudshoorn was winst echter uitgesloten en liep de partij in alle varian ten, remise. K. Waasdorp—W. van Egmond. De uitgestelde partij van de 4e ronde K. Waas dorpW. van Egmond liep eveneens remi se. Het valt op, dat van Egmond de laatste weken buitengewoon fraai soeelt. Vooral de opening behandelt hij sterk. £ihi>iqie. DONDERDAG 2 Juli. Feestdag van O. L. Vrouw Bezoeking. Mis: Salve. Gloria. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) van de H. H. Processus en Martinianus, Marte laren: 3e voor den vrede. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U om de bezoe king). Kleur: Wit. OMGEVING LEIDSCHENDAM Directeur gas- en electriciteitsbedrijf te Voorburg. In de vacature ontstaan door het aan den heer J. H. Schenke verleend eervol ontslag is tot directeur van het ge meentelijk gas- en electriciteitsbedrijf te Voorburg benoemd de heer Ir. H. I. Spek, tot dusver adjunct-directeur van genoemd bedrijf, HAZERSWOUDE Diefstal. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij den arbeider J. v. Omme ren al de vroege aardappelen gerooid. Voor waar een zeer groote schadepost voor de betrokken persoon. Dader(s) is (zijn) nog niet bekend. VOORSCHOTEN ONDER DE TRAM GERAAKT. Gistermorgen is A. H. wonende te Den Haag, toen hij uit de tram stapte aan het Haagsche Schouw te Voorschoten, ovei-re- den door een uit de richting Leiden ko mende tram. Hij bekwam een hersenschud ding en een wervelfractuur. Het slachtoffer was doof, wat ook de oorzaak van het on geluk is geweest. Dr. Kerkhof verleende de eerste geneeskundige hulp, waai-na hij naar het Academisch ziekenhuis te Leiden is vervoerd. STADSNIEUWS ADVIESBUREAU „VOOR MOEDER EN KIND." Morgenochtend te 10 uur zal in het stad huis een adviesbureau „Voor Moeder en Kind", afdeeling van den Ned. Volksdienst officieel wox-den geopend. GEM. H.B.S. Geslaagd voor het toelatingsexamen van de Gem. H.B.S. Voor de le klasse: P. J. van den Bei-g, J. B. Bouw, Th. ten Brum- melaar, G. J. Buytendorp. M. J. Daniëls, A. G. Dissevelt, H. Guldemond, Ida Pa. de Haas. G. P Hecking Colenbrander, F. Heemskerk. A. R. Holtink. E. Hooykaas, D. J. de Jong. A. van der Kloes, J. C. A. Kneteman, Henny Kok, C. Kooreman, P. W. Koumans, J. Lasschuit, W. v. Leeuwen, A. J. Leget, G. Leget, T. Leon. A. Lepe laar. O. J. Matray, B. W. Muldei\ Hendr. v Oosten, Herm. v. Oosten, L. M. A. van Ooyen, J. Paauw, H. Planjer. B. Rooyak- kers, W. M. v. Rooyen, J. L. de Ruyter v. Steveninck, H. Selier, P. Selier, A. Steens- ma, Edith Sterk, Jacoba Stigter, H. Swa- nenburg, J. A. v. d. Sijde, J. A. N. ten Tonkelaar, M. Veldhuyzen-v. Zanten, J. Versloot. H. H. Vodegel, G. de Vroede, A. Vroegop, J. Vreijenhoek. Christina de Vrijer, Geertrui van Weizen, J. W«* "el-». K. P. Wiekhart, Sara J. M. van Zanten.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2