LOTION MALWIDA 31 DONDERDAG Z5 JUNI 1342 DE LEIDSCHE COURANT Z Red. Buitenland) Mr. H. Gelie. Leldeni Red. Stad en Sportl M. Zonderop. Lelden i Red. Omgeving i L. Rooien. Lelden i Red. Letteren en Kuniti Pr. Schneldera. Lelden. Abonnementsprijs voor Leiden 20 cent per week, f 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week, 2.73 per kwartaal. Franco per post ƒ3.10 per kwartaal. Losse nummers 6 cent. Advertentiën 1—15 m.M. ƒ2.30, elke m.M. meer 15 cent. Ingezonden mede- deelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden: Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen f 0.60 per plaatsing, alle andere 0.72 bij voor uitbetaling alléén Woensdag en Zater dag. WEERBERICHT Zon ondier 10.06 uur Donderdagavond. Zon op 5.18 üur uur Vrijdagmorgen. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. 25 Juni: De maan komt Donderdagavond om 6.12 uur op en gaat Vrijdagmorgen om 3.57 uur onder. 26 Juni: De maan komt Vrijdagavond om 7.30 uur op en gaat Zaterdagmorgen om 4.41 uur onder. 27 Juni: De maan komt Zaterdagavond om 8.44 op en gaat Zondagochtend om 5.36 uur onder. (Volle maan). 28 Juni: De maan komt Zondagavond om 9.49 uur op en gaat Maandagochtend om 6.40 uur onder. 29 Juni: De maan komt Maandagavond om 10.42 uur op en gaat Dinsdagmorgen om 7.52 uur onder. 1 Juli: De maan komt Woensdagnacht 0.01 uur op en gaat Donderdagmorgen 10.26 uur onder. Zweminrichtig „De Zijl" 201/2 gr. C. MEN VERTELT U. Dat Churchill naar Roosevelt ging om de laatste hand aan „de overwinning" te leg gen, dat het verlies van Tobroek niets te beteekenen heeft, dat de Sovjets stellig het Duitsche leger en zijn bondgenooten zul len vernietigen, dat het „tweede front" nog een kwestie van enkele dagen is, dat de revolutie in Duitschland vandaag, of mor gen, of anders beslist overmorgen, zal uit breken. Ja landgenoot, dat vertelt men u. Men verzwijgt echter, dat ginds aan het Oostfront een heldenstrijd gestreden wordt, waarvan de toekomst van Europa zal af hangen en dat de duizenden Nederlandsche mannen, die aan dezen strijd deelnemen, recht hebben op uw dankbaarheid. Dat vertelt men u niet, maardat is ook niet noodig. Een goed Nederlander behoeft dit niet te worden verteld. Hij kent zijn plicht. Hij zorgt er voor, dat wij steeds meer pakketten naar onze mannen aan het Oostfront kunnen zenden. Hij stort een flinke bijdrage op girorekening t.n. verzorgingsfonds, vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22 te 's-Gra- venhage. LETTEREN EN KUNST „BEATRIJS" IN DEN UTRECHTSCHEN KLOOSTERHOF. In den vredigen Kloosterhof aan den voet van den ouden Dom in het hart van Utrecht ging voor een talrijk publiek de première van „Beatrijs" door de „Ghesel- len van den spele", onder leiding van Ad. Hooykaas. De regisseur heeft zelf dit middel-Neder- landsche verhalende gedicht zoodanig be werkt, dat het zich uitstekend leent voor een dramatische vertooning. Alle dialogen en monologen heeft hij woordelijk behou den, terwijl de meer verhalende en be schouwende gedeelten door den dichter, die als verteller optreedt, worden gezegd! De dramatische episoden kan men be schouwen als kernachtige illustraties van des dichters verhaal. Met groot stijlbegrip heeft Hooykaas deze episoden in scène ge zet en het geheel heeft, ondanks enkele première-haperingen, sterke indrukken gewekt. Hij had zich met enkele eenvou dige attributen zoo góed als met de schil derachtige costuums, en niet het minst door een soberen speelstijl, geheel aange past aan de zinvolle en vredige sfeer van den kloosterhof. In Janny van Oogen vond hij een uitne mende vertolkster van de titelrol, Johan Schmitz gaf een zwierige uitbeelding van den ridder, die Beatrijs uit het klooster lokt en Louis Vervoorn gaf een suggestie ven, fijnzinnigen dichter. Verder traden in deze vertooning Anny Schuitema, Rika Hopper, Dio Juysmans, Kommer Kleyn en Ad. Hooykaas op. Een knapenkoor onder leiding van Jan Smit verleende op geluk kige wijze medewerking. Het talrijke publiek was ten zeerste dankbaar voor deze schoone herleving van een onzer meest geliefde middeleeuwsche legenden. FEUILLETON Roman van Else Wernecke. (Nadruk verboden). 38) „Je bent krankzinnig, Marga", schreeuwt Hetty, die zich nu werkelijk niet langer vermag te beheerschen. „Eerst dat schan daal met Herbert en nu „Hou op, Hetty, hou onmiddellijk op!" roept Marga met fonkelende oogen en haar hand omknelt nog steviger den knop van de deur. „Ten eerste is er met Herbert nooit van een schandaal sprake geweest, en als jij die kwestie wel als een schandaal wilt beschouwen misschien zijn het weer je lieve vrienden, die het aldus kwalificeeren dan ben jij daar alleen schuld aan, jij al leen!" Ik?" Mevrouw Hetty legt haar hand be- end en stom verbaasd op haar hart. GEMENGDE BERICHTEN SLACHTOFFERS VAN HET ZWEMMEN. Te Marum, bij de Leek, is de 9-jarige S. Burgstra bij het pootje baden te water ge raakt en verdronken. Gistermiddag is de 20-jarige machi nebankwerker J. Stevens, bij het zwem men in het Maas- en Waalkanaal onder de gemeente Beuningen verdronken. KINDJE NA DRINKEN VAN KOKENDE KOFFIE OVERLEDEN. Het driejarig zoontje van de familie H. te Leur dronk een kop heete koffie leeg. De kleine moest onmiddellijk naar het ziekenhuis te Breda worden overgebracht, waar hij kort daarop is overleden. DOODELIJKE ONGELUKKEN. In de Dorpsstraat te Rucphen is de 70- jarige M. Dazen uit Sprundel, die uit een zijweg kwam. met zijn fiets tegen een juist passeerende vrachtauto opgereden en met het hoofd onder een der wielen geko men. De man was op slag dood. Gistermiddag is te Kerkrade de land bouwer I. Smeets, gehuwd en 44 jaar oud, wollende op de hoeve „Zonneschijn", door een vrachtauto, komende uit de richting Heerlen, gegrepen en op slag gedood Het slachtoffer was van zijn rijwiel gevallen waardooi een achterwiel van de auto zijn hoofd verpletterde. Het veertienjarig dochtertje van de familie J., wonende aan de Savornirf-Loh- manstraat te Heerlen speelde Dinsdagmid dag voor schooltijd bij de christelijke school aan de Burettestraat. De speel plaats van deze school is omringd door een muurtje, gedeeltelijk bestaande uit zware pilasters. Een daarvan schijnt los te hebben gezeten, want toen het meisje zich daar aan vast greep, kantelde het vrij zware steenblok en kwam op het kind terecht Zij werd hierdoor zoo ern stig gewond, dat zii op weg naar het St. Josephziekenhuis ovei'leed. Op 13 Juni 1.1. is de 45-jarige glazen- wasscher J. M. uit de Wolmaranstraat te 's-Gravenhage bij het.wasschen van ramen aan den Benoordenhoutscheweg door een misstap van een ladder gevallen. Hij is toen, hoewel hij oogenschijnlijk geen verwondin gen had bekomen, ter observatie gebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hij thans vrij plotseling is overleden. 2400 GULDEN GESTOLEN BIJ SMOKKELAAR. Terwijl een bekend smokkelaar uit Zeg ge zijn gevangenisstraf uitzit in de ge vangenis te Breda, hebben onbekenden «n zijn woning ingebroken en uil een gehei me, in de keldervloer gemetselde, berg plaats een bedrag van 2400 gulden gesto len. De diefstal is ontdekt door een buur man, die geregeld in de leegstaande wo ning kwam. De politie heeft in verband met dezen diefstal reeds verschillende personen, die in smokkelkringen geen vreemden zijn, aangehouden. Het onder zoek duurt nog voort. GESPECULEERD OP VROUWELIJKE IJDELHEID. Op de markt te 's Hertogenbosch ver drong zich gistermorgen een groote schare vrouwen om twee marktkooplieden, die prachtige flacons parfum en eau, de co logne te koop aanboden. De markt was zoo willig, dat de flesschen tenslotte bij opbod verkocht werden, zoodat prijzen van ƒ2.50 a ƒ3.per flacon werden be reikt. De dames, die alle aan een fleschje hadden mogen ruiken en zelfs éen drup peltje van het aanlokkelijk geurend vocht op haar zakdoek kregen, boden, overtuigd van de kwaliteit en begeerig naar dit bui tenkansje, verwoed tegen elkaar op, zoodat de kooplui uitstekende zaken maakten. Tot er echter een kink in den kabel kwam. Een sceptisch man in de rij der kijkers, wist een der koopsters te overreden de flesch open te maken, hetgeen hem nogal moeite kostte, daar de dames er weinig voor voelden, nu reeds het mooie zegeltie om het even fraaie dopie te verbreken. Nu bleek echter, dat de flacons gevuld wa ren.... met schoon water, aldan niet met een kleurstofje. Gelijk te begrijpen werk te deze ontdekking als een bom. De ver ontwaardigde dames liepen te hoop en eischten haar geld terug. De ruzie liep zoo hoog, dat er een politieagent op het rumier afkwam en de beide kooplieden, twee Amsterdammers, inrekende. Bege leid door eén schare teleurgestelde en wraakzuchtige vrouwen werden de heeren naar het bureau overgebracht. De mooie flacons met inhoud werden in beslag ge nomen. Zenuwdpuppels Uil KRUIDEN BEREID tegen moeheid, slapeloosheid, zenuwpijnen, gebrek aan eetlust, enz. per flacon 70 cent en 1.20. Alleen verkrijgbaar: Drogisterij J. VRIJENHOEK 33-7727 Haarlemmerstraat 119. Speciaal Kruiden-adres. „Ik? Marga, ben je gek geworden? Ik, die jullie bij elkaar heb gebracht?" „Juist, juist, juist daarom!" roept Mar ga buiten zichzelf. „Die heele geschiedenis met Herbert was niets anders dan ijskoude berekening van je. En als jij er niet ge weest was, dan zou het waarschijnlijk nooit tot dat zoogenaamde schandaal zijn geko men en dan zou ik Het citaat van mevrouw dr. Scheele was waarlijk niet noodig geweest om Marga de scène op den stijlen oever van Capri le vendig voor oogen te stellen Ook mevrouw Hetty Faust had daartoe niet zoo onver wachts behoeven op te dagen. Marga denkt er, niettegenstaande haar drukke dagelijk- sche werkzaamheden, zelf herhaaldelijk aan. veel vaker zelfs dan zij zich bewust is. Zij ziet zichzelf daar staan, half afgewend naar de zee turend en hoort de bewogen man nenstem: „Je bent een fijne vent, Marga!" En ze verneemt nog den donkeren toon in haar eigen woorden- „Jij ook, Herbert!" Den toon van echt, diep gevoel. En toen zich daarop een mannenarm om haar schouders vlijde en zij, in een hevigen twee strijd van bedeesd tegenstribbelen en ju belende overgave, zich aan den druk van deze armen onderwierp, toen was achter hen beiden de deur van het kleine, witte Het spookbeeld van een teint, dat zjjn frlschheid verliest, bedreigt thans tal- looze vrouwen en meisjes. De oorzaak? Vitamine F-gebrek, ontstaan door vet arm voedsel en de late uitwerking van vroegere slanke lfln bevliegingen' Alom ziet u het eerste symptoom: een saaie, droge huid Waarom dit vi tamine F-gebrek te laten voortwoeke ren? Bescherm uw teint. Pas Dobbel- man's Castella Crèmes toe, die met den rijkdom aan vitamine F de jeugd van uw huid bewaren of herroepen! IE» ZO0I (0(0 DÓSBELM^N-PIOOUCT! 160-7704 FINANCIËN EN ECONOMIE SURSéANCE VAN BETALING R.T.M. Op een' faillissementsaanvrage der Rot- terd. Tramwegmij. heeft de Rotterdam- sche rechtbank de volgende beschikking gegeven: De rechtbank constateert, dat de behandeling van de faillissementsaanvra ge ingevolge de wet is geschorst door een ingediend verzoek tot het verleenen van surséance van betaling. Zij heeft aan de R.T.M. voorloopig surséance van betaling verleend en tot bewindvoerder benoemd mr. J. A. L. M. Loeff, advocaat te Rotter dam, terwijl alle verdere beschikkingen worden aangehouden. Zij beveelt, dat mr. Loeff op 1 Juli 1942 zal worden gehoord over de verder gedane verzoeken. Prac- tiscb komt deze uitspraak hierop neer, dat de rechtbank dus op 1 Juli beslist wan neer de schuldvorderingen zullen moeten worden ingediend en over het accoord zal worden beraadslaagd en gestemd. KERKNIEUWS PASTOOR BURWINKEL. t Te Naaldwijk is Dinsdagmiddag 60 jaar oud plotseling overleden Pastoor F. A. Burwinkel van de kepk van den H. Adrianius, Dinsdagmorgen heeft pastoor nog een H. Uitvaartdienst gedaan. In den loop van den morgen heeft hij enkele be zoeken afgelegd. Des middags na tafel werd. hij plotseling door een benauwheid overvallen. Kapelaan van der Heyden heeft hem het H. Oliesel toegediend. In 1925 werd pastoor Burwinkel benoemd tot pastoor te Hoek van Holland, in 1929 tot pastoor te Vogelenzang, in 1934 tot pa stoor van de H. Hildegardis te Rotterdam, in 1935 tot pastoor te Kethel en in 1939 tot pastoor van de parochie van den H. Adrianus te Naaldwijk. Vrijdagavond om half aoht worden in d'e parochiekerk de plechtige metten gezon gen. Zaterdagmorgen om half tien zijn de Lauden, waarna (omstreeks 10 uur) de plechtiige Uitvaart. Na de plechtige Uit vaart heeft de bijzetting van het stoffelijk overschot plaats in het priestergraf op het R.K, Kerkhof te Naaldwijk. Drs. J. W. GOESSENS, KANUNNIK. Drs. J. W. Goessens, sinds 1922 directeur van het Bisschoppelijk College te Roer mond en van de H.B.S. aldaar, is benoemd tot kanunnik in het kathedrale kapittel te Roermond. £UuAgie. VRIJDAG 26 Juni. Mis v. d. H.H. Joan nes en Paul us, Martelaren: Multae tribula- tiones. Gloria. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper; 3e voor den vrede. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Rood. huis open geworpen en mevrouw Hetty naar buiten komen stormen, om met al te gemakkelijk opwellende en daarom door Marga zoo gehate tranen in haar oogen voor een haar waardige apotheose te zorgen: „Kinderen, kinderen een verloofd paar! Van harte gefeliciteerd! Ach, wat heer lijk! Kom in mijn armen we noemen el kaar nu toch Hetty en Herbert, nietwaar? En jij krijgt een zoen, Marga! Nee, zoo iets! kinderen, als jullie eens wisten, hoe blij ik benl Maar ik heb het zien aanko men! Lutz, Lutz, kom gauw een ver loofd paar!" En nu in het schijnsel van de ondergaan de zon had dr. Herbert Prins mevrouw Het ty verlegen de hand gekust en Marga zou het liefst in den Vesusius zijn gesprongen, die zoo dwaas voor de completeering van het romantische décors zorgde, zij het dan niet, alvorens haar lieve schoonzusters zachtkens den nek te hebben omgedraaid. Maar voor dat alles v/as haar geen tijd ge laten. Ze waren verloofd en wisten zelf niet hoe dat eigenlijk in zijn werk was ge gaan. Voor tegenspraak en bezinning ont brak elke gelegenheid; zij kregen geen rus tige minuut meer. Mevrouw Hetty arran geerde een lawine van festiviteiten een verlovingsfeest met mandolines en lam- SPORT WATERPOLO A.Z.C. II—Bodegraven I 1—2. Reeds dadelijk na het begin nam Bodegraven door den midvoor de leiding, doch weldra maakte Boot voor A.Z.C. gelijk. Rust brak ongewijzigd aan. In de tweede helft ble ven de bezoekers het beste van het spel in handen houden en met een fraaien worp van den linksvoor nam Bodegraven ten tweede male de leiding, zonder dat het A.Z.C. mocht gelukken den achterstand in te halen. Dames A.Z.C.—Bodegraven 9—0. Het A.Z.C.-zevental scoorde er lustig op los en de zusjes uit Bodegraven waren de kluts geheel kwijt. Mej. v. Leeuwen nam tij dens de eerste helft 5 doelpunten voor haar rekening. Na de rust werd het 90 voor A.Z.C., waartoe mej. v. Leeuwen en mej. Minten ieder twee maal het net wis ten te vinden. VOETBAL Prom. 2c klas N.V.B. Vóór de Oost. afdeeling van District IV werd gister avond de promotiewedstrijd V.V.V. Maurits gespeeld Het resultaat was 0—0, zoodat de stand hier nu is: Maurits 2 1 1 10 3 V. V V. 1 1 0—0 1 Bleyerheide 1 1 0—1 0 Maurits heeft, mede door haar doelge- middelde in de eerste ronde, aan dit re sultaat voldoende, om tegen Helmond den eindstrijd om een plaats in de eerste klas se te strijden. Bleyèrheide degradeert naar de tweede klasse. SCHAKEN Kampioenschap van Leiden en O. ln „De Harmonie" is gisteravond de 8e ronde gespeeld. De Bruyn won van Posthuma in een Geweigerd Damegambiet. De Hondt verloor van Tummers in een Engelsche opening, Bosscha en Barkema speelden remise, het was een Fransche partij, Cok staat waarschijnlijk gewonnen in de af gebroken partij tegen van der Nat, een Spaansche verdediging, Loef en Brunt speelden hun party in Boskoop. De uitslag is nog niet bekend, Afgebr. partijen: De Bruyn—De Hondt 1—0, Brunt—De Hondt 1^21/2, Cok—De Bruyn 01. Stand na de 8e ronde: Tummers 7 1/2, De Bruyn 6 1/2, Bosscha 51/2, De Hondt 41/2, van der Nat 3xx, Posthuma 3l/2x, Barkema 2x, Cok 2x, Brunt 1 l/2x, Loef xx A.s. Woensdag wordt de laatste ronde gespeeld, wederom in „De Harmonie". Aan de orde zijn dan de partijen: TummersDe Bruyn, Van der Nat—De Hondt. Barkema Cok, LoefBosscha en Posthuma Brunt. Tummers heeft nog steeds de beste kansen. Alleen De Bruyn kan nog met hem gelijk komen, als hij van Tummers wint. Tummers heeft aan remise al vol doende. RECHTZAKEN ECONOMISCH GERECHTSHOF. Zware straf voor clandestien slachten. Een zware straf had de 33-jarige reiziger J. Zonneveld teLeidschendam van den economisch en rechter gekregen wegens het clandestien slachten van drie koeien. Een jaar en zes maanden gevangenisstraf plus een geldboete van 5000 was het von nis geweest. Verdachte was in hooger be roep gekomen en voerde tot zijn verdedi ging aan dat hij niet geslacht had maar al leen had helpen uitibeenen. De koeien zou den geslacht, gevild en in stuikken door een vrachtauto zijn aangevoerd. De P.-G. vond, dat verdachte een zeer ongeloovenswaardig verhaal op hing. Im mers toen de politie een inval deed in zyn woning hing er een heele koe, terwijl ook drie huiden in een hoek lagen. Spr. noem de dit slachten op groote schaal en achtte anderhalf jaar gevangenisstraf en 5000 boete absoluut niet een te hooge straf. De eisoh werd bevestiging van het vonnis. Het Hof zal nader vonnis wijzen. De bewijzen gaven den doorslag. A. L. M. Ludlage te Roelofarend s- v e e n was wegens het doen slachten van een rund door den economisch en rechter veroordeeld tot negen maanden gevange nisstraf. Verdachte ontkende in hooger be roep pertinent, maar de wachtmeester der mereohaussee legde dusdanige verzwa rende verklaringen af, dat er voor verdach te geen ontkomen aan was. Zoo had de wachtmeester argwaan gekregen ten op zichte van een beladen carrier, waarop zich een koeienhuid bevond. Dit spoor ver der volgend was hij terecht gekomen in de garage van verdachte en had daar bloed sporen gevonden. Zoo waren er nog meer bezwarende omstandigheden, die de P.-G. bevestiging van het vonnis deden eisohen. Maandag a.s. zal het Hof vonnis wijzen. VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER Ontkennen hielp niet meer. M. J. Warmerdam, A. P. Th. Siemerink en A. G. Geerlings allen uitNoordwij- kerhout moesten voor den economi- sdhen rechter verschijnen verdacht van het pions, officieele bezoeken aan Rome, uit stapjes, bals en boottochten en in het mid delpunt van dat alles steeds maar weer „Ach, nee, weet u daar dan nog niets van?" Ons verloofd paar! Marga en dr. Prins, ja, we zijn toch zoo gelukkig!" En na haar terugkeer had mevrouw Het ty de aanschaffing van een uitzet, het zoe ken naar een geschikte woning en het sa menstellen van de lijst der bruiloftsgasten voor haar rekening genomen. „Wat zeg je, ik zou daar de schuld van zijn? En een ijskoude berekening noem je het, dat ik je een man bezorgd heb als Her- bert Prins, een man, die niet alleen onze bekwaamste chef chemicus is, maar boven dien een zeer beschaafd, charmant en vriendelijk mensch? Hij had het voorko men en jij had het geld." „Er schijnen ook nog menschen te be staan", antwoordt Marga, nu weer kalm en met koelen spot, „die een huwelijk vol gens andere gezichtspunten wenschen in te gaan. Helaas behoor ik daar ook toe „M'n beste Marga, ik weet waarachtig niet, wat je nu eigenlijk wilt! Laten we nu toch eens even openhartig met elkaar pra ten. Je behoeft jezelf toch maar in den Spie gel te bekijken. Wat dien bril betreft, daar kan je overigens gerust buiten zou je MELDT U AAN Bij HET GEWESTELIJKE ARBEIDSBUREAU clandestien slachten van vijf varkens. Men had vijf reusels gevonden en daaruit de conclusie getrokken, dat er dus minstens vijf varkens geslacht moesten zijn. Bij de politie hadden zij bekend zichaan slach ten te hebben schuldig gemaakt, maar ter zitting ontkenden allen pertinent. Zij had den, toen zij gearresteerd werden, alles on der pressie bekend om maar weer zoo spoe dig mogelijk vry te komen. De officier hield hen aan hun in eerste instantie afge legde bekentenis en eischte tegen elk ze ven maanden gevangenisstraf. De econo mische rechter legde deze straf op en be val tevens hun onmiddellijke gevangen neming. HAAGSCH GERECHTSHOF. HJj wist vijftig autobanden te koop. A. de K. uit Voorburg was bij van P. te Leidschendam gekomen met 'hef. verhaal, dat hij vijftig autobanden te koop wist. Toen van P. daar op in ging had de K. 200 voorsohot gevraagd en gekregen. Later was van P. tot de ontdekking geko men, dat hij beetgenomen was. Wegens oplichting was de K. veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, van welke straf de P.-G. in hooger beroep bevestiging had gevraagd. Het Hof legde eveneens zes maanden gevangenisstraf op. RADIO-PROGRAMMA VtUJDAG 26 JUNI. HILVERSUM L 415,5 IVL 6.45 Gram. en Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuws 8.15 Geestel. liederen 8.30 Ned. compo sities 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gram. 10.00 Omroeporkest 11.00 Voor de kleuters 11.20 Ensemble Joan Lancé 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Melodisten 14.00 Haarl. Orkestver. 16.00 Godsd. lezing 16.20 Pianovoor dracht en gramofoonmuziek 17.15 BNO: Nieuws 17.30 Beroepskeuze voor meis jes 17.45 Zang met piano 18.15 Gram. 18.30 Neerlands stem v. h. Oostfront 18.45 BNO: Nieuws 19.05 Duitsche taal cursus 19.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest 20.15 Vrijdagavondconcert 21.00 Musette-orkest 21.25 Sportpraatje 21.45 BNO: Nieuws 22.00 Gram. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centra les, die over een lijnverbinding' met de Studio beschikken 22.1524.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Gram. 9.05 Amusementsorkest 9.45 Gram. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram. 10.40 Een ooggetuigeverslag uit 1667 van de Tocht naar Chatham, nu 275 jaar geleden 11.00 Viool en piano 11.40 Gram. 12.00 En semble Jonny Ombach 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Productieslag 13.15 Tusschen de bedrijven 15.00 Voor de vrouw 15.45 Amabilé-sextet 16.45 Gram. 17.00 Voor de vrouw 17.15 BNO: Nieuws 17.30 Orkest Malando 18.15 Reportage 18.30 Salonorkest en orgelspel 19.30 BNO: Nieuws 19.40 BNO: Jordaner vertelt over sociale noo- den 19.50 Spiegel v. d. dag 20.00 BNO: Eng. uitz. Voor de Radio-Centra les: Gram. 20.15 Viool, piano en clave- cimbel 21.00 Landmans Lust 21.30 Gram. 21.45 BNO: Nieuws 22.10 Avondwijding 22.1524.00 Zie Hilver sum I. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: 6.45—24.00 Hilversum I. 2e programma: 6.45—22.15 Hilversum II; 22 15—24.00 Duitsch programma. 3e programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. 4e programma: 7.0021.00 Duitsch pro gramma; 21.0022.00 Gramofoonmuziek GRD; 22.00—24.00 Duitsch programma. niet zoo goed willen zijn dat ding af te zet ten? 't Maakt me werkelijk zenuwachtig, zooals je me door die rouwranden aan- Marga schudt het hoofd en lacht flauw tjes. De aanschaffing van dien bril het gebeurde ln Rome tusschen twee „zeer be langrijke" verlovingsvisites door was het eerste schuchtere protest van haar kant ge weest, het protest, dat zich later tot het te voren geneomde „schandaal" had ontwik keld. „Dus je doet 't niet best. In ieder ge val weet ik me vrij jou. Ik heb lag. Maar een zoo ten hemelschreiende on dankbaarheid van jouw kant had ik toch werkelijk niet verwacht." „Ja, Hetty, met een ongetrouwde schoon zuster onder één dak te moeten wonen, is nu eenmaal niet meer of minder dan een kruis". Mevrouw Hetty Faust acht het verstan diger deze opmerking te negeeren. I Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2