ft DINSDAG 16 JUNI 1942 DE LEIDSCHE COURANT 2 Red. Buitenlui M. Zonderop. Red. Letteren i Pr. Schneiders. Leiden Abonnementsprijs voor Leiden 20 cent per week, f 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week, ƒ2.73 per kwartaal. Franco per post ƒ3.10 per kwartaal. Losse nummers 6 cent. Advertentiën 115 m.M. f 2.30. elke m.M. meer 15 cent. Ingezonden mede- deelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden: Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen ƒ0.60 per plaatsing, alle andere ƒ0.72 bij voor uitbetaling alléén Woensdag en Zater dag. WEERBERICHT Zon onder 10.03 uur Dinsdagavond. Zon op 5.16 uur Woensdagochtend. Tusschen deze tijden'moet worden ver duisterd. 16 Juni: De maan komt Dinsdagmorgen om 7.51 uur op en gaat Dinsdagavond om 11.36 uur onder. 17 Juni: De maan komt Woensdagmor gen om 8.48 op en gaat Donderdagnacht om 0.10 onder. 18 Juni: De maan komt Donderdagoch tend om 9.49 uur op en gaat Vrijdagnacht om 0,40 uur onder. 19 Juni: De maan komt Vrijdagmorgen om 10.54 uur op en gaat Zaterdagnacht om 1.08 uur onder. 20 Juni: De maan komt Zaterdagmiddag om 12.01 uur op en gaat Zondagnacht om 1.33 uur onder. (Eerste kwartier) 21 Juni: De maan komt Zondagmiddag om 1.09 uur op en gaat Maandagnacht om 1.56 uur onder. 22 Juni: De maan komt Maandagmiddag oom 2.20 uur op en gaat Dinsdagnacht om 2.22 uur onder. Zweminr.: „De Zijl" 17.5 gr. C. VITURIJA^K Een volk wordt geboren op het landen sterft uit in de steden. Het hoerendom is de eeuwige bloedbron van ons volk. De boer bewerkt onzen bodem en zorgt voor onze voedselvoorziening. Door den boer z^ijn wij verbonden met ons bloed Strijdt mede voor bloed en bodem. Treedt in de rijen der Ncderlandsche SS HAAGSCHE POLITIERECHTER. Onvoordeelige gast. C. H. uit Leiden had bij een kennis in Den Haag een visite gemaakt. Het was blijkbaar dusdanig giezellig geweest, dat H. niet tijdig meer in Leiden kon komen en dots bleef logeeren. Toen hij den ande ren ochtend vertrokken was, kwam zijn gastheer tot de ontdekking, dat zijn porte feuille, inhoudende 23, mede vertrokken was. Het geld was later teruggegeven. Eisdh 25 subs. 25 dagen. Uitspraak 20 sulbs. 20 dagen. Mantelcostuum. Neeltje P. uit N o o r d w ij k was op 20 Maart in Den Haag boodschappen gaan doen en had toen bij C. en A. een mantel costuum weggenomen en in haar tasöh ge stopt. Eisch en uitspraak werden, omdat het de eerste maal betrof, een geldboete van 30 subs. 30 dagen. Kinderjurken en de verschooning. Mej. K. uit L e i d e n had uit een win kel twee kinderjurken weggenomen, voor welk feit zij veroordeeld werd tot een geld boete van 25 subs. 25 dagen. Mej. D. teLeiden moest uit en had geen ondergoed om zich te verschoonen. Toen had zij van haar patrones maar wat ondergoed gepikt, zooiets van elk vijf stuks, hetgeen de officier erg overdreven vond, alsook dat smoesje van zich moeten verschoonen. De eisch werd 14 dagen ge vangenisstraf. De Politierechter wilde 'eerst een rapport over verdachte hebben alvorens haar te veroordeelen. GEMENGDE BERICHTEN ONDER AUTO GERAAKT EN GEDOOD. Bij het achteruitrijden van de met bus sen melk geladen vrachtauto van A. Ab- bing te Noordlaren, geraakte zijn 3-jarig dochtertje onder de wielen. Eenige oogen- blikken na het ongeval overleed het meisje. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag is het tweejarig dochtertje van de familie P. Goes te Haren, dicht bij de ouderlijke woning tijdens het spelen in den vijver geraakt en verdronken. ONTVLUCHT UIT VEENHUIZEN. De politie te Haren heeft in de bosschen van Noordlaren aangehouden G. N. en P. J. D.j beiden ontvlucht uit de rijkswerkin richting te Veenhuizen. Na hun vlucht heb ben ze zich nog aan verschillende diefstal len schuldig gemaakt. Zij zijn op transport naar Veenhuizen gesteld. DE MAN. DIE UIT HET RAAM SPRONG, GEGREPEN. De 35-jarige Amsterdammer J. A. L., die "Woensdag j 1. uit een raam van het ge rechtsgebouw sprong en zich zoodoende aan zijn voorloopige hechtenis wist te ont trekken, is Zondagavond na een spannende jacht door de politie gegrepen, meldt de „Tel." Een nachtwaker w-rrd Zondagavond door een burger gewaarschuwd, dat de vluchte ling zich voor een perceel in de Van Beu- r.ingensiraat bevonu. De nachtwaker waar schuwde op zijn beurf onmiddellijk de po litie en in gezelschan van twee agenten toog hij naar ie aangegeven straat, waar L. in derdaad mei c-en fiets aan de hand, met iemand stond ie praten. Niet zoodra had L. de agei/en in hel oag gekregen, of hij sprong op zijn fiets en reed snel weg. Een der agenten losie emige schoten, doen de vluchteling stoorde zich daar niet aan en reed in pijlsnelle vaart door. De nachtwa ker gaf dadeiijk zijn fiets aan een der agen ten, die nu, met de revolver in de hand, een achtervolging begon, terwijl de andere agent en de nachtwaker verder te voet ach ter den vluchteling aanrenden. L. reed kris en kras door verschillende straten. Hoewel hij aanvankelijk een voor sprong had gekregen, wist de politieman hem in te halen. Nog eenige keeren loste de agent schoten op den vluchteling, maar deze bleef doorrijden. Eerst op de De Wit- tenkade, bij de Tweede Nassaustraat kon de agent den man grijpen. Hij was toen zoo vermoeid, dat hij aanvankelijk geen woord kon uitbrengen. De agent bracht L. over naar 't posthuis Haarlemmerpl. waar hij, ook toen hij weer eenigszins op verhaal was ge komen, geen woord wenschte te zeggen. Op de vraag hoe zijn naam was, deed hij alsof hij doofstom was. Men sloot hem voorloopig op. Na een half uur tikte L. op het luikje van zijn cel en deelde mede. da' hij de ont vluchte L. was. LAND- EN TUIGBOUW HOOIEN. De tijd van maaien voor hooi is aange broken en toch ziet men.nog betrekkelijk weinig bedrijven, waar met het maaien is begonnen. Het gras is inderdaad slecht ge groeid en velen willen nog een poosje wachten in die veronderstelling, dat het on dergras zich nog in belangrijke mate zal ontwikkelen, waardoor de opbrengst goed kan worden. Men moet goed begrijpen, dat men daarbij dus in hoofdzaak op de hoe veelheid let en minder op de kwaliteit. Het gewas moet Jan immers vrij lang staan en het. eerste ontwikkelde gras is in een ver gevorderd groeistadium gekomen. De kwa liteit kan daarvan niet meer best zijn. Hierbij komen nog enkele andere bezwa ren. Verschillende onkruiden, die door de minder gunstige winters en matige bemes tingen toch al veel kans kregen zich uit te breiden, hebben nu gelegenheid om zaad te vormen. Bij laat maaien wordt de zode vaak hol en de onkruidzaden kunnen ge makkelijk aanslaan. De grasplant, die in een vergevorderd stadium wordt gemaaid, loopt moeilijk weer uit en wat men in op brengst door laat maaien aan de eene kant wint, verliest- men gedeeltelijk door het moeilijker uitloopen aan de andere zijde door een geringere groen opbrengst. Het laat zich eenigszins begrijpen, dat vele veehouders zich er toe laten verlei den om vooral naar de opbrengst te kijken nu het aankoopen van voeder slechts in beperkte mate en tegen hooge prijzen mo gelijk is. Men wil voldoende buikvulling hebben, maar men moet wel beseffen, dat het om de voederwaarde gaat. Wanneer we door laat maaien eens zooveel hooi van minder goede kwaliteit zouden kunnen winnen, dat we aan een drachtige droog staande koe 12 kg. per dag konden geven, welke hoeveelheid veel dieren niet of zeer moeilijk kunnen verwerken, dan geven we het dier daarmee nog niet voldoende voed sel, zelfs niet met 15 kg. Maar hebben we vroeger gemaaid en hooi van gemiddelde kwaliteit gewonnen, dan kunnen we met 10 kg. ongeveer evenveel voederwaarde ge ven als in het eerste geval met 12 kg. De dieren kifnnen bovendien van dit betere hooi gemakkelijker 12 kg. verwerken dan van de minder goede kwaliteit. Het is daar om onjuist om alleen naar de hoeveelheid te zien, de kwaliteit moet wel terdege mee in aanmerking worden genomen. Dit geldt te meer, naarmate men dieren heeft, die meer melk geven. Het spreekt wel vanzelf, dat we de kwa liteit niet geheel in onze hand hebben. Als we na het maaien een ongunstige weerpe- riode krijgen, dan is het niet zoo gemakke lijk of bijna onmogelijk om redelijk goed hooi te winnen. Hebben we laat gemaaid, dan is echter de kans zeker verkeken. Bovendien kunnen we door de wijze van winnen er veel aan doen of bij minder gunstig weer de kwaliteit nog redelijk goed zal blijven. Het eenvoudigste is wel het ge bruik van ruiters als men daarover kan be schikken. Het winddroge gras zal op rui ters gezet weinig hinder ondervinden. Men moet dan beginnen met het eerst gras te leggen op de midden van de dwarsstok- ken en niet op de hoeken, zooals veel ge daan wordt. Doet men dit laatste, dan gaat het gewas betrekkelijk gauw schimmelen bij ongunstige weersgesteldheid. Ook laadt men vaak te veel op de ruiters of men bouwt ze onder te breed, waardoor ze in regenen. Ruitenen vraagt bij gunstig weer wat meer werk, maar men kan ook beter doorwerken, wat bij een tekort aan perso neel en paarden ook zijn be teekenis heeft, en bij slecht weer is men zeker beter af. Heeft men geen ruiters, dan doet men goed kleine oppers te zetten, zoodra het gewas redelijk gedroogd is. Bij aanhoudend slecht weer gaat men ze eens omzetten en als er een dag goed weer komt, dan wor den ze uit elkaar gegooid. In dergelijke op pert j es blijft het product in elk geval aan merkelijk beter als dat het op den grond ligt, al zal het op den langen duur toch nog veel lijden. Bij nachten met sterke dauwvorming is het zelfs bij overigens goed weer beter, dat het bijna droge hooi in op- pertjes staat dan dat. het op het veld ligt. Deze methode vraagt wat meer werk dan men hier op vele bedrijven wil besteden, maar meen ik tooh te moeten aanbevelen. Men krijgt er minder verlies door, wat vooral nu er zoo weinig groeit van groot belang is. De Rijks! andfbouwconsulent, Ir. H. DE GROOT. SPORT WATERPOLO S. Z. C.De Zijl 21. Deze wedstrijd werd te Schiedam in het Sportfondsenbad gespeeld. Van den aanvang af tracht SZC door ver opdringen overwicht uit te oefe nen, doch haar schieten is te slecht om succes te kunnen boeken. Aan de andere zijde kan er door slecht plaatsen van de Leidsche achterhoede ook geen goede aan val opgezet worden. Het is SZC, dat door v. d. Kuil de leiding weet te nemen (01). Nog voor rust echter weet A. H. van Eg- mond met een doorslagbal gelijk te maken. Ni-, de rust een gelijk opgaand spel. Wan neer J. Blansjaar ethter zijn tegenspeler vrij laat liggen, weet v. d. Meer van groo- ter, afstand te doelpunten (21). De Zijl zet nu alles op den aanval en oefent dan een zeer «sterk overwicht uit. Wij denken reeds dat H. Blansjaar den gelijkmaker zal scoren, doch zijn schot komt tegen den onderkant der lat en de bal blijft juist op de doellijn liggen. Een gelijk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven. Wedstrijden A. Z. C. Voor Woensdag avond zijn de volgende wedstrijden vast gesteld: Dames: AZCBodegraven en Hee- ren: A7C IIBodegraven I. BILJARTEN Biljartclub T. E. P. Het programma van deze week is a!s volgt: A.s. Donder dag 18 Juni: le kl.: Ph. SmitsJ. Soupart; A ScheffersN. Overdijlc. 2e klasse: Th. ReizevoortB Smits; H. v. d VeerS. Tuithof. 3e klasse: Lieshout SchoonA. Rimijn I de Kier; Biegstraten Rodenburg A. Meerbeek W. Berbee; Burghouwt BarneveldW. Meerbeek Romijn 3; Steen Romijn 2A. Meerbeek W, Berbee: Bieg straten RodenburgSteen Romijn 2. Het programma voor de Districtscompe- litie is: A.s. Donderdag 18 Juni: TVB I TEP I 8 uur; Zaterdag 20 Juni. Noordwijk TEP I. 7 uur; Zondag 21 Juni: TEP 2— Noordwijk 2. 12.30 uur. Het vertrek voor de wedstrijden is als volgt: A.s. Donderdag precies 7.45 uur van af halte Stadhuis; A.s. Zaterdag precies 6.30 uur vanaf Station. NIEUWE UITGAVEN Een bosje tarwehalmen. Door Heinrich Zillich. Uitg. Zuid-Holl. Uitgevers Mij. Ondanks den druk van den huidigen oorlog is de herinnering aan den vorigen wereldkrijg nog niet vervaagd. Een tipje van den sluier, die over dit tragisch we reldgebeuren hangt, wordt opgelicht door Heinrich Zillich, die in een boeienden ro man een beeld geeft van den grooten strijd, die de Roemeensche Volksduitschers om hun bestaan hebben gestreden. Zelf Roe meen van geboorte, heeft Zillich dezen strijd van dichtbij meegeleefd en daarom is het niet te verwonderen, dat hij deze geschiedenis zoo diep menschelijk in beeld heeft gebracht. Nog levendiger wordt deze roman doordat Zillich de historie heeft weten doen samengaan met de werkelijk heid van het oogenblik. De band daartoe wordt gevormd door een bosje tarwehal men, die op den 8sten October 1916 de 2e luitenant Dieter von Welch in zijn hand had, toen hij sneuvelde in den slag bij Kroonstadt. Deze tarwe-aren groeiden la ter op zijn graf en twintig jaar lang wer den de echtgenoote van den gesneuvelde tarwehalmen toegezonden totdat zij einde lijk met haar twee dochters het graf ging opzoeken. Zillich wist dit tweevoudig gegeven op spannende wijze uit te spinnen tot een aangrijpenden roman. Het lederen masker. Door Jean de la Varende. Uitg. Zuid-Holl. Uitgevers Mij. Baronesse J. de VilleneuveAllix gaf een vertaling van Jean de la Varende's boek „Het Lederen Masker", een schelmen roman, die er wezen mag. Jean de la Varende schetst hier op frap pante wijze het beeld van Roger de Tain- chebray, een zonderlingen man met een verminkt gelaat, dat hij angstvallig ver borg achter een lederen masker. Ondanks zijn verminking was Roger de Tainche- bray een Don Juan, die Normandië onvei lig en desondanks zichzelf geliefd maakte door zijn hartstochtelijke liefde voor het schoone geslacht. Deze man zonder gezicht, een gevolg van den oorlog, welke Napoleon voerde, heerschte in zijn omgeving als een koning. Zeer raak is het beeld, dat de schrijver van dezen eertijds schoonen jongeling geeft, die zelfs na zijn mismaking de be wondering bleef opeischen van heel zijn omgeving, gevolg van zijn ongekenden moed. zijn krachtdadigen geest. Velen zullen dezen heroischen roman met smaak lezen. M. Zonderop. VER. STATEN HEBBEN TEKORT AAN LANDARBEIDERS EN LANDBOUW MACHINES. Uit New York wondt gemeld, dat de Ver- eenigdie Staten opnieuw te kampen hebben met een tekort aan landarbeiders, zoowel als aan landbouwmachines. Door de uit breiding van de oorlogsindustrie is de land vlucht in de Vereenigde Staten weder toe genomen, temeer waar de kosten van le vensonderhoud te plattelande sterk geste gen zijn. De regeering te Washington heeft thans met Canada een regeling getroffen ten aanzien van het uitzenden van Canadee- sche landarbeiders naar de landbouwcen tra der Vereenigde Staten, alsmede van het uitvoeren van landbouwmachines naar de Vereenigde Staten. Het staat intusschen te bezien in hoeverre de Canadeesche land arbeiders zich bereid zullen toonen in de Vereenigde Staten landarbeid te verrich ten, aangezien ook hier zich de landvlucht doet kenmerken dioor een versterkte op name van ari>eiders van het platteland in de fabrieken der Canadeesche industrie. Het voorlichtingsbureau van den voe dingsraad schrijft: Na de jongste vermindering van het bo- terrantsoen komt het er op neer, dat men 25 gr. boter per dag kan gebruiken. Deze portie zal verdeeld moeten worden over den warmen en den broodmaaltijd. Veel zorgen over de verdeeling van het boter- rantsoen behoeft men zich niet te maken. Dat kan ieder doen, zooals hij wil. Het is niet zoo eenvoudig met weinig boter een groote hoeveelheid smakende jus te be reiden. Het beste kan men een saus maken met wat gebruinde bloem en daar ter af wisseling eens wat peterselie, uien, mos terd, paprika of tomaten aan toevoegen. Staat het rantsoen het niet toe. iederen dag bloem te gebruiken, dan kan men wat groentewater, waarin een jusblokje is opge lost, en waaraan een klontje boter is toe gevoegd, uitstekend een sausje bereiden. Omdat aardappelen in de schil goed sma ken met een klontje boter, maakt men in menig huishoudden een schaaltje klaar, waarop voor ieder een plakje boter ligt. Men geniet zoodoende meer van de boter, dan wanneer men er een waterige jus van maakt. Wat de boter voor de boterham be treft, naarmate de zomer in aantocht is, is het gemakkelijk producten te vinden waar mede men de boterham kan beleggen, zon der dat zij met boter gesmeerd behoeft te worden. Plakjes komkommer, tomaat, ra dijs, sterrekers en geraspte wortel nemen daaronder de eerste plaats in, maar ook alerlei slaatjes en mengseltjes, waarin een sausrest of een koude aardappelmassa ko men in aanmerking. Een zeer smakelijk smeersel kan men ook maken van een restje koude aardappelen, waarvan u het recept hieronder aantreft. Een ieder, die eens een boterham met dit smeersel ge proefd heeft, maakt het veel malen na. Bruine saus in plaats van jus. Vier afgestreken eetlepels bloem, twee afgestreken eetlepels boter, halve liter wa ter, zout. In een gietijzeren pannetje de boter smelten. De bloem toevoegen en deze onder goed roeren bruin laten worden. Het water er bij schenken, de saus nog even doorkoken en met zout, desgewenscht wat aroma, op smaak afmaken. Dit grondrecept kan naar smaak gewijzigd worden door toevoeging van een uitje, dat in de boter gefruit is, een tomaat, laurierblad, peter selie, bouillonblokjes. De kleur van de saus kan verbeterd worden door toevoeging van taptemelkpoeder of een product met tapte- melkpoeder als hoofdbestanddeel b.v. kunsteiwit. Dit poeder wordt met de bloem aan de boter toegevoegd en bruin gebak ken. Paprikasaus. Halve liter water, twee lepels tomatenpu ree of een paar tomaten, een ui, een lepel paprikapoeder, boter, aardappelmeel, bloem of aardappel, zout. Het fijn gesneden uitje en de paprikapoeder licht bakken in wat boter. De tomatenpuree en het vocht toe voegen. De saus door laten koken, binden met aangemengd aardappelmeel, bloem of geraspte aardappel en op smaak afmaken met zout en aroma. Naar verkiezing wat fijn gehakte peterselie toevoegen. £ituïgie. RADIO-PROGRAMMA .VOENSDAG 17 JUNI. HILVERSUM I. 415.5 M 6.45 Gram. en Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuws 8.15 Utr. Sted. Orchest 9.15 Voor de huisvrouw 9.30 Gram. 10.00 Duitsche Volkszangvereeniging in Weenen 11.00 Voor de kleuters 11.20 Orkest 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws 13.15 Nederl. Phanoduo 14.00 Melodisten 15.00 Voor de vrouw 15.20 Zang met piano 16.00 Godsd. lezing 16.20 Voor de jeugd 17.00 orkest 17.15 BNO: Nieuws 17.30 <Nat. Jeugdstorm-kwartier 17.45 Gram. 18.00 Ned. Volksklanken 18.45 BNO: Nieuws 19.05 Liedje van verlangen 19.15 Gamba en clavecimbel 19.50 Gram. 20.15 „Van Liszt tot Liszt" 20.35 Omroep-Opera-Orkest 21.45 BNO: Nieuws. (Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken) 22.15—24.00 Gram. HILVERSUM n, 301.5 M. 6.45—8.15 ZieHilversum I. (7.307.40 Boksles) 8.15 Gram. 9.15 Kinderk. 9.45 Gram. (10.00 Morgenwijding) 10.40 Voordracht 11.00 Viool en piano 12.00 Orkest 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Od bezoek bij een Frieschen boer 13.15 Orkest 14.15 Uit Neerlands Gouwen 14.30 Volkslie- derenconcert 15.45 „Frans Léhar-Pro- gramma"' 17.00 Voor de jeugd 17.15 BNO: fïïeuws 17.30 Orkest 18.00 Amusementsorkest. (Als intermezzo: Groe ten van het Oostfront) -19.00 Praatvaars II 19.15 Pianosoli 19.30 BNO: Nieuws en Brab. praatje 19.50 Spiegel v. d. dag 20.00 Gevar. programma 20.45 Gram. 21.00 De Familie de Boer 21.15 Dans- orkest 2145 BNO: Nieuws en Pol. praatje 22.10 Avondwijding 22.15 24.00 Zie Hilversum I.' GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF, le programma: 6.4524.00 Hilversum I. 2e programma 6.4522.15 Hilversum H; 22.15—24.00 Duitsch programma. 3e en 4e programma: 7.0024.00 Duitsch programma. STADSNIEUWS te\ï S/&3 30 Pas dan dubbel op, want daar valt het vuur al heel makke lijk uit. Eén vonk en 't bosch staat in vuur en vlam!! NEOUL TOEiUSTENBONO (ANWB) ,-s /NB' EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS". De examens afgenomen door de Onder wijs Centrale van den Christelijken Mid denstandsbond zijn gisteren alhier aange vangen. Geëxamineerd werden 89 candidaten. Niet opgekomen 1 candidaat. Geslaagd zijn: de heeren A. v. Aalst, G. W. Abbink te Lisse, S. L. W. J. Adema Oudewetering, C. Ahles te Nieuwkoop, P. Akerboom te Nieuwveen, F. J. M. van Alphen te Lei derdorp, W. J. H. Aniba, W. M. van Appel te Leiden, P. Baalbergen te Katwijk aan Zee, J. Bader te Ter Aar, J. Bakker te Oegstgeest, C. M. Barning, J. Bavelaar te Leiden, P. van der Bent te Lisse, A. J. van. Berge-Henegouwen, L. A. v. Berge- Henegouwen. A. G. M. Bergers, J. J. Berg huis te Leiden, L. G. Besemer te Ter Aar, mej. W. F. Beugelsdijk te Warmond, de heeren A. Blijleven te Nieuwkoop, J. C. de Bode te Wassenaar, G. Boer te Boskoop, mevr. C. W. de Boer-Houps, de heeren K. de Boer te Leiden, C. Boeyenga, J. W. Boeyenga te Zwammerdam, A. Bonefaas te Katwijk Zee, A. A. Bontje te Ter Aar, N. Boot H. Booy, Th. Booy te Alphen a. d. Rijn, S. M Borgerding te Leiden. C. Bos te Alphen a. d. Rijn, J. B. Bosland te Ter Aar, D. Braam te Leiderdorp, mej. E. v. Brederode te Haarlem, de heeren C. Bree- dijk te Sassenheim, W. Breedijk te Zeven hoven, mej. A. M. A. Bremmer te Leiden, de heeren T. Broer te Waddinxveen, C. Huitenga te Sassenheim, P. J. J. de Bruyn te Leiden, J. H. Buitenhuis te Hazerswou- de, J. Burgerhout te Katwijk aan Zee, J. H. W. J. van Buuren, A. Bijkerk te Leiden, K. van der Bijl te Alphen a. d. Rijn, C. Camfferman te Woubrugge, mej. J. M. J. Casoers te Sassenheim, de heeren A. Clay te Hillegom, J Couvee te Sassenheim, G. Cramer te Alphen a. d. Rijn. H. Dalhuy- sen te Wassenaar, J. Deelstra te Alphen a. d. Rijn, C. Dekker te Warmond. B. J. Die mei te Leiden. W. Doelman te Alphen a. d. Rijn, N. P. Doeswijk te Aalsmeer. A. Dom burg te Bodegraven, T. Domburg te Zwam merdam, P. A. van Dongen, mej. N. Don ker te Leiden, de heeren A. Driebergen te Rijnsburg, A. Duindam te Noordwijk, A. van Duuren te Mijdrecht, J. v. p -i te Noordwijk, N. J. Duynhoven te V, nd. Afgewezen zijn 21 candidaten. Voor het examen van apothekersassisten- te is te Amsterdam geslaagd fnej. W. G. Bos, alhier. gistermorgen te 11.15 uur heeft de 32- jarige L. J. de R., toen hij voor een wijn pakhuis in de Doelensteeg een mand met flesschen aan het ophijschen was, mand met inhoud op zijn lichaam gekregen door dat het touw brak. De man liep een wond aan het voorhoofd en een diepe snijwond aan den linkerbovenarm op. Hij werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. UIT LEIDEN VERTROKKEN. A. J. Aldenkamp, Oegstgeest, Juffermans straat 29 M. C. van Barneveld, Leimui- den, Heerenweg 350 M. Bonte, Oegst geest, Rijnsburgerstraatweg 40 Wed. A. Oomen geb. van den Brom, Rotterdam, Noordsingel 43 G. M. Buikstra geb. de Bruyn, Oegstgeest, Deutzstraat 5 M. A. de Jong geb. Bus, Alkemade, Veerstraat 41 W, N. van Deursen en farm, Rotterdam, Vier Ambachtstraat 53B A. Dorgelo, Baarn, Amsterdamsohestraatweg 17 J. M. Drechsler, Den Helder, J. Blankenstr. 6 A. van der Endt, Amersfoort, Utr.weg 253 J. S. Favier, Oss, de Ridderstr. 52 D. M. F. de Graaf, Hoorn, Koepoortweg 35 L. van der Heiden, Oegstgeest, Laan van Alkemade 62 Wed. J. A. van Rij geb. Hellendoorn. Rotterdam. Provenierssingel 75b C. C. de Hertogh, Harenkarspel, Srhagerwaard C 33 R C. Houweling, Katwijk, Driepasserweg 38 G. Kleine, Groningen, Akkerstraat 18a W. A. de Klerk, Boxtel, N. Kerkstraat 58 C. A. Koolloos, De Bilt (U.), Gezichtslaan 170 L. Limburg, Bloemendaal, Rustenbu- gherweg 9 E. J. M. Meershoek, Leimui- den, Heerenweg 350 C. J. Meiman, Kat, wijk, Wassenaarscheweg lc H. Nieuw- land, Haarlemmermeer, Kruisstr. 949 G. R. Noort, 's-Gravenhage, Paramaribo- straat 147 A. Oomen en farm, Rotterdam, Weizichtstraat 22 E. C. Reiman. Maar tensdijk (U.) Vijverlaan 26 W. Reijne- ker, Alphen aan den Rijn, Aarkade 77 A. de Ronde, Assen, Dr. Nassaulaan 7 H. Schouten en fam., 's-Gravenhage, Bali- straat 18 E. Sieders, Oegstgeest, Broek- weg 3 A. van der Spek, 's-Gravenhage, Pippilingstraat 34a C. van der Star en fam., 's-Gravenhage, Ahornstr. 59 A. M. van Twisk, Epe, Stationstr. C 135 C. G. J. van der Poel geb. Versteeg, Oegstgeest, Kaarl. trekvaart 16 H. G. Wassenburg, Katwijk, Zeeweg 25 T. Wasserval, Was senaar. Wittenburgerweg 170 J. Verhoogt geb, Wassink, 's-Gravenhage, Scholstraat 18c C. F. Winkel. Delft, Koornmarkt 10. IN LEIDEN GEVESTIGD. G. C. van Akkeren, hulp i. d. huish., de Sitterln. 117 M. J. van Alphen, Ooster- kerkstr. 16 T. C. S. van Amsterdam, dienstbode, Stationsweg 37 R. Becht, ambt. Staatsboschbeh., Zoeterw.singel 76 W. F- de Fouw, techn. beambt., Fagelstr. 53 H. Geerts, dienstbode, v. d. Waalstr. 22 E. Gieske, Mauritsstr. 97 A. Grif fioen, dienstbode, Maredijk 187a T. Ha- vinga, dienstbode, Boerhaavelaan 32 H. W. Hoijtink en fam., constructeur. Witte Singel 80 H. F. Jansen, venter in riet werk, Pietersk.choorsteeg 24 A. E. Knoll geb. Kleistra en fam., Breestr. 89a C. M. de Sitter geb. Koomans, Fruinlaan 18 H. van der Laan, dienstbode, H. Rijndijk 19 P. G. C. van der Laken, electro- monteur, Oude Heerengr. 12 T. B. Liem, J. v. Goyenkade 11 C. A. Molenaar, Lijsterstr. 8 J. Noort. dienstbode, Ka- naalstr. 1 M. Bleijs geb. Penseel, R. en Schiekade 28 G. Fokker geb. Reineker, Witte Singel 88 A. Reijngoud, tijd. ambt. rijksbur. non-ferro metalen, Knep- pelhoutstr. 27 D. Roodenburg Vermaat, H. de Grootstr. 15 H. Rijpstra, radio technicus, Waterstg. 4 J. M. Overmeer geb. Schouten, Steenschuur 11 A. M. van Heeringen geb. Veldhoen, H. Mosch- weg 80 J. J. Voogdt, mach.-bankwerker, Levendaal 96a Wed. J. Roorda geb. de Waaij, v. d. Sande Bakhuyzenln. 12 G. P. E. Weijer, Cobetstr. 73 J. M. J. Witte en fam., kamerverhuurder, Witte Singel 80 A. A. Zorab. Pieterskerkstr. 1?

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2