VRIJDAG 5 JUNI 1942 33ste Jaargang No. 10268 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Momentje GELDIGE BONNEN CelcbcHe (Soti/ïant Bureaux: Papengracht 32 - Giro 103003 Telefoon: Redactie 20015, Administr. 20935 C. M. van Hamersveld, Directeur. Th. Wilmer, Hoofdredacteur. De oude economie niet terug! Wij herhalen het: ook als katholieken kunnen wij den toestand van vóór den oorlog niet ongewijzigd terugwenschen. In „Quadragesimo Anno", door Z. H. Paus Pius XI uitgevaardigd in 1931. con stateert de Paus, dat: Alle werkelijk deskundigen op so ciaal terrein moeten aandringen op een rationaliseering, waardoor in het economisch leven de gezonde en juiste orde moet worden gesteld. De gezonde en juiste orde was er dus niet volgens den Paus. Eïi ieder, die de dingen kan zien, zooals ze zijn, zal het hiermede eens zijn. De economie was niet rationeel, niet overeenkomstig de wetten van het ge zond verstand en in strijd met de chris telijke beginselen Sinds het winstdoel bij de productie ge heel op den voorgrond kwam, is de econo mie ontwricht; werden om geld te verdie nen genotzucht en gemakzucht geëxploi teerd, werd voor millioenen huisvaders de verschrikkelijke onzekerheid van bestaan vergroot, werd de vreeselijke ramp van de werkloosheid in het leven geroepen, wer den op kantoren en fabrieken de mannen door de vrouwen verdrongen, werd on danks de ontzaglijke toename van den maatschappelijken rijkdom aan verreweg het overgroote deel der bevolking de kans om eigendom te verwerven vrijwel ont nomen. Wij stippen hier slechts aan, maar de bloote opsomming toont, beter dan een uitvoerige beschouwing, de chaos, gescha pen door verkeerde beginselen op econo misch gebied. De chaos wij zouden willeh zeggen: de gereglementeerde, de geordende chaos. De chaos was zóó gereglementeerd en ge- orderd, dat er de minste slachtoffers vie len absoluut en relatief aan de zijde van de kapitaal-bezitters. Het kapitaal had een maar al te groote, vaak dictatoriale macht. Op die door verkeerde beginselen geleide economie waren sociale wantoestanden geënt, zóó dat Pius XI in de genoemde en cycliek schreef: Waarlijk, ons hart krimpt ineen van ontzetting, als Wij de verschrikkelijke gevaren overwegen, waaraan in de moderne werkplaatsen de zedelijkheid der arbeiders (vooral der jongere) en de eerbaarheid van meisjes en vrou wen zijn blootgesteld; als Wij beden ken, hoe vaak het huidige economisch stelsel en vooral de ellendige woningT toestanden een beletsel vormen voor den huiselijken band, voor het leven in familiekring". En verder: Zoodoende wordt de lichaamsarbeid, die door Gods Voorzienigheid ook na de erfzonde bestemd was tot een ze gen voor ziel en lichaam, allentwege tot een werktuig van verderf. Zeker, het is waar, dat krachtdadige po gingen zijn gedaan, in 't bijzonder ook in ons land, om in het hierbedoelde kwaad verbetering te brengen; dat er óók met dat sociaal edel streven succes, véél succes is bereikt. Dat te ontkennen zou getuigen van ge mis aan inzicht in de werkelijkheid of aan liefde voor de waarheid. Maar de wortel van het kwaad, het ver keerd economisch stelsel, kon niet worden uitgerukt. Dat verkeerde economisch stelsel mag in den komenden tijd niet terugkeeren! Hier van moeten wij allen ons bewust zijn. Als enkele katholieken soms uitlatingen doen, die op een tegenover gestelde mentaliteit schijnen te wijzen, dan begrijpen zij blijk baar niet wat het wezenlijke was in de oude economie, de winst-economie, de libe rale, kapitalistische economie. Als zij dat wél zouden begrijpen, zouden zij "als katho lieken niets liever moeten verlangen, dan dat die economie zal behooren tot den vol maakt verleden tijd! DE MISLUKTE BRITSCHE LANDINGS POGING. Over de Britsche landingspoging aan de Kanaalkust wordt van Duitsche militaire zijde nog gemeld: In den vroegen ochtend naderden eenige motortorpedobooten, be geleid door laagvliegende toestellen, de Fransche kust in de nabijheid van Le Tou-' quet. De Britsche vliegtuigen werden door de Duitsche artillerie onmiddellijk onder vuur genomen, zoodat zij moesten wijken. Bij een nieuwe poging, ten Zuiden van het eerste punt, kwamen weliswaar eenige Britsche soldaten aan land, doch door het afweervuur werden zij gedwongen onmid dellijk terug te keeren. Eenige Engelschen werden gevangen genomen. Eenige wape nen en gereedschap werden buitgemaakt. Op rubberbooten vluchtten de landings troepen naar de wachtende motorbooten, zonder dat zy ook maar het geringste be reikt hadden. ACHT BRITSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. Naar het opperbevel der Duitsche weer macht meedeelt, hebben de Duitsche ja gers ook Donderdag in den strijd tegen de Britsche luchtmacht hun successen voort gezet. Een sterke formatie Britsche jagers, die op groote hoogte het gebied van Cher bourg poogde binnen te vliegen, werd reeds voor het bereiken van de kust door Duit sche Focke-Wulf jagens tot den strijd ge noopt, v/aarbij acht Britsche machines wer den neergeschoten. Hitier bij Mannerheim FELICITATIES EN BESPREKINGEN. Naar te Helsinki bekend is geworden, al dus het D. N. B., heeft de Führer en opper bevelhebber der Duitsche weermacht gis teren in gezelschap van generaal-veld- maarschalk Keitel op Finschen bodem ach ter het front ean bezoek gebracht aan den maarschalk van Finland, Mannerheim, ter gelegenheid van diens 75sten verjaardag. De Führer bracht den maarschalk de ge- lukwenschen over van het Duitsche volk. Naar bekend is geworden zou tusschen den Führer, den maarschalk van Finland, den president van den Finschen staat en generaal-veldmaarschalk Keitel een be spreking hebben plaats gevonden. In een gisteren te Helsinki uitgegeven communiqué wordt o.a. nog het volgende medegedeeld: Het bezoek vond plaats in Finland op een plek achter het front. De Führer sprak jegens den Finschen vrijheidsheld de har telijke gelukwenschen uit van het Duitsche volk en van de Duitsche weermacht. Bij deze gelegenheid heeft de Führer te vens een ontmoeting gehad met den pre sident der Finsche republiek, Ryti. De Fin- sche president stelde aan den Führer de leden van de Finsche regeering voor, het presidium van den Finschen Rijksdag en vertegenwoordigers van de Finsche arbei ders. Maarschalk Mannerheim stelde aan den Führer de op zijn verjaardig aanwe zige hooge Finsche officieren voor. Als tee- ken van de DuitschFinsche lotsgemeen- schap en nauwe wapenbroederschap over handigde de Führer aan den maarschalk van Finland het grootkruis in goud van de Duitsche Adelaarsorde. Een volkomen verrassing. Het bezoek van den Führer aan Finland kwam voor het Finsche publiek volkomen als een verrassing. Alleen president Ryti en maarschalk Mannerheim waren den avond tevoren van het bezoek op de hoog te gebracht. De Führer landde om 11 uur 20 des ochtens op een vliegveld achter het Finsche front. Op het vliegveld werd de Führer ont vangen door president Ryti. President Ryti had reeds tevoren, voor dat het bezoek van den Führer was aan gekondigd, een verjaardagsbijeenkomst voor maarschalk Mannerheim georgani seerd, zoodat tal van vooraanstaande Fin sche personen uit politiek en weermacht alsmede vooraanstaande personen van de Duitsche weermacht in Finland bij maar schalk Mannerheim <fp bezoek waren om hem te feliciteeren zonder te weten, dat de Führer op komst was. Des middags was de Führer de gast aan een door president Ryti ter eere van den maarschalk van Finland aangericht noen maal, waaraan ook de overige aanwezige hooge Duitsche en Finsche personen aan zaten. Na afloop van de besprekingen ver trok de Führer om kwart over vijf om de terugreis te aanvaarden. Heydrich overleden De plaatsvervangende Rijksprotector in Bohemen en Moravië en chef der Sicher- heitspohzei en van den SD., SS. Obergrup- penführer en generaa der politie Rein- bard Heydrich is Donderdagochtend aan de gevolgen van den op hem gepleegden aanslag overleden, naar thans offilcieel verluidt. Reinhard Heydrich werd 7 Maart 1904 geboren te Halle a. d. Saaie. Na zijn eind examen deed hij in 1922 zijn intrede als adelborst bij de Duitsche marine. In 1928 werd hij bevorderd tot luitenant-ter-zee 2e klasse en naderhand bekleedde hij de func tie van berichtenofficier bij de leiding van den marinestaf van het marinestation Oost zee. Nadat Heydrich ontslag had genomen uit den marinedienst, trad hij terstond toe toe de N.S.D.A.P. te Hamburg. Kort daar op werd hij lid van de SS, waar hij als Sturmführer bij den staf van den Reichs- führer SS Himler naar Munchen werd ge roepen. Toen het nationaal-socialisme de macht had overgenomen, werd Heydrich in Maart 1933 benoemd tot Oberführer en leider der politieke afdeeling van de politiedirectie. Het jaar daarop kwam zijn benoeming tot leider van het bureau der geheime staats politie te Berlijn. Twee jaar later werd hij lid van den Rijksdag en tevens Pruisisch staatsraad. Als jachtvlieger heeft Reinhard Hey drich op allerlei oorlogstooneelen het IJze ren Kruis eerste en tweede klasse en de bronzen en de zilveren ,,Frontflugspange" verkregen. Sinds 27 September vorig jaar bekleedde Heydrich het ambt van plaats vervangend Rijksprotector van Bohemen en Moravië. Condoléance-betuiging van Hacha aan Hitier. Naar het D. N. B. uit Praag meldt heeft staatspresident dr. Hacha naar aanleiding van het overlijden van den plaatsvervan- igenden Rijksprotctor, S.S.-Obergruppen- führer Heydrich aan den Führer een con- doleantietelegram gezonden. DE AMERIKAANSCHE SENAAT EN DE OORLOGSVERKLARING. Naar uit Washington wordt gemeld heeft de Senaat met algemeene stemmen de oor logsverklaring aan Hongarije, Bulgarije en Roemenië goedgekeurd. Thans ontbreekt nog slecht de handteekening van Roose velt. Mexico's oorlogsverklaring EEN SYMPTOOM VAN VERVAL. De Nederlandsche lezer zal ongetwijfeld wat vreemd hebben opgekeken, toen hij in zijn blad het nieuws las, dat Mexico aan de mogendheden van de Spil den oorlog had verklaard, en hij zal een glimlach niet hebben kunnen onderdrukken bij de ge dachte, dat die paar tinnen soldaatjes uit het land van Montezuma de balans van den oorlog zullen moeten doorslaan. In Berlijn zegt men het volgende ervan: De staten van het driemogendhedenpact hebben met gelatenheid kennis genomen van de oorlogsverklaring van Mexico. De militaire onbelangrijkheid van dezen stap is de Mexicaansche regeering zelf waar schijnlijk wel duidelijk. In de geheele Mexicaansche geschiedenis is er geen hoofdstuk, waarin sprake is ge weest van spanning of vijandelijkheden tusschen Mexico eenerzijds en Duitschland, Italië en Japan anderzijds. Daarentegen heeft Mexico zoolang het zelfstandig is den buurman in het Noorden moeten be schouwen als zijn erfvijand. Het Ameri kaansche imperialisme heeft sinds 1835 Mexico de eene provincie na de andere ontnomen, tot het bijna de helft van zijn gebied was beroofd. Hand in hand daar mee ging ook de oeconomische penetratie en uitbuiting van het Noorden uit. Een reeks zelfbewuste presidenten met nationaal besef van Carranza tot Carde nas heeft tegen een Amerikaanschen in vloed gestreden en ook de huidige presi dent Camacho heeft vorig jaar nog een poging van Washington om Mexico te be trekken in de agressieve politiek der Ver- eenigde Staten tegen de mogendheden van de spil energiek afgewezen. Maar Amerika liet niet los en vernieuw de telkens zijn pogingen om Mexico te overheerschen. Het is ook bekend, dat de Vereenigde Staten de hand in het spel hadden bij ieder binnenlandsch conflict, vooral bij de presidentsverkiezingen en dat het ditmaal heeft i gedreigd met de aanstichting van een revolutie tegen het wettig gezag. Tevens weet men, dat de Vereenigde Staten nooit het denkbeeld hebben losge laten op een of anderei wijze de landbrug naar het Panamakanaaï in handen te krij gen. Tegenover dit imperialisme heeft pre sident Camacho de laatete hinderpaal vrij willig opgeruimd. Van pu af staat Mexico algeheel ter beschikking van een Ameri- kaansche uitbuiting. Amerikaansche solda ten zullen zich op Mexicaanschen bodem nestelen en deze steunpunten nooit terug geven. Mexico, dat aanspraak kan maken op de leiding van Middel-Amerika, is thans ge daald tot het niveau van de kleine Middel- Amerikaansche republieken, die nooit een eigen wil hebben gehad tegnover de Ver eenigde Staten. Zoo wordt in het land der vrijheid om gesprongen met dit begrip en wordt wel glashelder aangetoond, dat deze oude vrij heidsleuze der democratieën niets meer is dan een holle phrase. Als werkelijk, con creet feit. legt Mexico's oorlogsverklaring geen gewicht in den schaal, doch als symp toom voor de verschuiving der ideeën is het van belang om er kennis van te ne men en er even over na te denken. IN EEN PAAR REGELS Naar het A.N.P. uit Beiroet verneemt is Sir Walter Monckton, de leider der En- gelsche propaganda in het Naburige Oos ten, in Egypte bij een aanslag gekwetst. Het Amerikaansche departement van Marine heeft bekend gemaakt, dat de Mid- way-eilanden gisteren om ongeveer 9 uur plaatselijken tijd door Japansche vliegtui gen zijn aangevallen. Een deel der Chineesche troepen van generaal Stillwell is, naar Amerikaansche zenders melden, in Britsch-Indië aangeko men en zal daar opnieuw worden bewa pend. Een Britsche koopvaarder van mid delbare grootte is in de Golf van Mexico getorpedeerd en tot zinken gebracht. Overlevenden zijn in een haven aan de Golf aan land gegaan. Ten Oosten van Sydney zijn twee kleine Australische vrachtschepen door een vijandelijke duikboot tot zinken ge bracht. Naar de Britsche berichtendienst meldt is het Amerikaansche patrouille vaartuig „Cythera" waarschijnlijk in den Atlantischen Oceaan gezonken. In een kruitfabriek in een buitenwijk van Mexico heeft zich een zware ontplof fing voorgedaan, waardoor drie arbeiders gedood en verscheidene gewond werden. Als resultaat van het onderzoek der politie in Istanboel naar de aanslagpoging, gericht tegen den Duitsche ambassadeur von Papen, zijn vijf communisten wegens actie tegen de veiligheid van den staat uitgeleverd aan de leiding van den staat van beleg. De rechtbank te Presburg heeft 140 personen, voor het meerendeel Joden en Jodinnen, wegens communistische actie veroordeeld tot straffen van twee maan den gevangenisstraf tot twaalf jaar tucht huis. Eén vonk alt pijp of sigaret is genoeg om'n héél bosch in vuuren vlam te zetten! NEDERLANDSCHE TOERISTENBOND (ANWB) BINNENLAND GROOTE VOORKEUR VOOR ROOKERSKAARTEN De mannen van 18 jaar en ouder hebben zooals te verwachten was in over groote meerderheid de voorkeur gegeven aan een rookerskaart boven een versna- peringenkaart. Van de rond 3 millioen mannen, die in deze aangelegenheid kies gerechtigd zijn, hebben circa 2.900.000 een tabakskaart genomen. Hieruit mag echter niet worden afgeleid, dat er maar 100.000 niet-rookende mannen in Nederland zijn. Een aantal van hen heeft namelijk .een rookerskaart genomen om met de hierop te verkrijgen rookartikelen vrienden of verwanten gelukkig te maken. De grootste verrassing van de pretkaart- keuze is wel, dat van de 21/4 millioen vrouwen van 25 jaar of ouder niet minder clan 1.300.000, dus meer dan de helft een sigarettenkaart heeft genomen. Het is moeilijk na te gaan in welke mate ver schillende motieven hiervoor den doorslag hebben gegeven. Slechts een klein gedeel te van deze vrouwen behoort tot de rook- sters en wij mogen veilig aannemen, dat aan deze keuze door verreweg de mees ten van haar een altruïstische reden ten grondslag ligt. Een deel der vrouwen zal zich wellicht hebben laten vermurwen om zoons onder de 18 en dochters onder de 25 jaar met een sigaretje te verblijden. De meesten zullen ongetwijfeld een sigaret tenkaart hebben genomen om hiermede het rantsoen van de rookende mannen te vergrooten, hetgeen een bewi.is is van de liefde en offerzin, die de Nederlandsche vrouw tegenover man en zoons ten toon spreidt. De vrouwen, die de keus hebben laten vallen op een snoepkaart, kan men daar om nog niet van egoïsme beschuldigen. Zij toch zullen in de meeste gevallen het lek kers, dat zij op hun eigen kaarten en op die van hun kinderen krijgen, met de echtgenooten en groote zoons deelen; het gezegde: „mannen die rooken snoepen niet" heeft zijn waarde in dezen oorlogs tijd zoo goed als geheel verloren. Van de 5 1/4 millioen Nederlandêrs, die mochten kiezen tusschen rooken of snoe pen, hebben dus bijna 4 1/4 millioen de voorkeur aan een rookerskaart gegeven. Het totaal aantal uitgegeven versnape- ringkaarten bedraagt ongeveer 4.200.000. Hoe vrouwen met haar sigaretten- kaart dienen om te gaan. Zooals bekend geeft de sigarettenkaart voor vrouwen van 25 jaar en ouder recht op 20 sigaretten per veertien dagen. De beschikbaarstelling dezer sigaretten ge schiedt op dusdanige wijze, dat éénmaal in de veertien dagen een bon van de si garettenkaart wordt aangewezen, welke het recht geeft om daarop gedurende de eerste telkens nader aan te duiden week van die periode van veertien dagen 20 sigaretten te koopen. De aandacht wordt er in verband met het bovenstaande op gevestigd, dat, hoe wel men met het rantsoen van 20 sigaret ten gedurende twee weken moet toeko men, de bon der sigarettenkaart uitslui tend gedurende de eerste van die twee we ken ingewisseld kan worden. Na afloop van deze week is de bon niet meer geldig en is het dientengevolge verboden daar op sigaretten af te leveren of in ontvangst te nemen. KEURING VOOR DE WAFFEN SS EN VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND De aanmelding van vrijwilligers voor de Waffen SS en he Vrijwilligerslegioen Ne derland, alsmede de keuring zal geschie den: 12.6.42: 10.00 uur Den Haag, café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg; 16.00 uur Rotterdam, Deutches Haus. 13.6.42: 10.00 uur Utrecht. Wehrmachts- heim Mariapl. 15.6.42: 10.00 uur Tilburg. Werklieden ver., Tuinstraat 68; 16.00 uur Eindhoven, Huis Maria. Kruisstraat. 16.6.42: 10.00 uur Roermond, N.S.D.A.P.- Swalmerstr. 61; 16.00 uur Arnhem, We berstraat 16b. 17.6.4.: 10.00 uur Amersfoort, Polizeiliches Durchgangslager, Appelweg; 16.00 uur De venter, N.S.D.A.P.-Parkweg 2. 18.6.42: 10.00 uur Hengelo, Deutsches Haus; 16.00 uur Meppel, Hotel Wester beek, Woldstraat. 19.6.42: 11.00 uur Groningen, Concerthuis, Poelestraat; 16.00 uur Leeuwarden, Huize Schaaf. Breedstraat. 20.6.52: 10.00 uur Amsterdam, Schule, Iepenweg 13; 16.00 uur Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg. Die buiten hun woonplaats arbeid verrichten. Blijkens de Staatscourant van heden heeft het college van rijksbemiddelaars ar beidsvoorwaarden vastgesteld voor werk nemers in het landbouwbedrijf, die buiten hun woonplaats arbeid verrichten en dien tengevolge tijdelijk elders verblijven. De werkgever moet aan deze werkne mers het loon uitbetalen, dat voor de plaats of het district, waar het bedrijf wordt uitgeoefend, is vastgesteld. Daaren boven zal de werkgever er voor zorg dra gen, dat behoorlijk kost en logies wordt verstrekt, waarvoor hij 50 cent per dag op het loon in mindering mag brengen. Na drie maanden mag de werknemer een reis heen en terug naar huis maken op kosten van den werkgever. Na beëin diging van de dienstbetrekking zal de werkgever de kosten van den terugreis betalen, tenzij de beëindiging geschiedde op grond van ontslag op staanden voet. Bij onwerkbaar weer zal de werkgever de helft van het loon doorbetalen. Deze regeling treedt in werking met in gang van Maandag 8 Juni 1942. AARDAPPELEN Hl. Wat een eenvoudige aardappel al niet voor problemen kan opwerpen voor iemand, die deze vrucht nooit anders heeft gekend dan heet en bloemig in een dampende schaal. Ik heb het aardappelprobleem nu een maal aangevat en ik moet er dus mee doorgaan tot alle moeilijkheden zijn opgelost. De aardappelen zitten dus in den grond, maar nu zegt mijn buurman weer, dat ik vergeten heb te mesten. Die man heeft nu ook altijd wat. Al tijd is hij erop uit om het genoegen van een ander te vergallen. Hadde hij zyn mond gehouden! Mij zou de angst voor misgewas zijn gespaard en mijn aardappelen zouden zijn gewassen in onwetendheid. Bovendien wat moet ik met dat vieze spul op mijn grond? Zijn de regen en de zon niet mans genoeg om voor mijn piepers te zor gen? Wat beeldt zoo'n man zich in? Maar er is nog iets anders. Ik weet nu ook zelfs maar bij benadering niet, wanneer mijn aardappelen gaar zijn. Of rijp, al naar u het noemen wilt. Wanneer moet ik dus oogsten? Wor den mijn aardappelen krieltjes of worden het forsche knapen? Zoo'n aardappel, waaraan je met z'n drieën tegelijk moet zitten schillen en waar van er één genoeg is voor een heele landbouwschool. Ik weet het niet. Ik kan toch moeilijk zoo nu en dan eens gaan proefoogsten om te zien of ze al groot genoeg zijn. Nu heb ik wel eens in de krant gelezen, dat aardappelen gemeten worden, maar het lijkt me toch een heele toer om te rooien met een liniaaltje en eerst iedere aard appel op te meten om te zien of hij wel maathoudend is. Dan ben ik het volgend jaar nog niet klaar. Ik bedoel alleen maar te zeggen, dat telen niet zoo gemakkelijk is als de menschen in hun beminnelijk op timisme wel denken en ik wil u dus alleen maar waarschuwen. Want wie piepers zaait, zal nog geen piepers oogsten. DE NIEUWE BONNEN Voor de volgende week zijn voor het koopen van de gebruikelijke rantsoenen brood, vleesch en aardappelen aangewe zen de bonnen 29, en voor het koopen van een rantsoen tabak de bonnen 33 en 34. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: t/m 13 Juni: 29-A Brood 29-B Brood 29 Beschuit 29-A Vleesch 29-B Vleesch 29-A Aardapp. 29-B Aardapp. 33, 34 H rante. brood 8ebak 1 rants, besch., br. of geb. Kranï' vl ivoren X kf. aardaPPelen 1 rants, tabak. 17 Mei t/m 13 Juni: 299 algemeen 303 algemeen 301, 305, 309, 313 4-17, 4-18 307 algemeen 311 algemeen 3j5 algemeen 298, 302, 306, 310, 314 alg. 26-A t/m 29-A Melk 2f-B t/m 29-B Melk 25, 27, 28 versnap. 1 kg. suiker 500 gr. jam, 250 gr. suiker 1 rants, bloem, brood of gebak 250 gram rijst 250 gram peulvruchten of haverm. 250 gram gort 100 gram vermicelli of ir.aizena 100 gram kaas 3 M liter melk ÏVi liter melk 100 gr. choc, suikerwerk 19 April t/m 13 Juni: 288 algemeen 250 gram koffie-surr.g. 5 t/m 14 Juni: 29 Boter, Vet I "f* Bot*r M"8arine of vet. 1 Mei31 Aug.: 50 gram scheerzeep U textiel (mannen) OPMERKINGEN: De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd: Tot en met Dinsdag 30 Juni: 293 Algemeen (Zeep) 211 Algemeen (Zeep). 228 Algemeen (Zeep) 272 Algemeen (Zeep) G Zeep, Toiletzeep. H Zeep, Toüetzeep. X Zeep, Toüetzeep. J Zeep, (Zeep) J Toiletzeep 75 gr. Toiletzeep 80 pet. Tot en met Zaterdag 13 Juni: 3-12, 4-12 res. (sinaasappelen 400 gram). 4-19 (sinaasappelen, 250 gram). Bonnen die afloopen DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG: Na Zaterdag 6 Juni: 28 Brood, Beschuit, Vleesch. Aard appelen. 31, 32 Tabak. 07 Cigaretten.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1