DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Momentje - DINSDAG 2 JUNI 1942 33ste Jaargang No. 10265 3)e Gcid^ch^Soii/^atit Bureaux: Papengracht 32 - Giro 103003 Telefoon: Redactie 20015, Administr. 20935 C. M. van Hamersveld, Directeur. Th. Wilmer, Hoofdredacteur. V Een feestdag. Overmorgen Donderdag is hei een Feestdag in het Kerkelijk Jaar: heilige Sa cramentsdag. m En de Kerk wekt haar kinderen op, om op dien dag heel bijzondere wijize God te loven te loven voor al het goede, maar vooral voor de gave van de Eucharistie, ons geschonken. In de heilige Mis wordt vóór het Evan gelie gebeden of gezongen de hymne „Lauda Sion Salvatorem". Men sla eens zym missaal of zijn gebedenboek open, om dien lofzang met aandacht te lezen en om te trachten te smaken de schoonheid, die de igroote Thomas van Aquino, de „engel achtige leeraar", hier heeft uitgezongen. De Gregoriaansühe zang, waarop deze hymne is getoongezet, heeft haar bedoeling op onovertrefbare wijze tot uitdrukking gebracht. Zij is een jubelzang van in dank baarheid neerknielende en in verrukking opstijgende adoratie; zij zet uiteen op de verhevenste en eenvoudigste wijze de leer der .Kerk over dJe Eucharistie. We komen er zoo gemakkelijk toe, om in een geestelijk sleur-leven dezen feest dag te vergeten; en daarom willen wij met een enkel woord herinneren aan dit schoone feest. In het sublieme „Lauda Sion" zingt de Kerk; Sit laus plena, sit sonora, Sit juounda, sit decora Mentis jubilatio; Dies enim solem- mds agitur, In qua miensae prima recolitur Htujus institutio". Voluit en welluidend) zij uw lof, lieflijk en behaaglijk zij het jubileeren van uw hart. Want het is een heilige dag, dien wij vieren, waarop wij gedenken de instelling van het Feestmaal". Moge er iets van dien lof en dien ju bel, die de Kerk wenscht, klinke in onze gebeden op den feestdag van a.s. Donder dag en in het octaaf van dit feest. Geen zeUvoldaanheid. Een katholiek mag en moet fier zijn op zijn Geloof! Hij weet, dat de leer van de Katho lieke Kerk de wereld kan reddlen, de men schep geLutokii^pkan maken. Maar dat levendige, fiere bewustzijn moet en mag niet samengaan met een zelf voldane tevredenheid over eigen geloofs- practijken, over de toepassing der zegenrijke katholieke beginselen in het dagelij'ksche leven. De katholieken, die in den tijd der Re formatie het practisöh goede, wat de Her vormers beoogden en feitelijk propageer den, afwezen, omdat zij het zélf in ruimere mate en betere kwaliteit bezaten, handel- dlen dn een kortzichtige bekrompenheid zeer verkeerd. Dit voorbeeld moeten wij voor oogen houden! Wij moeten open oog hebben voor al het goede, ook als het wordt gepropageerd buiten ons, om met dat goede ons nut te doen, er leering uit trekken, om dat goede te planten in de aarde van ware beginselen. Van een christen moet kunnen worden verklaard, dat hij tevenover niets wat goed' is afkeerig staat, en dat zijn liefde uitgaat naar al het goede, wat er onder de men- schen leeft. MORGEN IS HIJ JARIG. Man of vader, zoon of verloofde, of een onbekende strijder aan het Oostfront, morgen is hij jarig. Maar wie of wat hij ook is, morgen zal hij verrast wprden met een verjaringspakket uit het vaderland. Morgen op zijn verjaardag zal hij weten dat zijn landgenooten hem niet vergeten zijn, dat zij hem juist op dezen dag extra gedenken. Begrijpt u wat dat voor zoo'n strijder is, een dergelijk pakket op zijn verjaardag te ontvangen? Landgenoot, be reidt onzen strijders een dergelijke verras sing. Maakt er een gewoonte van op ge regelde tijden een flinke bijdrage te stor ten op girorekening 3 2 10 0 t.n. van het Verzorgingsfonds Vrijwilli- gerslegione Nederland, Koninginnegracht 22, te 's-Gravenhage. De aanval op Keulen CORRECTIES VAN BERLUN. In militaire kringen te Berlijn noemt men de 'beweringen, volgens welke de En- gelsohe luchtmacht den aanval op woon wijken van Keulen met diuizend vliegtui gen heeft ondernomen en'welke bewerin gen op het oogenblik het voornaamste be standdeel van de EngeLstihe propaganda vormen, eenvoudig belachelijk. Volgens de aan Duitsche instanties ter beschikking staande zeer betrouwbare gegevens, be droeg het aantal door de Britsche lucht macht naar Keulen gezonden vliegtuigen nog niet bij 'benadering het tiende deel van het door de EngeLsche propaganda aange geven aantal. Als reden vvor de Engelsche overdrij ving vermoedt men in politieke kringen te Berlijn, dat het voor toonaangevende kring m te Londen erop aankomt, bij ge brek aan iedere practische mogelijkheid om de Scwjetrussische bondgenoot effect vollen steun te verleenen, op de neutrale openbare meèring, doch vooral op den Sowjetrufcsischen bondgenoot, indruk te maken met betrekking tot de capaciteiten' en wil tot den strijd van de Engelsche luchtmacht. Verder zouden de overdreven Britsche getallen omtrent de gezonden vliegtuigen ten doel hébben den voor de geallieerden negatieven indruk van de Duitsche overwinningen bij Charkow en den invloed der objectieve oogetuigenver- slagen van neutrale persvertegenwoordi gers op de openbare meening der wereld te verzwakken. Het feit, dat Winston Churchill zelf aan de pogingen van de Britsche propaganda om den aanval op Keulen aanzienlijk te vergrooten, deelneemt, wijst er volgens de Wilhelmstrasse op dat de aanval voort gekomen is uit de verlegenheid van Lon den, waar toch iets gedaan moest worden om het Kremlin en het eigen volk, die reeds zoolang tevergeefs op het „tweede front" wachten, tevreden te stellen. Men (Heeft in Berlijn dan ook den indruk dat Londen den aanval overdrijft om Stalin, die reeds zoo dikwijls om een ontlasting van - de Sowjet-Unie gevraagd heeft, te misleiden. Natuurlijk wordt in Duitschland niet ontkend dat Keulen, evenals de reeds eer der aangevallen steden, ernstig geleden, heeft onder het Britsche bombardement. Vooral de binnenstad is zwaar geteisterd'. De operatie heeft echter slechts weinig schade berokkend aan installaties, die voor den oorlog van belang zijn. Daarom noemt het Duitsche opperbevel den Brit- schen aanval een zuivere terreuractie. Een militaire ontlasting van de Sowjet- Unie is dé aanval van de Engelsche lucht macht vooral daarom niet, omdat, zooals in Berlijn werd medegedeeld', dé ravitail leering van de offensieve legers in het Oosten reeds volkomen veilig gesteld is. De verklaring van den Britsjchen ludht- vaartmaarschalk Harris, dat het moreel der Duitsche bevolking door luchtaanval len ondermijnd wordt, ondersterept de werkelijke motieven voor dé Britsche aanvallen op Duitsche steden. Het resul taat van den luchtaanval op Kernen is o.m. de verwoesting van kerkelijke gebouwen, z-ooals de Mariakerk, die in de 7e eeuw gebouwd' werd, van de St. Martinuskerk, die in 960 gebouwd werd en de Apostel kerk, waarvan de eerste steen in de 11de eeuw geleed' werd. Samen J van Britsche vliegtuigtypes. Var. militaire zijde verneemt het D.N.B.: De wrakstukken van de bij den terrorisee- ringsaanval op de stad Keulen neergescho ten Britsche vliegtuigen bieden een lugu ber -beeld van vernietiging. Het is nauwe lijks voorgekomen, dat de Britten door zulk een zwaar afweervuur van de Duit sche luchtdoelartillerie zijn ontvangen. Voor zoover de opsporingscommando's de wrakstukken der Britsche vliegtuigen reeds konden inspecteeren, werd vastge steld dat zich onder de toestellen, die aan den aanval op Keulen hebben deelgeno men, de meest uiteenloopende typen be vonden. Vickers-Wellington Wihitley Hampton, Blenheim en andere, deels oude re vliegtuigtypes werden reeds gesigna leerd. Daaruit moet worden opgemaakt, dat de Britten, om met het aantal der aan den aanval deelnemende vliegtuigen in druk te kunnen maken, alle maar beschik bare voorraden vliegtuigen hebben bijeen geraapt, want het is militair zinloos, bij een enkelen aanval vliegtuigen in dên strijd- te werpén, die in vervoerscapaciteit en snelheid grondig van elkaar afwijken. Na den slag bi| Charkof RUST OP HET SLAGVELD. Naai- het opperbevel van de Duitsche weermacht meedeelt, is de overwinning van de Duitsche en verbonden troepen in den voorjaarsslag bij Gharkow aan de Donetz volledig, zoodat nu reeds sedert drie da gen rust heerscht op het slagveld. Ter ondersteuning van de succesrijke aanvalsoperaties van het leger in den Noor delijken sector van het Oostelijk front heeft de Duitsche luchtmacht ook Zondag omsingelde vijandelijke troepen doeltref fend bestookt. Gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers bestookten den ge- heelen dag veldstellingen, kanonnen, kam pen in bosschen en troepenconcentraties met bommen van zeer zwaar kaliber, waar door ontlastingsaanvallen van den vijand reeds in de kiem werden gesmoord. Bij den strijd tegen vijandelijke pantserwagens aan den rand van een dicht bosch werden vier vijandelijke pantserwagens door bommen vernietigd. Ook de Duitsche duikbommen werpers behaalden bij aanvallen op de vijandelijke ravitailleering successen. Talrij ke voertuigen brandden na bomtreffers ge heel uit. Door de vernieling van een door luchtdoelgeschut- beschermde belangrijke brug werd het ravitailleeringsverkeer op deze plaats van het front voor langen tijd onmogelijk gemaakt. HET ITALIAANSCHB WEERMACHTSBERICHT. DE STRUD IN N.-AFRIKA. H$fc Italiaansche weermachtsbericht van gistermiddag luidt: Vijandelijke tegenaanvallen in de Mar- manca, die ten doel hadden, ingesloten afdeelingen te ontzetten, werden door vastberaden ingrijpen verijdeld. In den loop dezer gevechten bracht de ijzeren pantserdivisie v Ariete den tegenstander zware verliezen toe. Verder werden 57 pantserwagens buitgemaakt. Levendige activiteit van de Italiaansche en de Duitsche luchtmacht. In een reeks zegevierende luchtgevechten werden 33 vliegtuigen door de jachtvliegers van de As, 4 door het luchtdoelgeschut van de landstrijdkrachten neergeschoten. Daarme de heeft de vijand van'26 tot 31 Mei 86 vliegtuigen boven Libye verloren, terwijl op den beganen grond eenige dozijnen vliegtuigen werden vernield. Bij bomaanvallen op de steunpunten Mi- cabba en La Venezia kregen de doelen herhaaldelijk treffers. In luchtgevechten met onze jagers stortten 2 Spitfires neer. In den afgeloopen nacht ondernam de Britsche luchtmacht in opeenvolgende gol ven en met aanzienlijke strijdkrachten een nieuwen aanval op de stad Messina. Er ontstond aanzienlijke schade aan enkeli gebouwen, o.a. ook aan het ziekenhuis Principe di Piemonte, waar 40 patiënten gewond werden. Twee gevechtsvliegtuigen kregen 'treffers van het luchtdoelgeschut en stortten in zee, het eene tusschen Villa San Giovanni en de rivier de Delfaro, het andere tusschen Gallina en Catona. Generaal der pantsertroepen gevangen genomen. Naar het opperbevel van de weermacht mededeelt» is de generaal der pantsertroe pen Cruewell van een verkenningsvlucht naar den vijand aan het Afrikaansche front niet teruggekeerd. Volgens een bericht van den Britschen berichtendienst bevindt generaal Cruewell zich in Britsche gevangenschap. In het Protectoraat PLAATSVERVANGER VAN HEYDRICH. Naar te Praag officieel verluidt is SS- Obergruppenfuehrer en Generaloberst der politie, Dalüge, belast met de waarneming van de werkzaamheden van den plaats- vervangenden rijksprotector. Hij heeft op den Praagschen burcht, in tegenwoordig heid van staatssecretaris Frank, den pre- sidefit Hacha ontvangen en in aansluiting (hierop in aanwezigheid van den staatspre sident de leden der regeering. Bij deze gelegenheid heeft Generaloberst Dalüge een principieele verklaring afgelegd over don door den aanslag op den plaatsvervan- genden rijksprotector SS-Obergruppenfueh- rer Heydrich ontstanen "nieuwen toestand en de uitvoering van bevelen van den Fueh rer aangekondigd. De toestand in het Protectoraat. Het standrecht; dat na den aanslag op den plaatsvervangenden Rijksprotector in Bohemen en Moravië in functie trad, aldus wordt uit Berlijn gemeld, heeft reeds een aantal inmiddels voltrokken dood vonnissen uitgesproken. Uit de vonnissen blijkt; dat het standrecht drie groepen van personen, die als verdachten gedagvaard zijn, onderscheidt. Vooreerst gaat het om persQnen vluchtelingen die zich aan een arrestatie onttrekken; vervolgens om hen, die openlijk aangespoord hebben tot steun aan de daders en tenslotte om die personen, die de openbare rust, veiligheid en den arbeidsvrede verstoord of in ge vaar gebracht hebben. Tot nu toe is nog niets bekend gemaakt van een arrestatie der beide daders. Uit de officieele publicaties blijkt dat het onderzoek zich vooral bezig houdt met de vraag in hoeverre Tsjechische emigranten invloed op de daders van den aanslag hebben. De verklaringen dat Benesj de hoofdschuldige is, wijzen er reeds op, dat men in den aapslag het werk ziet van de uitgeweken re geering. Over de bijzondere maatrege len, die in het Protectoraat van over heidswege genomen zijn, worden geen mededeel ingen Verstrekt. De afgekon digde uitzonderingstoestand heeft het beeld van de stad niet noemenswaar dig veranderd. De café's zijn geopend en in de bioscopen draait het gewone programma. Sportbijeenkomsten en vergaderingen zijn echter tot nader or der verboden. Als gevolg van den aanslag zijn de Tsje chen voor zeer duidelijke alternatieven ge plaatst. Hij, die in de huidige worsteling de rol van passieven toeschouwer denkt te kunnen spelen, wordt als vijand be schouwd en behandeld. Compromissen be staan niet meer. Van eiken Tsjech wordt verwacht, dat hij een duidelijk standpunt zal innemen, dat hij onvoorwaardelijk zal medewerken en dat hij elke geestelijke betrekking met de uitgeweken regeering zal afwijzen. De regeering te Praag heeft verklaard, dat zij zoolang hard zal blijven, tot zij alle elementen uitgeroeid zal hebben die in dienst staan van de vijanden van Duitschland. Deze elementen zullen als uitgesproken vijanden van het Tsjechische volk behandeld worden. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCH GEBIED. Behalve Storings vluchten naar Noord- West Duitschland hebben Britsche bom menwerpers den laatsten nacht, naar van militaire zijde -verluidt, aanvallen met brisant- en brandbommesn ondernomen op eenige West-Duitsche steden. Onder de burgerbevolking viel, voor zoover tot. dus ver gemeld is, een aantal gewonden. Nacht- jagers en afweergeschut schoten volgens tot dusver ontvangen berichten 29 aanval lende vliegtuigen neer. Door Duitsche formaties gevechtsvliegers zijn in den nacht van 1 op 2 Juni voor de ravitailleering belangrijke haveninstal laties aan de Oostkust van Engeland zon der eigen verliezen met succes aangevallen. AANMELDING VAN PARTICUIER GRt)NDBEZIT IN NEty.-INDIë. Op grond van een verordening d.d. 1 Juni^ moeten alle grondstukken in Nederl.- Indië, welke zich in particulier bezit bevin den, aan het Japansche militaire bestuur ter beschikking worden gesteld. Van deze opheffing van het particuliere grondbezit zijn voorloopig nog slechts vrijgesteld de grondstukken, welke zich in bezit bevin den van de inlandsche bevolking. De over genomen grond komt onder beheer van een comité, dat alle maatregelen kan tref fen, welke voor het bestuur hiervan nood zakelijk zijn. Krachtens de verordening moeten de eigenaars of de bestuurders van den grond onverwijld opgave hiervan doen. Ongeveer 470.000 H.A. grond valt al leen op Java onder deze verordening. Hier bij betreft het vrijwel uitsluitend lande rijen, die de Nederlandsche Oost Indische Cie, 'destijds aan Nederlanders, Chineezen en Arabieren heeft afgestaan ter opheffing van den gejdnood. Onder de bezitters, die gelijktijdig met het eigendomsrecht ook het bestuursrecht en het politietoezicht over de inlandsche bevolking uitoefenen, bevin den zich ook Engelschen en Amerikanen. IN EEN PAAR REGELS Naar de Britsche berichtendienst uit Mexico meldt, is de oorlogsverklaring aan de Spilmogendheden gisteren onderteekend. Vandaag zal zij officieel worden bekend gemaakt. De Britsche admiraliteit heeft bekend gpmaakt, dat de Engelsche kruiser „Trini dad" tot zinken gebracht is. De Britsche luchtmacht heeft ook op 1 Juni bij een poging om naar het bezette gebied te vliegen, gevoelige verliezen ge leden. Tijdens hevige luchtgevechten wer den volgens de voorloopige berichten der tien Britsche jagers neergeschoten. Het seismologisch instituut te Athene heeft gisterochtend tegen half elf zware en lichte aardschokken waargenomen. De haard scheen 160 km. ten Westen van Athene te liggen. In verschillende deelen der stad Pre toria zijn ongeveer een'half dozijn bran den uitgebroken, die blijkbaar door sabo teurs waren aaftgesctoken. In de twee zwaarst getroffen Parij- sche voorsteden zijn gisteren de eerste slachtoffers Van den Britschen bomaanval in den nacht van 29 op 30 Mei ter aarde besteld. De staatssecretaris van het minis ter-presidium en admiraal Platon als ver tegenwoordiger van het staatshoofd, als mede de prefect van het Seinedepartement, Magny, en een aantal andere officieele persoonlijkheden woonden de rouwplech- tigheden bij. Volgens te Vichy ontvangen berichten uit Tananarive op Madagascar, heeft de Britsche luchtmacht op 31 Mei luchtaanval len ondernomen op het vliegveld Tanana rive en op Majunga. De aangerichte schade is gering. BINNENLAND WAT BRENGT HET NEDERLANDSCH ARBEIDSFRONT. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: „Wat brengt het Nederlandsche Arbeids front ons?" Deze vraag zullen tallooze ar beiders stellen, die van alle kanten de roep vernemen: treedt toe tot het Nederland sche Arbeidsfront. Want dié arbeiders wil len niet alleen weten, wat de geestelijke grondslag is, waarop het huis van het Ar beidsfront wordt gebouwd, maar zij willen ook weten, waar zij zakelijk aan toe zijn. „Wat zijn mijn rechten en wat zijn mijn plichten?" Op die vraag willen zij een dui delijk en klaar antwoord. Nu is sinds de oprichting op 1 Mei meer en meer duidelijk geworden, waar de ar beiders aan toe zijn, wanneer zij tot het Nederlandsche Arbeidsfront toetreden. In vele berichten is de aandacht gevraagd voor het werk van het 'N.A.F. en zijn de rechten en plichten der leden toegelicht. Wij willen nu trachten een en ander kort samen te vatten. De rechten der leden kunnen wij in enkele groepen onderbren gen en wel: 1) de rechtsbijstand. 2) de sociale voorzieningen. 3) de beroepsopleiding en vakscholing. 4) het kultureele werk van „Vreugde en Arbeid". Ten aanzien van de rechtsbijstand heeft de leider van het Nederlandsche Arbeids front in een dienstvoorschrift nadere bepa lingen gegeven. Daaruit blijkt, dat alle le- ONKRUID. Ik dacht, dat het zoo eenvoudig was om een tuintje te bestieren. Van de teelt had ik al spoedig afgezien, groen te is juist als een lastige vrouw. Je kunt er geen hoogte van krijgen wat ze eigenlijk precies wil. Ik liet het dus bij een zandbak voor het kroost door een begaafden timmerman met vernuft in een hoek geplant wat grint en de rest bloemetjes.Dat is heel eenvoudig werd mij ge zegd. Gewoon wat planten in je tuin, een beetje watqr erop en het groeit. Geen omkijken aan! En ik moet zeg gen: het groeit wonderlijk. Prachtige moppen groen staan er hier en daar in mijn tuintje en uit twee ervan zijn al bloemen te voorschijn gekomen. De rest is voorloopig alleen nog maar groen. Maar nu komen de moeilijkhe den. Er staan veel meer van die groene dingen in mijn tuin dan ik heb geplant. Maar de vraag is nu maa^: welke heb ik geplant en welke zijn door een dartele speelsch- heid van de natuur daar vanzelf gekomen? Want dat is onkruid en dat moet ik uitreien. Dat weet ik nu juist niet. En ik^an toch nfet het ri sico nemen, dat ik het werk mijner eigen handen uitstoot uit mijn grond. Bovendien ziet het spul, dat ik ver moed onkruid te zijn, er zoo mooi groen uit, forsch en breed met groOte bladeren. Het kan wel rabarber zijn, dat door een ondeugend grapje van den wind uit een ander tuintje naar mijn tuintje is overgewaaid. Dat ge beurt soms en het heeft er hard ge noeg voor gewaaid den laatsten tijd. Maar wat is nu onkruid en wat niet? Ik zou om advies moeten bij een deskundige, maar dat kost je zoo een tientje en dan worden omgeslagen over mijn heele tuintje de bloemen en het onkruid te duur. Ik zal er dus zelf achter moeten komen. Maar mpei- lijk is het. den van het N.A.F. recht hebben op hulp en voorlichting in alle rechtskwesties, die betrekking hebben op de arbeidsovereen komst en de sociale verzekeringen. Belang rijk is, dat ook de naaste familieleden en verwanten van een inmiddels overleden lid door de bureaux voor rechtsbescher ming worden bijgestaan en voorgelicht. In het genoemde dienstvoorschrift is ver der bepaald, dat rechtsbescherming siechts wordt verleend, indien de beoogde rechts actie kans op goed gevolg biedt en*met de grondslagen van de arbeidseer in overeen stemming is. Ontbreken deze voorwaarden, of blijken zij tijdens de 'behandeling niet aanwezig te zijn, dan wordt de rechtsbe scherming geweigerd of ingetrokken. Alle bijzonderheden zijn omschreven in het „reglement van den dienst voor rechts bescherming van het Nederlandsche Ar beidsfront". De leden, die rechtsbescher ming wenschen krijgen dit reglement. De sociale voorzieningen zijn in een aan tal zeer belangrijke instellingen verankerd. Ten aanzien hiervan geldt en dit is zeer .belangrijk dat de tot nu toe ver kregen aanspraken der leden volledig ge waarborgd worden wat men dus door het lidmaatschap van een Vakorganisatie ver worven heeft, gaat in geen geval verlo ren. In dit verband moet nog gewezen wor den op het generaal pardon. Zij die op 15 Juli 1940 lid waren van een er kende vakorganiatie en daarna bedankt hebben, zullen alle rechten hebben, die bij de reglementen van het N. A. R. toetre den. de jaren, die zij lid w^ren van hun vakorganisatie, tellen dan ilee en bij de berekening van hun rechten. Dit behoud van rechten geldt echter niet voor dc werkloozenkas-uitkeering, wel voor al 1 e andere fondsen en instellingen. Wanneer wij dan het terrein van de so ciale voorzieningen van het N. A. F. over zien, dan kunnen wij het volgende vast stellen. De leden hebben het recht een beroep te doen op de werkloozenkas overeenkom stig de wettelijke bepalingen. Verder zijn ten behoeve der leden in het N. A.VF. de volgende ondersteunings maatregelen getroffen: 1. ondersteuning in geval van nood, 2. ondersteuning bij huwelijk van vrou welijke leden, 3. overlijdens- en begrafenisuitkeering, 4.. ouderdoms- en invaliditeitsondersteu- ning, 5. t.b.c-ondersteunineng. Wij willen nu volstaan met het noemen van deze belangrijke ondersteuningsmaat regelen. Wij komen er échter nog op terug. Wat betreft de beroepsopleiding en vak scholing, is bepaald, dat de leden van het N. A. F. het recht hebben aan de instellin gen voor beroepsopleiding deel te nemen en kosteloos vaktijdschriften te ontvangen, die vanwege het N. A. F. worden uitgege ven. Het werk van „Vreugde en Arbeid" heeft reeds zoo'n bekendheid verworven, dat wij kunnen volstaan met het te noe- en. De arbeider, die dus vraagt: „Wat brengt het Nederlandsche Arbeidsfront mij?" krijgt een antwoord, dat er zijn mag. Op ieder terrein van het arbeidsleven is het N. A. F paraat. De arbeider, die zijn be lang begrijpt, zal dan ook met spoed zijn plaats in net N. A. F. innemen." Burgemeester van Nieuwer-Amstel ontslagen. De „Staatscourant" bevat een besluit van den commissaris-generaal voor Bestuur en Justitie, waarbij mr. G. P. Haspels ontsla gen is als burgemeester van Nieuwer- Amstel. WÉLVAART^.IN UW W GEZIN DOORARBEID IN DUITSCHLANDlJp^Z^ MELDT U AAN BIJ DE GEWESTELIJKE ARBEIDSBUREAUX

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1