DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DUITSCHLAND fMomentje V.J MAANDAG 8 JUNI 1942 33ste Jaargang No. 10270 S)e CctcbcHcSou^mit C. M. van Hamersveld, Directeur. Th. Wilmer, Hoofdredacteur. Bureaux: Papengracht 32 - Giro 103003 Telefoon: Redactie 20015, Administr. 20935 V Dc grondwet Het is onchristelijk, onzen evenmensoh, onzen naaste te haten. Haat is niet: afschuw van het kwaad. Het kwaad móeten wij haten en bestrijden. En, als bij de bestrijding van het kwaad, door de daartoe geroepenen, onafwend baar leed moet worden berokkend aan per sonen, dan kan dat natuurlijk niet worden beschouwd als een uiting van haat tegen die personen. Ook Christus deed den koop lieden, die Hij uit den tempel dreef, leed. Maar van den anderen kant zou het hui chelarij van ons zijn, als wij onder het mom van de bestrijding van het kwaad bedoel den personen te treffen, haat tegen personen te laten botvieren; en zou het eveneens huichelarij zijn, als wij, optre dend als bestrijders van het kwaad, perso nen ernstiger zouden treffen, dan voor die bestrijding noodzakelijk is. Het is onchristelijk, onzen evenmenseh, onzen naasten te haten I>e grondwet van het ohristen-zijn is: de liefde! Gisteren is onder de H. Mis in onze ker ken weer voorgelezen een gedeelte uit den eersten Brief van den Apostel Johannes; „Wij weten, dat wij uit den dood tot het leven zijn overgegaan, omdat wij de broe ders beminnen; die niet bemint blijft in den dood. Wie zijn broeder haat is een moordenaar; en gij weet, dat geen moor denaar het eeuwig Leven behoudt. Hieraan erkennen we de liefde: Hij heeft zijn leven gegeven voor ons; ook wij moeten ons le ven geven voor onze broeders. Wie dan de goederen der wereld bezit en zijn broeder in nood ziet, maar zijn hart voor hem sluit, hoe blijft dan in hem de liefde tot God? Kinderkens, laat ons niet liefhebben met mond of met tong, maar met daad en in waarheid" (I 3 14-18). Enkele regels vóór het hier geciteerde schrijft Johannes: „Hieraan zijn die kinderen des licht en de kinderen der duisternis te herkennen: wie de gerechtigheid niet beoefent is niet uit God. Evenmin hij, die zijn broeder niet lief heeft. Want dit is de boodschap, die gij van den aanvang af hebt gehoord, dat wij elkander moeten beminnen" (I 3 10-11). Actueele woorden, om te overdenken. Ook tot de christenen van dezen tijd zijn deze woorden gericht; ook voor de practijk van óns dagelijksdh denken ep doen is de liefde tot grondwet gegeven STAATSBEGRAFENIS VOOR HEYDRICH De Führer heeft gelast, dat voor den plaatsvervangenden rijksprotector SS. Obergruppenführer en generaal der politie Reinhard Heydrich een staatsbegrafenis zal worden gehouden, die in Berlijn zal plaats hebben. Op de binnenplaats van het Hradschin is gisteravond de rouwplechtigheid gehou den voor den vermoorden plaatsvervangen den Reichsprotektor Heydrich. Behalve de naaste familieleden woonden Reichsführer SS. Himmler en de president dr. Hacha, met de regeering benevens een onafzien baar aantal genoodigden de plechtigheid bij. Bij de baar, die omgeven was van kran sen en bloemen, sprak SS. Obergruppen führer en kolonel-generaal Daleuge harte lijke herdenkingswoorden, waarin hij de verdiensten van den overledene voor volk en staat memoreerde. Na het weerklinken der volksliederen werd de kist door de straten der stad naar het hoofdstation overgebracht, vanwaar zij naar Berlijn wordt getransporteerd. HONGAARSCHE PREMIER BIJ DEN FÜHRER. De Hongaarsche minister-president en minister van buitenlandsche zaken, Kal- lay, heeft Zaterdag 6 Juni een bezoek ge bracht aan den Führer in diens hoofd kwartier. Kallay was vergezeld van gene- raal-majoor Vörös, legatieraad Szent Mi- klósy, legatieraad Szeegedy Macsak en den gezantschapsattaché Christoph Kallay. De Hongaarsche gezant te Berlijn, Sztojay en de Duitsche gezant te Boedapest, von Ja- gow, nemen eveneens aan de reis deel. ZWARE ONTPLOFFING IN LONDEN. Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, is Zaterdagavond in Londen een zware ont ploffing ontstaan in de nabijheid van Ele phant Castle. Verscheidene huizen werden zwaar beschadigd en tal van straten in de onmiddellijke omgeving moesten worden afgezet. Vele gezinnen werden dakloos. Minstens elf personen zouden om het leven gekomen zijn en men vreest, dat zich onder het puin nog een aantal kleine kin deren bevindt. Over de oorzaak van de explosie deelt de Engelsche nieuwsdienst niets mede. Naar de Britsche berichtendienst nader meldt, moet gevreesd worden, dat het aan tal dooden en gewonden tengevolge van de ontploffing in Elephant Castle 28 zal bedragen. Tijdens de opruinmingswerk- zaamheden heeft men nog de lijken van zes kleine kinderen gevonden. STRIJDT VOOR EUROPA Zware verliezen voor de Sovjet-strijdkrachten Het Duitsche weermachtsbericht van 6 Juni luidt: Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Aan het omsingelingsfront van Sebastopol zijn de vijandelijke versterkingen met krachtig vuur' van de zwaarste artillerie en geconcentreerde luchtaanvallen bestre den. In den Zuidelijken sector van het Oos telijke front hebben Duitsche en Hongaar sche troepen afzonderlijke vijandelijke aanvallen met bloedige verliezen voor den tegenstander afgeslagen. In den Centralen en Noordelijken front sector werden verscheidene in het gebied achter het front ingesloten groepn van den vijand verder opeengedrongen en talrijke plaatsen ingenomen. Aan het front van de Wolchof zijn sterke vijandelijke aanvallen in zware gevechten en in samenwerking met formatis duikbommenwerpers afge weerd. De tegenstander leed zeer zware, bloedige verliezen en verloor 22 tanks. In de Finsche Golf heeft artillerie der Marine een Sovjet-duikboot met verschei dene treffers vernietigd. De ondergang var» ae duikboot kan aangenomen worden. In Noord-Afrika hebben Duitsch-Italiaan- sche troepen sterke Britsche aanvallen afgeslagen en zijn zelf tot tegenaanvallen overgegaan. De Britten verloren 36 tanks, talrijke vrachtauto's en verscheidene hon derden gevangenen. Tijdens luchtgevechten werden 14 vijandelijke vliegtuigen neer geschoten In den afgeloopen nacht hebben forma tes gevechtsvliegers het havengebied van Tobroek aangevallen. Zooals in een extra bericht is bekend gemaakt, hebben Duitsche duikbooten aan de Oostkust van Amerika, op de Caribi sche Zee en ten Oosten van de Antillen 19 schepen van den vijand met een gezamen- lijken inhoud van 108.300 brt. tot zinken gebracht. Voor de Vlaamsche kust hebben torpe dobooten in een artilleriegevecht twee Britsche snelle kanonneerbooten tot zin ken gebracht. Bij aanvallen van Britsche luchtstrijd krachten op de kust van de bezette ge westelijke gebieden zijn gisteren 22 vijan delijke vliegtuigen neergeschoten. Britsche oommenwerpers hebben in den nacht van 5 op 6 Juni verscheidene plaatsen in West- Duitschland aangevallen. In eenige steden van het industriegebied ontstond brand schade. Nachtjagers en afweergeschut scho ten 13 der aanvallende bommenwerpers neer. Bij de successen van Duitsche duikboo ten in de Amerikaansche wateren heeft de duikboot van den corvettenkapitein Har- tenstein zich bijzonder onderscheiden. Duitsche successen in Lybië Het Duitsche weermachtsbericht van 7 Juni luidt: Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: In den Zuidelijken sector van het Ooste lijke front sloegen Duitsche bergtroepen en Hongaarsche afdeelingen enkele aanvallen van den vijand af. In den Centralen en Noordelijken frontsector werd de ring om de in het achterwaartsche frontgebied in gesloten groepen van den vijand door een geconcentreerden aanval nauwer aange- haa'd. Vijandelijke tegenaanvallen werden jn hardnekkige gevechten bloedig afge slagen. Aan het Woltsjof-front herhaalde Ue vijand op verscheidene plaatsen zijn he vige aanvallen. Zij mislukten echter dank zij den waakzamen afweer, die gesteund v. erd door formaties duikbommenwerpers. De vijand leed daarbij zware verliezen en verloor weer 18 pantserwagens. In Noord-Afrika leverde de tegenaanval der Duitsche en Italiaansche pantsergroe- pen, gesteund door sterke luchtctrijdkrach- ten, groote successen op. De vijand werd verslagen en in gedeelten omsingeld en in de pan gehakt. De vijand verloor weer 30 pantserwagens. Talrijke stukken geschut en voertuigen behoorden tot de buit. Er werden ruim 4000 gevangenen gemaakt. Daarmede bedragen de verliezen van de Britsche strijdkrachten sinds het begin van c'en strijd in de Marmarische woestijn op 28 Mei: ruim 10.000 gevangenen, 550 pant serwagens, 200 stukken geschut en eenige honderden automobielen. In het gebied van het Kanaal schoten Duitsche jagers gisteren overdag, zonder zelf verlis-'en te lijden, 13 Britsche vlieg tuigen omlaag. Het stadgebied van Canterbury werd m den nacht van 6 ot> 7 Juni opnieuw door formaties gevechtsvliegtuigen met brisant- en brandbommen bestookt. Britsche bommenwerpers vielen in den fgeloopen nacht de stad Emden aan. De burgerbevolking leed verliezen. Talrijke gebouwen, vooral weer in woonwijken, werden verwoest of beschadigd. Zes der aanvallende vliegtuigen werden omlaag geschoten. Kapitein Philiop, Grupoencommandeur in een eskader jachtvliegtuigen, behaalde gis teren aan het Oostelijke front ?ijn 101e tot l03e overwinning in de lucht. Eerste lui tenant Becker behaalde in de afgeloopen racht zijn 20e tot 22e overwinning in de lucht tijdens nachtelijke vluchten. De Oberfeldwebel Teige van een eskader jachtvliegtuigen schoot met zijn gevechts vliegtuig binnen enkele dagen tijds elf vijandelijke vliegtuigen, waarvan negen des nachts omlaag. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. Het 736ste communiqué van het Italiaan sche hoofdkwartier luidt: De operaties van de strijdkrachten der spilmogendheden in de Marmarische woes tijn ontwikkelden zich gunstig. Krachtige vijandelijke afdeelingen, die, gesteund door artillerie en pantserwagens, ons van de bereikte stellingen trachtten te verdrijven, werden in een tegenaaval verslagen. 36 tanks en eenige tientallen auto's werden vernield. Er werden eenige honderden ge vangenen gemaakt. De luchtmacht, hoewel gehinderd door Pet ongunstige weer, ontplooide een doel treffende bedrijvigheid. 14 Britsche vlieg tuigen werden neergeschoten, zes tot lan den gedwongen. Een Britsch vliegtuig v/erd door batterijen in brand geschoten. Drie onzer vliegtuigen zijn niet terugge keerd van de operaties van gisteren en den voorgaanden dag. Een Beaufighter, die over het eiland Lam- pedusa trachtte te vliegen, werd door het afweervuur getroffen en viel in zee, de twee inzittende onderofficieren werden opgepikt en gevangen genomen. Een aanval, in den afgeloopen nacht op Napels en omgeving ondernomen, door ver scheidene golven Engelsche vliegtuigen, veroorzaakte weinig belangrijke schade. Eenige branden werden snel bedwongen er zijn een doode en een gewonde onder de burgerbevolking. Vervolgens werden boven I.ittoria ïichtfakkels uitgeworpen. In zijn weermachtbericht no. 737 maakt Pet Italiaansche opperbevel het volgende bekend: De krachtige tegenaanval van gemoto riseerde en gepantserde strijdkrachten der asm ogendheden heeft nieuwe aanzienlijke successen opgeleverd. De vijand, die het den aftocht genoopt werd, verloor nog 30 pantserwagens, talrijke stukken geschut en liet 4000 gevangenen in onze handen. Het aantal in den loop van den veldslag in de Marmarische woestijn vernielde of buit gemaakte pantserwagens is hiermede sinds gisteren tot meer dan 550 gestegen. Er werden meer dan 200 kanonnen en vele honderden automobielen buitgemaakt. Het aantal gevangenen, onder wie zich tal van hooge officieren bevinden, bereikt de 10.000. Ook gisteren heerschte er levendige ac tiviteit van de Italiaansche en Duitsche vliegers. Steunpunten en kampen in het achterland werden doeltreffend gebombar deerd. Concentraties voertuigen werden aangevallen. Een groot aantal voertuigen geraakte in brand. -Drie Curtiss toestellen werden door onze vliegers in luchtgevech ten neergeschoten. In den loop van dag en nacht onderno men aanvallen van gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers op de militaire in stallaties op Malta, die herhaaldelijk ge troffen werden, kwam het tot talrijke he vige luchtgevechten, waarbij 7 vijandelijke vliegtuigen vernietigd en talrijke door ma chinegeweervuur getroffen werden. Vijf onzer vliegtuigen keerden niet op hun steunpunten terug. Hieronder bevindt zich ook een zee-reddingsvliegtuig, dat ondanks de duidelijk zichtbare roode-kruisteekens, aangevallen en getroffen werd. In het Oostelijke deel van de Middelland- sche Zee brachten onze torpedovliegtuigen niet ver van Haifa een middelgroot tank schip tot zinken. Messina .is in den afgeloopen nacht op nieuw door Britsche vliegtuigen in verschei dene golven aangevallen. Vele woonhui zen werden beschadigd. Eenige branden, die in het bergachtig gebied der provin cie waren uitgebroken, konden terstond ge- b'uscht worden. Onder de burgerbevolking zijn geen slachtoffers te betreuren. Het luchtdoelgeschut heeft 3 vliegtuigen neer gehaald, waarvan er een voor de Golf van Catania, het tweede tusschen Kaap Peloro en Villa San Giovanni en het derde ten Oosten van Augusta in zee stortte. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. In den afgeloopen nacht hebben Britsche bommenwerpers een stad in het Noord- West-Duitsche kustgebied met brisant- en brandbommen aangevallen. Er werd scha de aangericht in civiele eigendommen, v ooi al door het uitbreken van branden in woonwijken. Volgens de voorloopige be- r'eb.ten werden zes der aanvallende machi nes neergeschoten. Duitsche formaties gevechtsvl'egtuigen vielen in den nacht van 6 op 7 Juni een stad in Zuid-Oost-En geland doeltreffend aan, zonder zelf verliezen te lijden. DE AANVAL OP WEST-DUITSCHE GEBIEDEN. Dertien Britsche vliegtuigen worden naar hel Engelsche ministerie van luchtvaart volgens den Britschen nieuwsdienst meldt, vermist van de operatie, die het Engelsche lucht wapen in den racht v-m Vrijdag Zaterdag gericht lieelt tegen West- Duitsche gebieden HET AANTAL SLACHTOFFERS TE KEULEN. Het aantal bij den laatsten Engelschen luchtaanval op Keulen omgekomen bur gers is gestegen tot 305 naar het D. N. B. verneemt. ENGELSCHE MEDEDEELING INZAKE DE BEHANDELING VAN KRIJGS GEVANGENEN. Naar radio Londen heft medegedeeld, heeft het Britsche ministerie an oorlog hei volgende meegedeeld: „Een bevel, zocals door üe Du'lschers is gevonden, is niet door het Britsche minis tère van ooilog gegeven. Indien een subal- STUDIEREIS VAN BELGISCHE STAATS- EN GEMEENTE- AMBTENAREN Op uitnoodiging van den Rijkscommissa ris, rijksminister Seyss-Inquart, vertoef den van 4 tot 7 Juni hooge Belgische staats- en gemeenteambtenaren in Neder land. Zij werden door den commissaris-gene raal voor bestuur en justitie, dr. Wimmer, ontvangen en brachten onder leiding van den Kriegsverwaltungsabteilungschef Froitzheim een bezoek aan de steden 's-Gravenhage, Amsterdam en Rotterdam. Hun reis gold het bestudeeren van de ge- anexeerde gemeenten, de taken en de or ganisatie van de uitbreidingsplannen. Te voren hadden de heeren op een reis van verscheidene dagen de West-Duitsche ste den, Keulen, Essen, Düsseldorf, Bremen en Wesermuende bezocht. tem officier, misschien de commandant van de vierde pantserbrigade een bevel van dezen aard heeft gegeven, dan ver- k'aart het ministerie van oorlog, dat dit Level onmiddellijk ingaar.de ah. niet be staand wordt verklaard De Duitsche ge hangenen »vi rden evenals voorbeen over eenkomstig de Geneefsche conventie be handeld". Als gevolg van deze verkering van het Britsche ministerie vaa ocilog heeft het opperbevel van de Duitsche weermacht alle btvolen vcgeldingsmaati egelen tegen de Britsche ge/angenen in Afrika opgeheven. De in strijd Lybië Volgens de door het opperbevel van de weermacht binnengekomen rapporten heb ben de gevechten op het Afrikaansche oor- logstooneel in de afgeloopen week in on verminderde hevigheid voortgeduurd. Na de succesvolle operaties van de spilmo gendheden bij Agedabia (2227 Januari) hebben deze thans na vier maanden van schijnbare rust weer het initiatief' hervat. De spilmogendheden hebben deze gevechts pauze benut om in vergrooten omvang ver sterkingen en ravitailleering van Italië naar Afrika over te brengen. Dit wórd haar door het voortdurend bestoken van de Britsche vesting Malta en door de suc cesvolle actie van krachtige beschermingen der convooien door de Italiaansche marine, Duitsche duikbooten en bewakingsstrijd krachten en formaties van de Duitseh- Itailaansohe formaties en formaties van de DuitsCh-lItaliaansche luchtmacht mogelijk gemaakt. Sedert 26 Mei staan de Duitsch- Italiaansche formatie in de Marmarische woestijn aangetreden voor den strijd in een jaargetij, waarin men totdusver groote operaties in het Afrikaansche geveohts- gebied voor onmogelijk hield. De door een verhoogde actie van de luchtmacht der spli- mogend'heden gesteunde onderneming heeft zich voor de Duitsch-Italiaansche formaties gunstig ontwikkeld. Talrijke vijandelijke steunpunten werden, veroverd. Bij de verovering van een door de Britten bij Got-el-Oeales in den vorm van een vesting versterkte stelling kon een groot succes behaald worden. Meer dan 3000 ge vangenen, waaronder een admiraal en twee brigade-generaals alsmede talrijk oor logsmateriaal vielen in handen van de troepen der spilmogendheden. Naar de meenig van Italiaansche mili taire kringen komen de door de Britten totdusver geleden verliezen aan pantser wagens ongeveer overeen met de gevechts sterkte van twee pantserbrigades. Intus- schen werden in het verloop van partieele gevechten nieuwe successen behaald. Door de Britten, die alle beschikbare re serves in den strijd wierpen, werden he vige tegenaanvallen ondernomen, die on der zware verliezen ineenstortten. Zoo gaat de strijd in het gebied van Gazala-Acrona- Tobroek en Bir-Hacheim-Bid-el-Gobi-Ela- dem sedert twaalf dagen op en neer. Tot de bijzondere kenteekenen, van deze gevechten behooren de actie van beweeg lijke pantserstrijdkraohten, van gemotori seerde infanterie en pioniers in samen werking met de luchtmacht, het meevoe ren van voldoende leeftocht, open flanken en het onibreken van groote, natuurlijke hindernissen. Ongeacht de verhoogde actie van de Duitsch-Italiaansche luchtmacht boven het Afrikaansche geveóhtsgebied werd Malta door formaties van de luchtmachten der spilmogendheden aangevallen. Pogingen van de vijandelijke luchtmacht om de ac tiviteit van de Duitsch-Italiaansche lucht macht door aanvallen op Pantelleria te beperken, leden onder zware verliezen schipbreuk, Malta heeft sinds langs opge houden een steunpunt der Britsche marine te zijn. Het Japansche olfensiel in China Teneinde nog een front te vormen tegen Tsjoengking zijn Japansche eenheden Za terdagavond plotseling een actie begonnen tegen den vijand in Noordwest-China. Zij trokken de gele rivier over en vielen de pas gevormde 32ste Tsjoengkineesche divi sie aan op de vlakte van Ordos. Naar verluidt, rukken de Japanners naar het zuiden op en dringen zij de achtste Tsjoengkineesche oorlogszone binnen. Volgens berichten, die gisteren laat zijn DE WERELD IN EEN DOOSJE. Een jongeman in Haarlem heeft naar eerst nu na zijn eindexamen bekend wordt zijn vrijen tijd benut met knutselen en uit dat knutselen is iets groots geboren. Dat groote was feitelijk maar heel klein en hij vond het uit om de verveling in de lessen te verdrijven. Hij fabriceerde een ra diotoestel in een lucifersdoosje en kon zoo tijdens de les met deze miniatuur radio, als hij de lessen al te vervelend vond, de verveling verdrijven door te luisteren naar twee verschillende sta tions. De krant heeft dat niet eerder gepubliceerd om den jongeman op school geen moeilijkheden te bezorgen en overigens had hij thuis nog een uitgebreid laboratorium. Hij bestond het zelfs om gramofoonplaten op te nemen van hetgeen de leeraar in de les sprak. Het belangrijkste uit het leven van dezen technischen jongeling is de ra dio in dat lucifersdoosje. In een tijds gewricht als dit, terwijl de wereld rondom hem ziedt en kookt en brandt, zit hij rustig in een afgesloten lokaal en vermeit zich in de cultuur en de scheppingen van een zich in de ge schiedenis langzaam ontwikkelende wereld met de verheugende gedachte deze booze wereld een oogenblik te mogen vergeten. Zijn rusteloos zoe kende geest stelt dit voorrecht niet op prijs en binnen deze uren nog zoekt hij deze wereld op. Overigens bedenk ik, dat het mis schien wel prettig zou zijn, indien men deze heele wereld in een lucifersdoos je vangen kon. Met de wereld in een doosje zou de explosie ervan niet zoo gevaarlijk zijn als een wereld, waarin men met bommen en andere explosie ve dingen rondstrooit als confetti voor een bruidspaar. En zoolang de wereld nog niet in een doosje zit, zullen wij deze bruiloft moeten uitvieren. MAX BLOKZIJL OVER „ONAANGENAME MENSCHEN". Het politiek weekpraatje van Max Blok zijl, dat hedenavond van 21.0021.15 uur over den zender Hilversum II wordt uit gezonden (301 Meter) heeft als titel: „On aangename menschen". ontvangen, hebben de Japansche troepen, die de gele rivier zijn overgestoken met het doel de pas gevormde 32ste Tsjoengki neesche divisie te omsingelen, oprukkende vanuit drie richtingen een belangrijk punt op de vlakte van Ordos in de provincie Soeijoean bereikt. Na de succesvolle overtocht over de Gele rivier hebben de Japansche troepen bij hun opmarsch in zuidelijke richting een zeker strategisch punt bereikt. JAPANSCHE TROEPEN BEZETTEN TOENGSJANG. De Japansche troepen hebben Zaterdag ochtend om 7.00 uur Toengsjang, een vijandelijke versterking langs den spoor weg TsjekiangKiangsi bezet. De Japan sche troepen vernietigen thans de vijande lijke overblijfselen, die zich in de nabijge- leden bergen terugtrekken. VOORSTEDEN VAN SYDNEY BESCHOTEN. De zender New-York meldde vanmorgen vroeg, dat volgens berichten uit Sydney de voorsteden van Sydney en Newcastle Zondag zijn beschoten, waarschijnlijk door vijandelijke duikbooten. AMERIKAANSCH VLIEGKAMPSCHIP ONDERGEGAAN. Naar de Britsche berichtendienst meldt, woidt in de Vereenigde Staten thans toe gegeven, dat bij een slag bij Midway een Amerikaansch vliegkampschip verloren is gegaan. BINNENLAND KEURING VOOR DE WAFFEN S.S. EN VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND De aanmelding van vrijwilligers voor de Waffen S.S. en het Vrijwilligerslegioen Ne derland, alsmede de keuring zal geschie den: 12 Juni 10.00 uur: Den Haag café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg16.00 uur Rot terdam Deutsches Haus. 13 Juni 10.00 uur: Utrecht Wehrmaohts- heim, Mariaplaats. 15 Juni 10.00 uur: Tilburg Werklieden- ver., Tuinstraat 68; 16.00 uur Eindhoven Huis Maria, Kruisstraat. 16 Juni 10.00 uur: Roermond, NSDAP, Aswalmerstraat 61; 16.00 uur Arnhem We berstraat 16 b. 17 Juni 10.00 uur: Amersfoort, Polizei- liohes Durchganeslager, Appelweg; 16.00 uur Deventer NSDAP, Parkweg 2. 18 Juni 10.00 uur: Hengelo Deutsohes Haus; 16.00 uur Meppel Hotel Wester beek, Woldstraat. 19 Juni 11.00 uur: Groningen Concert huis, Poelestraat; 16.00 uur Leeuwarden Huize Schaaf. Bredestraat. 20 Juni 10.00 uur: Amsterdam Schule, Iepenweg 13; 16.00 uur Den Haag café Den Hout, Beziuidenhoutscheweg.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1