Butaroma VRIJDAG 29 MEI 1942 DE LEIDSCHE COURANT 2 Red* Letteren cn Kunst i Fr. Schneiders, Leiden WEERBERICHT ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.49 uur Vrijdagavond. Zon op 5.25 uur Zaterdagochtend. Zon ondier 9.47 uur Donderdagavond. Zon op 5.26 uur Vrijdagochtend. Tnsschen deze tijden moet worden ver duisterd. MAANSTANDEN. 29 Mei: De maan komt Vrijdagavond om 8.40 uur op en gaat Zaterdagochtend om 6,07 uur onder. (Volle maan). 30 Mei: De maan komt Zaterdagavond om 9.58 uur op en gaat Zondagochtend om 6.56 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De _Zijl" 17.5 gr- C. BINNENLAND SINAASAPPELDISTRIBUTIE. De secretaris-generaal van bet departe ment van Landbouw en Vissdherij maakt bekend, dat ten behoeve van kinderen van 0 tot eA met 3 jaar wederom sinaasappelen beschikbaar gesteld zullen worden. Der halve zal gedurende het' tijdvak van 29 Mei tot en met 13 Juni a.s.i de met „reserve 419" gemerkte bon redht geven op bet koopen van ongeveer 250 gram sinaasappe len. In plaats van ongeveer 400 gram wordt dus dit maal ongeveer 250 gram per bon verkrijgbaar gesteld. De aandadht wordt er op gevestigd, dat het, evenals bij vorige gelegenheden, niet mogelijk is reeds aanstonds overal te zor gen voor een voldoenden voorraad bij den handel. Het publiek dient zich derhalve bij zijn leverancier op de hoogte te stellen of' deze de sinaasappelen reeds voorradig heeft. In verband, hiermede zal de geldig heidsduur van den betreffenden bon te zij ner tijd zoo noodig worden verlengd. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de geldigheidsduur der met „reserve 312" en „reserve 4—12" gemerkte bonnen te gen inlevering waarvan eveneens sinaasap pelen te verkrijgen zijn, verlengd is tot en met 13 Jund a.s. HET BUITEN DE VEILING OM KOOPEN VAN GROENTEN EN FRUIT. Handelaren worden geschorst. Aan de Nederlandscbe Groenten- en Fruitoentrale is het bekend, dat sommige bij haar aangesloten handelaren in tuin- bouwgeWassen, zooals exporteurs, groot- en kleinhandelaren, markttuinders en pachters van ongeoógst fruit, en voorts sommige verwerkers, waaronder ook dro gers en jamfabrikanten, zonder daartoe ge rechtigd te zijn, buiten de veiling om, groenten en fruit koopen. Vanzelfsprekend kan de centrale deze handelwijze, die de haar opgedragen taak ondermijnt, en de voedselvoorziening van het Nederlandsche volk ernstig benadeelt, niet dulden. Met de strengste maatregelen zal de cen trale daartegen optreden en er niet voor terugdeinzen, om iederen handelaar of ver werker te schorsen, die zich aan bovenge noemd feit schuldig maakt, of die produc ten koopt, verkoopt of verwerkt, waarvan 'hij behoort te begrijpen, dat zij niet op rechtmatige wijze in den handel zijn ge bracht. Gedurende de schorsing zal de geschor ste niet in de gelegenheid zijn waar dan ook producten van den tuinbouw te koo pen, terwijl hem de verkoop en verwerking van dergelijke producten eveneens ver boden is. Bovendien zal hij zich voor dien economisohen rechter hebben te verant woorden. Deze kan als straf o.a. opleggen gevangenisstraf van ten hoogste 8 jaar en sluiting van het bedrijf, gepaard met het verbod van ten hoogste 5 jaar om in de groenten- of fruitbranehe op andere wijze werkzaam te zijn. BRANDSTOFFENKAARTEN. Het in bewaring geven is verboden. De secretaris-generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart vestigt de aandacht van belangheb benden er op, dat het in bewaring geven van brandstoffenkaarten aan den brand- sroffenharidelaar niet is toegestaan. De ëigenaar dient deze kaart zelf te bewaren en slechts de geldig verklaarde bonnen bij zijn "brandstoffenhandelaar in te leveren. „FLORA" TOT ZINKEN GEBRACHT. Naar Associated Prees uit Willemstad meldt, is het vrachtschip Flora van de Ne derlandsche Stoomboot Maatschappij in de Caribische Zee getorpedeerd en tot zinken gebracht. De reederij heeft thans vier sche pen van haar Caribische vloot verloren. De „Flora" is in 1921 gebouwd en mat 1417 br. reg. ton. GRATIS BIJVOEDING IN OORLOGSTIJD Het departement van Opvoeding, Weten schap en Kuituurbescherming schrijft: Er wondt hard gewerkt om de voeding van ons volk in dezen zomer en den ko menden winter te verzekeren. Er worden meer aardappelen, meer granen, meer peulvruchten verbouwd dan ooit te vo ren. Weiland is gescheurd, bloementuin- tjes- en vergeten hoekjes zijn omgespit, ook in de volkstuintjes en de moestuinen van de 'vele eigenbouwers wordt veel plaats ingeruimd aan het eerst noodige. Maar daardoor komt bij menigeen de eigen lijke groente plaats te kort. De groente voor binnenlandsch gebruik zal diit jaar niet goedkoop zijn. Aanvulling is zeer ge- wens Chtv Het 'departement van opvoeding wil de Nederlandsche schooljeugd inscha kelen om de wilde planten in te zame len, die de gekweekte groenten dit jaar voor een deel kunnen vervangend groenten, ook wilde vruchten, padde stoelen, kruiden voor thee. Er wordt voor de schoolkinderen een reeks ra diolezingen georganiseerd onder den titel: A.G.B.I.O. (aangename gratis bij voeding in oorlogstijd). De leerlingen van al on^e lagere scho^ len worden door hun onderwijzers aange spoord om daarnaar te luisteren en te handelen; de onderwijzers zullen hen met raad en daad bijstaan, verschillende ver- Driedaagsch bezoek aan Brabant. De persdienst van de N.S.B. meldt ons o.m.: Het "eerste officieele bezoek, dat de leider der N.S.B., Mussert, dit jaar bracht, is gewijd aan Brabant, het land waar hij geboren en getogen is. Drie dagen lang trekt hij daar yan stad naar dorp' en vari dorp naar stad, door de mooiste gedeelten van deze schoone provincie, eigenlijk „het hart van Nederland", maar evenzeer langs de armste krotten. Achtereenvolgens be zoekt hij de gemeenten, waar sinds eeni- gen tijd nationaal-socialistische burge meesters optreden, overal nagaande hoe zij hun taak opvatten, hoe de bevolking daar reilt en zeilt en hoe zij er door hun ar beid door meewerken het volk voor het nationaal-socialisme winnen. Voorts brengt hij een. bezoek aan een aantal fabrieken in de specifieke Bra- bantsche industrieplaatsen. Hij gaat na hoe het staat met den arbeid onder de boeren, brengt een bezoek aan arbeiders woningen, kortom, hij stelt zich op de hoogte van de levensomstandigheden en het levensgeluk, van het leven en werken van zijn Brabantsche volksgenooten om telkens te besluiten met een kort bezoek aan ledenvergaderingen van de N.S.B., ten einde daar een inzicht te krijgen in het leven van de beweging in deze pfo- De eerste dag van deze driedaagsche rondreis, Donderdag 28' Mei, is reeds een groot succes geworden. Overal waar de auto's van den leider en zijn gevolg zich vertoonden, was er een groot enthousias me. In enkele plaatsen, met name in Heus- den en Oss, nam <^it zelfs een ongekenden en onverwachten omvang aan. v Om half tien des morgens arriveerde de leider aan de grens van de provincie bij de schipbrug te Hedel, waar hij welkom wérd -geheeten door zijn gemachtigde voor Brabant, Leeuwenberg, den plaatsvervan gend districtsleider, Keiler, den heerban commandant der W.A. Ouderlin, en den standaardleicier der SS, Kooimans. Het eerste bezoek gold den Beauftragte van den Rijkscommissaris, Bereichsleiter dr. Thiel in huize Rouceler te Vugt. Op het bordes van dit prachtige gebouw werd de leider dcor den Beaufragte opgewacht en met enkele hartelijke woorden welkom geheeten, waarna in" de zittingzaal een onderhoud tnsschen den leider en den Beauftragte plaats vond. Na bezichtiging van het gebouw .ging de tocht terug naar den Bosch voor een be zoek aan den procureur-generaal mr. van Leeuwen, met wien de leider een langdu rig onderhoud had, terwijl enkele functio narissen aan hem werden voorgesteld. Alvorens den Bosch te verlaten werd tenslotte nog een bezoek gebracht aan het provinciaal kantoor van den Nederland schen Landstand, waar in de feestelijk versierde vergaderzaal met den provincia len boerenleider P. J. Jansen waren sa mengekomen boerenleider Roskam, de hoofdstafleider van den Nederlandschen Landstand Damave, een aantal streekboe- renleiders, tevens leden van den Provin cialen Boerenraad, en de adviseerende le den van den Boerenraad. dr. Pulles en dr. Meier. De provinciale boerenleider heette den leider der N.S.B. welkom en gaf een uiteenzetting van de organisatie van den Landstand in Brabant en van hetgeen daar aan samenwerking in den geest van den nieuwen tijd reeds is tot stand geko men. In zijn antwoofdrede liet de leider nog eens duidelijk uitkomen de beteokenis van den huidigen nationaal-socialistischen strijd, en gaf hij aan, hoe hij zich de ont wikkeling in de toekomst in een vrijen Nederlandschen nationaal-socialistischen staat denkt. Na een eenvoudige maaltijd in den IJze ren Man te Vught ging de tocht verder, thans naar de aloude vestingstad Heusden. Bijna de geheele stad was uitgeloopen om Mussert te verwelkomen. Op het plein voor het stadhuis begroette burgemeester Tho mas den leider de N. S. B., waarin deze de W.A. en jeugdstormfomaties inspec teerde. Nadat Mpssert in de hal van het stadhuis als eerste zijn handteekening had geplaatst in het gulden boek der stad Heus den, had vervolgens in de raadzaal een of ficieele ontvangst plaats. Nadat de burge meester het woord had gevoerd, "hield de leider der N. S. B. een rede. Verschillende aanwezigen werden in de gelegenheid gesteld den leider te begroe ten, waarna het stadhuis werd bezichtigd en een bezoek gebracht aan de Nederduitsch Hervormde Kerk met zijn vele historische herinneringen en in aansluiting daaraan een rondgang door de stad, waarbij telkens weer opviel met hoeveel enthousiasme het bezoek van Mussert aan Heusden werd begroet. Bij het vertrek omstuwde een groote menschenmassg de auto van den le.'der. Thans was Boxtel aan de beurt. Aan de grens van deze gemeente werd de leider op gewacht en welkom geheeten oor den in specteur van politie. Voor het stadhuis stond een eerewacht van de W.A. opge steld, terwijl een haag van Brabantsche mannen, die zich voor het Oostelijk front hebben ingezet in den strijd tegen het bols jewisme, den toegang tot het stadhuis mar keerden. Op het stadhuis zelf had een be spreking plaats tusschen den leider en het voltallige college van B. en W., waarna een nmdgang door de gemeente volgde. Vervolgens had in de Raadzaal een kof fiemaaltijd plaats, waarna nog een bezoek -werd gebracht aan de jeugdherberg Rabbit Hoel, waar een 50-tal vrouwen en kinderen uit Haarlem en omgeving in de gelegen heid zijn gesteld een welverdiende zomer- vac&ntie te genieten. Een nieuw hoogtepunt voor de tocht voimde het bezoek aan Oss. Hier zou Mus sert een ledenvergadering bezoeken, maar reeds buiten het gebouw, waar de verga dering werd gehouden, was de drukte over weldigend. - De leden van de N. S. B. waren voor het grootste gedeelte vergaderd in de zaal van het. Cinema Royal, die tot berstens toe ge- eenigingen op dit gebied berken mee. Er is haast bij, want bruikbare planten worden niu al als onkruid afgemaaid. De eerste le zing wordt daarom al gehouden volgende week, Dinsdag 2 Juni, 's middags om 5 uur, over den zender Hilversum I, golflengte 414.5. De lezing is in de eerste plaats be stemd voor onze jongens en meisjes, maar de vaders en moeders worden uitgenoodigd mee te luisteren; ieder kan voor zijn gezin profijt er uit halen. Volgende lezingen ko men met tusschenpoozen van 3 weken tel- 1 kens over de planten van het seizoen. „Laat ik U gerust stellen" zegt Mathilde Als U met Uw boterrant- soen zit, kan ik U van harte Butaroma banbevelen. U maakt er een botersausje mee, dat U de krapheid aan zuivelproducten volledig doet vergeten 120 7096 vuld was en waar de leider werd verwel komd dcor den groepsleider van Oss. Ook hier werd door.den leider een rede gehou den. Tenslotte werd de eerste dag besloten- in Tilburg, Waar een ledenvergadering werd bezo'cht in de stadsschouwburg. Ook hier wachtte een stampvolle zaal met on geduld en ook hier stond buiten een groote groep belangstellenden, om den leider te kunnen begroeten. De kringleider Boom wees op den zwaren arbeid in het verleden in dit bolwerk van het kapitalisme, waar men slechts met weinigen den arbeid kon voortzetten ën volhouden, maar stelde vast, dat het Brabantsche volk rijper is voor het nationaal-socialisme dan men zou doen vermoeden. In een uitvoerige rede wees Mussert hier op het verschil van het geen vroeger vaderlandsliefde heette, n.l. op 31 Augustus hossen op straat of de vlag uitsteken en tusschen wat een nationaal- socialist er onder verstaat, n.l. het opko men voor zijn volk en zijn' vaderland en het zich daarvoor volledig willen inzetten. Hij wees op de groote kloof, die de natio naal-socialistische strijd, welke is aange hangen om het oelang van het Nederland sche volk, tusschen de volksgenooten heeft gebracht, herinnerde aan nde oorzaken van het ontstaan en het verloop van dep oor log in ons land, aan de smadelijke vlucht van de vroegere regeering en aan de taak van de N.S.B. om het volk er weer boven op te werken, wanneer men slechts het ge loof heeft dat te kunnen, het geloof dat bergen verzet. Qnder geweldige toejuichingen verliet de leider de zaal, waarmede tevens het einde was gekomen van den eersten dag van het driedaagsche bezoek. Zooais gezegd, deze eerste-dag was een bijzonder succes gewor den. KERKNIEUWS DE BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. MUTSAERS. Naar wij vernemen zal de coadjutor-bis schop van 's-Hertogenbosch, mgr. W. Mut- saers, voor het geval dat de geloofsbrieven tijdig uit Rome ontvangen worden, op 29 Juni in de kathedrale basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch worden gewijd. De plechtige bisschopsconsecratie zaal ge- schièden door den aartsbisschop van Utrecht mgr. dr. J. de Jong, daarbij geassisteerd door mgr. Hopmans van Breda en mgr. dr. Lemmens, bisschop van Roermond. £ihVLgie. ZATERDAG 30 Mei. Zevende* dag van het Pinfcsberoctaaf. Mis: .Caritas. 2^ gebed van den H. Felix I. Pa-us en Martelaar; 3e voor den vrede. In de kerken van de E.E.P.P. Franciscanen: ZATERDAG! 2e gebed van den H. Fer- dinandus, Koning; 3e van den H. Felix; 4e voor den vrede. GEMENGDE BERICHTEN MONTEUR ERNSTIG GEWOND. Gistermiddag wilde een monteur van het gemeentelijk electriciteitgbedrijf in de centrale te 's-Gravenhage een electrischep stroomtoevoer inschakelen, toen kortslui ting ontstond, waardoor vlammen en von ken uit de schakelaars sloegen. Hierdoor werd dé monteur, de 47-jarige G. F., wo nende aan de Soestdijksche kade aldaar, ernstig aan hoofd, armen en beenen ver wond. Door deze kortsluiting is de stroom toevoer in Den Haag eenigen tijd gestag neerd geweest. Op 12 Mei werd bij het station te Gouda een tandtechicus uit 's-Gravenhage aange houden, die 2 1/2 kg. schapenvleesch, van clandéstiene slacht afkomstig, bij zich bleek te hebben. De aanhouding heeft ge leid tot de ontdekking van frauduleuze slachting en vajrboden handel op groote schaal. Twee weken zijn de ambtenaren van de C.C.C.D. bezig geweest deze zaak/' waarbij pl.m. 50 personen zijn betrokken, tot klaar heid te brengen. Het verhoor van den tandtechnicus R. M. E. gaf aanleiding een onderzoek in te stellen bij den Goudschen tandarts L. E. B., bij wien 10 kg. rundvleesch, twee ge rookte hammen, nier en tong benevens 21/2 kg. ongemerkte boter werden aan getroffen, voor welke kwestie de economi sche rechter te Rotterdam hem dezer da gen tot ƒ2000 of 6 maanden hechtenis heeft veroordeeld. Het vleesch was betrok ken van den geitenhandelaar G. K. te Moordrecht, die zich in samenwerking met twee dorpsgenooten, den radiomonteur J. G. D. en den viachtrijder J. van J., in de in vervallen staat verkeerende schuur van Van J. met het heimelijk slachten van vee had bezig gehouden. Deze drie personen zijn direct "te Gouda in verzekering gesteld. Van September 1941 af hebben zij eerst ieder voor zich afzonderlijk door loopend frauduleus geslacht en naar de ambtenaren van den C.C.C.D. hebben kun nen vaststellen, bedroegen de aantallen totaal: 60 schapen, 9 koeien en 3 varkens. DIEVENBENDE TE UTRECHT INGEREKEND. De Utrechtsche recherche is een belang rijken diefstal op het spoor gekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is n.l. ingebroken in een kaaspakhuis aan de' Oude Gracht, waarbij ruim vijftig groote kazen werden gestolen. Als verdacht bij dezen in braak betrokken te zijn, zijn door de politie aapgehouden het 20-jarige meisl je D. D., zonder beroep, een 12-jarig meis je en eenige manspersonen. De 20-jarige jongedame heeft reeds een volledige be kentenis afgelegd. Zij heeft verklaard, dat zij zich als jongen verkleed toegang tot het kaaspakhuis had verschaft, waarna zij met behulp van een aan den kaashan delaar toebehoorende transportfiets met medewerking van het genoemde 12-jarige meisje en een zekeren H. G. een aantal ka zen naar een huis in de Watervogelbuurt heeft vervoerd. Verder is de politie erin geslaagd om een inbraak tot klaarheid te brengen wel ke gepleegd was in een pakhuis van cho colade- en suikerwerken en koloniale wa ren aan den Weerdsingel te Utrecht. Uit dit pakhuis is voor duizend kilogram aan versnaperingen gestolen. In verband hier mede zijn aangehouden de chauffeur L. v. d. Z. en diens broer J. v. d. Z. Verder wer den in deze zaak nog eenige arrestaties verricht van personen, die bij dezen dief stal betrokken zijn, hetzij als daders, het zij als helers. BONTDIEFSTAL OPGEHELDERD. Het is de recherche te Amsterdam ge lukt, volledige klaarheid te brengen in den belangrijken diefstal van bontvellen en bontmantels, welke tien dagen geleden in een werkplaats aan den Laanweg aldaar is gepleegd en waarbij voor circa f 25.000 werd gestolen. Vijf mannen werden gear resteerd, alsmede acht helers. Het gestole- ne kon volledig worden achterhaald en is in beslag genomen. BONNENHANDELAARS AANGEHOUDEN. De politie van Helmond heeft in den strijd teg^p den sluikhandel een goeden slag geslagen. Zij wist n.l. de hand te leg den op zekeren J. W. uit Amsterdam, die in het bezit bleek' van eenige duizenden distributiebonnen. Hjj bleek deze te heb-' ben gekocht van drie ingezetenen, n.l. vrouw K. een caféhouder W. en zekeren J. V. Bij het verder onderzoek bleek, dat de drie laatsten de bonnen weer van an deren hadden gekocht, als gevolg waarvan nog werden aangehouden J. G. uit Asten en H. N. uit Bakel. Voorts kan nog wor den aangehouden een vrouw uit Amster dam, die in het bezït bleek te zijn van ongeveer duizend distributiebonnen, welke zij te Helmond had gekocht. MET DOLLE SNELHEID DOOR GORCÜMS STRATEN. Smokkelauto totstilstand gebracht. Onlangs heeft zich een achtervolgingsge schiedenis afgespeeld tusschen Gorcum en Zaltbommel. De historie begint in het plaatsje Wijk en Aalburg. Men verdacht een expediteur van heimelijk vervoer van clandestiene waren en de C.C.C.D. besloot op .grond van de vermoedens tot een actie, die' liet bewijs van 's mans verboden han- delipgen moest leveren. Toen dan ook op zekeren nacht de expediteur van Wijk en Aalburg Vertrok, onwetend uiteraard, dat de netten waren uitgezet, stonden contro leurs van den dienst onider meer geposteerd bij de brug van Zaltbommel; die de auto op de route naar Rotterdam, welken weg de expediteur gewoonlijk naim, moest pas- seeren. In den nanacht verscheen op de brug een auto, rijdende met zeer groote snelheid en met nagenoeg gedoofde lichten. De eerste post óp de brug gaf het stopsein, maar de bestuurder stoorde zich er niet aan, even min als hij gevolg gaf aan het teeken tot stoppen van den tweeden post. Dë contro leurs moesten ijlings terzijde springen om zich niet te laten overrijden. Onmiddellijk zette de leider van. de actie de achtervol ging in en bij deze vervolging, die. op top snelheid over dijken en wagen in de Be tuwe werd gevoerd, gelukte het den wa gen te blijven volgen. In Gorcum deed de bestuurder van de smokkelauto een laat ste hardnekkige, poging de achtervolgers van zich af te schudden door met dolle snelheid de straten van het stadje door te vliegen. In een zeer gevaarlijken rit ble ven de mannen van den C.C.C.D. niettemin op zijn spoor en eyen buiten Gorcum gaf de achtervolgde den strijd op.' Hij stoptte en zeide, toen de controleurs bij de auto kwamen: „Ik geef het op, jullie hebben het spel gewonnen". In de auto werden aangetroffen ongeveer 350 kg. aardappelen, ruim 500 kg. witte boonen, 160 kg. groene erwten, 115 kg. tar we, 40 kg. snijboonen, alsmede een aantal losse artikelen. De auto is met den clan- destienen inhoud in beslag genomen en de expediteur is gearresteerd. SPORT VOETBAL NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a. s. Zondag. Om hét landskampioenschap: Heerenveen Eindhoven; AGOW'Blauw Wit. District Prom. 2e kl.: De Volenwijckers —DOS. District II: UVV—Neptunus. Prom. res. 3e kl.: SchéveningenVIOS; ASCLaakkwartier. District III. Prom. 2e kl.: Hengelo—Borne RhedenGo Ahead. District IV. Prom. 2e kl.: Maurits—Bleijer heide; HelmondDe Baronie NNL. District V. Prom. 2e kl.. Frisia—Velo- citas. Programma voor Zaterdag 30 Mei. 2e kl. A: Leiden 2—Quick B. 5, 4 uur, A. Hillebrand; Rijnsb. J3. 2Koudekerk 2. 4 uur, Ju. 3e kl.- RCL 3—CNV 2, 4 uur, v. d. Ven; Ter Leede 3—ARC 4, 4 uur, de Bruyn. Adsp.: Koudekerk—Ter Leede, 4 uur, v. d. Velden. 1 Programma voor Zondag 31 Mei. 2e kl. A: Alphen 4AOV 1, 11.45 uur, v. Oosten. 2de kl. B: LDWS 3—ASC 5, 11 uur, v. d. Tuin. 3e kl. A: ASC 6—AOV 2, 10 uur, (2de terrein), Franse. 3 e kl. B: Roodenburg 5/LDWS 4, 12 uur, v. Goozen. 4e kl. B: ZLC 4—Alphen 5, 1.30 uur (Al phen-terrein), de Vogel., Adsp. A: Roodenburg a—Leidsche B., 12 uur (bijterrein), Boom. Adsp. B: AOV b—AOV a, uur; LFC UVS c, 11 uur, v. d. Water. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORJTBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Prom. 2e klasse Z.-H.: Vicus Orientis Quick. 2e klasse A. HSV II—JPhoenix. 3e klasse A: Fluks II—Ready II. Prom. 2e klasse N.-H.: DVDRohda; SportiefOosterkwartier. WATERPOLO De 25e Utrechtsche waterpolodag. De inschrijving voor den jubileerenden wa terpolodag is 'heden gesloten. Niet minder dan 117 ploegen hebben zich voor dit tour- nooi aangemeld. De U.Z.C. heeft echter 8 zeventallen moeten weigeren, ,dat het_ an ders 'éiet mogelijk zal zijn de wedstrijden 'reeks in twee dagen .af te wenken. In to taal zullen dus 109 zeventallen, waarvan 32 dames en 77 heerenploegen deelnemen. Dit Utrechtsche toupnooi, waaraan bijna 800 speelsters en spelers zullen deelnemen, kan als het grootste tournooi van de we reld worden beschouwd. ZEILEN Hollandia-wedstrijden. Voor de zeil wedstrijden van Hollandia, welke morgen middag op het Braassemermeer aanvangen, zijn ruim honderd inschrijvingen binnen gekomen, over de verschillende klassen als volgt verdeeld: 4 45 M.2-klasse, 10 Regenbogen, 16 Dra ken, 20 Olympiajollen, 15 16 M.2-klasse, 6 Sharpies, 8 Valken, 5 Vrijbuiters, 6 B.-M.- klasse,-7 12 Voetsjollenklasse A en 6 12 Voetsjollenklasse B. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 30 MEI 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gram. en Ochtendgymn. 8.00 B.N.O.: Nieuws 8.15 Causerie 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Amusementsörk. 10.00 Ernstige muz. H.0O Voor de vrouw 11.20 Piano en gram. 12.00 Melodisten 12.40 Al manak 12.45 B.N.O.: Nieuws 13.00 Reportage 13.15 Ork. Malando 14.00 Waarom leeren wij eigenlijk? 14.20 Viool muziek 16.00 Bijbell. 16.20 Orgelconc. 16.50 Delfshavensch gem. koor 17.15 B.N.O. Nieuws 17.35 Duitsche taalcursus 18.00 Orkest 18.15 Kwartier v. d. ar beid 18.30 Orkest 18.50 B.N.O.: Nieuws 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had 19.30 Bonte avond 20.40 Filmpraatje 21.00 Bonte avond 21.45 B.NiO.: Nieuws en Mil. overz. Vanaf 22.10 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 22.10 24.00 Zie Hilversum'! HILVERSUM n. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.1510.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Lichte nrnz. 12.00 Viool, piano. 12.45. B.N.O.Nieuws. 13.00 Ens. Francis Keth. 13.40 Voor de jeugd. 14.00 Omr.-Symiph. ork. 14.45 Gram. 15.05 Omr.-Symiph. ork. 15.45 Causerie. 16.00 Muziekcorps van de Duitsche Weermacht. 17.00 Voor de bin nenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws. 17.30 Orgel. 18.00 Progr.-overz. 18.15 Gram. 18.30 De N.S.B. antwoordt. 18.50 Orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuws en Spiegel _v. d. dag. 19.50 B.N.O.: Gron. praatje 20.00 Hier W.A. 20.15 Utr. Sted. Orchiest. 21.45 B.N.O.Nieuws. 22.05 Avbndwijdiuig. 22.1024.00 Zie Hilversum I. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF, le programma: 6,4524.00 Hilversum I. 2e programma:' 6.4522.15 Hilversum II; 22.1524.00 Duitsch programma. STADSNIEUWS SCHENKING AAN HET RIJKSMUSEUM VAN NAT. HISTORIE. Dr. A. O. Oudemans, te Arnhem, heeft aan den Staat der Nederlanden ten ge schenke aangeboden, ter plaatsing in het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden, zijn uit 7000 exemplaren bestaan de verzameling Acari en andere praepa- raten. Elk object is voorzien van aanteekenin- gen van den .schenker en heeft daardoor als documentatiemateriaal groote waarde. De Verzameling mijten van genoemd mu- 1 seum is door deze waardevolle schenking een van de best gedocumenteerde van de wereld geworden. De secretaris-generaal van het dep. van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming heeft haar dan ook gaarne aanvaard en den schenker deswege zijn bij zonderen dank betuigd. Maria-Congregatie, Afd. Jongens, Par. Leonardus a. P. M. Daar pater Tesser Zondag a.s. niet aan wezig is, is er geen congregatie. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 8104. Naaml. Venn. P. Hópman Zonen. Hillegom, Weerestein- straat 117. Bloembollenbedrijf. N. Dir.: P. Hopman, Hillegom. 6656. C. V. Wifrana v.h. J. en J. Schra- vendijk. Leiden, Breestraat 107. Handel in reis-, toilet-, leder-, sportartikelen e.d. Tot Treuhander van bovengenoemde zaak is in gevolge de Verordening van den Rijks- comm. v. h. bezette Ned. Gebied van 12 Maart 1941 aangesteld A. Melchers, Over- schie. 8002. Meubelfabriek „De Sleutel", Lei den, Stille Rijn 3. Wijz. handelsn. in: Meu belfabriek „De Sleutels". Voor 'hét candidaatsexamen rechten is aan de universiteit te Groningen geslaagd de heer J. W. Janssen, hier ter stede woon achtig.' Vooy het' examen scheepswerktugikundi- ge, voorloopig diploma, slaagde te Den Haag de heef H. C. Trap, alhier woonach-

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2